beschamende nederlaag Quick Boys Noordwijk ontluisterd op Marken: 5-1 pegstgeest de sterkste in aantrekkelijke derby Sport Belangrijk punt Rijnsburgse Boys Ter Leede na nederlaag in acuut degradatiegevaar •\INUnU Zö /VlrVMlS I I ROB ONDERWATER knj erT :h«uw Zuid huilde waar het eens heeft gelachen. Volgens grior van Duyn was het 'zeker een jaar of zes geleden' t een smadelijke nederlaag tegen Serooskerke reden jJs voor een hels fluitconcert. Zaterdag na het niet eens ^lojverdiende 1-2 verlies tegen hekkesluiter Volendam (ïalde een luidkeels boe-geroep van de tribunes. Met Jjtschaamrood op de kaken dropen de blauwwitten af. goed weg. Floor van Duyn vond in de 25ste minuut een gaatje in de tot dusver redelijk opereren de defensie van Volendam. Daar ging goed voorbereidend werk van Edwin Otte, hij was een van de weinigen die een voldoende haalde, aan vooraf. Verdiend was die voorsprong nauwelijks, want naast de treffer van Van Duyn kreeg Fred Kan bier een niet-te-missen kans. Dat was de magere oogst van 45 minuten pover Katwijks voet bal. Volendam kon veel beter uit de voeten op de hobbelige mat. Via de handige Edwin Kei zer (zoon van fluitist-in-ruste Jan) en Adrie Mens kregen de oranjehemden legio kansen, maar doelman Tom van der Niet gaf geen krimp. Tom van der Niet? Jazeker! Na een reeks blessures en een verblijf in het tweede elftal dook de oud-jeugdinternational na lange tijd weer op in het eerste van Quick Boys. Marco Ruwaard, de nummer een, liep donderdag op de training een lichte hersenschudding op. Ruwaard kreeg een door Edwin Otte verstuurde bal ongelukkig op het hoofd en raakte even buiten bewustzijn. Volgende week is de doelman weer be schikbaar voor de derby tegen Rijnsburgse Boys. Voor Tom van der Niet was er zaterdag weinig eer te behalen. De 1-1 van Jack Grooteman na ruim een uur was het logische gevolg van Katwijks gepriegel. '00 hondstrouwen hadden goed woord over voor tén' Quick Boys. En gelijk had- tffl ze. Dat wat de Katwijkse raeg zaterdagmiddag voorzet- «was een misbaksel van de «te orde. Quick Boys ont- 'eirdc bezieling, inspiratie en {karakter om Volendam. dat I zaterdag pas 9 punten had jprokkeld, van het veld te ve- foor dat laatste was het pu- ^pk ten slotte naar de winderi- duinpan getogen. Na de {rtuigende winst op Marken B) en de zwaarbevochten 2-3 Ie bij Noordwijk wist iedere fick Boys-adept het zeker: a gevoel' was weer terug. Bij gen werd er weer goed ge- eld en Vrouwe Fortuna zat Noordwijk-uit weer op de an de voormalig lands- ipioen. Dat gaf weer hoop, de omdat dorpsgenoot Kat- c punten begon te verspelen. floor van Duyn had het na minuten spel op de zand- ■e piste al in de gaten: deze Idag wordt rampzalig. ,,Dat 1de je gewoon", sprak de Idenvelder naderhand, aar dat aan ligt. weet ik echt Vooraf hadden we alles d doorgesproken. Het ge- van onderschatting werd eens duidelijk onderstreept :ns de bespreking. 8e let gebeurde toch. In de eer helft kwam de thuisclub nog FKEN GERT-J ANON VLEE jpordwijk is een serieuze de- >o datiekandidaat. Dat was de nclusie die zaterdag op h rken kon worden getrokken de ontluisterende 5-1 neder- hi J tegen de ploeg van die sti im. De manier waarop het ss lies tot stand kwam, de ui- povere wijze waarop ordwijk zich presenteerde: enen die duidelijk maakten de rood witten niet ten on- 'tc in de buurt van de rode :ep bivakkeren. )ok Henny Schipper kon en de na afloop niet om de har constatering heen. „We heb- vandaag kansloos verloren een ploeg die absoluut geen ots voetbal speelde. Dat is n prettige wetenschap in de- gc ase van de competitie." WERKENDAM Trainer Van der Zee had ge hoopt dat met het inzetten van Marcel I Iarteveld (ten koste van Jaap van