Fides Pacta laat nu niet met zich sollen 'Ik leid beslist geen dravers op' RVV-vrouwen hopen nog op promotie Sport 'WOENSDAG 23 MAART 1994 chef willem spierddk. 071 356464. plv -chef rob onderwater. 071 -356463 1 leiden chris hartman medewerker De voUeybalploegen die in de eerste klasse van het district op de tweede plaats eindigen, kun nen via een extra competitie alsnog promoveren naar de promotieklasse. Dat weet ook het vrouwenteam van RW, re den waarom de Rijnsburgse ploeg zich niet laat ontmoedi gen door het bijna zekere kam pioenschap van VELO. In het duel met Agon leidden die inspanningen van de Rijns burgse ploeg aanvankelijk tot niets. Agon, de nummer acht van IA. dicteerde in de eerste en tweede set de strijd. Logisch gevolg hiervan was dat de thuis club beide speldelen in winst omzette: 15-9 en 15-10. Toen pas kwam RW in zijn ritme. Dat resulteerde in drie keer setwinst op rij (9-15, 8-15 en 9- 15) en een 3-2 overwinning op de opponent uit Boskoop. LUSV won de thuiswedstrijd tegen Tonegido/Voorburg 5 met dezelfde cijfers. De over winning van de studentes kwam tot stand in een gezapig partijtje volleybal. LUSV had de ontmoe ting met 3-1 moeten winnen, maar liet Tonegido in het vierde bedrijf ontsnappen (16-17). In de laatste set zegevierde de Leidse equipe met 15-10. Orion, sinds lange tijd weer eens compleet, kon tegen Riva- /Rijswijk 3 geen moment impo neren. Het slordige spel van de Hazerswoudse formatie stelde Rijswijk in staat een onverwacht ruime overwinning te boeken. Via 15-12, 15-9 en 15-11 werd het 3-0. De vrouwen van NOVO stel den in 1B teleur door met 3-0 (15-11, 15-12 en 15-11) van So- vicos 2 te verliezen. Het team uit Noordwijk lijkt een beetje volleybalmoe. In het treffen met Sovicos ontbrak de inspiratie er iets moois van te maken. Dat kwam mede omdat er slechts vijf speelsters van de selectie beschikbaar waren. Probleem was voor de verandering niet de passing maar de afronding van de aanvallen. Ontelbare keren sloegen de Noordwijkse aan- valsters de bal in het net of bui ten de lijnen. Ook de WW-vrouwen kwa men niet tot winst. Zij verloren in Den Haag met 3-2 van VS Haag. Drie leden van de Wasse- naarse ploeg - Petra de Ruiter, Jeanette van Hemert en Ingrid de Geus - waren niet inzetbaar. Zij zijn tijdens hun wintersport vakantie geblesseerd geraakt en voor de rest van het seizoen uit geschakeld. In de beslissende vijfde reeks produceerde WW tot twee keer een foute serve. Mede door die cadeaupunten won VS Haag de set met 15-10. Mannen Bij de mannen is SKC inmiddels definitief teruggekeerd naar het rayon. Tegen Riva/Rijswijk 2 pakten de studentenploeg weer eens een setje: 3-1 verlies. Graficon/Donar trof het niet met zijn tegenstander: Thor 2, de koploper. De Leidenaars, spelend zonder Jeroen van See- ters, gaven de routiniers van Thor knap partij. Na de eerste en tweede set verloren te heb- Mark Rasch toont vorm in voorseizoen leiden Mark Rasch is opnieuw bezig aan een sterk voorseizoen. De wieleramateur van Casba Wonen legde beslag op de zevende plaats in de Woudenomloop. Zijn ploeggenoot Gert Jakobs werd vlak achter Aart Vierhouten twaalfdeen Edward Farenhout veer tiende. Casba-coureur Vital Timmermans schreef een criterium in Graauw op zijn naam. In de eindsprint, die werd ontsierd door een valpartij, greep Peter Hoondert de vierde plaats. Fran klin Klaasse