Fanatisme Schipper slaat nu pas aan Üfe ?*m - ,y ri Eindelijk weer eens zege /GfiVAvoor Rijnsburgse Boys Tumultueus slot bij Oegstgeest Sport 'Tegen zo'n wedstrijd loop je een keer aan' ARC op de weg terug Ter Leede houdt Vallei vogels in toom: 1-1 Ruud Bröring ging juist beter spelen bij 'die klere-herrie Den Haag verliest van Dordrecht'90 MAANDAG 7 MAART 1994 Noordwijk toont inzet en wint van lijstaanvoerder Katwijk De wedstrijdbespreking van Noordwijk-train er Henny Schipper was volgens spelers fantastisch geweest. In de wedstrijd waren de Noordwijkers voluit gegaan en had den koploper Katwijk met 2-1 op de knieën gekregen. Na iiitwinst bij Rijnsburgse Boys en de overwinning van af- ;elopen zaterdag, lijkt Noordwijk weer op de rails te itaan. Maar trainer Henny Schipper moet al na zijn eer- ;te seizoen het veld ruimen. ,Het klikt niet met de spe lersgroep' is de officiële lezing van Noordwijk-zijde.' JOORDWUK «WILLEMSPIERDIJK Schipper heeft zich verkeken op de voetbalcultuur, gevestigd on- ier een 17-jarig bewind van lohn Eelman. In Noordwijk ïoort de trainer een biertje met de jongens te drinken na afloop in gaat hij mee stappen. Hij ïoort te vragen hoe het met de kinderen van de spelers gaat. En pa een knappe overwinning poet-ie eigenlijk een kratje bier pe kleedkamer in sjouwen. „Het is een beetje een mondaine (club", zegt Schipper. De voormalige trainer van (VFC moet zijn ogen uitgekeken (hebben bij de zaterdag-eerste- Idasser aan het begin van het seizoen. Noordwijk-spelers wa ren al lang niet meer gewend op scherp te trainen, om op lijd op de training te komen. ,,De con ditie was vorig jaar om te hui len," weet een van de spelers. I Schipper pakte de zaken fa natiek aan. Sommigen konden maar moeilijk wennen aan een andere aanpak. Als er een par tijtje werd gespeeld op training, en de bal ging over de zijlijn, dan mocht de partij die de bal het eerst opraapte, de ingooi nemen. Wanneer Jos Smits de jbal over de lijn tikte en zelf snel ingooide, werden anderen woest om zoveel onrecht. Daar kwam nog bij dat het Henny Schipper bepaald niet meezat. Zelf was hij zes weken uit de roulatie door een auto ongeluk, hij kreeg te maken met blessures en de nieuwe aan winsten brachten in de wed strijd niet wat van hen werd verwacht. Op het veld werd er weinig gedisciplineerd ge speeld. „Iedereen wilde lekker voetballen, een fijne middag hebben. Sommige spelers mochten van mij dit niet en dat niet. Kees Smit heeft tegen Kat wijk alleen maar Marco de Rid der moeten uitschakelen. Meer niet. Na afloop vraag ik 'm of-ie een leuke middag heeft gehad. Natuurlijk heb je dat gehad, na zo'n wedstrijd." Na een aantal mindere pres taties op rij, werd het fanatisme van Schipper nauwelijk geac cepteerd. „Die man paar alleen maar over voetbal, die hoort in het betaald voetbal te zitten," vonden de spelers. Schipper: „Als een trainer niet meer fana tiek is bij een club, wie is het dan wel." Geert-Jan Bakker, de routinier die alweer een aantal wedstrij den in de basis staat, heeft be wondering voor het fanatisme voor Schipper, maar denkt dat de Amsterdammer ook fouten heeft gemaakt. „Hij wilde te snel de discipline aanhalen. Als- ie zijn werkwijze in fases had ingevoerd, was het wel gegaan. Hij is toch gymleraar, hij had Frank Aboikoni van Noordwijk slaagt er niet in om keeper Teun van Duyvenbode te passeren. moeten zien dat het op zijn ma nier fout liep." Tegen Katwijk was het