Na verkiezingen keuze gemeentelijke uitgaven Oh ja, sta je echt op de lijst? Bibliotheek richt tuin in voor lezers Regio Alphen krikt interesse in beeldende kunst op Gat van Kamsteeg moet snel verdwijnen Agrarische school krijgt eigen nieuwbouw Weinig animo appartementen 'Beukenrode' in Voorschoten Boete voor vernielen auto Bekentenis in ontuchtzaak Lijsttrekkers debatteren in Leiderdorp (MAANDAG 28 FEBRUAR11994 chef* henny van egmond. 071*396414, piv -chef hans koenekoop. 071-355413 j Oegstgeest wil bezuinigen door privatiseren Oegstgeest wil snel na de verkiezingen keuzen gaan ma ken over de uitgaven van de gemeente. Deze zogenoem de kerntakendiscussie kan volgens wethouder M. Poel mans (D66/financiën) als leidraad bij de college-onder handelingen dienen. De discussie moet duidelijk maken op welke posten Oegstgeest zou kunnen bezuinigen door bijvoorbeeld te privatiseren. Poelmans uit. Het vooronder zoek moet medio maart resulte ren in een zogenoemd speel- veldboek. „Daarin staan de ta ken die op redelijke termijn be ïnvloedbaar zijn. ons speel veld." Zo geeft Oegstgeest bijvoor- oegstgeest liesbeth buitink „We zijn nu bezig met een vooronderzoek. Daarin wordt gekeken naar de inkomsten, de uitgaven en de prestaties van Oegstgeest in vergelijking met soortgelijke gemeenten", legt - Grote buit bij inbraak oegstgeest Inbrekers hebben gisteravond aan de Clinckenburgh zaterdagavond een verzameling oude munten, een hoeveelheid .sieraden, een videorecorder en buitenlands geld weggenomen. De dieven kwamen binnen door een raam te forceren. De inbre- "kcrs richtten bovendien een grote ravage aan. Zoon (40) mishandelt moeder oegstgeest Een 40-jarige man uit Oegstgeest is gisteren door de in Oegstgeest een flinke slag geslagen. De dieven gingen er van door met een grote hoeveelheid sieraden, een draagbare tele- Jöon, een videocamera, een fototoestel, creditcards, een pas poort, 500 gulden aan buitenlands geld en 200 gulden aan stui vers. De dieven kwamen binnen door een raampje te forceren. Oude munten gestolen warmond Bij een inbraak aan de Herenweg in Warmond zijn politie opgepakt wegens mishandeling van zijn moeder. De man is om 14.00 uur door de politie uit het ouderlijk huis aan de Pre sident Kennedylaan gehaald, nadat de buren alarm hadden ge slagen. Naast de mishandeling van de moeder heeft de man flin ke vernielingen aangericht in de woning. Hoewel de ouders geen aangifte hebben gedaan, wordt de Oegsgeestenaar morgen voor geleid. Hem wordt mishandeling en poging tot zware mishande ling ten laste gelegd. Vier inbrekers in kraag gevat zoeterwoude-runduk De politie heeft vrijdagavond twee vrou wen en twee mannen aangehouden, die worden verdacht van een inbraak in een huis aan de Vlegelnootstraat in Zoeterwoude- Rijndijk. De buren hadden een signalement van de auto van de daders aan de politie doorgegeven. De auto werd even later ont dekt in de Wilhelminastraat. Na enige tijd posten werden de vier ingerekend. Inbraak in brandweerkazerne hazerswoude-dorpUit de brandweerkazerne aan de Gemene- weg in Hazerswoude-Dorp zijn een televisie, de videorecorder een gereedschap gestolen. De deur van het pand werd openge broken. Met een kruiwagen werden de spullen door het weiland naar een parkeerplaats gebracht. Gereedschap uit auto gestolen leiderdorp Uit een aan de Raaphorst in Leiderdorp geparkeerde personenauto is gisteren een versterker, een tas met gereed schap en een gymtas met kleding gestolen. De auto werd open gebroken. Drie inbraken in Van Lennepstraat alphen aan den run In de Van Lennepstraat in Alphen is vrijdag avond in drie woningen ingebroken. Gestolen werden een ste reocombinatie. cd's, een draagbare telefoon, gouden armband, een