'Het was een linkse hoek' volhouder Verbeek wint Sparta gaat Het Kasteel verlaten BOLLEN Witschge knokt met Feyenoord om erkenning Breukink verslagen Sport punt voor Heerenveen A UVS: groen licht voor zaterdag leiden UVS speelt komend seizoen met twee zaterdagelftallen in de Afdeling Leiden. Tijdens de algemene ledenvergadering van de Leidse eersteklasser kreeg het bestuur daarvoor het 'groe ne licht. Voorzitter Van Leeuwen benadrukt dat de nadruk blijft liggen op de zondagtak en jeugd. ,,Ik kan nu niet zeggen of we straks ook daadwerkelijk met twee elftallen gaan draaien. Er moet wel animo zijn. Medio april kunnen we dat pas zeggen." Het is de bedoeling UVS zaterdag 1 in de standaardklasse van de zaterdagafdeling van start gaat. Maradona denkt weer aan WK buenos aires De vakantie van Diego Maradona is voorbij. De Ar gentijnse voetballer kondigde aan zich medisch te laten onder zoeken om vervolgens de training te hervatten. De 33-jarige ve dette van de jaren tachtig is nog altijd van plan deel te nemen aan zijn vierde WK. Maradona speelde vanaf oktober bij Ne- well's Old Boys uit Rosario. Hij was veelvuldig geblesseerd en verliet de club in februari, in depressieve toestand. De wereld kampioen van 1986 beschoot journalisten die zijn buitenhuis bezochten met een luchtgeweer. Trainer Castelli van Newell's Old Boys heeft al verklaard Maradona weer op te stellen als hij fit Uitrusting Sheffield gestolen Sheffield* Sheffield Wednesday is gisteren vrijwel de complete uitrusting aan tenues, schoenen en traingspakken kwijtgeraakt. Stadion Hillborough werd in de vroege uurtjes bezocht door die ven, die voor 75.000 gulden aan goederen meenamen. De club uit de Premier League verloor driehonderd complete tenues, ze ventig paar schoenen waaronder die van de internationals Waddle, Hirst en Palmer en dertig trainingspakken. Verstappen doet het goed imola» los Verstappen past zich snel aan het formule i milieu aan. Bij testritten op het circuit van Imola stuurde de jonge Lim burger zijn Benetton Ford naar de zevende tijd. Verstappen werd in Italië vrijwel zeker van een startbewijs in de Grand Prix van Brazilië, de openingsrace op 27 maart van het formule 1 sei zoen. De tweede man van de Benetton-stal, de Fin J.J. Lehto, was buitengewoon pessimistisch over de kansen zijn rentree te versnellen. Lehto brak op 28 januari bij testritten op het circuit van Silverstone de vierde en vijfde nekwervel. Gisteren draaide in Imola een paar proefrondjes. „Mijn nek is nog bijzonder pijn lijk", meldde hij. „Ik denk dat ik de GP van Brazilië niet haal." In dat geval neemt Verstappen zijn plaats achter het stuur in. Ver stappen hield ervaren formule I coureurs als Alboreto en Martin achter zich. SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. C Jeroen Brussee wordt opgelapt na de klap in Voorburg. Harm de Vos (nummer 3) staat en stond er met de neus bovenop. foto wim bouwens Lugdunum laakt Voorburgs houding na incident rond Brussee Lugdunum is verontwaardigd over de manier waarop bij Voorburg wordt omgegaan met het incident rond Jeroen Brussee. De speler van de Leidse zondagtweedeklasser ging afgelopen zondag in de uitwedstrijd bij Voorburg achter de rug van de scheidsrechter knock out en liep een gekneusde kaak op. Volgens zijn teamgenoot Harm de Vos is er 'een linkse directe' uitgedeeld door een Voor burg-speler. Bij Voorburg zeggen alle betrokkenen dat ze niets hebben gezien en dat er sprake is van 'een ongeluk kige botsing'. Trainer