Uur 'U' breekt aan voor LZ 1886 Vivax herstelt zich prima Aart Stigter loopt niet snel genoeg in Westland Pecos Oegstgeest gedraagt zich niet als koploper Sport Zwemmers De Zijl/LGB doen goede zaken in Eindhoven Batavenwinst in NK Ekiden MAANDAG 21 /WAART 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. C Vivax was door de slechte resul taten van de laatste weken nog onverwacht dicht bij de fatale derde plaats van onderen te recht gekomen. De mannen van coach Frits Welling waren zater dag goed van het dreigende ge vaar doordrongen. Het hoger geklasseerde Merwede werd de gehele wedstrijd geen kans ge gund en naar een kansloze 12-8 nederlaag gespeeld. Welling was opgelucht en vooral tevreden met het ver toonde spel. „Vooral toen we eenmaal een gat van drie pun ten hadden voerden de jongens de opdrachten goed uit. Rustig spelen, het initiatief aan de te genstander laten en loeren op de counter. Dat ging in tegen- stelling tot de laatste wedstrij den uitstekend." Vivax had baat bij de terugkeer van Edo den Boef. De aanvalsleider had met vijf treffers een groot aandeel in de score. Ook goalie Joep Duin hoven onderscheidde zich door twee van de drie strafworpen, die Vivax tegen kreeg, te keren. Periodestanden: 3-2, 5-3,9-6 en 12-8. WZK speelde tegen koploper Brandenburg eindelijk weer een goede wedstrijd. Het bijna ge degradeerde WZK gaf koploper Brandenburg meer tegenstand dan verwacht. Desondanks won Brandenburg met 7-9. Perio- denstanden: 1 -12-3, 4-7 en 7-9. Topscorers: Mark Halfmouw en Edwin van der Geest ieder 2. Katwijk presteerde in Leeuwarden tegen Orca uitste kend. De Zeekanters lieten oogstrelend waterpolo zien. De ene aanval was nog fraaier dan de andere. Alleen het benutten van de kansen was niet het sterkste punt bij de mannen van Hugo Boonstoppel. Met Kjelt Boonstoppel als motor en Ronald Heemrood als topschut ter werd Orca naar de grootste thuisnederlaag van dit seizoen gespeeld. Met 6-13 kwam de ploeg uit Leeuwarden er nog ge nadig af. Periodestanden: 0-4, 3-6, 4-9 en 6-13. Topscorers: Ronald Heemrood 6 en Martin Jonker 3. Koudekerk speelde in Heem stede gelijk tegen HPC (5-5). Het fysiek sterke HPC gaf Kou dekerk weinig kansen. Koude kerk was de ploeg met de beste spelopvatting maar doordat de overigens consequent fluitende arbiters niet optraden tegen het zware spel van HPC kon Koude kerk het betere spel niet op het scorebord tot uitdrukking bren gen. In de laatste periode was Koudekerk oppermachtig. Coach Mark Kimpel vond dan ook dat pas in die fase het gelij ke spel werd binnen gehaald. „We kwamen terug van 5-3, naar 5-5. HPC zat stuk, maar de tijd ontbrak om daar optimaal van te profiteren." Topscorer: Eric Bergsma 2. Sassenheim speelde in Am stelveen met 5-5 gelijk tegen De Futen. Pas achtentwintig secon den voor tijd kon Wemer Kool de Sassenheimers aan het ove rigens verdiende punt helpen. Overige treffers: Rob Burgmeier 2 en Frank van Gaas 2. De vrouwen van LZ 1886 kre gen koploopster GZC op be zoek. De Goudsen voeren dit seizoen een schrikbewind in de eerste klasse. Met kóp en schouders steekt de ploeg bo ven de anderen uit. LZ 1886 werd dan ook met 2-14 afge droogd. Doelpunten LZ 1886: Yvonne Franke en Yvonne van der Velden. Dit weekeinde won De Zijl/LGB prijzen in Eind hoven tijdens een nationaal teamevenement, waarvan de tweede ronde volgende week plaats heeft; LZ 1886 werd vierde en laatste bij een klas sementswedstrijd in Zoetermeer. Van Z&PC Kat wijk sneuvelde een aantal clubrecords. Tijdens de eerste ronde van het nationale team evenement in Eindhoven won Marcel de Natris in het 50m-bad de 50m vrij