fana tisme van Schipper wel overge slagen op de spelers. De thuis ploeg was veel agressiever dan de koploper in de eerste klasse A, won de meeste duels, en stond dan ook bij rust al met 2- 0 voor. Scheurwater had in de 33e minuut van dichtbij 1-0 ingetikt en Pitti deed elf minu ten later hetzelfde. Aanvallend kon Katwijk daar niets tegenover stellen. Spits Hans Zwaan lag aan de ketting bij Verdonkschot, Pim Lange- veld was net als Henri Pouw on zichtbaar en Marco de Ridder kon maar een enkele keer langs Kees Smit glippen. In de tweede helft zakte de wedstrijd naar een matig ni veau. Katwijk kon geen veld- overwicht creëren en Noordwijk had weinig zin meer al te fel de aanval te zoeken. Toch werd het een kwartier voor tijd nog spannend. Ver donkschot kreeg de bal ne een verre uittrap van Van Duiven- bode verkeerd op het hoofd en invaller Stefan Roodakkers schoot ineens langs Van Heus- den. Noordwijk reageerde ner veus op de tegentreffer en Kat wijk zette nog aan voor een slo- toffensief. Dat leverde nog bijna resultaat op toen Hans Zwaan handig langs Verdonkschot draaide, maar zijn inzet werd door Stolk van de lijn gehaald. Henny Schipper was opge lucht na de overwinning van zijn ploeg. „Noordwijk hoort bij de bovenste vijf te staan en niet bij de onderste vijf." En terwijl CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 NOORDWIJK. WILLEM SPIERDUK FOTO DICK HOGEWONINO de spelers de zege in de kantine vierden, stapte hij de bestuurs kamer binnen. Noordwijk - Katwijk 2-1 (2-0) 33. Scheurwater 1-0, 44. Pitti 2-0, 74. Roodakkers 2-1. Toeschouwers: 1200. Geel: Noordwijk: Van Houten; Katwijk: Van Zeist. Noordwijk: Vati Neusden, Verdonk schot, Smit. Stolk, Van Houten, De Ridder, Bakker, Smits, Scheurwater, Aboikoni (Bloem), Pitti. Katwijk Van Duyvenbode, Pouw (Vo gelaar), Van Zeist, Langemaat, Van der Plas, De Kroon (Roodakkers), Braaf, Langeveld, Krayenoord, Zwaan, De „Tegen zo'n wedstrijd loop je gewoon een keer aan. We heb ben tot dit weekeinde 19 punten uit 10 wedstrijden gehaald. Toevallig gebeurde het tegen Noordwijk. Jammer, want we hadden goede zaken kunnen doen." Katwijk trainer Gees Guvt reageert vrij nuchter op de nederlaag. „Ik heb vooraf gezegd dat Noordwijk een goede ploeg heeft, dat is ook uitgekomen." Guyt vond dat zijn ploeg in de eerste helft op inzet was afge troefd. „We verloren acht van de tien duels. Onze organsiatie en techniek komen er pas uit, wanneer er agressief wordt ge voetbald." De trainer van Katwijk was niet verrast door de felle tegenstand van Noordwijk. „Noordwijk ging er fel in. Dat wisten we na tuurlijk van tevoren. Toch raakten sommige spelers geïrri teerd. Guyt had vernacht dat Noordwijk met drie spitsen zou ope reren. Daardoor kwam Marco van der Plas op de linksachter positie te spelen, „johan de Kroon speelt sinds de winterstop rechts op het middenveld. Dat tot nu toe goed gegaan, er is geen reden om dat te veranderen." Voor laatste man Henri Pouw was het slappe spel van zijn ploeg ook een raadsel. ..We hebben de afgelopen weken heel scherp getraind. Donderdag vlogen de vonken ervan af op trai ning. Dan verbaast het je dat het in de wedstrijd het andere ui terste is." De Katwijk speler vergelijkt de wedstrijd met het duel tegen Rijnsburgse Boys eerder dit seizoen. „Toen konden we misschien nog aanvoeren dat er een paar geblesseerden waren, nu waren we compleet." Over zijn eigen spel was Pouw ook verre van tevreden. ..Ik