Vreemd gegoochel met cijfers HSL Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN De lezer staan voor klachten vele wegen open Allemaal naar De Vliet sr„n*5 J WOENSDAG 23 MAART 1994 LEIDSCH DAGBLAD Naar aanleiding Nederkoorn van e ken geleden vroeg Ej budsman? Zijn da buiten gegaai :h ligt leg je ird luidt: daarvoor zijn geen richtlijnen t gev keu i mag te allen tijde een zaak aan de rechter voorleggen, wel- ke andere mogelijkheden hem ook ten dienste staan. Maar wellicht is het in dit ver hand nuttig aan te geven wat de lezer allemaal kan doen als hij vindt dat de krant laakbaar heeft gehandeld. Allereerst is daar het ingezonden stuk. Per soonlijk vind ik dat het mooiste verweermiddel dat er is. Ik be hoef het eigenlijk nauwelijks toe te lichten, want de lezers maken daar gelukkig royaal gebruik van, ook als hun bezwaar niet zozeer de krant als wel de in houdelijke kant van een bericht of een in de samenleving opdui kende misstand betreft. De ru briek 'schrijvende lezers' is ui terst nuttig, zowel voor de lezers als de redactie, ómdat er tal van signalen van uitgaan. De ru briek wordt ook heel goed gele- Een nadeel vind ik wel eens dat de lezer die zich tegen de redactie keert niet altijd ant woord op zijn bezwaren krijgt. Men plaatst de brief en in veruit de meeste gevallen blijft het daarbij. Dat doet de redactie niet uit hovaardij of uit onacht zaamheid, maar omdat zij de rubriek als het domein van de lezer beschouwt en ook om niet het verwijt te krijgen 'dat zij al- lijd het laatste woord wil heb ben'. Een juiste opvatting, maar af en toe heeft dat toch iets on bevredigends. Als de lezer een oordeel wil hebben over het al dan niet juist journalistiek handelen, kan men bij deze krant bij de om budsman terecht. (Overigens ook voor andere sectoren van dit bedrijf, met uitzondering van de bezorging, maar uit er- varing kan ik zeggen dat negen tig procent van de klachten over aspecten van de journalistiek gaan). Leidsch Dagblad, Haar lems Dagblad en IJmuider Cou rant zijn de enige dagbladen in Nederland die over een onaf hankelijke ombudsman be schikken, de rest van de dag bladwereld beziet dit verschijn sel, zo krijg ik de indruk, met enige huiver. Klachten die bij mij zijn gedeponeerd, worden binnen veertien dagen afgehan deld. Maar de lezer die vindt dat de boekje zich ook wenden tot de Raad voor de Jour nalistiek (Keizers gracht 416, 1016 GC Amsterdam). In het stichtingsbestuur van de Raad participeren o.a. de Nederlandse Dagblad Pers (werkgevers), de Ne derlandse Vereniging van Hoofdredacteu ren en de Nederland- se Vereniging van Journalisten. Het be stuur benoemt de le den van de Raad die onder affaires en door haar aangevochten schorsingen danig het r sge- RUUD PAAUW schap staat van een jurist. Klachten en uitspraken wor den gepubliceerd in het vaktijd schrift De Journalist. De Raad kan een dagblad dat bij een klacht betrokken is niet ver plichten zijn uitspraak in de ei gen krant weer te geven, hij kan daar slechts om verzoeken, i He laas wordt daar nogal eens geen gehoor aan gegeven, iets wat ik van de kant van de dagbladen nogal kleinzielig vind. Een na deel van de Raad is ook dat het soms geruime tijd vergt alvo rens men tot een uitspraak komt. EiTals klager wil je toch vooral zo snel mogelijk een oor deel hebben. Het bij sommigen levende idee dat de Raad vooral de be langen van de journalistiek be hartigt, is onjuist. De uitspraken van de Raad wijzen uit dat het werk zeer zorgvuldig wordt ge daan. En dan is daar de