LOHC: titel zonder smet Philidor wacht tweede zitting af Eervolle nederlaag komt hard aan bij Bollenstreek Voorne legt het af tegen Alecto Pover Oegstgeest loopt verder uit Sport 'GS Zuir° tterdammers slechts een gjRijnstreek faait in afwerking Velzeboer houdt Nederlandse eer hoog MAANDAG 28 MAART 1994 KÏW ■LEIDEN RUUD DOBBELAAR (SCHAAKMEDEWERKER Een wederopstanding van out sider De Variant heeft er\'oor gezorgd dat de competitie in landelijke schaakhoofdklasse een ongekend spannend slot krijgt. Droogde het versterkte (team uit Breda eerder al het Hil- versumse HSG met 7-3 af, in de achtste ronde moest titelverde diger Volmac Rotterdam er met 6-4 aan geloven. Omdat MSG tjnog verrassender in een gelijk- Hspcl met de herboren hekkeslui- ™ter Van Berkel/BSG moest be- jrusten, ontlopen de drie ti ttelkemphanen elkaar op de [ranglijst nu slechts een half bordpuntje. De Variant is favo riet. Terwijl Volmac en HSG el- Ikaar namelijk in de slotronde |het leven zuur moeten maken, acht de Bredase poeg in de laatste ronde 'slechts' de reser ves van Volmac. In de eerste klasse B vocht 'hilidor/Leiden een verbeten duel uit met de nummer twee van de ranglijst, Het Witte Paard/Sas van Gent. Bij een voorlopige 5-3 achterstand ho- n de Leidenaars in tweede itting nog op een gelijkspel. LSG deed met een 6-4 zege op .Pion/Groesbeek een geslaagde greep naar de derde plaats. Zonder de in Monaco aantre dende Jeroen Piket bleek een tten onrechte zelfverzekerd Vol mac kansloos tegen De Variant. Nadat Sosonko reeds door de speciaal voor hem geplande 'Angstgegner' Knoppert was op- I[geknoopt, zette een kansloos jverlies van Rini Kuijf tegen plees de Rotterdammers reeds voor grote problemen. Het feit dat de Oegstgeestse Bosniër -je jlvan Sokolov in gewonnen posi- t scre een enorrne b°k schoot te- le Jgen Speelman, deed daaraan yiiets af. John van der Wiel raak- te ondertussen volledig de kluts kwijt tegen Van Wely. wat de tj^Leidenaar een pijnlijke nul be- borgde. De even overtuigende 3n als fraaie zege van Marcel Piket >op Martin Martens was voor de [pleister op de wonde: 6-4. Twee in de plus staande afgebroken ipartijen tegen het Witte Paard Jmoeten Phildior definitief in I Pjveiligheid brengen in de eerste [klasse B. Voor een sterk counte tiende Anne Reedijk lijkt daartoe jtegen De Waal geen vuiltje pel meer aan de lucht, maar lastiger ligt de taak voor Ab Smit. In Zeeuws Vlaanderen moet de ve teraan tegen Cees de Wolf po gen een kwaliteitsvoorsprong tegen een pion te verzilveren. De druk op Smit zal groot zijn. omdat een niet geslaagde mis sie betekent dat Philidor, met het duel tegen het eindelijk wakker geschudde DD nog voor de boeg. op zijn degradatietel len moet passen. De Leidse start was weinig bemoedigend. Een doorTonoli in ijltempo gevloer de Wim Vriend betekende na melijk een snelle 1-0 achter stand. Op het kopbord kon Fred Slingerland zijn stunt van vorig jaar tegen Helmut Cardon niet herhalen. Tegenover zijn neder laag stelde Henk van Maaren een fraaie zege op Goormach- tig, terwijl Piet Bakker een mati ge openingsaanpak tegen Van Stricht nog met een remise te boven kon komen. Een resultaat dat voor Jeroen van de Weijer al snel was weggelegd tegen Joop de Wolf. Bas Doelman en Caro line Slingerland kwamen daar entegen de tegen De Bruijcker en Groffen opgelopen ope ningsaverij niet te boven. Danz- kij Nico Kuijf, die na zes uur de taaie Nieuwelink op de knieën kreeg, hielden de Leidenaars bij een voorlopige 3-5 nog hoop op een geode afloop. LSG