I Noord wijk draait de klok terug Milan en Porto in halve finale Sport Barcelona en Monaco verder Tsjmil kanshebber voor 'de Ronde' DERDAG 31MAART 1994 chef willem spieroi x verslikt zich in Brezan tHOUTBax heeft zichzelf gisteravond een slechte dienst be- ?n. De Voorhoutse zaalvoetballers die op weg leken naar de ivisie. verslikten zich in eigen hal in Brezan: 4-5. Met nog minuten te spelen leidde Bax nog met 4-2. Door dit resul- hebben de Voorhouters het kampioenschap niet meer in ei- hand. Bax voert de ranglijst nog wel aan, maar heeft een ver- iunt meer dan nummer twee, JSB. Arthur van Orssagen te- Ie gisteravond voor drie treffers, Wim Hooymans voor num- vier. :Donalds behoudt miniem kansje n« McDonalds behield gisteravond de minieme kans op be- d van de eerste divisie-status. De tegen degradatie strijdende se zaalvoetballers bleven Arwiko met 5-4 de baas. Grote was Herman van Marwijk. Hij opende niet alleen de score, ?kende in de slotfase ook voor de laatste twee goals. Ronald de Hoogen scoorde tweemaal. Ilegraf ook in derde ronde >n head Na Brenda Schultz heeft ook Manon Bollegraf de Ie ronde bereikt van het met anderhalf miljoen gulden gedo de tennistoernooi van Hilton Head. De Nederlandse, afgelo- weekeinde in Houston succesvol in het dubbelspel met jtina Navratilova, schakelde de als achtste geplaatste Ameri- ise Zina Garrison-Jackson uit. Bollegraf leverde de eerste set naar stond verder nog slechts vier games af: 4-6 6-1 6-3. ichael Stich eruit in Sun City :ity« Michael Stich kan na één partijtje tennis in Sun City de schamele winst naar het casino of naar huis. Of de Duit- ummer twee van de wereldranglijst daar gezien de situatie Dphuthatswana en het geweld in het naburige Johannesburg vig om is, valt te betwijfelen. Feit is dat hij in Zuidafrikaanse jord een nederlaag leed, waar hij sportief gezien lang de or over kan in hebben. Stich verloor in drie sets van de Brit k Petchey. de nummer 122 van de ATP-lijst. ti Wouters krijgt geen gehoor >en« Jan Wouters heeft zich tijdens een recent bezoek aan den tegenover de media opnieuw moeten verantwoorden het incident tijdens een WK-kwalificatiewedstrijd in 1992 in IVembleystadion, toen hij Paul Gascoigne een pijnlijk en pzalig elleboogje gaf. Wouters zei dat hij zijn slachtoffer istens vijftig keer had gebeld' om te zeggen dat hij nooit de heling heeft gehad om hem te verwonden. Gascoigne moest /eld verlaten met een gebroken jukbeen en was gedwongen Wedstrijden voor zijn club Lazio een speciaal masker te dra- anchester United loopt uit )en« Manchester United kan zaterdag vrij gerust beginnen de topwedstrijd bij Blackburn. De 'Mancunians' vergrootten op de voornaamste achtervolger tot zes punten. Trafford werd Liverpool verslagen, 1-0. 50(kbum had een dag eerder belangrijk terrein prijsgegeven. ormatie van Dalglish ging even verrassend als ruim onderuit Wimbledon, 4-1Het was pas de tweede nederlaag John Eelman keert tijdelijk terug bij zijn 'oude liefde Bij de w Noordwijk is de klok een seizoen terugge zet. In Alphen aan den Rijn was het gisteravond een feest der herkenning. Alsof het voetbaljaar '92-'93 nog gewoon bezig was. Trainer John Eelman was terug. Verdediger Kees Zethof - al bijna een jaar lang uit beeld - stond opeens weer in de ploeg. En langs de kant bemoeide een andere 'afvallige', Martin van Kins, zich ook weer met de za ken. Hij hervat vandaag de training. ALPHEN AAN DEN RUN rob van der zanden Na het wegsturen van trainer Henny Schipper gaat het op eens wel heel erg hard bij de za terdageersteklasser. Maandag avond stemden de spelers voor het vertrek van de Amsterdamse oefenmeester en ze lieten ver volgens opvallend vaak de naam van Eelman vallen als mogelijke opvolger. De Haar lemse coach werd direct bena derd en stemde meteen toe. Hij leidt het kwakkelende Noord- wijk in de komende maanden als de degradatiestrijd in de eer ste klasse A losbarst. Zijn uitleg was gisteren simpel: „Als je kind in het water springt, ga je er als vader achteraan." Een beeldspraak die aan dui delijkheid niets te wensen over laat. Noordwijk is een beetje het kind van John Eelman. In de af gelopen twintig jaar was hij maar liefst 17 seizoenen oefen- meester op Duinwetering. Hij kent de club en vooral de voet balcultuur in de mondaine bad plaats als zijn broekzak. 