Noordwijk geeft Schipper de bons Sport Twente voelt zich de dupe van gegoochel met wedstrijddata in Zeist Slechte generale van Leidse boksers Tafeltennissters geven slechte voorbeeld Voorzichtige rentree Krajicek 21 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 3*6464. PLV -CHEF ROB ONDERWAT! SCOREBORD INSDAG 29 MAART 1994 glst albert geesinc cpd-verslaggever an Huijbregts heeft zich de woede op He hals gehaald van FC Twente. Gis termiddag kwam er bij de competitie- jeider betaald voetbal een boze fax hinnen, waarin de Enschedese club toch verzet tegen de programmering tan Ajax-Twente en de 'ruil' met Gro ningen. ..Dit riekt naar competitiever- "sing". aldus Twente-trainer Rob aan ^jax-Twente is vastgesteld voor idag 17 april, maar drie dagen eer- moet Twente ook al op bezoek bij )it doen we niet, dat schaadt Ri jnsburg-Lisse bij Quick Boys ftUNSBURGRijnsburgse Boys speelt de laatste drie thuiswedstrij- onze belangen verschrikkelijk", zegt manager Han van der Zeeuw. „Het is niet ongewoon om twee wedstrijden in de week te spelen", meent Huij bregts. „Zondag-woensdag of donder dag-zondag, daar zie ik geen verschil in. Het scheelt een halve dag, meer niet." Ajax-Twente stond eerder op de rol voor zondag 20 maart, maar dat duel moest het veld ruimen voor de halve bekerfinale Ajax-NEC. „Dat kon niet anders", zegt Huijbregts, „omdat de kans bestond dat Feyenoord en Ajax in de finale zouden staan. De politie van Rotterdam wilde dat zes weken tevoren weten. Daarom moest Ajax- NEC zo snel mogelijk gespeeld wor den. We wisten toen bovendien nog niet of Ajax tegen Parma wel of niet een ronde verder zou komen." Huijbregts wilde Ajax-Twente laten spelen op dinsdag 3 of donderdag 5 mei, maar beide data stuitten op ver zet bij de Amsterdamse politie. Op 5 mei is in de hoofdstad de jaarlijkse Vrijmarkt, twee dagen eerder zijn de Twentse supporters niet welkom in Amsterdam. Groningen is wél accep tabel voor de Amsterdamse politie. „Daarom zijn de data omgeruild", zegt Huijbregts. Ajax speelt nu op 3 mei tegen Groningen. De afspraak is echter dat de laatste twee speelronden gelijktijdig moeten worden afgewerkt. „Ik kan me niet voorstellen", zegt Baan, „dat de clubs onderin hier erg gelukkig mee zijn. Tegen die tijd is Ajax waarschijnlijk al kampioen, terwijl Groningen vecht te gen degradatie." Heerenveen-trainer Foppe de Haan verzet zich al op voor hand. „Er wordt veel te veel gesjoe meld en geschoven. Ik zal het bestuur adviseren te fulmineren tegen de ver plaatsingvan Ajax-Groningen." Huijbregts is er ook niet gelukkig mee. zegt hij. „Je mag de kalender op de kop zetten, maar ik heb geen an dere smaken meer. Ik ben allang blij dat ik achter alle wedstrijden een da tum heb kunnen zetten. Ach, compe titievervalsing, dat vind ik zo'n zwaar woord. Als je net onder of vlak boven de streep staat, zul je toch zelf moeten winnen. Dan kun je de kat niet uit de boom kijken." Hij neemt het de clubs niet kwalijk, zegt hij, dat die voor de eigen belan gen opkomen. „Dat zou ik in hun plaats ook doen. Maar als ik het ene probleem oplos, ontstaat er elders weer een probleem." Hij staat open voor een 'lumineus idee', zegt