PORT Feyenoord lonkt weer naar titel iet elke week feest in de Bollenstreek 'De competitie is nog niet beslist' Jaa .ndag 28 maart 1994 HEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Bollegraf wint in Houston Houston Manon Bollegraf heeft weer een overwinning op haar Erelijst bijgeschreven. Aan de zijde van recordkampioene Marti- ba Navratilova zegevierde de Nederlandse bij het tennistoernooi kan Houston in de finale van het dubbelspel. Het Amerikaanse duo Adams/Garrison werd in twee sets verslagen: 6-4 6-2. De titel in het enkelspel ging naar de Duitse Sabine Hack. De als bevende geplaatste speelster bleef Mary Pierce uit Frankrijk, de nummer vier van de rangschikking, in twee sets de baas: 7-5 6-4. Hack hield aan de eindzege een bedrag over van 160.000 gulden, üe hoogste premie voorlopig uit haar loopbaan. Valderrama blijft aan de kant bogota Carlos Valderrama, de spelmaker van Colombia, moet iiog ten minste een maand aan de kant blijven. Zijn knieblessure bal volgens de laatste diagnose van zijn lijfarts pas eind april vol ledig verdwenen zijn. De Colombiaanse sterspeler verwacht bij het komende WK in de Verenigde Staten, dat op 17 juni begint, Lveer topfit te zijn. Tiriac eist 34 miljoen van Becker neuss Boris Becker is voorbarig geweest met het opzeggen van de samenwerking met manager Ion Tiriac. Dat vindt de Roe meen die volgens een bericht in de Duitse krant Welt am Sonntag voor een rechtbank in New York tenminste 34 miljoen gulden van de Duitse tennisser eist. Becker, drievoudig kam pioen van Wimbledon, gaf op 21 juli vorig jaar een persbericht uit waarin hij verklaarde dat de samenwerking met Tiriac na tien jaar met onmiddellijke ingang was verbroken met beider goed- inden. Becker wenste Tiriac veel geluk met zijn ondernemin- jen. De manager gaf daarop een kort antwoord:Boris vergist ;ich als hij over wederzijds goedvinden praat." Bovendien wil de loemeen de tennisser dwingen allerlei lopende contracten na te ;omen. EG-titel voor Yvonne van der Stoep st. pol sur mer Gewichthefster Yvonne van der Stoep is bij de feG-kampioenschappen eerste geworden in de categorie tot 64 kilo. De Voorschotense bracht in het Franse St. Pol sur Mer in totaal 172,5 kilo omhoog. Ze won het trekken (75 kilo) en werd veede met stoten (97,5 kilo). Van der Stoep hield de Griekse 'elidouranidu (170) en de Italiaanse Iacuzzo (165) achter zich. Arrestaties bij Feyenoord-Ajax «otterdam De Rotterdamse politie heeft bij de voetbaltopper feyenoord-Ajax 34 supporters aangehouden. De meeste arres- lanten, ongeveer gelijk verdeeld over beide supporterskampen, Iconden na het betalen van een boete naar huis. Een nog onbe kend aantal fans verschijnt binnenkort voor de rechter. Volgens een woordvoerder van de politie bleven ernstige delicten uit. De boütie kwam voor de wedstrijd wel enkele malen op het Sta- pionplein in actie bij schermutselingen tussen Feyenoord en pjax-supporters. „We zijn tevreden", zei na afloop de politie woordvoerder. In totaal zette de Rotterdamse politie 300 man in lom ongeregeldheden te voorkomen. 