De Zijl/LGB kan het net niet vinden B-zwemploeg van LZ kampioen Vrouwen LOHC nog ongeslagen Roomburg redt eer in slotfase Bollenstreek wint met handen in zij Sport Koudekerk trekt aan langste eind tegen Sassenheim Hitte breekt hockeyers op MAANDAG 14 MAART 1994 20 Ongelukkig begin nekt LZ 1886 De twee Leidse waterpolohoofdklassers kwamen niet tot winst. De Zijl/LGB verloor met 7-10 van HZC/De Robben en LZ 1886 was met 9-6 de mindere van VZC. Voor De Zijl is de nederlaag niet echt desastreus, maar LZ 1886 moet de laatste vier wedstrijden minimaal vijf punten halen om het verblijf in de hoogste klasse te verlengen. AZC bleef op koers en won met 9-13 van De Ham. LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER De Zijl/LGB verloor teleurstel lend van HZC/De Robben. Teammanager Nico Reijneveld: „Als je vijf keer helemaal alleen voor de keeper verschijnt en je kan de bal er niet in krijgen win je natuurlijk nooit een wed strijd." De conclusie van Reijne veld is duidelijk. Veel kansen, te weinig goals. De eerste twee perioden kon den de Leidse voorwaartsen slechts een keer het net achter de Hilversumse goalie vinden. Het de laatste weken overigens prima op dreef zijnde HZC/De Robben profiteerde gerouti neerd. Elke gemiste Zijl/LGB- kans leverde een messcherpe counter op. Omdat het Hilver sumse vizier beter stond afge steld liep De Zijl/LGB vanaf het begin achter de feiten aan. De gehele wedstrijd werd tegen een achterstand opgebokst. Echt de Hilversummers be dreigen konden de mannen van Jacob Spijker niet. De Kooibe- woners staan voorlopig op een nog veilige vierde plaats van on deren, drie punten voor op de naaste belagers. Periodenstan- den: 1-2, 1-3, 5-7 en 7-10. Doel punten: Rob Dubbeldeman 2, Jason Gast 2, Johan Kluivers 2 en Anton Heiden 1. AZC behaalde een regelmati ge overwinning op De Ham. De individuele kwaliteiten van de Alphenaren stonden borg voor de punten. Na een gelijkop- gaande eerste periode waarin verdedigend beide partijen nogal wat steken lieten vallen (4-4)was AZC zonder tot hoog staand spel te komen gewoon beter. Onder aanvoering van een goed spelende Bob Brebde werd snel een marge van twee treffers verkregen (6-8). Deze voorsprong kwam, mede door dat de AZC defensie beter sloot, niet meer in gevaar. Trainer Fred Kranstauber: „Met nog vier wedstrijden te gaan is alles nog mogelijk. We kunnen nog vierde worden maar ook als eerste de play offs in gaan. De wedstrijden tegen VZC en AZPC zijn belissend." LZ 1886 speelde zeker niet slecht maar verloor wel van VZC met 9-6. In Veenendaal keek LZ al na een periode tegen een 6-1 achterstand aan. Trainer Hans Parrel: „Jammer van dat onge lukkige begin. Daarna waren we zeker niet minder. Daardoor vertrokken we toch nog met een redelijk tevreden gevoel. We zullen de laatste vier wedstrij den toch vijf, zes punten moe ten halen willen we erin blijven. Een zeer moeilijke opgave. We geven zeker niet op." Na de tweede periode die met 9-3 eindigde, konden de Veen- endalers de Leidse defensie niet meer verschalken. Drie LZ-goals bepaalden de eindstand op 9-6. Scores LZ 1886: Frans Langer- horst 3, Hans van Hees 2 en Mirko Zuidweg 1. Derdeklasser Koudekerk heeft zich tegen Sassenheim de sterk ste getoond. De waterpoloploeg van coach Mark Kimpel bleef de streekopponönt met 9-8 nipt voor. Beide ploegen ontlopen elkaar niet veel. Dat valt ook af te lezen aan de stand op de ranglijst. Koudekerk heeft de vierde plaats in handen met 21 punten. Sassenheim staat een plaats lager met 17 punten. Ondanks de licht favoriete positie van Koudekerk ontspon zich een strijd die pas in de laatste minuut een definitieve wending kreeg. Sassenheim hanteerde vanaf de eerste pe riode een zone waarop Koude