Sport Feyenoords hoop al weer vervlogen niet te koop' Unicum wil doorgaan met A-toernooi - Forse nederlaag 'jeugd Leiderdorp DVZ feliciteert de b ZATERDAG 2 APRIL 1994 23 Superdag De ploeg Raas 3 hoopt morgen op een superdag van Edwig van Hooydonck in de Ron de van Vlaanderen Van Schie Lia van ^'e 's no8 Z J nietuitgeschaatst. Maar zo'n jaar als het af gelopen seizoen wil ze nooit meer meemaken Rob Scholtes eerste in Heerlen heerlen Kunststoter Rob Scholtes heeft zich in het internationa le invitatietoernooi in Heerlen na een dag op de eerste plaats ge nesteld. In deze voorbereidingswedstrijd op de Europese Kam pioenschappen behaalde de Voorschotenaar tot nu toe 102 pun ten. Ger Holka volgt Scholtes met een totaal van 88 punten op de tweede plek. Jeugdtop volleybal in regio Leiden leiden* De nationale clubkampioenschappen volleyballen voor jeugdteams worden vandaag in verschillende sporthallen in de regio gehouden. De A-jeugd speelt in Roelofarendsveen in De Tweesprong, de B-jeugd in De Does in Leiderdorp en de C-jeugd in de Nortgho-hal in Noord wijk. Tijdens deze kampioenschap pen komt de Nederlandse topjeugd uit, die zich via voorwed strijden hebben moeten kwalificeren voor dit toernooi. De pou lewedstrijden beginnen om 10.00 uur, de finales worden rond 17.30 uur gespeeld. Winst brengt Jansen mede aan kop huissen Huissenaar Gerard Jansen was in de zesde ronde van het Nederlandse damkampioenschap de enige speler die een winstpartij boekte. Daardoor kwam hij naast Van der Zee op de eerste plaats. Beiden mochten over geluk niet klagen. Thijssen opende agressief, waardoor het bord in korte tijd in „brand" stond. Gerard lansen ging de uitdaging aan en pakte pas na een zinderende tijdnoodfase de winst. Ook Hans Jansen en Clerc schuwden de strijd niet. Op dit bord kwam echter geen winnaar tevoorschijn. Rolf Muntz stijgt plaatsje taranto De Nederlandse golfer Rolf Muntz heeft zich op de derde dag van het Tessali Open in de Zuiditaliaanse plaats Ta ranto iets verbeterd. Hij bracht zijn totaal met een ronde van 72 (één boven het baangemiddelde) op 216 slagen. Muntz is daar mee vijftiende. Leider is de Brit Michael Archer met 207. Hij heeft twee slagen voorsprong op de Noor Oyvind Rojahn. Van Bracht in kwartfinale odense Rini van Bracht heeft de kwartfinale bereikt van het Eu ropees kampioenschap driebanden in de Deense plaats Odense. De Waalwijkse biljarter versloeg de Oostenrijker Andreas Hor- vath met 3-1De moyennes van beide spelers waren door de enigszins afwachtende houding matig. Zowel Van Bracht (0,885) als Horvath (0,688) maakten minder dan een carambole per beurt. In de kwartfinale speelt Van Bracht, die dit seizoen in De nemarken ook al wereldkampioen bij de amateurs werd in deze spelsoort, tegen de Belg Leslie Menheer. Eerder op de dag schaarde John Tijssens zich al bij de laatste acht door een zege op de Duitser Hans-Jürgen Kühl: 3-1. Moeilijke start hockeyers HGC terrassa De hockeyers van HGC zijn bij het Europa-Cuptoer nooi voor bekerwinnaars allesbehalve flitsend van start gegaan. Het Wassenaarse team won wel zijn openingswedstrijd tegen de onbetekenende Italiaanse vertegenwoordiger Lazio Roma (4-2), maar de manier waarop doet het ergste vrezen voor het sleutel duel in de voorronde tegen Harvestehuder uit Hamburg. Saudi-Arabië naar Frankrijk parus Saudi-Arabië brengt een belangrijk deel van de voorbe reiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten in Frankrijk door. De