Van Loen verspeelt krediet Briljant Barcelona loopt weer punt in PSV: 'We zitten in een rouwfase' Bayern München met Franz Beckenbauer op titeljacht Parma klaar voor Ajax Sport MAANDAG 14 MAART 1994 16 EREDIVISIE EERSTE DIVISIE PROGRAMMA TOPSCORERS KNVB-BEKER Parma is kJaar voor de beslissende Europa-Cupwedstrijd tegen, Ajax, woensdag op eigen veld. De ploeg van trainer Scala deed gis termiddag in de competitiewedstrijd tegen Inter Milan het nodige zelfvertrouwen op. De sukkelende club van het Nederlandse duo Bergkamp/Jonk werd met ruime cijfers verslagen: 4-1 PSV hangt aan elkaar van (rus- tralies, mislukkingen, faalangst, gebrek aan discipline en het na derende einde. De oude hap van PSV moet weg, jongeren fa len. Mei 1-1 bij RKC, laatste in de eredivisie, mocht PSV blij zijn. „We zitten in de rouwfase. Pas daarna komt de toekomst", zei trainer De Mos. Wal PSV liet zien was schrik barend. Geen opbouw, geen vertrouwen, geen systeem, geen automatismen. Doelman Van Breukelen was de beste, Van Aerle voldoende. Maar Hoek stra, Ingesson of Heintze? In- gesson, Zweed. Klas van voren geheten. Klaas in het Neder lands. Houten Klaas. In het stadionnetje aan de Olympjaweg balden vijf spelers die zes jaar geleden met Oranje Europees goud wonnen in het Olympiastadion van München: Van Breukelen, Van Aerle, Koe man, Van Tiggelen en Kieft. Het is niet ondenkbaar dat qllen aan hun laatste seizoen bezig zijn in Eindhoven. Hun tijd is geweest en het irriteert ze blijkbaar dat het geen mooi afscheid is: PSV haalt door het falen van de con currentie misschien Europees voetbal. De Mos haalde aanvoerder Koeman in de rust naar de kant, uit vrees voor een rode kaart. ,,Ik moest Erwin tegen zichzelf in bescherming nemen. Het einde van het seizoen nadert, de frustraties nemen toe. Die jongens zijn Europees kam pioen geweest, hebben Europa Cups gewonnen." Alleen Van Breukelen heeft zijn vertrek ver werkt. Hij mocht blijven, wilde dal alleen als tweede doelman, hetgeen PSV geen goed plan leek. Ook Kieft verdween in de pauze, ten faveure van Meijer. Na een kwart wedstrijd hield Meijer aan een ongelukkig duel met Valk gescheurde knieban den over. Einde seizoen, PSV met tien man verder. Wouters zat al ge blesseerd op de tribune. Popes- cu verbleef voor straf op de bank, omdat de Roemeen zich 's ochtends een kwartier te laat meldde bij de bus.Vroeger zou ik zo iemand misschien nog wel laten spelen, maar dat gebeurt me niet meer", wilde De Mos zijn ontwikkeling als trainer aangeven. Met 1-1 was PSV het geluk kigst. RKC, dat in Boogers een eenzame strijder voorin had, was een keer of vijf redelijk dicht bij een doelpunt geweest. PSV kreeg vlak voor lijd zijn eni ge kans en benutte die. Dankzij verdediger Van der Gaag. Valk schoot daarna uit een vrije trap de bal tegen de paal. Het is alweer ruim een maand geleden, op zondag 6 februari, dat PSV met 4-1 van Ajax won. Sindsdien is geen zege meer be haald en verbande NAC de voormalige kampioen uit het bekertoernooi. RKC kreeg nauwelijks een elf tal op de been. Neem Hans Werdekker. De knie van de 34- jarige verdediger neigt naar me- niscus, maar trainer Bert jacobs kan hem momenteel niet mis- Misschien volgt straks wel af keuring voor de timmerman, maar hij moet nog even op zijn laatste benen blijven lopen. Want Hutten, Eikenhout, Nor tan, ze waren nauwelijks fit. Hoekstra beklom de tribunes met krukken, met Decheiver heeft Jacobs constant ruzie. Gezien de omstandigheden was de trainer tevreden. De veldbezetting en de speldiscipli- ne, onderdelen waaraan hij veel waarde hecht, waren goed ver zorgd. Het doelpunt, zeven mi nuten voor tijd, was zonder meer verdiend. Een voorzet van