Docos klopt pover VNA FC Lisse overklast ROAC'79 Forescate is de sterkste in derby met Roomburg Alecto goed voor drie winstpunten Sport Warmunda neemt tweede plaats over Jeugd Alphense Boys achterhaald MAANDAG 21 MAART 1994 Hans van Marwijk scoort enige goal „Ik kan me niet voorstellen dat ze met plezier voetballen" aldus Docos-trainer Han Tisseur over tegenstander VNA, na de 1 -0 overwinning van zijn ploeg. De Boshui- zerkade-ploeg speelde met het accent zwaar op de verde diging en loerde op een punt, daar wond Per Chrispijn, oefenmeester van VNA, geen doekjes om: „We kwamen voor een 0-0, meer was hier niet te halen voor ons". minder speelde. Docos pakte hel iets slimmer aan. Daar was vooral de ingevallen pingelaar Johan de Ridder, een ouderwet se flankspeler, verantwoordelijk voor. Zijn solo's zorgden voor veel dreiging van de zijkant. Getest Heel even leek het dat VNA de schroom had afgeworpen. Er was zelfs enige druk op het doel van Paul Goulmy. De studeren de barkeeper werd tweemaal getest door schoten van Cor Zandvliet en Peter Teske. VNA had hiermee zijn kruit verscho- VOETBALMEDEWERKER VNA groef zich in en gokte - maakt' worden. De roodwitten speelden echter bijna de volle 90 minuten in een te laag tem: kar dat De spaarz. stonden op momentc vanuit de verdediging snel over de vleugels werd overgescha keld op de aanval. Zo kwam rechtsback Ronald Devilee een arlijk door. VNA mg had verder overeind te blijvi Rood VNA had aanvallend nauwelijks iets te bieden, behalve een actie van Mejri vlak voor rust. Hij speelde Ronald Devilee op de middenlijn door de benen en kon oprukken naar het Docos- doel. Devilee achterhaalde hem en trok Mejri aan zijn shirt naar de grond. De Schiedamse scheidsrechter De Wolf (geen lamilie) was ge decideerd: rood. Devilee verliet gelaten het veld: ,,ln andere wedstrijden zie je doodschop pen die ongestraft blijven. Dan gebeurt mij dit. Ik heb niet ge protesteerd, dat is toch zinloos." Na de thee was er niets veran derd aan het spelheeld, on danks de gewijzigde numerieke verhoudingen. Het leek lange lijd wel alsof VNA met een man cheidsrechter: De Wolf.Toe- i: I SO. Hond: Devilee (Docos) lumy. Devilee, Winter. Kok. ten. Verpkincke (Wegman). Scheidsrechter De Wolf wijst naar het midden. Docos juicht in de persoon van Richard van Polane. VNA-doelman Ron Bey en Nico Lefebre hebben de bal duidelijk niet over de doellijn zien gaan. foto henkbouwman Docos nam het heft weer in handen en sloeg een kwartier voor tijd toe. Hans van Marwijk nam een corner van broer Her man op zijn slof en via de on derkant van de lat schoot hij raak. De leidsman De Wolf stond dichtbij genoeg om te constateren dat de bal de doel lijn had overschreden: 1-0. De ploeg van Chrispijn drong hierna nog wel aan, maar het was tevergeefs. Een gelijkmaker zou ook niet verdiend zijn ge- LEIDEN GERARD BAAS VNA: Bey, I (Baardwijk), Van Rhijn, l'e VOETBALMEDEWERKER FC Lisse is niet te stuiten. Ditmaal werd RÖAC '79 met 5-0 aan de zegekar gebon den. Onderaan kruipt het zaakje steeds dichter bij elkaar door de overwinning van Alkmania (2-0 tegen VCL), het gelijke spel van SjZ tegen Altior (0-0) en de nederlaag van UDWS (0-1 tegen Meerburg). In het du el van de subtoppers stuurde MMO LFC met 4-0 terug naar Leiden. Alkmania-VCL 2-0 (0-0). 