3rie wereldrecords in Calgary calgary Op de tweede dag van de invitatie-wedstrijden in Cal- »ary zijn drie wereldrecords verbeterd. Bonnie Blair reed als eer- te vrouw de 500 meter onder de 39 seconden: 38,99. Gunda Niemann schaatste haar tweede toptijd in twee dagen, de 5000 leter ging in 7.03,26, ruim tien seconden sneller dan ooit. Bij de iannen brak de Japanner Yasunori Miyabe het wereldrecord ran Dan Jansen op de 1000 meter: 1.12,37. O"1, De liederen van Feyenoord bleven maar door de Kuip knallen. Door de lege Kuip, want het publiek was al lang de deur uit. Het was begrijpelijk, het was immers al zó lang geleden. En dan, zonder waarschuwing, een over winning (2-1) tegen Ajax, de aartsrivaal. Het was eigenlijk onbestaanbaar vooraf. Maar wat is er nog mogelijk in de Nederlandse competitie? Waar moet dat nog heen met de Amsterdammers, die voor de derde keer op rij het hoofd moesten buigen? Alles, zo bleek gisteravond, alles is nog mogelijk. Zeker met Ajax. rotterdam «ype minkema gpd-verslaggever Kan het nog? Is Ajax nog in te halen? De Feyenoorders wier pen gisteravond een listige blik op de ranglijst. Vier punten, een wedstrijd meer. Nee, vonden de Rotterdammers, normaal ge sproken is de competitie beslist. Dit was alleen leuk voor het prestige, zeiden ze. De kleine, toegeknepen pretoogjes vertel den een ander verhaal. En soms komen sprookjes uit, toch? De doffe kijkers van de Amster dammers zeiden niets. Ze wa ren leeg; lichamelijk en geeste lijk. De voorsprong is zó groot, maar het einde nog zó ver weg. Ooit, in het vroege voorjaar van 1988, verloor Ajax drie keer op rij. Er werd schande van ge sproken, boe geroepen; er moesten koppen rollen. In die week ging Ajax onderuit tegen het 'altijd lastige' RKC (2-1) voor de beker, met 2-0 voor de com petitie bij PEC en lieten de top pers zelfs Olympique Marseille met de overwinning (2-1) uit Amsterdam vertrekken. Een na re serie waar ze in De Meer niet graag aan herinnerd worden. De zwarte bladzijde is zelfs uit de geschiedenisboekjes ge scheurd. Dit drieluik is niet te verdoezelen. Feyenoord leverde zes wedstrijden achter elkaar al leen maar punten in. De Rotter dammers haalden gisteravond het woord 'crisis' van de gevel van De Kuip en spijkerde de let ters op de muren van De Meer. Ajax is radeloos. Technisch directeur Louis van Gaal stuur de het zoveelste fantasie-elftal de wei in. Met spelers van wie hij alleen maar kon hopen dat ze nog iets van vorm in zich hadden. Van den Brom, Peter sen en Seedorf zijn voorlopig uit de gratie. Voor het lot van Pe tersen, wiens contract aan het einde van dit seizoen afloopt, moet zelfs worden gevreesd. Het grote talent van Van Gaal gaat het niet halen. Redeloos Ajax is redeloos. Niemand die het antwoord weet op de bran dende vragen. Over vormver lies. over de oorzaken, over de antwoorden. Ajax is nog niet reddeloos. Nog niet. Maar het kan. volgens Louis van Gaal, snel gaan met de zekere voor sprong. Daarom, hield hij zijn ploeg de afgelopen week voor, daarom zou de topper tegen dat andere crisisteam, Feyenoord, beslissend worden. Een verbijs terende conclusie voor een baas die doorgaans net zo overtuigd is van zijn gelijk als zijn voetbal lers van hun klasse. Er is niets meer over. Zelfs de broekzakken werden omgedraaid; ze hebben alles ingeleverd. Gelijk had Van John de Wolf viert feest na zijn succesvolle kopbal tijdens Feyenoord - Ajax. Gaal wel. Want door de 2-1 zou Feyenoord wel weer eens naar op de titel kunnen loeren. Het had niet zo ver mogen komen. De enige klassieker die deze gewaardeerde competitie rijk is, was het verhaal van de lamme en de blinde. Een persif lage op de topper die Feye noord-Ajax ooit geweest moet