Bax is bijna weer op niveau y Falcon Bowling laat het afweten Van den Honert is er opeens weer Sport Wereldkampioen paarrijden Derde editie ruiterspelen naar Dublin Tapie mag aanblijven 3NDERDAC 24 MAART 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-356464. PLV CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Ruzie om logo WK end >1 li va i jjiEW York Twee sponsors van het wereldkampioenschap voet bal, in de Verenigde Staten komen binnenkort voor de rechter. creditcard-organisatie MasterCard bestrijdt het Amerikaanse 'telecommunicatie-bedrijf Sprint het recht van het gebruik van ty?t logo van het WK en de marketingrechten. n Bals^aster^'ar^ heeft met wereldvoetbalbond (FIFA) een contract ,er(j £"an tientallen miljoenen guldens afgesloten, dat het wereldwijde Ja van het WK-logo op creditkaarten garandeert. Sprint ^"Seft een contract met de organisatie van het WK waarin be- lald wordt dat de firma de officiële telecommunicatie-sponsor Zijj |b en daardoor de World Cup telefoonkaart op de markt mag d ,j jgrengen. 1 VVS Nebiolo opnieuw in opspraak par ionden Het is tot een botsing gekomen tussen de Internationa- ije Amateur Atletiek Federatie (IAAF) en haar snelwandelcom- ipiissie. Daarbij is de Italiaanse voorzitter van de wereldfederatie, par Primo Nebiolo, weer in opspraak geraakt. Tijdens de wereld- Vei kampioenschappen, die vorig jaar augustus in Stuttgart werden gehouden, diskwalificeerde de Italiaanse wandelscheidsrechter Nicola Maggio op de 20 kilometer ten onrechte een atleet, waar door zijn landgenoot De Benedictis het zilver veroverde. De vvandelcommissie, die al eerder aanmerkingen op het interpre teren van de regels door Maggio had, schorste de Italiaan daarop voorlopig. Die schorsing is onder druk van Nebiolo door het be stuur van de IAAE echter opgeheven. Club Blangé uitgeschakeld Milaan» Peter Blangé is met zijn club Maxicono Parma uitge schakeld in de kwartfinale van de play-offs om de Italiaanse vol- leybaltitel. Parma verloor gisteravond met 2-3 van Edilcuoghi Ravenna dat het eerste duel met 3-1 had gewonnen. Titelverde diger Parma. dat de afgelopen zeven jaar steeds de finale haalde waarvan drie met succes, begon met verlies in de eerst twee sets (14-16 15-17), maar herstelde zich onder aanvoering van de lan ge Nederlandse spelverdeler knap: 15-9 15-9. De hoop op een derde duel was voor Blangé en de zijnen vals: 19-21. Luton Town bekert verder londen Luton Town heeft zich gisteren geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Engelse FA-beker. De replay te gen West Ham United werd met 3-2 gewonnen. Op 9 april speelt Luton op Wembley tegen Chelsea. Scott Oakes verwierf gisteren faam door alle drie doelpunten voor de thuisclub te maken. Zijn vader was in de jaren zeventig lid van de popgroep Showaddy- waddy. Voor West Ham United, veertiende in de Premier Lea gue, scoorden Paul Allen en Bishop. In de Premier League klom Newcastle United naar de derde plaats, op respectabele afstand van Manchester United en Blackburn Rovers. Newcastle won op eigen veld met 2-0 van Ipswich Town. Sellars en Cole maakten de doelpunten. Politie Luxemburg let op Oranje Luxemburg Geen enkele Luxemburgse politieman mag vrij ne men als de aanhangers van het Nederlands elftal het Groother togdom aandoen. Dat gebeurt op 7 september, als de landen hun eerste duel spelen in de aanloop naar de Europese titelstrijd van 1996 in Engeland. Volgens commissaris Mersch krijgt geen enkele agent vrij op 6, 7 en 8 september. Het gaat om ongeveer 800 man. Voorhoutse zaalvoetballers twee zeges verwijderd van eredivisie leiden aad siera medewerker Het Falcon Bowling Team is niet in goede doen. De koploper op de maandag vroeg liet het tegen Verboon opnieuw afwe ten. Een 3-1 verlies was het ge volg. Toch blijft het de ranglijst aanvoeren. De trio's van 't Wed de