Woningen duurder na deal met bank Jacobswoude krijgt een woningstichting Rijn- en Veenstreek Goede kans op voortzetting mastenmaker Van der Neut Waterschap gaat snel Vriezen weg opknappen Dierenweide loopt gevaar Nederlandse primeur in Plassengebied en Rijnstreek met C50-kabeltelevisienet 'Komt er een onkruidbestrijder als wij ons niet aanmelden?' Hoogmade ongerust over HSL 1 &/RIJDAG 18 MAART 1994 Burgemeester Boelen oogst kritiek op handelwijze Het bedrag dat de gemeente Rijnwoude vangt voor de westvleugel van het gemeentehuis in Hazerswoude-Rijn- dijk is kunstmatig opgekrikt. De RABO-bank was bereid voor de vleugel een hoger bedrag op tafel te leggen op oorwaarde dat de gemeente op haar beurt meer betaal de voor de oude Christus Koning MAVO. op welke plek woningen worden gebouwd. Voor het MAVO-gebouw legt de gemeente nu 200.000 gulden meer neer dan wat het gemeentebestuur er anderhalf jaar geleden maximaal ivoor over had. HAZERSWOUDE-RUNDUK Burgemeester M. Boelen moest Izich gisteravond in de commis- sie financiën verdedigen voor de aan- en verkooptransactie G. van der Lecq-de Knikker l(PvdA) beklaagde zich er over jdat de gemeente wel erg veel betaalt voor de oude school. jBoelen moest daarop toegeven dat die hoge prijs een gevolg Kvas van de prijs die de gemeen- te voor de westvleugel van het gemeentehuis wilde vangen. ..De prijs die wij voor de MAVO betalen maakt wezenlijk onder deel uit van de transactie met de RABO-bank. Daaruit is ook de prijs van de westvleugel voortgekomen", aldus de bur gemeester. Het gevolg van deze deal is dat de huizen die op het terrein van de af te breken school wor den gebouwd, duurder worden. De gemeente wil de hogere aankoopprijs namelijk doorbe rekenen aan woningbouwvere niging Volksbelang. Volksbelang is gevraagd een plan te ontwik kelen voor de strook langs de Da Costasingel tussen de Pot gieterlaan en de oude MAVO. Hier zouden zo'n veertig wo ningen moeten komen. Volgens de woningbouwvereniging is de grond, gezien de voorwaarden die de gemeente stelt, veel te duur. Ondanks de kunstmatige prijsverhoging levert de west vleugel nog altijd minder op dan in de begroting stond. De oorspronkelijke bedoeling was om de vleugel te gaan verhuren. Daarbij werd gerekend op een jaarlijkse huuropbrengst die on geveer een halve ton hoger lag dan het bedrag dat de vleugel nu (ongerekend) opbrengt. Boelen kreeg gisteren niet al leen kritiek op de bedragen die met het afstoten van de west vleugel zijn gemoeid. Ook de Het gemeentehuis aan de Frederik van Eedenplein in Hazerswoude-Rijndijk. manier waarop de zaak werd behandeld was de oppositie een doorn in het oog. PvdA, D66 en RPF/GPV konden het niet ver kroppen dat de opbrengst van de westvleugel in wezen al was uitgegeven voordat tot verkoop is besloten. Begin deze maand besloot de gemeenteraad defi nitief tot uitbreiding van het ge meentehuis. Die uitbreiding wordt voor een deel gefinan cierd uit de opbrengst van de westvleugel. En over de verkoop daarvan valt pas eind deze maand de beslissing. Van der Lecq en J. Matze (RP F/GPV) stelden dat de burge meester onzorgvuldig heeft ge handeld door de voorstellen in deze volgorde naar de raad te sturen. M. Balk-Hooghuis (D66) was zelfs zo boos dat zij bijna geen woord kon uitbrengen. Zij meldde slechts dat ze het eens was met de kritiek, en kondigde aan dat haar fractie in de raad tegen de verkoop van de west vleugel en de aankoop van het MAVO-gebouw zal s De burgemeester vond de kri- iek aan zijn adres niet terecht. Als er al sprake was van onzorg vuldigheid, dan zou dat het hele college van B en W en de hele gemeenteraad te verwijten zijn. De wat onlogische volgorde van besluitvorming „was een voor stel van het college. Het is ver volgens aan de raad om te be palen of de