free wheelde naar een 6-4 winst te gen het weinig overtuigende PION. Een even snelle als onge dachte nederlaag van Leids kampioen Henk van Putten te gen Molenkamp werd al snel gecompenseerd door gemakke lijke zeges van RAG de Graaff, Leon Konings en Theunis Stel ling op respectievelijk Van Haaren, Fleuren en Mark Veen- stra. Toen Sjaak Sibbing een bok schoot in gewonnen stelling tegen Kuiper, werd het nog even spannend: 3-2. Peter Pas- senier redde echter een minder eindspel tegen Hylke Veenstra met remise. Op het kopbord hielden Stefan van Blitterswijk en De Ruiter elkaar volledig in evenwicht, terwijl Mark Thiele volgens verwachting het eerste matchpunt aantekende ten kos te van de opportunistische Pou- wels. Edwin van Haastert ver loor daarop van Leen Wijnho ven, waarna een door topscorer Ik Oei tegen Theo Wijnhoven subtiel tot Winst gevoerd eind spel de Leidse zege bezegelde. De kampioensploeg van LOHC. Staand v.l.n.r. manager Anneke Nubé, Annemarie Kersemaekers, Karien Fikkert, Merlijn Thunnissen, Marije Nubé, Charlotte Vintges, Maartje Fleuren, Florine Vinkesteijn, Biente Taekema en trainer/coach Maurits Eikenhout. Zittend v.l.n.r. Sophie van Hoytema, Cattelijn van Raad, Simone Kokke, Ellen Palm, Charlotte Kokke en Karin Melzer. foto hielcokuipers LEIDEN STEFAN FAAS De hockeysters van LOHC zijn cum laude gepromoveerd naar de overgangsklasse. De ongeslagen formatie van coach Maurits Eikenhout behaalde gisteren een 2-1 zege op Randvvijck. Met maar liefst dertien punten voorsprong en nog vijf wedstrijden te gaan is LOHC de absolute kam pioen in de eerste klasse B. 0). Uit het scala van kansen dat de ploeg van Michael Kimman in het tweede deel kreeg trof Lingeman weer doel. Ditmaal was Marja Sprey de aangever. Aan de Hofbrouckerlaan werd LOHC door een 2-1 zege op middenmoter Randwijck vroeg tijdig kampioen in de eerste klasse B. Een stick-tackle op El len Palm resulteerde na tien mi nuten in een Oegstgeester straf- push, die Charlotte Vintges ver zilverde. De vreugde was echter van korte duur, want nog geen vijf minuten later kwamen de Amstelveense gasten uit een strafcorner langszij. Na de doel- wisseling schoot Palm de equi pe van Maurits Eikenhout als nog naar volle winst. Maartje Fleuren deed het voorbereiden de werk. Tweedeklasser Leidse Stu denten is na de 1-0 nederlaag HOCKEYMEDEWERKER Overgangsklasser Alecto kwam in en tegen Rosmalen niet ver der dan een bloedeloos gelijk spel: 0-0. De Leiderdorpse wou wen hadden in het eerste part een veldoverwicht, maar haal den daaruit geen voordeel. Met name Tessa van Dijk en Nico- line Klaarenbeek waren succes vol in het creëren van kansen, maar faalden in de afwerking. Na de hervatting bood Rosma len meer tegenstand en golfde het spel op en neer. Beide teams lieten vijf korte corners onbenut. De reis naar Hilversum lever de Forescate in het eerste-klas seduel met Kameleon een 2-0 zege op. Dominique Lingeman schoot al na zeven minuten de pass van Marije Wiegant in 1 - tegen staartploeg Hoorn defini tief afgehaakt in de race om het kampioenschap. Milou Heili gers en Christine Elias creëer den namens LSHG nog goede mogelijkheden, maar toonden beiden een onthutsend gebrek aan scherpte. Tijdens een straf corner in de tweede helft ging Hoorn er met de volle winst vandoor. De Leidse gasten kwa men overigens nog goed weg bij twee andere Hoornse strafcor- ners, die net naast gingen. De confrontatie met lijstaan voerder Huizen eindigde voor thuisploeg Roomburg in een 2- 0 nederlaag. De Leidse