Ferry Nijhuis van de Kikkers vindt wat er is gebeurd 'ronduit schandalig'. swz i WOENSDAG 9 MAART 1994 la manga del mar menor anp/rtr Erik Breukink heeft in de pro- I loog van de Ronde van Murcia een nederlaag geleden. Niette min was de Nederlandse spe cialist in het tijdrijden tevreden. Hij verloor immers van de Brit Chris Boardman, de houder van het werelduurrecord die de ze ven kilometer aflegde.in maar iets meer dan acht minuten. Breukink gaf tien seconden toe, maar hij hield wel de Span jaard Melchor Mauri en zijn landgenoot Servais Knaven ach- heerenveen anp Gertjan Verbeek is al tien keef afgeschreven. De robuuste ver dediger leest zijn critici echter elke keer weer - de les. Gister avond redde hij een punt voor Heerenveen dat 2-2 tegen FC Twente speelde. Drie minuten voor tijd ston den de Twentenaren nog met 2- 1 voor. Volkomen ten onrechte. Verbeek had zijn directe tegen standers van het eerste uur, Pol- ley en het 16-jarige talent Brug- gink, al lang in de steek gelaten. Hij wierp zich op als aanvalslei der van de Friezen. Echteld en Schaap profiteerden van de rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Verwend is Rob Witschge niet bij Feyenoord. Gewend aan successen langzamerhand wel. Sinds hij in dienst is.bij zijn Rot terdamse werkgever, pakte hij elk seizoen een grote prijs. Tweemaal achtereen winnaar van de KNVB-beker en vorig jaar landskampioen. „We heb ben als topclub een bepaalde status verworven, dan mag je dit seizoen niet met lege han den komen te staan." Toch doemt dat spookbeeld voor Rob Witschge op. Eén sim pele uitglijder in Breda (van avond) kan voor Feyenoord de- sastreuse gevolgen hebben. Uit schakeling in het bekertoernooi zou na het tnissen van de Champions League de tweede sportieve tegenvaller zijn. En je hoeft geen wiskundige te zijn om te becijferen dat er heel wat moet gebeuren wil Feyenoord de race met Ajax om de landsti tel nog in zijn voordeel beslech ten. Witschge, eerder realistisch dan pessimistisch: „Kijk eens naar het doelsaldo van Ajax. Dat is al zoveel beter. Vormt ook ter zich. Met in de derde rit de beklimming van de AJto de Col- lado de Bermejo en op de slot dag een tijdrit over 11 kilometer in het vooruitzicht, rekent Breu kink op een goede klassering in deze Spaanse etappekoers. De Oezbeek Abdoesjaparov heeft de derde etappe in Farijs- Nice gewonnen. Hij was giste ren de snelste in de massaspurt na de 204 kilometer tussen Ne- vers en Clermont-Ferrand. De Italiaan Baldato werd tweede, zijn landgenoot Cipollini derde. Baldato behield de leiderstrui. steun, waren dicht bij de gelijk maker, maar faalden. Toen ontfutselde Verbeek Kool de bal en legde twee minu ten voor tijd het leer klaar voor Regtop. De rossige linker spits maakte zijn tweede treffer en werd prompt uitgeroepen tot Man van de wedstrijd. Maar 12.500 Friezen en Gertjan Ver beek wisten wel beter. Bijna was FC Twente met een onverdiende overwinning aan de haal gegaan. De ploeg van Baan speelde slecht, maar ken de één goede minuut. In de 58e minuut maakten de Ghanees Polley en Boerebach de I -0 ach terstand ongedaan. een puntje, he? In Amsterdam zouden ze eerst drie keer moe ten verliezen en wij zouden vanaf nu alles nog moeten win- Voor het elftal van Willem van Hanegem en Geert Meijer, dat meer kritiek krijgt dan de coaches lief is, geldt de halve eindstrijd in het bekertoernooi tegen NAC daarom plotseling als het belangrijkste duel van het seizoen. Rob Witschge: „De spelers zijn daarvan