procedure ook zo wordt doorlopen. De raad ging er niet tegen in", aldus Boelen. c Er is een grote kans dat er bij mastenmakerij D. van der Neut aan de Alphense Energieweg over twee weken weer wordt gewerkt. In twee dagen tijd hebben zich zeven potentiële kopers gemeld bij cu- rator A. Berntsen. De meeste belangstellenden willen slechts een ideel van het eergisteren failliet verklaarde bedrijf overnemen. Vol- Igens Berntsen is de kans dan ook groot dat de mastenmakerij wordt opgesplitst. Op de vraag voor hoeveel van de veertien perso neelsleden er straks weer werk is, kan de curator in dit stadium nog niets zeggen. Berntsen gaat de komende dagen met de potentiële kopers om de tafel zitten. Halverwege volgende week hoopt hij uitsluitsel te kunnen geven over de toekomst van het Alphense bedrijf. Van der Neut maakte en importeerde tot het faillissement zowel vlaggen masten als masten voor zeilboten. Bovendien maakte Van der Neut masten van hout, polyester en aluminium. De meeste concurenten hebben zich gespecialiseerd in slechts één produkt. Die hebben daardoor alleen belangstelling voor één onderdeel van het failliete bedrijf. Kosten bijna een miljoen gulden Bedrijf vestigt zich I januari in Leimuiden JACOBSWOUDE MARIETA KROFT Het gemeentelijk woningbedrijf van Ja cobswoude wordt met ingang van 1 ja nuari a.s. zelfstandig. Na er bijna een jaar over te hebben gepraat, ging de ge meenteraad gisteravond akkoord met de komst van een woningstichting. Het be drijf wordt waarschijnlijk ondergebracht in het gebouw van de technische dienst in Leimuiden. De gemeente stoot haar woningbedrijf af om 'dubbele pettenproblematiek' te voorkomen. Jacobswoude houdt nu nog toezicht op haar eigen uitvoering van het huisvestingsbeleid. In de nieuwe situatie blijft de gemeente het toezicht houden, maar voert de woningstichting het huis vestingsbeleid uit. Die uitvoering bestaat uit het bouwen, verhuren en onderhou den van woningen. De raad was het eens met B en W om een stichting in het leven te roepen en geen vereniging zoals buurgemeente Alkemade heeft. Volgens burgemeester W. van Beek is het nadeel van een ver eniging dat 'de leden een belang hebben en dat is zo goedkoop mogelijk wonen.' „Het gevaar is dat ze minder oog hebben voor het algemeen belang." Zeven ambtenaren verhuizen met het woningbedrijf mee naar Leimuiden. De technische dienst verhuist waarschijnlijk naar het pand van gemeentewerken in Woubrugge. Van Beek: „We willen ge meentewerken op een punt in de ge meente hebben. Nu staat een deel in Leimuiden en het andere deel in Wou brugge. Het is mogelijk dat we daarom JACOBSWOUDE/TER A Het waterschap De Oude Rijn stromen knapt dit voorjaar nog de Vriezenweg op. De gemeente Jacobswoude is blij toe, want deze verbinding tussen Ter Aar en Leimuiden verkeerde al jaren in slechte staat. „We krijgen veel klachten en zelfs aanspra- I kelijkheidsstellingen", merkte wethouder I.. Bruins gister avond tijdens de raadsvergade ring op. De kosten van de opknap beurt, circa een miljoen gulden, komt voor rekening van het wa- J terschap. Deze heeft de weg na melijk begin vorig jaar in zo'n slechte staat aan de gemeente j overgedragen. De raad ging ermee akkoord om er zelf ook 60.000 gulden te gen aan te gooien. Dat bedrag is bedoeld voor het verbreden van de duiker die halverwege de cir ca drie kilometer lange weg ligt. „Nu die weg toch wordt opge knapt, is het wel zo handig om gelijk de duikerbrug mee te pakken", legde Bruins uit. Vol gens de wethouder gebeuren nu vaak ongelukken op deze plaats omdat twee auto's elkaar daar niet gelijk kunnen passeren. Na de verbreding van de brug kan dat wel. Alleen WD-raadslid J. van Dam uitte zijn twijfels over de kwaliteit van de herstelwerk zaamheden die het waterschap op het oog heeft. Bruins