Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN Notities bij uitspraak in zaak-Nederkoorn Jo en het kiezersbedrog Stemmen per computer WOENSDAG 9 MAART 1994 LEIDSCH DAGBLAD De uitspraak van de president van de Amsterdamse rechtbank in het kort geding, aangespan nen door de voormalige Fokker- lopman Nedcrkoorn tegen I laarlems Dagblad (en de Volks krant), bevat enige aspecten die een nadere belichting verdie- De feiten eerst even op een rij. Op 15 februari publiceerde Haarlems Dagblad, (evenais Lcidsch Dagblad en tal van an dere dagbladen) een bericht waarin de krant weergaf wat Pieter Lakeman van de Stich ting Bedrijfsinformatie (SOBI) in bet blad OR Informatie had geschreven, namelijk dal Ne derkoorn van DASA 25 miljoen D-mark 'smeergeld' had gekre gen voor de verkoop van Fok ker. Lakeman, zo viel in de krant te lezen, baseerde zijn be schuldiging op een anonieme brief die hem was toegezonden. Nederkoorn, om commentaar gevraagd, wenste niet op de be schuldiging in te gaan. Op 17 februari publiceerde Haarlems Dagblad (Leidsch Dagblad deed dat niet) de let terlijke tekst van de door Lake man ontvangen anonieme brief, waarin gesproken werd over 'schandelijke, zo niet criminele aspecten', die aan deze 'deal' kleven. De Volkskrant bracht enkele citaten uit de brief. Daarop eiste Nederkoorn, die zich in zijn in tegriteit aangetast voelde, recti ficatie van beide kranten. De hoofdredacties weigerden dal, waarna Nederkoorn een kort geding aanspande. Merkwaar dig genoeg liet Nederkoorn La keman, tenslotte de aanstichter van alles, ongemoeid. (Dat laat hij, zo bleek dan afgelopen maandag, aan DASA over). 'Men kent intussen de afloop: Nederkoorn verloor bet geding. Volgens de rechter had geen van beide kranten de indruk ge wekt het in de anonieme brief verwoorde standpunt te delen, evenmin hadden zij zich aange sloten bij de door Lakeman ge uite beschuldigingen. Er viel dus niets te rectificeren. Boven dien liet de rechter meetellen dat Haarlems Dagblad Neder koorn een weerwoord bad ge boden om de aantijgingen te gen te spreken. Wat de rechter niet zwaar heeft laten wegen is het punt dal Nederkoorns raadsman aanvoerde, namelijk clat Haar lems Dagblad zich weliswaar niet achter de in houd van de brief en de beschuldigingen van Lakeman schaarde, maar deze wel hielp versprei den. En als versprei - berichter RUUD I einig, zijn (en dus van beschul digingen) draagt de krant een eigen ver antwoordelijkheid. Zij brengt de aantij gingen immers on der de ogen van een groot publiek. Een anonieme brief be tekent op zichzelf betekenis gaat hij pas i aan het feit dat hij via de krant honderdduizendvoudig wordt verspreid. De ironie van het geval wil dat serieuze kranten in principe anonieme brieven niet plaatsen. In deze kwestie gebeurde dat via een omweg (Lakeman) toch. Nu zijn er, zoals bij elke regel, uitzonderingen. Als de hoofdre dactie vindt dat het algemeen belang in het geding is, mag zij dat zwaarder laten wegen dan de anonimiteit van de schrijver en tot publikatie overgaan. Dat zal in deze zaak ook stellig haar overweging zijn geweest. Maar wat verspreidde het LID in dit geval? Een brief met een forse beschuldiging aan het adres van Nederkoorn, waar voor geen bewijs wordt gele verd. Een niet al te stevig funda ment om te gaan publiceren. Anonieme briefschrijvers kun nen van alles en nog wat bewe ren, iemand bekladden - zijzelf blijven buiten schot. De aange vallene mag de aantijging in de krant tegenspreken, zeker, maar de kans is groot dat er bij het publiek toch wat van blijft 'han gen'. De krant mag zich naar mijn oordeel dan ook gelukkig prij zen dat de réchter dit aspect terzijde heeft geschoven en an dere elementen zwaarder heeft laten wegen. Ander oordeel Om aan te tonen dat een derge lijke zaak ook heel anders kan aflopen, zal ik nu een kwes- tie opvoeren van f een aantal jaren te- rug, waarbij het £7 Leidsch Dagblad V; was betrokken. De W. kwestie vertoont een zekere gelijke nis met de zaak- Nederkoorn, maar hier kwam de rech- ter tot een geheel ander oordeel. Het betrof een arti kel over het bestuur van een