FC Lisse en gemeente om de tafel Een gast komt aan de balie en: tik-tak, klaar' Aantal parkeermeters in Katwijk flink toegenomen Leiden Regio Je voelt direct aan lat er iets niet klopt' Maand cel voor in scène gezette inbraak 1NSDAG 29 MAART 1994 VV Noordwijk automatiseert reservering ORDWUK PAUL DE VLIEGER e overweegt één of meer mchtjes in Noordwijk door te dengen, heeft binnenkort snel «ejdelijkheid over de mogelijk er den en onmogelijkheden om voornemen in praktijk te ;r »ngen. De VW in de bloe- f^nbadplaats heeft haar reser- 3afing- en boekingsysteem ge- tomatiseerd. „En dat werd i ui ook", volgens directeur H. jekmeulen. fot dusverre leidde een wens jftii een potentiële overnachter b^an wie er zich vorig seizoen |y^)0 bij de VW meldden - tot 's igdurig zoeken in de kaarten- <j£ken. „Zeker als het om een r isje ging", vertelt Broekmeu- i- i, „Met de specifieke wensen 0 de klant aan de balie of de gfoon gingen onze mede- lSlrksters aan het spitten. Welke Isjes zijn nog vrij, voor zoveel 3 fsonen, in die periode, voor /af prijs, op die afstand van het mand, enzovoort. Een hele uit- ►kerij dus. Voor elke klant mi- naal een kwartier." ,1et de komst van het nieuwe ""nputersysteem is dat volgens VW-directeur nu compleet —Hers. „Het is nu een kwestie 1 wat wensen in de computer "loeren en: tik tak, klaar. Di jt komen er - mits nog voor lig uiteraard - minimaal vier -gelijkheden uitrollen die aan Vjwensen van de klanten vol len. Keurig uitgeprint, naar jyize in het Nederlands of het jts. Makkelijk voor ons, maar \Jog belangrijker - een prima loacvice voor onze gasten." Ti de huidige geautomatiseer- I maatschappij waarin de puter de mens inmiddels ongeveer elk handmatig De Noordwijkse WV-directeur Hans Broekmeulen bij 'zijn' vinding: een geautomatiseerd reserveringssysteem. werk uit handen heeft geno- Broekmeulen. „Toen ik zag hoe diept." men, mag het verbazingwek- dat hier nog ging, dacht ik: dat Het werd Broekmeulen daar- kend worden genoemd dat de moet toch anders kunnen. En bij al snel duidelijk dat er op Noordwijkse VW daarbij is ach- omdat computers een hobby nog geen enkele VW in Neder- tergebleven. „Dat vond ik ook van me zijn, heb ik me vervol- land met een geautomatiseerd toen ik hier kwam", zegt gens in het 'probleem' ver- reserveringssysteem werd ge- FOTO DICK HOGEWONING werkt. Vervolgens heeft hij er zelf maar een laten ontwerpen, bij een bureau in Leeuwarden dat in dergelijk zaken is gespe cialiseerd. Inmiddels hebben verschillende andere VW's al belangstelling getoond voor de Noordwijks 'vinding', die on langs op een toeristische beurs voor het eerste werd gedemon streerd. „Het systeem is voor onze collega's te koop", aldus Broekmeulen. die met het Leeuwardense bureau overeen kwam dat bij iedere verkoop een bepaald percentage naar Noordwijk vloeit. „Als eerste opdrachtgever pikken we dus een graantje mee, waarmee we wellicht al op korte termijn een deel van onze investering, on geveer 10.000 gulden, kunnen terugverdienen." Een bijkomend voordeel van de automatisering - die behalve de huisjes ook de appartemen ten, hotelappartementen en ar rangementen omvat - is dat een waterdicht adressenbestand wordt opgebouwd. „Handig voor mailings en dergelijke", al dus Broekmeulen. Hij verwacht trouwens op korte termijn een veel verder gaande vorm van automatise ring nu de eerste stap eenmaal is gezet. „Nu moeten wij bij ie dere boeking nog altijd even bellen naar het betreffende ho tel of de verhuurder van het huisje. Straks boeken we recht streeks. Voorwaarde is daarbij wel dat ook de logiesvertrekkers allemaal hun eigen beeldscher mpje en modem hebben. Zodat we wel van elkaar weten wat we doen. Twee gasten voor één ka mer op hetzelfde moment, da's namelijk wat lastig." 