horloge, een kleurentelevisie en een portemonnee met 600 gulden. In alle gevallen werd de achterdeur van de panden opengebroken. Alphenaar aangevallen alphen aan den run Een 34-jarige Alphenaar is vrijdagavond op het fietspad tussen Groenoord en de Vliestroom door twee man nen aangevallen. De Alphenaar werd onverwacht door de twee. terwijl hij over het fietspad reed. op zijn nek gesprongen. Hij kwam met zijn fiets te val en werd vervolgens geschopt en gesla gen. Het slachtoffer schreeuwde luid om hulp waarna de twee overvallers verdwenen. Knokpartij in restaurant Avifauna alphen aan den run De Alphense politie heeft in de nacht van za terdag op zondag in moeten grijpen bij een feest van een school in het Parkrestaurant Avifauna. Leerlingen van een andere school waren met gekopieerde toegansgbewijzen binnengeko men en begonnen de feestende scholieren lastig te vallen. Over en weer vielen flink wat klappen, waarna de bedrijfsleiding de politie waarschuwde. Die scheidde de vechtersbazen. Hazerswoudse bij aanrijding gewond alphen aan den run Een 23-jarige inwoonster van Hazerswoude- Rijndijk is zaterdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de Boskoopseweg in Alphen. De Hazerswoudse zat in een perso nenauto die door nog onbekebnde oorzaak over de kop sloeg. De auto werd bestuurd door een 28-jarige Alphenaar. I let slachtoffer is met schouderletsel overgebracht naar het Rijnoordziekenhuis in Alphen. Gereedschap gestolen alphen aan den run» Uit een in aanbouw zijnde woning aan de Albert Einsteinweg in Alphen zijn dit weekeinde een zaagtafel, een boormachine, een cementmixer en een combiketel gesto len. De schuifpui werd opengebroken. .^Dieven legen drie koffers met geld iieuwkoop» Bij een inbraak in een discotheek aan de Nieuw veenseweg in Nieuwkoop is in de nacht van zaterdag op zondag 20.000 gulden gestolen. De daders zijn de discotheek, die om vier uur was gesloten, via het openbreken van de bierkelder bin nengekomen. In het kantoor stonden drie koffers met geld die leeg werden gemaakt. PW-borden beklad warmond De verkiezingsborden van Progressief Warmond (PW) zijn de afgelopen dagen beklad door aanhangers van de Centrum Democraten. I loewel die partij niet meedoet aan de gemeenteraadsverkiezingen in het dorp aan de Leede, zijn de borden beschreven met 'CDW'. Progressief Warmond heeft alle - borden die besmeurd zijn. verwijderd beeld meer dan andere ge meenten uit aan het onderwijs. „Meer dan we van het rijk ver goed krijgen. Dan moeten we ons afvragen of we willen dat het zo blijft of dat we er minder aan willen uitgeven." Ook de sportvelden en de sporthal in Oegstgeest zijn relatief duur. Poelmans: „Dat komt vooral omdat de velden en de hal min der intensief worden gebruikt dan zou kunnen. We zouden dan beleid kunnen voeren de benuttingsgraad omhoog te brengen." Ook het schoonhouden van de straten is duurder in het dorp. ..Dat komt omdat wij geen gif gebruiken voor de on- kruidbestrijding. Een borstelwa gen is duurder dan het rijkelijk met gif strooien. Het milieu is een bewuste keuze, die voor de ene partij anders zal uitvallen dan voor de andere." Medio maart krijgen zowel de oude als de nieuwe gemeente raad voorlichting over het speelveldboek, waarin de moge lijkheden van bezuinigingen staan. Juni wordt kunstmaand alphen aan den run brenda filippo Alphen wil de belangstelling voor beeldende kunst vergro ten. Daarom roept de gemeente •juni uit tot kunstmaand. Mo menteel organiseert Alphen 'beeldenroutes' langs allerlei kunstwerken, die over de stad verspreid staan. In juni besteedt de gemeente extra aandacht aan het fenomeen beeldende kunst. Daarvoor is een evene mentenprogramma gemaakt met tentoonstellingen