voor mannen in 24.6. Jo- rien Kleiwegt kwam net te kort en eindigde in 1.10.4 op de 100m rug voor vrouwen, terwijl Wan- dy Kater derde werd op de 200m wissel: 2.333. Volgende week staat in Dordrecht de tweede ron de op het programma. LZ 1886 verscheen verzwakt aan de start van de klassementswedstrijd in Zoetermeer en werd prompt laatste. Marielle Kraan, Ingeborg Hoeks, Fleur Bakker en Casper van der Burgh zwommen zich namens LZ in de prijzen. Het organiserende WVZ werd eerste, voor DSZ, 't IJ en LZ. A-klasse Diederik Huybers was voor De Zijl de enige prijs winnaar tijdens de A-klasse wedstrijd in Nieuwer- kerk aan den IJssel. Huybers werd tweede op de 400m vrij voor jongens onder veertien: 4.44.8. Stephan van Iterson won voor LZ de 400m vrij voor jongens onder zestien in 4.21.8. Marielle Kraan werd tweede bij de meisjes: 5.07.3, net als Fleur Bakker in 4.28.1 bij de vrouwen en Casper van der Burgh bij de mannen: 4.32.0. Voor Z&PC Katwijk won Ferry Spros de de 400m vrij voor mannen in een nieuw clubrecord van 4.22.6. Matthieu Spros verbeterde het clubre cord op de 400m vrij voor jongens onder veertien: 4.49.0. C-kring Martin van der Vliet (De Zijl) won de 100m rug voor mannen in 1.13.7, en werd tweede op de 100m school: 1.23.8. Boudewijn Lelieveldt was hem voor 1.22.0. Teije Kleikamp was het snelst op de 100m school voor jongens onder twaalf (1.44.4), vlak voor Leendert Beekman die 1.44.8 noteerde. Leeftijdsgenoot Wouter Spijker kwam als derde binnen op de 100m vrij (1.25.6) evenals Nienke Martijn bij de meisjes: 1.27.2. Angelique den Os noteerde 1.15.6 op de 100m vrij voor meisjes onder veertien en werd eerste. Op dezelfde discipline, maar dan voor meisjes onder tien werd Buriakn Hakhverdian tweede (1.40.4) en Irene Beij derde (1.42.7). Bij de jongens werd Jasper Vermeulen derde in 1.37.8. Robdert van Vuuren werd tweede op de 100m school voor jongens onder zestien in 1.32.3. Wouter van der Mark won voor Z&PC Katwijk de 100m rug voor jongens onder veertien. Na vijf kilometer in de 25ste Westlandmarathon zaterdag wist Aart Stigter dat zijn op dracht gedoemd was te misluk ken. Met een tijd binnen de 2 uur en 16 minuten zou hij zijn afvaardiging naar het EK in au gustus in Helsinki hebben ver diend. Stjgter finishte als zeven de in 2.17.48. Peter Fleming en Zinaida Semenova bleken het best bestand tegen de harde en soms vrij koude wind. De Schot won de mannenrace in 2.14.03. De net 1,50 meter lange Russin was de snelste vrouw: 2.36.42. Bij het zilveren jubileum voel de de Westland-marathon weer de concurrentie van grote broer Rotterdam, waar op 17 april de marathon wordt gelopen. Daar om was Stigter in Naaldwijk de enige Nederlandse lange-af- standloper van naam. Coryfee- en als John Vermeule, Marti ten Kate en Gerard Kappert waren wel aanwezig, maar beperkten zich tot het tot halverwege leve ren van trekkersdiensten. Net over de helft van de wed strijd viel de beslissing. Toen de Belg Mamix Goegebuer na 25 kilometer zijn werk als haas staakte, kwam Fleming alleen op kop. Ruim zeventien kilome ter vocht de Schot daarna in het open polderlandschap met de wind en de eenzaamheid. De 33-jarige Fleming was één van ander was Mohamed Salmi, de Algerijn die vorig jaar oktober opzien baarde door in een tijds bestek van acht dagen de mara thons van Lyon en Eindhoven te winnen. De Noordafrikaan verspeelde zijn kansen door een domme manoeuvre na vijftien kilome ter. Nadat hij rond dertien kilo- acht was weggevallen, forceerde de Noordafrikaan de aansluiting en ging meteen door. Goege buer ging als plichtsgetrouwe haas mee, terwijl een andere