Met dit gereedschap klus je óók voordeliger in de tuin. Grasshoppers slim en koel Jenny Schipper bedacht het schokeffect zelf Foreholte houdt Rijnsburg lang bij BOLLEN Sport 10% korting met de slimme Gamma Kluspas. TJ JENSDAG 30 MAART 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK.071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 RDWUK ROB VAN DER ZANDEN iny Schipper kwam afgelopen za ag na de wedstrijd Marken - in een verlaten kleedkamer i naast aanvoerder René van Stave- zitten. De trainer was in een emo- iele bui en vertelde de captain duit dat hij het niet meer zag zitten, 1 Staveren: „De man was aangedaan Vertelde dat het hem niet meer luk- kon de groep niet meer aan de at krijgen. Hij nam zelf het woord okeffect in de mond. Ik zeg: dat be- ;nt dat jij eruit moet. 'Dat moet dan ar', zei hij toen." wee dagen later was Schipper geen OGier meer van Noordwijk. Na een bijeenkomst van de spelers werd maandagavond besloten niet door te gaan met de coach die aan zijn eerste jaar op Duinwetering bezig was. Dat was eigenlijk niet zo moeilijk meer na de bekentenissen van de trainer op het schiereiland Marken. Van Staveren, die overigens zelf niet speelde op Marken waar Noordwijk met 5-1 klop kreeg, vond dat de woor den van Schipper op die zaterdagmid dag zwaar wogen. „Ook al was hij mis schien nog te veel onder de indruk van de dikke nederlaag. Maar het was een eerlijk gesprek en ik vond dat zijn hou ding toch een ander licht op de zaak wierp." De aanvoerder merkte aan Schipper dat het 'einde oefening' was. „Ik spreek nu voor mezelf, maar ik heb het gevoel dat hij nu opgelucht is. We hebben er met elkaar goed over gesproken, maar hij stond er niet meer volledig achter. Ie moet het toch kunnen overbrengen op de groep, je moet je blijven verko pen. Als dat niet lukt is het einde ver haal." Van Staveren betreurt ondanks alles dat het zo moet lopen bij Noordwijk. dat in de eerste klasse voor lijfsbehoud vecht. „Dit is heel triest. De man was er zo emotioneel bij betrokken en zo fa natiek mee bezig." Misschien was dat laatste wel juist het probleem tussen Schipper en de selectie. Er waren voortdurend klachten over zijn werk wijze, die volgens sommige spelers veel te professioneel was. Patrick Scheurwater bijvoorbeeld zegt dat Schipper te werk ging alsof Noordwijk in de eredivisie speelde. „Soms deed hij alsof hij Ajax trainde", zegt de spits, die maandag niet bij het gesprek was omdat hij nog steeds aan het uitzieken is van een griepje. „Schipper vond dat je alles voor Noordwijk opzij moest zetten, zelfs je werk. Op het veld kon er geen lachje vanaf. Na de training was hij een beste vent. Kaartje leggen en lachen, maar niet als we met voetbal bezig waren." Toch wil Scheurwater het boetekleed aantrekken. „Het zijn natuurlijk wel de spelers die het moeten doen. De schuld ligt ook bij ons." Van Staveren steekt ook de hand in eigen boezem: „Als team moeten we bij onszelf te ra degaan." Vanavond speelt Noordwijk bij ARC voor de kwartfinale van de Leidsch Dagblad Cup. Wie dan als coach op treedt is nog niet duidelijk. Gister avond was door het Noordwijk-bestuur nog geen beslissing genomen over de opvolging van Schipper, die gisteren niet bereikbaar was voor commentaar. Volgens elftalleider Siem van Beveren wordt voorlopig gebruik gemaakt van een hulptrainer. Volgend seizoen staat de huidige trainer van PC Lisse. Ruud Bröring, aan het roer bij Noordwijk. 