m 'Ik ben veel te impulsief' Competitie zit LD Cup dwars >1 Bax en Lisse bereiken eindstrijd van LD Cup Sport Vervanger van Litmanen heeft nog geen naam Afdeling Leiden vindt zes districten te weinig Koudekerk verliest na nederlaag de aansluiting 2qDINSDAG 15 MAART 1994 Foreholte ontvangt Rijnsburgse Boys voorhout Foreholte probeert vanavond, indien het veld in I Voorhout bespeelbaar is, Rijnsburgse Boys de weg te versperren r de kwartfinales van het toernooi om de Leidsch Dagblad I Cup. De winnaar van de wedstrijd tussen de zondagtweedeklas- ser en de zaterdageersteklasser, die om 19.30 uur in Voorhout begint, moet het op 12 april opnemen tegen de winnaar van ROAC '79 - Teylingen. Dat duel staat voor volgende week dins dag op het programma. UVS en Sleutels spelen bij LFC om de I halve finale van de Zilveren Molen. TOP speelt om Super Cup ;n« TOP speelt vanavond in de HKV/OE-hal om de Rijndelf- I land Supercup. De winnaar van de LD-Cup vindt thuisclub HK- V/Ons Eibernest tegenover zich, dat het Haagse bekertoernooi op haar naam schreef. Reeds tweemaal eerder kwam de nieuw bakken overgangsklasser in actie om de Supercup, maar beide ;n verloren de Sassenheimers kansloos van Die Haghe. I Siemerink blijft winnen key biscayne Jan Siemerink heeft na de zege op Ivan Lendl in de tweede ronde van Key Biscayne gisteren opnieuw voor een ver rassing gezorgd. De Rijnsburger versloeg de nummer 26 van de wereld, Andrei Chesnokov, in twee sets: 6-2, 6-3. Ook Brenda 1 Schultz en Paul Haarhuis kwamen een ronde verder. Katrin Krabbe is zwanger Heerlen Zwangerschapsgymnastiek in plaats van training voor een comeback. De Duitse Katrin Krabbe, nog niet zo langgele den de primadonna van de sprint en het troetelkind van de na tie, blijft buiten de atletiekbaan de gemoederen flink bezig hou den. De zorgen stapelen zich op voor de tweevoudig wereld kampioene van 1991Tot overmaat van ramp is de koele blondi ne zwanger geraakt. In september verwacht de 24-jarige atlete een baby na een 'ongelukje' met haar advocaat Michael Zim- mermann. Katrin Krabbe is tot eind 1995 geschorst. Furlan verstevigt positie montemonacoGiorgio Furlan heeft zijn positie als klassement sleider in de Tirreno-Adriatico gisteren verstevigd. De Italiaanse wielrenner was in de laatste beklimming van de zesde etappe naar Montemonaco door geen van zijn elf medevluchters bij te houden. Voor Furlan was de tweede etappezege in de Tirreno de vierde seizoenszege. tim brouwer de koning Als Teylingen en De Sleutels de finale van het toernooi om de eidsch Dagblad Cup bereiken, er op Hemelvaartsdag geen vuiltje aan de lucht. Beide 'cup- fighters' hebben namelijk op donderdag 12 mei geen compe- Ititieverplichtingen, tenzij de iweergoden in de tussentijd nog roet in het eten gooien. Voor de zes andere kandidaat-finalisten zijn op de finaledag competitie wedstrijden vastgesteld. De grote finaledag op de ter reinen van het 75-jarige Lugdunum dreigt door een be slissing van 'Zeist' van een at- fcfactie te worden beroofd. De eindstrijd bij de standaardelftal- leh komt op die datum in ge- yaar, omdat voor de zaterda geersteklassers en alle zon dagamateurs van de KNVB een complete competitieronde (wedstrijd 21) is vastgesteld op 12 mei. En hoe groot het toer nooi om de LD Cup ook is, competitie