vrouwen hadden in het eerste deel wei nig moeite met hun opponent, maar kenden wel veel proble men in de afronding. Nadat Huizen in de derde minuut van het tweede part de leiding had genomen, was het Leidse verzet gebroken. De gasten stelden ze ven minuten voor het einde de zege veilig uit een veldsituatie: 2-0. Aan de Olympiaweg speelde Alphen met 1-1 gelijk tegen Zoetermeer. Voor de pauze had Alphen het beste van het spel, schiep zich ook kansen, maar zonder resultaat. Na de hervat ting hanteerde Zoetermeer een aanvallender concept en kwam uit een scrimmage al vrij snel aan de leiding. Daaraan vooraf gaand had doelvrouw Rosalinde Meijer al een Zoetermeerse strafbal gepareerd. Uit zo'n zelf de gelegenheid had Charlotte Pegels in de slotfase wel succes en bracht Alphen langszij. Op eigen veld won Noordwijk met 2-0 van Te Werve, dat voor al op de counter speelde. Mara van der Heiden schreef beide treffers op haar naam. Zij had in het eerste deel succes uit een strafhoekslag en schoot na de rust op aangeven van invalster Eva Bromans 2-0 in. Het op de zevende plaats bi vakkerende Catwijck. dat conti nu domineerde, ging thuis met 2-1 tenonder tegen staartploeg HDS. Tessa Schmitz zette Cat wijck vlak na de pauze met een behendig backhandschot op voorsprong. Daarna echter stortte Katwijk organisatorisch volledig in en boog HDS zijn achterstand met twee veldtref- fers om in een 2-1 zege. ftlEUWEGEIN ROB VAN DER ZANDEN handbalsters van Bollen- itreek waren voor aanvang van bekerfinale te vaak underdog 'enoemd, zodat treuren om de ejfiederlaag gisteren eigenlijk niet "hoefde. Toch gingen de speel lijsters teneergeslagen de kleedka mers in na de verloren eindstrijd in Nieuwegein: 24-18. Het gevoel dat er meer in had F;ezeten maakte de eervolle ver- iespartij tot een pijnlijke, trainer Zsigmund Mackay Vond dat ook. Hij zag zijn ploeg na een uitstekende eerste helft L (11-9 voor Swift) te ver wegzak ken. Dat was voor hem de grootste deceptie. „Het leek wel alsof de speelsters verlamd raakten, toen ze merkten dat ze leisjde beker konden winnen." ppe In de rust had hij al een stem- nnitning geproefd van 'ze zijn te Onpakken'. Dat was ook begrijpe- zijnlijk na de eerste dertig minuten n ivaarin Bollenstreek de zaken rugbittig aanpakte. „Maar die Pcfctemming sloeg in het veld in nmftle tweede helft om in nervosi- t wteit, zo leek het. We verprutsten loege veel schietkansen en misten ioofeelfs strafworpen. Verdedigend sovdvaren we ook niet meer bij de n g h n les en toen gingen ze er bij ons opeens wel erg snel in." Enkele minuten na de pauze was het al gebeurd met Bollen streek. Diana Mouton zette met een strafworp 14-9 op het bord en dat was een te groot gat om nog te dichten. Gerrie van Jaars veld, Nicoleta Boriceanu en Manja van der Klaauw gooiden er samen nog wel negen ballen in, maar Swift kwam geen mo ment meer in gevaar. Bollen streek schakelde in de tweede helft over op een offensieve ver dediging (4-2), maar toen was het leed al geleden. Vooraf was rekening gehou den met een zepêrd in sporthal Merwestein. maar de uitslag was in alle opzichten beter dan de eerdere drie onderlinge con frontaties met de beste ploeg van het Nederlandse vrouwen- handbal. In de drie duels'ver loor Bollenstreek dit seizoen met gemiddeld veertien doel punten verschil. Dit keer ver weerde Bollenstreek zich beter en als troostprijs mag het mis schien toch nog Europa in. Als Swift immers de hegemonie doortrekt en straks landskam pioen wordt (in de play offs komt