kerk aanvankelijk geen ant woord had. Deze spelwijze bracht Koudekerk wel balbezit maar veel effect sorteerde dat niet. Sassenheim bleef makke lijk overeind. Sterker nog, de ploeg van Michel van der Zeeuw rook in de derde periode zelfs de overwinning (5-6). Kou dekerk onderkende direct het gevaar. Men schakelde een tandje hoger en Sassenheim had inde slotfase het nakijken. Werner Stolk buitte een over- talsituatie uit door de doelman met een boogbal het nakijken te geven (9-7). Sassenheimspe- ler Rob Burgmeyer scoorde nog vlot 9-8, maar punten leverde dat niet op. Doelpuntenmakers Koude kerk: Werner Stolk, Sander Emeis, Lars Bergsma 2x, Renee Overes, Bram Griffioen, Sander Sassenheim-speler Raymond Kerkv Philippo lx. Doelpuntenmakers Sassenheim: Rob Burgmeyer 2x, Patrick Geurds, Werner Kool, Harold Geurds, Peter Bijman en Frank van Graas lx. Eersteklasser Vivax krijgt het in de slotfase van de competitie nog knap benauwd. Na de 8-6 nederlaag tegen degradatiekan didaat De Gouwe bestaat nog een theoretische kans dat het afscheid van Frits Welling met degradatie zal worden bijgezet. Met de finish in zicht begint de Oegstgeester formatie steekjes te laten vallen. Zo ook tegen De et (met nummer 8) in balbezit. Gouwe dat de laatste weken zich danig roert. Bij de stand 5- 5 kreeg Vivax een ideale kans de wedstrijd naar zich toe te trek ken. De overtalstuatie werd ge mist en De Gouwe counterde naar 5-6. Vivax kwam die klap niet meer te boven. Doelpun tenmakers Vivax; Sjors Verburg 2x, Onno Sloterdijk, Marco Mul der, Hans Treisburg en Serge Dietz lx. Voor WZK zit de competitie erop. Na de 16-5 nederlaag te gen BZPC is degradatie onver mijdelijk. Tweedeklasser Katwijk kende geen problemen met ESCA. Eindstand 13-4. De eens zo roemruchte Arnhemse club kreeg geen voet aan de grond tegen het sterk spelende Kat wijk. Vooral Kjelt Boonstoppel had er zin. Hij strooide lustig met passjes waaruit vooral Ro nald Heemrood doel trof. In de derde periode was het eenzijdi ge treffen beslist. Ronald Heem- rood scoorde 6x, Martin Jonker en Alex Sieval 2x, Kjelt Boostop- pel, Dirk Haasnoot en Hans Schaap lx. De vrouwen van LZ versloe- gen de reserves van Alliance j met 6-3. In de laatste periode j bewerkstelligde LZ de zege. Men liep uit van 4-3 naar 6-3. Voor LZ scoorden Simone Mol- ders 3x, Emmy in het Veldt, Na-1 tascha Raaphorst en Nienke Hameetman lx. De Zijl vrou-| wen zijn in de 'winning mood'. Het taaie De Schelde werd met 12-3 aan de zegekar gebonden. Danny Dubbeldeman en Ingrid van Veen scoorden 3x, Douce van Beukering, Nancy Kijk in de Vegte en Laura Westdijk 2x. De zwemcompetitie is na zes ronden ten einde gekomen. De B-ploeg van LZ 1886 is dit weekeinde met mime voor sprong kampioen geworden in de D-competitie. De A-ploeg van LZ zwom, evenals die van De Zijl/LGB, een constante wedstrijd en bleef negende. De Zijl eindigde als elfde. In Roelofarendsveen ver speelde de B-ploeg van LZ de dagprijs aan concurrent HVK/AZC uit Alphen aan den Rijn, maar de zwemmers be hielden toch genoeg voorpsrong om het kampioenschap binnen te halen en te promoveren naar de eerste afdeling. Femke de Geus ('77) werd derde op de 200m wissel voor vrouwen in 2.51.0 en zegevierde op de 100m mg in 1.16.3. Rosan Bakker werd derde in 1.24.1. Bakker werd zelf eerste op de 200m vrij in 2.27.4, ruim voor Monique Chaudrón die met 2.36.8 derde 'werd. Chaudron werd later tweede op de 100m school in 1.29.8, terwijl ze eer der al tweede was geworden op de 50m vrij, vlak voor Nathalie Zwetsloot die derde werd. Erik Weijermans ('79) was de snelste op de 100m vrij. Hij liet 1.08.3 noteren. Robert Janson ('77) tikte na 1.10.0 als eerste aan op de 100m wissel. Met 1.17.4 won Anne de Haas