tempomaker, Vermeule die even tevoren was gevallen, zich liet terugzakken. Hij ging de voorzichtiger gestarte Stigter helpen. Salmi moest toen het na Maasdijk richting De Lier ging en de lopers de wind recht in het gezicht kregen, lossen. De kopgroep viel snel uiteen en de prijzen waren op dat moment verdeeld. Achter Fleming liepen de Pool Palczynski en de Rus Vi- koezanin. „Een tijd zat er echt niet in" constateerde Stigter na afloop. „Nadat wij de eerste vijf kilome ter in 16.04 hadden afgelegd, wist ik het al." Stigter zei geen moment te hebben gedacht aan uitstappen om over een maand in Rotterdam opnieuw een po ging te wagen bij de vijf lopers te komen, die in Helsinki bij het EK de ploeg voor de landeri- wedstrijd marathon vormen. „Het was een onrustige mara thon omdat in het begin de kopgroep met 25 man veel" te groot was. Er werd op hakken getrapt en geduwd. Wij hadden echter wel aan de beoogde tus sentijd van 15.50 moeten ko men. Dat wij op 15 kilometer weer op schema lagen, kwam doordat met de wind in de rug erg hard werd gelopen. Dat breekt je later dan weer op. Net als het feit dat wij na 30 kilome ter de verkeerde kant werden opgestuurd, moesten stoppen en omdraaien. Dat gaat ten kos te van je ritme", aldus de sport leraar uit Wijk bij Duurstede. „Ik heb niet echt geleden. Ik wacht eerst maar af hoe het herstel verloopt en dan kijk ik wel of ik in Rotterdam nog een tweede poging waag om die 2.16.00 te halen." Fleming had net als Stigter de grote temperatuursverschillen ervaren. '„Met de wind mee en in de zon was het soms te warm. De laatste tien kilometer waren verschrikkelijk koud. Zinaida Semenova, die haar derde achtereenvolgende over winning in een marathon be haalde na die van Echtemach (oktober '93) en Valencia (februari), verbeterde het par koersrecord van de Hongaarse Agota Farkas uit 1993 met pre cies een halve minuut tot 2.36.42. Zij werd daarvoor be loond met 8000 gulden. Van Vlaanderen loopt 'Parijs' NAALDWIJK ANP Bert van Vlaanderen loopt zon dag 24 april de marathon van Parijs. De drievoudige nationale kampioen en winnaar van het brons bij het EK was aanvanke lijk van plan begin februari de marathon van Beppu te lopen, maar een achillespeesblessure verhinderde dat. Van Vlaanderen, die zaterdag het startschot voor de 25e West land marathon in Naaldwijk loste, wilde geen commentaar geven op de vraag waarom hij niet voor Rotterdam en verdedi ging van zijp titel heeft gekozen. De Rotterdamse marathon wordt een week voor Parijs ge lopen. Matias loopt snelste marathon CYONG-JU ANP Manuel Matias heeft gisteren in de voormalige Zuidkoreaanse hoofdstad Gyong-Ju de snelste marathon van het jaar 1994 ge lopen. De Portugees zegevierde in 2.08.33. Hij versloeg in de eindsprint de winnaar van het afgelopen jaar, de Zuidkoreaan Wang-Gi Kim, met één seconde. Matias onttroonde Steve Mo- neghetti als snelste van het jaar. De Australiër won op 13 februa ri de marathon van Tokyo in 2.08.55. Matias en Wang-Gi Kim liepen de laatste 20 kilometer zij aan zij. De Portugees zette 300 meter voor de finish een eind sprint in, veroverde enkele me ters voorsprong en hield die vast tot op de finishlijn. Twee andere lopers bleven ook nog binnen de 2.10.00. De Mexicaan Isidro Rjco eindigde als derde in 2.09.14. Kirn's land genoot Jae-ryong Kim bezette de vierde plaats in 2.09.42. Met angst en beven gaat LZ 1886 de slotfase van de competitie in. Met nog drie wedstrijden op het pro gramma staan de Leidse waterpoloërs er beroerd voor. Over twee weken speelt de ploeg die zater dag van AZPC verloor het sleutelduel tegen PSV en dan moet er hoe dan ook