Alphen heeft nieuw college van B en W Brandweer niet in de gymzaal m Parijse nachten in Oude Wetering Rijn Veenstreek Alphenaar op zijn Igezicht geslagen Collegeprogramma achterhaald Kinderen planten struiken en bomen De Schakel voor vierde keer winnaar JONDERDAG 24 MAART 1994 21 De gymzaal aan de Populieren straat in Roelofarendsveen hoeft niet tot brandweergarage te worden omgetoverd. De Jo zefschool, de Veenkragge, de gymnastiekvereniging Excelsior en een personeelsvereniging maken zoveel gebruik van de sportaccommodatie dat het ver lies ervan niet geoorloofd is. Dat is gebleken uit een ambtelijk onderzoek. B en W onderschre ven cleze week die conclusie. De in ernstige ruimtenood verkerende brandweer van Roelofarendsveen had haar oog laten vallen op de gymzaal om dat het ernaast gelegen voorma lige splotzgebouw al leeg stond. Door de twee panden bij elkaar te voegen zou de brandweer van haar problemen zijn verlost. Volgens gemeentesecretaris J. van Elk zijn er onvoldoende al ternatieven voor de scholen en clubs die van de gymzaal ge bruik maken. „Ze zouden dan naar De Tweesprong moeten of naar het Noordeinde. Dat is ver der weg en bovendien zitten de ze zalen ook al vrij vol." Het korps zoekt al een jaar of vijf naar een nieuw onderko men. Alle voertuigen en andere spullen staan in het huidige pand, op de hoek van de Sta tionsstraat en de Alkemadelaan, op elkaar gepropt. De vergader ruimte is ook veel te klein. „Het gebouw voldoet niet meer aan de eisen", vat brandweercom mandant B. Dekker samen. VRIJE TIJD Volksdansen In activiteitencentrum Wiele waal, Kwartelstraat 66 in Alphen aan den Rijn. kunnen 50+ ers el ke woensdagmiddag volksdan sen. Er is nog plaats voor enkele enthousiaste mensen. Ervaring is niet nodig. De kosten zijn twee gulden per week. Voor in formatie: 01720-74966 Modeshow De Stichting Welzijn Ouderen organiseert morgen een mode show. Modehuis Harry Kerkhof showt zijn nieuwe voorjaars- en zomercollectie. De modeshow begint om 10.00 uur in activitei tencentrum Driehoome, Ster renlaan 112 in Alphen aan den Rijn. Donateursavond De Stichting Zeilvaart War mond organiseert morgen de jaarlijkse donateursavond. H. Dessens, conservator van het Nederlands Scheepvaartmuse um, houdt een lezing. Het on derwerp is 'Scheepsmeting van Nederlandse Binnenvaartsche pen'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de recreatiezaal van Huize St. Luduina. Kuikenzuigers Stichting Jeugd- en Jongerwerk Wassenaar organiseert morgen een optreden van De Kuiken zuigers. Deze Wassenaarse band neemt alles en iedereen op de hak en wordt geïnspi reerd door o.a. het VPRO-pro- gramma liskefet. Het optreden wordt gehouden in Boerderij Ter Weer. Deijlerweg 153, Was senaar. Het begint om 22.30 uur en de toegang is gratis. Palm pasc noptocht De peuters, kleuters en onder- bouwleerlingen van de Vrije School Alphen vieren morgen het palmpasenfeest. Om 11.10 uur lopen zij met hun ouders in optocht door de buurt. De kin deren van klas 1. 2 en 3 starten om 12.15 uur met de palmpa senoptocht, die hegint vanaf de school aan de Hoefbladstraat 46. Optreden De band 'Thugs' speelt morgen live in het muziekcafé van jon gerencentrum Madonna. De uit Delft afkomstige band heeft de klassieke roek-bezetting van /ang. twee gitaren, bas en drums. Het optreden hegint om 22.00 uur. Toegang is gratis. Madonna is gevestigd aan de Olympiaweg 2a in Alphen aan den Rijn. Kookles Het Internationaal Trefcentrum voor Vrouwen en Meisjes orga niseert morgen een intercultu rele kookles. De les is voor Ne derlandse en buitenlandse vrouwen toegankelijk. De kook- middag begint om 13.15 uur in het centrum aan de Ruisdael- straat 57a in Alphen aan de Rijn. Portefeuille gestolen uit woning j dorp» Uit een huis aan de Dorpsstraat in Hazers- toffe woude-Dorp is gistermorgen een portefeuille met 150 gulden, e'e8< ëen kluisje met sleutels en een sleutelbos gestolen. De daders 'Jtwamen het pand binnen via een openstaand badkamerraam. S Krattendief ingerekend qude wetering De politie heeft gisteravond rond elf u n(j.js jarige man uit uithoorn aangehouden die wordt verdacht van [Jelij ^el ste'en van kratten met lege flessen bij de