'Schotland uit op eerherstel' Er is maar een rugby-shirt dat echt telt Bij twijfel mag grensrechter niet vlaggen op WK voetbal Sport indboogschutters Attila timmeren aan de weg Oar in Boekei niet voor i-bonen aan de start is ook een feit. In de rijker Ad Janssen >oman en Vriesekoop willen via rechter naar EK G 22 MAART 1994 TlfV.Sf>E«P:i» 0-1 iFV. CHEF ROBONPERWA'fR r lunum - SJC op 2 april Het resterende gedeelte van Lugdunum - SJC, op 5 de- mn de 43ste minuut gestaakt bij 0-1 stand in het voordeel oordwijkers, wordt op paaszaterdag 2 april uitgespeeld, mm treedt aan met 10 man. 2X het resterende gedeelte van Voorburg-Lugdunum iitgespeeld, die wedstrijd werd twee weken geleden ge- s nog onbekend. In die wedstrijd zou de Leidse speler 3russee zijn geslagen door Voorburger Romeo Bonapar- gden e wedstrijd deed Brussee aangifte wegens mishandeling. - meek heeft de politie in onderzoek, rsticht 1 er 'laus vervangt Numan werdians Gillhaus vervangt Arthur Numan in de selectie van kkers.ierlands elftal dat morgen in Glasgow oefent tegen Schot- rsfoore PSV'er Numan liep zondag in de wedstrijd tegen FC ountr; een knieblessure op. Door de vervanging van Numan is ?rspant meer vertegenwoordigd in de selectie van zestien spe- dat 29-jarige Gillhaus heeft zeven interlands gespeeld, waar- satie vee jceer scoorde. Op 19 januari, tijdens het duel tegen !g gr<? in Tunis, viel hij een half uur voor tijd in voor Overmars. sciplirs van Vitesse is derde op de topschutterslijst van de eredi- ïwerkjet achttien doelpunten. ekrrs'b van Boeckel in Zoeterwoude 'n j^SouDE» Huub van Boeckel geeft morgen een tennisde- he Spiat'e °P ^et Par^ van Zoetenvoudse tennisclub. De isCh s1'ige Davis Cup-speler en nationaal kampioen komt sa- scet Leiderdorpse tennisser Kees Jan Schuilenburg naar j^e training begint om 15.00 uur. Van Boeckel en Schuilen - telen ook nog een partijtje tegen twee ZTC'ers. ;'Telr nieuwe trainer voor Atletico lij zej i^e ui. De Argentijn Jorge D'Allessandro is de zesde trainer die le haroen de kans krijgt Atletico Madrid op het juiste spoor te Phïli Zijn voorganger Santos Ovejero werd in de nacht van za- 1. Er Dp zondag door voorzitter Jesus Gil ontslagen. Atletico Je we zondag in Madrid met 0-4 van Zaragoza. De club bezet ,,Ik cfe plaats op de ranglijst en degradatie dreigt. Oud-doel- 'Allessandro trainde vorig seizoen Betis de Sevilla. Perei- edia, Cruz en Romero moesten voor Ovejero het veld rui- gevraagd als voorzitter Lazio (Voorzitter Sergio Cragnotti van JLazio Roma heeft de hui- jchnisch directeur Dino Zoff gevraagd hem op te volgen, jgt zeer vereerd te zijn met het aanbod van Cragnotti. ïeeft bedenktijd gevraagd. De club van Aron Winter heeft fcrlopig contract afgesloten met de Tsjech Zdenek Zeman Iggia, als opvolger van de vroegere doelman van Juventus. slag kantoor voetbalbond Berlijn Tegenstanders van de voetbalwedstrijd Duitsland - En- I hebben in de nacht van zondag op maandag ccn aanslag jgd op het kantoor van de Berlijrise voetbalbond. Het duel de Duitsers en Engelsen staat voor 20 april op het pro- i het olympisch stadion van Berlijn. Aanvankelijk zou noeting in Hamburg worden gespeeld. De stad gaf de or- lie echter terug. Men vreesde voor rellen, omdat 20 april portedag is van Hitier. Demonstranten gooiden zondag- 3 ruiten van het gebouw in en wierpen stinkbommen Innen. Zij vinden dat het olympisch stadion in Berlijn niet Orden gebruikt voor de wedstrijd omdat Hitier dat in 1936 blympische Spelen gebruikte bij de propaganda voor de priteit van het Arische ras. jarts Milan onderzoekt Van Basten Clubarts Rodolfo Tavana van AC Milan is voor een kort t in Nederland, waar hij met Marco van Basten praat oyer I-stel van diens rechterenkel.. Van Basten kreeg begin Tvan