Feyenoord-huurling Van Bronckhorst, de afronding van Van Aerde. RKC: Vonk; Hutten, Werdekker, Nortan en Eikenhout; Van Aerde, Brands, Schreuder en Van Bronck horst; Valk en Boogers. PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Van Tiggelen, Van der Gaag en Heintze; In gesson, Koeman ('16. Fuchs) en Hu man; Hllerman, Kieft (46. Meijer) en Jan Gaasbeek verspert Rob Witschge de doorgang. foto anp De rol van FC Twente in de strijd om Europees voetbal is, hoe wonderlijk ook, nog steeds niet uitgespeeld. Die van Feyenoord in het ge vecht om de landstitel wel. Dat geldt ook voor John van Loen. De minst popu laire Feyenoorder bij het roodwitte legioen verspeel de gistermiddag kort voor afloop van het ultra-slechte duel (1-1) in Enschede ook het laatste restje krediet bij zijn trainers Geert Meijer en Wim van Hanegem. De rake klap in het gezicht van Prince Polley werd met rood bestraft. In dubbel opzicht. ENSCHEDE ALBERT GEESING GPD-VERSLAGGEVER Voor Feyenoord was het al de zesde keer dit seizoen en de tweede keer binnen vijf dagen (Blinker tegen NAC) dal een speler voortijdig naar de kant moest. „Het gedrag van Van Loen is zeer negatief. Het loopt met de discipline de spuigaten Uit, zo kan het niet langer. Dit is slecht voor de club", tierde Meijer in de wandelganger van het Diekman. Heus, De yVolf en Bosz (2 keer geel) haalde eerder al het einde niet, Van Loen overkwam dat dit seizoen ook al in de Europacup-wedstrijd te- gen Porto. Bijna vanzelfsprekend hing Van Loen na afloop de ver moorde onschuld uit. „Wat ik heb gedaan is niet goed te pra ten, maar ik heb niet geslagen. Er werd flink geduwd, daarbij raakte ik toevallig het gezicht van Polley". Scheidsrechter Herman van Dijk reageerde wel iets anders op de vraag of Van Loen een slaande beweging had gemaakt. „Nee hoor, hij sloeg". „Volop m'n oor", bevestigde Polley maar al te graag. Nou de is Ghanese internatio nal ook geen lieverdje en dat wilde Van Loen toch wel even benadrukt zien. „Hij deed alles van God verboden heeft. Net als die voorstopper van Twente". Hoogma dus. „Maar de scheids rechter ziet het niet en de grensrechter staat te slapen", luchtte Van Loen z'n hart. Pas daarna ging hij bij zichzelf te biecht. „Ik ben te impulsief. Als ik een stadion binnen kom", zocht hij naar excuses, „wenst het publiek mij de meest vrese lijke ziektes toe. Vanaf het eer ste moment. Ik lijk wel hel pies- paaltje van de eredivisie. Ze moeten mij overal hebben". Van Hanegem bleef er tame lijk stoïcijns onder, maar hekel de de süggestie (van Wim Jan sen) dat er sprake is van onge disciplineerd groepsgedrag. „Het heeft niks met de groep te maken, alleen met Van Loen. Hij, laat zich te veel door het pu bliek beïnvloeden. Taument deed het heel wat beter. De donkere aanvaller was op af stand de beste Feyenoorder. Zijn acties waren echter niet be steed aan het rammelende Feyenoord dat op slag van rust desondanks op 1-0 kwam. Uit de vrije trap van Trustfull kopte Kamebeek de bal voor de voe ten van Rob Maas en via een Twents been zeilde het speel tuig langs de uitblinkende doel man Boschker. De Tukkers, tot dan heel timide, slap en ziel loos, namen de in de tweede helft de uitnodiging van Feye noord met beide handen aan. En persten er zowaar nog een slotoffensief uit. Dat resulteerde negen minuten voor tijd in de gelijkmaker van Polly, op aan geven van Hoogma. FC Twente: Boschker; Zwijnenberg, Hoogma, Boerebach en Kamebeek (56. Leunnk); Van Halst, Arts en Kool; Gaasbeek, Polley en Bruggink (56. Si- bon) Feyenoord: De Goey; Fraser, Trustfull, De Wolf en Esajas; Maas, Bosz en Wit schge; Taument, Van Loen en Larsson (72. Obiku). BUITENLANDS VOETBAL BUITENLAND