I Feyenoord wil niet meer EUerman zorgt voor zege PSV Barcelona deelt met Racing Santander: 1-1 Rood Cantona kost United punten San Siro is van Milan Anderlecht weer aan kop Sport MAANDAG 21 MAART 1994 Wirn Ri jsbermen: acht uit vijf deventer Go Ahead Eagles is zaterdagavond in eigen stadion af getroefd door degradatiekandidaat Volendam. I)c lage positie op de ranglijst van de eredivisie zorgde ervoor dat de Volendam- mers vanuit de loopgraven speelden. Go Ahead Eagles liep blind in de val. De Serviër Stefanovic werd de matchwinner: 0-1. Trainer Rfjsbergen van Volendam sprak heldere taal: „We kwa men voor een punt, dus we zijn dik tevreden. We hebben gepro beerd hel spel van Go Ahead Eagles zoveel mogelijk te ontrege len door hun opbouw zo vroeg mogelijk te storen". De Leide- naar heeft succes bij Volendam. Uit de laatste vijf duels peurden de oranjehemden acht punten. Samenwerking Feyenoord en RBC Roosendaal Feyenoord en RBC gaan intensief samenwerken op het gebied van jeugdopleiding. RBC stelt binnenkort met (finan ciële) hulp van Feyenoord een trainer aan, die zich gaat bezig houden met jeugd, scouting en het tweede elftal. Voor de functie zijn drie kandidaten. In de profielschets staal onder meer dat wordt gezocht naar een bekende voetballer van voorheen, die de vereiste diploma's voor het trainen heeft. Feyenoord toonde in teresse in samenwerking met de eerste-divisieclub uit Roosen daal omdat het westen van Brabant en Zeeland zogenaamde blinde vlekken zijn bij de opsporing van talent. Groningen-RKC gestaakt na tumult Groningen De eredivisiewedstrijd FC Groningen - RKC is giste ren vlak voor rust door scheidsrechter Temmink gestaakt we gens ongeregeldheden met supporters. Ontevreden aanhangers van FC Groningen, dat in degradatiegevaar verkeert, kwamen het veld op nadat de scheidsrechter RKC een strafschop had toe gekend. Na tien minuten in de kleedkamers besloot Temmink de wedstrijd te hervatten. Hij liet nog een minuut uit de eerste helft spelen en stuurde de spelers vervolgens voor de normale rust andermaal naar de kleedkamers. FC Groningen kreeg zo tijd de vernielde hekwerken te herstellen. De thuisclub verloor met Russen beëindigen boycot moskou i)e Rus Sergei Yuran wil zich weer beschikbaar stellen voor het nationale team dat zich voorbereidt op het WK voetbal in de Verenigde Stalen. De aanvaller van Benfica was één van de spelers die de nieuwe bondscoach Sadyrin boycotte. Naast Yuran beëindigen ook diens ploeggenoten in Portugal, Kulkov en Mostovoi, de boycot die het ontslag van Sadyrin tot gevolg had moeten hebben. Het trio zal woensdag, als Rusland tegen Ierland oefent, met Russische bondsbestuurders overeen terugkeer in de nationale ploeg praten. Dubbele geldboete voor doping münchen De Duitse voetbalbond (DFB) heeft de geldstraf voor doping verdubbeld. Opgespoorde zondaars dienen nu 110.000 gulden op de rekening van de bond over te maken. Daarnaast wordt de gebruiker geschorst en de club punten in mindering gebracht. Gerhard Mayer-Volfelder, vice-voorzitter van de DFB, kondigde aan dat onafhankelijke experts de onderzoeken in het vervolg