de Belgische dokter Martens te horen dat hij zijn rust le met tenminste drie maanden diende te verlengen. De peelde in mei zijn laatste wedstrijd, de verloren Europa- feil e tegen Olympique Marseille in Mtinchen. De drievou- l opees voetballer van het jaar verblijft tijdens zijn herstel ■in Nederland. Milan wil door het sturen van Tavana enige lie uitoefenen op de revalidatie, waarop de medische staf 1 Italiaanse kampioen vrij weinig greep heeft. LEIDEN» ROB VAN DER ZANDEN Voor een rugbyer zijn er in het leven veel prijzen te winnen. Maar in feite draait het gedurende je carrière maar om één ding en dat is een uitnodiging voor het allerbeste team van de wereld: The Bar barians. Voor DIOK-speler Yves Kummer gaaf deze droom in vervulling. The Barbarians RFC is een club zonder veld. Een club ook zonder officiële te genstanders. Een club die desondanks bekend staat als het absolute neusje van de zalm op rugby-gebied. Het is een offi cieus wereldteam dat jaarlijks wordt sa mengesteld uit het beste wat deze sport te bieden heeft. Na afloop van het zojuist gespeelde vijflandentoernooi worden de sterren van Frankrijk, Engeland, Schotland. Wales en Ierland jaarlijks gevraagd voor deze selectie. Het keurkorps wordt daar na aangevuld met een paar jongens van het Europese vasteland. Yves Kummer kreeg een uitnodiging, samen met AAC- speler George de Vries. Kummer, die afgelopen weekeinde landskampioen werd met DIOK, is diep onder de indruk van de invitatie voor het 'dream-team'. „Dit is absoluut het hoog ste wat een rugbyer kan bereiken. Dit is ultiem, het mooiste wat ik kan meema ken,'' zegt de 28-jarige Leidse internatio nal. Volgens Kummer kwam het nog nooit voor dat een Nederlander werd ge vraagd voor dit showteam. ..Ik ben wel eens gevraagd voor andere internationale selecties, maar dit is een ander verhaal. Je kunt zeggen dat je als rugbyer bent geslaagd, als je mee hebt gedaan bij The Barbarians. Het is voor weinig spelers weggelegd." Kummer heeft er in Nederland al 48 caps opzitten, maar de duels die hij met dit wereldteam gaat spelen slaan alles, meent hij. Lid zijn van The Barbarians is als lid worden van de All England Club nadat je Wim bledon hebt gewonnen. „Zoiets ja," zegt de hookervan DIOK. Kummer voegt zich volgende week vrijdag bij de selectie die een tour van vijf dagen maakt. The Barbarians spelen onder andere twee wedstrijden in het 'Wembley' van de rugby-sport: Cardiff Arms Park. Op paaszaterdag tegen Wales en op Tweede Paasdag tegen Swansea. De wedstrijden worden door de BBC uit gezonden. Op zondag (rustdag) gaan de vedetten golfen. De spelers van het demonstratieteam krijgen het gewilde zwart-wit-shirt van The Barbarians om de schouders. Elke genodigde moet spelen in het broekje en de kousen van zijn eigen clubteam. Kummer: „Heel mooi effect krijg je dan. Het is een traditie, een elite-clubje. Het gaat eigenlijk nergens om, maar die eer. dat is iets geweldigs. Ik ga er alles van maken tijdens die tour. Ik zou met Pasen gaan skiën met mijn vriendin, maar dat heb ik al afgezegd." Kummer ziet zijn optreden in Wales louter als een beloning. Niet als een ma nier om bij een buitenlandse club onder dak te vinden. „Ik ga daar wel contacten leggen en die komen altijd van pas. Bij voorbeeld als we het jaarlijkse toernooi van DIOK weer gaan samenstellen moet je connecties hebben en dan is dit heel belangrijk. Maar spelen voor een buiten landse club is niet aan de orde voor mij. Ik heb wel eens aanbiedingen gehad, maar het is maatschappelijk gezien voor mij niet zo interessant. Hier heb ik een goede baan (Kummer is account-mana ger, red.) en sta ik als rugbyer aan de top. Niet dat ik in mijn eentje het gezicht van het Nederlandse rugby ben. maar je bent wel iemand. Als