'iert reageren chauffeur voorkomt ramp tN>|SBURG IRENE NIEUWENHUUSE ^chtwagenchauffeur Ronald iiterse begrijpt alle commotie gt. Zijn reddingsactie - gister- y gen vroeg sprong hij de ca- i van een onwel geworden ega in - omschrijft hij als jvoon'. Dat door zijn actie te- ijkertijd ook het tankstation a aan de Floralaan in Rijns- [g aan een ramp is ontsnapt, 0 0'ft hij zich, anderhalf uur na l8 3 voorval, nog niet gereali- rd. Neen, wat ik <echt geweldig d. is, dat die zieke chauffeur 'eer is opgeknapt. Dat is leuk he horen, want eerijk is eer neer daar zat ik behoorlijk over is zijn eerste reactie op het cjrval van gistermorgen. Qond negen uur reed de 20- 3ge chauffeur, werkzaam bij Jia Dillewijn uit Aalsmeer, ct een vracht verpakkingsma- Qaal naar de veiling Flora in jjisburg. Vlak voordat hij het fa-terrein wilde oprijden, zag 1 dat de chauffeur van een an- 1 jfe vrachtwagen, die juist het ja-terrein wilde verlaten, i ór het stuur gebogen lag. Oeze collega, een 54-jarige jisburger, had, naar bleek, j een hersenbloeding gehad 1 0 en was de macht over het stuur verloren. De Rijnsburger reed daardoor schokkend en stotend door het rode stoplicht, recht op de brandstoftanks van tanksta tion Avia af. „Je voelt onmiddel lijk aan dat er iets niet klopt, ik zag dat de wagen heen en weer schokte en dan gaat de rest van zelf." Ronald zette zijn eigen auto op alarm, sprong razendsnel in de auto van de onfortuinlijke collega en wist de auto vlak voor de brandstoftanks tot stil stand te brengen. Nadat de am bulance was gearriveerd, ver volgde hij zijn weg. Daarna is hij 'effe een bakkie gaan doen' bij de bloemenvei ling Flora. „Ik moest daar mijn vracht afleveren en je wilt je verhaal kwijt. Ik moet trouwens de hele dag nog allerlei ritten doen." Nog even terugblikkend: „Je neemt heel snel beslissin gen, zonder er bij na te denken, zonder je ook maar iets te reali seren Het is de eerste keer dat ik zoiets meemaak, hopelijk ook de laatste keer." Ook bedrijfsleider E. Heins van tankstation is na het voor val opgelucht. „Op het moment dringt alles nog niet goed tot je door. Pas later begrijp je de chef hennyvan egmond. 071 -356414. piv -chef hans koenekoop. 071 356429 De Stichting Sportcomplex FC Lisse en de plaatselijke voetbalclub gaan op 15 april om de tafel zitten met het Lissese gemeentebestuur. Die dag wordt geprobeerd een oplossing te vinden voor de ruzie over het geld dat nodig is voor het onderhoud van de sporthal op het I er Spec- ke-complex. Tot die tijd heeft de stichting alle juridische acties tegen de gemeente Lisse - zoals beslag op het ge meentehuis-opgeschort. lisse «roza van der veer De gemeente en de voetbalor ganisaties hadden ruzie omdat Lisse meent dat onderhoud van clubaccommodaties voor reke ning van de vereniging komt. FC Lisse meende dat op grond van oude afspraken financiële ondersteuning voor de op han den zijnde opknapbeurt kan worden gevraagd. Het standpunt van de ge meente en de - volgens de sportclubs - weigering van wet houder D. Stapel om verder te praten, deed de beide organisa ties in woede ontsteken. Ze eis ten vervolgens bijna zeven ton terug. Toen Lisse dat weigerde te betalen, dreigde de organisa ties met beslag op het gemeen tehuis. Stichtingsvoorzitter W. Rand- sdorp is blij dat de druk van de ketel is en de partijen weer om tafel gaan zitten. ACTIEF Bedrijfsleider E. Heins (rechts) en K. Rietkerk (links), werknemer bij het station voor de tank, die gistermorgen bijna was geramd door een vracht wagen. FOTO DICK HOGEWONING eventuele gevolgen als die burgse