gewonnen worden. WATERPOLOMEDEWERKER Aan Hans Parrel de zware taak zijn spelers op scherp te krijgen voor dit beladen duel. Kansloos is LZ zeker nog niet want af gaande op de verrichtingen te gen AZPC lijkt het met de vorm wel snor te zitten. LZ verloor met 11-7 maar heeft het de Amersfoortse kam- pioensploeg knap lastig ge maakt. Trainer Hans van Zee land werd nerveus van het ster ke weerwerk van de Leidse ploeg. De derde periode werd afge sloten met een 4-5 voorsprong vbor de routiniers uit Amers foort. Een verrassing hing in de lucht. LZ speelde namelijk heel aardig. Arjo Bunnik pareerde prima inzetten van Issard en Wagenaar en ook aanvallend liet LZ zich niet onbetuigd. Niels Zuidweg vond ook weer eens het net. AZPC moest alle zeilen bijzet ten om LZ van het lijf te hou den. Dat lukte uiteindelijk nog eenvoudig in de laatste periode. AZPC beschikt over een ruime arsenaal aan spelers waarvan in de slotminuten werd geprofi teerd: de Amersfoorters coun terden naar een geflatteerde 11 - zege. Doelpuntenmakers LZ: Niels Zuidweg en Michel van der Zeeuw 2x, Ben'Olde Othof, Jan Langerhorst en Hans van Hees lx. De Zijl/LGB De Zijl/LGB snakt naar het ein de van de competitie. De for- LZ-spelers Joost de Wit (midden) en Aarjan Meirink (rechts) zien het somber in na de nederlaag tegen AZPC. matie van Jacob Spijker'verloor met 14-11 van Nereus en is flink weggezakt op de ranglijst. Theoretisch kan De Zijl nog de graderen maar daar lijkt het niet op uit te draaien. De Zijl met de 41 - jarige Albert Spijker in de gelederen ging in de eerste periode gelijk op met Nereus. De Zaanse ploeg die in het thuisduel nog werd versla gen, nam het initiatief en sloeg in de tweede periode een gat van twee doelpunten. De Zijl kon niet meer inlopen. Spijker trachtte het Nereusgevaar Mark van Belkum nog wel te elimine ren door de sterke verdediger Pascal Bontje aan hem te kop pelen. Hoewel Bontje zijn han den vol had aan de voormalig Zijlspeler kweet hij zich voor beeldig van zijn taak. Nereus heeft echter meer sco rende spelers. Fred Grooters schoot in het verleden De Zijl wel meer naar een nederlaag en dat geschiedde zaterdag ook. Hij scoorde vijf maal en zette daaFmee De Zijl definitief op een zijspoor. De Zijl-speler Jason Gast kende ook een pro- duktieve bui (5x) maar kon daamiee niet verhinderen dat De Zijl op alweer de dertiende nederlaag van het seizoen afste vende. Overige doelpuntenma kers: Rob Dubbeldeman 3x, An ton Heiden, Niels Joor en Pascal Bontje. AZC AZC kreeg behoorlijk weerwerk van HZC/de Robben maar kwam toch nog met de schrik vrij. De 14-13 zege kreeg gestal te in de laatste periode. AZC met zijn gedachten al bij de na- competitie, worstelde zich bij de stand 10-11 naar de winst. Joeri Stoffels benutte een overtalsituatie en zette beide ploegen op gelijke hoogte (11- 11). HZC/de Robben knokte voor wat het waard was maar zag het jeugdige AZC in de slot minuten naar 14-11 uitlopen. FOTO LOEK ZUYDERDUIN De 13-14 werd 9 seconden voor tijd gescoord maar kon AZC niet meerderen. AZC trad aan zonder de zieke John Jansen en zonder Remco Pielstroom (vakantie). Wellicht om die reden had AZC meer moeite met De Robben dan op voorhand werd aangenomen. AZC kwam simpel* op voor sprong (3-0 en 8-4) maar zag die even snel weer slinken. In de slotfase kwam het surplus aan klasse bovendrijven. Doelpuntenmakers AZC: Joeri Stoffels 6x, Gijsbert van der Le den 3x, Kimmo Thomas 2x, Mare Hermans, Joost Jochem- sen en Bob Brebde lx. TAFELTENNISMEDEWERKER De tafeltennissers van Pecos Oegstgeest moesten zaterdag in de Voscuyl tijdens de zesde ron de van de landelijke