De 'Omloop' als Belgisch volkstoneel TRAINER -H; Goud voor jong sprinttalent Kempen Forescate eenvoudig langs zwak AMHC'65 Sport Opnieuw titel Seriese "MAANDAG 28 FEBRUAR11994 19 CHEF «WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464.PLV CHEF ROB ONDERWATER. 07*1-356463 Ekimov winnaar ronde van Valencia Valencia Vjatseslav Ekimov uit de ploeg van Raas heeft de Ron- de van Valencia gewonnen. De Rus eindigde zondagmiddag als derde in de afsluitende tijdrit met één seconde achterstand op de Spanjaard Miguel Indurain en in dezelfde tijd als de Zwitser Toni Rominger.In de eindrangschikking hield Ekimov respectie velijk tien en elf seconden voorsprong over op de nummers 1 en 2 uit de Tour de France. Beste Nederlander in het eindklasse ment was Frans Maassen op de 13de plaats. Museeuw wint massasprint in Kuurne kuurne» Johan Museeuw heeft zondag de Belgische klassieker Kuurne-Brussel-Kuurne gewonnen. De Belg was na 205 kilome ter de snelste in de massasprint. Zijn landgenoot Johan Capiot, uit de TVM-ploeg van Cees Priem, eindigde als tweede. Derde werd de Duitser Olaf Ludwig. Wilfried Nelissen winnaar van de omloop het Volk viel en brak zijn sleutelbeen. Sotomayor springt over 2,40m Birmingham» De Cubaanse hoogspringer Javier Sotomayor heeft zaterdagavond bij internationale indoorwedstrijden in Birming ham 2,40 meter gehaald. De wereldrecordhouder slaagde er bij zijn derde poging maar net niet in de beste mondiale prestatie in de hal op 2,44 meter te brengen. Colin Jackson liet een we reldrecord op de 60 meter horden lopen. De Britse atleet nam bij de laatst hindernis gas terug en finishte in 7,38 seconden ver voor de Cubaan Emilio Valle (7,58) en de Amerikaan Roger King dom (7,66). münchen anp Nelissen winnaar in Gent na geduw met Abdoesjaparov gent govert van veen Acht april 1992, Gent-Wevelgem. In 'volle sprint' trekt Djamolidine Abdoesjaparov de van zijn lijn afwijkende Mario Cipollini aan zijn koersbroek en komt als eerste over de streep. GB-MG ploegleider Roger DeVlaeminck protesteert. 'Abdoe' wordt bestraft en naar de laatste plaats teruggezet. De (toen nog) GOS-renner zweert nooit meer in Vlaanderen te zullen terugkeren. Cipollini gaat vrijuit en wordt tot winnaar gepromoveerd. eens, en nog eens en nog eens. De Luxemburgse UCI'er Grethen kwam na vijf herhalin gen als eerste met een oordeel. Over 'Abdoe'. ,,11 ferme le cou loir (,,hij sluit het pad af'). En over Nelissen: ..II me semble iJ est pousser" (,,het lijkt me dat het duwen is"). Direct daarna in zijn oordeel bijgevallen door de Belgische UCI'er Mare Vande- Vijvere: „Nelissen heeft niet ge trokken maar geduwd. Hij was daartoe wel verplicht, anders was t'em gevallen. Abdoesjapar ov heeft duidelijk de deur dicht gedaan. Hij wordt gediskwalifi ceerd. Het verdict is definitief." Angelique Seriese heeft voor de tweede keer in veertien dagen een iterk bezet judotoernooi gewonnen. Na het A-evenement in Parijs schreef de Zevenbergse zwaargewicht zaterdagavond .München' Dp haar naam. In de halve eindstrijd was Seriese te sterk voor de Ja panse Kaori Suzuki en in de finale nam ze haar 17-jarige landgeno te Noriko Anno, Japans kampioene en tweede van de wereld, in :en houdgreep als een bankschroef. Monique van der Lee (Rijen), de grote rivaal van Seriese in de de itrijd om kwalificatie voor het Europees kampioenschap, moest ge- 9 noegen nemen met de derde plaats. Die bereikte ze via de herkan- lingen door zeges op de Duitse Polet, de Amerikaanse Colleen Ro- sensteel en vervolgens ook Suzuki, die met een schouderworp werd neergehaald. De rentree van Claudia Zwiers, hersteld van de ziekte van Pfeiffer, was