tankstation voorzien is nood, brandbare gassen en volledig uitgetest op de meest vrachtwagenchauffeur niet de met de meest geavanceerde be- vloeistoffen in de tanks blijven, extreme calamiteiten." cabine was ingesprongen." veiliging. Speciale afsluiters zor- Of zoals werknemer K. Rietkerk Wel is het zo dat het Rijns- gen ervoor dat, in geval van het vertelt: „Al deze stations zijn Vrijwilligers Dienstencentrum Zijloever in Leiden zoekt twee vrijwilligers voor het verzorgen van maaltij den voor 55+-ers. Vooral met de vakantietijd heeft het centrum dringend versterking nodig. Daarnaast zoekt Zijloever gast vrouwen/heren voor de bar diensten bij de ouderensoos. Voor aanmelding en informatie: 071-233208 Maaltijden Stichting Ouderenwerk zoekt met spoed een vrijwillig(st)er voor het eettafelproject in de Rondedans, lulianastraat 74. Het werk bestaat o.a. uit het serveren van maaltijden. De tijd is maandag van 11.30 tot 14.00 uur. Voor informatie kunnen belangstellenden bellen met 071-233210. Knutselmiddag Filiaal Zuid-West van de Open bare Bibliotheek Leiden houdt morgen een knutselmiddag voor basisschooljeugd. Van 15.00 tot 17.00 uur zijn jongens en meisjes van harte welkom. I let voorlezen van een paasver- haal staat ook op het program ma. Het adres is Ed. van Bei- numstraat 2 in loeiden. Cursus Buurthuis Stevenshof houdt vanaf morgen een cursus Ikeba na, een Japanse bloemsier- kunst. De cursus kost 35 gulden voor zes avonden en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Het buurt huis is gevestigd aan de Trix Terwindtstraat 4 in Leiden. Kooroptreden Het schoolkoor van de Kardi naal Alfrinkschool treedt mor gen op in de Openbare Biblio theek, filiaal Merenwijk. Het koor zingt lenteliedjes, waaron der veel van Annie M.G. Schmidt. Het optreden hegint om 14.00 uur en is gratis toe gankelijk. Het filiaal is gevestigd aan Rosmolen 4 in Leiden. Ruiluvond Ruilvereniging Koningskerk houdt op vrijdag 1 april een ruilavond voor verzamelaars van onder meer postzegels, munten, stickers en prentbrief kaarten. Iedereen is welkom in Buurthuis 't Spoortje, Bernhard- kade 40 in Leiden. De ruilavond is van 19.00 tot 22.00 uur. Snuffelmarkt Organisatiebureau Linssen houdt op zaterdag 2 en maan dag 4 april een snuffelmarkt in de (iroenhoordhallen. Op zater dag is de markt van 9.00 tot 17.00 uur geopend, op maandag van 10.00 tot 17.00 uur. Voor in formatie: 01640-57521 Boeken verkrmp Filiaal Zuid-West van de Open bare Bibliotheek leiden houdt vanaf woensdag 6 april een gro te boekenverkoop. Op deze dag begint de aanbieding van boe ken die niet meer in de collectie passen omdat ze verouderd of beschadigd zijn. Tot en met vrijdag 29 april kunnen belang stellenden tijdens de ope ningsuren boeken voor 2,50 gulden per stuk kopen. Het fili aal is gevestigd aan de Ed. van Beinumstraat 2 in Leiden. Bazaar In de Van der Willigenhof wordt op woensdag 6 april een bazaar gehouden. Op de rommelmarkt zijn onder meer meubels en handwerk te koop. Iedereen is welkom van 14.00 tot 17.00 uur op de Apollolaan 264 in loeiden. NAGERECHT 1 fins en Grietje a [ze zaak doet mij een beetje 2 iken aan het sprookje van 7 is en Grietje", zei officier ,justitie I. van Ek gisteren bij 6 (echtbank aan het Rapen- 4 fe. „Zoals I lans en Grietje [spoor van broodkruimels 0 Ier lieten in het bos, zo heeft 3 e jongeman met een spoor 9 jolie-of koelvloeistof de po- 5 Ivan de plek des onheils r zijn voordeur geleid." •5 was dan ook niet erg slim jdeze 23-jarige Leidenaar gijn splinternieuwe auto na aanrijding met een paaltje !4 I met een paar vrienden weg g uwen, zonder te letten op 18 duidelijke spoor dat hij op 12 traten van de