komende tegenstander van het Nederlands elftal arri veert vandaag op het vliegveld van Nice. De selectie van de Ar gentijnse bondscoach Solari, de opvolger van de ontslagen Leo Beenhakker, blijven tot 6 mei in Frankrijk. Parreira kiest voor Romario Rio de Janeiro* De Braziliaanse bondscoach Carlos Alberto Par reira heeft tegenover de verzamelde pers in Rio de Janeiro ver klaard dat hij zijn favoriete elftal voor de eindronde van het WK voetbal al in het hoofd heeft. Hij heeft in dat ideale team een plaats ingeruimd voor oud-PSV'er Romario, de huidige topsco rer van Barcelona. Straffen Hamburger opgeschort Roosendaal De Franse wielerbond heeft Bo Hamburger, lid v de TVM-ploeg. gerehabiliteerd. Al zijn straffen zijn opgeschort. De coureur was positief bevonden na een dopingcontrole tij dens de Ronde van de Toekomst in 1993. Sponsor Noorlander houdt er mee op, maar Unicum wil wel doorgaan met het jaarlijkse A- toemooi. Har Meijer, een van de organisatoren van het toer nooi dat dinsdag begint, denkt dat Paastoemooi in Nederland se tenniswereld een begrip aan het worden is. „De top komt natuurlijk niet naar Unicum, daar ben ik heel eerlijk in. Maar de A-spelers die niet internatio naal tennissen, komen wel." Trots wijst Meijer op het deel nemersveld dat bij de mannen en vrouwen geheel uit A-spelers bestaat. „In Delden wordt vol gende week ook een toernooi gehouden en daar verschijnen in totaal vijf A-spelers aan de start." De Leidse huisarts en voorzit ter van Unicum streeft er dan ook naar om het toernooi in stand te houden. „We proberen een andere sponsor voor het toernooi te vinden. Ik besef na tuurlijk wel dat het moeilijk is omdat het lijkt alsof steeds min der bedrijven geld in sport wil len steken." Sponsor Noorlander Bouw heeft de Leidse vereniging te kennen gegeven dit jaar voor het laatst als sponsor op te tre den. Directeur Steve Noorlan der, die jaarlijks met zijn bedrijf ruim drie ton aan sponsoring besteedt, zegt dat er omtrent het staken van zijn steun aan Unicum wilde verhalen de ron de doen. „Er wordt geroepen dat het te maken heeft met ne gatieve publiciteit rond Uni cum. Dat is onzin. Wij hebben het toernooi vijf jaar gesteund, het is nu mooi geweest. Tegen woordig houden wij bij elke club ongeveer zo'n periode Noorlander steunde Unicum al toen er nog geen Paastoer- nooi werd gehouden. Dankij de financiële steun van het Leiderdorpse bouwbe drijf klom de Leidse club met spelers als Jan Siemerink en Jac- co Eltingh op naar de hoofd klasse. Nu de sponsoring wegvalt, krijgt Unicum het moeilijk het hoge competitie-niveau (het eerste team speelt eerste klasse) vast te houden, ook omdat se cretaris Jan de Wolf is terugge treden en Meijer zijn vertrek heeft aangekondigd. Beide be stuursleden wisten nogal wat sponsorgeld te vergaren. „Ik voorspel dat Unicum het moei lijk krijgt in de komende jaren. De vereniging moet er alles aan doen om de toonaangevende rol in het competitietennis vast te houden. Eigenlijk ben ik wel bang dat het in elkaar zakt." In elk geval valt er komende week nog wel van tennis van hoog niveau te genieten op ten nispark Unicum aan de Haar lemmerweg. Titelverdedigers Lennart Kaptein en Eva Has- linghuis zijn weer van de partij. Meijer heeft de vrijkaarten voor het toernooi toebedeeld aan Carlijn Buis, Bionda Zonderop en Jacqueline van Wijk. Marco Visser en Jeroen Boogmans krij gen bij de mannen een wild- Inter Milan heeft een transfer van Dennis Bergkamp van de hand