verrichten. „Het is belangrijk dat we stappen onderne men. Doping is een smet op onze goede naam." Trainer Wenger verlaat AS Monaco parijs Arsène Wenger, de trainer van AS Monaco, heeft ontslag genomen. I lij vertrekt aan het einde van het seizoen. Wenger is kandidaat om Franz Beckenbauer op te volgen bij Bayern Mün chen. Zaterdag werd Monaco in het toernooi om de Franse be ker uitgeschakeld door Olympique Marseille dat de strafschop pen beter nam. milaan anp/rtr AF San Siro, bijna geheel volgelopen voor de halfjaarlijkse klassieker, blijft dit seizoen van AC Milan. Iniernazionale, met Bergkamp en lonk in de basis, blijft slechts inwonen na de nederlaag van zondagavond. De lijstvoerder vergrootte door de zege (2-1) de voorsprong op de eeuwige rivaal, al is momen teel van tegenstand niet te spre ken, tot achttien punten. De ou de en straks nieuwe kampioen staat negen punten voor op Ju- brussel «anp Anderlecht heeft de rangorde in de hoogste Belgische divisie dank zij een overwinning van 5- 2 in het eigen stadion op Ger minal Ekeren hersteld. Club Brugge, dat vrijdag met 4-0 van AA Gent won, werd weer gepas seerd. Anderlecht heeft een punt voorsprong. De club van Boskamp had za terdag een oppepper nodig na de zwakke prestatie van woens dag voor de Champions League tegen FC Porto. De Portugezen stuurden de Belgen met een ka ter naar huis (2-0). Ook in de competitie ging het de laatste weken niet echt meer naar wens. Bosman zette de thuisclub in het Constant Vandenstock-sta- dion op het goede spoor. De Nederlandse spits, eerder in de week licht geblesseerd, voelde zich fit genoeg om aan het kar wei te beginnen. Al na een kwartier scoorde Bosman na goed aangeven van Degryse. De produktie van Anderlecht was daarna goed op toeren. Ni- lis scoorde twee keer achtereen, Degryse voegde er een doelpunt aan toe en vlak voor rust vol tooide Nilis de 5-0. "Ook de tweede helft begon veelbelovend. Maar toen Bos man en Haagdoren kansen lie ten liggen, verslapte de concen tratie bij de Brusselaars. Ekeren kon daardoor nog wat terug doen via een strafschop van Hoefmans en een treffer van Verstraeten, die een misver stand in de verdediging van An derlecht attent afstrafte. CHEF WILLEM SPIERDIJK 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-3; EREDIVISIE eindhoven «anp PSV - FC Utrecht stelde gisteren niet veel voor. Dat was geen verras sing. Utrecht heeft dit seizoen uil nog niets gepresteerd, PSV nog bij na nérgens iets. Toch werd het 1-0 in Eindho- vens voordeel. Dat was, in de week waarin maar liefst veertien spelers te horen kregen dat ze moeten ver trekken, voor de ploeg van De Mos mooi meegenomen. „Er is hard ge werkt, ik moet de spelers een com pliment maken", sprak de trainer. „Het viel allemaal nog wel mee, maar verwacht op dit moment niet dat we ineens de sterren van de he mel gaan spelen", zei Numan. Bij PSV stonden zes spelers in het veld die weg moeten. Opval lend was dat De Mos jeugdspeler Fuchs weer eens liet opdraven. Deels door de nood gedwongen: Koeman was geschorst, Wouters geblesseerd. De treffer kwam op het conto van twee spelers die aan hun laatste jaar