Stevenshof [erliet. De politie hoefde dan 12 iniet lang te zoeken om de 5 er van de aanrijding te vin- 0 l Ze kon gewoon het spoor |en. «t was natuurlijk wel jammer de voorkant van je auto r het ongelukje helemaal ka- *vas", zei politierechter H. inus, „maar het is de be ing dat je na een aanrijding gemeente-eigendom blijft ji en op de politie wacht. En niet zomaar met' een paar J* Kien de auto wegduwt, r^t dat is doorrijden na een ^tijding." De officier eistte geldboete van 300 gulden ~*x!e politierechter was het /Jmee eens. De Leidenaar 1 izich er wel in vinden want boete 'kon hij nog wel be- tl*. En zo liep dit sprookje i nog goed af. Poepie gas Zeker geen sprookje was de zaak van een 22-jarige Koude- kerker die twee jaar geleden een behoorlijk ernstig ongeluk had veroorzaakt op de kruising van de Dr. Tjalmaweg en de Voor- schoterweg in Valkenburg. De man reed met 105 km per uur (in plaats van de maximaal toe gestane 80 km per uur) door rood licht de kniising op en knalde bovenop een andere au to. De bestuurster van deze au to brak daardoor haar sleutel been en liep een zware hersen schudding op. „Tja. het licht stond nog op groen en ik dacht dat ik het wel zou halen, verklaarde de Kou- dekerker. „Maar ja, niet dus." Officier van justitie Van Ek ge loofde die versie van het verhaal niet helemaal. „Volgens bereke ningen stond het verkeerslicht al drie seconden op rood toen u de kruising op reed. U mocht niet doorrijden maar gaf ge woon nog een poepie gas. Deze manier van rijden, met zo'n snelheid, is ontoelaatbaar. De officier eiste dan ook een on voorwaardelijke rij-ontzegging van negen maanden, een boete van 1500 gulden en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf. De Koudekerker was het daar niet mee eens. „Ik vind die ne gen maanden rij-ontzegging wel een beetje hoog. Die aanrij ding was twee jaar geleden en al die tijd rij ik nu al netjes en zon der problemen." Dat wilde poli tierechter Korvinus wel meene men in zijn vonnis. Daarom veranderde hij de negen maan den in zes maanden onvoor waardelijke rij-ontzegging en kreeg de man geen gevangenis straf. De boete van 1500 gulden moest hij wel betalen. En daar kon de Koudekerker het mee doen. Directeuren Zou het een trend zijn of is het altijd al zo geweest? In elk geval was het wel opvallend dat er gisteren een paar directeuren moesten voorkomen wegens rij den onder invloed. Nette heren, goed in het pak, maar wel in de auto gestapt met zes Margueri- ta's en tien valiumpillen of een stuk of zeven biertjes achter de kiezen. En allemaal hebben ze hun rijbewijs nodig voor hun werk. Een 46-jarige directeur uit War mond wilde dan ook dolgraag zijn rijbewijs behouden. De po litie had hem twee jaar geleden aangehouden omdat hij slinge rend over de rijksweg reed. De man had zes Marguerita's ge dronken en ook nog tien vali umpillen geslikt. Volgens de po litie kon hij bijna niet zelf de au to uit komen. „Hij rijdt voor zijn werk duizen den kilometers per jaar", pleitte zijn raadsman. „Als hij zijn rij bewijs kwijtraakt is dat heel schadelijk voor zijn werk. De of ficier van justitie Van Ek vond dat geen reden om een lichtere straf te eisen. „Als je zo ernstig onder invloed bent, mag je niet achter het stuur. Het is een te ernstig feit." De officier eiste dan ook twaalf maanden on voorwaardelijke rij-ontzegging en twee weken onvoorwaarde lijke gevangenisstraf. De politie rechter vond echter dat de War- inonder door een 'ontnuchte rende' nacht in de politiecel al een soort lik-op-stuk-straf had gekregen en veroordeelde de man tot negen maanden voor waardelijke rij-ontzegging met een proeftijd van twee jaar en een boete van 4500 