heb het idee dat ik niet eens heb meegedaan. Ik denk dat ik vier ballen heb gehad." De Leidenaar wil echter ook niet te lang stilstaan bij de nederlaag. „We zijn een wedstrijd verder en hebben nog altijd een voorsprong van twee punten." Pouw heeft intussen besloten om definitief te stoppen met voetbal, na afioop van dit seizoen. .Artsen hebben mij na een knie-operatie geadviseerd om niet tot m'n 35e door te gaan. Ik ben nu 31 en ik denk dat het mooi is geweest. Ik probeer met een kampioenschap afscheid te nemen." Russen hebben reiscompetitie MOSKOU AFP Wie in Rusland op het hoogste niveau wil voetballen, moet geen hekel hebben aan (vlieg)reizen. Het dagblad Sport Express rekende aan de vooravond van de nieuwe (derde) Russische competitie uit dat de zestien ploegen in de hoogste afdeling komend seizoen in totaal 226.920 kilometer moeten afleggen, ofwel 5,7 keer rond de aarde. Belangrijkste „boosdoener en slachtoffer" is Dynamo Gazo- vik Tioemen, die vijftien keer de Oeral over moet. De club uit Wesl- Siberië wacht bij elkaar een tocht van 22.550 kilometer. Lokomotiv Nijni Novgorod ligt een stuk gunstiger in centraal Rusland en is maar half zo lang onderweg voor z'n duels „in den vreemde". ARC is na een zwakke perio de weer enigszins op de weg terug. Na vier opeenvolgende nederlagen sinds de winter stop sleepte de ploeg van Wim van Zwam een punt uit het vuur in en tegen Huizen: Een verdiend en broodno dig punt. ARC dreigde na een prima start in de eerste klas se A - 13 punten uit 11 wed strijden - weg te zakken naar de staart van de ranglijst. Die vrije val is voorlopig even te niet gedaan. „We schoten steeds net te kort na de win terstop", aldus Van Zwam. „Ik had te maken met spelers die uit vorm waren, gebles seerd of geschorst. Daarbij hadden we ook nog eens de pech dat de tegengoals steeds op de verkeerde mo menten vielen. Dat maakte het voetballen er niet gemak kelijker op." Zaterdag tegen Huizen kenden de Alphenaren een hoopvolle start. Jacques Key zette ARC halverwege de eer ste helft op voorsprong. „Zonder meer een terechte goal", wist Van Zwam. „We hadden een overwicht." Met de goal raakte ARC wel de grip op de wedstrijd kwijt. De combinaties liepen niet meer, terwijl Huizen agressiever ging spelen. Er werd scherper en korter ge dekt. ARC verviel in lichte paniek en zocht enkel nog de lange bal. Van Zwam zinde dit niet. Hij probeerde met de wissel Paul Dijkman voor Frank Bloemheuvel wat rust in de verdediging te brengen. Iets wat ook lukte. De bezoe.- kers kregen de grip op de wedstrijd terug. Maar juist op dat moment viel de gelijkma ker. „Weer op een ongeluk kig moment, maar gezien de spelverhouding eveneens te recht", meende de zwart-ro de oefenmeester. Beide ploegen waren ove rigens niet tevreden met het ene punt. De thuisploeg ging op de goed bespeelbare gras mat op zoek naar dc over winning en ook ARC liet zich niet onbetuigd. Een remise was echter onvermijdelijk. Van Zwam was duidelijk blij met het behaalde punt. „Het is nu zaak voor ons om boven de rode streep te blij ven. Volgende week treffen we Rozenburg. Dan is het er op of eronder. We hebben in ieder geval bewezen dat we kunnen vechten. We moeten alleen nog iets meer geluk hebben." ARC: Tuinenburg; Bloemheuvel (Dijkman). Lammers. Kooy. Iloog- enaoom; Van Mechelcn. Van der Meer, Van der Vlist; Boer. Key. leu- nissen (Bos). v IJMM I fc FOTO HOLVAST/MARKLAMERS Ed van Grieken scoort 1 -1 vanaf