'Father John' is terug bij zijn kroost, al hield hij zich gisteren nog een beetje afzijdig. Op de staantribune van ARC nam Eel man een zitplaats en maakte driftig aantekeningen van de wedstrijd. Op de bank van Noordwijk zat geen echte hulp trainer, maar begeleider Ton van Kesteren. Het moet gezegd: zonder oefenmeester speelde Noordwijk zeker niet slecht. John Eelman: „Als je kind in het water valt, spring je daar als vader achteraan." Maar wellicht wilden de voet ballers zich bewijzen voor de man die weer terug is gehaald om het vege lijf van Noordwijk te redden. Want dat is de opdracht van John Eelman. die op Duinwete ring de bijnaam 'de bonds coach' verwierf. „Of het gaat lukken, weet je niet. Maar ik wilde de club helpen. Ik geloof dat ik er bij een andere vereni ging niet zo snel aan was be gonnen." Hij wil zich nog een paar da gen op de achtergrond houden en dan zaterdag in de dug out zitten bij de uitwedstrijd tegen Ajax. Noordwijk moet in tussen tijd de zaken met Schipper afronden, dan is de weg echt vrij. „Ik ga donderdag even naar de training kijken en een praatje houden misschien. Verder nog niets." Eelman is momenteel hulptrainer bij eerste-divisionist Haarlem. „Ik kan dit combine ren al is het soms passen en meten. Maar het werk bij Haar lem hoeft dit niet in de weg te staan, ik moet hooguit een trai ning bij Noordwijk verschui ven." Verder wil hij er niet te veel woorden aan vuil maken. Er moet weer gevoetbald wor den, vindt de coach. Gisteravond maakte Kees Zet hof al zijn rentree bij Noord wijk. De robuuste verdediger lag dit seizoen overhoop met Schipper. Aan het begin van het seizoen vertrok Zethof en een paar maanden geleden pro beerde hij een terugkeer. Na een paar trainingen botste het opnieuw met de trainer. Met omhoog gestoken middelvinger 'zwaaide' Zethof weer af. Gisteravond speelde de cen trumverdediger alsof hij niet was weggeweest en verbaal stond hij zijn mannetje ook weer. De 'verloren zoon' werd een dag eerder vader, maar hoe ARCHIEFFOTO WIM DIJKMAN sneller hij aan de hak kon hoe liever. Noordwijk zal zijn onver zettelijkheid hard nodig hebben de komende maanden. Langs de lijn stond Martin van Kins zich warm te maken. Hij gaat vandaag voor het eerst sinds maanden weer trainen. Ook hij kon niet door een deur met Schipper. Net als Joop Te gelaar. Die komt voorlopig niet terug. Achter het doel stond ook Leonard van Utrecht nog te kij ken naar zijn oude ploeggeno ten. Hij moest een heetje lachen om de onvermijdelijke vraag. „Nee, ik blijf voorlopig bij Excel sior." Noordwijk laat ARC kansloos ALPHEN AAN DEN RUN Noordwijk mag dan de laatste dagen veel sores aan het hoofd hebben, op het veld bleek giste ren weinig van de perikelen rond het trainerschap. Bij ARC speelden de kustbewoners een goede wedstrijd in de kwartfina le van de Leidsch Dagblad Cup. Met een 0-3 overwinning be reikte Noordwijk de laatste vier van het bekertoernooi. In de eerste helft domineer den de bezoekers tegen ARC dat nog meer invallers op de been bracht dan Noordwijk. Bij de Alphenaren maakte spits Rob Koster zijn rentree als basispe- ler. In augustus 1992 speelde hij voor het laatst in het eerste van de Racing. In een oefenduel liep hij een zware knieblessure op. waarna een herstelperiode van anderhalf jaar begon. De blonde technicus lijkt langzaam maar zeker fit te geraken voor het grote werk en wat voor hem pleit: hij is niet bang geworden na de zware kwetsuur. ARC - Noordwijk 0-3 (0-2) 16. Bloem 0-1, 31. Pitty 0-2. 