^Danaïden een helft 'in spoor koploper Kampioenschap zit er in voor Pernix Grasshoppers ontmoet in play-offs landskampioen olleyballers houden het ^spannend in tweede divisie Sport 1| Heren VCS op goede weg in promotieklasse 2( MAANDAG 28 FEBRUAR11994 21 .LEV sHCRr-1'K O-: ir.NlM n\ v.Hff*KORONDERV.A1ER 0"1 Eén helft lang bleef De Danaïden keurig in het spoor van koploper BEP. Na een half uur (ruststand 6-6) raakten de Purmerenders echter ingeschoten en was de ploeg van coach Ruud Schreuder volstrekt kansloos. Met een 12-24 nederlaag aan de broek zocht een geslagen De Danaïden de kleedkamers op. „Een geflatteerde nederlaag", vond Schreuder, „maar verliezen van een BEP in zo'n vorm is natuurlijk geen schande." De Leidse aanval was in deze periode aanmerkelijk effectie ver. Na een reeks overtredingen opende Barbro Heyman in de eerste minuut de score en ook op 3-2 (Marcel Keijzer) kende de thuisclub een voorsprong. Het vastlopen van de Leidse aanval in de laatste tien minu ten voor rust betekende na 5-5 de ommekeer in de wedstrijd. De goed sluitende verdediging hield de schade nog beperkt en door een late treffer van Heiko Locher was de balans bij rust ia4 korfbalmedewerker Vooral in verdedigend opzicht legde De Danaïden BEP voor rust het vuur na aan de sche nen. Naar de paal terugzakken de Leidse verdedigers onderbra ken de aanvalspatronen van de koploper herhaaldelijk. Dit on danks de forse inbreng van in ternational Gert Jan Waterhout, die als spelverdeler onder de korf weinig te duchten had van de veel kortere Richard Dikken. zelfs in evenwicht: 6-6. Door een fraaie doorloop achterover van Waterhout, gevolgd door een verdedigingsfout van Lo cher, nam BEP direkt na de her vatting afstand. Locher revan cheerde zich snel vanaf de stip (7-8), maar daarna bleef de aan val van De Danaïden zonder enig succes. Toen Keijzer in de tiende minuut de achtste Leidse treffer liet aantekenen was de strijd in feite al beslist: 8-13. In middels had Schreuder Richard Dikken ingeruild voor Casper van Nierop, maar deze wissel veranderde weinig meer aan het spelbeeld. Een ontketend BEP dolde De Danaïden, dat on danks fel verdedigen moest toe zien hoe vanuit alle hoeken van het vak werd raakgeschoten. Marcel Keijzer was met vijf tref fers de enige die BEP nog iets in de weg kon leggen. Het score bord bleef op 12-24 stil staan. In de rust was de stand nog gelijk, maar daarna was er geen houden n loren van koploper BEP. Benne opnieuw uit roulatie castricum npa Devolleybalintemationa! Edwin Benne is opnieuw geruime tijd uit de roulatie. De speler van het Franse Paris UC onderging afgelopen vrijdag in het Rotter damse Dijkzigt-ziekenhuis een kijkoperatie aan de knie. Chi rurg Heijboer ontdekte kraak beenletsel aan de buitenkant van het gewricht van de Castri cummer. „Voor mij is het seizoen dus zo'n beetje voorbij", erkende Benne gisteravond. „Het kraak been. waarin scheurtjes zitten, moet op natuurlijk wijze helen. Er valt niets te opereren of weg te halen. Waarschijnlijk zal het enkele maanden vergen voor ik weer kan volleyballen." Benne gaat er van uit dat hij de start van de World League in ieder geval zal missen, maar hoopt richting WK in Grieken land toch nog aansluiting bij de nationale selectie van bonds coach loop Alberda te vinden. Voor PUC speelde Benne dit seizoen slechts één volledige wedstrijd. aj korfbalmedewerker •81 aaj TOP, Fides Pacta en Crescendo ;sfj hebben het kampioenschap van 0 hun afdeling in zicht gekregen na p nieuwe overwinningen. Ook Per- n( nix heeft ineens zicht gekregen op de eerste plaats na een nederlaag ;van Nieuwerkerk. Velocitas is na een 18-11 nederlaag tegen SDO (K) naar de afdeling gedegra- (j deerd. Pernix staat na de krappe 00) 16-15 zege op Tweemaal Zes nog maar één punt achter op Nieu- ,werkerk, dat nog naar Leiden komt. De Leidenaars