tafeltennis- competitie in de eerste divisie hun meerdere erkennen in De Salamanders: 4-6. Avanti daar entegen zag in Hazerswoude zijn kampioenskansen in rook opgaan door een 6-4 nederlaag tegen kampioenskandidaat Kluis. De vrouwen van Rijnsoe ver deden goede zaken met een 8-2 winst in en tegen Hoonhorst Oegstgeest speelde in eigen zaal tegen het op scherp staan de Salamanders niet bepaald als een heuse koploper. Waar Oegstgeest in de eerste ronde nog met 7-3 te sterk bleek, nam de Haagse ploeg met 6-4 on dubbelzinnig revanche. Door de 8-2 zege van Swift op FTTC, de volgende opponent van Pecos, bedraagt de marge met Swift nog immer zes punten. Echter, de wijze waarop de punten zaterdag bijeen gesla gen werden, sprak geenszins tot de verbeelding. Terwijl de koele Ron Schipaanboord tegen Dop en verdediger Seitzinger regel matige overwinningen liet note ren, viel Ted van den Berg met zijn passieve spel min of meer door de mand door slechts van Seitzinger te winnen, en dat was maar heel krap: 22-20 in de der de game. Friso Reitsma tenslotte troef de alleen Dop af, maar trok te gen Seitzinger en de ongenaak bare Siem van der Valk, ex- Oegstgeest, in beide gevallen met 22-20 in de derde game aan het kortste eind. Om nog maar te zwijgen van het kansloze Oegstgeester dubbel waar het nodige aan geschaafd dient te worden. Avanti, uitkomend in de eer- i ste divisie groep 2, heeft in het cruciale treffen met Kluis met 6- 4 het onderspit gedolven. Hier- mee zijn de kansen voor de titel min of meer verprutst. Want vier punten achterstand goed maken op het Geleense Kluis zal met nog vier ronden te gaan een onmogelijke opdracht wor den. Ronald Vijverberg valt met drie daverende overwinningen op Frunt, Houben en invaller Smits niets te verwijten. Hij zal dan ook bij een eventueel ver lengd verblijf in deze klasse moeilijk te behouden zijn voor de Hazerswoudse equipe. Edwin Vente lijkt met een ze ge steeds beter in vorm te gera ken. De nul van Robert de Groot en de kansloze nederlaag in de dubbel bepaalde de nadelige 6- 4. De Groot kon er dan ook niet omheen. „Ik had op een over winning gerekend, maar ik speelde zelf niet slim. De kans voor het kampioenschap is zo goed als verkeken." Het in de tweede divisie uit komende Scylla speelde zich uit bij 'concurrent' Vitesse '35 naar een bevredigende 5-5. Het Leid se trio Ed van Berg (2x), Martin Groenewold(2x) en Patrick van Meverden (lx) koestert nog al tijd een ruime voorsprong (ne gen punten) op het Hengelose team. De Treffers kwam bij SVE van een koude kermis thuis getuige de 8-2 nederlaag. In het thuis duel tegen de Utrechters werd Pecos Oegstgeest speler Ron Schipaanboord viel met twee overwinnin gen niets te verwijten in de met 6-4 verloren strijd tegen De Salaman ders. nog met 6-4 gewonnen, zater dag ging het faliekant mis en bewees slechts «Rico van Veen (2x) zijn vorm. Het Veense team kan zich na deze zeperd gaan opmaken voor degradatie. De mannen van Rijnoever geven de strijd om het kam pioenschap van de derde divisie niet op. In Hoogérheide werd het nietige Hotak met 10-0 op gerold. Dankzij het goede resul taat van Irene tegen Amstelveen (8-2) blijft er slechts een geringe kans op de titel voor Cecchi, Van Meurs en Van der Lande. Het Leidse Docos kwam in de FOTO LOEK ZUYDERDUIN vierde divisie derby met Avanti niet verder dan een 8-2 verlies. Good-old Sjaak van Veen was tweemaal goed bij de les in te genstelling tot Ramic en Ja'gers. De vrouwen van Rijnsoever hadden ook nu geen mededo gen met Hoonhorst 2. In de ge lijknamige plaats ging de Kat- wijkse ploeg van coach Hans Bonsen met een 8-2 zege