Duyn) in de rust de bakens verzet zouden worden, maar het tegendeel was het ge val. Quick Boys kwam niet meer aan voetballen toe en speelde, naarmate de tijd vorderde, te gen zichzelf en ook nog eens te gen het steeds bozer wordende publiek. Het was ook niet veel wat blauwwit te bieden had. Jaco van der Hoeven bewees maar weer eens dat hij niet de speler is waar Quick Boys op zit te wachten. En natuurlijk werd de geblesseerde Gert Aandewiel gemist, maar dat was nog geen excuus voor de droevige verto ning van zaterdagmiddag. Waar iedere Katwijkse combi natie tot mislukken gedoemd was, sneed Volendam door de wankele, blauwwitte, defensie. De 1-2 van invaller Kees Bank kwam niet eens als verrassing. De spits mocht ongehinderd in schieten terwijl de Katwijkse verdedigers werkeloos toeke ken. Het typeerde de middag, die voor Quick Boys uitmondde in een ramp. Zelfs een 'ouderwets' slotof- fensief zat er niet meer in. En op de tribune zakte Gert Aande wiel - met mitella als gevolg van een gebroken steutelbeen - in een van ellende. Op het mo ment dat hij zijn ploeggenoten zag ploeteren en falen, hoorde hij het publiek brommen. Aan dewiel: „Tsjongc, wat kunnen de toeschouwers hard zijn." Quick Boys - Volendam 1-2 (1-0). 25. Floor van Duyn 1-0. 68 Grooteman 1-1, 80. Bank T-2. Scheidsrechter De Wit. Geel: Rog (Quick Boys). Quick Boys: Van der Niet: Rog. Hee- ringa (Pluimgraaffl, Otte, Van der Plas; laap van Duyn (Harteveld). Van Dijk. Van der Hoeven. Floor van Duyn; Steenvoorden, Kanbier. Rijnsburgse Boys hoeft zich pas met Pasen weer druk te ma ken. Dankzij de remise van afgelopen zaterdag in Werken dam tegen Kozakken Boys (1-1) beginnen de Rijnsburgers de paasdubbel tegen Quick Boys en Katwijk vanuit een comfor tabele positie. Met 20 punten uit 18 wedstrijden bezetten de Rijnsburgers met Excelsior Maassluis de vierde plaats in de eerste klasse A. Volgende week kan alles anders zijn. Dat beseft de Kiebert- equipe, die Kozakken Boys in Werkendam pas in de slotfase naast zich moest dulden. Een snel verkregen voorsprong (Martin den Haan verraste doelman Walter Londema in de zevende minuut) ging teniet, toen scheidsrechter Reniers een ingreep van Dick Heemskerk ten opzichte van Patrick Leijtens op de rand van het straf schopgebied met een strafschop plus een gele kaart bestrafte, laco Verbaan benutte de enige mogelijkheid om doelman Hans Schot te passeren. Tevreden Rijnsburgse Boys, dat de geblesseerde Richard Hoogervorst en Martin de Louw miste, was tevreden met de puntendeling, ook al had het uitzicht gehad op meer. Leon Vonk en Piet Janmaat kregen verschillende kansen. Aan de andere kant moest Schot zijn grote vorm tonen om Kozakken Boys van scoren af te houden. De Werkendammers moesten het nog stellen zonder de ge schorste Raymond Frehé. die aan de 'heenwedstrijd' in Rijns burg (5-1 voor RB) voor tien wedstrijden was gestraft. Ge voegd bij de drie duels die de verdediger overhield aan de wedstrijd tegen Excelsior Maassluis, kwam zijn straftotaal op 13. Tegen Rijnsburgse Boys was hij toe aan nummer 12, zodat hem geen 'sportieve revanche' was vergund. Het 'oud zeer' was verder niet van invloed op de wedstrijd van zaterdag. Kozakken Boys, afgegleden naar de lage mid denmoot, koesterde de remise. En Rijnsburgse Boys was al lang blij, dat het met een marge van vier punten ten opzichte van de Werkendammers aan het loodzware derby-weekend kan beginnen. Kozakken Boys - Rijnsburgse Boys I I (0-1) 7. Den Haan 0-1, 70. laco Verbaan 1-1 (strafschop i; Scheidsrechter: Reniers; Toeschouwers: 1000; ge le kaart: Heemskerk (Rijnsburgse Boys) Vooral niet omdat Schipper met de driehonderd andere toe schouwers op het schiereiland had kunnen constateren