Digros aan de tyleerkreuk in Oude Wetering. Bij de diefstal waren twee man nen betrokken. Een van hen wist echter in het duister te verdwij nen. In de auto van de daders vond de politie vier kratten met lege flessen. Bij de grutter zijn de afgelopen weken tientallen kratten met lege flessen gestolen. De daders werden overlopen door de bedrijfsrecherche die aan het posten was. ,srf|j Diefstal paspoorten uit woning e wetering» Bij een inbraak in een huis aan de Voorweg i Wetering zijn vannacht een grote hoeveelheid ingevulde kentekenbewijzen, bankpasjes en en paspoorten gestolen. De bewoner van het pand is eigendom van een garagebedrijf in Roelofarendsveen. De daders hebben het keukenraam openge- utd ^okm- Standbeeld weg uit stadskantoor alphen aan den run Het standbeeld Toernooiridders van Er Claus is uit het Alphense stadskantoor gestolen. Het halve meter hoge beeld stond in een ruimte op de derde etage. Gisteren bleek het te zijn verdwenen. Snelkraak op Thorbeckeplein alphen aan den run Bij een modezaak aan het Thorbeckeple: ,$phen is vanmorgen rond zes uur een zogenoemde snelkraak gepleegd. Bij de kraak, waar de dader met een tegel de winkel ruit vernielde, werd een aantal spijkerbroeken buitgemaakt. Het preciese aantal en de waarde van de buit is niet bekend. Daders brandstichting aangehouden n run De Alphense politie heeft gisteren een 13-ja- rige en een 14-jarige jongen aangehouden die worden verdacht van brandstichting bij Sigma Coatings in de Emmalaan in Al phen. De twee Alphenaren hebben inmiddels bekend. Volgens pen woordvoerder van de politie is er geen sprake van bewuste Drandststichting, maar het uit de hand lopen van een vuurtje stoken. De brand bij de voormalige verffabriek veroorzaakte nogal wat overlast in de buurt. Tien woningen werden tijdelijk ontruimd. De twee jeugdige brandstichters werden aangehou den na een buurtonderzoek. Nieuwe gemeentegids Alkemade alkemade In Alkemade wordt binnen enkele weken weer een nieuwe gemeentegids verspreid. De gids bevat allerlei adressen en wetenswaardigheden over de gemeente. De nieuwe gemeen tegids is ook op het gemeentehuis verkrijgbaar. (j j alphen aan den run Eeh 48-jarige Alphenaar is gis teravond zo op z'n gezicht gela- Pqi gen dat zijn rechteroogkas op twee plaatsen is gebroken. De man wilde met z'n auto wat spullen afleveren bij zijn nieuwe Woning aan de Thailandsingel zijn woonplaats. Omdat de straat was opengebroken deed hij dit via de achterkant. Bij het '•^Birmapad werd hij tegengehou den door een bewoner van het woonwagencentrum die hem volgens zijn verklaring aan de politie toeriep op te rotten. De Alphenaar draaide zijn raampje open en probeerde de man uit te leggen wat er aan de hand was. Dat liep niet geheel naar wens want het slachtoffer kreeg een klap in zijn gezicht. Daarna begon de man op de wagen in te slaan. Uiteindelijk kon de Alphenaar met zijn auto wegrijden. De dader wordt vandaag aan de tand gevoeld over het voor val. Het slachtoffer is in het zie kenhuis behandeld aan zijn ver wonding. De onderhandelaars van WD, CDA, D66 en PvdA heb ben gisteravond een akkoord bereikt over de vorming van een nieuw college. De vier partijen hebben definitief afgesproken met elkaar het college te gaan vormen. Zoals verwacht is daarbij afgesproken dat de WD twee wet houders mag leveren, terwijl de andere drie partijen elk met één wethouder in het college komen. De liberalen vormen na de laatste verkiezingen de grootste partij in Alphen. WD-onderhandelaar en woord voerder van het overleg R. Blom meldt dat ook de portefeuille verdeling in principe rond is. Maar omdat de verschillende fracties nog gehoord moeten worden over deze verdeling, wil hij die verdeling nog even ach ter zijn kiezen houden. Wat de WD betreft is al dui delijk wie er straks aanschuiven achter de collegetafel: S. Lyczak en W. van der Veen Meerstadt. De verwachting is dat Lyczak in het nieuwe college de financiën voor zijn rekening gaat nemen. Van der Veen Meerstadt wordt getipt voor de post ruimtelijke ordening. Binnen de andere partijen zijn meerdere wethouderskan didaten. De drie lijsttrekkers J. Groen in 't Wout (CDA), F. Da- les (D66) en