rechter aan wie de klacht kan worden voor gelegd. Wellicht ten overvloede: men doet er goed aan om alleen hoogst ernstige zaken aan hem voor te leggen. De rechter kan als enige de redactie dwingen zijn oordeel te publiceren. Katrin Krabbe Een lezer heeft zich boos ge maakt over een berichtje dat paradeerde op de sportpagina van 15 maart. Het gaat over de Duitse topatlete Katrin Krabbe, die de afgelopen jaren vanwege enkele merkwaardige doping- weest. Het betreft deze passage: "De zorgen stapelen zich op voor de tweevoudige we reldkampioene van 1991. Tot over maat van ramp is de koele blondine zwanger geraakt na een 'ongelukje' met haar advocaat Michael Zimmer- mann. Katrin Krabbe is tot eind 1995 geschorst'. „Een botte, harteloze manier van berichtgeven", noemt deze lezer het. „Gepeuter in iemands privóleven dat geen enkel be lang dient. Het is iets voor rod delbladen, uw krant behoort dat niet te doen." De lezer heeft gelijk. Gezien de wereldwijde belangstelling voor de atlete is het pure feit van de zwangerschap nog wel als nieuws aan te merken, maar de rest had achterwege behoren te blijven. Journalistiek gezien rammelt fyet bericht nog uil een ander oogpunt. Wie zegt nu ei genlijk dat het een 'ramp' dan wel een 'ongelukje' is, de atlete zelf of maakt de krant het er van? Uit het bericht valt het niet op te maken. Behalve een indis cretie is het dus ook nog eens journalistiek werk van ver bene den de maat. Diezelfde lezer maakt mij at tent op een tegenstrijdigheid in de berichtgeving waar het de zittingsduur van leden van het Internationaal Olympisch Co mité (IOC) aangaat. Tijdens de Winterspelen viel in de krant te lezen dat IOC-voorzitter Sama ranch nieuwe «IOC-leden voor een periode voor acht jaar wilde laten benoemen en niet meer, zoals nu, voor het leven. In de krant van 14 maart staat dat Sa maranch in 1997 terugtreedt als voorzitter omdat hij over twee jaar 75 wordt, 'statutair de li miet voor IOC-leden'. Is er nu wel of geen leeftijds grens? Hier is inderdaad sprake van De ombudsman van het I.eidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (ha zes uur) en 128030 (overdag). verwarrende berichtgeving. De leeftijdsregel ziet er als volgt uit: IOC-leden die voor 1966 zijn benoemd, mogen net zo lang blijven zitten als zij willen, voor leden die na 1966 lid van het IOC werden, geldt een leeftijds grens van 75 jaar. Pluche Vooral in deze tijd kun je in de krant nogal eens lezen dat ie mand dan wel een partij 'zitting mag nemen op het pluche' of iets van dien aard, aldus een le zer. Met andere woorden: men mag voor het nieuwe college van B. en W. een wethouder le veren. Hij vindt dat 'een tame lijk denigrerende opmerking'. Vroeger was dat misschien wel zo, maar tegenwoordig? Je zult maar wethouder in Leiden wor den met al die gigantische te korten die moeten worden weg gewerkt. „Dan kun je toch eer der spreken van een pijnbank dan van pluche." Dat zou ik met deze lezer eens kunnen zijn, ware het niet dat vele, zo niet alle partijen dolgraag op die 'pijnbank' wil len plaatsnemen. Kennelijk be vat de functie nog vele aange naamheden. Maar ik geef toe dat het een uitdrukking is die eerder past in een luchthartige rubriek dan in de gewone be richtgeving, want die dient strakke lijnen te volgen. Een lezer uit de Zeehelden buurt in Leiden vraagt mij wat hij nu 'in hemelsnaam' moet verstaan onder 'sociale vernieu wing'. De krant, zo zegt hij, ge bruikt de term herhaaldelijk zonder dat blijkt wat het precies Er is "heel voorzichtig sprake