ver wees naar een onafhankelijk bureau dat positief advies over de voorgestelde opknapbeurt heeft gegeven. Kinderen planten essen en prunussen in Oude Wetering het pand in Woubrugge verbouwen of dat er nieuwbouw wordt gepleegd. Het is ook mogelijk dat gemeentewerken bij het nieuwe gemeentehuis wordt getrok ken." Van Beek merkte nog op trots te zijn dat hij een financieel gezond wo ningbedrijf kan overdragen. „Het leuke is ook dat we ze gelijk al twee projecten mee kunnen geven: namelijk de bouw van bejaardenwoningen op het terrein van De Peppel in Leimuiden en de bouw van aanleunwoningen bij Woudsoord in Woubrugge." JACOBSWOUDE Leerlingen van basisschool De Wegwijzer planten woensdag, tij- j dens de nationale boomplantdag, vijf prunussen en negen boi-es- sen aan de Saskia van Uylenburchlaan in Oude Wetering. Wethou der W. Nugteren plant om tien uur de eerste boom. Ook aan de Googermolenweg komen bomen. Leerlingen van De Schakel gaan daar ook om tien uur aan het werk om in totaal 31 es sen een plekje te geven. Deze bomen komen op de plek waar de gemeente in december populieren heeft gekapt. ROELOFARENDSVEENEen biertje tappen is niet zo makkelijk als het lijkt. En vooral niet als i paar strenge juryleden temidden van het joelend publiek op je vingers kijkt. Dat onder vonden de 20 deelnemers gisteravond in café De Pepersteeg wel tijdens de eerste voorron de van de biertapwedstrijden. Bibberend be dienden ze de juryleden van een kleintje bier, een groot glas of een fluit (een lang smal glas bier). Niet alleen werd er gelet op het tappen zelf, maar ook op het spoelen van de glazen en de manier van bedienen. De beste biertapper van café De Pepersteeg werd Brenda van der Meer. Zij mag samen met Bart Vesseur (tweede), Collin Hogenboom (derde) en Ray mond Kroeze (vierde) mee doen aan de finale die op 22 april in café 't Veen wordt gehou den. De wedstrijd wordt volgende week donder dag voortgezet in café Heemskerk. Vrijdag 1 april is café Hogenboom aan de beurt, op 8 april café-bar 't Veen en op 15 april 't Haven tje. Bierbrouwerij Heineken stuurt vier des kundige juryleden naar de finale op 22 april. Iedere kroeg heeft 20 deelnemers. Daarvan mogen de vier beste naar de finale. FOTO BEN DE BRUYN Enkele verontruste kinderen stonden volgens burgemeester W. van Beek onlangs spontaan aan de deur van het gemeente huis. „De gemeente gaat toch niet onze dierenweide inpik ken?. vroegen ze hem. Ook de raadsleden H. van der Nagel i en i van Dam (VVD) vroegen zich gisteravond in de raadsvergadering af of voorko men kan worden dat de dieren weide of een deel daarvan moet worden opgeofferd aan de nieuwbouw van het gemeente huis. Burgemeester W. van Beek kon gisteravond geen harde ga ranties geven. „Hoogstwaar schijnlijk hebben we de dieren weide en de speelplek niet no dig. De architecten hebben we gevraagd er in principe van af te blijven." Een garantie gaf hij wel: „De plek wordt in elk geval niet helemaal volgebouwd." Van Beek kon zich wel voor stellen dat er rond het gemeen tehuis een soort parkt wordt aangelegd, dat wordt geinte- greerd met de dierenweide. „Mogelijk wordt er dan wat ge schoven met de ruimte." Hij be nadrukte dergelijke plannen vooraf met omwonenden te be spreken. De mensen die in de omge ving van het nieuw te bouwen gemeentehuis tussen de dieren weide en het aannemersbedrijf Blaazer in Rijnsatewoude wo nen. hebben inmiddels al een brief gehad van de gemeente. Daarin worden ze op 21 april uitgenodigd voor een informa tie-avond. Modernisering van kabelnet afgerond ROELOFARENDSVEEN J De modernisering van het ka- beltelevisienet is voltooid. In de gemeenten Alkemade. Nieuw koop, Jacobswoude, Liemeer en j Ter Aar liggen de hypermoder ne glasvezelkabels in de grond. In de toekomst kunnen hiermee