gaat nog altijd vóór bekervoet bal. De Afdeling Leiden van de KNVB zoekt naarstig naar een alternatief scenario voor het ge val op Hemelvaartsdag niet alle finales kunnen worden afge werkt. Een eindstrijd Teylingen - De Sleutels ligt daarbij niet voor de hand, maar als andere ploegen zonder promotie- of degradatiekansen de eindstrijd halen, hoeft de 21ste competi tieronde die finale ook niet te belemmeren. Afdelingsbestuur der Gerard van Dijk, voorzitter van de LD Cup-commissie: „In dat geval kan er misschien met competitiewedstrijden worden geschoven. Zo niet, dan gaan we met Lugdunum kijken naar een geschikte andere datum voor de finale van de standaard- elftallen. De finaledag is heilig, maar Zeist noopt ons tot het be denken van een alternatief sce nario." Overigens bestaat de kans dat die eindstrijd moet worden on dergebracht bij een andere ver eniging dan Lugdunum, dat vanwege zijn jubileum een druk toernooischema heeft. Van Dijk: „Daarover kan ik nu nog weinig zeggen. Dat is van vele factoren afhankelijk. Tegen die tijd zijn we al bijna toe aan de nacom- petitie. Pas als het toernooi en de competitie wat verder zijn gevorderd, kunnen we definitief vooreen scenario kiezen." Een andere dreiging voor de finaledag lijkt van de baan. Op de velden van UVS, waar ook enkele LD Cup-finales worden afgewerkt, staan ook competi tiewedstrijden gepland. Maar UVS-voorzitter Bart van Leeu wen zegde gisteravond aan af delingsbestuurder Gerard van Dijk zijn medewerking toe om de velden vrij te houden voor de LD Cup-finales. fjoordwuk jan daan v De finale van de LD-Cup zaal voetbal gaat dit jaar tussen Bax en ZW Lisse. In de Noordwijk- hal versloegen de Voorhouters in de halve finale het Leidse McDonald's met 3-2 (1-0). ZW Lisse schoof verrassend de ploeg van De Sleutels aan de kant: 2-1 (1-1). twee eerste divisionisten, *n McDonald's, verschenen in Noordwijk gehavend voor de halve finale van de afdelings he- ker. In een matte wedstrijd opende Hennie Koet, na een klein kwartier, de score voor Bax: 1-0. McDonald's kon daar voor rust alleen een schot op de paal van Nico Lakenberg tegen- stellen. In de tweede helft liep Bax verder uit via twee tref fers van Patrick Scheurwater: 2- 0. De Leidenaars profiteerden vervolgens van enige gemak zucht bij Bax met doelpunten Ivan Hans van Marwijk (straf- ROBONDERWATER 071-35646* amsterdam Ronald de Boer. archieffoto gpd-verslaggever Ajax is zonder Jari Litmanen en Tarik Oulida naar Parma ver trokken. Topscorer Litmanen liep vorige week donderdag op de training een spierscheuring op. Louis van Gaal vreest dat hij de Fin drie tot zes weken zal moeten missen. De technisch directeur hoopt dat Oulida. die vrijdag in de competitiewed strijd tegen WV geblesseerd raakte, weer fit is voor de klas sieker tegen Feyenoord, op 27 maart in de Rotterdamse Kuip. Behalve Litmanen en Oulida ontbreekt ook Finidi George in de return tegen Parma. De Ni- geriaan is opgeëist door de voetbalbond van zijn land. Ni geria bereidt zich voor op het toernooi om de Africa Cup. van 25 maart tot en met 10 april in Tunesië. Als vervanger van Ge orge stuurt Van Gaal morgen avond waarschijnlijk Peter van Vossen de arena van Stadio En- nioTardini in. Onder de zestien spelers die Van Gaal naar het Toscaanse provinciestadje heeft