het Bollenstreek, Quintus en Hellas tegen) mag Bollen streek toch EC-handbal spelen. Swift mag immers niet voor de EC 1 en 2 inschrijven, al zou dat misschien best kunnen ge zien de omstandigheden in Roermond. De ploeg heeft zo veel goede speelsters dat er best twee teams te formeren zouden zijn. Trainer Gabrie Rietbroek heeft de beschikking over een brede groep met drie Kroaten en twee Hongaren, waarvan in ternational Katalin Sziliagy de absolute kanjer is. Verder loopt Mirjam Collart (ex-Foreholte, de voorloper van Bollenstreek) er nog om het geheel een Lim burgs tintje te geven. In het doel staat Laura Robben, de nationa le doelvrouw die gisteren bij vlagen weer subliem was. Volgend seizoen wordt Swift getraind door Jan Kecskeméthy. "De voormalige bondscoach was ooit nog werkzaam bij Forehol- te in Voorhout, maar werd weg gestuurd omdat hij in de kleed kamer voor de zoveelste keer iets te grof was uitgevaren tegen zijn speelsters met 'vrouwon vriendelijke taal'. In Roermond kunnen de vrouwen hun borst natmaken, al kunnen de meeste speelsters de tirades van de bloedfanatieke Tsjech gelukkig niet verstaan. Waar Bollenstreek en trainer Mackay („We hebben nog geen gesprek gehad over volgend jaar") uitkomen is nog niet dui delijk. De momenteel in Nieuw Vennep spelende eredivisionist bezit geen eigen hal en is nog volop in gesprek met verenigin gen die willen samenwerken. Ook het Leidse Saturnus is een kandidaat. Volgens teammana ger An Plug wordt ook in Am sterdam, Utrecht en Papend- recht rondgekeken. „Het hangt niet alleen met een hal of ver eniging samen, we moeten ook de sponsoring rondkrijgen in het gebied waar we gaan spe len." Scores Bollenstreek: Boriceanu 7, Van Jaarsveld 6, Van der Klaauw 4, Koster lIFIDFN FRANK ROKITF HANDRAI MFDFWFRKFR 7 rjf fp'DEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER andl De handballers van Rijnstreek hebben in Wateringen tegen Quin lus met klein verschil verloren. De Alphenaren boden op het veld jvfjoede tegenstand, maar faalden in de afwerking (14-15). Voor Rijn streek scoorden: Wim Rijn, Bas van Rijn en Coen Olders 3. Rene kan Duivenbode en Remco van l.atum 2 en Mark Stigter. In de afdelings eerste klasse kregen de Saturnus reserves maar eid^iefst elf strafworpen tegen. Ad van Fessem stopte er vier, maar dat ,n nivas niet genoeg om Saturnus voor de nederlaag te behoeden: 14- ,len15. pe arbiters, Baks en Metzier, waren voor wat betreft de gecon- -nattTateerde aanvalsfouten nadrukkelijk aanwezig en dat pakte voor r baturnus nadelig uit getuige het grote aantal strafworpen. Voor Sa- r>) jurnus, dat het moest stellen zonder Jan Tielemans en Andre van ,n ecs, scoorden: Anton Klok 5, Arnold Nieuwenhuis 4, Ab Dieben 3 en iitecPart van de Boogaard 2. /as Ij Bij de vrouwen won Oase in de eerste klasse met 10-5 van West- ojandia 2. Bij Oase werden Ella van der Poel en Coby Hassing, knie- n jilessure, met name in defensief opzicht danig gemist. Keepster An- e (|a van der Geest stak in goede vorm en legde de basis voor een aan- ^.00ial breakouts die veelal ook werden benut. Voor Oase scoorden p, oii-esley van der Fits 3. Keetie Volwater, Jose van der Poel en Wilma tan Hees 2 en Marleen Stipdonk. De Westlandse vrouwen, in de Sei^aalhandbalcompetitie triomfators, zijn kennelijk op het veld min- 12. der mans. De Oase-verdediging kon het werk zelfs zonder bovenge noemd duo Ella van der Poel en Coby 1 lassing gemakkelijk aan. ZOETERMEER .JEROEN ALKEMADE SCHAATSMEDEWERKER Mare Velzeboer heeft het