72. Charles Hoogen- boom 1-0, 83. Charles Hoogenboom 2-0 (penalty). Scheidsrechter: Burcksen. Toeschouwers: 300. Geel: Van dei Maat (VCIRood Huisman (V( L,2xgeel) Het lek is nog niet boven bij VCL. Weer werd de zege gelaten aan een staartclub. Na VNA en SJZ was het nu de beurt aan Alkma nia om de Leidenaars terug op aarde te zet ten. Met routinier Peter van der Meer weer in het eerste van Alkmania werd vanuit een gesloten verdediging de basis gelegd voor twee punten. Alkmania profiteerde van de lichte wanorde die v wegsturen van Dolf Huismt UDWS-Mcerburg 0-1 (0-0). 65. Pielanen. Scheids rechter: Meijer. Toeschouwers: 100. UDWS gaat het nog moeilijk krijgen. Alweer een nederlaag voor de mannen van Jan Zoetemelk, die de degradatiezone al aardig in zicht krijgen. Meerburg daarentegen haalt de laatste weken voldoende punten om de blik naar boven te richten. Werner Pielanen scoorde van 25 meter de 'gouden' treffer op een slecht te bespelen, hobbelig veld. SJZ-Altior 0-0. Scheidsrechter: Wolf. Toeschouwers: 200. In een matige wedstrijd hield SJZ dit sei zoen voor het eerst de 'nul' achterin. Trai ner Loek Helder had niet de beschikking over steunpilaren Joost Vink (geschorst) en Marco Rotteveel (werk) en was dus tevre den met het puntje. De doelmannen, Plooy en Poelwijk, deden het weinige werk dat ze kregen naar behoren. MMO-LFC 4-0 0, 85. Van der I ninkx. Toescln (0-0). Van Leydcn J -0, 73. Boi Het moeiJijk te bespelen MMO was tegen LFC duidelijk beter, maar kon het overwicht pas in de slotfase in doelpunten omzetten. Binnen een kwartier scoorde het een kwar tet goals. Opvallend detail: topscorer Hans van Goozen behoorde niet tot de doelpun tenmakers. Zijn bijdrage aan de score bleef beperkt tot een assist die leidde tot de ope ningsgoal van Jacques van Leyden. 0, 80. Van Dijk 5-0. Scheidsrechter wers: 350. Geel: Van der Star (Roac der Meer (Roac '79). De eerste goal van Marcel Bremmer bete kende de~600-ste goal in competitieverband voor de zondagafdeling van FC Lisse sinds de fusie van dertien jaar geleden. Topschut ter Bremmer voegde nog één goal aan zijn seizoentotaal toe en staat nu op elf. Aange zien de ploeg van Fred André gemakkelijk het net weet te vinden, lijkt FC Lisse onbe dreigd op het kampioenschap af te steve- LEIDEN» AAP SIERA MEDEWERKER Teylingen blijft koploper in de afdeling Leiden dankzij een zwaarbevochten gelijkspel te gen het sterke Randstad Spon: 1-1. Stompwijk '92, nummer twee. gaf thuis de wedstrijd te gen Kickers '69 pal voor tijd uit handen: 1-2. Warmunda klimt na de dikverdiende 5-0 zege te gen Alphen op naar de tweede plaats. ;aakten i wedstrijd Toeschoi Beide titelfavorieten n een aantrekkelijke van. De thuisclub ontpopte zich in het eerste uur niettemin als de betere ploeg en nam via Paul Haver, uit een voorzet van Jan Beuling, een verdiende voor sprong. Na de pauze had Tey- lingen-doelman Wilfred van Leeuwen het zwaar te verduren. Dat Van Leeuwen de gelijkma ker niet kon voorkomen was te danken aan Randstad-spits Chris Nijssen. die bij een corner de bal bij de eerste paal goed intikte: 1-1. Warmunda - Alphen 5-0 (4-0). 5. Van Rijn 1-0, 14. Van Rijn 2-0, 35. Van Rijn 3-0, 44. Schuiling 4-0, 65. Schuiling 5- 0. Scheidsrechter: Maurits. Gele kaar ten: Ronald Klein, Jan-Peter de Vreede (beiden Alphen). Rode kaart Reinier op (Alphen) Toeschouwt De thuisploeg van trainer Koos Schouten deed met de grote zege goede zaken. Het klom van de derde naar de tweede plaats. Het eenrichtings verkeer leidde voor rust al tot een voor Alphen onoverbrugba re 4-0 achterstand. Met een re gelrechte hattrick voor Barry van Rijn. Na de pauze nam de gastheer wat gas terug, maar gaf geen enkele kans weg. Stompwijk'92 - Kickers'69 1-2 (0-1). 