'Soepel vestigingsbeleid Lasso' VVD voor breed college De Dolfijn breekpunt in besprekingen Rijnwoude Rijn Veenstreek Meer zenders op radio en tv voor Rijnstrekers Restaurant in toren DINSDAG 15 MAART 1994 Kunstgebittenroof in Ooggetuige runstreek» Het programma Ooggetuige zendt vanavond om kwart over zes op RTL4 een documentaire uit over de kunstge bittenroof in de Rijnstreek. Hen van de slachtoffers, J. van der Zwet uit het Noordse Dorp. vertelt hoe iemand medio december haar gebit uit haar mond praatte. Ze gaf het gebit mee voor re paratie en kreeg het nooit meer terug. Zo is dat bij circa tien mensen gegaan in de Rijnstreek. Brand op Alphense zolder alphen aan den run» Bij een brand in een zolder in een woning aan de Oudshoornseweg in Alphen is gisterochtend voor onge veer 10.000 gulden schade aangericht Buren ontdekten de brand en waarschuwden de brandweer. Toen de brandweer het huis in kwam, stond de 33-jarige bewoner bovenaan de trap. De man, die totaal in de war was, moest het huis worden uitgedra gen. Hij is opgenomen in het Rijnoord ziekenhuis. De politie sluit brandstichting niet uit. Apparatuur weg uit woning alphen aan den run Bewoners van de Batenstein in Alphen kwa men gisteravond voor een vervelende verrassing te staan. Toen ze thuiskwamen, zagen ze een auto bij hun huis met de achter klep open. Eenmaal binnen ontdekten ze dat er was ingebroken. Op dat moment ging de auto er vandoor. De bewoners missen een magnetron, een videorecorder en een televisie. Inbreker op de vlucht alphen aan den run» Hen inbreker is gisteravond gestoord tijdens bezigheden in een woning aan de Wikkestraat in Alphen. De be woners waren op vakantie, maar de buren waren alert. Ze hoor den geluiden en namen een kijkje. Ze konden echter niet voor komen dat de inbreker ervandoor ging met een televisie, een stereotoren en een videorecorder. Ondernemersclub Alkemade: gooi deze enquête niet weg alkemade marieta kroft Een deskundig bureau begint binnenkort met een onderzoek onder de kwekers, de detailhan del en het overige bedrijfsleven in Alkemade. In september moet duidelijk zijn welke wen sen er leven onder de onderne mers. De gemeente Alkemade kan daar dan rekening mee houden bij het maken van haar beleidsplannen. Dat deelde bestuurslid G.' Castelijn van de Ondernemers vereniging Alkemade gister avond mee aan de leden tijdens de jaarvergadering in restaurant De Fransche Brug. Hij drong de circa 25 aanwezige onderne- mers aan om mee te werken aan het onderzoek. „Ik weet dat u veel enquêtes krijgt, maar gooi deze niet weg." Hij wilde nog niet zeggen1 welk bureau de opdracht krijgt varrde OVA, de gemeente en'de Kamer van Koophandel om de Alkemadese economie onder de loep te nemen. De opdracht is namelijk nog niet officieel ver strekt. „Het bureau heeft zijn sporen in elk geval verdiend in Rijnsburg met een gelijksoortig de Rijnstreek die hun radio en televisie op de ka bel hebben aangesloten, krijgen er vanaf morgen een-aantal zen ders bij. Wie voor het volledige pakket kiest, kan nu ook kijken naar Duitsland 3, Discovery Channel en de kabelkrant van ICN. Ook Film Net Movie Channel zit vanaf morgen op de kabel, maar op dit programma moet men zich apart abonne- Het radioprogrammapakket wordt uitgebreid met Radio Noordzee Nationaal, Radio 538, de concertzender en Euro Jazz. De uitbreiding is mogelijk door i zestig kilometer glas- VRIJE TIJD Verenigingsdag Een groot aantal instellingen en verenigingen uit Koudekerk en omgeving presenteren zich op zaterdag 19 maart aan het pu bliek. De clubs zijn