gewezen. Arsenal had een bod van ruim vijftien miljoen gulden uitgebracht op de aanvaller. De interna tional werd voor bijna dertig miljoen door Inter van Ajax overgenomen. „Bergkamp is niet te koop", aldus woordvoerder Sabatini van Inter. „Hij maakt een ongelukkige pe riode door, maar wij zullen alles doen om hem te hel pen." Arsenal-trainer Graham trachtte dè afgelopen dagen Chris Sutton, topscorer van Norwich, aan te trekken. Die poging mislukte. Norwich ging niet akkoord met het bod van bijna elf miljoen gul den. Daarop verlegde Graham zijn aandacht naar Bergkamp, die bij Inter een moeilijke periode doormaakt en aan hevige kritiek bloot staat. Gisteren was Bergkamp wederom de opening van de Italiaanse sportkranten Gaz- zetta dello Sport en Corriere dello Sport. Beide belichtten in vele kolommen 'Het Pro bleem Dennis Bergkamp'. In een van de vele artikelen liet Johan Cruijff zijn licht schij nen over de moeilijkheden van de speler in Italië. „Ik ben niet verrast", zo werd Cruijff geciteerd, „door de huidige problemen. Het Italiaanse voetbal is niet ge schikt voor hem. Ik herhaal met nadruk: hij zal moeten kiezen. Of heel erg rijk wor den bij Inter, maar dan moet hij de grote risico's van het defensieve voetbal van Inter accepteren, óf gewoon rijk bij Barcelona, met de garan tie dat hij zichzelf zal terug vinden. We ontvangen hem in Barcelona met open ar- card. De derde vrije plaats wordt wellicht ingenomen door Rogier Wassen, maar daarover had Meijer gisteren nog geen uitsluitsel. Het hoofdtoernooi begint dinsdag. Maandag wor den de wedstrijden in het kwali- fikatie-toernooi gespeeld. Het sprankje hoop dat Feyenoord na de topper te gen Ajax had op een nieuw landskampioenschap, ver vloog gisteravond al weer in Maastricht (1-1). In theorie is er nog veel mo gelijk in de vaderlandse competitie. Een voortdu rende crisis in het kamp van Louis van Gaal zou de race na het Paasweekeinde alsnog open kunnen hou den. Maar als Feyenoord van het falen van Ajax af hankelijk moet blijven, ver dient het de hoofdprijs in de competitie in geen en kel opzicht. maastricht marcel van der kraan gpd-verslaggever Willem van Hanegem zal zijn eigen spelers nooit publiekelijk aan de schandpaal nagelen. De Kromme is zich evenwel bewust van de tekortkomingen dit sei zoen bij Feyenoord en is al lang tot de conclusie gekomen dat de kampioensploeg van vorig seizoen op diverse fronten eer der een stapje achteruit dan vooruit heeft gedaan. Het spel van Feyenoord kan de toets der kritiek dit jaar slechts bij vlagen doorstaan. Het optreden van de Rotter dammers gisteravond bij het Limburgse MW was typerend voor de wisselvalligheid die al maanden waarneembaar is. Het elftal is niet in staat gedurende een lange periode overeind te blijven. Na de zege op Ajax ver wachtten Van Hanegem en Meijer een getergd team te zien, maar in Maastricht ging er meer mis dan goed. In de volgepakte Geusselt moest Ed de Goey kunst en vliegwerk verrichten om Feye noord in de eerste helft voor een debacle te behoeden. Feye noord, met Orlando Trustfull in Har Meijer (rechts) en sponsor Steve Noorlander: „Het Paastoemooi van Unicum wordt steeds meer een begrip archieffoto loekzuyderduin Feyenoorder Regi Blinker in duel met Yvo Joordens van MW. Robert Lanckohr kijkt toe. het centrum van de defensie en Dean Gorré naast Arnold Schol ten en Rob Witschge op het middenveld, liet zich voor de pauze zelfs in fysiek opzicht soms de les lezen door de Lim