goed doordrongen. De boel staat op scherp. We wil len ons in de top handhaven, dan moet je zorgen dat je prij zen wint. Iedereen in de selectie weet dat we alles op de beker gooien." Amsterdamse Robbie weet dat nieuwe successen met Feye noord ook zijn eigen kansen zullen vergroten om na dit sei zoen nog een trip door de Vere nigde Staten te maken. Witsch ge raakte in de beslissende fase van de WK-kwalificatie vorig jaar uit beeld bij bondscoach Dick Advocaat. Hij weet echter dat hij de kwaliteiten bezit om zich opnieuw in Oranje te wrin gen. De zelfkritiek is groot genoeg. leiden rob van der zanden Het duel Voorburg-Lugdunum werd zondag in de 23ste minuut ontsierd door een incident dat door arbiter Gerrit van Sprang niet werd waargenomen. De leidsman speelde even voor bal- lenjongen en haalde de wed strijdbal achter de omheining vandaan. Dat uitstapje heeft tot veel narigheid geleid. Toen Van Sprang zich weer met het spel ging bemoeien, lag Jeroen Brussee gestrekt in het strafschopgebied. De dader ligt drie dagen later nog steeds op het kerkhof, al denken ze daar bij Lugdunum heel anders over. Harm de Vos: „De scheidsrech ter haalde de bal en wij stonden in het strafschopgebied te wachten tot de corner werd ge nomen. Ik stond een meter bij rotterdam gpd Sparta gaat het Kasteel verlaten. Het bestuur heeft zich achter de aanbevelingen van de commis sie 'Sparta 2000' geschaard, die luiden dat de Stichting naar een andere locatie moet uitzien. Een nieuw te benoemen com missie zal de mogelijkheden hiertoe gaan onderzoeken. Het Kasteel zal derhalve niet worden gerenoveerd. De com missie 'Sparta 2000' geeft de voorkeur aan een toplocatie voor het betaalde voetbal boven een verlengd verblijf op Span gen, omdat een nieuw stadion op langere termijn financieel meer voordelen biedt. Gedacht „Die kwaliteiten zijn er de laatste tijd niet altijd uitgeko men. Ik heb mijn ups en downs gehad. Al blijf ik het triest vin den dat ik de enige internatio nal ben, die op zo'n vreemde manier zijn basisplaats in Oran je is kwijtgeraakt. Veertien in terlands miste ik geen minuut, speelde in mijn ogen zelfs beter dan bij Feyenoord. Vervolgens was het in een keer afgelopen. Tegen Noorwegen en San Mari no op de bank. tegen Engeland niet eens meer bij de selectie. Ja, dat mag je best flinke teleur stellingen noemen." Waar Witschge knokt om nieuwe erkenning, moet ook Feyenoord vechten om de criti ci de mond te snoeren. Witsch ge: „We hebben het gevoel dat we geen kampioen 'mogen' worden. Na het kampioenschap van vorig jaar zijn de verwach tingen behoorlijk opgeschroefd. Je kunt je achteraf afvragen of het hele proces niet te hard is gegaan voor een groot deel van de spelers. Maar het is belache lijk, zo hard als wij soms wor den aangepakt. Een belangrijk deel van de Nederlandse pers gunt ons geen succes." Jeroen en die speler van Voor burg vandaan. Opeens gaf hij een klap, bovenop zijn slaap. Het was een echte linkse hoek. Die goser moet gaan boksen en stoppen met voetballen." Ferry Nijhuis heeft niet met eigen ogen gezien wat er ge beurde, maar is wel overtuigd van het feit dat er is geslagen. „Spelers van Voorburg gingen naar de dader en riepen hem tot de orde. 