28. Klein 0-1, 53. Van Benten 1-1. 90. Mollers 1-2. Stompwijk '92 lijkt de kluts kwijt na zijn tweede achtereenvolgende neder laag, waardoor het naar de derde plaats is afgezakt Ofschoon de thuis club voor rust met tegenwind op een 1-0 achterstand werd gezet, kwam het kon na de thee via een goede actie van Van Benten terug in de wedstrijd. Kch- ter. de ultieme jacht op de winnende treffer bleek tevergeefs, want een blik semsnelle counter van Erwin MollJen betekende de Leimuidenaren de winst in deze uiterst sportieve wedstrijd. UDO - Rijnland 2-1 (0-1). 3. Benning 0-1. 50. Suzan 1-1. 70. Suzan 2-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers 100. Geel: De Ridder (Rijnland) Rood. Kluivers (Rijnland) FC Rijnland had lange tijd mei de sterke Aad Benning het heli in handen en bezorgde UDO achterin handen vol werk. Ben ning zette met een rake kopbal het goed spelende Rijnland op 1-0 zette. Halverwege mocht Ed Kluivers namens de bezoekers vroegtijdig gaan douchen we gens een te harde charge. UDO profiteerde na de pauze van het numerieke voordeel. Hans Su zan scoorde tweemaal. Bemardus - Leidsche Boys 6-3 (3-2) 12. Van Kampen 1-0. 15. Van der Werf 2-0. 30. Filemon 2-1, 35. Wim de Roo 3-1.43. Peter Kooien 3-2. 55. Van Kam pen 4-2. 60. Van Kampen 5-2, 66. Tuin- nof deMoed 5-3, 82. Van Kampen 6-3. Scheidsrechter Alhlas. Toeschouwers: 125. Geel: Tuinhof deMoed. Neute- boom. Kooien (Leidsche Bovsl. Rood: de Roo. ver de hoofdrol die de weinig toleran- arbiter Hans Alblas vervulde. Het aat te ver om de schuld in de schoe- uteenlopem Leidsche Boys, gezegend met een pe- riodetitel, reisde naar Hazerswoude af om een leuke pot voetbal te spelen. Dat werd het ook.-Na een 3-2 ruststand kon het nog alle kanten uit. Totdat de Boys van ex-Bemardus trainer Albert van der Berg het met negen man 74. Martin S Teidler 2-5, afschop). Loek Oprinsen 2-6 3-6 (strafschop). Hagen Toeschou- Scheid: wers 5C Jaap Jansen (beiden ASC) Voor ASC in de gaten had dat de wedstrijd begonnen was keek de Oegstgeester equipe al tegen een achterstand aan (2-0). Na deze valse start kwam ASC door Remco Teidler goed terug. In de tweede helft was het over en uit voor de rode-lantaarndrager. HOCKEYMEDEWERKER De hockeyers van Forescate hebben gistermiddag in de eer ste klasse A met 2-1 gewonnen van streekgenoot Roomburg. De Leidsche en Oegstgeester HockeyClub triomfeerde in die zelfde poule met 5-1 over As- vion en het Leidse Studenten Hockey Gezelschap deelde de punten met hel Voorburgse Cartouche: 2-2. De streekderby tussen Fores cate en Roomburg eindigde in een 2-1 oven/vinning voor de thuisspelende Voorschotena ren. Forescate probeerde van meet af aan het spel te maken, maar was niet in staat door te drukken. Ruiger van Schaik bracht Roomburg vrij snel aan de leiding uit een strafbal. Die werd gegeven wegens opzette- lijke shoot op de doellijn bij een inzet na een mooie aanval over rechts van Roomburgers Bas Koning en Jasper Mulder. Nog geen vijf minuten later trok Gert Jan Egberink met een hoge push tijdens een strafhoekslag de stand gelijk: 1 -1Forescate- spils Derk Jaap Engelen schoot vervolgens uil de rebound de 2- 1 ruststand in. Koning - gang maker bij de Leidse uitvallen - werd in