ik in de Engelse compe titie zou spelen, zouden niet zo veel mensen me kennen." Huistra verpietert bij Glasgow Rangers Het Nederlands elftal kan zich morgenavond in Glasgow de borst natmaken. Schoüand, na Tunesië de tweede oefenpartner van Oranje op weg naar het WK in Amerika, is volgens Pieter Huistra uit op eerherstel. „De Schotten hebben zich niet kunnen kwalificeren voor het WK en willen deze eerste wedstrijd na de kwalificatiereeks aan grijpen om te laten zien wat ze in hun mars hebben." GLASGOW ALBERT GEESINC GPD-VERSLAGGEVER De Fries kan het weten. De 27- jarige vleugelspits verhuisde in de zomer van 1990 naar Schot land en trekt nu al bijna vijf jaar op met de internationals van Glasgow Rangers. „Ze zijn heel gemotiveerd en vinden het een hele uitdaging om tegen Neder land te spelen. Het Nederlands elftal heeft hier een grote aan trekkingskracht. Het is maar een oefeninterland, maar het stadion is al dagenlang uitver kocht." De wedstrijd wordt gespeeld in het grondig gerenoveerde Hampden Park, de thuishaven van Queens Park, de enige ama teurclub in het Schotse prof voetbal. Hampden Park is het Wembley van Engeland, geen besmet terrein voor de suppor ters van Celtic en de Rangers. „De kwalificatiewedstrijd tegen Italië", zegt Huistra, „werd ge speeld in Ibrox, het stadion van de Rangers. Maar toen zat het lang niet vol. Op Park Head zou dat precies hetzelfde zijn ge weest. Nu komen de supporters uit beidejeampen." Met dé renovatie van Hamp den Park dat ooit plaats bood aan 100.000 toeschouwers, is een totaalbedrag gemoeid van zo'n 75 miljoen gulden. Het wachten is nog op de verbou wing van de hoofdtribune waar voor de regering het geld nog niet vrij heeft kunnen maken. Straks, als de renovatie voltooid is, heeft het stadion een capaci teit van 55.000 overdekte zit plaatsen. Nu is het met 38.000 toeschouwers uitverkocht. In de typische sfeer krijgt het door blessures gekortwiekte Oranje het zwaar te verduren, denkt Huistra. „Voetbal in Schotland betekent de mouwen opstropen en er tegenaan. Ook in dit soort wedstrijden zijn ze heel enthousiast en gedreven." In Nederland, zo weet Huistra, wordt nog wel eens denigrerend gepraat over het niveau van het Schotse voetbal. „Maar vergis je niet, er lopen in het Schotse elf tal ook een paar heel goede spe lers rond. Ally McCoist draait na die lange blessure van hem nog niet geweldig, maar hij schopt ze er heel gemakkelijk in." Zelf staat Huistra bij de Ran gers al bijna twee maanden 'droog'. Hij speelde op 22 janu ari tegen Aberdeen voor de laatste keer in de hoofdmacht, sindsdien moet hij zijn ritme bewaren bij de reserves. Huistra is bang dat dit voorlo pig zo blijft. Zeker na de recente ervaring die hij met manager Walter Smith had. „Hij is nog steeds een beetje pissig over een paar uitspraken die ik op tv heb gedaan." De kranten haak ten er gretig op in en kopten de volgende morgen 'Play me or sell me'. Laat me spelen of ver koop me. „Dat had ik volgens hem nooit mogen zeggen. Toen ik hem vroeg of dat het einde van mijn carrière bij de Rangers betekende, zei hij: 'Daar komt het wel op en neer, ja'. Ik weet dus waar ik aan toe ben." Zijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af. Via zijn manager, Ton van Dalen, is Huistra nu op zoek naar een club in 'een goede en zware competitie. Engeland. Spanje, Duitsland, als het maar een ge respecteerde competitie is. Zo'n uitdaging zoek ik nu'. Voor een transferbedrag van 'één miljoen en een klein beetje meer'. Mis schien iets voor PSV? „Als een van de drie topclubs in Neder land zich meldt, zal ik natuurlijk geen nee zeggen." Hij kon een paar weken gele den naar Nottingham Forest. Die transfer ketste echter af om dat z'n vrouw op punt van be vallen stond. „Ik