de 100m vlinder voor vrouwen. Femke de GeuS werd tweede in 1.20.4. Marlies van Vuuren won het goud op de 100m vrij voor meisjes onder tien (1.25.9) en HOCKEYMEDEWERKER van de Leidsche en Oegstgeester Hockey Club heb ben ook na de confrontatie met de nummer twee in het klasse ment, Rood-Wit, hun ongesla gen status behouden. Bij over- gangsklasser Alecto wordt de roep om scorende spitsen al maar luider. Uit een overmaat aan kansen troffen de Leider- dorpse vrouwen gistermiddag tegen Schaerweijde slechts één maal doel: 1-1. In de eerste klas- B :ate niet slagvaardig en speelde 0-0 tegen Voordaan. Bezoeker Alecto bleef in het overgangsklasseduel met Schaerweijde steken op een 1 -1 gelijkspel. Op het middenveld overklasten de Leiderdorpse vrouwen de Zeister opponent volledig, maai- in de cirkel kwa men ze herhaaldelijk schot kracht tekort. De Alecto-voor- waartsen lieten het met name afweten bij de legio kansen in het eerste deel. Sylvia Karres, die na een interceptie op het middenveld over rechts de cir kel binnen kwam, bediende na de hervatting Lydian Mentink voor het enige Leiderdorpse doelpunt. De thuisploeg kwam vervolgens gevaarlijk opzetten tijd gelijk uit een strafcorner: 1- 1. Lijstaanvoerder LOHC schoot op eigen veld sterk uit de start blokken tegen Rood-Wit. Karin Melzer had al na 50 seconden succes met een stift-balletje over de Aerdenhoutse goalie. Op aangeven van Maartje Fleu ren vergrootte Sophie van Hoy- marge tot 2-0. Rood-Wit speel de'vervolgens met meer pressie, .waarop Leiden voor de rust het antwoord schuldig bleef. Na de thee verliep het uitverdedigen aan Oegstgeester zijde overi gens wel beter, maar deson danks scoorde Rood-Wit uit een cornerrebound tegen. Nadat Van Hoytema een kleine tien minuten later 3-1 had gescoord, herstelden de gasten de marge opnieuw: 3-2. In Maartensdijk bleef de con frontatie tussen middenmoters de 100m school (1.46.2). Irene Bey werd op die laatste afstand derde in 1.55.9. Op de 100m vrij werd Angeli- que den Os ('81) eerste voor Kit ty Turk die derde werd. Hun tij den waren 1.16.2 en 1.19.5. Turk werd tweede op de 100m wissel in 1.26.2. Bij de jongens '81 werd Armen Hakhverdian twee de voor Gökhan Bozkurt op zo wel de 100m wissel en de 100m vrij. Hij noteerde 1.32.0 en 1.19.0 tegen Bozkurt 1.33.2 en 1.25.7. Op de 100m school voor jon gens onder tien werd René van Schaarenburg tweede in dezelf de tijd als Jasper Vermeulen: 1.53.6. LouiS van Schaarenburg ('79) werd derde op de 100m rug (1.20.0) net als Robert Janson op de 100m vlinder voor mannen (1.14.4). De estafettes leverden bij de jongens een eerste en een derde prijs op. LZ 1 werd eerste op de 4xl00m wissel voor jongens '79 in 5.09.1, terwijl LZ 3 derde werd: 5.38.1. De meisjes '79 werden eerste op de 4xl00m vrij in 4.47.9. Katwijk dat al in de eerste af deling vein de D-competite uit komt, eindigde met een dagto taal van 3461.9. Ester Nijgh won de 100m school voor meisjes onder tien in 1.39.9 en werd tweede op de 50m vlinder in 43.8. Mark Kuyt won zowel de 100m school en de 50m vlinder in 1.50.0 en 53.7. In de A-competitie behield De Zijl/LGB ondanks een twaalfde dagprestatie (5030.1) de elfde plaats in het (eind)klas- sement. Marcel de Natris, Ches- ter Marsman en Robin Sprink- huizen werden één, twee en drie op zowel de 50m vrij (24.1, 24.7 en 24.7) en 100m rug (59.7, 1.00.3 en 1.01.1) voor mannen. Op de 100m vlinder- voor mannen miste alleen Marcel de Natris het podium. Robin Sprinkhuiznen werd met Ches ter Marsman tweede: 58.3 om 58.5. Jorien Kleiwegt ('79pakte twee gouden plakken. Op de 400m vrij in 4.35.6 en de 200m vrij in 2.11.5. Joleen van Essen ('79) werd tweede op de 100m school in 1.25.4 en op de 100m vrij in 1.09.9, maar