Milan maakt aan alle twijfels einde BARCELONA. GPD Acht doelpunten, vier uit het veld gestuurde spelers, twee strafschoppen, een ten onrechte afgekeurde goal, een slechte scheidsrechter, maar vooral: een soms briljant Barcelona. Er was zaterdagavond, na de met 5-3 gewonnen wedstrijd van Barcelona tegen Atletico de Madrid, niemand onder de 70.000 toeschouwers in het Camp Nou-stadion te vinden, die niet tevreden naai" huis te rugkeerde. Zelfs een voor hilari teit zorgende haas, in de tweede helft op het veld losgelaten, ge noot van het spektakel. Vooral de manier waarop Ro- mario voor de vijfde keer dit sei zoen een hattrick maakte, ter wijl ook nog eens een prachtig doelpunt van de Braziliaan ten onrechte werd afgekeurd, maakte grote indruk. Zozeer zelfs, dat het stadion minuten lang zijn naam scandeerde. Ook Stoichkov beleefde een heerlijke avond met twee doelpunten, hoewel hij een strafschop miste en twee minuten voor tijd van het veld werd gestuurd wegens herhaald protesteren. Alleen voor Ronald Koeman waren de druiven een beetje zuur. De Nederlandse interna tional kreeg al na naar 27 minu ten een rode kaart, nadat hij een elleboogstoot had uitge deeld aan Atletico-speler Mano io. Zes minuten eerder had hij een strafschop veroorzaakt, waardoor Atletico via Pedro op gelijke hoogte kon komen. Ro- mario had in de dertiende mi nuut de score voor Barcelona geopeftd. Qua uitslag leek de ontmoe ting tusen Barcelona en Atletico enigszins op die van hun eerste ontmoeting voor de competitie. Toen stond Barcelona door een hattrick van Romario reeds na verloor de wedstrijd uiteindelijk op onverklaarbare wijze met 4- 3. Nu stond Atletico bij rust voor met 2-3, maar verloor toch met 5-3. De veruit slechtste man op het veld was scheidsrechter An- dujar Oliver, die na achttien mi nuten Atletico-speler Vizcaino het veld uitstuurde wegens twee omstreden gele kaarten; niet voor een strafschop floot, toen Barcelona-doelman Zubizarrela Pirri onderuithaalde en de kee per evenmin een rode kaart gaf; herhaaldelijk onjuist de buiten spelregel toepaste; een werkelijk magistraal doelpunt van Roma rio zonder enige reden afkeurde en ook nog zeven andpre om streden gele kaarten uitdeelde. Wat Alletico-voorzitter Gil y Gil na afloop deed verzuchten: „Deze man als scheidsrechter laten optreden is hetzelfde als aan een kind van vijf een gela den revolver geven. Barcelona deed het afgelopen weekeinde ook voor de ranglijst goede zaken. Koploper Deporli- vo speelde tegen het op de on derste plaats vertoevende Osas- una teleurstellend met 0-0 gelijk en zag zijn voorsprong op Bar celona teruggebracht tot twee punten. Donato miste vlak voor rust een stafschop voor Depor- tivo, dat in de afgelopen drie wedstrijden maar liefst vier punten op Barcelona verspeel de. Italië Bijna alle spanning is uit het Italiaanse voetbalseizoen geslo pen. De Serie A wordt wellicht gereanimeerd door successen in Europa, die extra UEFA-Cup- plaatsen opleveren. Aan de kop en onderaan staan de belang rijkste beslissingen al vast: AC Milan wordt kampioen, Samp- doria, Juventus, Parma en Lazio hebben hun Europese tickets ook zo goed als zeker op zak, terwijl Reggiana, Atalanta en Lecce een degradatie nauwelijks meer kunnen ontlopen. Alleen de strijd voor de vierde afdaler naar de Serie B roept emoties op, want AS Roma ver keert in urgent gevaar. De hoofdstedelingen hebben in drie maanden geen duel ge- Eric Cantona 'slaat' de bal met zijn hoofd richting Charlton-doel. Met 10 man bereikte Manchester United de halve finale van de FA-Cup. fotomap AC Milan maakte gisteren aan alle twijfels een einde door Sampdoria, de enig overgeble ven rivaal, met 1-0 te