hij. „Als iemand een creatieve oplossing kan bedenken, houd ik mij aanbevolen. Maar zo lang die er niet komt. houd ik mijn poot stijf. Wat moet ik anders?" Twente voelt zich flink in de maling genomen. „Op verzoek van PSV", zegt Van der Zeeuw, „zijn wij ermee ak koord gegaan dat de wedstrijd in Eindhoven in verband met een ker mis wordt vervroegd. Maar als wij hadden geweten dat die zondag nu wordt gebruikt voor Ajax-Twente, hadden wij daarin nooit toegestemd. Al vier keer eerder dit seizoen hebben we loyaal meegewerkt en is een wed strijd verschoven waar Twente part noch deel aan had. Daarom verzetten we ons nu. Ajax-Twente voor de beker kon wel op woensdag, waarom dan nu niet op dinsdag?" den in Katwijk en Noordwijk. Na Pasen wordt het eerste veld op Middelmors opgeknapt en is dan niet beschikbaar voor het eer- jte elftal. De wedstrijden tegen Maassluis (16 april) en Rozen burg (12 mei) worden bij de w Noordwijk (om 15.00) gespeeld. Tegen Lisse op 23 april is Nieuw Zuid plaats van handeling. Dan Wordt om 17.30 begonnen. Voor de nieuwe competitie heeft RB, dat medio oktober het hoofdveld weer mag betreden, nog geen Jplossinggevonden. Hernia breekt Fondriest lelijk op HLAANMaurizio Fondriest is voor ten minste twee maanden Uitgeschakeld. De Italiaanse wielrenner wordt deze week geope- Teerd aan een hernia. Fondriest, houder van de wereldbeker, :apte twee weken geleden tijdens de etappekoers Tirreno - Adriatico af. Tunesië zet bondscoach op straat Tunis De Tunesische bondscoach Youssef Zouaoui is naar aan leiding van de nederlaag met 2-0 tegen Mali in de openingswed strijd van het Afrikaans landenkampioenschap ontslagen. Hij is vervangen door Fawzi Benzarti. Met de organisatie van het kam pioenschap dacht Tunesië tot de favorieten van het toernooi te behoren. Een gelijkspel tegen Nederland (2-2) in januari liet de verwachtingen verder oplopen. Bianchi mag puin ruimen bij Inter milaan I let bestuur van Internazionale uit Milaan heeft Ottavio Bianchi benoemd tot trainer voor het komende seizoen. Hij olgt dan Giampiero Marini op. De club van Dennis Bergkamp en Wim Jonk heeft het seizoen in de Serie A al goeddeels zien mislukken. Zaterdag, na de thuisnederlaag tegen Genoa, kraaide het oproer van woedende fans. Niemann verpulvert nog een record calgary Gunda Niemann heeft op de ijsbaan van Calgary het derde wereldrecord binnen drie dagen gereden. De Duitse schaatster verbeterde in Canada de mondiale toptijd op de tien kilometer, een afstand die in wedstrijdverband niet vaak door vrouwen wordt gereden. Niemann kwam uit op een tijd van R22.60. Daarmee was ze ruim een minuut sneller dan het oude //■«lord, dat op naam stond van Yvonne van Gennip (15.25,25). terder verbeterde Niemann het wereldrecord op de 3000 en 5000 meter. Amsterdamse oefenmeester na verlies in Marken aan de kant geschoven Voetbalvereniging Noordwijk heeft trainer Henny Schip per aan de kant geschoven. De spelersgroep stemde gis teravond tijdens een vergadering unaniem in met het voortijdige vertrek van de Amsterdammer. De spelers mochten zich ook uitspreken over een eventuele opvol ger. Daarbij vielen de namen van John Eelman, Piet