zijn. De Amsterdammers wer den uitgelachen na twee opeen volgende nederlagen, maar de vakbroeders uit Rotterdam had den al zes duels op rij niet meer gewonnen. De presentatie van de trotse nummers één en twee van Nederland was er een uit een of andere verliezersronde. Het was eigenlijk niet eens spannend. Koning Ajax had zichzelf in de Kuip tot koning van de competitie moe ten kronen. Met iedere actie werd er weer een gram zelfver trouwen teruggewonnen van de kilo's die de club in de voorbije weken had verloren. Feyenoord hielp een handje. De Rotter dammers gaven bijna alle per soonlijke duels gewonnen. De kansen kwamen terug. In de tweede minuut al, weigerde ar biter Blankenstein de tackle van Van Gobbel op Van Vossen te bestraffen met een strafschop. De fluitist zat er naast. De voor sprong kwam er toch. Door Christian Nwankwo Kanu. Ni- geriaan, zeventien jaar jong, 197 centimeter groot en schoenen als kano's. Hij verstaat nog geen woord Nederlands. Van vorm verlies had de Nigeriaan in ie der geval nog nooit gehoord. Kanu. onbevlekt, zette in de 31 - ste minuut zijn schoenmaat ne genenveertig tegen de bal. misleidde met zijn lichaam be waker Trustfull en scoorde (0- 1). De buit leek binnen, de titel vergeven. Maar hoe broos is Ajax? Mare Overtnars kreeg bij de opening van het tweede be drijf twee prachtige kansen. De kleine aanvaller kon bijna kie zen uit welke hij zou scoren. Het eerste schot, 31 seconden na de aftrap, ging naast. Een minuut later zweefde doelman Ed de Goeij naar de goede hoek. Geen 0-2, wel 1-1. Een hoek schop. de 'karakterkop' van John de Wolf en de gelijkmaker. In één kopbal was het zuinig bij elkaar geschraapte zelfvertrou wen weg bij de Ajacieden. Vanaf dat moment ging ook alles weer mis. Bij de dieptepass van Gorré, drie minuten later, was Kreek te laat bij Taument. Van der Sar was wel ter plekke, maar de ingreep van de doel man stond in Blankensteins boekje onder het hoofdstuk overtredingen. Dit keer gaf hij wel een strafschop. Heus schoot onberispelijk in. Feyenoord zat weer in het zadel. Ajax ineens weer de ridder te voet. Die klap kwam de lijstaanvoerder niet meer te boven. Er kwam geen pass meer aan. Een zege voor de eer en de geschiedenisboeken. Feye- noords eerste thuiszege sinds 16 januari, Ajax' derde verlies op rij. Het zal in de finale in de strijd om de titel absoluut niets meer kunnen veranderen. Vrij wel zeker niets meer kunnen veranderen. Waarschijnlijk... Feyenoord - Ajax 2-1 (0-1). 32. Kanu 0-1. 58. De Wolf l-l. 63. Heus 2-1 (sirafschop). Scheidsrechter: Blanken stein 11 >esc houwers 15.(10(1. (,ele kaart: Bosz, Heus (Feyenoord). Van der Sar. Blind (Ajax). Feyenoord: De Goev: Van Gobbel, De Wolf. FraserdB. Triistfull) en Heus; Bosz, Gorré (82. Scholten) en Witsch ge: Taument. I-arsson en Arnar Gunnl- augsson. Ajax: Van der Sar; Silooy, Frank de Boer, Blind 177 Petereen) en Kreek; Pettersson. Kanu en Davids (57. See dorf); Overmars, Honald de Boer en Van Vossen. rafwijk wint met 2-0 van Lisse in matige topper let is niet elke week feest in de Bollenstreek. Dat bewees Lisse - Katwijk. Op de affiches werd het duel aange- bndigd als de 'bollenkraker' tussen de nummers een en (vee van de eerste klasse A. Op het veld bleek het een aak van een derby. Een wedstrijd die na anderhalf uur g steeds niet op gang was gekomen. Al was er toen wel n winnaar, want Katwijk won met 0-2. se «rob van der zanden A et zag er eigenlijk niet uit wat :3500 toeschouwers op sport- ark Ter Specke kregen voorge- fhoteld. Daa'r waren niet alleen neutrale kijkers het over °°k de gekleurde suppor- rs vonden het een schrale be lening. Die van Katwijk kon- in er uiteraard na aflóop niet g over in zitten. Want een le- ke wedstrijd leverde een hele ooie ranglijst op. Knpotjes oor de winst op Lisse en de perd van Quick Boys staat de ndskampioen opeens drie inten los van de naaste bela- ts. Trainer Kees Guyt van de staanvoerder had daarom niet el woorden nodig om de wed- ijd te analyseren. „Soms is ooi voetbal even niet belang- k." Inwendig gniffelde hij na :t uitspreken van die woorden. iyt weet als geen ander dat de are kampioen zich onder- heidt door de 'uienpotjes' nnend af te sluiten. Niet elke streekontmoeting n ontaarden in een doelpun- ifeest of boeiende thriller. :t is de voetballers niet altijd n te rekenen als een wedstrijd genvalt. Vaak hebben de spe- in het veld niet eens in de ten hoe het met de amuse- entswaarde is gesteld. Dan agen ze na de wedstrijd aan n toeschouwer niètsvermoe- nd 'of het er vanaf de tribune •g een beetje leuk uitzag'. Het antwoord was 'nee'. In de est ei eerste minuut werd er drie keer gefloten voor een vrije trap en vier keer ging dé bal over de zij lijn. Zo'n wedstrijd dus. Voort durend oponthoud, steeds een botsing tussen twee spelers, el ke keer weer een bal buiten de lijnen. Het leek wel of er 32 in plaats van 22 voetballers om de bal streden, zo druk en chao tisch verliep het allemaal. Scheidsrechter Kohier werkte ook niet echt mee aan een vlot verloop, door voor elke pietlut tigheid op de fluit te blazen. De leidsman was als de dood dat - de belangrijke topper uit de hand zou lopen. Kruising In de beginfase leek het alle maal nog goed te komen. Leon van der Zwet mocht in de ze vende minuut vanaf twintig meter aanleggen voor een vrije trap. De mid-mid van FC Lisse krulde de bal schitterend over de muur op de kruising. Het leek het begin van iets mooi, maar later bleek deze actie het eenzame hoogtepunt te zijn. Zeker wat Lisse betrof, want na deze plaagstoot wist de thuisploeg amper nog iets ge vaarlijks te ondernemen in de richting van Katwijk-keeper Teun van Duyvenbode. En dat was teleurstellend. Het was ook de verdienste van Katwijk dat stug en goed verdedigde. Óp het middenveld speelde Steef Roodakkers in de plaats van de geschorste Marco van der Plas. Gangmaker Pim Langeveld had een wat teruggetrokken rol bij Katwijk-Spits Hans Zwaan kopt op het doel van Paul Veenboer omringd door drie verdedigers van FC Lisse. de bezoekers en zwermde wat minder nadrukkelijk rond in de buurt van centrumspits Hans Zwaan. Muur Dat weerhield Langeveld er niet van om de openingstreffer te produceren, halverwege de eer ste helft. Vanaf twintig meter knalde hij de bal uit een vrije schop in het doel van Lisse, waar keeper Paul Veenboer op het verkeerde been stond om dat de muur de bal toucheerde. „Ik vond het niet vervelend dat de bal nog even werd geraakt," zei Langeveld na afloop. In de tweede helft zou Katwijk opnieuw halverwege toeslaan. Kees Krayenoord brak op rechts uit en bediende Marco de Rid der die de 0-2 scoorde. Dat leek een binnentikker, maar de hoog opstuitende bal moest nog met veel beleid en techniek worden genomen door de spits. Katwijk zat op rozen en kwam, ondanks een