ben nu een beetje aan het modderen, maar over een paar maanden hoop ik dat het allemaal voorbij is." Weer zonder een WK. „Vier jaar geleden heb ik dat jammerlijk gemist, maar nu heb ik niks te zeggen. Ik heb niet één kwalifi catiewedstrijd gespeeld. De laatste keer dat ik bij Oranje zat, was tegen Griekenland. Dat is al dik twee jaar geleden." Pieter Huistra droeg twee jaar geleden voor het laatst het Oranje-shirt. ARCHIEFFOTO Brian Laudrup: 'Berlusconi is een dictator' KOPENHAGEN RTR Brian Laudrup wil weg bij AC Milan. De Deen is het gesol beu. Bovendien kan hij zich niet ver enigen met het beleid van voor zitter Silvio Berlusconi. „In" an dere landen worden voorzitters gekozen. In Italië grijpen ze de macht en gedragen ze zich als dictators", brieste laudrup. „Ze nemen beslissingen over de hoofden van de coaches en spe lers, zonder dat deze geraad pleegd worden." In een vraaggesprek met het Deense persbureau Ritzau zei laudrup verder het zat te zijn als een nummer behandeld te worden. „Soms wordt je num mer uit de hoge hoed getoverd en dan moet je ook nog blij zijn als je mag spelen", zei ile Deen se international. Laudrup, die met Denemar ken twee jaar geleden in Zwe den Europees kampioen werd, wordt zelden opgesteld bij AC Milan. Hij is gehuurd van Fio- rentina. De Scandinaviër heeft ook geen goed woord over voor de politieke ambities van Ber lusconi die met zijn partij Forza Italia komend weekeinde deel neemt aan de Italiaanse verkie zingen. „Berlusconi is een machtig man, slim en hij heeft gevoel voor zaken doen. Maar hij ge bruikt de sport nu om in de po litiek furore te maken, ik meen dat sport en politiek gescheiden dienen te blijven", stelde de Deen. Laudrup hoopt voor volgend seizoen een langlopend con tract los te peuteren bij een Franse of Spaanse club. (ST GERT-JAN ONVLEE tionaal kampioenschap og niet verwacht van het at Attila komend week- ertegenwoordigt tijdens ionale kampioenschap- I npound. Maar dat de af- ing van de Oegstgeester ing van handboogschut- kampioen out- .Pn Jan Uljee (brons op het blJ oor) beschikt Attila im- teclyer twee echte toppers. door Reinier Meijers 8de Hekman gecompleteer- Jvjatie bepaald kansen op %e eindnotering mogen '^toegedicht. '*etn het gegeven al dat een 'loqng uit het westen, van n. J komend weekeinde se- Jaajnomen zal worden, mag 'ar!elijk worden genoemd. t0(kermat van de hand- lus.ort ligt immers onder de meinieren. Daar ook, in Bra- p' Limburg, kunnen verre- 'en meeste actieve schutters ruP; gevonden. aan!Rietvink, de man die de de '.orgt namens de in de >e Sester Voskuyl verscho- un^niging, kijkt hoopvol uit iet komend weekend. het een goede zaak voor II ehigingdat Attila nationa ls onder haar leden her- „Daar kunnen anderen aan optrekken, je ziet de verschillen ook kleiner wor den"), maar maakt ook direct duidelijk dat er op dit moment meer zaken van belang zijn voor Attila. Het ledental bijvoor beeld. De vereniging bestaat uit een kleine veertig actieve leden en dat mogen er best wel wat meer worden, vindt Rietvink. Omdat de vereniging, die in de twaalf jaar van haar bestaan overigens nooit veel groter was, dat verdient. Maar ook omdat de handboogsport daar recht op heeft. Want dat is, aldus Riet vink, 'een schitterende sport'. Gevraagd naar het waarom, noemt hij de voortdurende strijd tegen jezelf als een van de redenen: „Je kunt jezelf steeds verbeteren. Op welk niveau je ook bezig bent." Ook het veelal individuele karakter trekt Riet vink sterk. „Als het niet goed gaat is er maar een persoon die je daarop kunt aanspreken. Je zelf dus." Hoewel de sport het best in de categorie concentratiespor ten kan worden gerangschikt, spelen techniek en fysiek wel degelijk een rol. „Een foute techniek kan een schouderbles