Quick Boys komt weer op toeren FC Lisse gelooft weer in kampioenskansen BHB ARC speelt ondanks zege 'dramatisch slecht' Sport Noordwijk valt weer terug in oude fout Katwijk verspeelt de mooiste kansen Rijnsburg worstelt met Ajax-jonkies MAANDAG 14 MAART 1994 19 ROB ONDERWATER Quick Boys sloeg tegen Marken twee vliegen in een klap. Met een 5-3 overwin ning werd niet alleen afge rekend met het idee dat te gen Marken niet gewonnen kan worden, ook toonde de ploeg aan weer in vorm te zijn gekomen. Na een tus senstand van 5-1 ver scheen er uiteindelijk een 5-3 einduitslag op het sco rebord. Maar gezien het gemak waarmee Quick Boys zaterdag door de de fensie van Marken sneed, had er ook 8-1 kunnen staan. De overwinning van vorige week blijkt de Katwijkers duidelijk op het rechte spoor te hebben gezet. Te gen FC Lisse was het niet hoog staand wat Quick Boys liet zien, in het duel met Marken - waar de laatste zeven jaar thuis steeds pun ten tegen werden verspeeld - toon de de ploeg aan in vorm te komen. ,,De overwinning op FC Lisse was cruciaal. Deze week merkte je dui delijk op de training dat het weer is gaan leven. Het enthousiasme is terug, en ook de agressie in de duels", vond middenvelder Edwin Otte. De Haarlemmer is na enkele wedstrijden in de achterhoede te hebben gestaan, terug op het mid denveld, in een ouderwetse vrije rol'achter de spitsen Martin Steen voorden en Fred Kanbier. Omdat deze twee regelmatig wisselden van positie en Floor van Duyn - die volgens velen z'n beste partij van het seizoen speelde - op de linkrve- leugel regelmatig voor gevaar zorg de, werd al snel duidelijk dat de de fensie van Marken een moeilijke middag tegemoet-zou gaan. Toch was er een strafschop no dig om de score open te breken. Fred Kanbier was net iets eerder bij Edwin Otte heeft sNPMni i de defensie van Marken op de knieën. Deze kans v Quick Boys zou geen doelpunt opleveren. de bal dan Marken-doelman Luitjes, de spits van Quick Boys deed niet al te veel moeite om over de keeper heen te stappen en ging fraai neer. Hans van der Plas be nutte de strafschop. De tweede treffer kwam een mi nuut later tot stand. Kanbier speel de de bal in de vrije ruimte, maar voorstopper Van Geemen onder schepte met de hand. Vanaf 25 me ter krulde Otte de bal in de hoek: 2- 0. Marken kwam het laatste kwar tier van de eerste helft nog wel even terug. Erik Teerhuis kwam al leen voor Marco Ruwaard, maar hij schoot tegen de keeper op. De tweede helft besliste Quick Boys de wedstrijd al snel. Otte schoot laag in vanaf de rand van het strafschopgebied, Luitjes liet de bal van z'n borst stuiteren en Mar tin Steenvoorden kon de bal simpel intikken. Na de 3-1 van Veerkamp, kwam de Katwijkse ploeg op 5-1 met fraaie kopballen van Hans van der Plas en Martin Steenvoorden. De thuisploeg verzuimde vervol gens om de stand in de richting van dubbele cijfers te tillen. Inte- FC Lisse gelooft weer in zijn kampioenskansen. Na de pijn lijke nederlaag van vorige week tegen Quick Boys werkte de moeizame zege op Schevenin gen (2-1zaterdag als balsem op de ziel. Bovendien zag Katwijk zijn positie als ongenaakbare koploper in de eerste klasse A door de doelpuntloze remise bij Kozakken Boys verder onder mijnd. Daardoor zijn de Lisse- naren nog maar één punt ver wijderd van de felbegeerde eer ste plaats. Toch had Scheveningen