'erugkeer Gullit bij Milan Vond' r erlaanRuud Gullit keert na een jaar Sampdoria terug naar AC i uuilan. Dat schrijft het Italiaanse dagblad Corriere dello Sport steren. Later deze week zal de 31-jarige Nederlander zijn be nd jit bekendmaken. Hij heeft een aanbieding voor twee jaar. Na e tijd zal hij zich bezighouden met de public relations van de eub. Gullit heeft deze maand een tweetal gesprekken gevoerd bestuurslid Galliani van de oude en vrijwel zeker nieuwe i impioen. Op een aantal details na is de overgang rond. '.OL 'erstappen start ook in Japan n haag Jos Verstappen start in de Grand Prix van de Pacific, e 22-jarige Limburger kreeg die toezegging van Flavio Briatore, gemeen directeur van het Benetton-Ford-team. De tweede ra- om de wereldtitel Formule 1 wordt op 17 april op het fonkel- euwe circuit in het Japanse Aïda gehouden. 3(Oewcl JJ Lehto, officieel tweede coureur naast de winnaar van nas GP van Brazilië Michael Schumacher, volgende week dinsdag voeD Silverstone test, gaat de leiding van de Italiaans-Britse race- mdal er vanuit dat de Fin niet tijdig is hersteld van een nekblessu- SEC loopt in op Dordrecht haag NEC is lijstaanvoerder Dordrecht in de eerste divisie >t twee punten genaderd. De Nijmeegse bekerfinalist won thuis bJjjm Eindhoven, 4-2. Dordrecht liet zich op eigen veld verrassen gteoor Excelsior, 1-0. Burleson scoorde de enige treffer. Even leek t Eet er in de Goffert op dat NEC nog steeds niet was ontwaakt uit e roes van het bekersucces tegen Ajax. Na ruim een half uur Eindhoven met 2-0. In de tweede helft (Paymans van NEC Verhagen van Eindhoven waren uit het veld gestuurd) stelde weiEC alsnog orde op zaken door de 1-2 ruststand in 4-2 om te n. tuigen. vJai "Europese titel Russische vrouwen rmingham Rusland heeft de landenwedstrijd voor vrouwen 00Ein het EK tafeltennis in Birmingham gewonnen. De ploeg bleef de finale Duitsland met 4-1 de baas. luitsland nam de leiding dankzij een overwinning van de voor- zo talige Chinese Schöpp op Timina, de 24-jarige Russische die olgend seizoen ploeggenote van Gerdie Keen bij Treffers'70 'ordt. De Duitse weg naar goud werd echter versperd door goe- optredens van Melnik, Palina en het dubbel Timina/Palina. .eeuw Dutchy voor de rechter jiSTDe leeuw Dutchy, mascotte van het Nederlands elftal voor isiel WK. is op 20 april inzet van een kort geding voor de recht- lank in Utrecht. Het bedrijf EuroSign uit Wormerveer zegt de ,niaam al veel langer in gebruik te hebben dan de KNVB en eist nt jet exclusieve gfebruik. n| Met de Gamma Kluspas op zak krijgt u bij ons 10% korting op e?n be- e steding ineens van f100,- of meer. En dat een-heel voorjaar lang, namelijk t/m 31 mei. Toegegeven, u krijgt m niet voor niks, die slimme pas. We vragen er f 25,- voor. Maar een beetje klusser verdient dat makkelijk terug, nietwaar? Geldig t/m 31 mei 1994, Katwijkse basketbalsters na bekersucces vrijwel zeker Europa in Klein Duimpje heeft de reus geveld. In de laatste basket balwedstrijd van het seizoen presteerden de vrouwen van Grasshoppers wat geen enkele Nederlandse basketbal- ploeg dit seizoen voor elkaar had gekregen: de Katwijkse ploeg versloeg gisteravond in Utrecht het onaantastbaar geachte Tonego. De ongeslagen landskampioen uit Haaksbergen ging in de bekerfinale uitermate verassend met 54-51 onderuit. klok. Zij moest in die hektische slotseconden worden vervan gen. „Ik had het liefst tot het einde toe willen blijven staan. Maar kon ik niet meer springen, behalve toen de tijd om was. Toen heb ik toch een heel klein vreugdesprongetje gemaakt", aldus Allers, die een kruisband in haar knie bleek te hebben verrekt. De ploeg van Strong toonde zich in die cruciale fase hechter dan Tonego. De professioneel opererende ploeg, die overigens haar geldschieter Texim kwijt raakt. maakte een opmerkelijk chaotische indruk. Zonder de Amerikaanse Chrvstal Coleman dacht de verzadigde