en Team No Name delen de tweede plek. Op de maandag laat liet koplo per Verboon een steekje vallen. Tegen Leeflang kwam het niet verder dan 2-2. Van Rhijn profi teerde van deze remise. Door een 4-0 zege op het Postkan toortje benaderde zij Verboon tot vijf punten. Op de dinsdag vroeg lijken de kaarten geschud. Mede door het verlies van Kriek (4-0), liep koploper Bowling Stones drie punten uit. Inmid dels hebben zij elf punten voor sprong op Kriek. Van Hemert deed goede za ken op de dinsdag laat. Flet dubbel versloeg de Sportivoos met 4-0. Samen met de Gigan ten gaat het nu aan de leiding. Spannend blijft het op de woensdag vroeg. De Zijl leed een verlies van 3-1 tegen de Zwijger. De Zijl leidt nog wel, maar ziet Van Bostelen op twee en een halve punt naderen. Lijstaanvoerder op de woens dag Les Petites Quilles is van slag. Ditmaal ging het tegen Zaalberg onderuit. Wel blijft de ze dubbel koploper. Holiday Inn Het team van Anbar (maandag De zaalvoetballers van Bax zijn nog twee overwinnin gen verwijderd van het voor aanvang van het sei zoen gestelde doel. De Voorhoutse vereniging van Wim Bax had zich immers voorgenomen dit jaar te benutten om weer terug te keren op het niveau waar de club thuishoort. In de top van het Nederlandse zaalvoetbal dus. leiden gert jan onvlee Na gisteravond is dat doel weer een stap dichterbij gekomen. Bax versloeg zoals mocht wor den verwacht het Leidse McDo nalds (met 4-1) - dat hierdoor vrijwel is gedegradeerd - en be hield door die zege de voor sprong van één punt op concur rent Jan Schouten Boys (JSB). Een marge die door Bax in de resterende duels tegen Brezan en Visscher (op 15 april) eigen lijk niet meer uit handen mag worden gegeven. Waarna het kampioenschap van de eerste klasse A en de promotie naar het nationale zaalvoetbal-wal halla een feit is. Bax belandt dan overigens drie seizoenen later in de eredi visie dan gepland. Toen die hoogste klasse twee jaar gele den werd ingesteld, was Bax een van de ploegen waarvan werd verwacht dat die zich erin zou spelen. Bax was immers een naam in de Nederlandse zaal voetbalwereld. In het seizoen 1988-1989 pakten de Voorhou- ters bijvoorbeeld alle prijzen die maar konden worden veroverd (landskampioenschap, KNVB- -beker en Benelux-cup) en ook het daaropvolgende jaar speel de Bax met een derde plaats in de strijd om de landstitel een rol van betekenis. Fout Juist in het seizoen echter waar in het team zich moest plaatsen Mario Faber schiet namens Bax op doel. De ploeg won met 4-1 van McDonalds. voor de nieuw in te stellen ere divisie ('90—'91ging het even wel fout in Voorhout. Door het vertrek van (oud)internationals Hans van Leeuwen, Jeffrey Fo- ree en de inmiddels weer op het oude nest teruggekeerde Mario Faber boetten de mannen van Wim Bax fors aan kracht in. Zo fiks dat degradatie naar de tweede divisie zelfs niet kon worden voorkomen. Die onver wachte stap terug werd een jaar later onmiddellijk goed ge maakt,- maar vorig seizoen ha perde de vernieuwde Bax-ma- chine even. Hoewel de ploeg lange tijd in de race was voor tenminste een tweede plaats en dus een promotiewedstrijd, gin gen Ceverbo en FV Snoekie Bax voor. Een gang van zaken die dit seizoen dus lijkt te worden rechtgezet. vroeg) kon haar eerste plaats te gen de Copyprofs niet waarma ken. De 'profs' wonnen met 12- 9. Wel blijft Anbar aan de lei ding. De dubbel van Poulet Fit is op de maandag laat on genaakbaar. Elve Labor Vincent moest het met een 14,5-8,5 ne derlaag ondervinden. Poulet Fit leidt nu ruim de dans. Op de dinsdag vroeg gaat de titel naar Green Wave. Zij leidt met bijna 20 punten voorsprong op V&R. O Sole Mio voelde eindelijk weer eens wat het is om te ver liezen. Nipt was het wel. Tegen de Tijgertjes werd het 13-14. Vooralsnog blijft het aan de lei- ding. Voor de donderdag trio van Pins Alot zijn de