van korte duur. De Haarlemse verloor in de cate gorie tot 66 kg in de eerste ronde van Anneliese Angelberger. Om- ™dat de Oostenrijkse kampioene er vervolgens uitvloog tegen Isabel- artle Bearuelle (Fra), kreeg Zwiers ook geen herkansing. „Ik kwam g duidelijk kracht te kort", zei Zwiers. „Maar het mocht van de dok ter, dus dan probeer je het. npa-verslaggever Zesentwintig febuari 1994, de Omloop Het Volk. In 'volle sprint' trekt Wilfried Nelissen de van zijn lijn afwijkende Djam olidine Abdoesjaparov aan zijn zadel en komt als eerste over de streep. Polti-manager Gianluigi Stanga protesteert. Nelissen wordt niet bestraft en blijft win naar. 'Abdoe' wordt vanwege het afwijken van z'n lijn, terug gezet naar de laatste plaats in de eerste groep. De renner uit Oezbekistan zweert nooit meer in België te zullen terugkeren. Tumult, duwen (of trekken?) en protesten. Het is de eerste wielerklassieker van het sei zoen, maar het lijken de laatste dagen van de Spelen wel. De koers als short-track-wedstrijd. Met dat verschil dat de jury in Lillehammer snel wist wie er ge diskwalificeerd moet worden. En met dat verschil dat de jury op de Spelen niet de schijn van enige partijdigheid wekte. De UCI-commissarissen op de eindstreep in Gent, zaterdag, kwamen uit Belgie en Luxem burg. En ze vlogen naar de mo nitor van BRT-verslaggever Marc van Lombeek om een her haling van de laatste meters te zien. In slow motion. En nog Rassprinter Wilfried Nelissen dus winnaar, de rassprinter uit de Post-ploeg had er zelf niet het minst aan getwijfeld. Drie ritten, in Bessè- ges en de Middellandse Zee, won hij dit seizoen al. Nelissen toonde in het voorseizoen weliswaar minder machtsver toon dan Baffi en Cipollini, maar die twee waren er zater dag niet bij. Daarom: „Ik wist dat ik de sterkste was. Dat heeft Walter Planckaert me vrijdag avond nog gezegd. Wilfried, zei t'em, gij zijt de sterkste, of je met honderd of tweehonderd naar de meet gaat. Als de sprint normaal was gegaan, klop ik s en Jelle Nijdam gaan zij aan zij over de Vlaamse kasseien van de Omloop Het Volk. Beide renners kwamen aan de meet r ielg Wilfried Nelissen van zijn tweede Omloop-zege af te houden. Abdoe met minstens twee fiet sen. Nu moest ik 'm wel even wegduwen om niet zelf te ver ongelukken. Een ding weet ik zeker, ik heb me niet op hem af getrokken." Zo viel het doek van een stuk Belgisch Volk(s)toneel, opge voerd op de Gentse Watersport- baan, met dank aan het came rawerk van de BRT. Merkwaar dig toch hoe twee soortgelijke situaties zo volledig verschillend kunnen worden beoordeeld. Al stonden de sterren op voorhand voor Abdoe al niet goed: zijn re putatie is na Gent-Wevelgem '92 alleen nog maar verslech terd, de Omloop wordt cfoor de Belgen slechts zelden uit han den gegeven en de Oezbeek eindigde op de streep niet eens meer als tweede, maar als der de, ook nog achter Frederic tDEN HAAG WILMAR KORTLEEVER atletiekmedewerker De B-junioren Christoph Kem pen en Brenda van der Laan ivaren afgelopen weekeinde de nige regionale junioren die ,a :remetaal wonnen tijdens de Ni NK indoor in het Haagse Hout- Sport. Kempen pakte goud op de 60 meter horden in een uitstekende tijd van 8,26. Één 2 dag eerder was de Bataaf al voor een vierde plaats op de 60 meter vlak (7,27). Van der ■ai Laan knokte zich na een valpar- Setij in de voorlaatste ronde dap- r naar een zilveren plak op de 1500 meter. Christoph Kempen meldde 2 zich nadrukkelijk als de regio- 2 sprinter van de nabije toekomst. In één wedstrijd scherpte de nuchtere Bataaf zijn persoonlij- mi ke records zestig meter zonder '^en met horden aan met ruim ween tiende van een