LZ van de wijs na 'uppercut' Jansen De Zijl/LGB drukt PSV nu kopje onder Oegstgeest klimt omhoog 2L Sport H Gouden dag Van Iterson en Kley wegt Bollenstreek heeft een kwartier last van De Kok Buis strandt pas ii kwartfinale op NI MAANDAG 28 FEBRUAR11994 AZC wint streekderby Bij ijshockey worden tijdstraffen verdubbeld als het slachtoffer een bloedige verwonding aan de schermutse ling overhoudt. Bij het waterpolo, een sport waar geen sticks als wapenstok kunnen worden gebruikt, raken de arbiters nauwelijks onder de indruk van 'gapende' won den. John Jansen van AZC gaf Jan Langerhorst van IZÜ in het derde partje van de streekderby een ferme 'uppercut' in het water. LEIDEN ROB ONDERWATER Boven de wenkbrauw van de Noordwijker zocht het stromen de bloed een uitweg en daar door zag de LZ'er er direct gete kend uit. Normaal gesproken had lansen voor een dergelijke overtreding het bad zonder ver- vanging moeien verlaten, maar de arbitrage beloonde de Al pheuse recordinternational met 'slechts' 20 seconden tijdstraf. Iy. raakte door hel onrecht van de wijs, waardoor AZC/Verkerk het duel simpel kon uitspelen: (>-9. lan langerhorst maakte dal allemaal niet meer mee. Hij was al op weg naar het ziekenhuis om de wond te laten hechten. Daags na de confrontatie be grijpt Langerhorst nog steeds weinig van de daad. „Jansen heeft tegen zijn trainer Krans- stauber gezegd dat het een duel was, maar volgens mij was het zijn vuist. Anders onstaat er toch niet zo'n wond." Jansen is een speler die zich gewoonlijk niet te buiten gaat aan onspor tieve uitspattingen. Langer horsl: „Hij is wel hard, maar dit ben ik niet van hem gewend. Wat ik raar vind is dat Jansen niet het veld werd uitgestuurd. De scheidsrechter heeft wat ge zien, anders gecft-ie Jansen geen tijdstraf van 20 seconden." Meten met twee maten dus. De uppercut van de interna tional had verstrekkende gevol gen. IZ raakte het spoor bijster en verloor ook nog eens een van de steunpilaren. Toen even later topscorer Niels Zuidweg het veld met drie persoonlijke fou ten moest ruimen, speelde AZC een gewonnen partij. Van de vice-koploper werd vooraf verwacht dat LZ, evenals in Alphen, zou worden geveegd. Maar in het Vijf Meibad kwa men de mannen van aanvoer der Remco Pielstroom bedro gen uit. LZ. bungelend aan de staart van de ranglijst en derhal ve uit op een verrassing, toonde zich zeer strijdlustig. Tot aan het derde part ging de strijd ge lijk op: 4-4. Bij die stand kreeg de thuisploeg met een man- -meer uitzicht op meer. Maar het incident rond Jan Langer horst had de ploeg van coach Parrel te zeer aangegrepen, er ger, AZC scoorde met een man minder in het water. Het was ook een tikkeltje sneu voor LZ dat door een arbitrale dwaling het uitzicht op een overwinning werd ontnomen. Ondanks de lage ranglijstpo sitie ziet Jan Langerhorst het nog wel degelijk zitten. „We moeten de punten pakken te gen ploegen als De Ham. Er is nog van alles mogelijk, want slechts één ploeg degradeert di rect." Dat LZ bezitter is van de rode lantaarn, is volgens de 19-jarige poloër te wijten aan een aantal oorzaken. „Als je laag staat, heb je geen geluk. Wc hebben een aantal partijen on- gelukldg verloren. Aan de ande- John Jansen (links) van AZC was de grote boosdoener in de waterpoloderby met LZ. Hier is de Alphenaar it weg. Later zou Jansen Jan Langerhorst met een vuistslag vellen. re kant is de basis bij LZ te smal. Je ziet het in een wedstrijd te gen AZC. Als Niels Zuidweg en ik wegvallen, dan wordt de ploeg kwetsbaar. Niels en ik spelen vrijwel altijd vier partjes. Dat ga je aan het eind van de wedstrijd merken, dan mis je de scherpte om aan een actie te beginnen." LZ - AZC 6-9 (1-1. 