shorttrack-sei zoen sterk afgesloten. Ondanks diverse uit glijders klasseerde hij zich het afgelopen weekeinde als beste Nederlander tijdens de Aegon Champions Trophy in Zoetermeer. In de finale van de individueelc slotaf- stand, de 3000 meter, moest de schaatser uit Oud-Ade een Amerikaan, een sterke Noor en een Belg partij bieden. In de laatste ronde reed Velzeboer op de tweede plaats. Bij het uitkomen van de laatste bocht gleed hij languit over de finishlijn, vlak achter de Amerikaan Andy Gabel. Deze laatste won niet alleen de 3000 meter, maar ook het overall klassement, waarvoor tevens de 500 en de 1000 meter meetelden. Velzeboer ein digde op de gedeelde derde plaats, samen met de Belg Stijn Turcksin. Turcksin werd eerder dit jaar tweede op de wereldkampioenschappen voor junio ren. Op de 500 meter verloor Velzeboer ook zijn evenwicht en kwam zodoende niet ver der dan de series. Jan Hoogeveen uit Wou- brugge eindigde op de tiende plaats in het eindkJassement als tweede Nederlander. Voor Hoogeveen was het dit weekeinde zijn laatste optreden op de shorttrack-baan. Hij kondigde eerder dit jaar al aan dit sei zoen als zijn laatste te beschouwen. „Tijd en geld. dat is het probleem bij mij. Ik heb nog steeds geen hekel aan shorttrack." Hoogeveen liet tevens doorschemeren dat hij het volgend seizoen te vinden is op de 400-meterbanen. „Ik ga twee, drie keer per week traipen en kan het op die manier be ter combineren met mijn werk." De estafetteploeg, die dit weekeinde on der anderen bestond uit de junioren Vin cent Wolvers en Dave Versteeg van de Leid se ijsclub IHCL, reed in een sterkbezette wedstrijd naar de derde plaats achter de Noren en de Belgen. Erik Duyvelshof, die op de Olympische Spelen nog werd uitgescha keld in de series, is al definitief gestopt met shorttrack. Na de Olympische Spelen werd hij in de pers afgeschilderd als iemand die zijn sport niet serieus nam. Cees Boer. voorzitter van LOHC waarvan Duyvelshof lid is: „Het tegendeel is waar. /Ms er iemand een trainingsdier is, dan is Erik dat wel." De motivatie bij deze meervoudig Nederlands kampioen is nu niet meer aanwezig. Bij de vrouwen ontbrak de wereldtop. Sterke lan den als Korea wilden graag komen, maar de faciliteiten van Nederlandse zijde waren niet tijdig geregeld, aldus Boer, tevens voor zitter van de gewestelijke TC. Mede dankzij de geringe tegenstand werd de Delftse Pe nelope Di Lella tweede achter de Belgische Sofie.Pintens. De in Delft studerende Anke Jannie Landman eindigde op de derde plaats. De twee Nederlandse schaatssters, die onlangs nog op de Olympische Spelen te bewonderen waren, reizen deze week af naar het Engelse Guildford, waar het WK wordt gehouden. De Nederlandse estafette ploeg is gehavend doordat de Haagsche Priscilla Ernst onlangs haar ptfls brak op een training in de Zoetermeerse ijshal. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356-164. PtV -CHEF ROB ONDERWATER 071-356463 LEIDEN. STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De mannen van hockeyvereni- ging Alecto hebben gistermid dag met 2-0 gewonnen van con current Voorne. In de eerste klasse A was Leiden met 5-2 een maatje te groot voor Evergreen en won Forescate met 1-0 van Asvion. Bij Roomburg en het Leidse Studenten Hockey Ge zelschap was de vechtlust ver te zoeken. Zij dolven dan ook het onderspit tegen respectievelijk DSHC (6-0) en Leidse Studen ten (5-1). De reis naar Maassluis leverde LOHC in het eerste-klasseduel met Evergreen een 5-2 overwin ning op. I lans