Sport Quick Boys zet het spel op de wagen 'Fast Eddy' terug op aarde 'Miskoop' Van Vossen toch waardevol voor Ajax k„EF.v Brussee doet aangifte van mishandeling MAANDAG 7 MAART 1994 15 Barcelona /- Barcelona is na de I O winst op Oviedo weer een punt ingelopen op lijstaanvoerder La Co- rob onderwater. 0 UVS wint y« -7 UVS versloeg 's- I Gravendeel met 4-2 en heeft nu nog twee pun ten achterstand op koplo per Nieuwenhoorn Oranje ook tegen SJC NOORDwuKHet Nederlands Elftal komt ook op bezoek bij SJC. Op zaterdag 4 juni speelt de selectie van Dick Advocaat op het veld van de Noordwijkse tweedeklasser. Het oefenduel tegen SJC is de laatste in de reeks, waarna Oranje afreist naar Amerika. Bij SJC is een speciale 'Oranje-commissie' geïnstalleerd. Rondom het veld worden extra tribunes neergezet om de te verwachten stroom toeschouwers te herbergen. Op 24 mei speelt Oranje bij Quick Boys. Van Bemmelen nu bij Kagia leerbroek IJan van Bemmelen doet het als interim-trainer al tijd goed. De Voorschotenaar, die eerder dit"seizoen bij De Sleu tels aan de kant werd gezet, heeft bij Kagia de leiding overgeno men van Theo Godyla. Laatstgenoemde is vorige week op non- actief gesteld. Zoals ook bij De Sleutels gebeurde, slaat de aan pak van pakt Van Bemmelen aan. Weliswaar pakte Kagia zater dag tegen Hazerswoudse Boys nog maar één punt, maar de kwakkelende Lisserbroekers boden de technische betere tegen stander goed partij. Voor rust werd bezorgden Trompert en Wijnhout Kagia lot tweemaal toe een voorsprong. Verhorik scoorde tegen. Vlak na de pauze tekende Sol voor de 2-2 einduit slag. Van Bemmelen heeft een verbintenis voor anderhalf sei zoen afgesloten. Nederland geplaatst voor A-WK nairobi Het Nederlands cricketteam heeft zich zaterdag ge plaatst voor het WK cricket voor A-landen, dat in 1996 wordt ge houden. Oranje bereikte in Kenya op het WK voor B-landen de derde plaats, wat juist voldoende was voor kwalificatie. In Nairo bi werd Bermuda in de strijd om het brons met 103 runs versla gen. De finale gaat zondag tussen de Verenigde Arabische Emi raten en Kenya. De eerste drie van het B-WK nemen deel aan de wereldtitelstrijd voor A-landen. Drie wissels toegestaan bij eindronde zCirich» De wereldvoetbalbond (FIFA) heeft definitief besloten bij de eindronde van de wereldtitelstrijd in de Verenigde Staten drie wissels toe te staan. Eén van de drie moet dan wel een doel man zijn, die de op het veld staande keeper vervangt. Ook heeft de FIFA er opnieuw op aan gedrongen dat scheidsrechters de rode kaart geven aan spelers die van achteren tackelen. Het gaat hier om een instructie; over enige tijd wordt ook dit voorstel in een officiële regel omgezet. De FIFA verandert bij de wereldtitel strijd niets aan de buitenspelregel. Ook zal de intrap de ingooi niet vervangen. Hiermee wordt wel bij jeugdtoernooien verder geëxperimenteerd. Wereldrecord hordenloper Jackson sindelfingen De Brit Colin Jackson heeft bij indoor-atletiekwed- strijden in Sindelfingen (Duitsland) het wereldrecord op de 60- meter horden verbeterd. Hij ging gisteren na 7,30 seconden door de finish. Het record was in handen van de Amerikanen Greg Foster en Roger Kingdom met 7,36. Vonk vertrekt bij FC Groningen Groningen Theo Vonk vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Groningen. De trainer maakte dit na de thuiswedstrijd tegen NAC (0-0) bekend. Vonk is aan zijn eerste seizoen bezig in het Oosterpark. Hij tekende vorig jaar een tweejarig contract. In die verbintenis werd de clausule opgenomen dat Vonk tot 15 mei de gelegenheid had af te zien van het tweede dienstjaar. Vonk wilde geen nadere mededelingen verstrekken over de reden van zijn vertrek. Het spel is op de wagen in de eerste