werd zesde. De 18-jarige Leidenaar André Möhl- mann beëindigde zijn eerste amateurcriterium in Woensdrecht als twintigste. In de Belgische klassieker Rotheux - Rimière ein digde Casba-renner Peter van der Vleuten vierde. Koos Moeren hout won voor Casper van der Meer. Hiddink terug naar Valencia den haag Guus Hiddink keert terug als trainer bij Valencia. De voormalige coach van PSV maakt het seizoen bij de Spaanse club af. Daarna wil hij bij een andere werkgever aan de slag. Za terdag maakt de Nederlander zijn rentree op de bank bij de uit wedstrijd tegen Real Madrid. Hiddink werd half november bij Valencia ontslagen wegens de afnemende resultaten. De club stond op dat moment in de subtop. Na het vertrek van Hiddink, die zowel bij de spelers als bij de aanhang populair was, zakte Valencia diep weg. De ploeg is nu de nummer negen van Spanje en dreigt voor het volgende seizoen Europees voetbal te missen. Tonego landskampioen den helder De basketbalsters van Texim/Tonego zijn gister avond in Den Helder landskampioen geworden ten koste van KDH Stars. De ploeg uit Haaksbergen won ook het tweede duel van de playoffs. Ditmaal werd het 65-54, na een ruststand van 29-31. Topper voor Van der Ende den haag Scheidsrechter Mario van der Ende staat er goed op bij de UEFA. De Haagse arbiter, straks ook op het wereldkam pioenschap in de VS actief, heeft de leiding bij het EC-duel Par- ma-Benfica op 13 april. Hij krijgt daarbij assistentie van de grensrechters Dolstra en Van Boekei. Eindelijk kan Fides Pacta een feestje bouwen. FOTO HENK BOUWMAN Leiclse korfballers kampioen door winst in beslissingswedstrijd SDO Den Haag verliest dik der haag» a i Twee dagen na de bekertriomf op Ajax had NEC opnieuw re- den tot een feestje. Dit keer was 1 het succes voorspelbaar. 1 Alleen met twee grote overwin ningen had ADO Den Flaag het al uitgespeelde NEC van de der de periodetitel kunnen afhou den. Gisteravond verspeelde de noodlijdende club de kans op de nacompetitie. Bij Telstar ver loren de Hagenaars met liefst 4- 0. Er was een beslissingswedstrijd voor nodig maar tenslot te legde Fides Pacta toch beslag op het kampioenschap. In de derde ontmoeting tegen aartsrivaal Excelsior toon de de Leidse tweedeklasser zich met 15-12 voor de eerste maal de sterkste. SPORT OP TV WOENSDAG I 18.00-19.00 BBC 2. WK Kunstrijden op de schaats vanuit Japan 18 30-19.30 EURO: Paardesport 18 39-18 47 Ned 2 Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport I 19.30-20.00 EURO Eurosportnews. 19.30-20.00 BRT 1: Sport I 20.00-22.00 EURO: WK Kunstri|den op de schaats: hoogtepunten. 20.15-22.30 Did 1: Sport extra, voetbal. Duitsland-ltalië. I 20.35-20.58 Ned 2. Studio sport met voorbe- I schouwingen van Davis Cup-tennis Nederland- België en de voetbalinterland Schotland /Je- derland. I 20.58-22.55 Ned 2. Voetbal: Schotland-Ne- 21.30-22.05 BRT 2: Sport. 22.00-22.15 RTL 5: Sportnieuws. 22.00-22.50 BRT 2: Sport extra: wielrennen (de Flandriens van het Meetjesland, documen taire) en voetbal (vooruitblik Champions Lea gue AC Milan - Anderlecht). 22 00-23.00 EURO: Motoren: auto- en motor sportmagazine. 22.40-23.05 BRT 1: Sport. 22.45-23.00 Ned 3: Sportjournaal. 23.00-01.00 EURO: Boksen. 