hadden ze venentwintig minuten een ruime voorsprong (6-1, 8-4, 9-5), maar die was even na rust geheel weg ,(9-10). Zij kregen nadien meer weerwerk van de tegenstander, jrojdie met degradatie voor ogen al- onles of niets speelde. Karen Arnol- dajdus, Carla Kuipers, Lian Tieleman lul» Meisjes winnen, ^jongens verliezen leiden» just blom Ibasketbalmedewerker lln de eredivisie voor de meisjes ju- nioren kwam Leiderdorp wederom he!tot w*ns1, keer tegen Orca's uit ite]urk. De basis voor deze thuisover- nej\vinning kwam in de laatste vijf mi- ^Jnuten van de eerste helft tot stand, ltoen de ploeg van coach Joris QfZandbergen een tussensprint van v15-2 liet aantekenen. De ruststand d™werd daarmee 52-25 en zorgde er- |Cjjvoor dat de tweede helft eigenlijk „Jiniet meer was dan een formaliteit: "^jeindstand 80-59. p. Scores Leiderdorp: Wagemaker 25, u'[Budding 16, Bakker 12, Van Es 10. ge vaa Ook Grasshoppers wist de thuis- gefwedstrijd in de eredivisie tot winst dfom te zetten. De meisjes junioren [maakten het zichzelf nog flink Varjmoeilijk door een voorsprong van jinf48-30 na tien minuten in de twee- ibefle helft te laten slinken tot 50-45. EeijTwee driepunters van Janneke de zijfcest brachten vervolgens de rust eldjweer terug in de Katwijkse ploeg, leadie uiteindelijk met 57-49 zegevier- n diden. lltel Scores Grasshoppers: De Best 16, va£)oets 14, Van der Plas 14, Kuit 13. De jongens junioren van Leider- Boldorp verloren dit weekeinde allebei wakle thuiswedstrijden die op het pro- geigramma stonden. De tegenstander va6p zaterdag was DAS uit Delft, een 'omploeg die tot de top-drie in de ere- e''jbivisie voor jongens junioren be- nd^ioort. Het pak slaag dat de thuis- h'"bloeg kreeg van deze ploeg liet dui- Vajlelijk zien waarom Leiderdorp juist iaa|)ij de laatste drie staat: eindstand n 46-122. Gisteren verloor de ploeg j FJnet 56-84 van Groningen. Scores Leiderdorp: Papilflya 15, neding 11, Senft 7 (zaterdag) en Van kjaJLT Haat 20, Smeding 13 (zondag). en Robin Arnoldus, tezamen goed voor veertien treffers, wisten hun ploeg echter steeds in het goede spoor te houden, maar groter dan twee goals werd de voorsprong nooit meer. Poulegenoot Fiks ver zuimde het degradatie-gevaar te verkleinen door met 10-11 te ver liezen van Altius. Coach Henny Piket, volgend seizoen ook in Oegstgeest actief, reageerde te leurgesteld: „Wij hebben de pun ten gewoon cadeau gegeven, om dat te veel spelers niet goed in de wedstrijd zaten." Hij doelde met name op erkende schutters als Marleen Boomgaard, Tanja Hui zing, Matthijs de Visser en Theo Vreeken, die hun schot niet had den. Alleen Vreeken kwam meer dan eens tot scoren, maar twee van zijn vier doelpunten waren strafworpen. Bovendien hadden de acht van Piket de pech dat An- nemieke van der Gugten met een vingerblessure uitviel. Na de 10- 10 van Tanja Huizing volgde nog een domper. Voor Tempo dreigt het seizoen met een enorme anti-climax te eindigen, want na de 17-15 ne derlaag bij DKV(IJ) is de degrada tie-dreiging toegenomen. Dat is het gevolg van een magere reeks van zeven wedstrijden, waarin slechts twee punten werden ver overd. Coach Nico Oskam had Erik Pons in de basis opgenomen voor Ben Nikkels in de hoop de schotvaardigheid te vergroten. Door twee treffers van Joke Boot, Arianne Verweij, Marjan Wielinga en Ruud de Jong ging de score tot 11-11 inderdaad gelijk op, maar daarna ging het mis. De thuisclub liep in een kwartier tijd door naar 17-12, waarbij enkel Wielinga met een benutte strafworp enig tegen gas kon geven. Lijstaanvoerder TOP had wei nig tegenstand te duchten van Phoenix. Het zegt voldoende dat de formatie van Theo Korporaal na 3-3 zestien minuten lang geen tegengoal hoefde te incasseren. Steven Baart (2), Sandra van Rookhuijzen, Stella Tiggelman en Ron van der Willik bouwden in deze fase een 3-8 voorsprong op, die