klasse A. Met nog tien wedstrijden te gaan heeft Quick Boys eindelijk besloten om zich te men gen in de kampioensstrijd. Na de duidelijke zege op FC Lisse (3-1) horen de Katwijkers er weer hele maal bij. Het was een gouden weekeinde voor trainer Hans van der Zee en zijn elftal. Koploper Katwijk verloor en zelf kwam de ploeg op twee punten van Lisse, de nummer twee van de ranglijst. Maar al zat alles mee, van een jubelstemming op Nieuw Zuid was geen sprake. De zucht van verlichting won het van de vreugdekreten. Dat was logisch. Het was za terdagmiddag erop of eronder voor Quick Boys. Het thuisduel verliezen stond gelijk aan een bijrol in de eredivisie van de bollenstreek. Dat zou niet te 1 verkopen zijn geweest aan de supporters, die toch al zo vaak de tenen moesten krullen dit Blauw-wit behoedde zichzelf zaterdag voor een blamage, niet meer dan dat. Iedereen kan zien dat dit team overloopt van kwa liteit, maar niet van zelfvertrou wen. Quick Boys wist in deze competitie nooit drie keer ach ter elkaar te winnen. Dat is een pijnlijke constatering. Aan de andere kant: wat zeggen mooie series? Lisse kwam naar Kat wijk-Zuid met zestien punten uit de laatste negen wedstrij den. In de topper werden ze volledig gedeklasseerd. De nummer twee lag na een klein uur al op apegapen en maakte een onzekere en uitgebluste in druk. Fred Kanbier staat op het punt o Wajer, die het doelpunt inleidde met een fout. s Quick Boys 3-0 te scoren. Keeper Paul Veenboer en John Vermeulen zijn verslagen. Links staat Emiel Dat kwam vooral omdat Quick Boys zich veel meer be wust was van het belang van dit treffen. De thuisploeg stroopte de mouwen op en troefde Lisse op basis van inzet en werklust af. Het riekte allemaal meer naar transpiratie dan naar in spiratie, maar daaraan had nie mand in het Katwijkse kamp een boodschap. De eerste goal paste precies in het plaatje van de wedstrijd. Mid-mid Leon van der Zwet hanteerde een veel te lage han delingssnelheid op het midden veld. Hij wilde in veteranentem- po twee Katwijkers uitspelen en vroeg om problemen. Die kreeg hij. Edwin Otte bemachtigde de bal en legde hem schitterend neer voor de voeten van Martin Steenvo'orden: 1-0. De pezige Amsterdammer heeft nu al in drie opeenvolgen de wedstrijden gescoord en lijkt de vorm precies op tijd terug te hebben. De man met de paar- destaart verzuimde even later in kansrijke positie 2-0 te maken, maar mocht zijn fout meteen herstellen. Met een fabuleuze voetbeweging glipte hij vlak voor rust door de Lisse-defen- sie. Zijn voorzet werd door Ralph Polman met de knie be roerd, de bal viel via de lat voor de neus van Floor van Duyn in de doelmond. De kleine mid- foto henk bouwman denvelder had nooit op deze bal gerekend, maar omdat hij daar toch stond te kijken gaf hij de bal met de knie stiekem een laatste duwtje. Kort na rust maakte Fred Kanbier al een einde aan de wedstrijd, die nooit het predi kaat topper verdiende. Emiel Wajer wilde een diepe bed wild op de slof nemen, maar raakte vooral lucht. Kanbier kon zo doorlopen en Lisse-keeper Veenboer omspelen (3-0). Wa jer (even later miste hij opnieuw de bal en raakte Jaap van Duyn vol op het lichaam, dat was geel) was zich van alle kwaad bewust en verontschuldigde zich na afloop in de kleedkamer tegenover trainer Ruud Bröring en zijn teamgenoten. Dat was overbodig, want ze waren alle maal een beetje door het ijs ge zakt. Bröring erkende later dat zijn ploeg op inzet en hande lingsnelheid was afgetroefd. „We hebben een lesje geleerd." lelie Visser mocht in de voor laatste minuut nog een dubieus verkregen strafschop verzilve ren na een correcte sliding van Martin Rog op René Ras. Dat was te weinig om de pijn te ver zachten. Visser was vijf