vanaf 10.00 uur aanwezig op de vereni gingsdag in De Ridderho'f. Si Kahn De Amerikaanse zanger/componist/activist Si Kahn treedt op vrijdag 8 april op in de Muzenhof in Leider dorp. Reserveren is mogelijk via telefoonnummer 071-173332, Michael Collins. Kindertheater Kindertheater Splinter in War mond speelt op zaterdag 23 april 'Zus en zo', voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. De voorstelling begint om 15.00 uur en kost vijf gulden. Folkconcert De Werkgroep Hulp Noord-Ier land organiseert een Iers Folk concert op zaterdag 23 april. In het Dorpshuis in Hazerswoude- Dorp treden Sean Cannon van 'The Dubliners' en de Folkfor- matie Moira op. Het concert be- Provincie vreest voor aantasting van Groene Hart onderzoek", aldus Castelijn. Het bevreemdde enkele aan wezigen dat met de uitvoering van het 30.000 gulden kostende onderzoek niet wordt gewacht totdat het definitieve besluit over de ligging van de Hoge Snelheids Lijn is genomen. „De HSL zal een stempel drukken op de agrarische sector", merk te een ondernemer op. Castelijn beaamde dat. „Het duurt echter nog wel tien maanden voordat de Tweede Kamer een besluit neemt. De gegevens die nu be kend zijn, worden in het onder zoek meegenomen. Nieuwe ontwikkelingen kunnen altijd later in het economisch beleids plan ingepast worden", aldus Castelijn. Het herschrijven van het plan hoeft volgens hem geen extra geld te kosten. Castelijn (behalve OVA-be- stuurslid ook lid van het Plat form HSWL) deelde overigens mee dat ér vanaf morgen in het gemeentehuis in Roelofarends- veen een informatiestand staat opgesteld. Daar kunnen inwo ners die naar verwachting met de HSL worden geconfronteerd, informatie inwinnen en rappor- De Lasso-zuid in Roelo- farendsveen, het bedrijven- terrein-in-wording, moet niet tot in lengte van jaren uitsluitend ruimte bieden aan locale bedrijven. De gemeente Alkemade en de projectontwikkelaar Public Private Partnerships Pro jects (PPPP) vinden dat er ruimte moet zijn voor uit zonderingen. alkemade/den haag Ondernemers die al langer dan twee jaar op de Lasso-zuid zijn gevestigd, moeten de mogelijk heid krijgen hun bedrijf aan ie mand van buitenaf te verkopen. Ook bij faillissement moet de curator de vrijheid hebben het bedrijf aan wie dan ook te kun nen overdoen. Bovendien zou den bedrijven van elders die een aantoonbare binding heb ben met Roelofarendsveen en niet te groot zijn, toegelaten moeten worden op de Lasso- Zuid. Voorbeelden zijn daarvan bedrijven die gericht zijn op de tuinbouw of op de conservenin- dustrie. Zowel de gemeente Alkemade als PPPP maakte gis teren bij de Raad van State be zwaar tegen de strenge regels van de provincie Zuid-Holland. Die wil bedrijven van buitenaf niet toestaan omdat ze anders vreest voor aantasting van het Groene Hart. Provinciewoordvoerder A. van den Dries gaf de partijen tot hun verrassing wel wat lucht. „We willen wel in een aantal bijzondere gevallen de vestiging van bedrijven van buitenaf toe staan, zoals bij faillissement en bij de vestiging van kleinschali ge bedrijven die gericht zijn op de tuinbouw." Verder wilde hij De Lasso-zuid vormde gisteren het onderwerp van discussie bij de Raad van State. Projectontwikkelaar PPPP en de gemeente willen onder bepaal de voorwaarden toestaan dat in de toekomst bedrijven worden doorverkocht aan ondernemers van buitenaf. De provincie vreest echter voor aan tasting van het Groene Hart en wil, op enkele uitzonderingen na, uitsluitend bedrijven uit Alkemade en Jacobswoude hier toestaan. foto ben de bruyn niet gaan