bloemen al klaargezet. Zij hebben inmid dels een voorsprong van meer dan 30 punten. In Leiderdorp doet het Real Dream Team haar naam alle eer aan. Op de maan dag wist het met 21 -6 te winnen van Pinval 40+. Zij bezet de eer ste plek. Op de dinsdag is de ti telstrijd nog volledig open. Hier gaat het tussen Bax Spendel en de Spar. Het onderlinge ver schil bedraagt twee punten. De woensdag trio's lijden onder het regime van koploper Lugthart. Zij kan met een voorsprong van 36 punten de titel niet meer ontgaan. Bij de dames kwam de hoogste game van Diny de Mooy. Zij kwam tot 247 pins. Bij de mannen was dat Jack Breu kels (Agimex). Hij tekende een score aan van 244 pins. Jannie van Egmond tenslotte, kwam tot een serie van 802 pins. chiba» Jevgenia Sjiskova en Vadim Naoem- ov, hier in vol ornaat, werden gisteren op waardige wijze wereldkampioen paarrijden. Door een goede kür rekende het Russische duo af met de voorgeschiedenis. Het WK in Chiba was vooral bij het paarrijden matig be zet. De twee beste Russische paren ontbra ken. Gordeeva/Grinkov en Mishkutienok/D- mitriev vonden hun goud en zilver van de Olympische Winterspelen mooi genoeg. De nummers drie van Hamar, Isabelle Brasseur en Lloyd Eisler uit Canada, reisden wel naar Japan. Maar Brasseur kampte met een gebro ken rib en het verdedigen van de wereldtitel mislukte. Het paar werd tweede en richt zich nu op een professionele carrière. De derde plaats in Chiba ging naar de Russen Eltsjova- /Boesjkov, in 1993 Europees kampioen. Sjiskova (21en Naoemov (24) behaalden hun eerste grote titel. Bij de Winterspelen eindigde het paar uit Sint Petersburg als vier de. De tweede plaats bij het EK in Kopenha gen was hun top. FOTO EPA De Snookerij aan de kant gezet Italiaanse renners blijven regeren leiden »aad siera In de Super-league moest de Snookerij het opnemen tegen de torenhoge favoriet Slaak- huys. Ofschoon de Rotterdam mers slechts met twee man kwamen opdagen (Raymond Fabrie en Wilfred Dijkstra) won nen ze wel. De Leidse formatie werd met 6-3 aan de kant gezet. De Center/Snookerij won ook. Tegen Capelle werd het 7-2. trof hij Steven Toal. In drie fra mes (2-1) bleek Scheltens de betere. Steven Toal kan de War- mondse titel inmiddels niet meer ontgaan. Walter Scheltens staat tweede. Erik van Duinker ken won de verliezersronde. Darts In de vierde bekerronde van het darten nam Downstairs het op tegen Puntje D'r In. Met een 6-3 overwinning plaatste het zich voor de halve finales. De Snops kwam uit tegen de Cleaners. Ook zij plaatsten zich middels een 9-0 zege voor de halve eindstrijd. Overige halve finales zijn: de Hunterboys, Bull 1, All Stars, Jetstream, Bullshit, en Geen Punt. Interessant is dan de ontmoeting Downstairs te gen de Snops. Zij bezetten mo menteel de eerste en tweede plaats in de eredivisie. ANDORRA ANP De Italiaanse wielrenners blij ven de zweep over het peloton leggen. In de derde etappe van dè Catalaanse Week deed Stefa- no della Santa de gesel der Azzurri voelen. Hij klom, hij won eri hij trok de leiderstrui aan. En die zit hem, met de tijd rit in Barcelona tegen de Mont- juich op nog in het vooruitzicht, heel strak om de schouders. De winnaar van de Ruta del Sol zette gisteren tijdens de ko- ninginnerit naar Andorra de Spaanse wielerelite, Miguel In- durain uitgezonderd, voor eigen publiek voor schut. Della Santa was bij de beklimming van La Rabassa (eerste categorie) ver reweg de sterkste. Hij reed de concurrentie op minuten. De Colombiaan Angel Yesid Ca- margo bleef met 1.20 achter stand nog enigszins in de buurt. Hetzelfde mag worden ge zegd Vein de Zwitser Laurent Dufaux, de Amerikaanse door- duwer Andrew Hampsten en de Duitser Udo Bölts. Het Neder landse contingent klimmers kreeg een gevoeliger tik. Gert- Jan Theunisse hield de schade beperkt lot 3.14 en is met de 26e plaats de beste