woningbouwvereniging die in die tijd voortdurend ten prooi was aan ruzies en rellen. De krant ging daarbij in op een gebeurtenis uit een recent ver leden, waarbij de ledenraad van de woningbouwvereniging bet bestuur met ruime meerderheid de laan had uitgestuurd. Omdat er bij de stemming iets niet ge heel volgens de regels was ge gaan, moest een paar maanden later opnieuw worden gestemd. Dit keer bleek het bestuur over een meerderheid te beschikken (en kon dus aanblijven) zonder dat duidelijk was wat de leden raad daartoe had bewogen. De krant voerde vervolgens een met name genoemd lid van de ledenraad (tevens gemeente raadslid) op die zei dat het be stuur een aantal leden 'bewerkt' had. „Met een schuttinkje, een leuk hekje of een woninkje voor een der familieleden zijn ze om gekocht". De krant vroeg het bestuur om een reactie en daar maakte het uitgebreid gebruik van: 'vieze politieke laster', vyas de slotsom. Maar hel bestuur deed ook nog wat anders. Het spande bij de Haagse rechtbank een kort geding aan tegen de krant, omdat het zich in eer en goede naam aangetast voelde. Men eiste een rectificatie. De krant weigerde dal. Hel desbetreffende lid van de leden raad nam zijn beschuldiging niet terug en de krant kon moeilijk op eigen houtje aan zijn woorden gaan morrelen. Merkwaardig was dat het be- De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot e met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan h adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). stuur alleen de krant aansprak: met het lid van de ledenraad dat de beschuldiging had geuit, werd niets gedaan. Men ziet de overeenkomsten met de zaak-Nederkorn. Ook een kwestie van beschuldiging, niet via een brief, maar door middel van een door de krant gebracht citaat. Ook hier werd de man die de beschuldigingen had geuit niet aangepakt (zoals Nederkoorn Lakeman buiten spel liet), maar werd de krant aangesproken op wat zij had gepubliceerd. Men ziet ook een frappant verschil: de beschuldi ging werd niet anoniem gedaan. Men zou zeggen dat dat de po sitie van de krant alleen maar sterker kon maken dan in de zaak-Nederkoom. Hod oordeelde de president van de Haagse rechtbank rtu in dit geval? Hij stelde het bestuur in het gelijk. De bewoordingen van het lid van de ledenraad 'openbaarden diens opzet om de eer of goede naam van de ei sers door telastelegging van de omkoping aan te randen'. Via de krant had hij ruchtbaarheid gegeven aan die aanranding, dat was een strafbaar feit 'en eveneens een onrechtmatige daad in burgerrechtelijke zin'. Het verweer van de krant 'dat deze uitlatingen zijn gedaan door het lid van de ledenraad en mitsdien voor diens rekening blijven faalt; immers gedaagde is ais uitgeefster van het Leidsch Dagblad aansprakelijk voor elke onrechtmatige publikatie in haar dagblad' (cursivering van mij, RP)Anders gezegd: de krant mag geen onbewezen be schuldigingen/beledigingen verspreiden. Daarmee kon zij overigens nog altijd niet de woorden van het lid van de ledenraad inslik ken. Hij hield staande wat hij had gezegd. De rechter nu legde de krant op de uitspraak met al le overwegingen te publiceren. Aldus gebeurde. De uitspraak van de rechter werd later gehekeld in het vak blad De journalist. En de ge rechtsauditeur bij de strafkamer van de Hoge R&ad der Neder landen schreef in een artikel dat de rechter wel heel weinig oog had gehad voor de publieke functie van de pers. Maar de uitspraak lag er toch maar. Zó kan het dus ook door de rechter worden opgevat. 