Dullaert smaakte al snel het genoegen van de openingstreffer. Hij had succes met een direct schot tijdens de eerste de beste strafcorner. Gcr- rit Groen schoot LOHC vervol gens, na voorbereidend werk van Peter van der Meer en Dirk Jan Oomens, naar de 2-0 voor sprong met rust. Nadat Eelko Leeuwen burgh een gekeerd schot van de uitblinkende Oomens had ingetikt (3-0), vocht Evergreen zich binnen vier minuten terug tot 3-2. Groen en Dullaert herstelden de marge echter met veldtreffers: 5-2. Eersteklasser Forescate. die de gehele eerste helft domineerde, won in Schiedam met 1-0 van Asvion. Jan Geert Vink werd na een kwartier matchwinnaar met een schot in de linkerboven hoek. Robert Cohen de Lara had even later tijdens een strafhoek slag een tweede treffer op zijn stick, maar schoot rakelings naast. Ook Wouter Eikenhout had in de slotfase pech met een afgekeurde treffer. Hij zou de bal van buiten de cirkel hebben ingepusht. Na de thee was het aan keeper Ferdinand.van Loon te danken dat Forescate aan de leiding bleef. Hij verrichtte fraaie reddingen bij de gevaar lijke Schiedamse counters. Op eigen terrein had Roomburg praktisch niets in te brengen te gen Delftse Studenten: 0-6. Een handjevol onbenutte strafcor- ners was al wat de Leidenaars in het eerste-kJasseduel bij elkaar sprokkelden. In Breda dolf Leidse Studen ten met 5-1 het onderspit tegen Zwart-Wit, dat zowel tactisch als technisch beter was. Martijn Obermann scoorde in de slotfa se namens I.SHG tegen. De cor nerverhouding was met vijf te gen twee ook in het voordeel van de Brabanders. Tweedeklasser Alecto kwam met 2-0 als sterkste naar voren in het uitduel met Voorne. De Leiderdorpers schoten sterk uit de startblokken met al in de eerste minuut een strafcorner goal van Eric Kruis. Alexander Hagen kwam daarna nog een aantal maal alleen voor de kee per, maar faalde in de afwer king. In het rommelige tweede deel zorgde Huub Nieman uit de rebound voor de 2-0 eind stand. Het uitduel van Noordwijk met Haarlem bleef zonder goals. De kustbewoners hadden het gehe le eerste deel het initiatief, wat zich openbaarde in kansen voor Eric Verdoorn en Cees Vermaas. Treffers bleven evenwel uit. Bei de ploegen verdienden overi gens zes korte corners. Lijstaanvoerder Alphen triom feerde op eigen terrein met 3-0 over degradatiekandidaat Gouda. Diederik Schansman opende na ruim een kwartier de score uit een scrimmage. Jeroen Peetoom zorgde kort daarna met een schot van rechts voor 2-0. Na de doelwisseling had Peter de Blois succes bij een strafbal: 3-0. De confrontatie met koploper Castricum eindigde voor staart ploeg HlsaJis in een 1-1 gelijk spel. Robbert de Waard bracht de Lissenaren, die continu in de verdediging gedrukt werden, halverwege het tweede deel aan de leiding. Castricum echter kwam nog voor de thee op gelij ke hoogte uit een strafhoekslag. In en tegen Mijdrecht boekte vierdeklasser Catwijck een 1-0 overwinning. Martijn Houwaard maakte dankbaar gebruik van een Mijdrechtse verdedigings fout en haalde in de zeventien de minuut uit voor de volle winst. LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Ondanks de magere 7-3 over winning die Pecos/Oegstgeest boekte tegen het Friese FI I C, heeft de formatie van trainer Jolley Sojinu zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. Concurrent Swift maakte name lijk een misstap tegen Red Stars (6-4). In de eerste divisie, groep 2, gleed Avanti tegen Rhenus met 6-4 onderuit en lijken de ti- telkansen nu definitief vergooid. De vrouwen