na 5-8 tot 5-13 werd vergroot. De Sassenheimers haalden door de zwakke tegenstand niet hun topniveau, maar wonnen door in valler Gerco Langelaan toch afge tekend met 10-15. De Algemene zette Diamco terug naar de twee de klasse door met 20-15 te win nen. De equipe van Ed Molloy had meer klasse in huis dan haar opponent, die het alleen van werklust en drie schotvaardige dames moest hebben. Bij de thuisclub kwamen alle acht spe lers tot scoren, inclusief invallers Miranda van der Lely en Edith Weijmans. Zij liet zich na 4-1 nog wel achterhalen (4-4), maar drie goals op rij legden de basis voor een nieuwe voorsprong die nu wel behouden bleef. Fides Pacta kende met een 18-15 zege op WION een goede generale voor de topper tegen Excelsior. De koplo per van 2F. met Henk van der Waals voor René van der Vooren (wintersport), bezat bij de rust een 4-8 voorsprong, maar de aan val raakte daarna van slag door het vijandelijke achterverdedigen. Bij 11-12 en 12-13 hielden Bettina Buikstra en Dimitri IJzerman, bei den goed voor vier goals, echter de thuisploeg van de gelijkmaker af. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Crescendo één punt voorsprong genomen op Haarlem door deze concurrent met 15-12 te kloppen. Liesbeth Kok, die Ruud Niesing (wintersport) als coach verving, had de spelers op het hart gedrukt niet zenuwachtig te zijn en gewoon te winnen. De ze aanwijzing werd goed opge pikt, want na 1-0 zorgden Saskia Baak, Wijnand Alberts (3), Nael van Egmond en Ilone Kooloos voor 5-9. Bij rust leek de strijd nog open (8-9), maar de groen-witten hielden steeds op overtuigende wijze hun voorsprong vast. Velo citas is na de 18-10 nederlaag bij SDO(K) teruggezakt naar de afde- ling, een niveau waar men in sei zoen 1978-1979 voor het laatst uitkwam. „Het leek wel alsof ie dereen stond te slapen en ik kon ze niet wakker krijgen", verzucht te coach Klaas Bosman. Na ruim twintig minuten stond het al 10-1 met een strafworp van Arjen Bak ker als enige wapenfeit voor de Leiderdorpers. Ook vier goals van invallers Jetske Goudsmit en Jeroen van Driel baatten niet. Fluks /al ook volgend seizoen in de afdelingscompetitie bivakke ren. De Noordwijkse club verloor de streekderby tegen Madjoc met 13-11. Daardoor kon winnend De Dijkvogels zichzelf kronen tot kampioen van Rijndelfland. Mario Bennes zet aan voor een Haarlemse score inj het duel met Weert. De Haarlemmers hadden het zater dagavond moeilijk in eigen huis. In eerste instantie leek het erop dat de ploeg van Leidenaar Jeroen van Veen en Leiderdorper Erik Huybens het kwakkelende Weert simpel zou kloppen. Een verlenging moest uiteindelijk de beslissing brengen. In die extra tijd schitterde Bud Greer met een paar fraaie driepunters. John Emanuels - ex-Leiden - zorgde voor de beslissende score: 91 -88. foto united photos de boer nils van houts basketbalmedewerker De vrouwen van Grasshoppers hebben zaterdag in Den Helder de kans laten liggen op de derde plaats in de eredivisie. Het ver lies tegen de plaatselijke ploeg (34-44) zorgde ervoor dat nu landskampioen Tonego, de gro te favoriet voor de titel, de te genstander is in de play-offs. De misstap van Lisse tegen Prisma College (laatste in de Elite A) had dankzij het verlies van de Katwijksen geen nadelige con sequenties. De ploeg uit het bollendorp speelt nu in de play offs tegen Den Helder. Grasshoppers speelde in Den Helder vooral aanvallend een slechte wedstrijd. In de eerste helft kon dat nog opgevangen worden door fel verdedigen, zo dat een 12-18 achterstand tot 20-20 bij rust kon worden te ruggehaald. In de eerste minuten van de tweede helft werd de kloof van 6 punten al weer snel hersteld door de Noordhollandse vrou wen (22-28), maar ook dit keer kon de ploeg van Lace Strong langzaam weer terugkomen (34-36 in de zeventiende mi nuut). Vanaf dit moment benutte