burgers. MW liet merken net zo makkelijk de mouwen te kun nen opstropen als de regerend kampioen. Het ging meedogen loos de strijd aan. Op de door een hoosbui doorweekte grasmat leverde dat vooral in het eerste bedrijf een zinderend spektakel op. Scheidsrechter Mario van den Ende had zijn handen vol aan het 'Engelse' duel. Ed de Goey ook. De Goey is er de man niet naar om zijn ploeggenoten in het veld te kleineren, maar de hoofdschuddende gebaren en zijn geschreeuw na elke MW- aanval waren het bewijs van zijn frustraties. De Oranje-inter national stond al na drie minu ten oog in oog met MW's beste en gevaarlijkste man. Twan Scheepers. Het schot van de blonde spits werd gestuit door het been van De Goey, die daar na nog vijf keer een MW'er achter de defensie van Feye noord zag opduiken en falen. Aan de andere kant creëerde Feyenoord ook de mooiste kan sen. Willem van Hanegem moet op de bank de tel bijna zijn kwijt geraakt. Gaston Taument raakte de lat na een fluwelen hakje van Henryk Larsson en zag kort voor rust een schot ge keerd door de vuisten van Van Grinsven. Arnold Scholten en Henryk Larsson knalden beiden rakelings naast. De op het oog minst gevaar lijke van alle pogingen trof ech ter doel. Een knal van Scholten van zo'n 25 meter belandde na een miraculeuze curve in de bo venhoek achter Jan van Grins ven: 0-1. In het tweede bedrijf trachtte Feyenoord met alle moeite de magere voorsprong vast te hou den. Maar in 65e minuut moest foto anp Ed de Goey alsnog capituleren. John de Wolf werd voor het eerst in de wedstrijd op zijn sterkste onderdeel geklopt. De mandekker verloor het luchtdu el van Jeffrey van As, die de bal centimeters langs de binnen kant van de paal prikte. MW - Feyenoord 1-1 (0-1). 45. Schol ten 0-170. Van As 1 -1 Scheidsrechter Van der Ende. Toeschouwers: 8.600. Gele kaart De Wolf (Feyenoord). MW Van Grinsven; loordens, Thai, Delahaye en Benneker; Hofman, Lanckohr, Visser en Van As; Scheepers (88. Derksen) en Roelofsen. Feyenoord: De Goey; Van Gobbel. Trustfull. De Wolf en Witschge; Schol ten. Maas en Gorré; Taument. Larsson (72. Obiku) en Blinker. Hooman gaat hard onderuit leiderdorp gerrit-jan van geen Het niveau is misschien wat minder geworden, maar de sfeer is nog altijd volop aanwe zig. De dertiende editie van het internationale juniorenbasket- baltoernooi georganiseerd door de BV leiderdorp kende een kwalitatief matige start. De or ganiserende vereniging kreeg een forse nederlaag te slikken van een bepaald niet impone rende tegenstander. De East London Royals klopten de man schappen van Ferenc Szitas met 81-58. Kwalitatief mag het dan een beetje tegenvallen voor het op nieuw talrijke publiek, kwanti tatief zit de organisatie met een fikse kater. In tegenstelling tot de vorige twaalf edities besloot de vereniging dit jaar acht in plaats van zes ploegen uit te no- digen. Alles was rond, totdat af- gelopen week plotseling Kiriat Sharet uit Israël en Slovan Brati slava uit Slowakijë zich afmeld den. Het zal wel het ongeluk van de dertiende aflevering zijn geweest. Ijlings werd besloten het toernooi toch over drie in plaats van vier dagen te hou den. De finale derhalve i6 mor gen. In die eindstrijd zal de thuis club zijn opwachting niet ma ken. Leiderdorp is sukkelend, staat in de competitie op een degradatieplaats met een hope loze achterstand - zes punten met nog drie wedstrijden te gaan - en kon aan de vorm in het eigen toernooi niets veran deren. De Engelsen lijken