omdat anders het provinciaal beleid onderuit wordt gehaald. Volgens gemeentewoordvoer der A. de Kok is het voor de eco nomische ontwikkeling van Alkemade goed als op tuinbouw gerichte bedrijven zich op de Lasso kunnen vestigen. „Onze bloemenveiling heeft een mil joenenomzet", illustreerde hij. Staatsraad W. Polak keek be denkelijk en zag het al helemaal voor zich dat de veiling allemaal op tuinbouwbedrijven van bui tenaf zou aantrekken. „Zeg dan maar dag met je handje tegen het Groene Hart". De Kok wees op het feit dat de bedrijven qua schaal en karakter moeten pas sen in Roelofarendsveen. „Ik zie geen Aalsmeerse toestanden." Een andere punt van discus sie bij de Raad van State was de tweede ontsluitingsweg. De ge meente Alkemade wil in de toe komst ook een weg vanaf de Lasso-Zuid over het Westeinde naar de Floraweg aanleggen. Q. Pouw krijgt dan echter een weg pal naast haar huis. Volgens A. van der Meer die haar gisteren bij de Raad van State vertegen woordigde, veroorzaakt de weg enorme geluidshinder en bederf van het uitzicht. „Trillingen van het voorbijgaand vrachtverkeer zullen schade aan haar huis ver oorzaken en de waarde van haar woning zal aanzienlijk da len", beweerde Van der Meer. Staatsraad Polak schaarde zich achter hem. I lij wees op de Wet op de Geluidhinder die dat helemaal niet toestaat. „De weg komt op zes meter afstand van van haar huis. Ze hoeft toch niet toe te staan dat er over haar te nen wordt gereden?" Uitspraak over enkele maan- Opheffing van magazijn 3M Zoeterwoude Het 3M-magazijn in Zoeter woude wordt op termijn opgeheven. Eind vorige week zijn de dertig werkne mers en de ondernemings raad ingelicht. Wanneer het magazijn precies dichtgaat, is nog niet bekend. Het 3M- hoofdkantoor blijft als van ouds in Zoeterwoude. 3M eft i de werknemers van de Zoeter- woudse afdeling binnen het bedrijf een andere baan aan te bieden. Voorlichtster I. eken cht dat dit problemen zal ople veren. „We i 111 groot ge noeg om mensen aan ander werk te helpen. Bovendien stimuleert het hedrijf dat werknemers vaker van functie veranderen. Zo voorkom je dat mensen he lemaal vastroesten in hun werk." i lei bedrijf wü de vieren twintig Europese magazij- nen terugbrengen tot vijf niegacentra in Duitsland, Engeland, Frankrijk, Italië en Spanje. Voor deze lan den is gekozen omdat daar de meeste klanten en 3M- fabrieken zijn. Met deze re ductie wil 3M beter inspe len op de wensen van de kluit ..i in komt steeds .i ker voor dat een bedrijf wil dat je produkten op een be paalde manier aanlevert. Dat rollen tape bijvoorbeeld per vijf in plaats van tien worden verpakt. Als dit va ker voorkomt, is het niet langer nodig om zo'n grote voorraad aan te houden. Het i stee bo vendien goedkoper, omdat die grote hoeveelheden op slag veel geld kosten", aldus vezelkabel in Alkemade, Ja cobswoude, Ter Aar, Nieuwveen en Nieuwkoop. Ondanks de uit breiding gaan de abonnements kosten dit jaar niet omhoog. Het tarief blijft voor de afner- mes van het volledige pakket 21,75 per maand, en voor de abonnees met een beperkt pak ket 14,55 gulden per maand. Volgens J. v.d. Bosch van Cas per (Centraal Antennesysteem plassengebied en Rijnstreek) zijn de mogelijkheden voor uit- breiidng met radiozenders nu uitgeput. Op de televisie kun nen er volgens hem nog een he leboel zenders bij. Casper be raadt zich nog over uitbreiding met France 2. Euronews of Rai- Uno. gint om 20.30 uur. Kindertheater Kindertheater Splinter in War- mohd speelt op zaterdag 28 mei 'Ik zag twee beren', voor kinde ren van 3 tot en met 8 jaar. De voorstelling begint om 11.00 uur en kost vijf gulden. Hondenhike De Alphense Hondenclub houdt op zaterdag 2 en zondag 3 juli een hondenhike. Dit is een prestatietocht gebaseerd op een aantal elementen zoals behen digheid en gehoorzaamheid, aangevuld met survival-achtige technieken. Voor informatie. 