'Ga nou weg, je bent fout geweest' en 'waar ben je mee bezig' hoorde ik medespe lers zeggen. Ik vind het ronduit schandalig wat er allemaal is gebeurd. Het had met Jeroen erger afkunnen lopen." Nijhuis zegt de naam van de dader te kennen. Het gaat volgens hem om Romeo Bonaparte, een spe ler die hij ooit nog onder zijn hoede had toen hij bij RKAW wordt aan een accommodatie, waarin bedrijfsruimte kan wor den verhuurd om met de op brengsten de jaarlijkse lasten te kunnen verlichten. „Want al werken we met z'n allen nog zo hard", zegt voorzitter Peter van der Burg, „een tekort op de be groting van een half miljoen per jaar is in deze situatie niet te voorkomen. De neerwaartse spiraal is op het Kasteel niet te doorbreken. De tijd is rijp, zo wel in het land als in de stad, om de zaak nu aan te pakken." Met de gemeente Rotterdam zal in overleg worden getreden over de mogelijkheden die er zijn voor een nieuwe locatie. Verwacht wordt dat daarbij ook coach was. Trainer Frank Kuijl van Voorburg is boos dat zijn collega zo makkelijk met be schuldigingen strooit. „Hij heeft net zo veel gezien als ik: niets dus. En hij kan niet horen wat er zestig meter verder wordt ge zegd. Romeo Bonaparte is door ons wel weggehouden van de plek des onheils. Dat was alleen omdat de spelers van Lugdunum hem belaagden en aanwezen als schuldige. In de groep is de zaak besproken, de jongens begrijpen niets van alle consternatie. Als ze bij Lugdunum zo makkelijk zeggen dat er is geslagen, zeg ik net zo makkelijk: er is niet geslagen." Aanvoerder Dick Sloos van Voorburg spreekt dezelfde taal. „Ik heb niets gezien. We moe ten niemand beschuldigen als we geen bewijzen hebben." Bij Voorburg is men geen in tern onderzoek begonnen om de onduidelijkheid weg te ne men. Leden van het demissio naire bestuur van de club zeg gen niets gezien te hebben. Se cretaris Tolenaars (tevens elftal leider van het eerste) heeft niets onoirbaars waargenomen en vindt dat de KNVB het maar uit moet zoeken. „Daar worden ze in Zeist goed voor betaald." Voorzitter Jager zegt dat er 'ken nelijk een botsing heeft plaats gevonden in het veld'. „Maar de Excelsior zal worden betrokken, omdat de gemeente zowel het terrein op Spangen als de ac commodatie op Woudestein wil gaan gebruiken voor woning bouw. Beide clubs hebben al te kennen gegeven niet afwijzend te staan tegenover het geza menlijk bespelen van een nieuw stadion. „Alleen de plaats zal de ge meente moeten aanwijzen," zegt Peter van der Brug. „Die kan overal zijn, behalve aan de Zuidkant." Zijn gedachten gaan uit naar de Noordwestrand, waar de locatie echter weer af hankelijk zal zijn van de eventu ele komst van een nieuw vlieg veld. „Daarin zal dit jaar wel duidelijkheid komen," verwacht spelers zeggen dat er niets is ge beurd, dan houdt het op." Arbiter Van Sprang staakte het voor het overige zo vriende lijk verlopen duel na een half uur. Toen Brussee groggy was afgevoerd (en gewisseld) wilde hij het duel hervatten. Maar Brussee begon in de dug out vreemd gedrag te vertonen. Hij ging tekeer als een beest vol gens ooggetuigen, hyperventi leerde en er werd een lage pols slag geconstateerd. Er kwam zelfs een ambulance om hem af te voeren. Brussee, hij hield een gekneusde kaak en een pijnlijk oor over aan de klap, deed later aangifte bij de politie. Van Sprang denkt dat het een ingewikkelde zaak wordt voor de KNVB. „Ik stond namelijk met mijn rug naar de spelers toe en de rapporteur heeft ook niets gezien. In mijn rapport staat dan ook weinig duidelijks over de kwestie. Ik kan niets met beschuldigingen van spe lers of grensrechters." Gisteravond speelde Voor burg een oefenwedstrijd. Bona parte begon op de bank. Kuijl: „Daar vroeg hij zelf om. Hij is onder de indruk van alle com motie. Romeo