Niemand hoeft zich een grijze muis te voelen Haar mag 'slordig' zitten Léé HENRIETTE VAN DER HOEVEN mooie punten zijn". Angela zelf is een brok zelfvertrouwen. Ze wist ook al heel jong precies wat ze wilde. Ze vertrok als 17-jarige naar Amerika om een brede mode-opleiding te volgen. Kle- dinginkoop, modeshows lopen, visagie, sie- radenkennis, kostuumgeschiedenis en management waren de onderwerpen waar mee ze zich bezig hield. Ze werkte als ver koopster. mannequin en fotomodel en hos tess. Drie jaar geleden vestigde ze zich als kledingadviseuse. Hoe zo'n advies verloopt hangt volgens An gela helemaal van de klant af. De een komt voor een make-up advies -Je zult het niet geloven maar onlangs kreeg ik hier iemand die nog nooit van haar leven een crème had gebruikt". - de ander wil er eens 'heel an ders' uitzien. ..Een tijdje kwam hier een verpleegster (44) die er opeens genoeg van had een grijze muis te zijn. Met haar heb ik heel intensief met kleuren gewerkt, kleuradvies is een be- lanrijk onderdeel, en ik heb haar leren op maken". Angela gaat ook op huisbezoek. Kijken in de kleerkast want er zijn vrouwen die prachti ge kleding hebben maar gewoon een duw tje in de rug nodig hebben om dat te dur ven dragen. Ze heeft weieens drie zakken met kleding weggegooid maar meestal - ze ker als het om kleuren gaat - zoekt ze een minder kostbare oplossing door bijvoor beeld te werken met sjaals, hoeden enz. Soms zelfs is een complimentje. - Ein klei nes Kompliment ist mehrals Schmuck und Nertz - een aanmoediging om die leuke gele tinten toch te dragen ondanks de opgetrok ken wenkbrauwen van zoonlief of echtge noot al voldoende. „Veel echtgenoten en kinderen staan daar Angela (links) inspecteert de kast van een van haar cliënten. foto united photos de boer rob Hendriks te weinig bij stil. Ze zien te weinig de VROUW in mam, die zo'n lekker appeltaart bakt en zorgt voor de schone sportsokken". Geld En goed gekleed gaan zit h'm heus niet al tijd in het geld. Als je de verkeerde kleur of het verkeerde model kiest, maakt het niet uit of je er 600 of 150 gulden voor hebt be taald. Omdat ze vindt dat je nooit met je beste vriendin moet gaan winkelen, (die is teveel aan je gewend) gaat Angela er ook met haar klanten op uit om inkopen te doen. En daarbij hoeft iemand niet bang te zijn met een complete dure garderobe thuis te ko men die ze eigenlijk niet kan betalen. „Natuurlijk kijk ik naar het budget bij de keuze van mijn winkels. Maar ik zeg ook: koop liever één goed kledingstuk dan drie flut-dingen. Door veel met accessoires te werken kun je van dat ene kledingstuk of tal Kort Amerikaans, op en top zomers, foto pr orte en lange plukken, met een rode gloed (rozenhout) zwieren dit voor jaar om je hoofd. Een zorgeloos kap sel, dat een beetje doet denken aan de hippie-tijd, maar waar ook de punk niet vreemd aan is. Het haar moet vooral natuurlijk vallen en het warrige effect ontstaat doordat de kapper het haar in korte en langere, kin- of kaaklengte, pluk ken knipt, waarbij de nekpartij vaak lang wordt gehouden. De kruin is door deze kniptechniek ook weer wat bol. Ideaal voor de zomer want deze coupe kan even tueel gewoon aan de lucht drogen. Een beetje gel erin en er af en toe eens met je vingers doorheen is voldoende. Thuis kan het haar tegen de groei in drooggeföhnd worden. Wie niet houdt van stijle pieken kan - voor wat korter haar - met de krul borstel werken. Dat geeft een leuk effect als je die pieken wat speels op je voorhoofd wil laten vallen. Voor langer haar brengen de warmterollers (Car- van manieren plezier hebben. Ouder Mode en ouder worden lijken vaak zaken die niet met elkaar te combineren zijn. Dat leuke minirokje; dat heel strakke jurkje, je geest is er nog jong genoeg voor maar een paar centimeter meer stof staat toch char manter. Angela