in Eindhoven bezig zijn. Van Aerle zette voor, Ellerman kopte in. Het betekende het eerste doelpunt van de aanvaller dit sei- Juul Ellerman is blij met zijn doelpunt voor PSV. zoen. De oud-Spartaan was lang keer goed op het Utrechtse doel. geblesseerd. Hij stond zondag pas Verder wees niets er op dat er nog voor de derde keer in de basis. Hel doelpunt viel kort na rust. Daarvoor was nauwelijks iets ge beurd. Van der Ark miste een le vensgrote kans voor Utrecht, Eller man voor PSV, Popescu schoot een schokkende zaken gingen gebeu ren. Na de score van Ellerman. in de 51e minuut, werd het iets beter. Utrecht, tot nu toe op vreemde bo dem goed voor drie gelijke spelen, foto'anp viel v/at meer aan. PSV kreeg de ruimte. Hoekstra schoot tegen de lat, Van Ede redde knap op schoten van Linskens en Hoekstra. Utrecht kreeg verder geen mogelijkheden meer. „De gelukkigste heeft ge wonnen", vond de Utrechtse trai ner Van Veen desondanks. Go Ahead Eagles - Volendam 0-1 (0-0) 78. Stefanovic 0-1. Scheidsrechter: Uk- hout. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Steur (Volendam). MW - WV 0-0. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 5700. Gele kaart: Roelof- sen (MW), Hanssen (VW). PSV - FC Utrecht 1-0 (0-0). 51. Ellerman 1-0. Scheidsrechter: Luyten. Toeschou wers: 24.750. Gele kaart Hoekstra (PSV), Vierklau. Van der Net (FC Utrecht). Sparta - Cambuur 4-0 (3-0) 23. Van der Laan 1-0, 27. Van den Berg 2-0 (straf schop). 30. Dennis de Nooiier 3-0. 85. Dennis de Nooijer 4-0. Scheidsrechter Blankenstem. Toeschouwers- 3250. Gele kaart: Sandel (Sparta). Stam, Dantuma, Uhlenbeek (Cambuur). Vitesse - Roda JC 1-3 (1-2) 14. Loeffen 1 0. 23. Doomernik 1-1. 41 Huiberts 1-2. 64. Van de Luer 1-3. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers 5670. Gele kaart. Laamers. Cocu (Vitesse). Senden (Roda). FC Groningen - RKC 1-2 (0-1) 35 Valk 0- 1. 60. Van Bronckhorst 0-2, 77. Wilson 1- 2. Scheidsrechter: Temmink Toeschou wers: 10.173. Gele kaart: Wilson, Hui- zingh, Gall (Groningen). Valk, Eikenhout, Nortan (RKC). Willem II - Feyenoord 2-1 (0-0). 58. Abdel- laoui 1-0, 67. Heus 1-1 (strafschop), 77. Sylla 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 12.700. Gele kaart: Meijs, Abdellaoui (Willem II), Van Gobbel (Feye- nciord). Ajax 25 21 2 2 44 66 - 17 Feyenoord 26 14 10 2 38 45 - 19 PSV 26 12 10 4 34 44 - 23 NAC 26 13 6 7 32 51 - 34 RodaJC 26 14 4 8 32 43 - 27 Willem II 25 12 5 8 29 41 - 28 Vitesse 26 13 3 10 29 50 - 31 FC Twente 25 9 9 7 27 33 - 27 MW 27 10 7 10 27 36 - 43 Sparla 26 9 7 10 25 41 - 41 GA Eagles 27 9 6 12 24 36 - 41 FC Utrecht 27 9 5 13 23 34 - 51 26 6 9 11 21 22 - 42 26 6 9 11 21 24-47 26 8 3 15 19 32 - 46 EERSTE DIVISIE Heracles - Fortuna Sittard 0-0 Set rechter Sterk. Toeschouwers: 3172. kaart: 66 Deckers (Fortuna, 2x geel) kaart: Boessen. Losada (Fortunaf ORIN Emmen - AZ 0-0. Scheidsrechter- Van Toeschouwers: 2100. Gele kaart. v. ,c (Emmen). Holster (AZ). Haarlem - De Graafschap 0-1 (0-1) oper Vries 0-1. Scheidsrechter: Buiting pr|n schouwers: 1591. Gele kaart Lee lem), Roembiak, Redeker (De Graafsc^11 RBC - FC Den Bosch 2-1 (1-1) 16 FiOOr' weerd 0-1. 