op sportpark Ter Specke meer roet in het eten kunnnen gooien. Qe middenmoter, die samen met FC Lisse het beste resultaat in de tweede periode had geboekt, deed geenszins onder voor de hqoggeklasseerde tegenstander. Van afwachtend voetbal wilde het elftal van trainer Bert van de Poppe niets weten. Eén briljan te ingeving van Lisse-back Emiel Wajer en een zwak ogen blik van de Scheveningse sluit post Piet van der Toorn beze gelden het lot van de gasten al in een vroeg stadium. Gelukkig bleek dat pas ach teraf. Met een 'aansluitingstref fer' op slag van rust (2-1bracht Ron de Jager de spanning terug. De handige spits van Scheve ningen profiteerde van een mis rekening van Stefan Spruyt na een uittrap van Van der Tooren. Vanaf dat moment had nage nieten van de loepzuivere vrije trap van Wajer (1-0) en de houdbare schuiver van Leon van der Zwet (2-0) geen zin De manschappen van trainer Ruud Bröring beseften dat zij na de thee moesten knokken voor wat zij waard waren. Een nieu we zeperd na de 3-1 nederlaag tegen Quick Boys zou in dit sta dium van de competitie 'dode lijk' zijn. De kans op averij werd met de minuut groter, omdat Scheveningen bloed rook. Met Alex Groen als vervanger van Michel Lier bestookten de groenhemden het doel van Paul Veenboer. Zo lang de opvolger van de in Hongkong blijvende Werner Kooistra zijn doel niet uit hoef de, was er geen vuiltje aan de lucht. Maar buiten zijn 'hok' is Veenboer kwetsbaar, zoals een gendeel, door een fout van doel man Ruwaard en een ongelukkig moment in de verdediging gaf Marken de stand nog een draaglijk aanzien. Die twee doelpunten le verden toch nog een bittere na smaak op bij Quick Boys. „Het is toch anders wanneer je met een 5- 1 overwinning volgende week naar Noordwijk gaat, dan met 5-3", vond Edwin Otte. Door de overwinning is Quick Boys koploper Katwijk nu op drie punten genaderd. Voor Quick Boys lijken er weer goede kansen te zijn, zeker nu de ploeg van Hans van der Zee het lek boven heeft. De trainer durft geen voorspelling te doen over de afloop van de compe titie. „Er zijn nog negen speelron des te gaan, dat zijn eigenlijk ne gen finales. Het gaat er om wie van de drie kampioenskandidaten het beste blessures en schorsingen op kan vangen en welke ploeg men taal de sterkste is." Aanvoerder Hans van der Plas wil zich evenmin aan voorspellin gen wagen. „Ons spelplezier komt langzaam terug. Natuurlijk spelen zuyderduin wij onder'druk omdat we eigenlijk onder die druk spelen de andere ploegen ook." Quick Bovs - Marken 5-3 (2-0). 20 Van der Plas 1-0, 21 Otte 2-0, 18 Steenvoor den 3-0, 65 Veerkamp 3-1, 70 Van der Plas 4-1. 71 Steenvoorden 5-1, 80 Weeshuizen 5-2. 85 Van Geemen 5-3. Geel: Van Geemen (Marken). Scheids- temauwernood goed aflopend 'één-tweetje' tussen hem en Spruyt aantoonde. Spruyt: „Paul is nu eenmaal geen Kooi stra. Bepaalde automatismen ontbreken nog." Verder geen kwaad woord over de Lisser sluitpost, die de door John Blok gestuurde Sche- veningers slechts één treffer toestond. De lat stond daar naast een treffer van aanvoerder Blok in de weg. Andere Lisse- spelers klommen minder ge makkelijk uit het dal, waarin Quick Boys ze vorige week had gedropt. Zo kwam René Ras nooit op volle toeren en bewees Bert van Duyvenbode niet voor een baan als centrumspits in de wieg te zijn gelegd. Toen hij in de slotfase de