sure opleveren",'weet Rietvink. Die vervolgens memoreert dat nieuwelingen bij Attila mede daarom deskundig worden op gevangen. „Als nieuwe mensen zich op maandagavond melden worden ze zorgvuldig geïnstru eerd om dat soort problemen te voorkomen. Daarbij worden de gedragsregels natuurlijk niet vergeten. Het spreekt vanzelf De handboogschutters van Atilla in actie. dat je goede afspraken moet maken als je met de hand boogsport bezig bent. Die pijlen ontwikkelen een aardige vaart." Dat doen ze in Ocgstgeest in een accommodatie waaraan ook al hard wordt gewerkt. Zo zal het aantal 25-meter banen binnen afzienbare tijd door de ingebruikneming van een nieu we 'vang' van acht naar twaalf worden uitgebreid. En verwacht de vereniging eveneens op niet al te lange termijn officieel over een semi-indoor-accommoda- tie te beschikken als de 'meet' (de plaats waar de schutters staan) is dichtgemaakt. Ook wordt het clubhuis opgeknapt en beschikt de vereniging bin nenkort op zondag over 90-me- ter banen op de terreinen van de voetbalvereniging Oegst- geest. g3e Vriesekoop en Mirjam Hooman hfen via een kort geding deelname i*agpt dubbelspel tijdens het EK tafelten- <j# Birmingham af te dwingen. De e ^zaak tegen de Nederlandse Tafel ntjk Bond (NTTB) diende vanmiddag in Den Haag. „Dat we niet in de ploeg mogen uitkomen, vonden we al erg", verklaarde Vriesekoop. „Maar dat het bestuur ons ook verbiedt samen te dubbelen, was de drup pel die de emmer deed overlopen." Het EK begint vrijdag, het bestuur van de NTTB sloot de nationale toppers uit om ruzie tussen de twee te voorkomen. Vriese koop en Hooman mogen nu alleen aan het individuele toernooi meedoen. „Dit is de ultieme poging. Misschien kunnen we op deze manier zelfs nog deel name aan de landenwedstrijd afdwingen", hoopt Vriesekoop. „Maar het belangrijkste is dat Mirjam en ik doodziek van het beleid zijn." FOTO LOEK ZUYDERDUIN Heel wat activiteiten die dui delijk maken dat Attila gericht aan de toekomst wenst te wer ken. En dan het liefst met meer leden dan de club nu telt. Een andere doelstelling die volgens Rietvink zeker gerealiseerd gaat worden. „Er moeten in deze re gio meer mensen geïnteres seerd zijn in de handboogsport. Dat kan niet anders. Daarvoor is de sport gewoon te leuk om te beoefenen." Voor de kosten behoeft men het in elk geval niet te laten, weet Rietvink. „De contributie ligt bij ons niet veel hoger of la ger dan bij andere sportvereni gingen. En daarvoor kan je dan, als je vast lid bent. op elke dag bij ons terecht." Ook de kosten van het materiaal vallen mee. „Een tweedehandsboog met al les er op en eraan heb je al voor 400 gulden, een nieuwe valt voor zo'n 800 gulden te krijgen. Maar die hoef je echt niet on middellijk aan te schaffen." DEN HAAG ANP/GPD De scheidsrechter moet de rode kaart geven als de voetballer een overtreding van achteren maakt. De grensrechter mag niet vlaggen als hij twijfelt over buitenspel. De organisatie van het WK voetbal in Amerika wil veel doelpunten zien. schoon voetbal. De spelleiders kregen afgelopen week te horen wat daarbij hun rol is. Scheidsrechter Mario van der Ende uit Den Haag en grens rechter Jan Dolst ra uit Zwaag- westeinde keerden zondag te rug uit Dallas. Daar volgden ze een stage van vijf dagen. Deze week horen ze of ze naar het WK gaan. Die kans is groot. Van de 30 scheidsrechters blijven 24 over. Twee zijn al afgevallen na een weekje Texas: de Belg Goet- hals, die een tijdlang was uitge schakeld met een blessure, en de vertegenwoordiger van Gabon. De fysieke eisen waren te zwaar. Van de 25 grensrech ters verdwijnen slechts drie van de lijst. Spelleiders moeten streng zijn, kregen de cursisten inge prent door de commissie. Daar in spelen de oud-scheidsrech ters Casarin