'Kiezersbedrog in Oegstgeest' kopte uw krant vorige week vrij dag op de regiopagina. Jo Her mans, kandidaat gemeente raadslid voor Leefbaar Oegst geest, uitte zich via uw krant, jo heeft er begrip voor dat deze ge meenteraad, nog voor de wisse ling van de wacht, een definitief besluit over de toekomst van het raadhuis wil nemen. Hij acht het echter ongepast dat de plannen voor het raadhuis niet vóór de verkiezingen bekend worden gemaakt: de kiezer wordt met een blinddoek voor het stemhoekje in gestuurd, zo Zaterdag was de genoemde kop, op de zeer levendige politieke markt in het winkelcentrum Lange Voort, aanleiding voor verhitte discussies. Het werd Jo nog eens duidelijk gemaakt dat de plannen niet bekend zijn, bij niemand. Er is door een extern Ambtenaren tijdig bijschaven Gaarne reageer ik op het door de directeur van de Leidse Schouwburg ingezonden stuk- /artikel in de krant van 12 fe bruari. De Leidse Schouwburg werd als voorbeeld aangehaald - be doeld werd te zeggen dat (ge meentelijke) subsidieverstrek kingen geen eeuwigdurend ver worven rechten zijn, ook niet voor de Leidse Schouwburg. Immers de financiële positie van de gemeente, maar ook die van vele Leienaars en Leide- naars - o.a. bevriezing van uit keringen - is uiterst moeilijk. U en ik kunnen het geld maar één keer uitgeven. Bij de ge meente is dat al niet anders, tenzij de extra lasten verder over de burgers wordt uitge smeerd. verhoging van ge meentelijke belasting). De Stadspartij vindt dat alle subsidies tenminste een keer per jaar dienen te worden her overwogen. U kunt voorts van de Stadspartij Leiden in de ko mendejaren een kritische door lichting van de begroting ver wachten. Wij zullen vragen dur ven stellen, ook al omdat we nieuwsgiering zijn en niet op voorhand alles direct begrijpen. Als het aan de Stadspartij ligt, zullen in de toekomst in Leiden "moeilijk functionerende amb tenaren" niet - duur - worden afgekocht, maar tijdig worden bijgeschaafd - ook om proble men te voorkomen. nat in de rij om je stem uit te brengen! Kijk, dat het niet moet, weet ik ook en dat het geen zin heeft, weet ik ook. Daar hoefje alleen maar 'n paar openbare raads vergaderingen voor bij te wo nen. Maar ja, je bent betrokken en geeft de moed niet op hè, je stemt, tegen beter weten in. Ruim 10 minuten had ik in ons kleine dorp in de rij gestaan, om te mogen stemmen voor de ge meenteraad. Bij onze burge meester aangeland om mijn op roep in te leveren, prees ik sar castisch de vooruitgang, zei dat dit toch nergens op leek en kreeg dit antwoord: ,,Nou, niet zo mopperen, u hóéft 'niet te stemmen". Nou vraag ik je, kom je 10 minuten in de stromende regen naar het stemlokaal fiet sen, moet je 10 minuten klets- De Oude Pastorie aan de Schoolstraat 2 in Wassenaar is al sinds 1612 als pastorie in gebruik. In dat jaar kocht de Hervormde Gemeente het huis van Gijsbrecht Meyster, voormalig schout van Wassenaar. Het ging toen niet om een vrij staand huis zoals nu, maar om de vleugel lijk huis dat in het vier de kwart van de zes tiende eeuw was ge sticht door Gijsbrechts vader, mr. Hendrick Meyster. De pastorie onderging in de loop der jaren verschillende ingrijpende verbouwin gen. Met het vertrek van dr. HJ. Honders uit de pastorie, in 1959, kwam er tijdelijk een eind aan de pastorie functie. Volgende pre dikanten wensten niet in het ouderwetse ge bouw te wonen. Na ja ren van leegstand en verval werd de Oude Pastorie in 1981-1982 gerestaureerd. Sinds 1982 woont ds. R. Steenstra er met zijn gezin. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist da gelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldi ge' plekjes die niet di rect hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 -Te ongeveet brug, alhier, halftien gister eentge pet helpen: ee goed gevolg bekroond geldelijke belooning. aan deVliet- geraakt, wo- ewijk. Op zijn hulpgeroep kwamen n opdagen om den drenkeling te huitenjager zag zijn pogingen met ng daarvoor een - Ec Stanley. Aan boord stoomboot naar Australië werd door de Engelsche politie op vezoek der ouders opgepakt een jonge heer,die ontdekkingsreizen wild doen. Hij toog naar Australië in het bezit vn 40 pd.st. en een ge weer, revolvers, dolken en andere wapenen. - Men beeft te Kultenberg, in Oostenrijk, een jon geling aangehouden, die, als De Jong, beschul digd wordt verscheidene jonge meisjes, uit'ver schillende delen van Bohemen, te hebben doen verdwijnen. Hij beloofde met haar te trouwen en wist aldus meer of minder belangrijke sommen los te maken. Er is een onderzoek bevolen. - (advertentie) Elektricitats-Gesellschaft Ham burg. General Vertretungder Allgemeinen Elektri citats-Gesellschaft, Berlin. Ingenieurs-Bureau Amsterdam. Bevelen zich