eigen achterhoe de kwam bijstaan, leverde hij zijn beste prestaties van de dag. Andere missers hadden het meest weg van normale 'ar beidsongevallen'. De doelge richte inzet van Van der Zwet, waar Jelle Visser geen lichaams deel tegenaan kreeg en de on begrepen voorzetten van Robert Vermin. De door NAC begeerde linkerspits draaide onophoude lijk om zijn tegenstander heen. Lisse-speler Robert Vermin, in de belangstelling van NAC, draait v géne Vink heen. Een type a la Mark Ens zou wel licht meer raad met zijn assists hebben geweten, maar de ro buuste spits probeert momen teel in het tweede elftal zijn vorm te hervinden. Bröring vond het allang best, dat zijn ploeg met meer geluk dan wijsheid één punt te veel overhield aan de confrontatie met Scheveningen. „Hierdoor klimmen we snel uit het dalle tje. Het zou een drama zijn, als we weer hadden verloren. Mij hoor je nog steeds niet zeggen dal we kampioen worden, maar met de thuiswedstrijd tegen Katwijk over twee weken in het verschiet zien we wel waar het schip strandt." Voor de bezetting van de po sitie van centrumspits moet Bröring al eerder een oplossing vinden. Van Duyvenbode kreeg namelijk een gele kaart van de goed leidende scheidsrechter Van Haaften en moet één wed strijd 'brommen'. Maar de vreugde over de fortuinlijke ze ge tegen Scheveningen woog daar eergisteren ruimschoots tegenop. FC Lisse - Scheveningen 2-1 (2-1) 23. lenhuis, Roeleveld, Noordwijk heeft de opgaande lijn van de laatste wedstrijden niet kunnen doortrekken. In de uilwedstrijd bij middenmoter Huizen leed de ploeg van trainer Henny Schipper zaterdag na twee opeenvolgende overwinningen een kostbare nederlaag (1-0). De Noordwijkers daalden daardoor af naar de staart van de middenmoot. Afgaande op de eerste helft had Noordwijk zich in een gun stiger uitgangspositie kunnen manoeuvreren voor de laatste negen competitiewedstrijden. Maar in tegenstelling tot de al gelopen twee wedstrijden (tegen Rijnsburgse Boys en Katwijk) liet de afwerking te wensen over tegen de ploeg uit Huizen, die veel overtredingen nodig had tegen de geïntimideerde gasten. Aan Patrick Scheurwater en Aboikoni waren kansen niet be steed. In de tweede helft kwamen de bezoekers zelfs nauwelijks meer aan aanvallen toe. Invaller Fred Bloem, die Rock)' Pilty verving, leed twee minuten nadat hij het veld had betreden op eigen helft kostbaar balverlies. Huizen-invaller Marcel Kom mer, die de plaats innam van Mark Schipper, liet in de daarop volgende aanval doelman Arjan van Heusden kansloos: 1 -0. Het slotoffensief van Noordwijk had vervolgens weinig meer om het lijf. De Noordwijkse aanvallen waren gespeend van elk gevaar. Wel kreeg Huizen nog ruimte voor enkele counters, maar die leverden net zo weinig succes op als een ultiem kans je voor de Noordwijkse verdediger Kees Smit. Voor Henny Schipper zit er niets anders op dan de accu bij zijn ploeg opnieuw op te laden met één van zijn befaamde wedstrijdbesprekingen. Vooral in wedstrijden tegen weinig tol de verbeelding sprekende tegenstanders als Huizen moet Noordwijk zijn roemrijke status als eersteklasser veiligstellen, wijk 1-0 (1-0)62.1 schouwers: 1100; Gelei Noordwijk: Van I k-us. Bakker. De Ridder (Van n Hoi n (beidei Verdonkschot, Stol t (Bloi WERKENDAM CHRIS Het uitbundige gezang in de kleedkamer maakte nog eens duidelijk dat de