Nederlander in de algemene rangschikking. Erik Dekker. Erik Breukink (bei den 4.48 achter Della Santa) en Rooks (5.47) deden woensdag niet echt mee. De derde etappe had een ner veus begin, met ontsnappings pogingen en een erg hoog tem po. Bijna de voltallige groep meldde zich onderaan de onbe kende, en nu ook onbeminde berg La Rabassa. De Mexicaan Raul Alcala zette de aanval in. Hij demarreerde aan het begin van de negen kilometer lange slotklim en kreeg Della Santa en Dufaux mee. Vijf kilometer voor de streep werd Alcala bedankt voor de moeite door de Italiaan. Die reed zonder een spoor van inspanning te tonen weg. De concurrenten zagen hem pas na de finish terug. De 49e editie van Dwars door België had gisteren geen last van de inmiddels genoegzaam bekende en zo langzamerhand ook verdacht gemaakte Italiaan se alleenheerschappij in het voorseizoen. Dat had alleen te maken met de afwezigheid van Italianen op de Belgische wegen en heuvels. De semi-klassieker over 207 kilometer leverde een zege op voor de Belg Carlo Bomans, die in de laatste kilometer aan de aandacht van zijn landgenoten en medevluchters Ludwig Wil- De derde editie van de We- reldruiterspelen. in 1998, vindt plaats in Dublin. De in ternationale paardesportor- ganisatie (FF.I) maakte dat bekend tijdens het congres in Tampa, Florida. Dit jaar wordt het evenement in Den Haag en Amersfoort gehou den. De FEI verkoos Dublin gis teren boven Berlijn en het Britse plaatsje Harrogate. Twee andere kandidaten, Rome en Lissabon, waren al in een eerder stadium afge vallen. De Europese kam pioenschappen voor springruiters in 1995 werden aan de Zwitserse stad Stuikt Gallen toegewezen. Het EK dressuur is in Luxemburg. Gisteravond kende Bax in Lei den in elk geval weinig proble men. Patrick Scheurwater be zorgde de Voorhoutse ploeg binnen tien minuten een 2-0 voorsprong en die marge werd eenvoudig vastgehouden. Weliswaar drong McDonalds aan, maar Bax-doelman Marijn Mokveld (het spelletje is voor hem gemaakt) bleef simpel overeind. Pas nadat Hennie FOTO LOEK ZUYDERDUIN Koet (fraai) en weer Scheurwa ter de sterke goalie Paul Goulmy opnieuw hadden gepasseerd, moest Mokveld eenmaal capi tuleren. Herman van Marwijk doelpuntte. McDonalds - Bax 1-4 (0—2) Scheur water 0-1, 9. Scheurwater 0-2, 34. Koet 0-3. 43. Scheurwater 0—1. 44. Herman van Marwijk 1-4. Bernard Tapie mag voorzitter van Olympique Marseille blij ven. Hij won gisteren een kort geding voor de rechtbank in de Noordfranse stad Douai. Tapie had een aanklacht ingediend te gen de onderzoeksrechter, die hem op 20 april wegens fraudu leuze praktijken schorste. Tapie was beschuldigd van de omkoopaffaire tussen Olympi que Marseille en Valenciennes. De competitiewedstrijd van mei vorig jaar werd gekocht. Tapie heeft zijn betrokkenheid altijd ontkend. De rechter in Douai achtte het risico op herhaling van zo n schandaal niet aanwe zig. ..Olympique Marseille is ge red zei Tapies advocaat Fran cis Debacker. Eerste zege hockeyploeg lahore anp lems en Mare Sergeant ont snapte. Bomans ging met een voorsprong van 20 seconden op Sergeant als eerste over de streep in Waregem. Beste Ne derlander was Tristan Hoffman, die zevende werd op 2.21 van de winnaar. De eerste serieuze splitsing in het peloton ontstond na 134 ki lometer in de aanloop naar de Oude Kwaremont. Tien renners ontsnapten, onder wie Bomans, Hoffman, Maarten den Bakker en Rob Mulders. Vlak voor de beklimming van de Fatersberg demarreerde Bomans opnieuw. Willems en Sergeant klampten aan. Eerstgenoemden deden het zware werk tegen de bijkans stormachtige wind in, de laatste liet zich meenemen. De taktiek van Sergeant legde het echter af tegen de kracht van Bomans. Het was Pakistan Day. gisteren in Lahore. De dag van de re publiek. Het werd een halve feestdag voor de zeven mil joen inwoners door de 1-1 te gen