aan voor het maken van ELEKTRISCHE INSTALIATIËN in de meest uitgebreiden zin. Uitwerken van projecten en be grootingen kosteloos. Amsterdam Heerengracht 447. - (advertentie) De Rijnlandsche Bankvereeniging F. F. VV. Heintz Co., N.Rijn 11, Leiden opent Re kening -Courant - Incasseert Wissels op alle plaatsen in Binnen- en Buitenland - tegen zeer billijke voorwaarden. ANNO 1969 - Langs het hele Suezkanaal is de toestand op het ogenblik tot het uiterste gespannen. Egypte en Is raël hebben daar het afgelopen weekeinde een hevig artillerieduel geleverd. Bij dit arüllerieduel werd zaterdagavond de Egyptische opperbevel hebber Riad zwaargewond. Generaal Riad over leed gisteren in een ziekenhuis. Vanochtend hing nog een zware rook boven de enorme Egyptische olieraffinaderijen in Suez. Het was de vierde keer sinds de juni-oorlog dat de raffinaderijen door de ZIEKENHUIZEN bureau nog niet gerapporteerd: er wordt nog driftig gerekend. Voorstellen kunnen pas ge maakt worden als die rapporta ge binnen is. Dat zal naar ver wachting begin maart zijn. Zou Jo van al die discussies wat opgestoken hebben? Nee, zo bleek zaterdagavond, toen Jo zich telefonisch mengde in een directe uitzending van een lijst trekkersdebat op de lokale radio 'Oegstgeest Lokaal'. Ondanks de uitleg die hij had gehad en tij dens die radio-uitzending nog eens kreeg, hield Jo vol dat in zijn visie kiezersbedrog wordt gepleegd. Voorwaar geen gerin ge beschuldiging. Annelies Koningsveld den Ouden, kandidaat raadslid voor D66, Oegstgeest. (van redactiewege ingekort) a overleg met de dienstdoende i 19.00-19.45 u ONGEVALLENDIENST BEZOEKUREN DIACONESSEN HU IS (tel 071-178178): dagelijks 14.30-15 15 uur en 19.00-19.45 uur. Afdeling intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 u RIJNLAND ZIEKENHUIS vestigingSt. Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.00-14.45 uur en 18.30-19.30 u Klasse I en II ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdelmg gynaecologie: 14 30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur, voor vaders bovendien van 19.30-21.00 uur. Afdeling hartbewaking: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Intensive care-, 14 00-14 30 uur en 19.00-19.30 uur Kinderafdeling: ouders gehele dag. Overige bezoekers 14.30-19.30 ui 18.30-19.30u Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijdenkeel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19 00 uur. Kinderklimek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131) 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur Extra bezoek medium care 11.00-11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30 -15.15 en van 18.30- 19.30 uur. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30-15.15 uur en 18.30 - 19.30 uur. BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1, 2, 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 Mrs. Doubtfire al., dag do t/m zo en woe ook 14. dag. 18.45,21.15, echtgenote Sally Field in de wacht te slepen, LIDO 2 Free Willy al., dag. 18.45, 21.15, do t/m zo en woe ook 1415De 12-jarige Jesse schooiert op straat als kruimel- diefje. Als hij 's nacht graffiti kladdert LIDO 3 Beethoven's 2nd al do t/m zoen woe 14.30. Hondenfilm maar niet met één Sint Bernard maar wel zes: Beethoven, Missy en hun vier puppies. Demolition Man 16 jr., dag. 18.45. Komische science fictionfilm van de butant Marco Brambilla. Bevroren su perboef Wesley Snipes ontdooit in het nhoop maar één oplossing: het ien van superagent Sylvèster s Way 16 jr., dag. 20.45. Gang- LID0 4 The Three Musketeers al., dag. 19.00, 2115, vr t/m zo en woe ook 14.30. Stephen Herek verfilmde de gelijkna mige schelmenroman van Alexandre Dumas uit 1844 voor de Walt Disney Studio's. MetChrisO'Donnel,Charlie Sheen, Kiefer Sutherland en Oliver Platt als vrolijke vrijbuiters en Tim Cur- de sultan, te redden e it met straatjongens. Alad- op haar. Helaas tr •ijgt echter hulp van'de~Geest. The Remains of the Day al., dag. 18.45, 21.15. James Ivory verfilming van Booker Pnze-winnaar Kazuo Ishi- guro. Butler Anthony Hopkins probeert a voordat Steven Spielberg de ver- :ilming