spelers van Kozakken Boys blij waren met het gelijke spel te gen Katwijk. Een opgetogenheid die niet zo vreemd was. want in 96 minuten voetbal creeerden de Werkendammers een halve sco ringskans en Katwijk een stuk of tien. waaronder enkele heel riante. Dat het 0-0 bleef was vooral te wijten aan een gebrek aan scherpte in de voorste lijn bij Katwijk. Ook het uitstekende keeperswerk van Walter Londema speelde een rol. naken," s de i lusie „We hebben verzuimd het karwei i van de tien minuten voor het einde met een wreefblessure uitge vallen uitblinker Pim Langeveld. „Aan de andere kant stonden we er weer als ploeg. Deze wedstrijd was honderd procent beter dan die van een week eerder tegen Noordwijk. Op de inzet en vechtlust viel niets aan te merken, alleen jammer dat we geen goal konden maken. Kwam mede omdat we weinig ge luk hadden met de afwerking. Zelf kwam ik ook alleen voor de kee per. Net toen ik wilde schieten sprong de bal vreemd op, waardoor ik 'em verkeerd raakte." De misser van Langeveld kon na de pauze opgetekend worden en was er een in een lange serie. Ondanks de tegenwind was Kat wijk met name in het tweede speldeel voortdurend op de helft van de thuisclub te vinden. Voor rust had het elftal van Cecs Guyt even eens een veldoverwicht, maar bleef de kansen-teller steken op twee. In beide gevallen betrof het een inzet van Johan de Kroon De eerste keer werd de bal van de doellijn gekopt. De tweede mogelijk heid, vlak voor het rustsignaal, verprutste de middenvelder door over te schieten. In de tweede periode kroop Kozakken Boys een keer of acht door het oog van de naald. Hans Zwaan zette de toon door de bal op het beslissende moment te ver voor zich uit te spelen. Vervolgens ran selde Londema een spetter van Langeveld uit zijn doel, vond een omhaal van Marco de Ridder geen genade in de ogen van de sluit post en misten Zwaan en langeveld in kansrijke positie. Ook inzet ten van Carlo van Zeist, opnieuw Langeveld en Kees Krayenoord -veelal het gevolg van intelligent combinatievoetbal- resulteerden niet in de bevrijdende treffer. De enige keer dat de Katwijkse aanhang het hart vasthield betrof een kopbal van Patrick Leytens. De bal verdween naast het doel van Teun van Duyvenbode. „Ik heb mijn team gecomplimenteerd met het getoonde spel," bekende Guyt later. „Ondanks het feit dat we een punt te weinig hebben gekregen, ben ik niet ontevreden. Het zelfvertrouwen is terug, net als de beleving en het goede voet bal. En vergeet natuurlijk niet dat de keeper van Kozakken Boys een wereldpartij stond te spelen." Spruyt, Polman, Wajer; Ra< makken Boys-Karwijk 0-0. C.cle kaart: Van der Plas (K ■si. Scheidsrechter: Nefs. Toeschouwers: 1200. Catwijk: Van Duyvenbode; I'ouvv, Van Zeist. lanRcma. vijk). Klop (Ko; NICK VERWOERD „We hebben dramatisch ge speeld", meende ARC-coach Wim van Zwam na afloop van de ontmoeting van zijn team met het in degradatienood ver kerende Rozenburg. Deson danks kende het duel voor de Racing een happy end. Een door Jacques Key afgestraft foutje van Rozenburg-libero Ricardo Bos bleek voldoende om de be zoekers, die in de tweede helft de ene na de andere kans onbe nut lieten, met lege handen naar huis te sturen: 1 -0. De gelukkige afloop van de strijd had ARC niet aan zichzelf te danken. „We hebben het ge luk vandaag beslist niet afge dwongen", wist