van Rijnsoevcr de den goede zaken door thuis Olympia te verschalken: 8-2. In het Friese Franeker mocht Oegstgeest zijn koppositie waarmaken tegen degradatie kandidaat FTTC. In de Voscuyl was Oegstgeest immers met 10- 0 veel te sterk. Op vreemde bo dem moest Oegstgeest genoe gen nemen met 'slechts' een 7-3 triomf. Door deze zege is de voorsprong op Swift weer ver groot tot negen punten. De Friezen, die degradatie nauwe lijks meer kunnen ontlopen, lij ken steeds beter in hun spel te komen. Dat bewezen Bosma en Jansma, die twee enkelspelen pakten ten koste van Friso Reitsma die geen beste dag had. „Ik speelde een mindere partij, maar het waren wel langzame tafels waarop ik niet goed kon spelen", zei Reitsma. Ted van den Berg en Ron Schipaan- boord hadden daar kennelijk minder last van en wonnen al hun partijen. Slechts de Oegst geester dubbel Schipaanboord- /Van den Berg lijkt ondanks het nipte verlies in de derde game nog niet uitgebalanceerd. Nadat Avanti vorige week met een 6-4 verlies tegen Kluis zijn titelkansen min of meer had vergooid, moest de Hazers- woudse ploeg er ook tegen Rhe nus met 6-4 aan geloven. De nadelige marge met Kluis (8-2 winst op TCS) is daardoor in middels opgelopen tot vijf pun ten. Een heroptreden in de ere divisie lijkt dus van de baan voor het Avanti-trio. Kopman Ronald Vijverberg kon de scha de met twee zeges nog beper ken. Robert de Groot en Edwin Vente deden slechts een duit in het zakje. Bij de Rhenense gast heer was Edwin Angenent on verslaanbaar. Betere berichten komen er van het Leidse front waar Scylla het in de tweede divisie altijd lastige Nedlin bedwong: 6-4. Met nog drie ronden voor de boeg moet concurrent Vitesse hemel en aarde bewegen om de Leide naars (11 punten voor) nog van de titel af te houden. Ed van den Berg sloeg zich evenals Martin Groenewold keurig naar twee overwinningen en Patrick van Meverden naar een zege. I)e Treffers uit Roelofarends veen moest evenals de heen wedstrijd tegen DOV genoegen nemen met een 8-2 nederlaag. Want ook in de thuisbeurt tegen (je koploper uit Heerhugowaard was het krachtsverschil te groot. Rico van Veen en Kees Vesseur vochten zich naar een zege. Rijnsoever blijft in de derde di visie grote uitslagen noteren. Nu werd thuis Amstelveen 2 met 8-2 verslagen. De kansen voor de titel zijn echter gering, omdat koploper Irene eveneens hoge ogen gooit (9-1 tegen Vriendenschaar). Voor Van Meurs (3x), Cecchi en Van der Lande( beiden (2x) is het wach ten op de cruciale return tegen Irene, over drie weken thuis. In de vierde divisie was Docos bij Dito met 6-4 te sterk. De Leide naars proberen het vege lijf te redden. De vrouwen van Rijnsoever etaleerden ook in eigen zaal te gen Olympia met een 8-2 over winning hun klasse. Cora en Maroesja Bonsen lieten beiden een partij lopen tegen Konings en Hoofaenier. Door de remise van Spaame tegen Amsterdam kunnen de Katwijkse vrouwen het kampioenschap bijna niet meer mislopen, want de voor sprong op Spaarne bedraagt maar liefst tien punten. Ook de vrouwen van het Leidse Docos staan fier aan kop in de tweede divisie. In de Morsch was het leidse team met 7-3 te sterk voor Heracles. Mirjam Bik, Manon Nijssen en Tessa Broc- ker deden met één nederlaag niet voor elkaar onder. De vrouwen van Oegstgeest kunnen zich na het matige re sultaat in en tegen Hoonhorst (5-5) opmaken voor degradatie. Karsdorp en Sjaardema wonnen twee keer. maar Linda Wesse- ling kwam er niet aan te pas.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21