17. Hendriksen Mutsaers 2-1. Scheidsrechter: rd 0-1. 17. Hendriksen 1-1/,.,;;, saers 2-1. Scheidsrechter: Re« Toeschouwers: 2350. Gele kaart: Valeria veren (RBC) on Helmond Sport - Telstar 1-1 (0-0) Plug 0-1. 85. Schol 1-1 Scheidsré^3 Theelen. Toeschouwers: 2000 GeleaOril Meeuwsen, Van der Linden, Petersl)ésa mond Sport), Nok (Telstar) Excelsior - TOP 1-0 (1-0) 45. Marbu="e a' Scheidsrechter: Boot. ToeschcüJésa 1200. Rode kaart. 90 Kooien (TCftp geel). Gele kaart: Conrad. Taument sior), Waterink (TOP) V6G' ADO Den Haag - FC Zwolle 0-3 (0-l))unl Koorman 0-1, 49 BuimerO-2, 90 fL,in, 0-3. Scheidsrechter; Van Veluwen.?, schouwers: 800. Rode kaart- 78. SdlCD vis (Zwolle, 2x geel). Dordrecht'90 - Veendam 2-0 (l-0)«^™ Breetveld 1-0, 57. Rook 2-0. Scheids ter: Van der Neut. Toeschouwers: ll/p r.olo Lsart Wllclarmin Pr.--* C 1 Bre? Dordr '90 26 16 4 6 36 NEC 26 14 6 6 34 n Heracles 26 13 7 6 33 55 AZ 27 13 7 7 33 Telstar 26 11 9 6 31 45 Graatschap 27 11 8 8 30 3i FC Zwolle 26 11 6 9 28 4( ADO Den H 25 10 7 8 27 4( Fortuna S 27 10 7 10 27 3! Emmen 25 10 6 9 26 37 Den Bosch 26 9 8 9 26 uA Helm Sport 27 7 10 10 24 2ii 26 8 6 12 22 32l 26 5 6 15 16 28 - 54 RBC 26 4 6 16 14 21 - 48 TOP 26 3 7 16 13 25 - 53 Haarlei 26 4 13 9 21 23^ 26 7 6 13 20 45 26 6 7 13 19 31, 26 6 5 15 17 36 KNVB-BEKER Nee, een strafschop had hij 't niet ge vonden - de inleiding tot de 2-1. Of Ulrich van Gobbel al dan niet opzet telijk Hans van Arum in zijn val mee trok, is moeilijk te zeggen, al hield hij zelf bij hoog en bij laag vol dat het 'absoluut geen strafschop was'. De theatrale tuimeling van de Tilburgse middenvelder was voor scheidsrech ter Dick Jol evenwel overtuigend ge noeg om de bal op de stip te leggen. Mohammed Sylla zette vervolgens doelman Ed de Goey op het verkeer de been. TILBURG GPD „Een discutabele strafschop," vond trainer Geert Meijer, die daarmee echter niets aan de zege van Willem II wilde afdoen. „Alleen jammer dat we pas na de achterstand een beetje op gang kwamen. De spelers hebben volgens mij het gevoel dat ze zich moeten inhouden als Jol scheidsrechter is. Eerder gaf hij zo'n acht gele kaarten in één wed strijd. Ze denken dat ze constant door hem genaaid kunnen worden." Alsof Dick Jol de oorzaak was van de gela tenheid, waarmee Feyenoord zich bij de tweede nederlaag van het seizoen neerleg de. Nog voordat de bal een omwenteling had gemaakt werd al duidelijk dat de lands kampioen berustte in de hegemonie van Ajax dit seizoen. Het liet Willem II het ini tiatief en Feyenoord liet zich gewillig terug dringen. Waardoor Mare Latupeirissa al na dertien minuten recht in de handen van Ed de Goey kon mikken en dertien minuten la ter Yassine Abdellaoui via de vingertoppen van Feyenoords doelman de bal in het zij net kon jagen. Earnest Stewart leek een be oordelingsfout (te snel uitlopen) van Ed de Goey af te straffen, maar zijn lob gleed net naast, terwijl een kopbal van Van Arum eveneens tegen een reclamebord eindigde. Onverdiend Welgeteld één uitgespeelde kans van Henk Fraser, na een goede combinatie tussen Van Gobbel en Obiku, kon Feyenoord daar tegenover