gulden. Een 56-jarige directeur uit Al phen aan den Rijn had een soortgelijk verhaal. De politie had hem twee jaar geleden in Bodegraven aangehouden om dat hij met compleet beslagen autoramen op de linkerhelft van de weg reed. Na de test bleek dat flink gedronken had. De Alphenaar had ha zij aan houding een alcoholverkeers- cursus gevolgd om bewust te worden van de gevolgen die rij den onder invloed kan hebben. Maar daar was de officier niet van onder de indruk. „Wat je in die cursus leert kan je ook tot je nemen door te kijken naar zo'n anti-alcohol-spotje. Daar ga ik geen rekening mee houden." De officier eiste dan ook zes maanden rij-ontzegging waar van drie maanden voorwaarde lijk en een boete van 1500 gul den. De politierechter wilde wèl rekening houden met de cursus. „Dat was een stap in de goede richting." De man werd veroor deeld tot zes maanden voor waardelijke rij-ontzegging en een boete van 4500 gulden. De twee directeuren konden dus gewoon weer met de auto naar huis. valerie leenheer den haag/leiden PERSBUREAU CERBERUS Een 33-jarige leidenaar is voor zijn aandeel in een scène gezet te inbraak in een I.eidse woning gisteren door de Haagse politie rechter, mr. E. Timmermans tot een maand cel veroordeeld. De politierechter achtte bewezen dat de man door het openbre ken van een raam de woning is binnengegaan en daar een rava ge heeft aangericht. Deze in braak was vooraf afgesproken met de bewoonster van het huis, die de schade en gestolen goederen bij de verzekering claimde. Deze betaalde ten on rechte een bedrag van 7927 gul den uit. De politierechter hield in haar vonnis rekening met het feit dat de inbraak ruim vier jaar gele den heeft plaatsgehad. Boven dien verblijft de man al enige tijd in de gevangenis. Op 17 de cember werd hij wegens betrok kenheid bij een steekpartij ver oordeeld tot twee jaar cel. KATWIJK PETER VAN DER HULST Op de Zwaaikom, de Strandweg en de Boulevard in Katwijk zijn nieuwe parkeermeters ge plaatst. Het aantal parkeerplaat sen waarvoor nu moet worden betaald is verdubbeld tot een totaal van 460. Met name tegen de plaatsing van parkeermeters bij de politiepost aan de Boule vard is bezwaar gemaakt door Hotel Noordzee. De gemeente is aan de bezwaren van het be drijf voor een deel tegemoetge komen. Om de gasten van het hotel een parkeerplaats te kunnen blijven aanbieden, heeft het ho tel 23 parkeerplaatsen tot zijn beschikking gekregen. De direc tie betaalt gedurende de acht maanden dat de meters nabij de strandpost staan het volledi ge abonnementstarief. Daar naast huurt het hotel tijdens drie maanden in het hoogsei zoen een parkeervak, zodat de gasten gemakkelijk de receptie kunnen bereiken. Aan de be zwaren van de winkeliersvereni ging PAC is de gemeente nog niet tegemoetgekomen. Voor alsnog houdt het college van burgemeester en wethouders vast aan het plan om de acht parkeerplaatsen in die straat te vervangen door fietsenrekken. Het aantal betaalde parkeer plaatsen in het centrum van Katwijk wordt fors uitgebreid als gevolg van de toenemende par keerdruk. Bij de verbetering van het centrum gaat een groot deel van de parkeerplaatsen verlo ren. Met de bouw van een par keergarage op de kop van de Prins Hendrikkade wordt dat slechts voor een deel gecom penseerd. Vanwege de vele au to's in het centrum, zoeken steeds meer mensen een par- keerplaatsje aan de rand van het dorpshart. Reden waarom Katwijk het gebied wil vergroten waar geld kan worden gevraagd voor het stallen van de auto. De nieuwe parkeermeters bij de Strandweg doen overigens alleen tijdens het seizoen van april tot ok toberdienst.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13