ook Van Zwam. „Maar toch hebben we wel op zon wedstrijd zitfen wachten: heel slecht spelen en de punten pakken. We hebben na de win terstop vier wedstrijden op rij verloren, waarin we beter voet balden dan nu. We hebben van daag zonder zelfvertrouwen ge speeld. Niet één stak er boven uit. Het was één grijze brij." Door de fortuinlijke zege nam de Racing duidelijk afstand van de degradatiezone. De Alphena- ren hebben nu vijf punten voor sprong op Rozenburg en Ajax, die samen de voorlaatste plaats delen. Een veilige marge, waar door het onbezorgd uitspelen van het seizoen mogelijk moet zijn. Zo lijkt het tenminste. Van Zwam: „We kunnen slecht met druk omgaan. Met deze afstand tot de staartploegen zouden we nu lekker moeten kunnen gaan voetballen. Maar of dat*ooklukt, moeten we maar even afwach- ARC heeft één voordeel: slechter dan zaterdag kan het niet. De zonder Boer, Van der Weiden en Wouters (allen ge blesseerd) spelende thuisclub bakte er werkelijk niets van. Bij na alles ging mis. Alleen doel man Remco Tuinenburg trok zich van het gebroddel niets aan. Voor rust kreeg hij weinig te doen, maar in het tweede be drijf hield hij zijn ploeg met een aantal prima reddingen over eind. ARC stond toen al wel op voorsprong. Halverwege de eer ste helft kopte Ricardo Bos, na een verdwaalde bal van Frank Bloemheuvel, te zacht terug op keeper Perry Hoogstad en dat moet je niet doen als Jacques Key-in de buurt is: 1-0. Key's tiende competitiegoal kwam zo maar uit de lucht vallen. Hoog stad had nog geen werk gehad, net zo min als Tuinenburg. De twee teams deden in het leve ren van een wanprestatie aan vankelijk niets voor elkaar on der, zodat er van geslaagde aan vallen geen sprake kon zijn. Rozenburg toonde zich in de slotfase van de eerste helft evenwel aan de beterende hand. Een inzet van Danny Kuppen werd door Paul Dijk man van de doellijn gehaald en een actie van de behendige Ro nald Vermeulen eindigde met een schot voorlangs. ARC stelde er een door Hoogstad gestopt schot van René van Meggelen tegenover. Na de thee voerden de bezoe kers de druk op. Het eenrich tingsverkeer werd alleen door bevrijdende, lange halen van ARC-zijde onderbroken. Die leidden bijna voortdurend tot Jacques Key. foto wim dijkman nieuw Rozenburgs balbezit, maar een paar keer konden Jac ques Key en invaller Ruud Bos er toch iets mee doen. Zij wis ten riante mogelijkheden echter niet te verzilveren. Dat kwam zaterdag op Zegersloot meer voor. Voor het doel van Tuinen burg ontpopten de Rozenbur gers zich als ware meesters in het missen van kansen. ARC - Rozenburg 1-0 (l-O). 26. Key 1 0. Scheidsrechter: Martin. Toeschou wers: 600. Geel: Kuppen en Van der Pelt (Rozenburg) ARC: Tuinenburg; Bloemheuvel lBos), Hoog Meggelen, Dijkman, Van der Meer, Van der Vlist; Key. Lu nissen (Van Arn- RUNSBURG RUUD PATTIAPON Rijnsburgse Boys ziet de pogin gen om weer aansluiting met de top te krijgen vooralsnog niet beloond. Tegen het in de staart bengelende Ajax was de geel zwarte brigade niet bij machte om meer dan een 1-1 deling uit de zanderige grasmat te klop pen. Ook toen de Rijnsburgers volop gebruik leken te maken van het surplus aan voetbaler varing om de Amsterdamse voetbaljonkies onder diezelfde mat te schoffelen, bleef Ajax toch overeind. Wellicht op een minder aanvallende wijze dan de Amsterdammers voor ogen