is een sportieve correcte jongen." Bonaparte was gisteren niet voor commen taar bereikbaar. Sparta 's voorzitter. Mocht het nieuwe vliegveld doorgaan, dan zal het oude eveneens worden gebruikt voor woningbouw, waardoor het nieuwe stadion in de buurt van een jonge wijk zou kunnen wor den gesitueerd. Sparta, dat nog een huurover eenkomst met de gemeente tot 2010 heeft, ziet derhalve af van de geldverslindende renovatie van Spangen, die een geschatte 20 miljoen gulden zou vergen, terwijl een nieuw stadion met een apa< iteit van 15.000 toe schouwers op eenzelfde bedrag uitkomt. Renovatie voor de tijd van ongeveer vijftien jaar zou veel te duur zijn. Wie de bal op het voetbal veld een onge geneerde ram naar het nie mandsland geeft, loopt de kans 'Kagia' naar z'n hoofd geslingerd te krijgen. Kagia staat in de Leidse regio voor boerenkoolvoetbal. In een ver verleden waren het inderdaad de jongens van het boeren land die op zaterdag die flet se, technisch geschoolde stadsjongetjes met bruut ge weld van het veld bliezen. De kenners weten inmiddels beter. In Lisserbroekstaan nog altijd toeschouwers met boerenKlompen langs de lijn, maar op het veld is het Kagia- van-toen getransformeerd in een vierdeklasser waar best wel technische hoogstandjes zijn te bewonderen. Geen schuimbekkende krachtpatsers meer, maar ge wone mensen van vlees en bloed die ook met een bal overweg kunnen. Eigenlijk is Kagia een club als alle andere. Er worden zelfs trainers weg gestuurd. Drie weken geleden kwam aan de samenwerking met oefenmeester Theo Godyla een eind. Dat zoiets ook bij Kagia moest gebeu ren, doet voorzitter Herman Brouwer pijn. En dat ook nog onder 'zijn heerschappij'. Brouwers is drie weken prae- ses van de zaterdagclub uit Lisserbroek en zorgde prompt vooreen primeur. Brouwer: „Mn zoon zei: 'Nou pa, dat is een lekkere campagne die je bent gestartZonder gekheid: ik vind dit verschrikkelijk maar er moest wat gebeuren. Het kon niet langer door gaan. Theo Godyla en Kagia lagen elkaar niet zo. Dat de trainer voor het tweede jaar werd ge contracteerd was al een ern stige vergissing. Brouwer: „Je weet hoe dat gaat. Al na vijf, zes maanden besluit je of je het seizoen daarop met el kaar verdergaat. Wat ken je elkaar nu na vijf maanden?" Het kwaad was dus vorig sei zoen reeds geschied. Daarbij werd de club geconfronteerd met het opstappen van zeven selectiespelers. Logisch dat de prestaties minder werden. Maar de vijfde colonne, ook Kagia heeft er een, pikte het niet. Brouwer: „De mensen begonnen te kla gen. Wat erger was (Jat we sig nalen ontvingen dat de sfeer en de saamhorigheid er niet meer waren. En die dingen- horen bij deze club. Kijk, wij willen Kagia in de vierde klasse houden. We moesten wat doen. In onderling overleg hebben we besloten uit elkaar te gaan." In onderling overleg. Mooie woorden die de waarheid meestal verhullen. Thuis in Lisse is Theo Godyla blij dat hij van het karwei Kagia af is. fodyla „Als je merkt dat de ene partij je liever ziet gaan dan komen, dan moet je er een eind aan maken. ki, vertonen hun kunstjes niet meer hij Noordwijk. Het onaf scheidelijke duo heeft name lijk gebroken met de zaterda geersteklasser. Trainer Hen- nie Schipper zag de grappen en grollen niet meer zo zitten en stuurde het tweetal door naar de B-selectie. Na een keer trainen met oude, be paald niet ronde ballen van de lagere senioren, gooiden Van Kins en Tegelaar de deur van de Duinwetering in het slot. Joop Tegelaar was de eerste