kent het probleem: „Ik heb klanten van 16 tot 73 en zeg altijd: draag niet iets omdat het mode is; draag naar je leeftijd en kies voor kwaliteit". „Koop ook niet te spontaan. Ga de stad in met een verlanglijstje en ga als je iets hebt gezien eerst rustig een kopje koffie drinken om te overwegen of dit echt is wat je wilt". Een compleet advies kost 150 gulden en wie daarna nogeens wil praten, de kast wil laten inspecteren of met haar wil winkelen moet op 45 gulden per uur rekenen. Meer informatie 0 23 - 38 60 05. Les beaux arts (de schone kunsten) staat niet alleen voor een parfum, het is een combinatie van parfum en kunst. In de geur zitten ele menten als honing, orchidee, iris, mandarijn, amber en cederhout, die de draagster een erotische uitstraling moeten geven Dat roe pen meer createurs van parfums en dat ver klaart nog niet dat 100 ml eau de parfum 395 gulden moet kosten Maar dat zit h'm in de verpakking of betergezegd de dop. Elk half jaar ontwerpt een bekende Europese heden daagse kunstenaar een nieuwe dop voor Les beaux arts Deze worden in een beperkte op lage (wereldwijd 9999) gemaakt en zijn dus echte verzamelobjecten Pop-art kunstenaar Allen Jones ontwierp deze dop in de vorm van een zeer hooggehakte vrouwenlaars. Dit alu- miniumplastiek is er in drie felle kleuren, ge nummerd en voorzien van de handtekening van de kunstenaar Design Arward menset) uitkomst. Deze heel natuurlijke lijn noemt de Cosmo-kap- per 'Easy Bob' en hij belooft dat je zijn coupe tot de volgende knipbeurt alleen naar hoeft te was sen. Het is even wennen hoor, zo puur koppie, maar het is ideaal. Het is ook een coupe die niet is gebonden aan een leeftijd; Easy Bob heeft iets jongs, brutaals en soms wat artistieks, de moeite waard om te proberen. Kort Amerikaans Intercoiffure houdt het voorde mannen deze zo mer 'kort Amerikaans'. Het haar wordt vrij kort opgeknipt in de nek. Bovenop is het iets langer gelaten. Om het echt goed te laten vallen zal de kapper soms een aanzetpermanent adviseren. Geen angst, het worden geen krullen, het haar zit alleen iets steviger. Een zomerseffect krijgt dit kapsel door aan de voorkant een paar plukken drie tinten lichter te maken, zodat het net lijkt of de zon haar werk al heeft gedaan. "Het creëeren van een parfum is een te ken van oneindig veel liefde en respect", zegt Alain Delon bij het uitbrengen van zijn nieuwe geur Lyra. Lyra met als topnoten bergamot en mandarijn, een fris hart met o.m. fresia, jasmijn en een basis met muskus, vanille en amber moet als een voile om de vrouw heen zweven. Ook hier is weer veel aandacht besteed aan de verpakking. Thierry Lecoule kreeg voor deze fles - waarin zegt hij kwetsbaarheid en verborgen emoties te vin den zijn - de Franse design Award 1993 Voor 100 ml eau de toilet in een spray moet 120 gulden worden betaald. e kleden naar je stemming, naar het uur van de dag, gewoon dra gen wat je lekker vindt. Het klinkt heel eenvoudig, maar voor veel men sen is het dat niet. Ze voelen zich altijd on zeker. Een kritische blik, bedoeld of onbe doeld, is genoeg om ze het idee te geven dat ze het helemaal verkeerd hebben gaan. Ze zijn een gemakkelijk prooi voor net iets te bijdehante verkoopsters en ra ken het spoor bijster in grote kledingzaken omdat ze zich zelf niet terugvinden in de trendpresentaties. En daar hoeven ze zich heus niet voor te schamen. Veel goed uitziende mensen - vrouwen zowel als mannen - artiesten, politici, zakenmensen hebben een kle- dingadviseur, al lopen ze daarmee niet te koop. „Iedereen kan er goed uitzien", zegt de Sant- poortse kleding adviseuse Ange la van der Ree. „Ieder mens heeft wel iets prachtigs. Ik probeer vrouwen zelfver trouwen te geven door ze te vertellen wat hun Kapsels die weinig onderhoud vragen.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 35