01720-32700, Jaap van der Gou- J am-sessie Alphense amateurmuzikante kunnen op vrijdag 18 spelen in jongerencentn. donna. De sessie begint Ma gen uur. Paas- en Boekenmarkt De VW houdt op zondag 27 maart een Paas- en boeken markt in Avifauna in Alphen aan den Rijn. Aanvang 10.00 hazerswoude-runpuk De nieuwbouw aan de Rijneke Boulevard, het winkelcentrum aan de Hoge Rijndijk, blijft maar doorgaan. Gisteren bereikte het bouwbedrijf Niersman het hoogste punt van een nieuwe toren voor Casba. De toren komt op palen te staan, zodat het achter het bedrijf gelegen parkeerterrein bereik baar blijft. In de toren komt een deel van de meubels te staan en worden een restaurant en het kantoor van het bedrijf gevestigd. In oktober moet het pand klaar zijn. foto henk bouwman RPF-wethouder Viezee buitenspel in Alphen Anderhalve week na de verkiezingen heeft de Al phense WD het voortouw genomen bij de vor ming van een nieuw college van B en W. De libe ralen hebben CDA. D66 en PvdA benaderd met het verzoek gezamenlijk een nieuw college te vor men. Het voorstel houdt in dat de WD, na de verkiezingen de grootste partij, twee wethouders levert en de andere partijen allemaal één. De WD probeert op deze manier haar ideaal van een zo breed mogelijk college te realiseren. De partij is blijkbaar bereid om daarvoor wat wa ter bij de wijn te doen. De voor het CDA onaccep tabele wethouderskandidaat G. van As is even aan de kant geschoven. W. van der Veen Meer- stad en S. Lyczak zijn op dit moment de twee kandidaten die de WD naar voren schuift voor een wethouderspost. Als tegenprestatie eisen de liberalen dat CDA-wethouder A. Kromhout-den Dunnen niet terugkeert in de nieuwe ploeg. CDA, D66 en PvdA beraden zich de komende dagen intern op het WD-initiatief. Het plan lijkt een goede kans te maken. Voor de christen-de mocraten zal het een bittere pil zijn dat ze Krom hout, de nummer twee van de lijst, moeten laten vallen. Aan de andere kant is het zo goed als zeker de enige kans voor het CDA om weer in het colle ge te komen. D66 vormt net zo lief een nieuw col lege zonder CDA. maar hecht toch vooral aan de vernieuwing van de wethoudersclub. En wat dat betreft krijgt de partij in het WP-plan^olledig haar zin. De PvdA, met nog maar drie zetels een de Alphen ch nog et- lokkig te zijn t leveren. In de nieuwe opzet is geen plaats meer voor RPF-wethouder T. Viezee. Een jaar geleden hielp lui het DA en PvdA na de breuk met de VVD weer aan een nipte meerderheid. Zoals het er nu naar uitziet zal Viezee niet de verwachte beloning ontvangen voor de hulp die hij de afgelopen twaalf maanden heeft geboden. l egen de stroom in probeerde hij gisteravond uit alle macht toch nog een wethouderszetel in de wacht te slepen. „Als ik ten onder ga, dan wil ik strijdend ten on der gaan", aldus de lijsttrekker van de RPF/GPV- combinatie. De geruchten over de activiteiten van de WD wierpen gisteren ee onderhandelingen over het nit een uur en drie kwartier praten i de partijen, kon J liet meer inhouden bezig zijn i tcnlijsten Links) druk da Bos college de priorite i (Gi Na .Ik krijg de in- 'ts totaal zinloos. Ik al een college is ge- vormd, zitten we hier voor Piet Snot." WD-lijsttrekker M. Maring kon Bosman gerust stellen. De plannen