en Ponnet een be langrijke rol. Tv-beelden van si tuaties waarin de reactie goed was of juist niet, golden als les materiaal. „Scheidsrechters mo gen niet schromen een straf schop te geven." FIFA-secretaris Blatter en co, onthutst achterge bleven na het vorige WK, willen doelpunten. Het Nederlandse duo had vooraf keihard getraind in Zeist. Dolstra, PTT'er uit het Friese Zwaagwesteinde. is aan zijn hobby twaalf tot vijftien uur per week kwijt. De laatste weken zelfs meer. Elke wedstrijd krijgt hij 400 gulden vergoeding van de KNVB, Van der Ende 1000. „Die tijd is echt nodig om een hoog niveau te halen." De conditie was uitstekend. Sprintjes van vijftig meter bin nen 7.5 seconde. 200 meter bin nen 32,5. „Bij de Cooper-lest hoorden Mario en ik bij de bes te zes. De ei$ was 2700 meter. We liepen binnen de twaalf mi nuten meer dan 3000." Amerikaanse voetballers bootsten spelsituaties na. Arbi ters en grensrechters dienen an ders te denken over buitenspel. Waar bij twijfel meestal de vlag omhoog gaat, mag dat op het WK absoluut niet. „Een teruglo pende speler kan geen buiten spel staan. We mogen daarvoor niet vlaggen. Datzelfde geldt voor een voetballer die gebles seerd op de grond ligt." De traditionele man in het zwart bestaat tijdens het WK niet meer. De kleding bestaat uit zwart-wit geblokte pakken, of anders een tenue met paarse of gele steunkleur. „Schitte rend", vindt Dolstra. „Vernieu wend. Het geheel wordt wat op gefleurd. De boeman in het zwart behoort tot het verleden." Een gouden regel is dat scheids rechters niet mogen opvallen. Met kleurige pakken kan ook die tijd wel eens voorbij zijn. „Och", zegt Dolstra. „Mooie kleren: dat wil toch nog niet zeggen dat je opvalt?" Alcohol Ondanks een dringende oproep van de voorzitter van het orga nisatiecomité zal tijdens het WK-voetbal in de stadions ge woon alcohol verkocht worden. Alan Rothenberg schreef de ste den en stadiondirecties enkele weken geleden dat een alcohol verbod 'sterk zou bijdragen aan een absoluut incident-vrij eve nement', maar zijn verzoek is op veel onbegrip gestuit. De Amerikaanse bierfabrikant Budweiser, die als sponsor tien miljoen dollar in het WK steekt, leidt het verzet tegen het 'droogleggen' van het WK. „Dit is zeer on-Amerikaans", zei Budweisers Joe Castellano. Hij noemde de oproep van Rothen berg 'een leeg, symbolisch ge baar'. Maar de stadiondirecties en gemeenbesturen zijn niet eens gezind in hun afwijzing van een alcoholverbod. In de Cotton Bowl van Dallas en het Fox boro-stadion bij Boston - twee plaatsen waar Nederland moge lijk komt te spelen als het door de eerste ronde komt - zal geen druppel alcohol te koop zijn. Maar in Orlando, waar Oranje- tegen België en Marokko speelt, en in Washington waar het duel tegen Saoedi-Arabië wordt afge werkt zal wel bier verkocht wor den. Overigens niet alleen Bud weiser. In Amerika is het heel ge woon dat in de stadions bier wordt verkocht. Maar sport van dalisme en 'hooligans' zijn in de VS nu eenmaal onbekend. Ro thenberg is echter tot zijn ver zoek gekomen vanwege de er varingen in Europa. Hij heeft ook de stadsbesturen gevraagd Op de wedstrijddagen de aolco holverkoop door bars en restau rants rond de stadions tijdelijk aan banden te leggen. Maar dat verzoek is door alle steden afgewezen. Volgens de directeur van het Robert Kenne- dy-stadion in Washington is er geen enkele reden om de bier verkoop te verbieden. „Mensen drinken dan meer vóór de wed strijd en komen al dronken het stadion in. Als we bier verkopen in het stadion, dan kunnen we dat beter onder controle hou den en desnoods de verkoop stopzetten". Algemene regel bij het WK zal zijn dat wie dronken is het sta dion niet binnenkomt.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23