vijftig televisiezenders worden I ontvangen. De afronding van j het project werd gistermiddag in het gemeentehuis van Roelo- farendsveen gevierd door kabel exploitant Casema. Het Plassengebied en Rijn streek heeft de primeur in Ne- derland. Het is de eerste keer j dat het zogeheten C50-kabelte- levisienet is gerealiseerd. Dat was natuurlijk reden voor een feestje. De allerlaatste glasvezel verbinding werd in de raadszaal van het gemeentehuis gelegd. Via een ingenieus apparaat laste burgemeester A. Meerburg van Alkcmade symbolisch de dunne kabeltjes aan elkaar. Scherper ontvangst Met de nieuwe kabels is niet al leen het kabelnet van radio en televisie uitgebreid, maar ook de ontvangst is scherper en sto ringen zijn minder. Sinds twee weken hebben de gemeenten er vijf televisie- en vier radiozen ders bij. Dit zijn onder meer Duitsland 3. Discovery Channel en Radio Noordzee. Het aantal zenders is nu 24 maar kan in de toekomst worden uitgebreid tot maximaal vijftig. De tarieven voor de aansluiting blijven laag. De kosten die 21,75 gulden per maand bedragen zullen in de toekomst maximaal met vijftien cent per jaar worden verhoogd. Dit heeft Casema met de ge meenten afgesproken, op voor waarde dat het nog tien jaar ex ploitant van de kabel blijft. Over de streep Tachtig procent van de inwo ners is aangesloten op het ka belnet. Volgens Meerburg zul len dit er ook niet veel meer worden. „Misschien kunnen we nog een aantal mensen over de streep trekken, maar sommige bewoners pakken nog een goed boek, en brengen de avond le zend door." Daarbij komt ook dat een aantal huizen buiten het bereik van de kabel ligt. Mensen die graag een kabel aansluiting willen zullen dan zelf voor de kosten van aanleg op moeten draaien. De burgemeester kreeg giste ren ook nog een cadeautje van Casema. Hij mocht tienduizend gulden in ontvangst nemen, on der meer als excuus voor de op gelopen vertraging. Het project, dat acht miljoen gulden heeft gekost, liep namelijk niet geheel volgens de planning. Wegens vorst en regen duurde de aanleg twee maanden langer dan ver wacht. „We zullen hiervoor vast wel een hulpbehoevende stich ting weten te vinden", was de reactie van de burgemeester. Verbazing over folder Groene Stippenplan ALKEMADE MARIETA KROFT Diverse inwoners van Alkema de zonder stoep voor de deur, keken vorige week wel erg vreemd op toen ze een folder van de gemeente in de bus kregen over 'het Groene Stip penplan'. In die folder werden zij opgeroepen voortaan zelf hun stoep onkruidvrij te hou den. .Als ze zich voor 1 'april aanmelden bij de gemeente, weten de onkruidbestrijders dat ze dat deel van de stoep kunnen overslaan. „Met ande re woordenzegt bewoner Volwater van de Floraweg. „Komt er wél een onkruidbe strijder als wij ons niet aan melden? Ik heb er hier nog nooit een gezien.'1 Volgens milieu-ambtenaar L. van der I^ij krijgen ze geen bezoek van een onkruidbestrijder. „Dat ze toch een folder hebben gehad is omdat het goedkoper om de folder huis-aan-huis te ver spreiden in de bebouwde ge bieden, dan om elke woning te selecteren op de aanwezigheid van een stoep", aldus Van der Leij. „We hebben ervoor geko zen om de folder zo breed mo gelijk te verspreiden." De afgelopen dagen zijn bij de gemeente al zo'n 60 aan meldingen binnengekomen. Een medewerker van de bui tendienst brengt binnenkort een groene stip bij deze men sen op de stoep aan. Hierdoor wordt het voor de onkruidbe strijder duidelijk dat hij op dat deel van de stoep niet hoeft te spuiten. Van der Lcij hoopt nog dit jaar de 1000e stip aan te kunnen brengen. Op dit mo ment zijn er in de hele ge meente zo'n 780 groene stip pen aangebracht. Behalve aanmeldingen, ko men ook afmeldingen binnen. „Maar die zijn op de vingers van een hand te tellen", aldus Van der