het tweede deel in toom gehouden door Guido Klomp. Eersteklasser LOHC boekte aan de Hofbrouckerlaan een 5-1 zege op Asvion. Leiden kwam al snel op voorsprong via laatste man Hans Dullaert, die een voorzei van Bert Bonsing met succes intikte. Friso van Deur- sen voerde de score vervolgens op tot 3-0. Daaraan vooraf gaand had hij reeds twee keer in vrije positie gemist. Ook na de thee hleef LOI-1C de betere ploeg en drukte dat uit in doel pinnen van Van 1 )eursen en Pe ter van der Meer (sb). Frenk Hortensia redde de eer namens de Schiedammers. In de eerste klasse A speelde Leidse Studenten met 2-2 gelijk tegen Cartouche. Bob Sincke verzorgde al na vijf minuten de Leidse 1-0 voorsprong bij de rust. Vlak nadat de Voorburgers in de tiende minuut van de tweede helft langszij waren ge komen, bracht Govert Rietema de studenten opnieuw aan de leiding. Cartouche profiteerde in de slotfase echter van een blunder in de Leidse verdedi ging en kwam weer op gelijke hoogte: 2-2. Op De Bloemerd bleef de ont moeting tussen tweedeklassers Alecto en HDS doelpuntloos. De Leiderdorpers waren tech nisch beter, maar de voorste li nie toonde een onthutsend ge brek aan scherpte. Met name Winand Flacker en Alexander Hagen creëerden namens Alec to goede mogelijkheden, maar vergaten te scoren. Ook de strafcorner liep aan Leiderdorp- se zijde nogal stroef: er bleven er maar liefst negen onbenut. In de onderste regionen van de derde klasse B won Noord- wijk thuis van Hermes: 6-1. Noordwijk was continu heer en meester, wat zich uitte in goals van Erik Verdoorn, Koen Keizer (2x), Thomas Schoonhoven (2x) en Frank Holten. Derdeklasser Alphen verste vigde op eigen veld zijn koppo sitie met een 5-3 overwinning op Baam, dat de tweede plaats op de ranglijst bezette. Voor rust trof alleen Peter de Blois doel. Na de thee schoten ook Dimitri Bloemen, Mare Boelens en Niels MölJer raak. In de vierde klasse B deelde llisalis de punten met bezoeker Heerhugowaard: 1-1. Duncan Meeder schreef de enige Lissese treffer op zijn naam. Hij deed dat tien minuten voor tijd na een solo-actie van Maarten Zeg- boer. Op eigen veld dolf Catwijck met 2-3 het onderspit tegen Spire. Henrik Houwaard en Wouter de Mol zetten de Kat- wijkers aanvankelijk op een 2-0 voorsprong. De Opmeerse gas ten toonden echter veerkracht en vochten zich voor de pauze terug tot 2-1. Nadat Martijn Houwaard halverwege het tweede part een strafpush had gemist, pakte Spire met twee el kaar snel opvolgende counters de volle winst: 2-3. LEIDEN RUUD PATTIAPON ln de derde divisie van de Lan delijke Jeugd moet koploper Al pheuse Boys nu Excelsior Maas sluis naast zich dulden. In de directe confrontatie legden de Alphenaren met 1-2 het loodje. RGL behaalde een klinkende 6-0 zege op Scheveningen en ARC won met 1-0 van DSO. Noord- wijk ging met 3-2. kopje onder bij Nieuwerkerk. De jeugd van Excelsior Maas sluis. dat de Alphenaren ook al eerder versloeg, toonde aan in ontwikkeling net een stapje ver der te zijn. De 4-2 nederlaag was daarmee verklaard. Span nend blijft het wel in de kop van de derde divisie. Jurriaan de Vries en Julien Vogelzang maak ten de Alphense doelpunten. Noordwijk speelde uit tegen Nieuwerkerk een goede wed strijd maar kwam toch net te kort, mede door enkele defen sieve misgrepen. Hans Smit en Onno Martens scoorden voor Noordwijk. RCL was op schot tegen Scheveningen. Jeroen Kortekaas (2x), Peter Zirkzee, Jeffrey