23.15-00.00 RAI UNO. Mercoledi sport 23.20-00 50 BBC 1 Sportsnight FA Cup voetbal (6e ronde). Europiees voetbal (vriend schappelijke interland Schotland-Nederland en lerland-Roemeniè), roeien (University Boat Ra ce). autosport (vooruitblik Formule 1-seizoen), WK kunstrijden op de schaats vanuit Japan en cricket (het Engelse team in West-lndiè) den haag bram van gent korfbalmedewerker Ditmaal geen dramatische ont knoping in Delfts voordeel, zoals enjge weken geleden in Leiden toen Excelsior in de laatste vier minuten van 13-11 naar 14-15 spurtte en voor afge lasting zorgde van alle Leidse festiviteiten. Problemen kende Fides Pacta nu vooral in het tweede kwartier van de wed strijd. Een 5-0 droomstart, met drie perfecte vrije ballen van Bettina Buikstra en twee al even fraaie treffers van Dimitri IJzer man, kreeg na elf minuten een nachtmerrie als vervolg. In de jacht op een nog grotere voor sprong liep Fides zichzelf com pleet voorbij. De vaart ver dween uit de combinatie, ge heel vrije schietkansen bleven onbenut en de afvang werd steeds meer een probleem. Een kwartier lang bleven doelpun ten uit en intussen werkte Ex celsior de achterstand volledig weg. „Geen abnormaal verschijn sel", relativeerde Fides-acoh Steven Tims. „Dat gebeurt Fides wel vaker. Wat wij kunnen, kun nen zij ook. Het is dan wel zaak dan niet overspeeld te worden. De terugval werd nu wel goed opgevangen." In de laatste vier minuten voor rust bewezen treffers van Dimitri IJzerman, Jan Willem Meijer en Bettina Buikstra dat Fides het kruit be slist nog niet verschoten had. Belangrijker was echter dat de Leidse ploeg ook in de combi natie haar draai weer gevonden had. De 8-5 voorsprong bleek na de hervatting zo een solide basis voor de zege. Weliswaar kwam Excelsior regelmatig tot op twee punten (9-7, 11-9, 12- 10), maar Fides Pacta raakte niet meer van de kook zoals voor rust. Gesteund door de op de achtergrond keihard werken de vrouwen konden René van der Vooren, Frank Peter de Haas en Dimitri IJzerman, evenals Bettina Buikstra maar liefst vijfmaal succesvol, de marge intact houden. Vier minuten voor tijd raakte Fides even geagiteerd na een omstreden strafworp (12-14), maar professioneel zette het zich over deze laatste tegenslag. IJzermans vijfde treffer maakte aan alle onzekerheid een einde. Op de tribune spoedde voorzit ter Frans de Haas zich naar de bloemen, die ditmaal niet voor niets waren aangeschaft. Veilig heidshalve waren nu de uitno digingen voor de kampioensre ceptie (zondag vanaf 17.00 in het clubhuis) nog maar even vastgehouden. ben (15-9. 15-10) eiste Donar zelfs de derde periode voor zich op (8-15). Goed serveerwerk zette de bezoekers op het juiste spoor. Het Leidse team dacht het lek boven water te hebben en nam in de vierde set op nieuw een voorsprong (0-3). Vervolgens viel echter de con trole weg. Bovendien blokte Thor in het midden alle aanval len af. De gevolgen waren de sastreus voor Donar, dat met 15-4 werd afgeserveerd. Het tweede team van RW verraste in dezelfde klasse met een 3-1 overwinning, in een uit wedstrijd nog wel. op Jodan Boys. In 1B verloor Gemini/Kangeroes 2 met 3-0 van lijstaanvoerder Delta 2. FC Lisse wint bekerduel van Alphense Boys Het bekerduel tegen Alphense Boys is het zaterdagelftal van FC Lisse goed van pas gekomen. Niet alleen zegevierden de Lis- senaren gisteren op eigen ter rein met 2-1 in de vierde ronde van het toernooi om de dis trictsbeker, maar ook kwamen Bert van Duyvenbode en Pieter de Braai gemakkelijk van hun