voor het brede college verke ren nog in een vroeg stadium. Nog niet één van de aanwezigen bad de kwestie al in de fractie be sproken. Officieel staat er dan ook nog niets vast. Viezee putte daar in ieder geval de moed uit om te blijven vechten voor zijn positie binnen bet college van B en W: „Het is nog niet allemaal ge regeld. Niet de uitbreiding van het ge meentehuis, maar het al dan niet sluiten van het overdekte zwembad De Dolfijn in Hazers- woude-Rijndijk wordt de beslis sende factor in de onderhande lingen voor een nieuw Rijn- wouds college. Dat bleek gister avond tijdens de tweede ronde van de gesprekken tussen de Rijnwoudse partijen. Vorige week eiste D66, de grote winnaar van de gemeen- teraadsverkiezingen. nog dat het besluit het gemeentehuis voor ruim 10 miljoen gulden uit te breiden werd herzien. Alleen onder die voorwaarde wilden de democraten mee blijven doen aan de college-onderhandelin gen. Toen geen van de andere partijen op de cis van D66 in ging, besloten de onderhande laars M. Balk-Hooghuis en P. Kerkvliet de kwestie opnieuw te bespreken in de partij. Daar kwam gisteren uit dat de partij haar verzet tegen de uit breiding opgeeft. Als de politiek maar vastlegt dat de uitbreiding wordt uitgevoerd voor het be drag dat de laatste keer is bere kend, kan D66 hiermee leven. De andere partijen konden daar zonder veel moeite in toestem- Daar tegenover legden de de mocraten nu de eis op tafel het Hazerswoudsc overdekt zwem bad De Dolfijn te sluiten. Met de 450.000 gulden die de slui ting jaarlijks oplevert, wil de partij onder andere de open lucht zwembaden in stand hou den en voorkomen dat de belas tingen omhoog gaan. Naast D66 is alleen de WD voorstander van sluiting (of lie ver: privatisering) van De Dol fijn. Maar de liberalen maken er geen belangrijk punt van. PvdA i n m ,i' Rn /i|u tegen, iiet CDA blijft voorlopig voor het open houden van het overdekt zwembad. Alleen wanneer de kosten van de noodzakelijke re novatie erg tegen vallen, valt er met het CDA te praten over sluiting. Nu De Dolfijn zo'n belangrij ke rol speelt in de college-on derhandelingen, zijn er in prin cipe drie mogelijkheden. Ofwel D66 gaat overstag. In dat geval kan de partij direct aanschuiven bij d en WD, die graag de komende periode het pluche delen met de democraten. De kans dat het zover komt is ech ter klein, omdat de democraten met het gemeentehuis al erg veel hebben ingeleverd. Een tweede mogelijkheid is dat de PvdA terugkomt op haar eerder ingenomen standpunt. In dat geval zou een paarse coa litie van I )6fi, WD en PvdA een mogelijkheid zijn. Die optie is echter om verschillende rede nen zo goed als uitgesloten. Blijft over de mogelijkheid dat beide partijen trouw blijven aan hun eerder ingenomen stand punten. In dat geval kan het bij na niet anders of de huidige col lege-partijen CDA en WI) blij ven samen het college vormen, maar dan nu met gedoogsteun van de SCP/RPF fractie. In dat meest waarschijnlijke scenario blijven de zittende wethouders G. Hoogendoom-Oskam (CDA) en M. Vorenkamp-van de Wes- teringh (WD) op hun plaats zit ten. Eventueel krijgen cji' dames nog versterking van een derde wethouder. Hoewel de SGP als weinig vrouwvriendelijk bekend staat, zal de christelijke combinatie er geen probleem van maken de twee vrouwelijke wethouders te ondersteunen. SGP/RPF-lijst- trekker M. van leeuwen heeft dat gisteren in het besloten deel van de vergadering meegedeeld. Van Leeuwen is een groot voor stander van een CDA/WD-col- 1'TC

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15