Leij. De gemeente AJkemade begon in 1990 met een experiment in een deel van de gemeente. Vanaf 1992 kan elke inwoner van Alkema de meedoen aan het Groene Stippenplan. JACOBSWOUDE „Wanhoop niet voor het zover is." Dat advies geeft burge meester W. van Beek aan de in woners van Hoogmade die vre zen vooi de Msi „leg het hoofd niet in de schoot." Hij raadt de bewoners aan gebruik te maken van de bezwarenpro cedures, Bovendien zal de ge meente Jacobswoude zich, al dus Van Beek gisteravond tij dens de raadsvergadering, sa men met het bestuurlijk over legplatform blijven verzetten te gen de komst van de flitstrein door Hoogmade. Volgens CDA-raadslid Th. van Wieringen is de verontrus ting onder de inwoners van Hoogmade toegeslagen. De HSL is namelijk gepland tussen de dorpskern en de rijksweg. Van Beek deelde mee dat er een informatiepunt in het ge meentehuis wordt ingericht waar iedereen terecht kan met vragen. Bovendien kunnen de bewoners een dezer dagen een brief van de gemeente verwach ten. De inhoud van de brief hangt af van het besluit dat de ministerraad mogelijk vandaag over het HSL-traject neemt. Sponsorloop voor Ronald McDonald RUNSATERWOUDE» leerlingen van de Rijnsater- woudse basisscholen De I loek- steen en De Kinderarcke zijn op donderdag 24 maart de hele middag in touw voor de Ronald McDonald-huizen. Vanaf 14.00 uur zetten de scholieren alles op alles in de sponsorloop, die wordt gehouden in sporthal De Meerkant aan de Herenweg. Voor de loop is een spectaculair circuit uitgezet met de nodige hindernissen. Sinds half maart hebben zij sponsors gezocht die de per ge lopen rondje geld geven voor de Ronald McDonaldhuizen. In die huizen kunnen ouders vlak bij een ziekenhuis logeren wanneer hun zieke kind daar wordt ver pleegd. Diezelfde middag om 15.30 uur is in basisschool De Kinderarcke een bazaar met di verse attracties, waaronder een rad van avontuur. De bazaar duurt tot 20.00 uur. Ook hiervan komt de opbrengst volledig ten goede aan de Ronald McDo- nald-huizen. VRIJE TIJD Bingo In de Ridderhof in Koudekerk aan den Rijn kan vanavond weer bingo worden gespeeld. Lr zijn vele prijzen te winnen en de superronde zal niet ontbre ken. De Ridderhof is te vinden aan de Kerlaan 20. Aanvang: 20.00 uur. Kinderdisco S.B.V. Vreugdeoord organiseert morgen een kinderdisco voor jeugd van 4 t/m 12 jaar. De dis co duurt van 19.00 lot ca. 21.00 uur. Entree voor leden is twee gulden, en niet-leden betalen 2,50 gulden. Vreugdeoord is ge vestigd in de Vorselenburgstraat 25 in Alphen aan den Rijn. Open dag De Vrije School Alphen organi seert morgen een open dag. in de vorm van een lesochtend voor volwassenen. Met deze dag wil zij de buitenwereld informe ren over de school en haar on derwijsvorm. De ochtend begint dm 10.00 uur en eindigt rond 13.00 uur. De Vrije School is ge vestigd aan de Hoefbladstraat 46. Expositie Schilderes Hetty Arens expo seert morgen tot en met 27 april in de Eendenkooi te Zoeterwou- de-Rijndiik. Op de expositie is haar werk op papier en doek te zien. De Eendenkooi is te vin den aan het Kooikerpad. Hobby beurs Het Alphense dienstencentrum Westerhove houdt op zondag 20 maart van 11.00 tot 16.00 uur een hohhybeurs. Aan de beurs doen 33 hobbyisten mee, die bij elkaar een grote variëteit aan vrijetijdsbestedingen ten toon spreiden. De toegang tot de beurs is gratis. Westerhove is gevestigd aan de Anna van Bu- renlaan 147 in Alphen aan den Rijn. Autopuzzelrit De S.B.V. Vreugdeoord organi seert op zondag 20 maart een autopuzzelrit. De tocht is ca. 70 kilometer en zal starten van het verenigingsgebouw de Vier hoek. Inschrijven kan op de dag zelf tussen 12.00 en 14.00 uur. De Vierhoek staat aan de Vorse lenburgstraat 25 in Alphen aan den Rijn.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17