schorsing af. Trainer Ruud Brö- ring kan zaterdag in de compe titietopper tegen Katwijk weer over beiden beschikken. Lisse-speler Stefan Spruijt trok voor de pauze de meeste aandacht. Met een eigen doel punt en een treffer aan de ande re kant verzorgde de lange ver dediger in zijn eentje de rust stand (1-1). Ongeveer een kwar tier voor tijd bezorgde Robert Vermin de Lissenaren een voor sprong (2-1). Beide teams beëindigden de wedstrijd met tien man. Mark Feldman van Alphense Boys werd wegens het maken van aanmerkingen op de leiding van het veld gestuurd. Aan de ande re kant zocht Jelle Visser in de slotfase licht geblesseerd de dug-out op. Bröring had met het inbrengen van Leon Hoep en Keith Masefield zijn wissel spelers al opgebruikt. Bij derdeklasser Woerden leed ARC een gevoelige neder laag: 1-2. De Alphenaren begon nen de wedstrijd fel, maar stuit ten keer op keer op Woerden- doelman Alex Streefland. Woerden kreeg het betere van het spel en dat kwam een kwar tier na rust tot uiting, toen de ARC-keeper werd gepasseerd. In de dertigste minuut scoorde Woerden het tweede doelpunt. Bij een achterstand van 2-0 stroopten de Alphenaren de mouwen op, maar doelman Streefland hield Woerden weer op de been. Hij liet alleen een strafschop door, die vijf minu ten voor tijd werd verzilverd door Marco van Arnhem. LD-Cup Teylingen won in Rijpwetering van ROAC. René Zoet scoorde een kwartier na rust het enige doelpunt voor de Sassenhei- mers. Een krachtig offensief van vierdeklasser ROAC mocht niet baten, het was de ploeg uit Sas- senheim die in de slotfase nog de beste kansen kreeg. Een doelpunt van Teylingen werd afgekeurd wegens buitenspel. DUIVENTIL Fred Filippo en UVS-jeugd willen technisch verzorgd voetbal spelen leiden willem spierduk I UVS heeft al jarenlang een grote aantrekkingskracht op talent volle jeugdvoetballers. En dat niet alleen, roepen sommigen I in de Leidse voetbalwereld; UVS 4 lokt talentvolle junioren met geld en brommertjes naar de I Kikkerpolder. De trainer van de A-jeugd van de Leidse club, Fred Filippo, kan woest worden I over deze aantijgingen. „Eigen- I lijk moet ik er niet eens op in- l gaan, ik vind het zo'n laag ni veau. Laat de mensen die dat J roepen de bewijzen maar op ta fel leggen." De reden dat de betere jeugd- spelers bij UVS terecht komen is volgens Filippo simpel. „Bij I UVS spelen de jongens tegen Feyenoord, Utrecht of Gronin gen, dat is wat anders dan tegen I bijvoorbeeld Altior. Wij hoeven geen spelers te benaderen. Ju- nioren die goed zijn en hogerop j willen komen vanzelfbij ons te- j recht." De overstap naar UVS leidt bij andere clubs nog wel eens tot irritatie. „Natuurlijk is het voor WSB niet leuk als hun beste jeugdspeler naar ons komt. Wij raken op onze beurt weer spe lers kwijt aan Feyenoord of i Ajax. Ik raak daar niet gefrus treerd van. Nee, integendeel, ik ben zelfs best wel trots als spe- j Iers van ons naar die clubs gaan." Toch vindt Filippo dat spelers soms te snel naar clubs met naam overstappen. „Vorig jaar gingen vijf van onze spelers naar Sportclub Feyenoord, de amateurvereniging. Ik weet niet of dat in alle gevallen verstandig was. Volgend seizoen moeten ze naar de senioren, dan kun nen ze op z'n best bij de ama teurs van Feyenoord voetballen in de eerste klasse. Dat kan bij UVS ook." Vaak adviseert de Leidenaar spelers om eerst te proberen