van dat de wijk waarin hij woont nu ook van de 'sociale vernieuwing' mag genieten en hij wil nu wel eens weten dat hij dan kan verwachten. Hijzelf vermoedt dat het om het 'ple gen van achterstallig onder houd' gaat. Ik denk dat hij daar mee niet ver bezijden de waar heid zit. Het is weef zo'n toverbal-ach- tig begrip dat men in Den Haag heeft uitgevonden. Volgens de stadsredactie die ik hiervoor even raadpleegde, betekent so ciale vernieuwing dal speciale aandacht en extra geldstromen aan een bepaalde wijk worden besteed; een versterking van de band tussen gemeente en bur gers in een wijk. Nu staat de le zer wéér in een plasje met woorden zonder echt veel wij zer te worden. Maar er gebeurt in elk geval meer dan normaal het geval zou zijn. In het artikel 'Groene Hart vo gelvrij door flitstrein' in deze krant van 11 maart jl. komt be halve professor H. Priemus ook een collega van hem, professor M. van Wilsen, aan het woord. Deze is niet zo kritisch als hoogleraar Priemus die de aan leg van de HSL door het Groene Hart als ongeloofwaardig beleid van milieu-minister Alders kwa lificeert. In plaats van kantteke ningen te plaatsen bij de relatief minieme tijdsverschillen tussen een hoge-snelheidstrein over bestaand spoor en een hoge snelheidstrein over een nieuwe lijn, de "HSL dus, komt hij op de proppen met een tijdsverschil van zeventien minuten. Veel meer volgens hem dan de „paar minuutjes" van de tegenstan ders van de HSL. Het vreemde is dat het echt om een verschil van tien reisminuten gaat. Dat cijfer wordt namelijk ook ge noemd in de Nieuwe HSL-Nota en staat daarin zelfs niet ter dis cussie. Ook in onze contacten met de plannenmakende amb tenaren in Den Haag is dat tijdsverschil nooit bestreden. Professor Van Witsen doet dat op eigen houtje wel! Dat deze professor graag op een bijzondere manier met cij fers goochelt, blijkt ook uit zijn inschatting van de effecten van de reistijd tussen Amsterdam en Parijs. „Drie uur en nog wat", hij bedoelt waarschijnlijk de reistijd van 3.10 uur zoals die ook in de nota genoemd wordt, zet Van Witsen naast „drie-en- Over zwembad De Vliet is al veel geschreven, toch wil ik ook iets vertellen. Ik was er bij toen Ria Zonneveld en Mies Hamers- veld vorig jaar om deze tijd de handtekeningen aktie startte. Elke dag keken zij of het formu lier nog goed zichtbaar bij de kassa stond en dat was ook no dig, want het werd nog wel eens opzij geschoven. Wat waren ze blij als er weer nieuwe vellen papier moesten komen. Ria nam de volle mee naar huis om te tellen en Mies legde weer lege vellen neer, want iedereen wilde tekenen. Dat was leuk vooral omdat het badpersoneel iedere keer zei dat het bad toch dicht ging en dat deze aktie toch geen nut had. Maar Mies en Ria gingen door, er werd een werkgroep De Vliet moet blijven" samen gesteld en een petitie aangebo- Het pand Rijnbogt aan de Kortsteekter- weg in Alphen. Een heren boerderij van ongeveer 130 jaar oud. Het werd langs de Oude Rijn ge bouwd in opdracht van de heer Kort- mann. Op de funda menten van een en kele jaren eerder in vlammen opgegane boerderij. Vroeger werd er Leidse kaas gemaakt, zoals op vele boerderijen in de streek. In de wo ning zijn bijzonde fraaie Italiaanse pla fonds te zien. Om dat de boerderij in een bocht langs de Oude Rijn ligt, draagt zij de naam Rijnbogt. Onze fotograaf Wim Dijkman door kruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlèi 'beeldi ge' plekjes die niet direct hot news vor men, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 -Onderhet motto: „Mensch ger je wel", protesteei lid den „Alg. Ned. Wielrijders- bond" in De Kampioen tegen het gebruik van vreemde woor den in de taal der wielrijders en andere spelers en strijders. „In onze wielerwereld - zoo schrijft hij - hoor ik zoo'n massa gerad braakt Engelsch, dal ik mij on willekeurig ben begonnen af te vragen: „Is onze taal zóó arm, zóó weinig woordenrijk, dat wij bij eene andere moeten leenen om te kunnen uitdrukken het geen we bedoelen, en „koeler- waalsch' Engelsch met Holland- sche uitgangen en vervoegingen moeten hooren?" De Kampioen: „Deze quaestie is reeds eerder ter sprake ge bracht, maar de oplossing ligt niet zoo voor de hand als men wel denkt. Weet de geachte schrijver wel dat er twee profes soren (De Vries en Alberdink Thijm) aan te pas zijn gekomen om voor hel uitheemsche woord „vélocipède" het Hol- landsche „rijwiel" uit te den ken? De redactie van De Kam pioen heeft ook altijd getracht, onze sporttaal in Hollandsche richting te sturen, en aan haar heeft men de woorden „wielrenner" en „gangmaker" voor „racingman" en „pacema ker" te danken. Verder hebben wij het nog niet kunnen bren gen. Maar kunnen de geachte lezers ons niet een handje hel pen en voor eenige goede Hol landsche equivalenten voor: re cord, hub, backstay, start, bracket, enz. opgeven? Dan zijn ANN01969 - De Amerikaanse Dienst voor de burgerluchtvaart heeft giste ren meegedeeld, dat van vol gende week af op verscheidene vliegvelden detectors zullen worden beproefd om na te gaan of passagiers wapens bij zich dragen. Dit zal gebeuren op vliegvelden van waar vliegtui gen vertrekken van „Eastern Airlines", een van de maat schappijen die de meeste toe stellen naar Cuba zien „verdwij nen". Over de te gebruiken ap paratuur is verder niets bekend gemaakt. - Kroegbazen, barkeepers en bodega-schenkers in Amerika gaan slechte tijden tegemoet. De tijd van cocktail-experts loopt op zijn laatste benen. Een computer doet het werk, en be ter. De comp-u-bar kan in vier seconden een keuze uit 1000 cocktails bereiden, registreert de geschonken hoeveelheid al cohol, drukt een rekening af in tweevoud, berekent het dag-to taal en kan aantekenen wie de ZIEKENHUIZEN een-half-uur en meer". Laten wij nu eens aannemen dat dat 3.35 uur wordt, zoals door ons is berekend, dan hebben wij te maken met een verschil van 25 minuten tussen bestaand en nieuw spoor. Dat is voor profes sor Van Witsen teveel van het goede, want dan gaan de reizi gers een ritje vervelend vinden. Moetje nu professor zijn om tot een dergelijke conclusie te ko men? Zeker als je dat tijdsverschil afzet tegen andere factoren, zoals de hoge aanlegkosten, de enorme aantasting van woon- en leefmilieu in de streek waar in de HSL moet komen en an dere nadelen, vraag je je af of dat tijdsverschil de aanleg van de HSL rechtvaardigt. Van Wit sen begrijpt dat ook wel, want hij komt niet voor niets met een plan voor een ondergrondse HSL die pas echt een vooruit strevende oplossing voor de toenemende mobiliteit is. Zo'n dure, ondergrondse HSL leg je niet aan, omdat dat zo'n tech nisch hoogstandje is. Er wordt dan veel meer rekening gehou den met de toenemende druk op ons leefmilieu dan bij de huidige HSL-plannen. En daar gaat het iedereen hopelijk toch om, het kabinet èn professor Van Witsen, de voor- en tegen standers van de HSL! Platform HogeSnel- heidsTrein Nederland, A. Dorrestein, Koudekerk aan den Rijn. ONGEVALLEN DIENST Elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 tot woensdag 