olympisch kampioen Duitsland. Het was het eerste puntverlies voor de Pakistani in de het zestiende toernooi om de Champions Trophy. Morgen staan beide ploegen wederom tegenover elkaar, in de finale. Het was ook Van den Ho nert Day. De 28-jarige spits van Amsterdam had met drie doelpunten een groot aandeel in de eerste zege van het na tionale hockey-elftal. Groot- Brittannië werd met 5-2 (2-1) verslagen. Door de overwin ning strijdt Oranje morgen in de troostfinale tegen Australië om de derde plaats. Van den Honert was vier wedstrijden onzichtbaar in de Champions Trophy. Gisteren stond hij er opeens weer. De 'pieldoos' ging voorop in de strijd tegen Groot-Brittannic. Tussen de 40e en 48e minuut sloeg hij weergaloos toe en voerde hij Oranje van 2-1 naar 5-1. Vooral zijn derde treffer. 4 -1, was van grote schoonheid. Hij omspeelde vier man en doelman Mason en tikte de bal tegen het plankier. In de 5-1 van Van Wijk, die de overige twee doelpunten voor zijn rekening nam, had de Amsterdammer een fors aandeel. Met een fraai subtiel backhandtikje verlengde hij een pass van Delissen waar door Van Wijk vrij voor Mason kwam. In de eerste helft had Van den Honert Oranje op 1-0 gezet in de derde strafcorner. Van Wijk tikte 2-0 in op aange ven van Veen. Nic.klin halveer de achterstand uit een omstre den strafbal (2-1). Feestje De eerste overwinning gaf het feestje van Bovelander, die zijn 200e interland speelde, extra glans. 'Flop' kreeg na de wedstrijd van het elftal een ta pijt. In zijn dankwoord bena drukte hij dat dit Nederlands elftal in staat is tot waanzinnig goed hockey, zoals begin maart in het Wagener-stadion tegen Duitsland. Maar in Lahore waren ook veel zwak heden aan het licht gekomen, waaraan hard gesleuteld moet worden voor het WK. eind no vember in Sydney, aldus de ju bilaris. Bovelander is de vierde Ne derlandse hockeyer die de grens van 200 interlands over schreed. Record-international Diepeveen (286 caps) haalt hij niet meer in, Van 't Hek (221) en lies Kruize (202) waar schijnlijk wel. De libero stopt na het WK. Hij kan in 1995 als bioloog aan de slag bij de Nor thwestern University in Chi cago. Voor een terugkeer voor het olympisch toernooi van Atlanta 1996 weigert hij zich vast te leggen. Maar ae dag behoorde aan Bovelanders beste vriend en ex-voordeurdeler Van den Ho nert. de Romario van het Ne derlands hockey, de man van de momenten. Dagen had hij lopen piekeren waarom het in Lahore niet lekker liep. „Ik stak niet lekker in mijn vel", keek hij terug. „Ik verstopte me tijdens de wedstrijden. Dat was heel frustrerend. Voor mij. voor het hele elftal. Bovendien bleek in dit toernooi dat ons elftal nog niet zo lang ver is als we hadden verwacht." Het natuurtalent uit Laren wil versterking van het mid denveld. „Bovelander op schuiven naar links in het midden en Drenth terughalen als libero", zag hij als mogelij ke oplossing. Drenth was zes maanden niet beschikbaar door werkzaamheden in Hongkong, maar keerde in middels terug in het elftal van Amsterdam. Automatismen Voorts miste de voorhoede van Oranje de nodige automa tismen in de ogen van Van den Honert. „De vleugels slo ten de ruimte af door te vaak naar binnen te komen. Swit chen is goed, maar wel van links naar rechts en niet van links en rechts naar het mid den." Door zijn drie doelpunten nam Van den Honert de lei ding in het klassement van de topscorers met zeven treffers. Hij voerde zijn produktie voor Oranje op tot 64 treffers in 163 interlands. „Een echte killer ben ik niet", gaf hij toe. „Ik heb mijn bevliegingen zoals tegen Groot-Brittannië." Die oprispingen waren ruim schoots voldoende om Oranje gisteren over de winnende streep te trekken. „Eindelijk", zuchtte coach Oltmans. „eindelijk zaten we echt goed in de wedstrijd." Leiden

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 29