weken geleden, toen Lisse - Quick Boys in 3-1 eindigde, een uitblinker bij de geelhemden. Vooral om dat zijn bewaker Hans van der Plas voortdurend langs de zijlijn naar voren stoomde. Nu werd Van der Plas niet over de mid denlijn gesignaleerd en was ook Visser onzichtbaar. lammer voor de derby en de 3200 toe schouwers, maar het moest even. Om de competitie span nend te houden. >uyn 2 0, iKanblei I 0,8a Visser 3- Toeschouwers: 3200. Scheidsrechten )aalmeyer. Geel: Ras, Van der Avet, Vajer (Lisse). Rog (Quick Boys). )uick Boys: Ruwaard; Hans van der Lisse: Veenboer, Vermeulen. Spruyt (Opdam). Polman. Wajer; De Braai. Van der Zwet (De Keizer). Ras; Vermin. Van Duivcnbodc, Visser. i: Ruud Bröring gin^ juist he Olazabal profiteert van misslagen Jose Maria Olazabal heeft van twee armzalige slagen van de Ier Paul McGinley geprofiteerd om zijn eerste golftoernooi in twee jaar te winnen. De Span jaard kwam gisteren op de laatste hole van het Mediterra nean Open gelijk en won ver volgens de playoff op de tweede extra hole. McGinley verspeelde op de 71ste en 72ste hole drie slagen voorsprong. Op de zeventiende koos hij de verkeerde club. Zijn bal kwam tegen een steen naast de baan terecht. Op de laatste sloeg hij de bal naar links en vervolgens in de bunker. Lugdunum-Voorburg gestaakt na incident leiden lars ulrich Volgens Lugdunumvoorzitter Phil Verstraaten raakte Brussee in de dug-out volledig buiten zinnen. „Hij begon te schreeu wen, het was angstaanjagend." Op een gegeven moment voelde de voorzitter nauwelijks nog zijn polsslag. De verzorger van de club hield zich verder met de geblesseerde speler bezig en Verstraaten rende dwars over het veld naar de bestuurskamer om een ambulance te bellen. Nadat in het ziekenhuis foto's waren gemaakt, kon Brussee weer naar huis. Scheidsrechter Van Sprang had het duel inmid dels allang gestaakt, omdat de spelers van beide ploegen te ge ëmotioneerd waren om door te gaan. Er waren toen 34 minuten gespeeld en de stand was 0-0. „Het was een hele nare toe stand", zei Verstraaten gister avond. „Ik loop al zo veel jaren mee, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. Het was een tries te dag." De voorzitter zegt dat er bij Brussee zeker op zal aandrin gen, dat hij inderdaad bij de po litie aangifte doet van mishan deling. De scheidsrechter maakt volgens Verstraaten een rapport van de gebeurtenissen. Pro bleem is echter dat hij niets van het incident heeft gezien. De ar biter uit Delft pakte de bal om die naar de hoekvlag te schieten voor een corner. Omdat hij met zijn rug naar het veld stond, kan de leidsman niet zien hoe Brus see door een Voorburger tegen de grond gewerkt werd. „Maar een aantal jongens van ons heeft wel gezien wie de da der is", aldus Verstraaten. voetbalmedewerker Lugi^unumspeler Jeroen Brus see dient bij de politie een aan klacht in tegen de speler van Voorburg die hem gistermiddag tijdens een voetbalwedstrijd een harde klap op zijn hoofd gaf. Brussee was enige tijd flink in de war, ging hyperventileren, kreeg in de ambulance zuurstof toegediend en hield uiteindelijk een zwaar gekneusde kaak en een bloeduitstorting op zijn oor over aan het incident. De Aals meerder overweegt te stoppen met voetbal. Wat Brussee vooral dwars zit is dat de klap zonder enige aan leiding werd uitgedeeld, terwijl de bal bovendien niet in de buurt was. „Ik ben zelf ook geen lieverdje, ik ga de duels hard in, maar speel wel open en eerlijk. Dit heb ik nog nooit meege maakt." Waarom de speler van Voorburg hem sloeg, weet hij niet. „Het was tot op dat mo ment een heel sportieve wed strijd. Alleen: hij kwam niet aan de bal. Hij liep steeds al te schelden." Brussee werd van achteren geslagen op een moment dat