van Tol, Joost Bleij en Ri chard van Eldik schoten een sextet treffers op het bord. Uit blinker bij RCL in zowel aanval lend als verdedigend opzicht was Robert van der Linden. In het duel ARC-DSO scoorde Jo han Oskamp het enige doel punt. Belangrijk, omdat onderin de ranglijst de marges vrij klein zijn. De Alphenaren hebben nu iets meer afstand genomen. Roberto Baggio geblesseerd De Europese voetballer van het jaar. Roberto Baggio, is geblesseerd geraakt aan zijn rechterknie. De Italiaan liep de kwetsuur afgelopen woensdag op in de Europese bekerwedstrijd tegen Cagliari. Baggio miste gisteren de wedstrijd tegen Parma, die door zijn club met 4-0 werd gewonnen. Door zijn blessure ontbreekt hij eveneens in de vriendschappelijke interland woensdag tegen we reldkampioen Duitsland. Baggio. met 19 doelpunten uit 33 interlands een van de sterkste spelers in het Italiaanse nationale elftal, wordt in de selectie ver vangen door Gianfranco Zola van Parma. Forescate-speelster Annemiek Stevens (midden) wordt geconfronteerd met e i de eerste-klassewedstrijd met 2-0. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER n hockeyclub Alecto hebben afgelopen week einde zowel gewonnen als gelijk gespeeld tegen Maastricht. Aan het inhaalduel zaterdagmiddag hield de Leiderdorpse ploeg niet meer dan een punt over (2-2), maar in de herkansing een dag later ging Alecto er wel met de volle winst vandoor: 2-0. Lijst aanvoerder LOHC behaalde een 6-1 overwinning op HBS en kan zodoende zondag al de kroon op het werk zetten. Overgangsklasser Alecto be haalde afgelopen weekeinde drie van de vier punten in de dubbele confrontatie met Maastricht. Tijdens het inhaal duel zaterdagmiddag leek er voor Alecto in eerste instantie geen vuiltje aan de lucht. De Leiderdorpse vrouwen gaven de Limburgse middenmoter bijna een uur lang goed partij en kwamen via Jet Kruidenier en Nicoline Klaarenbeek verdiend op voorsprong. Na de 2-0 was het echter gedaan met de Lei derdorpse dadendrang en stort te Alecto organisatorisch volle dig in. Maastricht maakte daar dankbaar gebruik'van en kwam uit een veldsituatie en een straf corner langszij. Gisteren daarentegen slaagde Alecto er in het zuiden wél in een 2-0 voorsprong te consoli deren. In de vijftiende minuut van het tweede part schoot Syl via Karres uit een rebound 0-1 in, waarna Tessa van Dijk met nog tien minuten op de klok uithaalde voor de 0-2 eind stand. In Voorschoten boekte Fores cate een 2-0 overwinning op Al liance. De eerste-klasseploeg van Michael Kimman, die het gehele eerste part domineerde, kwam al na twee minuten via Annemiek Stevens aan de lei ding. Zij had geluk met een slap cornerschot, waarop de Heem- steedse doelvrouw zich volledig verkeek: 1-0. Vlak voor de thee schoot laatste vrouw Marja Sprey op aangeven van Ninette Giphart Forescate naar 2-0. Fo- rescate-spits Marije Wiegant kwam na de rust nog twee keer alleen voor de keepster, maar was niet scherp genoeg. In Bloemendaal was het op de tweede plaats bivakkerende HBS geenszins opgewassen te gen de aanvalsdrift van koplo per LOHC: 1-6. Het team van Maurits Eikenhout kwam stroef op gang. Pas in de 25ste minuut opende Sophie van Hoytema de Oegstgeester score. Marije Nu- bé liet snel daarna 2-0 aanteke nen na een fraaie aanval over zeven schijven. Ellen Palm trof vervolgens doel voor de 3-0 ruststand. Palm (2x) en Charlot te Kokke verzorgden in het tweede deel