Bu- ter, assistent-trainer Leo Verbeek en de voormalige SJC- trainer Arie Duyndam. Apeldoorn van 9 april. In Apeldoorti bokste de lichtwelter gisteravond in de C-klasse onbeslist tegen Kaya feafer Akbulak is als enige Leidse bokser met op- van de organiserende vereniging. Albert Onder- feeheven hoofd teruggekeerd van voorbereidings- water (zwaargewicht B) en Peter Mink (B-welter) fivedstrijden op het Nederlands kampioenschap van Boksvereniging Leiden leden een nederlaag. Dean Gorré: „Vier invalbeurten, dat was alles." foto archief Gorré met bloedend hart ■weg uit Kuip ■BOTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN iPD-VERSLAGGEVER !?!n de meest prestigieuze wed- ptrijd van het jaar mocht Dean jorré tot zijn eigen verbazing ^plotseling weer opdraven. Een veek nadat hij van Feyenoord e horen had gekregen dat hij ■naar een andere werkgever mag litkijken, deden de trainers Wil- em van Hanegem en Geert deijer een beroep op de tech- lisch begaafde middenvelder in - Ie klassieker tegen Ajax. Gorré napt er niets meer van. Is er nu vel of geen plaats voor hem bij :eyenoord? De bluf, de spontaniteit en de vrolijkheid, waarmee hij 'des- ijds de Kuip binnenrolde, lijken ilaats te hebben gemaakt voor ynisme en berusting. Timide al hij nooit worden, maar de ele teleurstellingen lijken hun mentale) uitwerking op de ilympisch international niet te lebben gemist. „Ik wil nog teeds heel graag slagen bij deze lub. In mijn hart wil ik ook niet veg. Maar ik krijg geen kans bij éyenoord, dan kun je als prof- oetballer beter naar een nieu- ve werkgever uitkijken. Daar >en ik dus mee bezig." Gorré leek aanvankelijk de erste van vijf bij Dordrecht'90 veggekaapte voetballers te zijn lie naam zou maken in Rotter- lam-zuid. Zijn eerste seizoen ende tal van hoogtepunten. Hij peelde een prachtpartij in Is- ael voor de Europa Cup, zette n zijn eentje PSV voor joker in en volle Kuip en voelde zich ijp voor de top. Dit seizoen ver- oefde hij echter vaker op de tri une of in de dug out dan dat uj op het veld stond. „Vier in- albeurten, dat was alles. Tegen xcelsior voor de beker stond ik en keer in de basis. Hartstikke 'lij was ik, maar in de rust zei an Hanegem al weer dat ik in de kleedkamer kon blijven." Bij de besprekingen over een nieuw contract schrok Gorré van de voorstellen die voorzitter Jorien van den Herik hem na mens Feyenoord deed. Gorré: „Als je niet speelt, heb je het als voetballer niet naar je zin. Als je slecht wordt betaald, heb je het helemaal niet meer naar je zin. Uit de aanbieding die Feye noord mij heeft gedaan, blijkt heel duidelijk dat het geen ver trouwen meer in mij heeft." Gorré gaat ervan uit dat zijn NOORDWUK WILLEM SPIERDUK Noordwijk is in de eerste klasse van de zaterdagamateurs in de problemen geraakt. De ploeg die vanaf de oprichting van de eerste klasse in de jaren '70 op dat niveau acteert, heeft alleen nog Ajax en Volendam onder zich. In de eerste klasse degra deren twee ploegen en speelt de nummer twee van onder tegen topclubs uit de tweede klasse. Dit seizoen was het eerste voot Schipper bij Noordwijk. Daarvoor was hij al bij AFC voortijdig de laan uit gestuurd. Bij andere clubs boekte