13.00 uur(Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 uur (Elisabeth Ziekenhuis). EHBO ziekenhuis Rijnoord elke dag geopend. BEZOEKUREN DIACONESSEN HU IS (tel. 071-178178): dagelijks.14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Afdeling intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.00-14.45 uur en 18.30-19.30 uur- Klasse I en II ook 11.15-12.00 uur Kraamafdeling gynaecologie: 14,30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur, alleen voorvaders bovendien van 19.30-21.00 uur. Afdeling hartbewaking: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. 18.30-19.30 u Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunde i en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19 00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14.30-15.15 uur en 18,30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00-11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14 30 - 15.15 en van 18.30 -19.30 uur. Kinderafdeling: bezoek voor ouders cte gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14 30 - 15.15 uur en 18.30 -19.30 uur. BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1,2, 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDO 1 Mrs. Doubtfire al.dag. 18.45,21 vrza zo woe ook 14.15. Van Christ lumbusn Nad mist Robin Willi 2l erg. Hij doet zi aal dag ik 14.15. S den aan wethouder Bochove. Maar wij zwemmers en zwemsters hebben ook ons steentje bijgedragen door mee te lopen in de taptoe op 2 okto ber. Dat was ook een goede re clame en erg leuk. Als het nodig is doen we het dit jaar weer! Ik ben naar het zwembad gaan kijken, aan de achterkant aan de Vliet. Het is nu al een heel mooi bad met leuke kleur tjes. Wij zwemmers en zwemsters zijn de werkgroep dankbaar dat het gelukt is om De Vliet open te houden en dat we weer lek ker kunnen gaan zwemmen, lekker buiten! We gaan nu aftel len en als de lente komt, gaan we weer allemaal naar De Vliet! Tot ziens op 30 april. Andrew Beckett (Tom Hanks) vermoed heeft. Hij spant een rechtszaak aan met Joe Miller (Denzei Washington) als zijn raadsman die niets van 'mietjes' LIDO 3 The Three Musketeers al., dag. 18.45, vr za zo woe ook 14.30. Stephen Here) verfilmde de gelijknamige schelmenro man van Alexandre Dumas uit 1844 voor de Walt Disney Studio's. Met Chrii O'Donnel, Charlie Sheen, Kiefer gelouterd vrijuit besluit een eerlij staan op te boi LIDO 4 Aladdin, al., vrza zo woe 14.30. Nieuw sprookje uit de Walt Disney-studio's. Aladdin, een kruimeldiefje, weet Jas mine, de weggelopen dochter van de sujtan, te redden en wordt verliefd op haar Helaas trouwen prinsessen nu dfn krijgt ecti'terhuIpvan'delfeest3 Wayne's World 2 al., dag. 19.00, 2115. Het filmdebuut van televisiere gisseur Stephen Surjik. Wayne krijgt in zijn slaap een visoen waarin Jim Mor- woe 14.15. De 12-jarige Jes schooiert op straat als kruim Als hij 's nacht graffiti kladd muren van een dolfinarium, The I stuurse orka Willy ontmoet, lemains of the dayal„dag 5, do en ma t/m woe ook 18.45. s Ivory's verfilming van Booker ik 14.00. Steven Spielberg verfilm it gelijknamige boek van Thomas K sally. Liam Neeson is Oskar Schind TRIANON tel: 071-123875, I school van Peking ontm Chinese geschiedenis v« Regisseur Chen Kaige weeft d len ineen tot een drie uur dure KIJKHUIS tel: 071-1429895, V tant Robert Rodriguez met ongewone camerastandpunten plus montage. M riachispeler, een soort Mexicaanse troubadour, en een gangster arriveren met hun gitaarkoffers gelijktijdig in et slaperig