dat de inzet van zijn ploej* wel vol doende was geweest. En dat Noordwijk dus gewoon voetbal lend veel te kort was geschoten tegen een niet imponerende ploeg. ,,De inzet was voldoende, het inzicht ontbrak", vatte Schipper samen. De geplaagde Amsterdamse trainer had ook kunnen stellen dat dat inzicht in de persoon van René van Sta veren aan de kant zat. De speler die zijn ploeg een week eerder zo knap stuurde in het onfor tuinlijk verloren duel met Quick Boys zat de eerste van twee schorsingen uit en dat was goed te merken ook. Zoals het even eens duidelijk werd dat Noord wijk zonder de geblesseerde Frank Aboikoni en de voor de pauze uit de ploeg gehouden Patrick Scheurwater in aanval lend opzicht veel te afhankelijk wordt van oprispingen van lin kerspits Rocky Pitty. ,,We kunnen blijkbaar maar moeilijk zonder die drie", con stateerde Schipper, wiens pro blemen op het vlak van blessu res en vooral schorsingen op Marken nog een stuk groter werden. Kees Smit en Jeffrey Stolk (zeker niet de minste Noordwijkers) kregen een gele kaart voorgehouden en ontbre ken zaterdag in het treffen met Ajax. „Een cruciaal duel", meent Schipper niet ten on rechte. Noordwijk weet op dit moment nog slechts twee ploe gen onder zich op de ranglijst en bij dat tweetal behoren ook de Amsterdammers. Het is voor Schipper en de zij nen te hopen dat die ontmoe ting niet hetzelfde verloop krijgt als dat eveneens 'cruciale duel' (Schipper: „Het ging hier ook om vier punten. We hebben Marken op het paard gehol pen") tegen de club van voor zitter Jan Uithuisje. In die wed strijd speelde Noordwijk exact vijf minuten acceptabel voetbal. Direct na de hervatting zag het er immers even naar uit dat de roodwitten de barre eerste helft (waarin Kees Smit, koppend, en Rocky Pitty, toevallig, overigens wel twee keer de lat op hun weg vonden) zouden kunnen weg poetsen. Zoals Schipper de ploeg in de rust ook had voorgehouden. „Ik heb de jongens toen verteld dat er niets, goed was gegaan en dat we toch maar met 1-0 achter stonden. Dus er was nog niets verloren. Alleen de knop moest Die aardige Noordwijkse pe riode eindigde echter abrupt. Balverlies van de officieel we gens ziekte uit de basis gelaten Scheurwater bracht John Bin ken indirect in scoringspositie. De sliding van Jeffrey Stolk was vervolgens goed voor een gele kaart en een door Erik van Gee- men benutte strafschop. Nadat Kees Veerkamp voorbereidend werk van Binken in 3-0 had ver taald, kwam Noordwijk via de fraai scorende invaller Johan Hulsebosch tot 3-1 terug en leek er voor de (dat wel) dapper doorknokkende ploeg toch nog eer te behalen op Marken. Een tweede strafschop - Ben Bliksla ger liet zich gaarne door Arjan van Heusden vloeren - deed echter al spoedig ook dat per spectief verdwijnen, omdat Van Geemen opnieuw niet miste vanaf de stip. Erik Teerhuis zorgde vlak voor tijd nog eens voor extra zout in de Noordwijkse wonde met de vijfde goal van Marken, maar op dat moment was Schipper al lang bezig met de wedstrijd van volgende week. „Het zal niet simpel zijn om de ploeg weer op de rails te krijgen. Na Quick Boys nu deze dreun er overheen. Maar het zal moeten. Gelukkig heelt tijd alle won- Het is alleen de vraag of Schipper en Noordwijk genoeg tijd voorradig hebben. Marken - Noordwijk S-l (1-0). 