het spel stil lag. De Aalsmeerder viel op de grond, lag daar even 'groggy', maar werd door de verzorger van de Leidse tweede klasser weer opgelapt. Hij pro beerde verder te spelen, maar liep en deed zo vreemd dat de trainer besloot hem naar de kant te halen. Zelf weet Brussee daar overigens niets.meer van: „Ik ben een deel van de film kwijt." Eddy Smulders is in de zevende ronde van zijn partij voor de tweede keer neergegaan. fotó et Een ambulance draait zaterdag rond middernacht de vrijwel verlaten parkeerplaats van het Palais des Sports in Lyon op. Een dampende bokser stapt in. Zijn gezicht is vuurrood en ge zwollen. Boven zijn gekneusde rechter wenkbrauw zitten drie scheurtjes, waaruit bloed sijpelt. De wonden moeten door een specialist worden gehecht. „Mag de sirene aan?", vraagt Eddy Smulders. Zijn Europese titel heeft hij zojuist aan uitda ger Fabrice Tiozzo verloren, maar zijn gevoel voor humor is gebleven. Trainer Hennie Thoonen, zijn 'steun en toeverlaat, kijkt de zie kenwagen een tikje weemoedig na. „Toch vind ik Eddy nog al tijd de sterkste halfzwaarge- wicht van Europa", mompelt de rondborstige Brabander. „Maar hij is ook de meest luie bokser van Europa en dat heeft hem nu opgebroken. Eens komt de tijd dat je flink op je donder krijgt. Eddy wilde dat nooit geloven, maar hij was kennelijk aan de beurt." De eerste nederlaag van Smulders in 26 profpartijen doet bij iedereen in zijn naaste omgeving pijn. Kort na het bik kelharde gevecht, door de arbi ter gestopt in de zevende ronde, trapt manager Henk Rtihling in de catacomben uit pure teleur stelling zijn dikke sigaar uit. De kassa is (tijdelijk?) gesloten. Zijn vrouw pinkt in de kleedkamer een traantje weg, evenals de vriendin van de toegetakelde bokser. Smulders houdt een ijs- zak op zijn rechter oog en be kijkt in de spiegel zijn verwon dingen. Een schuttingwoord ontsnapt aan zijn lippen. „Ik moet opnieuw beginnen", fluis- tert hij. In het met bloed besmeurde hok is Thoonen vooral druk met nietsdoen. De gedreven oud prof maakt zichzelf verwijten. „Ik had Eddy harder en lelijker moeten aanpakken. Ik weet dat hij dat nodig heeft. Eén keer heb ik hem in zijn gezicht ge spuugd. 'Barst maar', riep ik vo rige week, toen hij weer aan het lanterfanten was. Ik proefde te veel zelfvertrouwen bij hem. Die overmoedigheid heb ik he laas niet kunnen wegnemen." Thoonen, met stemverhef fing: „Deze nederlaag kost Eddy ongeveer een half miljoen gul den. Er lagen hem klaar in Amerika, der een gevecht om de wereldti tel.- Wie moet hem nu terug naar de Europese top brengen? Ruhling moet zich sterk voor Eddy maken, anders lukt het Verblind door pijn en bloed zakte Smulders na een keiharde stoot op het onderlichaam uit eindelijk in de zevende ronde buiten adem in elkaar. Voor hem en eigenlijk voor iedereen in het kokende Palais des Sports, gevuld met 5000 Tiozzo- fans, was het genoeg geweest. Slechts even, tijdens de derde ronde, rook 'Fast Eddy' aan een knock out. Terwijl het Franse kamp brulde om ingrijpen van de arbiter, gezien het bloederige gezicht van de titelverdediger, kreeg Smulders in een wan hoopsoffensief zijn 24-jarige te genstander met een linkse hoek op de knieën. De Eindhovenaar kon daarna door een omstreden openbare waarschuwing, die Tiozzo tijd gaf om te herstellen, het karwei niet afmaken. „Eddy heeft verloren van een wereld topper", aldus Thoonen. „Dat is een schrale troost." Zeeuw maakt winnende treffer in inhaalrace amsterdam ype minkema De professional en de mens. Pe ter van Vossen, Zeeuws nuchter, liet zich he-Ie-maal gaan. Jubel de met technisch directeur Louis van-Gaal, rende in de ar men van Sjakie Wolfs, de mate riaalman. Hij knielde en bleef een moment zitten. Met gebal