narigheid kreeg in Noordwijk. De oud-UVS'er en ex-prof van Haarlem vond het maar niks dat er voor hem geen plaats was in de hoofdmacht. Toen ontstond er prompt een pro bleem. Tegelaar is qua ver voer afhankelijk van zijn maatje Van Kins. Nadat die ook de bons van Schipper had gekregen, leek alles opgelost: het duo kon immers geza menlijk de trainingen van de B-selectie volgen. Maar dat hadden Peppi en Kokki snel gezien. Tegelaar: „Dat was niks. Ik voel me ze ker geen wereld voetballer hoor, maar dit niveau was te laag voor me. Tegelaar weet het: binnen een jaar de tweede aanvaring bij Noordwijk. Vorig jaar een potje rollebollen met John Eelman en nu weer met Hcn- nie Schipper. Dat pleit niet voor hem. Tegelaar: „Van Kins en ik hebben de naam. We zouden geen men taliteit hebben, dat soort kre ten hoor ik altijd. Weet je hoe dat allemaal komt? We zeggen gewoon waar het op staat. We maken wel eens een dolletje, lachen vaak. Moet toch kun nen. Nou, daar kon de trainer die Noordwijk nu heeft hele maal niet tegen. Die man is zo verse11 rikkelijk serieus. Serieus of niet, Schipper zag Tegelaar wel erg weinig op de training. En kreeg dus het ver wijt naar zijn hoofd geslin gerd dat hij geen conditie zou hebben. Tegelaar: „Ik werk bij een drankenhan del. In de maanden november en december is het verschrik kelijk druk geweest. Ik moest verplicht overwerken. Daarom kon ik niet altijd op de trai ningzijn. En wat dan nog? Toen ik in conditie was zag Schipper mij niet staan. Ik heb hele goede oefen wedst rijden gespeeld, maar die man had geloof ik de pik op me. En op Martin ook. Peppi en Kokki (Tegelaar: „Wezijn close") doden hun tijd nu met een potje tennis. En kijken zo links en rechts naar een wedstrijdje voetbal, regelaar: „In eerste instantie mis je het voethal helemaal niet. Maar nu begint het toch te kriebe len. In Noordwijk zitten ze niet meer op ons te wachten, hoewel ik het een schitterende club vind. Ik heb er toch bijna uier jaar gespeeld. Tegelaar vindt zichzelf nog een beetje te jong om de schoenen aan de wilgen te hangen: „Ik ben pas 2-1. Hoop meege maakt al, hé. Ha, ha. Het liefst wil ik naar een grote zaterdag- club. Martin ook, maar we weten donders goed dal ze ons nu even niet nodig hebben. Dan maar in de omgeving van leiden. UVS of zo, of Rooiden - burg, als die club tenminste niet degradeert. Martin heeft het over Lugdunum. I.ijkt me ook wel wat, met die De Klerk. Tegelaar wacht eerst af en hapt toe, als de prooi hem tenminste bevalt. „Wegaan een beetje leuren. Kijken wat de clubs te bieden hebben. Zo gaat dat toch te genwoordig, niet dan?" Peppi en Kokki willen centjes verdienen. Wie biedt er wat? rob onderwater m ^ROTTERDAM "WmGEH „Ik heb mijn ups en downs gehad", constateert Rob Witschge, die vanavond met Feyenoord voor de beker tegen NAC speelt. archieffoto ai Voor Godyla was er dus geen houden meer aan in Lisser broek. Vind je dat gek. Ah bestuurs leden en de elftalleider in de vijfde colonne zitten, dan speel je een verloren wedstrijd. Iedereen bemoeide zicli op het laatst met het elftal Degene die zich nu met het elftal bemoeit is Jan van Bem- melen, de Voorschotenaar die eerder dit seizoen werkzaam was bij De Sleutels. Godyla wacht op een club voor het volgende seizoen. Kagia-voor- zitter Brouwer: „Zo zwaar moeten we er ook niet aan tillen. Dit gebeurt toch overal"? Zelfs bij Kagia. Men'loopTege- laar, de Leidse equivalent van Peppi en Kok-

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23