69. ltulschosch 0-3. roeachouwers ISO Scheidsrechte! Vandei Zwet ARC I uinenburg: Van der Meer, Van der Weijden (Van Hgmond). Hoogen- doorn (Rietveld); Kooy, Van der Vlist, Bloemheuvel, Van de Vegte; Leunissen. key, Koster. Noordwijk: Van Kesteren; Smit, I)e Ridder, zethof (Barnhoorn), Verdonk schot (Van Roon); Van Houten, Scheurwater, Hulsebosch; Bloem, Pit ieTsco dreigt - Africa Cup editie van het toernooi NO& Africa Cup zal vrijwel ze- j itlopen op een financieel j. Gisteren werd gastland uitgeschakeld. Op de i8tcionele nederlaag (0-2) in tegen Ma- [de de 1-1 tegen Zaïre. Dat onvoldoende voor een in de kwartfinales. t/m' r^lke k' Menzah-stadion van was na de teleurstellende van Tunesië op de 27Ungsdag niet eens geheel Verwacht wordt dat twee kwartfinales en de 75 clfinale die in de hoofdstad ja£n gehouden na de uit- iKT-jcling van het gastland ^elijks nog toeschouwers 1 komen. De duels zijn frT111 a' verP'aatst naar de of jerkelijk kleinere piste van I24iem. ^"jjesië moest winnen met en adoelpunten verschil. On- 852iding van Benzarti, de op- r van de zondag ontslagen eenKoach Zouaoui, leek de en daartoe in staat. Dankzij ^"fcpel in de eerste helft leid- inesië met 1-0. Het doel- ^ort voor rust 8e" t door Rouissi. Hij scoorde h strafschop, -122 tartman Bulayima bleef ver- Jiap overeind in de boeien- edstrijd, waarin Tunesië sterker en gevaar- was' keer 'iad hil alle geluk van de wereld. 73e minuut schoot Rouis- s^° aanvaller van het Franse incl tegen de binnenkant van traahl. 087dat moment was de stand ^jjk. Elf minuten na de her- g scoorde Nsumbu voor aa na een ernstige fout van ^*nesische verdediger Okbi. rok het gastland, eerder dit fGefn door Mar°kk° u'lge- ;ho<f'c' 'n de WK-cyclus, was 1628? nekslag. de tweede wedstrijd van "^dag speelden Nigeria en uil e in groep B gelijk, 0-0. waarde was het duel landen waren al ze- l aln een plaats bij de laatste ,X^let was aan het niveau te 120" ging er nog slechts om me/ eerste in de poule zou W<?n. Dat werd Egypte, op een beter doelsaldo. komt in de kwartfina- e uit tegen Mali. Nigeria zet ernooi voort met een duel Zaïre. barcelona/moskou rtr Emil Kostadinov van FC Porto haalt uit tegen Werder Bremen. De Portugezen wonnen met 5-0 en zijn zeker van een plek bij de laatste vier. FOTO EPA Werder Bremen met 5-0 vernederd Barcelona en Monaco hebben hun officieuze sta tus als halve-finalist van de Champions League omgezet in een definitieve. Monaco deed dat door in een leuk duel overeind te blijven bij Spar- tak Moskou (0-0), Barcelona door in een tegen vallende wedstijd Galatasaray te verslaan (3-0). De Spaanse formatie nam de leiding in de groep, met een punt voorsprong op de Franse achtervolger. Dat is van belang met het oog op de halve finales, die bestaan uit slechts één wed strijd. De poulewinnaars krijgen het recht van de thuiswedstrijd. Barcelona heeft daarvoor genoeg aan een punt in de uitwedstrijd tegen Monaco. Tegen Galatasaray, dat in de Champions Lea gue nog geen doelpunt maakte, had Barcelona weinig zin in een spektakelstuk. De formatie van Cruijff, met de buitenlanders Koeman, Laudrup en Romario - Stoitsjkov zat op de tribune - liep desondanks uit tot de hoge score van 3-0. Even als tegen Spartak Moskou, twee weken eerder, was de in ruime mate aanwezige individuele kwaliteit daartoe toereikend. Slechts de eerste tien minuten waren leuk om te zien. Daarna verviel Barcelona tegen de voor zichtige Turken in steriel aanvalsspel. Wel een overwicht, maar weinig kansen en een onzicht bare Romario. Toch kwamen de doelpunten. De eerste van Amor na een mooie pass van Beguiristain, de tweede van Koeman uit een door Laudrup „ver sierde" strafschop, de