in het eerste van UVS te komen en daarna naar het betaald voetbal over te stappen. „Dan kan je ook een normaal contract eisen. Als jeugdspeler krijg je in het beste geval een onkostenver goeding. De clubs spiegelen de zaken rooskleurig voor, zeggen bijvoorbeeld dat ze aan studie begeleiding doen, maar stel je daar niet teveel van voor. Als jij twee keer niet komt trainen vanwege je studie, zit je zater dag netjes op de bank." Zijn advies wordt overigens nogal eens in de wind geslagen. „Ik weet niet wat er met som mige mensen gebeurd wanneer ze de bestuurskamer van Feye noord van binnen hebben ge zien. Als je het nuchter bekijkt moet je vaststellen dat er de laaste jaren geen enkele jeugd speler bij Feyenoord is doorge broken. Maar ja, voor ouders is het niet gemakkelijk om er zo objectief over te denken. Zelf stapte Filippo als 17-jari- ge over van UVS naar AZ. dat toen een topclub was in Neder land. „Ik speelde in UVS 1 en in het UEFA-team, ik heb ook een goed contract gekregen." De Leidenaar die in de centrale verdediging speelde, kwam pas op een vaste plaats in het eerste van AZ toen die ploeg aan een mindere periode begon. „Toch zag het er goed uit bij mijn overgang naar Alkmaar. Ieder een riep dat die Spelbos er niet veel van kon, dat ik die er zo uit zou spelen en dat Metgod ook niet veel voorstelde. Spelbos kwam later bij Ajax en het Ne derlands elftal terecht en Met god zelfs bij Real Madrid." Spijt van zijn overgang naar AZ heeft hij nooit gehad. „Het is natuur lijk achteraf gemakkelijk om te zeggen dat ik beter naar een an dere club had kunnen gaan." Filippo keerde na zijn carrière in het betaald voetbal terug bij UVS en als jeugdtrainer. Als speler had hij weinig geluk. In een wedstrijd tegen Nieuwen- hoorn liep hij een knieblessure op en moest stoppen met voet bal. De blessure is zelfs zo ern stig dat het ook niet mogelijk is verder te gaan met zijn oplei ding tot trainer. Filippo heeft het diploma Oefenmeester 2. „Ik had de beste cijfers in Ne derland bij het examen, maar op de cursus Oefenmeester 1 moet jezelf meedoen op de trai ningen die andere cursisten ge ven. Dat is voor mij echt niet mogelijk." Als jeugdtrainer werkt Filippo volgens een jeugdplan dat des tijds door jeugdcoördinator Gé- rard Désar (nu de trainer van UVS 1) is opgesteld. Filippo: „Daarin is de rode draad vast gelegd van onze jeugdopleiding. We gaan dat boekje met de nieuwe jeugdcoördinator Bert Jansen actualiseren. Uitgangs punt is dat we in alle teams 4-3- 3 spelen. Daar moet je natuur lijk wel de spelers voor hebben. Als Ajax een schaduwspits voor een jeugdteam nodig hebben, dan scouten ze die. Wij moeten maar afwachten of we spelers hebben voor bepaalde posi ties." Het spel van Filippo ken merkte zich door fysieke kracht, sterk koppen en felheid in de duels. „In de trainingen neem je natuurlijk de dingen mee waar jezelf sterk in was. Maar ik leid beslist geen dravers op. Wij wil len technisch verzorgd voetbal spelen. Vorig jaar draaide UVS Al in de top van de eerste divisie mee. Dit seizoen maakt 'de Al' echter een minder seizoen door en moet oppassen niet te degra deren naar de tweede divisie. Trainer Fred Filippo denkt dat het zover niet zal komen. „Ik heb de laatste wedstrijd ge merkt dat het elftal door heeft dat er een stapje extra moet worden gezet. Bovendien zitten er veel spelers in die voor