won de 200m school in 2.41.9. Andrea van Leeuwen werd op die af stand derde: 2.50.5. Robert Klei wegt ('77) kwam net te kort op de 100m vrij en klokte 56.3. In het Vijf-Meibad behield de A-ploeg van LZ de negende plaats in het totaalklassement die de ploeg vanaf de eerste zwemdag al bezette. Stephan van Iterson ('79) won de 100m vrij in 57.6, werd tweede op de 400m vrij en derde op de 400m wissel. Fleur Bakker was het snelst op de 200m vrij (2.06.6) en moest een tegenstandster voor laten gaan op de 200m wissel voor vrouwen. Mariélle Kraan ('79) tikte als eerste aan op de 100m school: 1.20.6. Het puntentotaal van LZ was 4994.3. Forescate en Voordaan doel puntloos. De Voorschotense vrouwen kwamen wel herhaal delijk in de vijandelijke cirkel, maar weigerden te scoren. Hal verwege de tweede helft deed Forescate-goalie Larissa Ga- briëlse van zich spreken met een fraaie safe. Tweedeklasser Leidse Stu denten kwam tegen AMVJ niet verder dan een 1-1 gelijkspel. LSHG creëerde in het eerste part een overmaat aan kansen, waarbij alleen Marili Bollen het vizier op scherp had. Na de thee gaven de studentes het initiatief .meer en meer uit handen, wat spoedig resulteerde in de gelijk maker. Aan de Van Vollenhovenkade dolf Roomburg met 0-1 het on derspit tegen Bennebroek, dat na de rust ternauwernood nog over de middenlijn kwam. De gasten gingen er in het tweede deel met de volle winst van door. Annechien Scheygrond soleerde vanaf het middenveld voorbij invallend-keepster Anne Fleur Eiff. Hélène Snijders en Meike de Boer waren nog dicht bij een Leidse treffer, maar wer den beiden op het nippertje ge- In de derde klasse A kwamen Alphen en bezoeker Capelle beide niet tot scoren. Het Rijn streekteam had de gehele wed strijd het heft in handen, maar liep zich door slordig spel keer op keer vast in de Capelle-cir- kel. De mogelijkheden voor de gasten bleven overigens beperkt tot enkele snelle uitvallen. Thuisploeg Noordwijk boekte de volle winst tegen het Naald- wijkse Westland: 2-1. De kust- bewoonsters kwamen halverwe ge de eerste helft via Mara van der Heiden op voorsprong. Nog voor de pauze echter schoof Westland de gelijkmaker langs keepster Dorien van Dijk. Van der Heiden schreef na de thee ook de winnende goal op haar Catwijck ging thuis met 0-1 ten onder tegen Zoetermeer. Verwarring in de Katwijk-verde diging bij een doorgeschoten bal was halverwege de tweede helft debet aan de Zoetermeerse treffer. LOHC-spits Joost van der Hout wordt.ten val gebracht. V.l.n.r. de Roomburgers Arno Wezenaar, Guy van Iperen, Lukas van Schaik en Wieger Hof- LOHC zijn gis termiddag als sterksten naar vo ren gekomen uit de confronta tie met streekgenoot Room burg: 4-1. In diezelfde poule had het Leidse Studenten Hoc key Gezelschap weinig in te brengen tegen Delftse Studen ten (6r0) en triomfeerde Fores cate met 3-1 overZwart-Wit. Een presentje werd in het prestigeduel na zeven minuten door LOHC in dank aanvaard tijdens zijn eerste strafcorner. Doelman Wietse Engelsman van Roomburg verkeek zich volledig op de situatie waardoor Friso van Dpursen een verlaten doel vond: 0-1. De voorsprong was wel verdiend, want thuis ploeg Roomburg werd met pressie-hockey ruim tien minu ten vastgezet op eigen helft. Roomburger Rutger van Schaik had pech met het afronden van een goed lopende strafcorner. Keeper Tom van der Meer pa reerde zijn inzet van dichtbij knap met een katachtige reflex. De andere goede kans op de ge lijkmaker had Paul van Eerden op zijn stick, maar hij wachtte te lang. Roomburg kreeg in het eerste deel nog drie korte cor ners. LOHC schoot uit zo'n zelf de gelegenheid tegen de paal. Snel na de hervatting speelde Bas Koning zich vrij, maar hij kwam niet verder dan een