de vuist en toegeknepen ogen. Een standbeeld van gevoelens. De mens scoorde en vierde feest, de prof relativeerde. Het derde doelpunt tegen Cambuur (3-2) vond hij vooral 'belangrijk voor Ajax'. Terughoudend: „J-Ioor je het jezelf zeggen: de winnende treffer tegen Cam buur. Cambuur..." Van Vossen vierde het feestje van de miskoop. Want dat was hij in Amsterdam. Hij had tien miljoen gulden gekost. Voor dat astronomische bedrag had de Zeeuw slechts 249 minuutjes gespeeld. Het aantal doelpun ten? Eentje, in de bekerwed strijd tegen Helmond Sport. Hij hoorde niet in het shirt van Ajax, paste niet bij de stijl en de cultuur. Zeiden ze. Een tragisch geval, die Van Vossen. De arme Zeeuw hoorde die typisch Amsterdamse kritiek ook. Hij kon er alleen niets aan veranderen, hij kon of mocht immers nooit spelen. Gisteren kwam zijn beurt. De eerste keus was vermoeid na de krachttoer tegen Parma. Van Vossen sleur de en scheurde, trok en duwde aan een elftal dat niet wilde. Er was geen beweging in te krij gen. Alle acties van de eenling waren gedoemd te mislukken. Van Vossen werd uitgejouwd. Na 45 minuten (0-2) hadden de Ajacieden door wat er stond te gebeuren, na 90 minuten was er van alles (3-2), maar eigenlijk niets gebeurd. Ajax had immers gewonnen. Cambuur kon en mocht alles in De Meer. De Friezen - goed voor acht punten uit de laatste vijf duels - kwamen op 1 -0, om dat Ajax het niet de moeite waard vond om De Gier en Meijer, hij schoot raak, in de ga ten te houden. Het kon nog er ger. Vlak voor rust kreeg Elzin- ga, centrale verdediger, de bal in de voeten. Hij zocht het veld af naar Ajacieden, vond ze niet, en begon toen maar aan de gro te oversteek: 0-2. Van Gaal hoefde weinig te zeggen in de kleedkamer. De technische baas had het alle maal zien aankomen. Vrijdag, op de training, verloor 'oud' het kopspelletjc van 'jong' en dat gebeurt in De Meer dus nooit. Zaterdag proefde Van Gaal de gelatenheid. Hij wees zijn pro fessionals op de gevaren en dacht dat het goed was. De 0-2 tegen Cambuur bewees het te gendeel. Van Gaal: „De boog moet altijd gespannen zijn. Dat is moeilijk, maar een topvoet balier kan dat." Een opvallend oordeel. De inhaalrace veranderde de vreemde fluitconcerten in de vertrouwde toejuichingen. Door Peter van Vossen, die eindelijk medestanders had gevonden, maar ook door Fred Grim. De doelman maakte in de 61ste minuut het slippertje waar Ajax bijna om bedelde. Grim liet de bal, ingeschoten door Over- mars, los; Litmanen profiteerde (1-2). Vanaf dat moment was Cambuur verloren. De druk werd letterlijk en figuurlijk te groot. Met elf tegen tien - IJhlenbeek maakte een domme overtreding - was er helemaal geen houden meer aan. Petters- son was goed voor de gelijkma ker. Na 79 i conden bleef de tijd even stil staan voor Van Vossen. Het was een moment van triomf, rneer niet. Na de twee wissels stonden er bij Ajax nog maar drie veldspe lers op hun eigenlijke plaats. Blind als rechtshalf, Pettersson als linkshalf, Seedorf in het hart van de verdediging; volgens Van Gaal moet dat kunnen bij Ajax. De spelers zijn immers multi functioneel. Maar zonder de au tomatismen moet de rechter hand raden wat de linker doet. I Iet gevoel is weg. Sinds de pijn lijke ervaring op 6 februari, toen PSV de ploeg veel pijn deed, was het iedere week anders. Ajax is sindsdien op zoek naar een vaste vorm. Van Vossen weet dat. Daarom jubelde het hart, terwijl de professional bleef prevelen over het belang van het elftal. Aj» Uhlrnbcck. IJzinga, Doelman Edwin van der Sar fluistert felicitaties in het oor van Peter van Vossen, die zojuist zijn eerste competitiedoelpunt voor Ajax heeft ge maakt. FOTO ANP

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15