en een dansvoorstelling. Totale kosten: 67.000 gulden. Zo is Alphen een van ge meenten. die meedoet aan de provinciale 'kunstestafette'. Daarin stellen gemeenten een voor een beeldende kunst cen traal. Het gemeenschappelijke thema is 'dans en vergankelijk heid'. In park Rijnstroom en op de voormalige begraafplaats aan de Oudshoomseweg komen twintig verlichte paraffine bal jurken te staan. Deze zijn eigen dom van het Amsterdamse kun stenaarscollectief Patchwork. Dat de jurken geen lichamen bevatten, moet de vergankelijk heid van het leven symbolise ren. Voor de voormalige be graafplaats is gekozen, omdat de organisatoren menen dat de dood weer een duidelijkere plaats in de samenleving krijgt. „Vroeger was er een duidelijke samenhang tussen religie, dood en dans. Later werd de dood als het ware weggestopt. Nu zie je dat oude begraafplaatsen op nieuw aantrekkingskracht uit oefenen op mensen die graag in een mooie, rustgevende omge ving verblijven," aldus gemeen- tevoorlichter B. Sturkenboom. Verder zal het Parktheater een dansvoorstelling organiseren. Ook leerlingen van de Park school storten zich op de beel dende kunst. Zo'n zestien tie ners gaan beelden maken. Zij krijgen een tentoonstelling in het creativiteitscentrum Expres sie '70 waar de drie mooiste beelden een prijs krijgen. Het vrouwentrefcentrum Zahra maakt een videoregistratie van het kunstgebeuren. Verder doen de vrouwen een video-onder zoek naar de plaats van dans en vergankelijkheid in verschillen deculturen. oegstgeest Het 'Gat van Kam steeg' aan de Geversstraat in Oegstgeest en de twee panden die er naast liggen, moeten zo snel mogelijk plaats maken voor woningbouw. De eigenaar, gara ge Kamsteeg, gebruikt het terrein al jaren als padceerplaats voor zijn auto's. Op de plaats van het voormalige Café Centraal en een schildersbedrijf zou aannemer Ar- bouw 27 appartementen bou wen, maar door het faillisement van het Leiderdorpse bedrijf kon dat plan niet doorgaan. De loca tie is nu eigendom van de ABN- Amro, die schuldeiser van Ar- bouw was. De gemeente bemiddelt in ge sprekken tussen de bank en de garage, in de hoop dat op de twee locaties één bouwproject kan worden neergezet. Ouderen woningen of speciale zorgwonin- gen hebben de voorkeur van de gemeente, die er van uit gaat dat nog dit jaar overeenstemming tussen de ABN-Amro en Kam steeg wordt bereikt. FOTO HfNK BOUWMAN voorschoten judv nihof Met een kop koffie en een boek of een tijdschrift genieten van de eerste zonnestralen. Dat kan binnenkort in de tuin van de openbare bibliotheek in Voor schoten. De verwaarloosde tuin, die nooit werd gebruikt, wordt volgende maand grondig opge knapt Er worden terrassen aan gelegd en op vijf plaatsen ko men sokkels te staan voor beel den. Het VSB-fonds heeft voor de aanleg een bedrag van 25.000 gulden beschikbaar gesteld. Met de face lift van de tuin, gaat een grote wens van direc teur Trude Sterck in vervulling. Ze vond het altijd al doodzonde dat er niks met het 20 bij 30 me ter grote terrein werd gedaan. Haar idee was het om er een lekker plekje van te maken, waar je rustig in de zon kunt le zen. En waar het ook mogelijk is om beelden te exposeren. „Dat kan nu nergens in Voorscho ten," aldus Sterck. Het pro bleem was alleen om geld te vinden voor de broodnodige opknapbeurt. Bij de gemeente wezen ze haar op de mogelijk heid om geld te krijgen van het VSB-fonds. Sterck klopte er aan en peuterde 25.000 gulden los. Ze verwacht dat de werkzaam heden half maart beginnen. Nu biedt de door de biblio theek omsloten tuin nog een trieste aanblik. Hier en daar ligt rommel. De tegels zijn vuil en liggen schots en scheef. Op sommige plekken liggen hele maal geen tegels meer. Het