kampi- oensploeg het Katwijkse var kentje wel even te wassen, maar dat spartelde nog heftiger tegen dan in de competitie en play off s. Ook oud-Grasshopper Margreet Visscher kon haar team niet over het dode punt heenhelpen. Toen bovendien de gemakkelijk schietende Daphne Berends met vijf per soonlijke fouten het veld moest ruimen, was er niemand meer die het Haaksbergse losse zand bij elkaar kon houden. UTRECHT TIM BROUWER DE KONING Hoewel Grasshoppers als plaatsvervangend bekerhouder al wel eens Europa Cup-duels speelde, kwam de nationale be ker nooit eerder in Katwijk te recht. De speelsters en trainer Lace Strong konden hun ogen dan ook nauwelijks geloven. Als de eindstrijd niet op een mid- weekse avond in een sfeerloze Utrechtse school was afgewerkt, zou het feest ongetwijfeld tot in de kleine uurtjes hebben ge duurd. Voorzitter Tjomme van Norden, die toegaf geen reke ning met een overwinningsfeest te hebben gehouden, stelde wel een receptie in het vooruitzicht. Nu probeerde alles wat Grasshoppers een goed hart toedroeg in de Utrechtse schoolkantine te beseffen wat zich in de tweede helft van de bekerfinale had afgespeeld. Pe tra Weeda, die als een koele kik ker in totaal 21 punten voor haar rekening nam, vond het zelfs na een slok champagpe de gewoonste zaak van de wereld, dat zij vlak voor tijd twee vrije worpen benutte. „Daarnaast hebben we nog heel wat onno dige fouten gemaakt", zei Wee- da kritisch. „Maar we wisten dat we Tonego konden verslaan, als het een mindere dag zou heb ben. Doorgaans beginnen wij goed tegen die ploeg, maar nu kregen we juist in de slotfase vleugels." Toch had er in de laatste mi nuut nog van alles kunnen mis gaan. Zo blesseerde Marie-José Allers zich bij een schotpoging met nog 27 seconden op de „Grasshoppers speelde het vanavond slim", zei de trotse winnende coach Lace Strong. „Wij maakten net zo goed fou ten als de tegenstander, maar bij ons hadden ze geen grote gevolgen. Tonego heeft een pe riode van vier minuten niet ge scoord. Bovendien is die ploeg niet gewend om in de slotfase van een wedstrijd tegen een achterstand aan te kijken. Wij hielden het koppie erbij, al heb ik zelf nog verzuimd om tijdig een time-out aan te vragen. Ge lukkig liep dat goed af." Over de opvallende afwezig heid van Marianne Schuit, voor wie examen-perikelen zwaarder wogen dan de kans op beker succes, wijdde Strong niet uit. Wel voorspelde hij voor volgend seizoen een ander Grasshop pers. „Niet alle speelsters blij ven. Als wij hej Europa Cup- avontuur aangaan, kunnen we wel wat versterking gebruiken. Topscorers Grasshoppers: Weeda 21, Allers 8 (12 re bounds), Driessen 9. Tonego: Van Embricqs 18, Berends 12, Roberts 10. Hoezo inzet. Piet Janmaat van RB duikelt over de rug van Koen Deutekom. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS VOORHOUT ROB ONDERWATER Bekervoetbal op een 'verloren' dinsdag avond kan zó leuk zijn. Foreholte en Rijns- burgse Boys vochten gisteravond als gold het een beslissingswedstrijd om het kam pioenschap. Niks hinderlijk tussendoortje met reserve-elftallen, er vol inkleunen met alle voorradige toppers! Dat was dus smul len geblazen gisteravond in Voorhout. Toen de rook was opgetrokken en de avond over het Gemeentelijk Sportpark was gevallen, bleek Rijnsburgse Boys winnaar met 2-4. Teylingen is op 12 april de volgende tegen stander van de zaterdageersteklasser in de kwartfinale van de Leidsch Dagblad Cup. Op papier was de zege van geelzwart lo gisch. de realiteit was dat zondagtweede klasser Foreholte meer dan uitstekende te genstand had geboden. Uitgezonderd de laatste 10 minuten boden de mannen van Mart de Groot gelijkwaardige