hij ech ter veel succes. Zo sleepte hij met DWV een kampioenschap en zes periodetitels in de wacht. Schipper speelde betaald voet bal bij Ajax, FC Zaanstreek, Blauw Wit en RCH. Bij Noordwijk heeft het Schipper bepaald niet mee ge zeten. Vlak voor de competitie raakte hij betrokken bij een au to-ongeluk en was hij zes weken uit de roulatie. Daarbij sloeg zijn aanpak niet aan bij de spe lers van Noordwijk. Zij ergerden zich bijvoorbeeld over de eigen spelregels die Schipper hanteer de op de training (soms gaf hij zomaar een strafschop) en von- toekomst niet langer in de Kuip ligt. Zijn transfersom zal onder het miljoen liggen. Feyenoord heeft hem toegezegd niet dwars te liggen als hel tot onderhan delingen moet komen met een nieuwe werkgever. „De voorzit ter zegt dat hij mij een beetje te gemoet zal komen. Maar ik heb zelf ook tegen de voorzitter ge zegd dat ik nog steeds liever bij Feyenoord blijf. Vertrekken bij een topclub zonder te zijn ge slaagd. wil geen enkele voetbal ler." den dat de trainer te veel over voetbal praatte en te weinig aandacht had voor het sociale leven rond voetbalwedstrijden en trainingen. Schipper verde digde zich daartegen. „Als de trainer niet meer fanatiek is bij een voetbalclub, wie is het dan wel", zei hij. De technische commissie van Noordwijk heeft dit seizoen her haaldelijk geprobeerd door middel van gesprekken met de trainer en de spelers de ploeg weer op het rechte pad te krij gen. Noordwijk bleef echter goede wedstrijden met slechte afwisselen. Na de ongelukkige nederlaag tegen Quick Boys van 19 maart waren er stemmen binnen de spelersgroep om de trainer aan de kant te zetten. Anderen vonden vorige week echter dat dat niet nodig was, omdat Noordwijk geregeld goe de wedstrijden speelde. De 5-1 nederlaag tegen Mar ken van afgelopen zaterdag gaf echter de doorslag. Naar ver luidt liet toen Schipper zelf doorschemeren er geen heil meer in te zien langer door te gaan. Dat was de reden dat nu de hele spelersgroep met het vertrek van de trainer instemde. Het tussentijdse ontslag van een BIRMINGHAM ANP/GPD De Nederlandse vrouwenploeg daalt af naar de B-groep. Omdat de Belgische tafel tennissters bo ven zichzelf uitstegen. De ploeg van interim-bondscoach Theo Rieken verloor tijdens het EK in Birmingham met 4-3. Alle druk kwam in het degra datieduel op de schouders van Melissa Muller, die de zevende partij moest spelen. De 19-jari- ge zat ongeveer vier maanden geleden 'in een verschrikkelijke dip'. De Noordhollandse trok zich terug uit het Nederlandse team. „Ik speelde toch nooit en vond er niets meer aan." Bij haar club Den Helder knokte ze terug. De herkansing kwam toen Vriesekoop en Hooman uit de landenploeg gezet werden. „Een geluk bij een ongeluk." Sinds gisteravond, na haar nederlaag in de beslissende par tij, zal Muller dat laatste betwij- ESTORIL» ANP Richard Krajicek heeft na bijna vijf maanden afwezigheid, ge volg van pijnlijke knieën, zijn rentree gemaakt in het tennis- circuit. Tijdens de eerste ronde van hét dubbelspel in Estoril versloeg hij met Menno Oosting de Duitsers Prinosil en Riglewski: 6-7 6-4 6-3. De 22-ja- rige Hagenaar komt in de Por tugese badplaats