Grasshoppers in de aanval ech ter zijn kansen niet meer. Vrije lay-ups en open schoten wer den gemist, en Den Helder kon rustig door middel van vrije worpen de wedstrijd beslissen: 34-44. Grasshoppers kan zich nu anderhalve week voorberei den op de eerste wedstrijd in Haaksbergen tegen Tonego. Scores Grasshoppers: Weeda 13, Driessen 8, Allers 7. De dames van Lisse gingen in de thuiswedstrijd tegen Prisma College verassend onderuit (61- 64). Daar zag het er in de eerste helft overigens nog niet naar uit. Een goed verdedigend Lisse had een voorsprong van zeven punten (31-24), en wist ook in de tweede helft lang voor te blij ven. De foutenlast (zevende fout Lisse al in de negende mi nuut) zorgde er echter voor dat de bezoeksters langzaam door vrije worpen bij konden komen. In de achttiende minuut kwam Prisma College dan ook voor (56-57) en Lisse kon niet meer voor komen: eindstand 61-64. De teleurstelling werd na afloop gedempt door het be richt dat ook Grasshoppers ver loor. Lisse speelt nu in en tegen Den Helder de eerste wedstrijd om een plaats in de finale op woensdag 9 maart en moet kan sen worden toegedicht om de eindstrijd ook te bereiken. Scores Lisse: Keur 21, Van der i(euvel 11,Süefelhagen In de Elite B stelden de vrou wen van MSV het eredivisie schap voor volgend jaar veilig. Tegen Orca's uit Urk werd al in de eerste helft (47-29) basis gelegd voor een dikke overwin ning. Renate Sluys kon assists uitdelen wanneer en hoe ze wil de, en dit zorgde ervoor dat ie dereen aan de score bij kon dra gen. De teller stopte bij 95-55 in het voordeel van de Noordwijk- sen. Het blijft uiterst onzeker of er volgend jaar ook voldoende speelsters zijn om een eredivi siewaardig team neer te zetten. Scores MSV: Sluys 21, Tho mas 16, Wolters 15, Van der Salm 15. De mannen van BS Leiden le den in het vier-punten-duel bij hekkesluitcr Prisma College uit Utrecht een krappe nederlaag. De einduitslag (39-44) Iaat al zien dat er nou niet direct op hoog niveau werd gebasketbald. Bij rust was er sprake van een grote achterstand (15-27), maar langzaam knokte Leiden in de tweede helft terug, tot twee mi nuten voor tijd bij 39-39 een ge lijke stand werd bereikt. De ploeg van Tiemen Winkel kon vervolgens echter weer niet tot scoren komen. Prisma Colle ge deed dit wel (eindstand 39- 44) en verkleinde zo de achter stand op Leiden in de stand tot tweepunten. Scores Leiden: Van Weeren 7, De Bruyn 7, Stuyfzand 7. In de derby in de eerste divi sie B tussen de mannen van msv en i isse kwam ook deze keer kampioen msv als winnaar uit de bus (84-80). Na de eerste helft zag het er overigens niet naar uit dat de twee ploegen zo dichtbij elkaar zouden blijven. Bart Driessen speelde met z'n 21 punten voor de pauze zo on geveer in z'n eentje de Lissena ren weg en leidde msv in de thuiswedstrijd naar een comfor tabele 45-33 ruststand. Na rust kwam Lisse echter goed terug en een minuut voor tijd was de stand gelijk (80-80). Een vrije worp van Van Velzen bracht MSV voor en daaropvol gend balverlies van Lisse gaf MSV met nog veertig seconden te spelen balbezit. Gedwongen door de schotklok nam Jan Koek (niet bepaald een pure schutter) vijftien seconden voor tijd een noodschot. Zijn drie punter viel via het bord erin en de overgebleven tijd was voor het ongelukkige Lisse niet ge noeg om iets aan de stand te veranderen: eindstand 84-80. Scores MSV: B. Driessen 29, Dogo 19, Koek 15. Scores Lisse: Koot 20. Verhaar 13(10 reb.), Van den Akker 11 ■"^Ol Bjn de tweede divisie volleybal Byeren is de strijd om het kam pioenschap zeer spannend. DAC blijft na de 3-0 thuisoverwinning bp Dinto gedeelde eerste naast toncurrent Zaanstad. NOVO is ^an^olledig uit vorm. De Noordwij- en ifers verloren thuis een punt aan hekkesiuiter WM'63. Conditie- e djroblemen en een smalle basis Sujeden Gemini/K. tegen Jupiter >r