stellen. De uitgestoken hand van doelman Roland Jansen voorkwam een on verdiende voorsprong voor Feyenoord. Met John de Wolf als vrije verdediger en Henk Fraser als mandekker - waardoor Or lando Trustfull weer op de bank moest plaats nemen - en met de onzichtbare Rob Witschge, de onzekere Ulrich van Gobbel en de onopvallende Peter Bosz in de gelde ren ontbrak het Feyenoord aan vernuft, aan creatief vermogen om de falende Mike Obiku en Henryk Larsson in stelling te brengen. Het gevaar moest louter komen van Gas ton Taument die, bij afwezigheid van de ge schorste Regi Blinker, op links de moeilijk wendbare en trage rechtsback Leon Meijs alle hoeken van het veld liet zien. Aanvankelijk leverde zijn arbeid weinig rendement op, maar nadat Meijs niet meer wist hoe hij zijn directe opponent moest af stoppen en horendol gedraaid aan de nood rem moest trekken nadat Taument hem weer eens in de luren had gelegd, mocht Ruud Heus na 21 minuten in de tweede helft vanaf elf meter naar 1 -1 mikken. Het was een kortstondige opleving, nadat Ab dellaoui een fraaie solo van Sylla na twaalf minuten tot 1-0 had verlengd en Earnest Stewart alleen voor Ed de Goey voorlangs had geschoten. De noodzaak van het mouwen opstropen deed zich na een half uur opnieuw voor na de omstreden strafschop, die Feyenoord nog verder achterop bracht bij Ajax. „Het is duidelijk," concludeerde Geert Meijer dan ook, „de competitie is gespeeld. Ajax NEC 1-2 (0-1) 9 Kooistra 0-1, 7b. Blind 1-1, 82 Lok 1 2 Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers 17.107. Gele kaart: Ri|kaard. Reuser (Ajax). Lok. Hoekman (NEC). TOPSCORERS EREDIVISIE 1. Litmanen (Ajax) 23, 2. Van Hooi|donck (NAC) 19, 3. Gillhaus (Vitesse) 18, 4. Lammers (NAC) 17. 5. Hofstede (Roda JC) 14. 6 Roelofsen (MW), Graef (WV). Lamptey(PSV) 10 EERSTE DIVISIE 1 Breetveld (Dordrecht) 26, 2 Van der Laan (AD0 Den Haag) 19, 3 Vetten (Heracles) 18. 4. Kooijman (Heracles) 17, 5. Hoop (Telstar), Lok (NEC) 16, 7 Jansen (Den Bosch) 13, 8. Weijers (Haarlem). Mutsaers (RBC) 12 PROGRAMMA Cambuur - Vitesse, WV - Sparta, zondag. FeyeR0f A|ax, Volendam - Heerenveen, FC Groninger Ahead Eagles, RKC - FC Utrecht, FC Twente - vOat Dordrecht'90, zaterdagaar Haarlem, Fortuna - Emmen. Eindhoven - He- i Helmond Sport - NEC, Telstar - Veendam, RVel Bosch - Excelsior, De Graafschap - RBC, zond^aa -AD0 Den Haag. eer Maradona mist duel tegen Brazilië buenos aires» Diego Maradona maakt geen deel meer uit van de Argentijns j voetbalselectie die woensdag tegen Brazilië oefent. Volgens bondsarts is de voormalige ster niet voldoende hersteld va^ een kuitblessure, die hem al langere tijd hindert. re( Bondscoach Basile stelt er wel prijs op dat Maradona, di^ sinds december geen wedstrijd meer speelde, meereist na£j_, Recife. -nl BUITENLANDS VOETBAL BUITENLAND pr ventus en Sampdoria. De beste kansen waren aan vankelijk voor Inter dat van de tribune belangstellend gade werd geslagen door de werldoze trainers Beenhakker en Jansen. Het Nederlandse duo wordt in verband gebracht met Inter en Foggia, dat trainer Zeman ziet vertrekken. Jonk school uit een vrije trap van ver rakelings