niet uit in het enkelspel. „Ik voelde me goed", zei Kra jicek na afloop. ..Ik maak me geen zorgen over de knieën. Soms voel ik helemaal geen pijn meer, soms een beetje. Tijdens trainer is waarschijnlijk uniek bij Noordwijk. De vorige oefen- meester John Eelman stond 17 jaar aan het bewind bij de eer steklasser. De problemen in Noordwijk ontstaan net nu de club de gang van zaken rond het eerste team drastisch heeft gereorganiseerd. Er zijn voldoende sponsors en er ontstonden mogelijkheden om spelers van andere clubs felen. In de openingspartij te gen België werden drie van haar opslagen afgekeurd. Dezelfde techniek was de hele week re glementair goed gebleken. Het had de oud-bankzitster, 103de op de Europese ranglijst, fraaie overwinningen tegen de Itali aanse Arisi (20ste) en Paliack- ova (Slowakije) opgeleverd. Coach Rieken vroeg om een andere scheidsrechter, maar vond geen gehoor. Muller ver loor en werd gepasseerd voor het dubbel, dat zij de afgelopen dagen met Noor vormde. „Om geen risico met de opslag te lo pen. Nu maar hopen dat de ze vende partij niet meer gespeeld hoeft te worden", verzuchtte chef d'équipe Ton van Happen. Muller moest toch terug naar de tafel en bezweek onder de druk. Eerder hadden Gerdie Keen en Emily Noor al aange toond nog niet zonder Vriese koop en Hooman te kunnen. de trainingen gaat het goed. Ik ben alleen nog een beetje bang 100 procent te spelen. Het is een uitstekende week om wed strijdritme op te doen in het dubbelspel. Ik kan merkên dat ik een tijd uit de roulatie ben geweest, want ik ben wat sneller moe dan normaal." Krajicek is van plan voigende week mee te doen aan het enkelspel in Bar celona. maar wil afwachten hoe de gewrichten zich deze week houden. Krajicek speelde op 3 novem ber zijn laatste partij. Dat ge beurde in Parijs, tijdens het in- doortoernooi van Bercy. Hij ver loor van de Amerikaan Palmer. aan te trekken. Zo kwamen dit jaar amateur-international Fred Bloem, Ted Verdonkschot en Frank Aboikoni nadr Noordwijk. Deze 'aankopen' hebben echter nog niet gebracht wat er van hen werd verwacht. Daarom hopen de Noordwij- kers op de terugkeer van een aantal spelers. Kees Zethof zou zich al bereid hebben verklaard om de voetbalschoenen weer Grubba Te vroeg gevlamd, nu opge brand. De Nederlandse mannen treden vandaag aan in het de gradatieduel met Oostenrijk. De ploeg van bondscoach Li Ji Shu ging na twee overwinningen op het EK tafeltennis in Birming ham drie keer onderuit. Giste ren was Polen met 4-0 te sterk. De benen stram, de handen klam, de Nederlanders moesten wel verliezen van Polen. Drie dagen waren ze met de slotwed strijd in poule A bezig geweest. Ze hadden zich zorgen gemaakt over de comeback van Andrzej Grubba. De 35-jarige Pool, nummer zes van Europa, bleef in de eerste groepswedstrijden van zijn land op de bank. „Maar tegen ons speelt hij", wist Trin- ko Keen zaterdag al. „En dan weet je dat het heel moeilijk wordt", meldde Danny Heister bezorgd. In de maanden daarop zakte hij naar de 25ste plaats op de we reldranglijst. Krajicek had al sinds de zomer van 1993 last van ontstoken kniegewrichten. Vooral tijdens het door hem ge wonnen toernooi in