verslaan. Het beproefde recept werkte ook dit keer optimaal. De kam pioen heeft, dit seizoen in be langrijke wedstrijden meestal aan een treffer voldoende. In de duels met Lazio en Juventus, die de competitie nieuw leven in moesten blazen, won de titel verdediger telkens met 1-0. Gis teren slaagde Milan er weer in om met een treffer de volle buit veilig te stellen. Met dergelijke successen .krijgt de derde titel op rij extra glans. De efficiency waarmee de roodzwarte ploeg de punten binnenhaalt is imponerend. In de laatste negen duels werd geen punt meer verspeeld. De voorsprong op Juventus (negen punten) en Inter (zestien pun ten) is nog lachwekkender dan een jaar geleden. Volgende week kan in de Milanese derby een record-marge van 18 pun ten worden geboekt. Daniele Massaro bezegelde de victorie in het toptreffen hal verwege de eerste helft. De aan valler werkte een voorzet van Tassotti achter Pagliuca. Het was zijn negende belangrijke treffer in dit seizoen. Daarna mocht Sampdoria, dat Milan eerder beentje lichtte in Genua, naar hartelust domineren. De' ervaren Milan-defensie gaf ech ter geen kansen meer weg. MÜNCHEN SID/DPA München heeft de eerste pla; •rdag de cheid erdedigd, Za twedstrijd tegen Wa icht Frankfurt, dat vrijdag met verkusen zegevierde, volgt op Bundesliga de koploper de 09 met 3-1. Eint 2-0 over Bayer I twee punten. MSV Duisburg, dat vrijdag met 1-2 van Borus- sia Dortmund verloor, heeft drie punten achter stand, evenals FC Kaiserslautern, 1-0 winst op SC Freiburg, Karlsruher SC, zege van 2-0 op Werder Breinen, en Hamburger SV dat het als laatste ge klasseerde VfB Leipzig met een nederlaag van 0-3 naar huis stuurde. Bayern München'behaalde onder het tijdelijke coachschap van Franz Beckenbauer zijn vierde overwinning op rij. Voor 25.000 toeschouwers had de meervoudige landskampioen aan één helft, de tweede, genoeg de thuisclub in het Ruhr- stadion op de knieën te krijgen. Zes minuten na de hervatting maakte de Co lombiaan Valencia in de rebound de openings treffer. Het was zijn negende doelpunt van dit seizoen. Veertien minuten later verzilverde Matt- haus een vrije trap van twintig meter. De treffer van Frey was de genadeklap voor Wattenscheid. Bach scoorde voor de thuisclub in de laatste mi nuut tegen. „Op weg naar de titel zijn we al weer een stap voorwaarts gekomen", zei Beckenbauer na afloop. „We hadden geluk dat de doelpunten snel achter elkaar werden gemaakt." Schalke 04, de club van de Nederlander Youri Mulder, leed een gevoelige nederlaag tegen FC Nürnberg, dat tot twee punten is genaderd. Snelders Theo Snelders hervat woensdag de training bij Aberdeen. De tweede doelman van het Neder lands elftal, herstellende van een kneuzing aan het sleutelbeen, hoop de week erop van de partij te kunnen zijn bij de interlandwedstrijd Schot land - Nederland. Snelders was zondag aanwezig bij het eredivi sieduel van zijn voormalige club FC Twente tegen Feyenoord. Flij heeft zich de afgelopen week la ten behandelen door de chirurg van de Ensche- dese club, professor Vierhout. „Het gaat goed", meldde Snelders in het Diekmanstadion. De doelman acht de'kans groot dat hij voor de oefeninterlandwedstrijd tegen Schotland, het land waar hij al zes jaar speelt, mee kan doen. „Uiteraard wil ik er graag bij zijn in Glasgow. Voor mij toch een speciale wedstrijd. Misschien krijg ik een kans. Het zou mooi zijn." Snelders verwacht dat zijn toekomst in Schot land ligt. Zijn naam wordt de laatste tijd in ver band gebracht met PSV. „Ik heb nog een contract voor twee jaar. Ik zit er goed. Misschien teken ik daarna nog wel voor twee jaar bij. Ben ik tien jaar bij Aberdeen geweest. Lijkt me een mooie perio