12 brik Teerhuis 1-0, 51. Van Geemen (strafschop) 2-0, 57. Kees Veerkamp 3-0, 60. Hulsebosch 3-1, 65. Van Gee men 4-1 (strafschop), Ho Frik Teerhuis 5-1. Scheidsrechter: Sjoerdstra. Toe schouwers: 300. Gele kaarten: Stolk en Smit (Noordwijk). Noordwijk: Van Heusden, Smit. Vei donkschot. Barnhoorn. Van Boon (Scheurwater). De Ridder. StoD (Hulsebosch). Smits, Bloem. Bakker. Pitn STCEEST. RON HOOCENDAM derby tussen Oegstgeest en ec Jen was een wedstrijd om te smullen. Beide ploegen dl akten er onder het toeziend ie< (van zo'n 300 belangstellen- kif en een uitstekende schéids- 2 iter Vink uit Vlaardingen meer dan aardig schouw- van. Oegstgeest, dat na- rlijk de blamerende 5-0 uit lerlaag in het achterhoofd zinde op revanche en jjeg die ook via een 4-2 over- sjining. )e belangen voor beide ploe- waren niet gering. Voor theer Oegstgeest betekende goed resultaat aansluiting de top in de derde klasse, ijl Leiden probeert het vege te redden. En dat is met zes ire duels te gaan een lood- opgave. >e meest spectaculaire akties cansen, zes om zes, vielen er oile eerste helft te noteren*Het ekpunt van de wedstrijd viel gek genoeg op slag van rust n< een 2-2 stand. Linkervleugel- h dediger Dennis van Diggele n^izelde vlak voor de achter- waarna de snelle Oegst- cfstenaar Joris van Benten het ontfutselde en vervolgens _eheel vrijstaande Pilmcijer iende. De op scherp staande bc ;stgeester-spits zei dankje- en schoof koelbloedig de 3- de borden, vajn dat was zuur voor Leiden al heel vroeg op 1 -0 (door- bal van Bink en ingetikt ir Van Berkel) was gekomen, ar eerlijk gezegd rammeide Leidse verdediging al in een k< der stadium, Want de vroege prong werd door de geheel (taande Kotterman (droge d) snel geneutraliseerd: 1-1. bleek halverwege ook de ta- tvolle Beemsterboer geen ■g 1 met het speeltuig en kon I aanstormende Maarten AI- *-fs de bal voortrekken waarna rijer Leiden met een droge op 2-1 trakteerde. Maar nc bij Oegstgeest was het ach- n niet helemaal koek en ei. kon Rob Bink zich ontwor- Dennis van Diggele (r) probeert Rein Grooters de voet dwars te zetten. stelen aan Pott Hofstede en schoot zijn ploeg weer bikkel hard langszij: 2-2. Een stand die in de open strijd ook 4-4 of 5-5 had kunnen zijn. Maar beide goalies Selier van Leiden en Bleichrodt van Oegstgeest voorkwamen dat Ondanks deze tegenslag voor loeiden bleven de mannen van trainer Manuputty vechten voor een goed resultaat. Oegstgeest sloeg keihard toe via de coun ter. Kotterman legde de bal op het hoofd van de inkomende Grooters waarna de Leidse knock-out een feit was. De jacht op de aansluiting bleek tever geefs, want de vele doelpogin gen van afstand konden de soli de Bleichrodt nimmer veront rusten. „Het zit ons gewoon te gen", verzuchtte Leiden spits Rob Bink. „We zitten gewoon in de hoek waar de klappen val len". Woorden van soortgelijke strekking kwamen ook uit de mond van Manuputty, die er nog aan toevoegde dat de be zieling ruim aanwezig was. Oegstgeest trainer Wim Visser is er niet de man naar om de zwakke punten van zijn tegen stander te analyseren en stelde heel laconiek: „Ik ben niet onte vreden". FOTO HIELCO KUIPERS Oegstgeest - leiden 4-2 (3-2) 5 Van Ber kei 0-1.6 Kotterman 1 I. 20. Pilmeijer 2- I, 10 Rink 2 2. IS PrimHJpf 3-2, 80 Grooters 4-2. Scheidsrechter Vink. Toe schouwers: 300. Geel: geen Oegstgeest Bleichrodt: Alders (Budding). Klaassen, bric van Grieken. Kotterman. Verkuylen. Van Benten, Van Delft, Pilmeijer, Grooters leiden Selier. Klinkenberg. Ili| man (Teske), Van Diggele. Van der Kraan, Beemsterboer, Bekkering. Kerkhof, Van Berkel. Bink. De Bruin Keuning gemist, waarna Willem Jan de Groot alleen op Vaes kon af stevenen. De inzet van de spits werd knap gepareerd door dc doel man, maar in de rebound sloeg De Groot alsnog toe: 0-1. Ter Leede was onmiddellijk de kluts kwijt. Het team van Willem van Jlarskamp voetbalde als een kip zonder kop en het agressief ac terende Woudenberg profiteerde dankbaar van de chaos en de gebo den ruimte. De sterk spelende Ri chard Schreuder stelde Arjan Ver- mey in staat om 0-2 aan te teke nen, Schreuder zelf nam met