Los Angeles had hij pijn. Hij besloot, na overleg met trainer Goetzke, be geleider Troost en NOGNSF- arts Vergouwen te revalideren op sportcentrum Papendal, tot dat hij helemaal hersteld zou zijn. langzamerhand deed hij meer inspanningen. De laatste weken voerde hij in zijn woon plaats Monte Garlo de trai- ningstijd op gravel op tot vier vijf uur per dag. aan te trekken. De voorstopper haakte dit jaar af omdat hij een eigen bedrijf begon en daarvoor* weinig begrip van trainer Schip per kreeg. Ook Martin van Kins keert mogelijk terug naar Noordwijk, terwijl de ploeg ook denkt 1 Iein van Heek, die bijna hersteld is van een zware bles sure, in de slotfase van de com petitie goed te kunnen gebrui ken. De Poolse coach koos in Bir mingham voor de jeugd. Zon der Grubba verloor de ploeg de eerste drie wedstrijden met 4 -1 Zondagavond om 18.00 uur trok de routinier zijn trainingsbroek naar beneden en steeg de Pool se moraal naar grote hoogte. De ploeg won met 4-0 van Tsjechië en herhaalde dat kunststukje te gen Nederland. Deken Cornelis Sluiter wordt de nieu we voorzitter van de sectie top sport binnen de Nederlandse tafeltennnisbond. Sluiter, voor zitter van kandidaatkampioen bij de vrouwen Reflex, dreigde onlangs nog zijn kandidatuur in te trekken als N ITB-hoofd be - stuurslid Carel Deken, zoals voorgenomen, de praeses zou worden van de sectie. Deken krijgt nu als toegevoegd lid na mens het hoofdbestuur een ze tel in de sectie topsort. SPORT OP TV DINSDAG 16 00 17.00 EURO: IJshockey: NHL-wedstri|- 17 00-18.00 EURO Enrogoals. overzicht Eu ropese voetbal-competitie?. 18.00 20.00 EURO: Voetbal African Nations Cup (Zambia-Sierra Leone). 18 39-18.47 Ned 2 Sportjournaal 18 45-19 10RTI Sport 19 30-20 00 BRT 1 Sport 20.00-20 15 EURO Eurosport news 20 15 22 IS EURO Voetbal African Nations Cup Senegal-Guinee 20 30-22 00 RTL UEFA Cup. Salzburg Kalsruhe 20.40 22 30 RAI UNO Sportmagazine 21.30-22 05 BRT 2 Spon 22 00-22 15 RTL 5: Sportn.euws 22 00 22 30 Ned 2 Die 2 Nieuw Koeien, sa tirisch sportprogramma. 22.15-22.30 Ned 3 Sportjournaal 22 15 00 15 EURO turotenms magazine 22.35-23.00 BRT 1 Sport 23.25-23 35 BRT 1 Sport extra wielrennen, de Driedaagse De Panne, samenvatting van de lent, 00 00-00.25 Did 1 Sport Extra samenvatting van de eerste finalewedstrijd van het Bundesl> ga-i|Shockey 00 15-01 00EUR0 Snooker EuropeenL» gue. Steve Hendry Alan McManu*. 01 00-01.30 EURO Eurosportnews 05.45-06 00 Did lSport Extra. WOENSDAG 05 45 06 00 Did 1 Sport Extra. 09 00 10.30 EURO. WK Kunstri|den op de 10 30 il.OOEURO Eurofun:Snowboard World Senes 11.00-13 00 EURO Eurotenms magazine 13.00-16 00 EURO Tennis ATP-toernooi van Estonl {Portugal) Live 13 07 15.30 Ned 1 StudioSport. 14 35-15 00 BBC 2 Ever thought of sport, se rie over het beoefenen van sport 15.15-16 50 BBC 1 Paardekoersen vanaf As- PRIJSVRAGEN LOTTO 12 Eerste prijs 2 winnaars, elk bruto .f 1.278.651,90. tweede priis 13 winnaars, elk bruto f. 6.747,20; derde prijs: 148 winnaars, elk I. 888,90; vierde prijs 5443 winnaars, elk f 24.10; vijfde prijs 11.396 winnaars, elk f. 5.00. CIJFERSPEL 12 Vaste pri|zen Zes cijfers goed: geen wirw naar; vijf cijfers goed: 4 winnaars, vier ci| fers goed 32 winnaars; drie cijfers goed 247 winnaars, twee cijfers goed: *571 LUCKYTEN 2 5 8 9 12- 19-23-27-29-31 32 37 39 40 42 63 68- 7? 