stadje. Die koffers, één met g taar en de.ander gevuld met vuurwa- Kalifómia do t/rrfzo6;20.IS! 2215. Thriller van debutant Dominic Sena. Jong auteur (David Duchovny), bezig ;s) de plekl lie n waarde moordenaars is gehouden. Om de machine bedient. Het apparaat bestaat uit een magnetische band met een „ge heugen" waarop de cocktailre cepten staan genoteerd, 36 fles sen alcoholische drank, zes so da reservoirs en andere meng- dranken. Prijs van de comp-u- bar: 80.000 gulden. Voor de klei nere uitvoering, de bar-tronic, bedoeld voor het kantoor van de zakenman, voor aan boord van jachten of de gelagkamer thuis betaald men 3.000. Slech te tijd ook voor zulke kroeg schrijvers als Rinus Ferdinan- dusse en Simon Carmiggelt. The Sna sche filr gelijkna Als de o ige boek van Roddy Doyle. ste dochter zwanger thuis eigert te vertellen van wie, jezinopz'nkop. Doyle ince a dit woe 20.00, ielig za 2 Diop. Sch it Linguïre terug in haar gi plaats. De dorpelingen verwachten voorspoed van haar maar zij heeft heel andere plannen. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Mrs. Doubtfire al., dag. 1-8.30, 21.15,- za zo woe ook 13.30, jo ook 16.00. EURO 2 Philadelphia al dag. 18.45,21 30, za zo woe ook 13.30, zo ook 16.15. EURO 3 The Three Musketeers al dag. 18.45, 21.15, za zo woe ook 13.45, zo ook 16.15. EURO 4 The Piano 12 jr., dag. 18.45, zo ook Amerika wordt het lijk van een vrouw gevonden. De agenten (Sean Connery en Wesley Snipes) komen terecht in - een wereld van oude gebruiken. Aladdin Nederlands gesproken, al., za Maggie Thatcher Als de auto van werk loze Bob wordt gestolen vervliegt zijn hoop op een bijbaantje om zo geld bij gen olifantje Dombo b mothy. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071-614354, Prinses Marijkelaan 4 Aladdin Originele Amerikaanse versie woTlö.OO8" regenwoud bedreigt. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. Mrs. Doubtfire al., dag 13.15, 16.00, 18 45, 21 30 ASTA 2 Free Willy a 13.15, 16.30,20.15. BABYLON 1, tel. 070-3471656, naast Centraal Station. Philadelphia al., dag. 13 15, 16.45,20.15 BABYLON 2. In e of the father 16 jr., dag. 13.15, 16.45,20.15. CINEAC 1TUSCHINSKY tel: 070- 3630637, Buitenhof 20 The Three Mus- s 12 jr.dag. 13 15, 16.00, 18.45 18.45, 21.30, k 00.15. Aladdin e 13.15, 16.00. Kal 16.00. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car- negielaan 15. Schindler's List 12 jr., dag. 14.00, 20.00 METROPOLE 2 In the na me of the Father 16 jr., dag. 13.15, 16.00,18.45,21.30 METROPOLE 3 Carlito's Way 16 jr., dag 17 00, 20.30, do vr ma di ook 13.15 Alladin Nedl. ge sproken al. za, zo. woe 1.15 METROPOLE 4 The Snapper al.rdag. 16.00, 18.45, 21.30, do vr ma di ook 13.15. Hanekam de Rocker a I za zo woe 13.15 METRO- POLE 5 Free Willy al., dag. 13.15, 16.00, 18.45. The Age of Innocence al.. dag. 2I.O9. ODEON 1 tel 070-3462400/3462401 Herengracht 13. Wayne's World 2 al dag. 13.15, 16.00, 18.45.21.30. ODEON 2. Jurassic Park al dag. 13.15. 16.00. The Firm 16 jr.. dag. 20.15. ODEON 3 Mrs. Doubtfire al dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21 30 ODEON 4 Riksbio scoop Cliffhangeral, dag. 11.45, 14.15, 16.45, 19.15,21.45. HAAGS FILMHUIS tel 070-3656030, Spui 191. Zaal I Naked 16 jr dag. LAK CINEMA tel: 071-124890, Cleve- ringaplaats 1 The Cement Garden ma 20.30. An drew Birkin verfilmde het gelijknamige boek van Iwan McEwan Vier pubers woe ook 16.15. Zaal II jr., dagfbeh ma) 19.30. In vi 16 jr., dag (beh ma) 21.45.1

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20