derde van Eusebio na een reeks missers in de defensie van Galatasaray. Monaco bereikte de halve finale in de sneeuw stormen van Moskou. Ondanks de 0-0 en de bar re omstandigheden was in Moskou sprake van een onderhoudend duel. Spartak had vooraf nog slechts een theoretische kans verder te komen. De prestaties van Monaco op internationaal ni veau staan in schril contrast met die in de Franse competitie. Daarin vertolkt de club van de ver trekkende trainer Arsene Wenger een kleurloze rol als middenmoter. In de Champions League, waarin Monaco het wegens een omkoopschan daal geschorste Marseille vervangt, speelt de ploeg onbevangen, leuk en aanvallend spel. Zo ook in Moskou, waar het duel werd beïn vloed door niet aflatende sneeuwbuien. Beide ploegen gingen voor de winst, beide hadden vrij veel kansen, beide troffen een keer de lat. Voor de Fransen deed dat in eerste instantie de Duitse in ternational Klinsmann, voor de thuisclub verde diger Nikivorov. Monaco mocht de meeste aanspraak maken op de zege. De Franse formatie was net een tik keltje dreigender. Al na tien minuten voorkwam doelman Stoutsje met een uiterste inspanning een doelpunt van Klinsmann, die van dichtbij in kopte. Ook Viaud kreeg met het hoofd een unieke mogelijkheid op de openingstreffer. In ideale po sitie kopte hij vlak voor rust echter slordig naast. Inter Na vier opeenvolgende nederlagen in de nationa le competitie heeft Inter ook de eerste wedstrijd van de halve finale van het toernooi om de UEFA-beker verloren. Op Sardinië was Cagliari te sterk voor de geplaagde formatie uit Milaan, spe lend met de Nederlandse tandem Jonk en Berg kamp, 3-2. Echt nodig was de nederlaag voor de Milane- zen in het Italiaanse onderonsje niet. Tien minu ten voor lijd had Inter nog een veilig lijkende voorsprong van 2-1. In de slotfase boog Cagliari de achterstand om in een overwinning. Criniti en Pancaro waren daarvoor verantwoordelijk. Bei den waren invallers. Inter was dankzij Fontolan al na zes minuten op voorsprong gekomen. Binnen vijf minuten kwam de thuisclub echter op gelijke hoogte. Ver antwoordelijk daarvoor was de Braziliaanse Belg Oliveira. De Uruguayaan Ruben Sosa, die na dit seizoen ook vrijwel zeker uit Milaan moet ver trekken, zette Inter na de hervatting op voor sprong. milaan/bremen anp AC Milan en FC Porto hebben zich gisteravond geplaatst voor de halve finale van de Cham pions League, het Europese be kertoernooi voor landskam pioenen. AC Milan deelde doel puntloos met Anderlecht; FC Porto liet Werder Bremen alle hoeken van het veld zien: 5-0. FC Porto kan weliswaar in pun ten nog worden achterhaald door Anderlecht, maar het on derling resultaat beslist in dat geval voor de Portugezen. AC Milan-Anderlecht was een doodsaaie vertoning. Het Mila nese supporterslegioen was zich daar vooraf al van bewust, want niet meer dan 30.000 toeschou wers bevolkten San Siro. AC Milan startte sterk, zette de Belgische kampioen direct onder druk. Raducioiu, Albertini en Donadoni kregen kansen. Doelman De Wilde redde de ploeg van Boskamp van een voortijdige uitschakeling. An derlecht moest winnen in Mi laan om kansen op de halve fi nale te houden. AC Milan had aan een gelijk spelletje genoeg. De opgave van Anderlecht was bepaald niet gemakkelijk. Het hart van de vaste verdedi ging Rutjes-Albert was gebles seerd. De vervangers Suray en Nwanu deden het na een aarze lend begin uitstekend. Na de veelbelovende opening zakte hét peil. AC Milan, met de Roemeen Raducioiu, de Deen Brian Laudrup en de Fransman Desailly als buitenlanders, was sterker, maar kregen nauwelijks kansen meer. Net als in de com petitie speelden de „rossoneri" voorzichtig, vanuit de gesloten verdediging, loerend op die ene grote kans om voor de zoveelste keer met 1-0 te winnen al was 0-0 ook genoeg. Anderlecht kwam