de penaltystip. Later brak er tumult uit bij Oegstgeest-Xerxes. LEIDEN RON HOOGENDAM MEDEWERKER In de derde klasse zaterdag speelde Oegstgeest in de eigen Voscuyl een hectische wedstrijd tegen Xerxes. De subtopper ein digde na een onderbreking van 10 minuten in 2-2. De w Leiden presteerde het in de degradatie strijd tegen MW'27 om vijf mi nuten voor tijd een 2-0 voor sprong uit handen te geven: 2-2. Vliegt 44. Verhulst 1-2, 85. Ed van Grieken (pen) 2-2. Scheidsrechter: Lubach. Toeschouwers: 150. Geel: Maenhout, Eric van Grieken (Oegstgeest) De allesbehalve boeiende strijd tussen Oegstgeest en Xerxes kende vijf minuten voor tijd, bij een 2-2 stand, een wel zeer tumultueus verloop. Op het moment dat de aandringen de brigade van Oegstgeest trai ner Wim Visser een strafschop kreeg toebedeeld- omdat Han Willem Kotterman onderuit werd geschoffeld zonder dat de bal in de buurt was- sloeg de vlam in de pan. Een juichende Oegstgeesl-aanhang kreeg het letterlijk en figuurlijk aan de stok met de zeer geagiteerde Xerxes vlaggenist, waarna 'alles en iedereen' zich in diens rich ting begaf. Voor de warrig lei dende Schiedamse arbiter Lubach alle reden om de strijd te staken. Lubach: „Nadat ik Oegstgeest een strafschop had toegekend ontstond er teveel commotie en dat was voor mij reden voor een afkoelingsperio de. In overleg met de beide aan voerders hebben we de reste rende vijf minuten uitgespeeld. Om de veiligheid van de Xerxes spelers te garanderen heb ik in overleg met de aanwezige rap porteur de thuisclub verzocht het publiek naar de tribunes te verwijzen. Of dat gebruikelijk is? Dat weet ik niet, het was een veiligheidsmaatregel van mijn kant". In de resterende drie mi nuten kroop Oegstgeest zowaar nog door het oog van de naald nadat De Jong namens Xerxes zijn schot voorlangs zag gaan. Lelden - MW27 2-2 (2-0). 30. Rob Bink 1-0. 37. Rob Bink 2-0, 86. Marijs 2-190. Van Nierop 2-2. Toeschouwers: 100. Ook in de return tegen MW (uit verloor Leiden met 2-1) heeft Leiden geen potten kun- SASSENHEIM RON HOOGENDAM Tweedeklasser Ter Leede leverde een uitste kende prestatie door kampioenskandidaat Valleivogels op 1-1 te houden. Dit tot grote vreugde van de Sassenheimse trainer Wim van Harskamp. „Het is een van de beste wedstrijden die ik gezien heb van Ter Leede", aldus de aan het eind van het sei zoen naar Oegstgeest vertekkende oefen- meester. In de eerste confrontatie met Valleivogels, een maand geleden, werd Ter Leede in met een 3-2 verlies opgezadeld door de nummer twee van de tweede klasse, nu moest de Scherpenzeelse ploeg van trainer Sfchans genoegen nemen met een puntendeling; 1- 1. En dat was gezien de krachtsverhouding een juiste afspiegeling. De bezoekers kregen via Alex van Ginkel (ex-FC Utrecht) al heel vroeg een goede kans. Maar het schot van Van Ginkel werd door invaller-goalie Casper Vaes uitstekend gepareerd. Ter Leede nam daarna het ini tiatief over en creërde via Immink, Gert van Beelen kans op kans, maar ook de sluitpost aan de andere kant toonde zich ijzersterk. Na de pauze bleef de gastheer goed in de wedstrijd en was ook Erik Grosman (schot) dichtbij een treffer. Ondanks deze wapen feiten viel het doelpunt aan de andere kant. Een foute terugspeelbal van libero Faber kwam via de borstkas van Vaes voor de voe ten van Van Ginkel en die wist met het bui tenkansje wel raad: 0-1. Het hard werkende Ter Leede kreeg pal voor tijd zijn verdiende loon nadat Grosman het leer via de onder kant van de lat bij maatje Immink zag be landen, die met een een ferme kopbal de verdiende gelijkmaker aantekende. Ter Leede - Vallcivogels 1-1 (0-0). 