2-3, 4-5, 6-9) Top scorers LZ: Ben Olde Othof, Aarjan AZC: John Janse WATERPOLOMEDEWERKER De Zijl/LGB heeft een lastige klip omzeild. Na het nipte ver lies tegen ZPB stond bet hoofd klasse bestaan van de Zijl/LGB op de tocht. De ploeg van eer stejaars coach Jacob Spijker kan na de 6-5 zege op PSV weer op gelucht ademhalen. Het gal met PSV is inmiddels opgelopen tot vijf punten. s duel1 'inig gebeu- ;t genist op Met nog de Zijl nog ren. Spijker was n een goede afloop, de veteranen Albert Spijker en Paul Belt op de reservebank plaats te nemen om in geval van nood de jeugdige spelers bij te springen. Zijn basisspelers konden het echter alleen af want buiten de eerste periode, waarin de Zijl een aantai kansen verkwanselde en PSV een 2-0 voorsprong nam, was het De Zijl dat de klok sloeg. Onder aanvoering van de nuttige Jason Gast kwam men via een sterk gespeelde tweede periode terug in de race (2-3). De laatste pe riode zette de Zijl het treffen vakkundig naar zijn hand. Na de 6-4 van Gast was het een ge lopen koers. Doelpuntenmakers De Zijl: Jason Gast 3x, Pascal Bontje, Bob Dubbeldeman en Niels Joor. Eersteklasser Vivax liet de pun ten liggen tegen Rotterdam. De voormalige topploeg trok met 8-7 aan het langste eind. Een le lijke streep door de rekening. Vivax was aan een indrukwek kende opmars bezig maar zag zich zaterdag gestuit door het hevig tegen degradatie vechten de De 'R'. En knokken deed Rotterdam. Dat ondervond On- no Sloterdijk in de tweede pe riode. Met een gebroken voor tand stapte hij uit het water. Vi vax liet in die fase het initiatief over aan Rotterdam (4-0 in de tweede periode) na aanvanke lijk met 2-1 geleid te hebben. Trainer Frits Welling trachtte het tij nog te doen keren door het inzetten van de niet fitte Marco Mulder en Eric Melein maar verder dan 8-7 lieten de Rotterdammers het niet komen. Scores Vivax: Serge Dietz en Edo den Boef 2x, Alex Bolomey, Hans Treisburg en Sjors Ver burg lx. Kansloos WZK strijdt voor een kansloze zaak. De 22-10 nederlaag tegen De Waterkip geeft aan waar het zaterdag bij de Wassenaarders aan schortte. De defensie was zo lek als een mandje. Voor doelman Cees Keetelaars was er dan ook geen houden aan. Met 5 punten uit 15 wedstrijden staat WZK rotsvast op de laatste plaats. Tweedeklasser Katwijk haalde vreselijk uit. Het arme Livo werd met maar liefst 19-1 afge droogd. Een vlekkeloze wed strijd volgens doelman Leo Schaap die aanval en verdedi ging roemde. Ronald Heemrood nam 7 doelpunten voor zijn re kening, Martin Jonker scoorde 5x, Arco Guyt 4x, Kjelt Boon stoppel, Hans Schaap en Mare Sieval lx. Sassenheim presteerde sterk tegen het uit altijd lastige Hoorn. Met name midvoor Paul Geurds toonde aan over uitzon derlijke kwaliteiten te beschik ken. ij was verantwoordelijk voor de 8-3 overwinning. Paul Geurds, Frank van Graas en Rob Burgmeyer scoorden 2x. Gelijk Koudekerk speelde met 8-8 ge lijk tegen Aquafit. De ploeg van Mark Kimpei kende een blik- semstart (3-0). In de tweede pe riode stokte het aanvalsspel van Koudekerk wat Aquafit de gele- LEIDEN RON HOOCENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Het gaat crescendo met de mannen van Oegstgeest. Na twee eerdere zeges liet de Oegstgeester plot-g van Co Claussen ook in Krommenie geen spaan heel van Combi'67: n2-8. De voorsprong van Pccos op de twee komende tegenstan ders, Red Stars en Swift be draagt respectievelijk 10 en 8 punten. En dus kunnen de Oegstgeestenaren, die het nog altijd moeten doen zonder kop man Herman van der Broek, zich een misstap permitteren in de race voor het kampioen schap. Dat lijkt gezien de opti male vorm van 'stand-in' Ron Schipaanboord vooralsnog uit gesloten. De stoïcijnse Schi paanboord liet zich tegen het trio Hoevers (ex-international). Peters en Dudock niet gek ma ken en kan na drie duels nog immer bogen op een fraaie 100 score. Ted van den Berg moest met zijn opportunisti sche speelwijze de sterke :k voor laten. Ook Reits- 'islikte