naast, de zeer actieve Bergkamp schoot in ideale positie recht voor doel in de handen van Rossi. Milan kwam vlak na de her vatting gelukkig op voorsprong. Savicevic schoot via het been van Bergomi raak. Doelman Zenga lag in de verkeerde hoek. De 1-0 wekte de gretigheid van de thuisploeg nog eens extra. Si- mone en Boban waren dicht bij een treffer. Omdat Milan er niet in slaag de de beslissing te forceren, kon Inter vijf minuten voor tijd op gelijke hoogte komen door een toevalstreffer. Invaller Schillaci tikte na een hoekschop van dichtbij in. De vreugde over de puntendeling was nog groot toen Massaro de pret alweer be dierf. Zijn schot, ook al weer licht van richting veranderd, zorgde in de slotminuut voor 2- 1. Juventus werd zaterdag tijdens de training door supporters uit gefloten en met eieren bekogeld wegens de uitschakeling door Cagliari in het UEFA-bekertoer- nooi. Zondag toonden slechts 20.000 toeschouwers nog een keer hun afkeuring. De ploeg, die het seizoen zonder hoofd prijs afsluit, revancheerde zich enigszins door met 4-0 te win nen van Ajax-plaaggeest Parma. Drie doelpunten waren van tiener Del Piero, de vervanger van Roberto Baggio. Hij speelde zijn tiende wedstrijd in de Serie A. Juventus kwam door de zege gelijk met Sampdoria op de tweede plaats. De ploeg van Gul- lit speelde op Sardinië 0-0 tegen Cagliari. Doelman Fiori redde fraai op inzetten van Gullit en Mancini. Lazio, zonder de weer eens ge blesseerde Engelsman Gascoig- ne, passeerde Parma door Napo- li met 3-0 te verslaan. Een doel punt was van Signori, zijn zes tiende van het seizoen. Dat is evenveel als Baggio van Juventus en Zola van Parma. De Kroaat Boksic en Bordin van Napoli werden na ruzie in de 72e mi nuut van het veld gestuurd. barcelona «gpd Romario speelt woensdag niet met Bra zilië tegen Argentinië. De spits van Bar celona heeft een mogelijke meniscus aan de rechterknie. Zaterdagavond was er niets te merken van een blessure voor Romario tijdens de uitwedstrijd van Barcelona tegen Racing Santander (1-1), waarin Cru ij ff de Deen Michael Laudrup weer een kans gaf, omdat Koe man en Stoichkov wegens een schor sing niet konden worden opgesteld. Barcelona speelde na weken van uitste kend voetbal een van zijn mindere wedstrijden. Racing zocht onmiddellijk de aanval en al na vijf minuten opende de Rus Radchenko met een krachtige kopstoot de score. Barcelona had daar na wel meer balbezit, maar de ploeg uit Santander was gevaarlijker. Zelfs met een man meer, de doelman van Santander kreeg rood, slaagde Bar celona er niet in een vuist te maken en dat werd nog erger, toen de scheids rechter vlak voor rust zijn tweede rode kaart uitdeelde. Dit maal was het Bar- celona-verdediger Ferrer die mocht ver trekken na een harde overtreding op Radchenko. In de tweede helft veranderde er aan het spelbeeld weinig. Toen Radchenko weer eens de achterhoede van Barcelo na voor schut zette, wist Sergi niets an ders te doen dan hem onderuit te ha len. Tot verbijstering van iedereen be strafte de scheidsrechter deze overtre ding slechts met een gele. Acht minuten voor tijd kon Barcelona de beloning