ervan aandurfde. Liam Neeson s Oskar Schindler, een charmante le- rensgenieteren zakenman. Spotgoed- dag. 19.00,21.15. Fas- lan vi|ftig jaar van Chili's roerige ge- vrouw en rebellerende dochter. Little Buddha do t/m zo 20.30. Van Bernardo Bertolucci. Tibetaanse mon- nieken zien in een blond Amerikaans hun grote geestelijke leiders. L'Odeur de 21.45 Van dienstmeis i papaye verte ma 19.30, Israëliërs in brand geschoten werden. - In het pand Witte Singel 17 is hedenmiddag het Talenlaboratorium van de Leidse Universiteit of ficieel in gebruik genomen. In dit laboratorium zullen vooral de eerste- en tweedejaars studenten de bezoekers zijn om er volgens moderne audio- visiuele methoden basisonderricht in taalbeheer sing te krijgen, maar er zullen ook wetenschappe lijke onderzoekingen worden verricht. De huis vesting van het bescheiden laboratorium heeft een tijdelijk karakter. - Vijf miljoen man Chinese troepen van land- en luchtmacht hebben opdracht gekregen de grens met de Sovjet-Unie te versterken. Dit meldde gis teren de Sunday Express. Het bericht, dat geen bron vermeldde, luidde dat China ook alle Russen belet het land te verlaten. C'est arrivé prés de che; 19 30.21.45 Zwarte k met Remy Belvaux over Much ado about nothing 21 45, Shakespaere-verf met Kenneth Branagh, A zijnei trijd rr TrSSil I. 071-124890, Cleve- 1.071-46449. Breestraat 66 0 20.45. Regisseur Ra- in de gevangenis. Na X tel. 071-123568, Ha< is Medea die wraak neemt als haar ge liefde Jason haar in de steek laat voor Sweetie wo 20.30. Debuut van Jane Campion waarin ze een vermakelijk portret schildert van een nogal ongewo- normaal en abnormaal erg vaag zijn. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Van Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Mrs. Doubtfire al dag 18.45. 21.30. 13.45, zo ook 16,15. EURO 3 The Piano 12 jr., dag. 18 45, zo ook n jongetje. Eastwood gaat op zoek naar de twee op een lange tocht in het Texas van de |aren zestig woe 14.00. Van Don Bluth. Als een ijdele haan op een morgen vergeet te de boerderij dat ook zonder hem de zo op gaat. Verdrietig vertrekt hij naar de 19.00 Mel Brooks nogal melige v eeuwige strijd met zijn aartsrivaal de sheriff. Demolition Man 16 jr., dag. 21.30, i 16.15. Aladdin Nederlands gespro ILM nelis Geellaan 2 Much ado about nothing vr, za 20,30. KATWIJK K&O, tel. 01718-16400, Sluisweg 16 panter Bagheera en de beer Baloe. VOORSCHOTEN BIOSCOOP CC tel: 071-614354, Prin: Marijkelaan 4 "jmbi (Ne 1.00. Kla ;t vertederende hertje en zijn v op Alice in Wonderland. Meisje kan al leen haar gekidnapte broertje terugkrij gen als ze door een duivels doolhof trekt. Met David Bowie als slechterik. The House of the Spirits 16 jr., zo 20.00. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. 13.15, 16.30, 20.15. BABYLON 1, tel. 070-3471656, naast Centraal Station. Remains of the Day al., dag. 13.15, 16.45, 20.15 BABYLON 2. Aladdin, originele Amerikaanse versie al., dag. 13.15, 16.00, 18.45 The Joy Luck Club 12 jr., dag. 21 30. BABYLON 3. Fa- ewell to my Concubin ook 13.15 Beethoven's 2e za zo woe 13.15. METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Car- negielaan 15. Schindler'sList 12 jr., dag 14 00. 20.00. METROPOLE 2 Free Willy al .dag. 13.15, 16.00, 18.45 The Age of Innocence al .dag 21 00 METROPO LE 3 Carlito's Way 16 jr., dag. 13.15, 13.15. METROPOLE 5. Sleepless in Se attle al., dag. 18.45,21.30, ma en di ook 13.15, 16 00. Aladdin al Ned gespro ken, do vrza zo woe 13.15, 16.00. ODEON 1 tel 070-3462400/3462401. Herengracht 13 Mrs. Doubtfire al., dag 13.15, 16.00, 18.45,21.30 ODEON 2. Jurassic Park al., dag. 13.15. 16 00. The §j n 16 jr.. dag. 20.15. ODEON 3 Kal America al., dag. 11.45, 14.15, 16.45, 19.15.21.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191. Zaal I Thunderbirdsarego! Niet ondertiteld, al., do vr 14.00. Thun- derbird Six Niet ondertiteld, al., do vr 16.15. Naked 16jr .dag. 19.30,22.00, do vr zo woe ook 16.15. Zaal II Life accor ding to Agfa 16 jr.. dag. 19.30, do vr woe ook 16.15 Calendar 16 jr., dag 21.45,

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 22