zich in de Zaan- kanter. In de andere eerste divisie, groep 2, heeft Avanti het veel zwaarder te verduren als het gaat om een terugkeer naar de ereklasse. In Steenbergen had de Hazerswoudse equipe een Dudo toch wel zware dobber aan TCS dat overigens zonder Rein Vo gelaar speelde. De inbreng van kopman Ronald Vijverberg, die driemaal zegevierde, blijkt 'goud waard' voor Avanti dat vooralsnog het Geleense Kluis met een punt verschil boven zich moet dulden. Scylla heeft serieuze plannen om zich weer met de subtop te gaan bemoeien. Na drie speel ronden prijkt de Leidse tafelten- nistrots van weleer bovenaan in de tweede divisie. Zaterdag pak ten de Leidenaars aan de Brahmslaan een keurige 8-2 overwinning op Trias. Dit we gens een verrassend sterk op treden van good-old Ed van den Berg (3x). Martin Groenewold bewees met drie zeges eveneens het niveau moeiteloos aan te kunnen. Het eveneens in de tweede divisie operende De Treffers, speelde tegen koploper Spaarne zeer verdienstelijk, maar kreeg tegen de Haarlemmers toch een 6-4 verlies te verwerken. On danks het feit dat de Veners on derin meedraaien is er met nog 6 speeldagen te gaan geen man De mannen van Rijnsoever hebben na de knappe 9-1 winst tegen Twenty-one Up slechts een serieuze concurrent (Irene) voor promotie naar de tweede divisie. Volgende week tegen het Tilburgse Irene kunnen de Katwijkers hun krachten meten. De mannen van Docos moes ten de zware vierdedivisie-strijd tegen koploper Nieuw Vennep 2 bekopen met een 7-3 verlies. Slechts de tweemaal winnende Kroaat Zlatan Ramic (2x) en het gewonnen dubbel zorgden voor het tegengas. De vrouwen van Rijnsoever schoten andermaal uit hun slof. Nu werd Amstelveen met ruime cijfers neergesabeld (9-1). Zoals de Katwijkse trein nu dendert lijkt een spoedige terugkeer naar de eredivisie geen onover komelijke opgave. De zusjes Cora en Maroesja Bonsen won nen beiden driemaal, terwijl Mariska de Haas volgde met twee zeges. Bij koploper Docos verbaasde verdedigster Tessa Brocker vriend en vijand door in het met 7-3 gewonnen duel tegen het Hengelose Vitesse alles te win nen. Dit tot grote vreugde van haar teamgenoten Manon Nijs- sen (2x) en Mirjam Bik (lx) De vrouwen van Pecos, spe lend zonder Iris Sjaardema, hebben zichzelf na het 7-3 ver lies tegen Hercules in de degra datiezone gebracht. Hierdoor breken er voor het team van Ro derick Gernaert zorgelijke tijden Docos-speler Wim Jagers zag de kampioensplannen zaterdag na het 7-3 verlies tegen Nieuw Vennep volkomen ii genheid gaf terug te komen. Eric Bergsma stelde in de laatste minuut een punt veilig. Hij scoorde 4x, Alex van der Schalk 2x, Bram Griffioen, Rene Over- devest en Sander Emeis lx. LZ speelden een erbarmelijke partij tegen PSV. Een kansloze 8-3 neder laag was het gevolg. Emmy in het Veldt doelpuntte 2x, Ellen Hoogeboom lx. De vrouwen van De Zijl zijn niet meer te stuiten. De num mer twee Polar Bears werd vori ge week een puntje afgesnoept. Zaterdag werd koploper De Gouwe met 7-4 verslagen. In- grid van Veen scoorde 3x, Laura Westdijk, Renee Dijkshoorn. Nancy Kijk in de Vegte en Ma- risca van Beukering lx. LEIDEN .TACO DE VRIES- ZWEMMEDEWERKER Jorien Kleywegt heeft een uij j stekend weekeinde achter d| rug. Op de nationale win te» kampioenschappen in Udej kreeg de De Zijl/LGB-zwemstq c maar liefst vijf medailles omge r hangen. Met zeven medaillij uit elf starts deed De Zijl het ai c vereniging ook erg goed. Step w han van Iterson behaalde vod I LZ 1886 goud en werd daarm< geselecteerd voor de EJK-seli tie. Kleywegt heerste in jaargang 1979. Op de 200m sel en de 100m rug was ze verslaanbaar in 2.27.63 1.06.35, terwijl ze op de 201 rug net te kort kwam: 2.23. Twee bronzen plakken werdi haar tenslotte omgehangen nj k 9.30.2 op de 800m vrij a k 4.33.74 op de 400m vrij. Met dl d ze