ook niet een echte kandidaat voor de eindzege. De ploeg vertoont een schrijnend gebrek aan sco rend vermogen, al blijkt dat niet uit het aantal punten. Het leek wel alsof bijna de helft van het aantal schotpogingen de ring niet eens raakte. Het was te danken aan het overschot aan lengte dat de ploeg uit de Britse hoofdstad extra kansen kreeg De dag van vandaag zal uit wijzen wie wel de finale zal be reiken. Het Hongaarse Miskolc, vorig jaar ook al deelnemer, completeert poule A, terwijl het Zweedse Sanda Basket, het Na tionaal kadettenteam en Texim Tonego poule B bezetten. Laatstgenoemde doet nor maal gesproken niet mee voor de prijzen. De Tukkers doen hét net als Leiderdorp ook al niet voortreffelijk in de vaderlandse eredivisie. De Zweden, naast de thuisploeg een bijna vaste deel nemer, daarentegen lijken hun titel van vorig jaar te kunnen prolongeren. Op papier zijn zij het te kloppen team. Programma vandaag: 9.00. East London-Miskolc. 10.45: Nederland- Sanda. 12.45: Nederland-Tonego. 14.30: Leiderdorp-Miskolc. 16.15: San- da-Tonego, vanaf 18.30 kruisfinales. Morgen: 13.00 kleine finale. 15.00; Fi- OVZ Verzekeringen feliciteert DVZ Grasshoppers Dames Eén met het winnen van de Nederlandse bekerfinale. Dames, jullie zijn om te zoenen! 1 DVZ Grasshoppers verzekert u van top- I I basketbal. DVZ Verzekeringen verzekert (I I u van de ruimste dekking, de laagste f4 Riinstraat 46-48 2223 ED Katwijk Telefoon: 01718-29881 premies en een perfecte service. Jazeker. DVZ verzekert het! VOETBAL De bond van Britse profvoetballers (PFA) heeft gezegd niet gelukkig te zijn met het besluit de wedstrijd Engeland-Duitsland op 20 april, de geboortedag van Hitler, te laten doorgaan. De aankondiging van zowel extreem rechtse als extreem-linkse groepen de wedstrijd te zullen aan grijpen om betogingen te houden heeft er al toe geleid dat de match van Hamburg naar Berlijn is ver plaatst. De voorbereiding noemde ze belabberd, haar spel was nog slechter dan dat. Mirjam Hooman ging bij haar eerste optreden in het enkelspel van het EK tafeltennis in Birming ham, genadeloos onderuit. De nummer tien van de plaatsings lijst verloor in vijf sets van de Armeense Makinian, 91e in Eu ropa. Na de rechtszaak waarin Hooman met „tijdelijk vrien din" Bettine Vriesekoop een startbewijs voor het dubbelspel in Birmingham afdwong, had ze zich al ingedekt. „Het klinkt als een smoes, maar als het mis gaat, is het vóór mij duidelijk dat het aan alle relletjes van af gelopen tijd ligt." Het ging mis, falikant mis. Bettine Vriesekoop heeft in haar eerste enkelspel van het EK tafeltennis in Birmingham, de spanning wel van zich af kun nen slaan. De Engelse Elliot, 57e op de Europese ranglijst, was een gewillig slachtoffer voor de fanatieke Amsterdamse die zich via 21-14 21-12 21-19 voor de derde ronde plaatste. Gerdie Keen plaatste zich voor de der de ronde via overwinningen te gen Bubb en de Tsjechische Va- chovcova. Bij de mannen veeg den Trinko Keen en Danny He- Bob Smeding van BV Leiderdorp pakt een rebound in het treffen met ister. hun tegenstanders van de The East London Royals. foto loek zuyderduin tafel DVZ Grasshoppers Dames Eén de absolute top in basketbal! Na een waanzinnig spannende stri|d in Utrecht winnen ze de Nederlandse bekerfinale en zetten daarmee de deuren tot de Europacup wijd open! En DVZ Verzekeringen? Trots als een pauw. natuurlijk! DVZ Grasshoppers wat een team!

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23