voor zoveel tolerantie van de kant van de scheidsrechter binnenhalen. Amor maakte met een prachtig schot 1-1 en daarmee was uiteindelijk iedereen te vreden. West Ham United-doelman blokkeert een schot van Scott Sellers (I) van Newcastle United. Die ploeg won met 4-2 in het FA-bekerduel. foto epa londen «anp Manchester United heeft zaterdag twee punten laten liggen in het duel tegen num mer laatst Swindon Town. Het werd 2-2. Eric Cantona kreeg de rode kaart. Uniteds Franse superster werd wegge stuurd na «en trap tegen het lichaam van Moncur. De Engelse titelverdediger en kop loper leidde op dat moment met 2-1. Kort voor tijd profiteerde de Noor Fjortofl van de numerieke meerderheid. Hij maakte 2-2. De voorsprong van United op Blackburn Rovers liep terug tot vijf punten. Gisteren bracht achtervolger Blackburn de uitwed strijd tegen Sheffield Wednesday tot een goed einde (1-2). De uitsluiting van Cantona kwam een week na het wegzenden van doelman Schmeichel. Swindon werd vorige week nog met 1-7 verslagen door Newcastle. Tegen de koploper wenste de degradatiekandidaat geen nieuwe afgang. Na Manchesters ope ningsdoelpunt door Keane maakte de Ne derlander Nijholt gelijk. Het werd 1-2 door Ince in een hectische situatie. Hughes werd aan het hoofd getrof fen door een voorwerp uit het publiek. Can tona kon zich niet beheersen tegen Mon cur, waarna Fjortoft zijn tiende goal in ne gen duels maakte en daarmee het gelijkspel redde. Een minuut voor het einde zorgde Newell gisteren in Sheffield voor de winnende tref fer van Blackburn. De bezoekers namen in de achttiende minuut de leiding door Wil cox, vijf minuten voor rust maakte Watson de gelijkmaker. Arsenal, woensdag gekwalificeerd voor de halve finale van de Europese beker voor be kerwinnaars, toonde opnieuw een glanzen de vorm. De uitwedstrijd tegen degradatie kandidaat Southampton werd met 4-0 ge wonnen. Voor de tweede achtereenvolgen de week maakte Wright een hattrick. Hij bracht zijn doelpuntentotaal op 30. Topscorer van de Engelse premier league is Andy Cole van nummer drie Newcastle United. Cole maakte zaterdag zijn 35e bij West Ham United. Newcastle zegevierde met 4-2. Bayern deelt met Dortmund MUNCHEN DPA/SID Op de teleurstelling na de mid- weekse Europa-Cupduels volg de voor Eintracht Frankfurt en Bayer Leverkusen een zalvende overwinning in de Bundesliga. Karlsruher SC echter, dat zijn Europese debuut opfleurde met plaatsing voor de halve finales, ging zaterdag onderuit bij Schalke. DinsdagAverd Eintracht uitge schakeld door Salzburg, na het nemen van strafschoppen. De kampioenskandidaat herstelde zich zaterdag door met 4-0 te winnen bij Dynamo Dresden. Becker, Gaudino, Yeboah en Falkenmayer scoorden. Voor de Ghanees was het de veertiende treffer in de competitie. De ploeg van trainer Toppmöller naderde Bayern München tot een punt. De koploper kwam zondagavond voor 42.000 toe schouwers in het Olympiasta- dion niet verder dan 0-0 tegen Borussia Dortmund. Hambur ger SV is derde op twee punten. Het einde van Leverkusens belevenissen in Europa was nog meer bizar dan dat van Frank furt. Een uitslag van 4-4 thuis