wanhoopsoffensieve van Lisse, niet in gevaar. Na het zoveelste fluitsignaal van Kohier, die de kaarten in het sportieve duel terecht op zak hield, was het gebeurd met de topper die als tobber de boe ken inging. De spelers van Kat wijk vielen elkaar in de armen en maakten een extra ronde dansje toen de speaker de ne derlaag van Quick Boys wereld kundig maakte. Op de tribune bouwden de oranje-fans een feest. Toen trainer Ruud Bröring het veld verliet zongen zij 'Brö- FOTO HENK BOUWMAN ring bedankt'. Alsof de verliezer het nog niet moeilijk genoeg had. FC Lisse - Katwijk 0-2 (0-1). 23. Lan geveld 0-1. 6-1. Dc Ridder 0-2. Toe schouwers: 3500. Scheidsrechter: Ko- Katwijk; Teun van Duyvenbode; Van Zeist, Langemaai, Pouw, De Kroon; Braaf. Langeveld. Roodakkers; Krayenoord. Zwaan. De Ridder. lisse rob van der zanden Na de zonde kwam bij FC Lisse niet het berouw maar de berus ting. Berusting in het feit dat de titel in de eerste klasse A voorlo pig nog ver weg is. In eigen huis tegen Katwijk moest het zater dag gebeuren, maar er gebeur de op sportpark Ter Specke ver draaid weinig. Het was het duel van de waarheid en Lisse ging daarin toch een beetje met de billen bloot. Hoewel Katwijk ook be paald geen goede wedstrijd speelde, was de onmacht bij de geel-blauwen toch het opval lendst. „Ik had vandaag wel wat meer van ons verwacht." zei Mark Ens. „De betere ploeg heeft gewoon gewonnen, dat moeten we toegeven. We gin gen uit van minimaal een gelijk spel, zeker niet verliezen. Dit was een tegenvaller." Ens had zich van zijn eigen rentree ook wat meer voorge steld. De 24-jarige centrumspits van FC Lisse was drie maanden lang niet meer in de basisop stelling te vinden en mocht nu laten zien dat hij er weer bij- hoorde. Daarin slaagde hij niet. Zoals heel Lisse overigens niet slaagde voor dit examen. Ens zocht de oorzaak van de beroerde middag van zijn ploeg bij de slecht verzorgde opbouw. Hij kreeg daardoor nauwelijks bespeelbare ballen en was aan gewezen op diepe ballen en passes in de voet terwijl hij met de rug naar het doel stond. Van de flanken, waar Robert Vermin op links en lelie Visser op rechts geen moment in de wedstrijd zaten, had hij al helemaal niets te verwachten deze middag. Trainer Ruud Bröring had de fysiek sterke Bert van Duyven bode, die wekenlang rals gele- genheidspits had gefungeerd, weer naar het centrum van de verdediging gehaald met het oog op het 'gevaar Hans Zwaan'. Die omzetting ging ten koste van Stefan Spruit en ten gunste van Ens. De lange Spruit baalde van zijn reserve-rol en stond in zijn trainingspak ach ter de dug out een sigaretje te roken, overigens pas nadat zijn trainer al twee wissels had inge bracht. Ens: „Zonder Spruit is de opbouw van achteruit bij ons toch minder verzorgd. Al was dat misschien ook de verdienste van Katwijk." Dat vond john Vermeulen ook. De 25-jarige linksback, die kort na rust uitviel met een wreefblessure, bespeurde bij de Katwijkers toch wat meer routi ne om dit soort klusjes te kla ren. „Die zijn weer een jaartje verder en dat merk je toch in zo'n wedstrijd. Aan de andere kant vind ik dat de competitie nog open is. Katwijk staat nu even los, maar zoals ik ze van daag zag steken ze er echt niet met kop en schouders bovenuit. De titelrace is voor mij nog niet gelopen." Mark Ens: „Het is echt nog niet beslist."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15