eni ge bijzondere aan de tuin is de monumentale lindeboom die in het midden staat. „Rondom de linde zou een bank moeten ko men, vind ik. Maar zo'n bank kost 3000 gulden. Daar is geen geld voor. Maar misschien is er wel iemand die ons zo'n bank wil schenken," mijmert Sterck. Van het beschikbare geld kun nen geen gekke dingen worden gedaan. Er kornen drie plateaus met nieuwe tegels met aan de randen wat groen. Bij de aanleg van de tuin is ook rekening gehouden met een eventuele uitbreiding van de bibliotheek. Sterck denkt daarbij aan uitbreiding met een 'serre-achtig leescafé. „Daar kun je dan heerlijk zitten met een boek of een tijdschrift en zo de nieuwe tuin inkijken. Dat is toch het mooiste wat er is." De bibliotheek is volgens Sterck uit zijn jasje aan het groeien. „Het gaat heel goed. De huidige lees zaal is vaak zo vol, dat de men sen maar weggaan. Dat vind ik jammer." oegstgeest Al achttien jaar is de Agrarische School in Oegstgeest ge- voormalige Jelgersmakliniek naar school. De kassen en de tuinen ach- vestigd in veredelde noodlokalen aan de Lange Voort, maar binnen- ter de school blijven wel in gebruik, kort krijgt de school een eigen gloednieuw pand. Tijdens de bouw van het pand in de schaduw van de televisiemast gaan de scholieren in de foto loek zuyderduin voorschoten De appartementen op het oude terrein van kindertehuis Nieuw- Voordorp in Voorschoten (pro ject Beukenrode), die alleen aan inwoners van Leiden en Voor schoten mogen worden ver kocht, lijken vooralsnog niet in trek. Tot nu toe zijn er vijftien van de 72 woningen verkocht. Ondanks deze geringe inte resse zegt makelaar Nieboer/Gemako, dat de ver koop van de appartementen, die tussen de twee en ruim vier ton kosten, 'voorspoedig' ver loopt. Dat lang niet alle wonin gen zijn verkocht, heeft volgens het verkoopkantoor te maken met een voorlopige bepaling van de gemeente Voorschoten, waardoor alleen inwoners van Leiden en Voorschoten er een huis kunnen kopen. Op 1 maart vervalt die bepaling en kan ie dere belangstellende een appar tement kopen. De verkoop is tot dusver be perkt gebleven tot twee woon blokken met in totaal veertig woningen. Pas als zeventig pro cent hiervan is verkocht, gaat de bouw door aan de leiascweg door. Het is de bedoeling dat de bouw in mei begint. DEN HAAG/WARMOND Een 32-jarige inwoonster van Warmond en haar 19-jarige buur vrouw zijn eind vorige week door de politierechter in Den Haag veroordeeld tot boetes van 500 gulden, omdat ze in een vlaag van woede vernielingen aanbrachten aan een geparkeerde auto. De twee ergerden zich. in de nacht van december 1992 terug komend van een stapavondje in Warmond, aan de verkeerd gepar keerde auto. „Die jongen zette hem altijd zo dat we er niet door konden. We hadden hem al twee jaar gevraagd ergens anders te parkeren." zei een van de vrouwen tegen de reenter Daarop koelden ze hun woede op de achterlichten, de antenne en de spiegels van de auto. De schade is inmiddels aan de eigenaar VHtyDM PvdA Leiderdorp op stemmenjacht in Schansen LEIDERDORP ROV KLOPPER Bij de vorige raadsverkiezingen haalde de Leiderdorpse PvdA heel wat stemmen uit de Schansen-flats. Dus stroopten verschei dene raadskandidaten en bestuursleden af gelopen weekeinde de galerijen af om ziel tjes te winnen. De aanvankelijke zorg om negatieve reacties verdween al snel na posi tieve respons. „Ik stem altijd WD, maar wat leuk dat jullie dit doen. Succes verder" Verkiezingscampagnes blijven tegen woordig veelal hangen in papierwerk. Pos ters, stencils, stickers, folders, vlugschriften en persberichten. PvdA-lijsttrekker Jan Her mans gelooft er niet in. „Het enige dat echt werkt is persoonlijk contact, huis-aan-huis dus. Dat doen we dus sinds twee weken in verscheide wijken. Die posters op borden? Ach. we doen er wel aan mee, maar alleen omdat het tegen je werkt als je er niet bij hangt. Stemmen opleveren doet het niet." In de flats blijkt dat veel Leiderdorpers niet van zins zijn te gaan stemmen. Om uit eenlopende redenen. 