meegeno men bevinden zich ook Dan Pe tersen en Edgar Davids. Beiden zijn hersteld van van lichte bles sures. Davids, zo heeft Van Gaal al laten weten, zal tegen Parma in ieder geval deel uitmaken van zijn basiselftal. Wie hij als vervanger van Litmanen aan wijst, wilde hij nog niet zeggen. Waarschijnlijk kiest hij voor Pe tersen. Ronald de Boer is als enige van de meegereisde spelers niet helemaal fit. De centrumspits sukkelt met lichte blessures. Van Gaal: „Hij had eerst lies- en buikklachten, nu heeft hij weer last van zijn knie. Maar dat is niet de reden dat hij niet speelt. Pettersson acteert de laatste tijd heel sterk in de punt van de aanval en daarom is hij nu mijn eerste keus voor die positie." Parma; volgens de Italianen de aanvallende sensatie van Eu ropa. „Eerder een gewone counterploeg", bromde Louis van Gaal. technisch directeur. ..In vergelijking met Ajax dan." Ajax? Inderdaad, de meest aan vallende ploeg van Europa. Maar in de Serie A zouden de Amsterdammers met dit naïeve voetbal toch echt geen kam pioen worden. ,j\jax zou in Italië ergens on derin staan. Of zelfs degrade ren", kaatste Nevio Scala de bal terug. De trainer van Parma was gekwetst door de opmerkingen van zijn Hollandse collega. Dat paste niet. Zeker niet in een cul tuur waar de waarheid bijna al tijd schuil gaat onder een gepo lijst laagje van beleefdheden. Het is de dag na de toppresta tie tegen Inter. De 4-1 heeft de voetballers zichtbaar goed ge daan. „We voelen ons sterk", zegt Tomas Brolin, Zweed in dienst van Parma. „Als we zo spelen als tegen Inter", laat Sca la zo maar uit zijn mond vallen, „winnen we ook van Ajax." Een opzienbarende uitspraak, zeker voor Italiaanse begrippen. Daarom hecht Scala, succestrai ner in een pluizig truitje en een tweedehands autootje, er aan Ajax nog enkele complimenten toe te voegen. Zoals het hoort in Italië". Feyenoord geeft Van Loen boete na rode kaart tegen Twente SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten, maandag 14 maart: 1 7 15 17 19 22 30-40 45 <17-SI 5861 68 76 (onder voorbehoud) LOTTO 10 Het bestuur van Feyenoord heeft John van Loen een zware geldboete opgelegd als strafmaatregel voor zijn onbezonnen actie tegen FC Twente-speler Prince Polley. De hoogte van het bedrag zou rond de 10.000 gulden zijn. De leiding van Feyenoord deed dat in overleg met de technische staf. De coaches Willem van Hanegem en Geert Meijer adviseerden gisteren voorzitter Jorien van den Herik maatregelen te nemen tegen de speler, omdat deze door zijn gedrag voor de tweede maal binnen een seizoen in diskrediet heeft gebracht. van Enschede rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever In de thuiswedstrijd tegen FC Porto kreeg van Loen ook een rode kaart wegens agressief ge drag op het veld. Van Hanegem en Meijer besloten toen te vol staan met een schorsing van een duel. Van Hanegem: ..Maar het houdt natuurlijk een keer op. We hebben een daad willen stellen." Over de hoogte van de boete worden geen mededelin gen gedaan. Van Loen accepteert alles ge laten zo lijkt het. Hij verstopt zich niet voor de pers en is be reid terug te blikken naar zon dag. Van Loen: „Er is na de wedstrijd tegen FC Twe nig contact geweest, kleedkamer zocht ik eei op. Het was doodstil, niets gezegd. Ook niet door de