oppositie. Rijnsburgse Boys moest daarom tot de bo dem gaan om van LD-bekervoetbal verze kerd te blijven. in eerste instantie leek Rijnsburgse Boys, dat een bijzonder zwaar paasweekeinde wacht (Quick Boys en Katwijk zijn de tegen- Standers), op weg naar een monsterzege. Steven Faber en Folkert Wesselius brachten de bezoekers op 0-2. Het siert Foreholte dat de ploeg, ondanks de afwezigheid van vier vaste waarden, van geen opgegeven wilde weten. Dat was eigenlijk niet verwonderlijk, want De Groot had de 38-jarige Fred Arroyo opgesteld. De ex-RB'er, geen basisspeler meer in Voorhout, wilde tegen zijn oude ploeg geen gezichtsverlies lijden. Dat ge beurde dan ook niet. Tien minuten voor rust hadden Nico van Rijn en Ruud de Klerk de stand met fraaie treffers gelijk getrokken. Voor de thee liet De Klerk nog een moge lijkheid op een derde Voorhoutse treffer lig gen. Dat kwam de thuisploeg duur te staan. Want nadat Folkert Wesselius wonder schoon la Van Basten voor 2-3 had ge zorgd, nam Rijnsburgse Boys het initiatief. De zaterdageersteklasser gaf weinig kansen meer weg. Nadat Leon Vonk 2-4 had aange tekend, was Foreholte een geslagen ploeg. De Voorhouters reageerden hun frustraties vervolgens af op scheidsrechter De Graaf. Dat was een minpuntje, maar het gaf alleen maar aan dat Foreholte de bekerwedstrijd uiterst serieus nam. In elk geval verzorgden beide ploegen een vermakelijk avondje, ge lardeerd met fraaie treffers. E OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT Arbiter Hans Alblas deed vorige week in deze krant zijn verhaal over de uit de hand gelopen afdelingswedstrijd Bernardus - Leidsche Boys. Daar waren ze bij de scheids- rechterscommissie van de af deling Leiden niet zo blij mee. Alblas had beter even uit de publiciteit kunnen blijven vond de commissie, die dat ook kenbaar maakte aan Al blas. Een scheidsrechter die zo n wedstrijd achter de rug heeft kan beter een poosje op de achtergrond blijven. Dat geldt niet alleen voor Alblas, dat vinden wij in het algemeen als het gaat om dit soort inciden ten, zegt Wijnand Rijsdam, lid van de scheidsrechterscom- missie. Alblas gaf in het afdelings duel van zondag 20 maart vier keer geel en vier keer rood. Alle kaarten waren voor spe lers van leidsche Boys. De man in het zwart deed na de wedstrijd ook nog aangifte bij de politie, omdat hij'zou zijn geslagen door een speler van de Leidse club. De betreffen de speler en andere ooggetui gen ontkennen dat er is gesla gen. Een rapporteur was er niet in Hazerswoude. Volgen de week dinsdag behandelt de tuchtcommissie in Leiden de kwestie. Rijsdam: Logisch dat Alblas een paar dagen na die wedstrijd nog vol zit over de gebeurte nissen. Dat is een extra reden om niet de publiciteit te zoe ken. Alblas is het niet eens met die mening: „Ik heb de publiciteit niet gezocht. De pers heeft mij be naderd. Rijsdam: „Dan had-ie altijd nog de boot af kunnen houden. Alblas vindt van niet: „Ze hebben mij vragen ge steld over de gebeurtenissen en ik heb antwoord gegeven. Die antwoorden zijn tot op de let ter nauwkeurig in de krant ge komen en daar ben ik blij mee. Ik kick niet op publici teit, het gaat er mij om dat misstanden op het voetbalveld duidelijk aan de kaak worden gesteld. Toch is de commissie er niet blij mee en Leidsche Boys stond uiteraard ook niet te juichen bij het verschijnen van het artikel. Voorzitter Thijs Neuteboom belde Alblas er nog over op. Hij deelde de scheidsrechter mede dat het telefoongesprek op band werd opgenomen. Alblas: „Ik begrijp dat ze misschien niet blij zijn met het verhaal. De voorzitter zei dat bepaalde dingen die ik had verteld niet klopten. Dat bestrijd ik. Trou wens: hij