het eerste jaar in het A-elftal zitten. Die hebben het in het begin van de competitie moeilijk gehad, maar zijn intussen aan het ni veau gewend." Volgens Filippo hoort zijn ploeg in de eerste divisie. „Het zou overigens nog geen ramp zijn als we degradeerden. Er zijn Wilt U iets melden? Bel 071 - 35^461 (Wimvan Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Het harddraverij-sei zoen op renbaan Duindigt is begon nen. Zondag wordt de In Me morial W.J. Jochems verreden De wielerploeg Casba Wonen neemt op vrijdag 25 en zaterdag 26 maart deel aan de Hel van Mergelland. Een wedstrijd waaraan ook profs deelnemen. De Casba-formatie start met het volgende zestal: Gert Jakobs. Peter van der Meuten, Dino Tol- hoek. Davy Dubbeldam, Niels van Stralen en Robin van Kessel (Ter Aar) Zilveren Kruis Verze keringen is de hoofdsponsor bij het Europees kampioenschap squash voor landenteams in Zoetermeer. Het toernooi wordt gespeeld van 28 april tot en met 1 mei De voetbalverenigingen DIOS en Nieuw Vennep hebben in het geheim met elkaar ge sproken overeen fusie Het wegsturen van voetbaltrainers wordt mode. Na Ruud de Groot bij Wilhelmus kregen ook Hen- ny Lee (Spakenburg), Leon Booy (SV'35), Henk Schouten (Groot Ammers) en Arie Romijn (SVW) de bons. De bij ADO-za- terdag voortijdig vertrokken Piet Gelauf wordt trainer van SVH Ron de Roode zat zaterdag avond op de bank bij Telstar. Dit om De Roode wat meer bij de club te betrekken. Telstar hoopt dat De Roode inzetbaar is in de nacompetitie De KNWU zal ex-profs (Gert Jakobs en Pe ter Hoondert) toestaan deel te nemen aan de Nederlandse kampioenschappen op de weg voor beroepsrenners* De Leid se eerstejaars nieuweling Vin cent van der Kooij behaalde de derde plaats bij het Haags wie lerkampioenschap* Handbal club HW '70 heeft in milieu-ad- viesbureau Mebo een nieuwe sponsor* Met ingang van het nieuwe seizoen gaat Leo van Zundert (Delft) rugbyclub The Bassets trainen. Hij volgt daar mee Tinus van Harskamp op Voetbalclub RCL heeft zijn trai nersstaf rond. Leo Holl en Bram Zaal blijven aan. Ruud Fortman, Brian Monks en Bert van Meurs keren niet terug. Bij de jeugd zien we de namen van Bram Brandt, Nico Oosterlee. Bram Brugnians en Ronald Roos De afdelingen Kennemerland en Amsterdam van de Nederlandse tafeltennisbond gaan per 1 ja nuari 1995 als één afdeling door het leven Na Heini Otto en Jan Olde Riekerink is ook Hennie de Regt (jeugdtrainer I laarlem) door Ajax aangetrokken als jeugdtrainer* Flip Massaar is zondag ongelukkig ten val geko men. De eerste zes weken moet hij nog het bed houden De N ieu wvennepse voetbalclub SMS heeft van de KNVB twee punten in mindering gekregen. Dit naar aanleiding van het ge staakte duel tegen Overbos Directeur Jean-Marie Leblanc heeft de Nederlandse musicus en wielerfan Tony Eyk gevraagd een herkenningsmelodie te componeren voor de Tour de F'rance van volgend jaar Jan Mak, ooit trainer bij Randstad Sport, verhuist van Zweden naar Libanon. De 48-jarige voetbaltrainer gaat werken voor Nejmeh Beiroet De I-eidse drukker Elvé gaat door als spon - sor van korfbalclub De Danaï den Voetbalvereniging Alkma- nia houdt op 30 maart een bij zondere algemene vergadering. De club uit Oude Wetering gaat over op een nieuw en ander clubtenue. Zwemvereniging de Watervrienden uit Lisse verga dert op 24 maart. Een andere zwemclub (WZK Wassenaar) komt