spelers. Ja, ze vonden het stom van me. Dat begreep ik wel." „Toen ik thuis kwam kreeg ik ook van mijn vrouw nog op m'n kloten, 's Avonds kon ik niet sla pen. Heel de nacht heb ik wak ker gelegen. Kun je nagaan hoe ik ermee bezig was. Pas om zes uur viel ik in slaap. Om half ze ven werd de kleine al wakker. Nu ben ik nóg chagrijnig. Ik zit er verschrikkelijk mee dat het in mis is gegaan. Stom „Ik ben stom geweest om zo te reageren. Ik zag Polley slaan naar Henk Fraser. De scheids rechter zag het niet. Ik vond dat ongehoord, dus vloog ik op Pol ley af. Ik wilde opkomen voor Henkie. Ik blijf volhouden dat ik Polley niet met m'n vuist heb geslagen. Ik gaf hem een flinke duw, toen ging hij rollen en gil len. Hij kan leuk theater spelen, die kleine Prince. Echt, ik zweer op alles dat ik geen elle boogstoot of een vuistslag gaf. Maar het blijft stom van mij, ja. Ik ben veel te impulsief. „Een hele tijd hen ik rustig geweest. Ik vind ook dat ik goe de jaren heb gekend. Ik speel In de twaalf jaar betaald voetbal. Bij hoekje Ajax ben ik nooit geschorst ge weest. Daar heb ik toch nog 32 wedstrijden in het eerste mee gedaan. Bij FC Utrecht en Roda JC haalde ik het Nederlands elf tal. Toen speelde ik echt niet anders. Bij Utrecht ging het er bovendien nog een 'poepie' er ger aan toe dan nu bij Feye noord. Maar toen maakte nie mand er een probleem van." „Ik moet me niet uit mijn tent laten lokken. Tegenstanders proberen dat steeds voor elkaar te krijgen. Dan is er nog de rol van het publiek. Mensen schel den mij negentig minuten lang uit. Ze wensen mij alle ziektes toe. De jongens in de selectie wensen me voor een wedstrijd succes, als ze het horen. Ze we ten dat ik het er moeilijk heb. Daarom mag ik best terug doen op het veld of als ik word gewisseld." Psycholoog De hulp van een sportpsycho- loog wijst hij van de hand. „Bij FC Utrecht heb ik al eens met zo'n man gewerkt. Daar hadden we Peter Blitz. Kan Van Hane gem ook nog over meepraten. Kreeg je een stip op je hand en dan moest je daar naar blijven kijken. Je moest ervan in een soort trance raken. Dat hoef ik allemaal niet. Daar zie ik geen heil in. Ik voel me ook niet on rustig of zo. Het is ook niet nieuw dat ik agressief ben in het veld. Alleen omdat ik nu weer rood heb gehad, springt de hele wereld er bovenop." Hij is niet bang dat Feye noord over enkele maanden met hem wil breken. „Nee na tuurlijk niet. Dat zou ik heel raar vinden. Ik heb nog een contract voor twee jaar. Eerlijk, daarover zit ik echt nier in de war. Als de trainer zegt dat hij straks de keuze laat vallen op ie mand die meer relaxed is in het veld, dan zie ik dat wel. Ik vind nog steeds dat ik een goede keuze heb gemaakt met Feye noord. Mijn voornaamste doel was om weer aan spelen toe te komen, toen Wim Jansen me bij Ajax weghaalde. Dat is gelukt. Het is niet altijd geweldig ge gaan, maar zeker in de eerste helft van deze competitie had ik geen reden tot klagen. Daarom kijk ik nog steeds niet met een ontevreden gevoel achterom." iles Davenpor (VSt/7) Tauiiat (Fra) 6-0 5. Dat< (Jap/5) Sawamatsu (Jap) 6-2 6-4. Novot (Arg) 6 4 6-2, Schuil; (WRu/9) Coetrer (ZAf) 7-6 6-4 WIELRENNEN s Avonds kreeg ik ook nog v schop) en reserve doelman Wil fred Hensing: 3-2. In de slotmi nuten leek McDonald's nog langszij te komen, maar