zei zelf in het artikel dat de scheidsrechter een off day had. Door de telefoon heb ik hem verteld dat dat ook niet klopte, want ik was de beste'van de 23 die er op het veld stonden. Ja, dal zal nooit iemand zeggen dan zeg ik het zelf maar. De 44-jarige fluitist stond afgelopen zondag al weer in het veld. Hij leidde het duel Docos 2 - VCL 2. Alblas trok een keer geel. en trainer in het i nauw maakt rare sprongen. Neem Ben van Ixeuwen, oefen- meester van het geplaagde Noordwijkse SJC. Afgelopen donderdag gaf de Heemste- denaar er na een kwartier training de brui aan. meldde Van Leeuwen, de spe lersgroep in verwarring ach terlatend. De selectie van de zondagtweedeklasser dacht dat de trainer een paar pilon- nen ging halen of een plasje ging plegen, maar Van Leeu- wen keerde die avond niet meer terug op het trainings veld. Een dag later verscheen hij weer wel op het SJC-sport park, zoals hij zondag de coaching van het duel met Rijswijk op zich nam. Wat ging Van Leeuwen op die bewuste donderdagavond doen? Nog even de laatste boodschappen doen bij Appie Fleijn? Nee dus. Hel bleek al lemaal een vooropgezet plan. Van Leeuwen: „Ik heb hier over nagedacht. Br moest bij SJC wat gebeuren. Ilet loopt bij de club niet zoals dat zou moeten. De resultaten vallen tegen en als we op de zelfde manier doormodderen, vliegt SJC op zeker uit de twee de klasse. Zodoende kwam Van Ixeu wen op het idee om tijdens de training weg te lopen. De boel wakker schudden, heet dat in het jargon. Van Leeuwen" „Ik deed het om bij de spelers wat los te maken. Het hele sei zoen hoor ik excuses van spe lers. Maar niemand zoekt de fout bij zichzelf. Daar baal ik verschrikkelijk van. Br loopt bij SJC geen speler meer rond die nog zelfvertrouwen heeft. De laatste zes wedstrijden is er zelfs niet meer gescoord. Ter wijl we er vorig jaar op het zelfde moment al 52 goals in hadden liggen. Dat zegt toch wel wat. Van I .eeuwen ergert zich aan meer dingen binnen de club. En besloot uiteindelijk tot een wanhoopsdaad. Van Leeuwen: „De mondjes gingen open van verbazing. Precies wat ik wilde hebben. Het roer moest om bij SJC. Het is vijf voor twaalf Als we onverhoopt degraderen, wil ik dat we hebben gestreden tot de laatste snik. Wie niet mee wil, moet maar voelen. Het supertrio Michael Steen bergen, Piet Hazenoot en Ka- micl Yener kwam het zondag aan de weet. Geen van het drietal (Van Leeuwen: „Ze zijn de beste voetballers van SJC') verscheen in de basis. Tot grote teleurstelling van Ben van Leeuwen: „Kamiel en Piet kwamen zon dag te laat aanzetten. Daar erger ik me heel erg aan. Het typeert hun instelling ven beetje, dat makkelijke. Ze ko men ook veel te weinig trui nen. Maar ik heb nu eenmaal een lijn getrokken en degene die niet volgt, valt af. Daar door moest ik zondag tegen Rijswijk zelfs een speler inzet ten die 's morgens een wed strijd met het tweede had ge speeld. Dat moet dan maar. I let was de eerste keer in zijn 17-jarige carrière dat Van [.eeuwen midden in een trai ning opstapte. „Wat mij betreft is het ook de laatste keer. En je kunt zoiets maar één keer uithalen. Maar het moest. Want het kan bij SJC dan wel beregezellig zijn. het was nu tijd om met de vuist op tafel te slaan. Heeft Ben van Leeuwen nog meer verrassingen in petto? „Nou. ik heb de gekste dingen uitgehaald. Dat weglopen had ik nog nooit gedaan. Daarmee is de koek wel op, want ik kan niet zo snel iets nieuws meer bedenken. Hoe dan ook: SJC verloor met 2-0 van Rijswijk. Het schokef fect was dus nul komma nul. Toch was Van Leeuwen niet ontevreden: „Br werd ten minste weer eens geuvrkl." Nu de punten nog.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25