resultaten verstevigt Klej ti wegt haar positie in de EJÜ d jeugdselectie, waarover pas k de zomer een definitieve beslij d sing zal vallen. Ook Milan Vei hoop deed tijdens dit event ment van zich spreken. Zow» i! op de 200m vlinder (2.31.43) aiK' op de 100m 'vlinder (1.08.8} behaalde hij brons in zijn jaaj T gang: 1985. Joleen van Essö^ starte op de 200m school a h zwom in de buurt van haar Pjn maar dat bleek onvoldoendn voor een plek bij de eerste drijd Brenda Lindhout, startend <jVi de 100m vrij, kende geen godei toernooi. Stephan van Itersq 'I behaalde voor LZ 1886 <|d' meeste medailles. Op de 400j wissel beleefde hij zijn groots!11 succes door in 4.58.57 eerste |w worden én bovendien etjh plaats in de EJK-jeugd select!v< af te dwingen. Eerder was Vav< Iterson al tweede geworden qdi de 1500m vrij in 17.01.64. NatjO scha Sierag werd tweede op <}w 200m vlinder in 2.32.52. Grojdi tegenvaller voor LZ was het on|le breken van veelvoudig medajdi le-kandidaat Remco Singelin— als gevolg van een ziekenhui opname eerder vorige week. Toal in mineur LEIDEN AAP SIERA In de super-league van heL snookeren heeft de Centei Snookerij een duidelijke ne derlaag geleden. Tegen Wil-"1 lem 111 moest het Leidse teanjP met 7-2 eraan geloven. Drf punten waren afkomstig vaij J Milco Schermer en AdriL Stoffels. Het andere Leidsr0 'superteam' de Snookerf"" deed het beter. Hoewel her" met 5-4 verloor van D^Bu Loods verloor zijn de vier ge scoorde tegenpunten var evident belang. Wellicht gepvt noeg voor een plekje in dton play-offs. Pi In de strijd om het WarP< monds kampioenschap gin|48 de dagprijs naar de vrij onbede kende Henk van Hooff. Ee£w terechte winnaar. Op zijfte weg naar de finale schakeldf^e de IJmuidenaar onder meefdie favoriet Steven Toal uit. In dtde eindstrijd trof hij Walta - Scheltens. Met 2-1 trok var0 Hooff aan het langste eind. De 12e ronde van de Bol{j0 lenstreek poolcompetitie waje er èén van de verrassinge%- Zo was de uitschakeling valjp Oud-Nederlands kampioef Roberto Vasseli opmerkelijk te noemen. Nog opvallend A was het optreden van Philip van Aken te noemen. Aken, nog nooit winn sloeg nu toe. Nadat hij'ir halve finale Shui-Chong Fjp had verslagen, moest ii nale Marco Moree eraan gém loven. In het algemeen kla#,T sement leidt Job van Kempt-- gevolgd door Philip val» Aken. De Leidse vrouwen Irjl grid Fu en Leonie Verhoevet vertegenwoordigen Nedef land tijdens de EK in h( Franse Annecy. C< HANDBALMEDEWERKER Bollenstreek heeft de halve fina le van de play-offs bereikt door Quintus overtuigend met 21-15, rust 12-7 te kloppen. Doorslag gevend was in deze wedstrijd de 4-2 dekking, verzorgd door Manja van der Klaauvv en Betty Renferm, waardoor het Quin- tus-gevaar uit de tweede lijn - international Jolanda de Kok - naarmate de wedstrijd vorderde stringenter aan banden werd gelegd. In het eerste kwartier scoorde zij maar liefst zeven treffers, waarónder drie straf- worpen. Daarna liep haar pro ductie sterk terug naar drie tref fers in totaal. Dat woog bij lange na niet op tegen de productie van Gerrie van Jaarsveld (9) en Nicoleta Boriceanu (7), die bei den in een topvorm steken. Overigens moet worden op gemerkt dat de hele Bollen- streekploeg sterk spel laat zien. Vooral defensief, hetgeen in de ze wedstrijd opnieuw gestalte kreeg in de periodes dat Bollen streek met een speelster minder speelde door tijdstraffen. Bol lenstreek kreeg tien tijdstraffen en negen strafworpen tegen, te gen Quintus vier en vijf. Voor Bollenstreek scoorden naast Gerrie van Jaarsveld en Nicoleta Boriceanu nog Jorinda Koster, Simone Lakeman (2) en Manja van der Klaauw. De vrouwen van Stompwijk '92 blijven de ranglijst van de tweede divisie aanvoeren. Met nog twee wedstrijden voor de boeg - uit tegen Groene Ster en Quintus 2 - lijkt een kampioen schap en een promotie