de Voorhoutse defensie bleef over eind. In een grimmige wedstrijd verraste hoofdklasser ZW Lisse de tweede divisionist De Sleu tels. Nadat Ronald Labordus de Leidenaars op een 1-0 voor sprong had gezet, bracht Hans van Masbergen zijn ploeg nog voor de pauze op gelijke hoogte: 1-1. Na de rust zorgde invaller Viktor Klaren voor de onver wachte Lissese voorsprong: 2-1. De Sleutels gingen vervolgens, ondanks een groot aantal kan sen, tevergeefs op jacht naar de gelijkmaker. De gebrekkige tref zekerheid bij de Leidenaars leidde tot de nodige frustratie. Patrick Heymans zocht de fout bij de scheidsrechter, en kon, voor herhaaldelijk commentaar op de leiding, vroegtijdig ver trekken: 2-1. Barcelona» Met de balbehandeling van Johan Cruijff is nog altijd weinig mis zo te zien. Terwijl hij met zijn achterste op het leder balanceert, kraait 'de meester' het uit van de pret. De coach van Barcelona is in gesprek met zijn assistent Carlos Rexach (links). Het duo stoomt de ploeg klaar voorde thuiswedstrijd te gen Spartak Moskou in de Champions League. foto ai TIM BROUWER de KONING De Afdeling Leiden werkt con structief aan een alternatief voor de jongste herstructure ringsplannen van de KNVB. Uit de concept-eindrapportage blijkt dat het aantal afdelingen van twintig tot zes moet worden teruggebracht. Het bestuur van de Afdeling Leiden denkt dat een alternatief met een groter aantal 'districten' meer kans van slagen heeft. „Dit concept is voor ons niet acceptabel", zegt Gerard van Dijk, vice-voorzitter van het af delingsbestuur. De huidige Af deling Leiden wordt in de con cept-eindrapportage onderge bracht in het district Midden- West, dat de huidige afdelingen Leiden, Gouda, Den Haag en Utrecht omvat. „Met zes distric ten drijf je te veel van de basis af. Dat zorgt in letterlijke zin voor afstandelijkheid. Het vrij willigerswerk kun je dan vol gens mij vaarwel zeggen, als de structuur al bijna niet uit te leg gen is. Terwijl overal om je heen. wordt gedecentraliseerd, wil de KNVB met dit concept juist gaan centraliseren. Maar ik ver baas me nergens meer over. Ge lukkig is dit een concept, waar op nog wijzigingen zijn aan te brengen." Van Dijk is 'een stuk optimis tischer dan een maand geleden' over de kansen van het alterna tief dat Leiden en enkele andere Afdelingen willen aandragen. „Op de inhoud daarvan kan ik nu nog niet ingaan. Maar ik ver wacht dat het voorzittersoverleg van 19 maart het bestuur van de amateursectie van de KNVB een duidelijk signaal geeft. Daarbij hoeft I-eiden overigens niet het voortouw te nemen. Van de KNVB verwacht ik dat zij een breed draagvlak voor de nieuwe structuur zoekt." grande (Ita). 5 Elli (Ita) 0 42. 6 Chiap- [iiicci (Ita) 0 45. 7. Calcaterra (Ita). 8 Massi (Ita), 9 Coppolillo (Ita), 10 Sören sen (Den). 37 Rooks 1 22, 62 Theumsse 4 44, 65 Mulders, 76 Maassen, 79. Vos kamp. 86. Cordes, 113. Den Bakker 6 43, j 57.31. 2 Berzin 0 43, 3 Colagé0 51, 1 06. 9 Chtappucci (Ita). 10 Calcaterra. 30 Rooks 1 43, 68 Cordes 10 36, 76 Theunisse 14 29, 86 Den Bakker 16 28, 106 Mulders 22 44, 107 Maassen, 1 14 Van Bon 27.08, 129 Voskamp 33 44 SPORT OP TV 15.00-16 00 EURO S Cup 1993 vanuit Kenl 16 00 17 00EURO s 16.55-17.30 BBC 2 I 7 00-18 30 EURO I 19 30 20 00 BRT 1 Sport 20 00 22 00 EURO Baskelt 21 30 22 05 BRT 2 Sport 22 00 22 15 RTL 5 Sportnie. 