77 80 (onder voorbehoud) VOETBAL ENGELAND: Sheffield United West Ham United 3-2 AFRICA CUP Groep A Zaire -Mali 1-0(0-0)48 Ba i ila 1 0 Scheidsrechter Ah Buisain (VAE) Rn de kaart 89. Danga (Zaïre) Gele kaart Bu lavima (Zaire) en Souleymane (Mali) Groep B Egypte - Gabon 4-0 (2-0) 1 Ay man 1 0, 22. Al Gamal 2-0, 55. Samad 3 0, 74. Samad 4-0 DAMMEN Huissen NK Tweede ronde: Scholma Clerc 11. Gérard Jansen Van Aalten 1-1, Cock van Leeu wen Kos 1 1. Thiissen Arjan van Leen wen 2-0, Hans Jansen Van der Zee 1 1 Krajenbrmk - Meijer 1-1. Hoopman We-, sehnk 1 1 Stand: 1 Thijssen 3 punten. 2 Schuim i Clerc. Gérard Jansen. Van Aalten. Cock van Leeuwen. Kos. Hans Jansen. Van der Zee. Kraienbrink. Mei|er. Hoopman en Wesse link allen 2. Arjan van Leeuwen 1 PAARDESPORT Alkmaar KOERSEN Eerste koers. 2040 m: 1 Icarus Lucswolle (Crebas) 2.51,0 1.23,8, 2. Imke H. 3. In terest Regina Toto: winnend 7.90 plaats 4,00 2,00 koppel 10,10 trio 280,70. Tweede koers, 2040 m 1. Iva Laurelton (Ruijgrok) 2.51.3 1.24,0. 2. Glenn, 3 Induramnora. Toto: winnend 9,10 plaats 5.20 4.00 koppel 21.20 trio 243.10 Derde koers. 2380 m: 1. Imshi Express (Suykerhuyk) 3.26.3 - 1 26.7. 2. Hilda's Pride, 3 Horstina A Toto. winnend 3,00 plaats 2,80 4,70 koppel 9,90 trio 220.00 Vierde koers. 1700 m 1 However Capello (Suykerbuyk) 2.17,3 1.20,8, 2 High Moon. 3 He Royal Roofing. Toto winnend 7.50 plaats 2.20 2.70 koppel 19.60 trio 217.00 Vi|tde koers. 2380 m 1 High Top Swoll (Van der Blonk) 3.16.8 - 1.22.7. 2 Hol lyrood-Flash, 3 General Six Toto winnend 8.20 plaats 2.80 5.40 koppel 101,70 trio 694.90 Zesde koers. 2040 m: 1 Deimos If (Schoonhoven) 2.49.4 1.23,0, 2 Herdo. 3 Gunnar Da Capo Niet gestart Follow My Star Toto winnend 3,70 plaats 2,00 2,20 koppel 10,70 trio 105.50 Zevende koers, 1700 m: 1 Gloria Wollhorn (Van Leeuwen) 2.19.1 1 21.8, 2 Grifty Sunshine, 3. Follow Me Niet gestart F u rostar Toto winnend 23.50 plaats 5,90 3,10 koppel 43.60 trio 1312,00 dubbel winnend (3-2) 249.60. Achtste koers, 2040 m 1 Historie Fortuna (Swaab) 2.49,9 - 1.23,3. 2. Enesco Bonni, 3. Gento Bonni. Niet gestart; Geef Gas Pompano. Toto: winnend 10,90 plaat'. 5.80 4,70 koppel 69,30 trio 7304.00 Negende koers, 2040 m I Golden We detlex (Duivenvoorden) 2.47.6 1.22.2, 2. Family Pride. 3 Express Hazelaar Toto: winnend 4.70 plaats 1.80 1,70 koppel 8.00 trio 171.30 Tiende koers. 2380 m: 1 Flamous Flash (Kamminga) 3 17.8 1.23.1.2 Fan Swa german. 3 Facorello W Toto winnend 1.50 plaats 1.40'2,20 koppel 5,20 trio 70.30 Elfde koers. 2040 m 1 Derrek Baker (Van Voorst |r 2 46.4 - 1 21.6. 2 Atomic Po wer, 3 Eros fan Sondel Toto: winnend 1.80 plaats 1.40 2.90 koppel 6.10 trio 14,70 Twaalfde koers. 1700 m 1 Floris H (Van Houwelmgen) 2 19.7 1.22.2. 2. Gracia Westland. 3 Felicita Medo Toto winnend 4,60 plaats 2,40 2.40 koppel 7,20 trio 85.00 Omzet totalisator 227.847,00 TAFELTENNIS Birmingham EK LANDEN Poule A: Nederland Polen 0-4. Her.ti-r Grubba 6-21 16-21, Haldan Skierski 17- 21 18 21. Keen Blaszczyk 15 21 21 16 16-21, Keen/Heister Skierski/Blaszczyk 18 21 17 21 Belgie Ts|echie 4 2, Zw>- den Duitsland 4-2, Eindstand: 1 Zweden 5-9. 