J. Korver (PvdA) lij ken voorlopig de beste kaarten te hebben. Waarschijnlijk zal in het weekeinde precies duidelijk worden wie er straks in Alphen wethouder worden. WD, CDA, D66 en PvdA akkoord Nog voordat de ambtenaren het concept collegeprogram heb ben kunnen herschrijven tot een definitief collegeprogram, zijn de voornemens van de Al phense politiek voor de volgen de vier jaar al weer achterhaald. De aangekondigde korting op de algemene uitkering maakt dat de plannen die in het pro gram worden beschreven onbe taalbaar worden. Dat stelt on derwijswethouder T. Viezee (RPF/GPV). Hij wil daarom de onderhandelingen over het col legeprogram die afgelopen maandag werden afgesloten, weer heropenen. Als het voorstel van de Raad voor de Gemeentefinanciën wordt overgenomen, krijgt Al phen vanaf 1997 jaarlijks 6,5 miljoen minder uitgekeerd van de rijksoverheid. In een brief aan de voorzitter van de colle ge-onderhandelingen stelt Vie zee dat het van 'bestuurlijk on benul op hoog niveau' zou ge tuigen om daar bij de vaststel ling van het collegeprogram geen rekening mee te houden. Volgens WD-onderhandelaar R. Blom is herziening van het collegeprogram echter 'klinkklare nonsens'. „We heb ben sowieso nog niet gesproken over de financiële consequen ties van het program. We heb ben een heleboel voornemens die we niet allemaal zullen kun nen realiseren. Het zij zo." Vol gens Blom komt de brief van Viezee voort uit 'kinnesinne' over het feit dat er voor de RPF- wethouder in het nieuwe colle ge geen plaats meer is. leimuiden „Weet je al of wij hebben gewonnen?", vragen diverse kinderen aan de organisatoren van het scholenvolleybaltoernooi, Liset van Steenbrugge en Ans Straathof. Andere teams van de basisscholen in Leimuiden en Rijnsaterwoude zijn een half uur voor de bekendmaking van de uitslag nog aan het spelen Ze moeten dus toch nog even geduld opbrengen. Het is burgemeester Van Beek die tegen het eind van de middag in sporthal 't Spant het verlossende woord brengt. Bij de groepen 5 en 6 zijn De Schakel B1, De Kleine Wereld B1 en De Schakel B2 respectievelijk eerste, tweede en derde geworden. Bij de groepen 7 en 8 waren dat respectievelijk De Schakel A1, De Kinderhoek A1 (Kinder Arcke en de Hoeksteen) en De Scha kel A2. Uit handen van de burgemeester kregen de kinderen een beker of vaantjes. De wisselbeker ging voor de vierde keer naar De Schakel. Als de school volgend jaar weer wint, mag deze de beker houden. FOTO BEN DE BRUYN schuin tegenover het toégangspad tot de scholen aan de Herenweg bomen de grond in; in Leimuiden werden bomen geplant bij het speelterrein aan het Verlaat. De leerlingen van de vier Zoeterwoudse ba sisscholen hoefden niet ver te lopen voor hun plantactiviteiten. De leerlingen van de West- woudschool plantten met vereende krachten één boom bij hun school, de leerlingen van de andere scholen verrijkten hun schooltui nen met heesters. In Oegstgeest is bij de Montessorischool aan de Lange Voort op het schoolplein een boom geplant die door kinderen van groep acht bij elkaar is gespaard. In Warmond namen kin deren van de drie basisscholen een kijkje in het Bos van Krantz. Tegenover het ooievaars nest aan de Laan van Oostergeest werd een eik geplant. In andere plaatsen, waaronder Voorschoten en Alphen mochten de leerlingen niet zelf de spa in de grond zetten, maar kregen zij een educatief programma voorgeschoteld. In Voorschoten liepen de leerlingen een route langs 42 markante bomen in de gemeente. De Alphense leerlingen gingen op bezoek bij de gemeentelijke afdeling groenbeheer, die een informatiemarkt had ingericht. Leiden en Leiderdorp vierden pas vandaag boomfeestdag. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS Vouw een vliegtuig van uw krant en vlieg met ons mee. beste lezers. Laat het regio nieuws voor even het regio nieuws. Denk mondialer en stijg op. Wij nemen u mee naar Pa rijs en New York. En als klap op de vuurpijl: naar Afrika. Maar eerst vliegen wij met u naar Tropical Inn, aan de Meerkreuk in Oude Wetering. Naar gister avond: de première van de Gol den Star Revue, 'een compleet avondje uit voor personeel, re laties, vrienden of kennissen', zoals de wervende folder ons vertelt. Voor de gasten opstijgen valt hun een vriendelijk welkoms woord, een drankje en een licht verteerbaar hapje ten deel. Uit de speakers van vliegveld Tropi cal Inn klinken de zoete tonen van Elvis, 'Love me tender'. Na dere inspectie leert dat hier het duo Mystique aan het werk is. Zang op zacht klossende klompjes. Oerhollands, dus de gelijk en onberispelijk. Het duo vormt een rustig op stapje naar het eerste optreden van steward Gene Travis, de man met de gekreukelde stem banden die hem in staat stellen een prachtige vibrato ten geho re te brengen. „Tropical Inn, het party centrum waar de zon al tijd schijnt", zegt hij na zijn eer ste nummer. En: „Fasten your seatbelts, let the show begin. Vlieg mee met onze showplane! Kortom, gordels om beste mensen, de voorstelling gaat beginnen! Het programma neemt plots een vlucht. Een stem uit het zwerk klinkt: „We nemen u mee naar Frankrijk.'' Voor het pu bliek het beseft, is het al meege nomen en zit het aan de voet van de Eiffeltoren. „Geniet van de zwoele, maar o zo gezellige Parijse nachten", zegt de stem weer. En dat doet iedereen dan ook. Innige danseressen, van het showballet van Jos Doktra. klappen hun landingsgestel uit De première van de Golden Star Revue. foto holvast/mark lamers en zangeres Siggi Hof zet een prima Edith Piaff neer. „Wij nemen u mee naar Broad way", zegt de stem een half uur later, na een rustig intermezzo van Mystique. En mysterieus is het, want als de gordijnen van het toneel openglijden kijkt men tegen de gevels van de New Yorkse theaterstraat aan te kijken. „Beleef met ons de Ame rican dream." Eenieder wrijft zich de ogen uit. Het spook van de opera zingt gevoelvol tot zijn grote liefde, een Prince-kloon piept het pu bliek toe en iedereen in het vliegtuig heeft het reuze naar zijn zin. Ja, iedereen heeft het gevoel businessclass te zitten, shówbusinessclass. Ook al be dankt zanger Gene Travis het opperwezen met een snik in zijn stem dat hij van het platte land komt (Thank God I'm a country boy'). Twee bestuursleden van de Ko ninklijke Nederlandse Motorbo ten Club komen uit een stad. Den Bosch om precies te zijn. Zij zijn naar vliegveld Tropical Inn gekomen om poolshoogte te nemen. De twee zijn van plan een feest te organiseren voor tweehonderdtwin tig leden. Vanachter het tafeltje klinkt het resoluut: „De muziek is een tik keltje te hard. Daar zijn onze le den allergisch voor. Dan overschreeuwt de stem de twee weer: „Onze laatste trip voert u naar tropische oorden. Voelt u de temperatuur stijgen? En het gevaar ligt op de loer. De stem heeft geen woord gelo gen. Want vliegveld Tropical Inn is knap warm geworden. I-ogisch. want zangeres Siggi Hof wordt dan ook in een ketel op een vuurtje gekookt. Ze zingt het gewoon uit. En wat het ge vaar betreft, de danseressen zwaaien woest met speren. Het vliegtuig slaagt er nog nel in op tijd te vertrekken. Even later is het hele gezelschap veilig ge land en wordt de balans opge maakt. „Wel erg hard hoor", mompelt hel duo uit Den Bosch. Voor honderd gulden de man mag je best wel kritisch zijn vinden de twee. Voor de rest zijn ze echter vol lof over het gebodene: voortreffelijke zangen een schitterende cho reografie. „We vragen wel of het de volgende keer wat zachter kan." Want zij weten het zeker: de motorbotenclub komt zijn feest vieren in de Tropical Inn. Heel de wereld over vliegen is per slot van rekening weer eens wat anders dan varen op, pakweg, De Kaag. hazerswoude/regio Kinderen van de hoog ste groepen van de Rijnwoudse basisscholen moesten gisterochtend hun laarzen aantrek ken. Ter gelegenheid van de nationale boom feestdag plantten zij aan het Spookverlaat tussen Hazerswoude-Dorp en -Rijndijk een groot aantal bomen en struiken. De bossages zijn bedoeld om vogels, hazen en andere die ren die in de polder leven een schuilplaats te bieden. Ook op andere plaatsen in de regio waren gisteren kinderen actief met het planten van bomen. In Oude Wetering werden aan de Saskia van Uylenburchlaan en de Googermo lenweg in totaal 45 essen, prunussen en bol- essen geplant. In Rijnsaterwoude gingen

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21