22 36 23 00 BRT 1 Sport 00,00 01.00 EURO Snooker Eur Door de 2-1 nederlaag bij MVKV verloor Koudekerk afgelopen weekeinde de aan sluiting met de niet spelende koploper Alphia. De Koudekerkers staan nu op vier punten. LFC zit in een 'dalletje'. Dë laatste weken presteert de ploeg van trai ner Harry Steiner zeer matig en afgelo pen zaterdag was het niet veel beter. SVOW kon de Boshuizerkadebewoners daarom op 2-2 houden. Woubrugge zet te weer een stapje dichter bij de derde periodetitel. Hekkesluiter Lugdunum werd met 4-1 het slachtoffer. ers: 50. Geel Bakker (koudekerk). Met Mark Bakker in één van de hoofd rollen kreeg Koudekerk de beste kansen van de wedstrijd maar samen met Klaas van Diggelen en Ron Paling kreeg de spits de bal met moeite tussen de Kat- wijkse palen. Nadat Bakker wel had ge scoord bleek MVKV met het afmaken van kansen wat minder moeite te heb ben. Zeker nadat de handsbal van Ro nald Hakkebrak een strafschop tot ge volghad. LFC - SVOW 2-2 (0-1) 15. Mocnen 0-1 (e.d.i. 70. Van Rijn 0-2, 75. Doeselaar 1-2, 77 Bool 2-2. Scheidsrechter: Van Mourik. Toeschouwers: 75. Geel: Bool (LFC). Van Hink (SVOW). LFC, dat een aantal basisspelers miste, speelde een zeer slechte wedstrijd. Wel licht doordat het een verjaardagsfeestje van de tweeling Paul en Marcel van der Blom in het vooruitzicht had. In de ogen van SVOW was de wedstrijd aan de har de kant, hoewel dat niet echt aan de het aantal gele kaarten viel af te lezen. J rg tse (beiden Abbenes). Tweemaal geel: Rooft hooft tl .SVV) Arbiter Metzier drukte zijn stempel op dit duel door zes gele kaarten uit delen, waarvan er twee bedoeld waren voor één speler: Marcus Roofhooft van LSW. De Leidenaars leken een makkelijke zege te behalen maar vooral dank zij een sterk laatste half uur haalde Abbenes alsnog een punt binnen. boom 0-3, 55. Rustiger jr. Scheidsrechter: Prook. Toeschouwers: 40. Geel: De Rood Lugdunum Woubrugge bracht verreweg het grootste deel van de wedstrijd door op Leids grondgebied. De Woubrugge-voorwaart •1 niet doortastend ge noeg, mede omdat Lugdunum zich vooral bezig hield met het voorkomen van doelpunten. Dat de groen-wiiten toch aan de eretreffer kwamen was te danken aan een slippertje van doelman Jan van Klaveren. GWS - SVLV 0-3 (0-1) 15 Roman 0-1 75. Iloman 0-2, 80. Bokhorst 0-3. Scheidsrechter I sveld Toeschouwers: 25. Geel: Bril- 01 00-01 30EURO Eurosport news WOENSDAG 08 30 09 00 EURO Step aeroto.es 09.00-10.00 EURO Aerob.cs WK ven Or., 10 00-11 00 EURO Turnen Interland Frant>ri|lr Rusland 11 00-12 00 EURO Bodybuilding WK Amateur-, ranuit Wary:hau (Poten, 12.00-13.00 EURO Eurogoals overrx Europese voet bal-c om petjes 13 00 14 00 EURO Autosport voor be 14.00-1^30 EURO IJshrxkey NHL-v Het v GWS). matige vertoning aan beide kanten, met dien verstande dat SVLV de minst slechte van de twee was. Misschien dat de Sassenheimers de Voonchoteoaren - waar trainer Theo Saunier voorlopig wordt vervangen door het tweemanschap Hans iiaagsloot (coach) en George van der Luit (trainer) - hebben onderschat. DIOK eerder De rugbyers van DIOK spelen morgenavond de play-off wed strijd tegen AAC. De wedstrijd stond geprogrammeerd voor donderdagavond. Om 20.00 is de kick-off.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21