'Geen interesse', maar ook 'Op vakantie'. De PvdA-ers, die opere ren in clubjes van twee. proberen met na me de laatste categorie ertoe te bewegen een volmacht af te geven aan vrienden of familie. „Dat wil ik wel doen, maar dat zou niet best zijn voor uw partij', ik stem name lijk op een andere partij", merkt een be woonster van de Peppelschans op. „Als u maar gaat stemmen mevrouw," zo wordt haar toegevoegd, mogelijk met een stieke me hoop op een restzetel. De PvdA-ers vangen niet overal bot. '„Mijnheer, ik stem al jaren PvdA. vroeger al op de SDAP. Ik heb zelfs oud-minister Drees nog gereden als chauffeur. Ik ben blij dat ik jullie zie. Succes verder." De man krijgt een rood-blauw potloodje met een PvdA-reclametekst. Ook valt een aantal mensen te noteren dat door het PvdA-bezoek over de streep wordt getrokken. „De 'zwevers' waarderen het duidelijk dat ze thuis worden opge zocht. vooral als hen blijkt dat ze te maken hebben met werkelijke kandidaten. Oh ja. sta je echt op de lijst? Dan stem ik op jou," zo krijgt Joyce van Reijn te horen. Verrassense reacties zijn er ook. Zoals die van een meisje van een jaar of vier dat de deur opent en omhoog kijkt naar lijsttrek ker Hermans. Voordat hij iets kan zeggen, heeft de peuter haar oordeel al klaar: „Ik denk niet dat we willen." En natuurlijk is er het gemopper over de landelijke plitick. De AOW, Kok in het algemeen en hoge lasten. Hermans probeert het uit te leggen aan een bewoionster van de Rietschans. „Mevrouw, zonder de PvdA zou het allemaal nog erger zijn." Nou. daar gelooft ze helemaal niets van. „Ik ga niet. Dag hoor." De Leiderdorpse sociaal-democraten sluiten hun campagne pas af op de verkie zingsdag. Morgen krijgen veel Leiderdor pers een brief van de lijsttrekker in de bus, en op de grote dag zelf. zet de PvdA een au to in om kiezers met vervoersproblemen naar de stembureaus te brengen. Ie moet er wat voor over hebben. Hermans: ..Ach, het is maar eens in de vier jaar." ZOETERWOUDE De van ontucht verdachte Zoe- terwoudse snackbar-houder (40) heeft een gedeeltelijke be kentenis afgelegd: De politie gaat verder met het onderzoek naar de zaak, maar heeft de man inmiddels wel vrijgelaten. De man stond zaterdagavond gewoon weer in zijn zaak. Gisteren hehben onbekenden de etalageruit van de snackbar ingegooid. Dit gebeurde volgens de politie op klaarlichte dag. op een moment dat de winkel ge woon was geopend. De eige naar heeft niet gezien wie de niit heeft vernield. De 40-jarige Zoeterwoude- naar werd vorige week gearres teerd na aangiften van ouders van acht jongens in de leeftijd van 6 tot 10 jaar. Zij beschuldig den de man ervan dat hij de jongens in zijn zaak zou hebben betast. LEIDERDORP Op Radio leiderdorp is daags voor de verkiezingen een lijst trekkersdebat te beluisteren. Al le zeven aan de raadsverkiezin gen deelnemende partijen heb ben hun medewerking toege zegd voor dit debat dat dinsdag 1 maart van zeven uur tot mid demacht wordt uitgezonden. De Leiderdorpse politici wor den aan de tand gevoeld door onder meer een ploeg journalis ten. Het debat wordt gehouden in Wik's Partycentrum aan de Hoofdstraat en is toegankelijk voor publiek. Het debat wordt tevens uitgezonden op de fre quentie van radio leiderdorp (106.1 PM en 103.H kabel) Luis teraars kunnen hun vragen tij dens de uitzending doorbellen naar Wik. tel. 415051.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9