staat, maar elk behaald punt in dit stadium van de competitie in de eerste klasse betekent wel een stapje dichter bij lijfsbe houd. Voor Ajax-trainer Dick de Groot (hij is volgend seizoen weer trainer van de B-jeugd, Spitz Kohn is zijn opvolger) was het behaalde punt in Rijnsburg al bij voorbaat een uitgangsstel ling geweest. Niet meer mis schien. maar zeker ook niet minder. Hij ervaarde het dan ook als een domper toen veer tien seconden na de aftrap de bal al in het Amsterdamse doel lag te stuiteren. Doelman Den nis van der Wal pareerde de knal van Steven Faber in eerste instantie wel maar tegen de snel inkomende Raymond Buis en diens strakke schot had hij geen verweer (1-0), Ajax moest stevig slikken en probeerde schoorvoetend de vertrouwde patronen op te pak ken. Het slaagde daar vrijwel niet in. Rijnsburgse Boys liet de tegenstander in de waan,dat het wel lukte maar vertrouwde zelf duidelijk op de grotere routine om de Ajax-aanvallen op tijd te Van de Amsterdamse vleuge- laanvallcrs ging evenwel te wei nig dreiging uit om de Rijns burgse defensie te verontrusten. Aanvoerder Richard I looger- vorst zond tegenstander Ray mond Barkcma regelmatig naar de grasmat, maar de Hoofd- doqise Rijnsburger hield alles netjes binnen de perken. Ploeg genoot Marco Klaassens, die de Amsterdamse schaduwspits Ri chard Louwers (in het Ajax-sys- teem een belangrijk man) als directe tegenstander had, had een niet al te drulcke middag, louwers bewaarde zijn belang rijkste acties tot na rust, maar daarvoor liep Klaassens regel matig over de nummer tien heen. Wie, onwetend van de lage klassering van de zaterdagvoet ballers van Ajax, voor een lekker potje Amsterdamse bluf naar Middelmors was gekomen, zal bedrogen zijn uitgekomen. Hoewel aanvallen de Amster dammers in het bloed zit, is dit Ajax natuurlijk ook een stuk wij zer geworden. De jeugdige Ajax- voetballcrs hebben in de zater- dageerstcklasse geleerd wat ver liezen is. Zij passen zich aan. Aanvallende activiteiten van de verdedigers werden slechts mondjesmaat uitgevoerd. Teke nend is dat de vleugelverdigers bijna niet de middellijn over schreden en dat slechts de op vallende aanvoeder Renato Dijksterhuis, die op '4' speelt, zijn aanval mocht ondersteu- De eerste serieuze kans kreeg Ajax pas na veertig minuten spelen. De bijna foutloos kee pende doelman Hans Schot wierp zich succesvol voor de voeten van Louwers. De gelijk maker kreeg Ajax min of meer in de schoot geworpen. Recht voor het doel van Schot beging Hoogervorst een overtreding op Barkema. De daaropvolgende vrije trap van Dijksterhuis ketste nog af maar in de herkansing schoot rechterspits Robin Fokke met links via de Rijnsburgse de fensie de bal achter de machte loze Schot (1-1). Het duel kreeg daarna een meer grimmig karakter waarbij zo nu en dan wat spelers op de grond lagen te rollebollen. Hier en daar werden zelfs wat tikjes uitgedeeld. Dat leverde Rijns burger Martin de I-ouw en de Ajacieden Ton Fens, Dennis Bo gaard en Cecs van Oevelen gele kaarten op. Het gelijkspel ver goedde evenwel met name voor Ajax veel en afgaande op dit du el hebben de Amsterdamse jon kies er wat vechtlust betreft weer wat bijgeleerd. RijnsburK.se Boys - Ajax 1-1 (1-0). I RljnsburK.sc Boys Schol; Hookit Vaartjes, Den liaan; Wendt. De I

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19