aan de haal. In de thuiswedstrijd stond er ook al een 7-3 winst op het formulier. Maroesja Bonsen liet geen steek vallen. Mariska de Haa en Cora Bonsen verloren ieder een potje. LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Zowel de vrouwen- als de vete- ranenploeg van De Bataven pakte gisteren de eerste plaats tijdens de NK Ekiden in Vught, een estafettewedstrijd van zes atleten, die tezamen de mara thonafstand afleggen. De vrouwen van De Bataven verdedigden in het Brabantse hun titel met verve. Met dit keer Joke Kleyweg in plaats van Ine ke Vis werd in 2.34.48 ruim vier minuten harder gelopen dan vorig jaar. Individueel waren •zoals verwacht Joke Kleyweg en Regina van Duijn de steunpila ren. Opvallend was echter dat Kleyweg over tien kilometer in een zeer sterke 34.54 bijna een minuut sneller was dan Van Duijn. Vorige week in Alphen eindigde de Katwijkse over vijf tien kilometer nog net vóór Kleyweg. „Vorig week heb ik be houdend gelopen", verklaarde Kleyweg. „Nu was het gaan en omdat je alleen loopt vooral ook blijven gaan. Iedere seconde telt." De strijd, met Van Duijn en Kleyweg als tweede en vierde loopsters, was zeer spannend. De sterke slotloopster van Haag Atletiek, Annelieke van de Sluys, verkleinde de afstand met de Leidse ploeg van ruim drie mi nuten tot 32 seconden. Uitein delijk hield de ploeg, met verder Suze Groen in 't Woudt, Marja Hogenboom, Monique Bruins en Leny van der Plas in de gele deren, echter voldoende over voor de tweede titel. Ook de veteranenploeg van De Bataven, die in totaal tien ploegen aan de start bracht in het vooral massale evenement, pakte het goud. Arie van Tol, Gé van Veen, Peter Groen in 't Woud, Henk van Velzen, Arnold Schipper en Martien Hoogen- boom hadden na 2.22.21 ruim vijf minuten voorsprong op nummer twee Parthenon. ARCHIEFFOTO HENK BOUWMAN van lopen en kijken wie er mee gaat. Na een paar honderd me ter liep ik al alleen." De tijd van 1.09.24 toont ge geven het parcours.en de gele verde inspanning een goede vorm. Boon hoopt deze vorm te kunnen effectueren in één van de komende wedstrijden over twintig kilometer, volgende week in Hoofddorp of over twee weken in de Zilveren Molenloop in Rijpwetering. Bij de vrouwen ging de winst in een thuiswedstrijd naar Lies- beth Vergeer van de Noordwij- kerhoutse strandlopers. Vergeer was in 1.29.03 vier minuten langzamer dan Willem Ravens- bergen die weer snel was in de klasse veteranen III. In Hoorn was het Alphenaar Bert de Boer die de plaatselijke Diikenloop op zijn naam schreef. Over twintig kilometer kwam hij tot een tijd van 1.08.30. Pas op de streep ver sloeg hij Amsterdammer Ettes, die twee tellen achter hem fi nishte. Kleyweg: gaan en blijven gaan. De mannenploeg van De Ba taven scoorde een matige ze vende plaats, zes minuten ach ter het winnende Schuurmans (met onder anderen Tonnie Dirks) en Hellas (met Bert van Vlaanderen). Paul Overbeek meldde zich af met griep en drie van de zes deelnemende atleten kwamen daags ervoor pas terug van skivakantie. AV Holland, met onder meer Theo van der Veer en Jan Jansen, werd twaalfde. Noordwijkerhout In de 21ste halve marathon van Noordwijkerhout was het Wil lem Boon die verbazend een voudig de winst naar zich toe trok. Na 1.09.24 had hij ruim vijf minuten voorsprong op de nummer twee, Ronald Seysener van de NSL. „Het verschil had nog wel groter kunnen zijn," meldde de Voorhoutse atleet van De Spartaan zelfs. „Ik had zoiets van: 'Ik wil die wedstrijd toch een keer lopen en dan nu maar'. Aan de start van zo'n wedstrijd is het dan een kwestie

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20