70. Van Ginkel 0- 1, 87. Immink 1-1 Scheidsrechter: Van F.wijk. Toe schouwers. 400. Geel: Desar (Ter Leede), Rijnsburgse Boys had zich bij Marken in feite al verzoend met een 0-0 gelijkspel. Wat de ploeg aanvallend ook probeerde, tel kens vonden de bezoekers doel man Rob de Loor van Marken tegenover zich. Totdat Steven Faber een minuut voor tijd vrij voor de goalie van Marken ver scheen. Koelbloedig rondde de Voorburger voorbereidend werk van Martin de Louw af: 0-1 Heel Rijnsburg haalde opge lucht adem. Na een reeks van nen breken. Tot vijf minuten voor tijd leek er geen vuiltje aan de lucht voor de mannen van John Manuputty, die een 2-0 voorsprong koesterden tegen mededegradatiekandidaat MW. Door twee momenten van onachtzaamheid kreeg Lei den de rekening geprensen- teerd: 2-2. „Jammer", sprak Ma nuputty over de domper na af loop. „De hele wedstrijd domi neer je. We hadden in feite met een nulletje of vier moeten win nen en dan krijg je dit". Waar Rob Bink voor rust met twee schone treffers zijn koelbloedig heid toonde, bewees spits Mar cel de Bruin zijn ploeg zowel voor als na rust een slechte dienst door het 'verkwanselen' van een aantal opgelegde kan drie nederlagen na de winter stop smaakte geelzwart einde lijk weer eens het zoet van de overwinning, na de schermutse lingen van de eerste helft zag het er overigens niet naar uit dat RB met de winst aan de haal zou gaan. In de eerste helft de monstreerde Rijnsburg een on machtig spelletje. Het elftal van trainer Rob Kiebert vond geen flitsende openingen in de de fensie van Marken. Voor de rust was thuisploeg beter. De beste kansen waren voor spits Ben Blikslager en John Binken, maar beiden troffen geen doel. Na de rust was het spel van Rijnsburgse Boys aanmerkelijk beter verzorgd. Al in de eerste minuut dook Leon Vonk vrij voor De Loor op. Maar de doel man wierp zich op als een hin derlijke sta-in-dc-wcg. Weer Vonk en uitblinker Maren Klaassen ondervonden de kracht van de doelman. Een mi nuut voor tijd moest De Loor toch capituleren. Rijnsburgse Boys Schol, Vaartjes. Hoogervorst, Wendt, De RuiJter; Van Duyn, Klaassen. De Louw, Vonk. Buis, KATWIJK ROB VAN DER ZANDEN Ruud Bröring was de laatste die zaterdagmid dag de kleedkamer van FC Lisse verliet. Terwijl zijn ogen de netjes aangeveegde vloer aftastten, zuchtte hij eens diep. „Kijk, van die vloer kun je eten. Hulde voor mijn spelers. De tijden veran deren. Moest je vroeger eens in die hokken ko men kijken als ik met Noordwijk bij Klootzak ken Boys (Kozakken Boys, red.) had verloren. Dat was een zwijnestal, waar later het bestuur nog verantwoording over af moest leggen." Bröring, die met Lisse op teleurstellende wij ze verloor in de Katwijkse duinen (3-1), vindt het tafereeltje op Nieuw Zuid veelzeggend. Hij stimuleert zijn spelers niet om bij Quick Boys de inboedel met de voetbalnoppen te bewer ken en de ramen met modder te besmeuren. Maar toch. Een beetje meer branie, een beetje meer dat gemene. Dat mist hij toch wel. De trainer had het al een beetje gemerkt toen zijn jongens het veld opkwamen. Toch weer niet helemaal bij de les. Terwijl de spelers van Quick Boys nog eens als bootwerkers in de handen spuugden voor de wedstrijd stond zijn team nog een beetje te dagdromen in stadion