2 Duitsland 5-9, 3 Belgiè 5-8. 4 Po len 5 7. 5. Nederland 5 7. 6 Tsjech iz- 5 5 Poule B. eindstand: 1. Frankrijk 5-10, 2. Engeland 5 8. 3 Hongari|e 5-8. 4 Rus land 5-7, 5 Griekenland 5-6. 6 Oostenri|k 5 6 Nederland speelt degradatiewedstrijd te gen Oostenri|k Vrouwen, voorronde poule B Nederland Engeland 1 4 Muller Lomas6-21 13-21. Keen Holt 18-21 11 21. Noor Gordon 22-20 21 18. Noor/Muller Lomas/Holt 13-21 15-21. Keen Lomas 1121 14 21 Frankri|k Slowaki|e 4 1Hor.gari|>- Italm 4-0. Eindstand (eerste twee naar halve fi nales, laatste twee naar degradatieronde) 1 Engeland 5-9, 2 Hongari|e 5 9. 3 Italid 5 9, 4 Frankrijk 5-7, 5. Nederland 5 6, 6 Slowakiie 5-5 Poule A, eindstand: 1. Rusland 10, 2 Duitsland 5-9, 3. Roememé 5-8. 4 Zwe den 5 7, 5. Kroatië 5-6, 6 België 5 5 Degradatiewedstrijd uit A-groep. Neder land Belgie 3-4 Muller O/er 15-21 12 21, Keen Thone 21 16 21 7, Noor Bil len 21 11 21 23 21-12. Keen/Noor Bil len/Ozer 18-21 20-22. Keen O/er 18 21 12 21. Noor Thone 21 17 18 21 21 17. Muller Billen 21-15 16-21 9 21. Kroat.e Slowakije 4 3 Nederland en Slowakije degraderen naar B-groep Halve finales: Duitsland Hongari|e 4 0. Rusland Engeland 4 1 TENNIS DAVIS CUP Amerikaanse zone. groep 2. promotie/de gradatie: Paraguay Puerto Rico 4 1 ESTORIL (POR) Eerste ronde. Alberto Costa (Spa) Sven- son (Zwe/8) 0 6 6 4 6-2, Furlan (lta/7) Arrese (Spa) 6 2 6-2. Corret|a (Spa) Fromberg (Aus) 6-2 6-2, Emilia Sanchez (Spa) Burillo (Spa) 5 7 6 1 6-2, Brandi /Mordegan (Ita) Davids/Norval (Ned /ZAf/2) 6 7 6 3 7-6 Dubbelspel, eerste ronde: Kra;i 'A .ting Pnnosil/Riglewski (Dui/3) 6 7 6-4 6 3 Vrouwen HOUSTON Dubbelspel, finale: Navratilova/Bollegr.il (VSt/Ned) Adams/Garrison (VSt) 6-4 6-2 HILTON HEAD Eerste ronde: Boogert Kelesi (Can) 6 3 6- 4. Schultz Zrubakova (Tsj) 6-2 6-2, Kuhl man (VSt) - Rubin (VSt) 6 1 6 4, Neiland (Let) - Radford (Aus) 6-3 7-5, Farina (Ita) Maniokova (Rus) 6 1 6 1, Mes|ki (Geo) Spirlea (Roe) 6 2 6-2, Bobkova (Tsj) Dra gomir (Roe) 6-2 5-7 7 6, Kruger (ZAf) Grossmann rvst) 6 2 6-2. Rittner (Dui) Courtors (Bel) 6 3 6-2 FIFA laat scheidsrechters ZURICH AFP/SID De wereldvoetbalbond FIFA heeft de aanwijzing van scheids- en grensrechters voor het wereld kampioenschap voetbal voor de tweede keer uit gesteld. De spelleiders, onder wie de Nederlandse arbiter Mario van der Ende en grensrechter Jan Dolstra. horen pas op 6 april of ze tot de uitverko renen horen. Van der Ende en Dolstra waren bij de 30 scheidsrechters en 25 grensrechters die twee we- nog even in spanning ken geleden, een stage volgden in Dallas. Ze wer den onderworpen aan fysieke en psychologische Tests. Zeker is, dat de Belg Goethals en een Gabo- nees niet slaagden voor de examens. De FIFA was van plan vorige week de tijdingen te brengen, maar stelde dat plan uit tot gisteren. Toen volgde uitstel tot 6 april. „De scheidsrech- terscommissie komt niet eerder bijeen dan op 6 april in het kantoor van Zürich. Op die dag wordt de lijst met namen voor het WK bekend ge maakt". aldus een verklaring van de FIFA.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21