tegen Benfica, na 1-1 in Estadio da Luz. De door Stepanovic ge trainde club won sinds 27 no vember niet meer. Dat lukte nu wel, zij het met enig geluk, van Kaiserslautern. Dat stelde het zonder de geblesseerde top schutter Kuntz. Beslissend wa ren doelpunten van Wöms en de Braziliaan Sergio in de 63e en 73e minuut, waardoor de stand van 1-1 naar 3-1 opliep. Voordien scoorden Foda voor de thuisclub en Brehme uit een strafschop. De eindstand was 3- ITALIE Piacenza-Atalanta 4-0, Lecce monese 2-4, Lazio R-Napoli 3-0, Juvef Parma 4-0, Foggia-AS Roma 1-1, Cagi Sampdoria 0-0, Reggiana-Torino 1-0, noa-Udinese 3-0, AC Milan-Inter 2-1, AC Milan 28-46 Lazio R. 2i Juventus 28-37 Parma AC 2:,x. Sampdoria 28-37 AC Torino 25 SPANJE Rac.Santander-Barcelona Athl.Bilbao-Celta 2-1, Valencia-Spi"B 1-0, R Vallecano-Sevilla 2-1, Lleida-R I ciedad 1-0, Atl Madrid-Zaragoza 0-4,0 do-Osasuna 1-0. Dep La Coruna-VallaJ 1 0-0, Tenerife-Albacete 2-1, LogronesJ Madrid 3-4. La Coruna 29-41 Zaragoz SC 2-0, MSV Duisburg-Hamburger SV VfB Leipzig-FC Köln 2-3, FC Bayern M-:Ei .Dortmund 0-0. iw FC Bayern 26-33 Kaisersl 26 Frankfurt 26-32 Karlsr.SC 26 e« Hamb. SV 26-31 Duisburg 26ft ENGELAND: Aston V-0ldham 1-2, Le*e Utd-Coventry 1-0, Liverpool-Chelsea id Manchester City-Sheff teld Utd Queen's Park R-Wimbledon Southampton-Arsenal 0-4, Swindon-Vu Chester Utd 2-2, Tottenham-lpswich !S| West Ham-Newcastle 2-4, Sheffield Vij Blackburn R. 1-2. Maandag: Norwich-E. ton. Manch.Utd. 32-72 Arsenal Blackburn 32-67 Leeds Utd 33 Newcastle 32-57 Liverpool 3' c b BELGIE Anderlecht-Germ.Ekeren F Lommel-Charleroi 2-0, Lierse SK-Stans L. 1-0, Club Luik-Rac.Genk 4-0, FC' werp-KV Mechelen 0-0, Cercle Br-Bevi S 1-0, Oostende-Seraing 0-0, Wareg-y RWD Molenbeek 1-2 Anderlecht 27-42 Charleroi 27 11 Cl.8rugge 27-41 FC Antwerp 27- Seraing 27-36 Standard 27- FRANKRIJK Achtste finales beker 1 Monaco-01.Marseille 0-0; 01.M. wns. 1 val-Montpellier 1-2. Rac. Lens-Charta' 3-1 nv, Guingamp-Paris StG 0-1. 9 Auxerre 1-4, Valenciennes-Alès 2-1. - 6 tellerault-Racing'92 0-1, FC Nantes-JH deauxl-0 ZWITSERLAND: Sion-Aarau 1-1. Ser.i Lugano 1-0. FC Luzern-Grasshoppers: 1 Young Boys-Lausanne 0-4 Sion 6-22 Aarau 6 Servette 5-21 Lausanne ■- Grasshopp. 5-20 Young Boys 3 [1 PORTUGAL: Famalicao-Maritimo 0-2,1 ga-Benfica 0-2, Pac.Ferreira-Beira M» j 1, Salgueiros-Estoril 4-1, Belenenses-B vista 2-1, Estr.Amadora-V.GuimaraesC- Sporting L-G.Vicente 6-0. Uniao-Fare' 0-0, V Setubal-FC Porto 3-3. Benfica 24-40 Boavista 2^ Sporting 24-38 Guimaraes 2^- FC Porto 24-35 Maritimo 2*- SCHOTLAND: Dundee Utd-Partick 2-2 bernian-Celtic Gl. 0-0, Kilmarnock-Jc deen 2-3, Motherwell-FC Dundee 3 Raith-Hearts 2-2. Glasgow R-St.Johnstf 4-0, i Gl.Rangers 33-46 Hibernian 34- Motherwell 34-42 Celtic Gl, 33-- Aberdeen 33-41 Dundee Utd 33--' GRIEKENLAND: Doxa Dr-AEK Ath 1 Panathinaikos-Larissa 5-0, Xanthi-Apo; 4-6, Aris-Apollon 0-0, PAOK-Levadia 2- Athinaikos-OFI Kr. 2-0, Edessa-Naoussi 1. Panahaiki-Kalamaria 5-5, Panionio5> raklis 1-0. AEKAth 29-66 Ar.sS 2 Panathin. 29-59 PAOK S. 294 Olym.akos 29-59 OFI Kr 294

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16