de overige drie LO- HC-treffers. Tweedeklasser Roomburg, nog steeds vechtend tegen de gradatie, is na het duel met middenmoter Weesp weer een punt rijker: 0-0. Roomburg was in de eerste helft beduidehd sterker, maar zag zich geplaatst tegen een stugge Weesper de fensie. Na de thee keerde het tij en had Weesp constant het ini tiatief. Verdedigsters Lieselore Jansen van der Slighten, Franci- ne Degewey en Muriël van Ipe- ren hielden het achterin echter potdicht. In een gelijkopgaande twee- de-klasscwedstrijd dolf Leidse Studenten met 2-1 het onder spit tegen bezoeker Benne- broek. De teams waren om beurten in de aanval en ver dienden beide vier korte coners. Tijdens een strafhoekslag in het tweede deel verzorgde Marili Bollen de enige Leidse goal. In de derde klasse A won be zoeker Alphen met 2-0 van Westland. Nicole Jansen smaak te in de eerste minuut van de Aveede helft, op aangeven van Barbara Smiet, het genoegen van de openingsgoal. Een kleine twintig minuten later tikte zij ook de voorzet van Gitla Möller in: 2-0. In Den Haag won Catwijck met 2-0 van Te Werve. De Kat- wijkse vrouwen hadden met na me in «Ie eerste helft een vcld- overwicht en drukten dat bin nen zes minuten uit in treffers van Petra Doelen en I ess.i Schmitz. In de derde klasse A was Zoe- termeer, Aveede op de ranglijst, thuis met 1-0 te sterk voor Noordwijk. dat op de gedeelde derde plaats stond. Balverlies op het middenveld werd de kustbewoonsters halvenvege de Aveede helft fataal. In de slotfa se kon Noordwijk uit vier straf- corners nog iets terugdoen, maar had last van een haperen de machinerie bij de afslag. LFC heeft moeite met stug SVLV LEIDEN RUUD PATTIAPON Het met veel techniek geze gende LFC heeft klaarblij kelijk moeite zich op de juiste wijze in de afdeling te presenteren. De Kanaries, toch gezegend met een voorbeeldige veldbezetting, lijken de juiste mentaliteit te missen, maar liepen te gen SVLV net geen averij op: 1-0. Koudekerk liet te gen Woubrugge (0-0) wel een veer. Beide ploegen kunnen een eventuele kam pioenstitel nu wel helemaal vergeten. Koudekerk - Woubrugge 0-0. Scheidsrechter Dop. In de eerste helft was het spel verzorgd en nam Kou dekerk het initiatief. Na rust bleef er van de goede be doelingen bij de thuisclub weinig over. Woubrugge. dat kansjes had via Cor Brunt en Hans Hoogenboom, zag tot zijn genoegen dat de Koudeker- kers snel de voorhoede zochten door de lange trap te hanteren. Dat speelde de verdediging van Woubrug ge in de kaart, want vrijwel elke aanval werd eenvoudig ontzenuwd. De beste mo- gelijkhheid kreeg Koude- kerker Ron Paling, maar diens schot verdween via de kruising en het achter hoofd van doelman Jan van Klaveren naast het doel. SVLV - LFC 0-1 (0-1). 3. Dave Van de Berg 0-1. Scheidsrechter: Schecrstra. Toe schouwers: 150. Geel: De Graaf en Van Santen (beiden SVLV). Van Doeselat (LFC Het was een harde maar faire wedstrijd. SVLV heeft met de komst van trainer Hans Huigsloot wat nieuwe spelers mogen begroeten die wellicht nog voor wat stuntwerk kunnen zorgen. LiFC, dat het vooral van techniek moet hebben, on dervond het aan den lijve. De Leidse aanvoeder Ruud Boot belaagde het doel van Vincent de Reede nog met een vrije trap en aan de andere kant had SVLV pech dat Bas Horna, Chris Niele en Chris Vree burg in het laatste kwartier kansen op de gelijkmaker lieten liggen.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18