Ue das om (3-2). Leython kon de e Muint van vorige week tegen Ra- sunjius 2 niet herhalen (3-0). Bij de ad Marnes verloor VCS nipt met 3-2 e V^ij Nivoc'68. De heren van DAC totjljjven in de race om het kam- Krdioenschap in de tweede divisie, pngbe wedstrijd tegen degradant -de|)into was echter moeilijker dan I Hderwacht. De eerste twee sets r°(on de opponent uit Warmen de Huizen DAC tot tien punten nog ngeblgen; daarna maakte de Al- phense ploeg met goede blokke ringen en een aanvallend sterke Robert-Jan Boonstra de sets af. Jn de derde set kreeg Martin Morsink bij een 6-11 achterstand het op zijn heupen en serveerde de partij uit (3-0). Concurrent Zaanstad maakte deze week ook geen fout. NOVO heeft de hoop op het kampioenschap na het teleurstellende verlies van vorige week tegen hekkesiuiter Simo- kos opgegeven. Ook afgelopen weekeinde heeft de ploeg van trainer/coach Hans Broere de juiste vorm nog niet teruggevon den. Hekkesiuiter WM'63 dwong zonder de vaste spelver deler de Noordwijkse formatie zelfs tot vijf sets. In de vijfde set was NOVO het sterkst (3-2). Door het verlies van de naaste concurrentie blijft er een theore tische kans op het kampioen schap. Gemini/K. miste twee vaste stoppers in de uitbeurt te gen Jupiter. In de eerste set kon Gemini weinig druk op de tegen stander uitoefenen. In de tweede set kwam de ploeg van in- valscoach Casper Brussee vooral door gevarieerd serveren beter in de wedstrijd. Na winst in de tweede en derde set stokte de buitenaanval bij de Voorschote naren (3-2). De dames van VCS speelden een leuke wedstrijd tegen Nivoc'68. In de eerste set werden de Sas senheimers weggeserveerd. Aan het einde van de tweede set ging het vooral verdedigend beter draaien bij VCS. Na een nipte winst in de tweede set ging de derde set na een goede service beurt van Anja van de Meer ruim naar de dames van coach Reno Jagtman. VCS leek bij een 2-7 voorsprong in de vierde set op de winst af te stevenen. Op slordige wijze werd de set nog weggegeven. In de vijfde set kon VCS een kleine achterstand niet meer goedmaken (3-2). RW, dat speelde met een aantal invallers, kon een nederlaag tegen SVC/Oikos 2 niet voorkomen. Op de foto proberen Ronald Verhey (met nummer 6) en George Leenen een aanval van de Hagenaars te blokkeren. foto dick hocewoninc leiden frank de vetten volleybalmedewerker In de promotieklasse volleybal wonnen de heren van VCS de derde wedstrijd op rij. Deze keer was Be Fair het slachtoffer. RW verloor van SVC/Oikos 2 door het ontbreken van een groot aantal spelers. Bij de da mes behaalde DAC eindeljk weer een regelmatige 3-0 over winning. Mannen RVV had door vakantieperike len tegen SVC/Oikos 2 slechts de beschikking over drie basis spelers. De Tagergeklasseerde Hagenaars profiteerden dank baar van de matige opkomst bij de Rijnsburgers. De invallers uit het tweede en derde team kon den een 0-3 verlies voor RW niet voorkomen. VCS is de laatste weken op de goede weg. Tegen het op papier sterkere Be Fair startten de Sas senheimers met een goed spe lende Arnold van de Mare sterk met een 13-7 voorsprong. In een spannende slotfase waarin Be Fair langszij kwam, pakte VCS met 17-15 toch de winst. Door het ontbreken van een goede pass ging de tweede set ruim naar de Waddinxveners. In de derde en vierde set begon VCS goed te draaien. Met Chris van de Hoven aanvallend als uitblinker won VCS met 3-1 Vrouwen DAC—damescoach Wilfred Boerefijn was zeer te spreken over de. thuiswedstrijd van zijn pupillen tegen VOY. Voor het eerst sinds december van het vorige jaar boekten de Alphense dames weer eens een regelmati ge overwinning. DAC startte en eindigde met hetzelfde zestal. Vooral de service en de mid- denaanval liepen goed; Gerda van der Stok baarde opzien met enkele rake klappen (.3-0).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21