op 28 maart met de leden bijeen Zondag 27 maart de halve triathlon van Nieuwkoop. Op dezelfde dag zwemwedstrij den in 't Wedde in Voorschoten De Leidse voetbaljeugd onder de 13 jaar speelt op maandag 28 maart in Meuten tegen de afde ling Utrecht. Een dag later spe len de 14-jarige in Castricum te gen Noord-I lolland Ter gele genheid van het 80-jarig be staan houdt voetbalvereniging UVS op donderdag 31 maart een oudejaarsavond Handbal vereniging HW '70 houdt op tweede paasdag een groot toer nooi. Deelnemende clubs zijn: Stompwijk '92, Verburch, Wings, Rijnstreek, Start '85 en Saturnus In het paasweekcin- de speelt Lugdunum de ge staakte wedstrijd tegen SJC uit De districtswielerselectie voor junioren is samengesteld. Trai ner Piet van der Meer (Alphen) koos vier renners van De Bol lenstreek, twee van Swift/Casba en één renner van Avanti SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten van dinsdag 22 maart: 7 10 12 13-21 -24-26-28-29-31 49 50-54-56-59-62-65-67-76- 77. LOTTO 11Eerste prijs: geen winnaar Tweede prijs: vijf winnaars, bruto 2159.30 Derde prijs: 72 winnaars. 373,10. (Rus) 41.05. 4. Baier (Dui) 41,49. 5. Hauck (Dui) 41.93. 6 Hunyady (Oos) 42.25. Mannen. 500 meter 1 Klevsjenja (Rus) 36.86. 2 Zjelezovski (WRu) 37.06. 3 Van Velde (Ned) 37.33, 4. Ström (Noo) 37.45, 5. Goloebev (Rus) 37,66. 6. Loef (Ned) 58.94 (val). Mijl (1609 meter): 1, Ritsma (Ned) 2.04,09, 2 Koss (Noo) 2.04,30. 3 Straathof (Ned) 2.04.90, 4 Jan Bos (Ned) 2 08.51, 5 Schreuder (Ned) 2 08,18. 6 Söndral (Noo) 2 11.04 VOETBAL EERSTE DIVISIE TOP - Emmen 0-4 (0-2) 8 Koops 0-134 De Jonge 0-2 (strafschop). 62 Berens 0-3 (eigen doel). 86. Veldwi|k 0-4. Scheids rechter: Van Egmond Toeschouwers: 1510. Gele kaart: De Krui|f (TOP). Veld wijk, Meijerman (Emmen) FC Den Bosch - Heracles 1-0 (1-0) 32. Keizerweerd 1-0. Scheidsrechter Blom mesteijn Toeschouwers: 1312. Rode kaart 58. Dikken (Heracles) wegens slaan en schoppen naar tegenstander Gele kaart: Petrovic, Laponder (Den Bosch), Kolmschol, Durmusoglu (Heracles) Telstar ADO Den "Haag 4-0 (1-0) 18. Smak l -O, 52. Oostrom 2-0, 61. Hoop 3 0. 78. Hoop 4-0. Scheidsrechter Sterk Toeschouwers: 3295 Rode kaart 17. Gentile (ADO Den Haag) wegens het onder uit halen van Oostrom. Gele kaart: Tevre den (Telstar), Texeira, Van der Laan (AD0 Den Haag) Veendam - RBC 1-2 (1-0). 45 Brouwer 1 0. 46 Sion 1-1. 51 Sion 1-2 Scheids rechter Bossen Toeschouwers 1760 Ge Ie kaart Van Gilst, Van Campenhout (RBC). DUITSLAND Wattenscheid Werder Bremen 2-2 ENGELAND Arsenal - Manchester United 2-2. SCHOTLAND Partick Thistle - St Johnsto ne 0-0 OEFENINTERLAND Frankrijk Chili 3 1 (2 1). 8 Papin 1-0, 11. Zamorano 1-1, 35 D|orkaefl 2-1,51 Marlins 3-1 Districtsbeker West II, vierde ronde Woerden ARC 2 1FC Lisse (za) OAl phen se Boys 2-1 TENNIS HOUSTON Vrouwen eerste ronde Muns Jagerman (Ned) Spirlea (Re) 6-3 6-3. Twe»de ron de Martinez (Spa/1Kelesi (Can) 6-3 6- WIELRENNEN CATALAANSE WEEK Tweede etappe Lloret de Mar - Scgura VI- udas: 1 Minali (Ma) 178 km in 5.05 24, 2 Wesemann (Dui), 3. Baffi (Ita), 4. Edo (Spa). 5. Skibby (Den), 6. Bramati (Ita). 7 Gualdi (Ita). 8 Theunisse (Ned), 9 Pagnin (Ita). 10 Rooks (Ned) Overige Nederlan ders:"12. Dekker, 62. Breukmk, 102 De Koning, 115 Voskamp, 123. Ni|dam 16 46, 14/ V.in iv,p|,.-i 16 04 Algemeen klassement 1 Baffi 9.54.20. 2. Edo, 3 Wesemann, 4 Skibby. 