schot tegen de zijplank. Met zijn der de strafcorner nam LOHC na vijf minuten verder afstand via Hans Dullaert: 0-2. Roomburg bleef echter knokken voor een goed resultaat in de felle wed strijd, die LOHC niet uit handen gaf. Laat in de wedstrijd vloerde thuisspeler Arno Wezenaar spits Joost van der Hout, wat de straf- bal (Peter van der Meer) en 0-3 opleverde. Van der Hout liet En gelsman kort daarna kansloos met een tip-in: 0-4. In de slotfa se redde Roomburg de eer met een vlammend schot hoog in de touwen van Jasper Mulder: 1-4. Eersteklasser Forescate zege vierde in Breda met 1-3 over Zwart-Wit. Forescate-spits Gert Jan Egberink verzorgde de 1-0 voorsprong met rust. Nadat de Brabanders in de achtste mi nuut van de tweede helft langs zij waren gekomen, liep de ploeg van Jack Vrijenhoek via Derk Jaap Engelen uit naar 1-3. Een ongemotiveerd Leidse Studenten ging uit met 0-6 kansloos onderuit tegen DSHC. Een vrije schotkans van Taco Vroonhoven was het enige Leid se wapenfeit. In de tweede klasse A verloor koploper Alecto met 0-2 van middenmoter Pelikaan, dat het gehele eerste deel de touwtjes in handen had. Balverlies van Alecto-verdediger Jan Sijbrand Nijhoff was er na een klein kwartier debet aan dat de thuis- spelende Roosendalers de voor sprong pakten. Na de thee nam Alecto weliswaar het initiatief over, het kreeg toch nog een tweede goal om de oren. In Amsterdam deelde bezoe ker Noordwijk de punten met VVV: 1-1. De kustbewoners, die in de beginfase duidelijk de sterksten waren, kwamen na een kwartier via Erik Verdoom aan de leiding. Tien minuten voor het eindsignaal trok de Amsterdamse middenmoter de stand met een tip-in echter ge lijk. Lijstaanvoerder Alphen tri omfeerde op eigen terrein met 4-0 over Ciüemborg. De thuis- LEIDEN FRANK BONTE ploeg was continu heer en meester. Een treffer liet echter tot halverwege het tweede deel op zich wachten. Na de 1-0 van Mare Boelens was het ijs voor Alphen eindelijk gebroken. Jo- chem Lausberg liet 2-0 aanteke nen, waarna Diederik Schans man op aangeven van De Blois voor 3-0 doelpuntte. De Blois liet Alphen tijdens een afge schoven corner ook met 4-0 vei lig de haven binnen varen. In de kelder van de vierde klasse B won bezoeker Hisalis met 0-3 van Saxenburg. Binnen tien seconden al gaf Duncan Meeder de Haarlemse goalie het nakijken. Maarten Zegboer stelde in de laatste vijf minuten voor de doelwisseling de zege met nog twee treffers veilig. Het op de derde plaats bivak kerende Catwijck verloor uit met 2-1 Heerhugowaard. De Katwijkers stonden met de thee nog met 0-1 voor dankzij een treffer van Martin Meeuwisse, maar werden in de tweede helft met twee velddoelpunten voor bij gestreefd. De handbalsters van Bollen streek lieten PSV in Eindhoven kansloos, 13-23, rust 5-12. Zon der Manja van der Klaauw, die kundig werd vervangen door Betty Renfurm, en zonder Ange- lique Schonk, geblesseerd, bleek het krachtsverschil tussen beide ploegen gisteren bijna een klas se. In de score kwam dat nog niet eens goed tot uiting. Trainer-coach Mackaay had zijn koningskoppel, Nicoleta Boriceanu en Gerrie van Jaars veld, op de linkervleugel gepos teerd met Nicole Donners als centrale opbouwer en op de rechterhoek het koppel Jorinda Koster en Simone Lakeman. Ook dit duo is gegroeid zoals bleek in de confrontatie met Quintus en V. en L. Het scoreverloop bood PSV van meetaf weinig hoopvolle perspectieven. Bollenstreek do mineerde en hield de touwtjes vast in handen. Defensief kon de ploeg van Mackaay het werk met bij wijze van spreken een hand in de zij aan. PSV bleek op de hoeken nau welijks gevaarlijk en in de op bouw toonde alleen de rechter- opbouwster aan over de nodige schotkracht-te beschikken. Voor een