de." United met tien man naar zege Manchester United heeft zater dag ondanks een rode kaart voor doelman Schmeichel de halve finales van het toernooi om de FA-Cup bereikt. De Man- Charlton Athletic nadat er in de eerste helft niet was gescoord. Schmeichel, die woensdag nog in het Deense doel stond in de vriendschappelijke interland tegen Engeland, werd vlak voor de pauze uit het veld gestuurd wegens een professionele over treding. Hij stormde uit zijn doel en maakte bewust hands om de op hem afkomende Grant van een doeltreffende in zet af te houden. Daardoor mist de Deen de finale om de Lea guebeker van 27 maart op Wemblëy. Reservedoelman Sea- ley nam de plaats onder de lat in en rechterverdediger Parker werd gewisseld. Manchester leek geïnspireerd te worden door het vroegtijdige vertrek van Schmeichel. Hughes zorgde direct na de hervatting voor de openingstreffer en de in Oekraïne geboren Kansjelskis zette de thuisclub met treffers in de 71ste en 75ste minuut op een comfortabele 3-0. Dertien minuten voor tijd deed Leaburn met het hoofd iets terug voor Charlton. Manchester United bleef aldus in de strijd voor de unieke 'treble' (nationaal kam pioen en winbaar FA Cup en Leaguecup). Ook Oldham Athletic,, degra datiekandidaat in de eerste divi sie, plaatste zich voor de laatste vier door bij Bolton Wanderers met 1-0 te winnen. Beckford zorgde zes minuten voor tijd voor de kostbare treffer. Bolton presenteerde zich tot nu toe als kampioenendoder door Ever- ton, Arsenal en Aston Villa uit te schakelen. De ploeg kon het grote overwicht echter niet in doelpunten omzetten. Chelsea versloeg gisteren Wolverhampton met dezelfde cijfers. Peacock maakte in de 58ste minuut het doelpunt. Voor de eerste keer sinds de be kertriomf in 1970 bereikte Chel sea de halve eindstrijd. De ploeg van trainer-speler Hoddle speelt op 10 april tegen de winnaar van het duel West Ham - Luton, dat vandaag wordt afgewerkt. Oldham komt tegen Manches ter United uit. De wedstrijden worden op neutraal terrein ge speeld. ITALIË: Atalanta-Lecce 3-4, Cremoöése- Foggia 2-0, Genoa-Juventus 1-1X AC Milan-Sampdoria 1-0, Parma-lnter 4-1, AS Roma-Reggiana 0-0, Torino-Cagliari 2-1, Parma 26-35 AC Torino 27-29] SPANJE Barcelona-Atl.Madrid 5-3, Réal 1, R.Sociedad-Tener Rac.Santander 3-0, Osasuna-Dep.La Coru- 28-40 Athl.Bill 3-Ó, Bor.M'gladbach-Dyn.C Köin-VfB Sti FC Bayern T.SC 25r29, ENGELAND: FA Cup kwartfinales: Bolton- Oldham 0-1, Manchester Utd-Charlton 3-1 1, Chelsea-Wolverhampton 1-0. Maandag:* itmg: Oldham-Man-*, Manchester City-Win castle-Swindon 7-1, 3-4, Southampton-Sheffield Wedn. I 2-2, Liverpool^ FRANKRIJK Rac.Lens-Paris StG 1-2. Strasbourg-OI.Marseille 1-1, Montpellier-l Bordeaux 1-0, Auxerre-Le Havre 3-0; Mar-. tigues-Cannes 4-0, Lyon-Monaco .1-0, i Paris StG 30-46 FC Nantes 30-35 Marseille 30-41 Bordeaux 30-35, Auxerre 30-36 Montpellier 30-34] PORTUGAL Benfica-Famalicao 8-0, FC1 Porto-Salgueiros 1-0, Boavista-V Setuba 1-0, V.Guimaraes-Belenenses 3-0] G Vicente-Estr.Amadora 1-0, Beira Mar" Braga 0-0, Farense-Maritimo 0-0, Estoril Pac.Ferreira 2-1, Uniao F-Sporting L. 0-0. 23-34 Mariti Beker kwartfin Sion-Grasshoppers 1-0. s 0-0, I r-PAOK 1-0, Olym ios 1, s-AEk Ath. 0-1, Larissa-Doxa Dr. 2-0, Naoussal -Ans 1-1, .OFfc Edesaikos 3-0h -Xanthi 2-1. I1 AEK Ath. 28-63 Aris 28-56 Panathin 28-56 OFI Kr. 28-42} Olympiakos 28-56 PAOK 28-42" Gaziantep-Karsiyaka 1-2, Kocaeli-. gucu 2-0, Trabzonspor-Karabuk 6-0, Kayi seri-Sariyer 2-2, Genclerbirligi-Bursaspc^ 2-0, Altay-Zeytinburnu 1-0, Besiktas Samsunspor 3-11 Galatasar 21-51 Besiktas 21-4IJ 21-45 Kocaelisp. 21-3n 21-41 Samsunï 21-3£

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16