naar de eerste divisie niet langer een vrome wens. Trainer-coach Wim van Leeuwen, die gisteren zijn ploeg in een zinderende wedstrijd met 16-14, rust 9-5, revanche zag nemen op bet Haagse Hermes kon moeilijk anders dan zijn speelsters com plimenteren met hun verrich tingen. Stompwijk '92 speelde gisteren een sterke wedstrijd en zou, als dat niveau wordt vast gehouden en er wellicht defen sief nog wat wordt bijgevijld, ze ker kuntjen meedraaien in de eerste divisie. Jammer is het dat de arbitrage geen gelijke tred hield met wat de speelsters van zowel Stomwijk '92 als Hermes lieten zien. Na een acceptabel begin stapelden de arbitrale fouten zich op en Hermes profi leerde daar nog het meeste van omdat de Haagse speelsters zich snel hadden ingesteld op de arbitrale tekortkomingen. Die lagen vooral in het niet on derkennen van aanvalsfouten. Het kostte de defensie van Stompwijk '92 vijf tijdstraffen en Hermes één. Maar waar Her mes niet kon profiteren van de numerieke meerderheid toonde Stompwijk '92 dat het ook kon scoren met een speelster min der. En zelfs viermaal. Toch werd het ondanks het zichtbaar domineren nog spannend, om dat de jonge formatie van Her mes niet van wijken wilde we ten en de arbitrage bleef gros sieren in fouten. En strafworpen bleef uitdelen richting Hermes. De absolute ster van de wed strijd, keepster Ria van Meurs, stopte er echter vier en zag een strafworp naast het doel ver dwijnen. Stompwijk '92 \ierde gisteren alvast een klein feestje. Sylvia Hoevers (6). Hanneke Marlens en Irma van der Bosch (3). Lenie van der Bosch (2) en Marian Ammerlo en Yvonne Bennis (1) scoorden voor Stompwijk '92. De mannen van Saturnus wonnen van degradatiekandi daat S. en K.: 16-20, rust 5-13. Een helft was genoeg voor de Leidse ploeg. De tweede helft werd ontsierd door keiharde ac ties van S. en K. die koste wat kost tenminste een puntje uit de wedstrijd wilden overhou den. Dat lukte niet. Mede dank zij sterk keeperswerk van Rob Otten en Ad van Fessem. De score werd ditmaal niet door enkele spelers verzorgd maar door het hele team. Dat maakte de dekking bij S. en K. een stuk moeilijker. Het goede combina tiespel van Satumus in de eerste ronde, toen de ploeg zich nog niet liet provoceren door het harde weerwerk, maakte van S. en K. op voorhand een geklopte tegenstander. Voor Saturnus scoorden Winfried van Bohee- men (4), Jasper Olierook en Dirk Klok (3) Andre van Leeuwen. Hans Blansjaar. Peter Innemee, Andre van Es en Dan Olson (2). Carlijn Buis is zaterdag doorgedrongen tot de kwartfinales vanfol' nationale tennis-indoorkafnpioenschappen voor de jeugd tot en iter 18 jaar. Daar werd haar een halt toegeroepen door de nummer ^el< geplaatste Yvette Basting. De 16-jarige Buis startte vrijdag de tilro strijd in Enschede voortvarend door de uit Brabant afkomstige Sujec Geurts met 6-2 6-0 uit te schakelen. Zaterdag leverde de voor lie i cum uitkomende Voorhoutse een opvallende prestatie door de korui verse nationaal kampioene tot en met 16 jaar Carolijn van Rossunju een zeer spannende wedstrijd te verslaan: 4-6 6-4 7-5. Buis trad tjar volgens aan tegen de al enkele jaren internationaal opererende Ydjj te Basting, die haar met 6-0 6-0 de baas bleef. In de categorie todjjj- met 14 jaar was het district Leiden minder succesvol. Henrik Krijjoi en Jurriaan de la Bey troffen het niet met de loting. Kroon gin^)e een spannende driesetter onderuit tegen Martin Oonk (tweedeèjn plaatst), terwijl De la Bey het niet kon bolwerken tegen Fred H&n mes: 3-6 4-6. Ook Charlotte Zandbergen verliet na de eerste rolon het strijdtoneel. In het De Best-circuit dat dit jaar voor de tiende Ifcj; wordt georganiseerd is Margreet Nagtegeller al drie weken ongeblp gen. De jonge Oegstgeestse won al haar negen partijen.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20