stevige en goed sluitende defensie als die van Bollen streek geen probleem. De toch al grote marge in de score werd na rust door Bollenstreek nog vergroot en dat zonder enige extra inspanning. „Neen", zei Mackaay na af loop, „we hebben ons niet spe ciaal voorbereid op PSV, dat leek mij niet nodig. Over twee weken ontmoeten we Visa/Swift in de finale voor de beker en daar gaat onze aandacht op dit moment naar uit, Bollenstreek is gegroeid. In- het nog recente verleden was PSV nog een te genstander waar geducht reke ning mee moest worden gehou den." Voor Bollenstreek scoorden: Gerrie van Jaarsveld 7, Nicoleta Boriceanu 4, Nicole Donners 3, Elly van Leeuwen, Betty Ren furm, Simone Lakeman en Jo rinda Koster 2. n Saturnus trokken een dikke streep door de rekeniijg van Laren, 12-10, rust 8-6. Laren was nog kampi-1 oenskandidaat achter Nijenrode dat maar een punt voorstond in de race naar het kaftipioen- j schap in de tweede divisie. Op vallend is de lage produktie int deze wedstrijd. Aan de ene kant kwam dat door de goede dek king, anderzijds doordat de aanvallende acties vanbeide ploegen beneden de maat ble ven en met grote regelmaat ver-1 zandden in individueel geprie gel. Saturnus hield zich in de eer ste fase van de wedstrijd aan de opdracht van trainer-coach Rb- bin van Olphen. Met name aan vallend en dat leverde een 5-01 voorsprong op. Maar de succes formule werd snel overboord gegooid en ingewisseld voor het - oude opportunistische werk. Dat was een kollje naar de hand van een breakout-ploeg als La ren zodat de voorsprong met de rust nog maar twee doelpunten bedroeg. Saturnus hield aan de eigen cirkel het koppetje er gelukkig wel goed bij. Wat Laren ookl probeerde, de marge van twee dbelpunten bleef in tact. Niet in' het minst door het goede kee pen van Rob Otten en straf- worpspecialist Ad van Fessem die drie strafworpen onschade lijk maakte. Voor Saturnus scoorden: Pe ter Innemee 4, Dan Olson 3, Winfred van Boheemen 2 en Dirk Klok, Hans Blansjaar en' Jasper Olierook 1. In de afdelingseersteklasse I wonnen de vrouwen van Fore-1 holte overtuigend met 9-17 van] Den verloor HVV '70 verras send van MSV, 7-6. Oase kon in Den Haag ondanks heftig verzet niet winnen van AHC '28 en verloor met 11-10. Dat betekent j voor Oase de degradatie naar de! tweede klasse. Bij de mannen overklaste Rijnstreek de reserves van Quintus, 19-8. Saturnus 2 ver loor in een gelijkopgaande strijd van het Delftse DIOS, 16-19 en HW '70 was niet opgewassen tegen DSO, 23-15. De nationale hockeyploeg heeft tijdens de tussenstop in New Delhi op weg naar de Champions Trophy in Lahore verloren en gelijk ge speeld tegen India. Zaterdag werd het 5-2 voor de gastheren, giste ren 1-1.' In beide wedstrijden brak de hitte de hockeyers op. Zaterdag lag de temperatuur rond 35 graden, zondag was het 33 graden in de schaduw. Coach Oltmans stuurde zaterdag zijn vaste basis in het veld. De ploeg maakte een vermoeide indruk na de lange vleigreis, de acclimatisatie en twee zware trainingen op vrijdag. In de eerste helft nam India een voorsprong van 2-0 door doelpunten van Ku mar en Ahmed uit een strafbal. Na de rust kwam Nederland sterk terug. Bovelander sloeg een strafcorner raak en Van Wijk tekende in de 43e minuut voor de ge lijkmaker. Een dubieuze beslissing van de Indiase arbiter Bhullar brak dej weerstand van de Nederlandse ploeg. Hij gaf India in de 54e mi nuut een strafbal die wederom door Ahmed werd benut, 3-2. Olt mans bracht Van Hout en Van Westerop in de ploeg en gaf zijm spelers het sein zuinig met de energie om te springen. Daardoor liep India in de slotfase door twee doelpunten van Pillar uit naar de geflatteerde 5-2.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20