dank aan de blunderende Vaes de derde treffer voor zijn rekening cn Leo Kranendonk tikte nummer vier binnen, nadat De Groot de onder kant van de lat had geraakt. Twee kansen', voor Vermey en De Groot, liet Woudenberg voor rust onbe nut. Ter Leede kwam niet aan uit gespeelde mogelijkheden toe. Na de thee veranderde dat even. Peter Scheltus en Immink verschenen kansrijk voor het doel van Breus Blauwendraad, maar een doeltref fende afronding bleef achterwege. Met vier spitsen - aanvaller Eric Grosman verving verdediger Peter Natzijl cn de voor rust veelal op het middenveld vertoevende Scheltus was nu ook constant voorin te vin den speelde Ter Leede alles of niets. Een rake kopbal van Schel tus, na een voorzet van Ronald Ka mer, bracht voor een moment de hoop terug bij de Sasscnheimers. Scheltus wilde na zijn doelpunt de bal meteen meenemen naar de middenstip, maar Blauwendraad dacht daar anders over en gaf in het gebakkelei Scheltus zelfs een tik voor z'n hoofd. Arbiter Veltrop trok slechts geel. Even later besliste De Jong dc strijd. Van llarskam|>: „Na de 0-1 viel bij ons de organisa tie weg en lieten we ons op alle fronten aftroeven. Dc komende weken moet er echt karakter wor den getoond. Als we dat niet doen, vliegen we eruit." Ter l.eedc - Woudenberg 1-5 (0-4) 23. Dc Groot 0-1. 28. Vcrmry 0 2. 33. Schreuder 0-3, 42. Kranendonk 0-4. 57. Si hdtUS I I. I .root I 5 Scheidsrechter: Veltrop. Toeschou wers: 150. Geel Blauwendraad (Wou denberg) Ter l>cedc Vaes, Verbrei Natzijl (Grosman), Faber, Keuning (Molenaar); Bouwe van Boelen. Gert van Beelen, Carter, Scheltus; Kamer, Immink. SASSENHEIM NICK VERWOERD MEDEWERKER 'Ter Leede Vizier' biedt pas lezers service. In het programmablaadje van Ter Leede staat reeds de com petitiestand vermeld, met inbegrip van de duels die op de betreffende wedstrijddag worden gespeeld. Omdat de samensteller van de ranglijst geen profeet is, blijkt de echte stand na afloop van de ont moetingen echter nogal eens een heel ander beeld te geven. Zo speelde Ter Leede zich zaterdag in het programmablad veilig en gaven de werkelijke cijfers aan dat na de 1-5 nederlaag tegen Woudenberg de noodklok voor de Sassenhei- mers luidt. RKAVIC is in de tweede klasse C al gedegradeerd en Aals meer volgt binnenkort. De vraag is welke ploeg de derde degradant wordt. Het op de derde plaats van onderen prijkende Woudenberg bracht door de zege de aansluiting tot stand met Ter Leede, dat net als Candia met vijftien punten uit ze ventien duels nog maar één puntje meer heeft dan de formatie uit Utrecht. Woudenberg wist op de hobbelige grasmat aan de Menne- weg niet wat het meemaakte. In de voorgaande acht uitwedstrijden scoorde de brigade van trainer Henk Walk slechts vijfmaal en za terdag presteerden de geelzwarten dat zomaar in tweemaal drie kwar tier. Walk: „We krijgen elke week veel kansen. Nu werden ze einde lijk eens benut." In de openingsfa se zag het er overigens niet naar uit dat de bezoekers zo'n fijn middagje- zouden hebben. Ter Leede, ge steund door de wind, zette de op ponent vast op de eigen helft en ging op zoek naar de openingstref fer. Het met veel mensen verdedi gende Woudenberg gaf evenwel nauwelijks kansen weg. De creati viteit ontbrak bij de thuisploeg, die alleen via afstandsschoten van Ma rio Faber en Floor Immink tot drei ging kwam. Tegenover het tempo- •loze combinatievoetbal van Ter Leede stelde de Walk-brigade een zeer directe speelwijze. Zo snel mogelijk werd het doel van Casper Vaes gezocht. De eerste serieuze aanval van Woudenberg, halverwe ge de eerste helft, leverde meteen een goal op. Een terugkopbal van Faber werd door Willem-Pieter

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19