zelden over de middenlijn, durfde niet alles- of-niets te spelen uit vrees ruimte weg te geven voor de snelle Italiaanse counter. Voor rust was de ploeg van Boskamp alleen gevaarlijk met een vrije trap van Nilis na een opwipper- tje van Degrijse. Johnny Bos man was de eerste helft ner gens. Twee keer kwam hij in kansrijke positie. Hij liet voor rust de bal van de voet sprin gen. Tien minuten na rust kreeg hij een voorzet van Haagdoorn. Bosmans volley ging rakelings naast het doel van Rossi. In de 70e minuut schoot Albertini een vrije trap tegen de paal. In de 82e minuut schoot Massaro in vrije positie in de handen van De Wilde. Countcrploeg Het aanvalslustige Werder Bremen liet zich thuis weer eens verschalken door een slu we counterploeg. FC Porto kwam voor rust op een voor sprong van 0-2. Het eerste doel punt. van Rui Felipe, was een lucky". In de elfde minuut scoorde hij met een mooi boog je via de knie van Wiedener. Bremen gaf achterin veel te veel ruimte. Kostadinov kreeg twee kansen om de situatie voor de Duitsers uitzichtsloos te ma ken. De eerste miste hij, de tweede (35e minuut) werd door hem benut. Bremen kreeg een paar kansen door Rufer en Bo de. Zij misten alle keren het doel. In de eerste thuiswedstrijd voor de Champions League liep Bremen thuis tegen Anderlecht een achterstand 0-3 op om in een doldwaze slotfase alsnog met 5-3 te zegevieren. FC Porto was te sluw om dat te laten ge beuren. Integendeel. Het werd een waar drama voor de Duitse kampioen. Kostadinov miste na rust eerst een opgelegde kans voor 0-3. In de 70e minuut zorgde Secretario daar wel voor. Het werd 0-4 door Domingos, terwijl Timofte in de laatste mi nuut de vernedering nog groter maakte door een strafschop te benutten. koksude anp Andrei Tsjmil is in topvorm. De Moldaviër won gisteren de tweede etappe van de Drie daagse van De Panne met vijftig meter voorsprong op het aan stormende peloton na een de marrage onder de rode vlag van de laatste kilometer. De Oez beek Dzjamolidin Abdoesjapar- ov was achter zijn rug de snelste sprinter. Hij behield de leiding in de algemene rangschikking. Tsjmil zegevierde zaterdag op indrukwekkende wijze in de se- mi-klassieke E3-prijs. Hij ren deert geweldig in de Belgische ploeg Lotto. In deze vorm is hij ook kanshebber voor de Ronde van Vlaanderen. De tweede klassieker voor de wereldbeker wordt paaszondag verreden. Het is 'overigens maar de vraag of de „de Ronde" zondag morgen wel regulier van start zal gaan. Twee kleine Belgische ploegen dreigden in de Drie daagse van De Panne met acties als zij niet tot het deelnemers veld worden toegelaten. Het be treft hier de formaties Trident en Palmans die pas kort voor het begin van het seizoen wer den geformeerd. De organisatoren vinden de ploegen te klein om toegelaten te worden tot een wedstrijd voor de wereldbeker. In de eer ste plaats hebben de 22 hoogst geklasseerde ploegen op de we reldranglijst startrecht. Trident en Palmans behoren daar niet Obree Graeme Obree doet in de twee de helft van april twee aanvallen op het werelduurrecord wiel rennen. De Schot rijdt op 19 april in Genève en vijf dagen la ter in Bordeaux. Het werelduur record staat met 52,270 kilome ter op naam van de Engelsman Chris Boardman. Obree had het uurrecord een week in zijn bezit met een afstand van 51,596 ki lometer. Hij zal opnieuw rijden op zijn zelfgebouwde fiets, die vanaf mei trouwens verboden wordt. Obree profiteert van de termijn waarin de wereldwielrenunie beslissingen neemt. Daarna stapt hij over op de conventio nele racefiets. De 28-jarige Obree uit Ayr bij Glasgow is er van overtuigd de prestatie van Boardman te kun nen overtreffen. Hij is goed voorbereid. „Zelfs als ik in Ge nève slaag, rijd ik in Bordeaux opnieuw", verklaarde hij giste-

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27