5 Gualdi, 6. Rooks. 7 Dekker, 8. Theunisse. 9 01a no (Spa). 10. LinofFra). 52 Breuk.nk, 74 De Koning, 115 Voskamp 1117, 120 Ni|dam 17.47, 148. Van Poppel 29 33 KOERSEN BASKETBAL Ie play-off's, 54-65. To: Tonego kampioen. HOCKEY Fred Filippo: „Ik ben trots als er een speler van UVS naar een topclub gaat" FOTO LOEK ZUYDERDUIN niet veel clubs in de regio die we in de eerste divisie thuis, tweede divisie spelen. Maar qua Daarom moeten we daarin blij- structuur en organisatie horen ven." Champions Trophy Nederland - Duitsland 1-1 (0-0) 52. Van den Honert 1-0, 55. Ness 1-1 (strafbal) Scheidsrechters: Cortarza (Spa)/McQuater (Eng). Toeschouwers: 1500, Strafcorners: Nederland 2. Duitsland 3. Spanje Groot Brittanmë 1-1 (0-0). 41 Arnau 1-0, 47 Williams 11 Pakistan 4-8, Duitsland 4 7. Australië 4-4. Nederland 4-2, Spanje 4-2, Gr.Brittanniê KUNSTRIJDEN Chiba (Japan) Wereldkampioenschappen IJsdansen Stand na de verplichte dansen: 1 Grits|oek/Platov (Rus) 0,4 punten, 2. Moniotte-Lavanchy (Fra) 0.8, 3 Rakhamo- /Kokko(F.n) 1.2 Paarrijden. Stand na technisch program ma 1 Sjiskova/Naoemov (Rus) 0,5 pun ten. 2 Brasseur/Eisler (Can) 1.0. 3 Eltsjo- va/Boes|kov (Rus) 1.5 SCHAATSEN Vrouwen, 500 meter: 1. LeMay (Can) 40,78, 2 Aaftink (Ned) 40,89, 3. Ravilova Hilversum. Draverijen. Eerste koers. 2000 m. 1. Hades Hanover (De Vlieger) 2 43.8 1 21.9, 2. Iron Maid, 3. Hoogkanje. Toto: winnend 2,30, plaats 1.30 1.70 1,60, kopjjel 4,10, trio 26,00 Tweede koers. 2000 m: 1 Induraintranss (Van Voorst) 2 40.2 1.20,1. 2. Handso me Lover, 3. Iskaja Tornado Toto: winnend 2.40. plaats 1,60 2,40 3,00, koppel 16,50, trio 160,00. Derde koers, 2000 m: 1 Ivan Rynstroom (Woudstra) 2 38,7 1.19,4, 2. Invincible Champ, 3. Ivanloe H Toto: winnend 24,10. plaats 3,30 1,90 4.00, koppel 20.30, trio667.60 Vierde koers, 2000 m: 1 Henk Uithuizen (De Leeuw) 2.40,6 1.20.3. 2 Gayyaal D. 3. Han Tempelhof Niet gestart Hooked on You en Hellen Shoeing. Toto-, winnend 3,60, plaats 1,60 1.40 1.80, koppel 2,90, trio 37.10 Vi|fde koers. 2000 m 1 Happyness Gowi (Arend de Wrede) 2 40.3 1 20,2. 2. Gon da's Pearl, 3 Hesley Star Toto: winnend 3.30. plaats 2,40 11,80. koppel 49.10. trio 190.80 Zesde koers, 2440 m: 1. Hairos Belwin (Mollema) 3.18.2, 1.21.2. 2. Qumn. Goj. 3 Greta Ossewaard Toto winnend 3.20, plaats 1,50 1,20 1,90, koppel 11.70. trio 178.70 Zevende koers, 2000 m: 1 Fantome de Lucia (Vogelesang) 2 37,9 1.19,0, 2. G. lio R, 3 Fleur Uithuizen. Niet gestart Design Dote. Toto: winnend 3,70, plaats 1.40 1,60 4,20, koppel 6,30, trio 189.50, dubbel winnend (6-9) 28,80. Achtste koers. 1609 m 1 Here I Go Alone (Dragt) 2 08,6 1.19.9, 2. Viking Gilda. 3 Gudrun Kingly Toto: winnend 19,70. plaats 2,00 3,40 1,50. koppel 32,80. trio 361,10 Negende koers, 2000 m: 1. Fancy Ricardo (Handelaar) 2 37,4 - 1.18.7. 2. Gala Elle Boko. 3 Gallon Volann Niet gestart: Erik en Alleen Toto: winnend 3,20. plaats 1.20 1.50 1.40. koppel 11.70, trio 109.30 Tiende koers. 2000 m 1 Got It Together (Van Dooyeweerd) 2.37.9 1 19,0. 2 Ca bur, 3. Dusty Star. Toto: winnend 7,30, kop^pel^Z^O 2,00, koppel 14,80, trio Elfde koers. 2000 m: 1Fons van Cornjum (Vos) 2 41,8 3 20,9. 2 Dei mos if, 3. Griffy Sunshine Niet gestart: Grace Bui tenzorg. Toto: winnend 5,50. plaats 1,60 2,70 1,70, koppel 29,20, trio 428,80. Omzet totalisator 168.358,-.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25