Nieuw Zuid. Bröring: „Als wij met Noordwijk het veld opkwamen gingen we beter spelen naarmate het langs de kant een grotere klere- herrie werd." Hij is op zoek naar die over-mijn-lijk-menta- liteit. Misschien is het een kwestie van tijd. „Ie moet jaren meedraaien voordat je weet hoe je dit soort wedstrijdjes ingaat. Ik word nog steeds uitgelachen als ik Lisse in een underdog-positie praat (zaterdag werd hij in hel programma blaadje van Quick Boys ook weer op de hak ge nomen, red.). Maar dan hegrijpen de mensen het niet. Het gaat om die achterstand die deze club heeft op verenigingen als Quick Boys, Noordwijk en Rijnsburg." „Neem nou die wedstrijd Katwijk - Quick Boys eind vorig seizoen. Katwijk had een kam- pioensploeg, maar kon het niet afmaken thuis. Toen heette het dat Quick Boys veel verder is qua routine. Die weten hoe ie dit soort duels aanpakt, Katwijk liet zich volledig overbluffen door de hardheid van de tegenstander. In die- fase zit Lisse nu, dat bedoel ik als ik het heb over underdog-positie. Ik beloof dat ik volgend jaar, als ik trainer ben bij Noordwijk, het woord underdog niet zal gebruiken. Noordwijk is geen nieuwkomer op dit niveau, die club heeft een eerste klasse-cultuur. „Vandaag tegen Quick Boys is het ons toch ook weer overkomen. In de rust hebben we het erover gehad. De jongens vragen zich af hoe het mogelijk is dat we het zo uit handen geven, nadat we toch zestien punten halen uit de laatste negen duels." „Ik vond een paar uitspraken van onze aan voerder (Ralph Polman, red.) wel veelzeggend. Hij zei dat hij een paar dingen bij Lisse graag over zou willen doen. T)e slotfase van vorig sei zoen bij voorbeeld. Die bekerwedstrijd bij NEC, die we onnodig verloren. Dat is typerend." DEN HAAG«ANP Dordrecht'90 heeft zich weer een riante positie aan de kop van de ranglijst in de eerste divisie verwor ven. Het aantrekken van Yalke, Lems, F.nsink en Pothuizen (in ruil voor Simons) leverde rendement op. Gisteren werd ADO in Den Haag met 3-1 versla gen. AZ verloor bij NEC. Op de 25e speeldag werd een begin gemaakt met de vierde periode. De kampioen van de derde pe riode is nog niet officieel bekend. NEC eindigde als eerste maar kan in theorie nog ingehaald worden door ADO Den Haag dat nog twee wedstrijden moet inhalen. Door de winst in het Zuiderpark, met twee treffers van topscorer Breetveld, kwam Dordrecht'90 op twee punten voorsprong van AZ en NEC. Deze clubs speelden beide een wedstrijd meer. Heracles, dat De Graafschap aftroefde, kan aansluiten bij AZ en NEC als de achterstallige wed strijd wordt gewonnen. Eindhoven kwam tegen Tel star op curieuze wedstrijd aan de gelijkmaker. Her mans nam een vrije trap slecht. De bal zou meters naast zijn gevlogen. De bal kreeg door scheidsrech ter Takacs een wending richting doel en rolde erin. Takacs, volgens de reglementen een „dood li chaam", keurde het doelpunt goed. Eindstand 1-1. Op 21 januari '68 keurde scheidsrechter Derks een dergelijk doelpunt van Koningslein van Den Bosch af omdat hij de bal van richting veranderde. In dezelfde wedstrijd Eindhoven-Telstar haalde Tevreden van Telstar de dubbele cijfers in strafkaar- ten: 8 gele plus eenmaal 2 x geel voor rood. Bij Haarlem - TOP debuteerde scheidsrechter Os kamp in het betaalde voetbal. Bij RBC - FC Zwolle (1-2) maakte Boere van Zwolle het 1250e doelpunt in het betaalde voetbal van dit seizoen.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19