seconde. De Vrouwen Alecto verrassend onderuit in Deventer LEIDEN STEFAN FAAS Oegstgeester atleet lijkt nog meer noten op zijn zang te heb ben. Voor het outdoorseizoen staat naast de 100 en de 200 meter, de 110 meter horden en het verspringen ook de meer kamp op het programma. „Die meerkamp is om het gezellig te houden," relativeert Kempen. „Alleen maar lopen is saai." Voor internationale ervaring mag Kempen op 12 maart al wel meedoen aan een interland in het Duitse Senftenberg. Brenda van der Laan verge zelt Kempen hier. De Alphense liep op de 1500 meter meisjes B tot haar val een uitstekende tak- tische race in een kopgroep van drie. „Het was heel gek," recon strueerde ze. „Ik voelde een been en ineens lag ik daar. Ik dacht 'wat doe ik hier eigenlijk? Ik ben snel opgestaan maar het viel me mee dat ik nog tweede werd. Het meisje dat ik inhaalde liep steeds achteraan, ik dacht dat ze juist gokte op die eindsprint." Koen Hamers stond met de kogel enige tijd op een medail leplaats. Met een mooie afstand van 14,69 scoorde de impone rende atleet van AV Holland uit eindelijk net als vorig jaar een vijfde plaats. Wel was hij zes de cimeter beter dan toen. In een poging het kleine verschil met de winnaars te overbruggen, stapte Hamers in zijn laatste drie pogingen onreglementair uit de ring. Triatleet Raymond Pet kwam met tegenstrijdige gevoelens uit de finale 1500 meter. Tevreden met een beste tijd ooit van 4.16,80, teleurgesteld zonder medaille. Stijve kuiten na de za terdagse, series en een misstap deden hem de beslissende slag net missen. De eerstejaars B-ju- nior is echter een grote atleti sche belofte, die echter de voor keur geeft aan de triathlon. Ko mende zomer liggen zijn hoofd doelen dan ook op de NK en de EK 1 /8e triathlon. Naast Kempen was zaterdag Martijn Ungerer kanshebber op de zestig meter. Mede door de inspanningen van het versprin gen (achtste met een sprong van 6,28) kwam hij in de zinde rende finale net krachten te kort. In 7,29 werd de gedreven Alphenaar zesde, slechts vijf honderdsten van een seconde achter de nummer één. Bataaf Niels Geise ontbrak het gisteren aan echte vorm, wat resulteerde in een zevende plaats op de 800 meter jongens A. In de series liep hij nog wel 1.57,84. Ook eerstejaars B-juniore Nienke van der Giessen liep in de series een uitstekende tijd van 2.19,84. In de finale kwam het jonge Leidse talent er nog niet aan te pas. A-junior Caspar Ong liep op de zestig meter voor jongens A in de hédve finale 7,33, even snel als nummer acht, die echter op basis van de finishfoto geplaatst werd voor de finale. Op de zes tig meter met obstakels reikte de AV Holland-atleet wel tot de eindstrijd, waarin hij zevende werd (8,65). Goede regionale prestaties waren er tenslotte verder voor Spartaan Edwin Kortekaas (achtste jongen A met een hoogt esprong van 1,90), Ba taafse Elsemieke Roksnoer (per soonlijk record van 9,67 op de 60 meter horden) en Alphenaar Matthijs Timmer (.9.23,94 op de drie kilometer). Nationaal gezien ontstegen slechts enkele prestaties de middelmaat. Annemarie Hen driks verbeterde het enige na tionaal record op het jonge nummer hinkstapspnngen (12,09). Sprinter Gerben Pieter- se evenaarde het jaren oude re cord van Henk Venema op de Angelique Zwiers. 200 meter (22,04). De Amster damse broers Sedoc (zonen van hinkstapsprong- recordhouder Roy) heersten op het versprin gen. Randy won bij de jongens A met 7,20, zijn 17-jarig broerje ARCHIE F fOTO ANP Jermaine bij de junioren B met 7,05. Jermaine hinkstapte bo vendien 14,05 meter. Corrie de Bruin benaderde haar persoon lijk record kogelstoten (17,40) tot op 21 centimeter. HOCKEYMEDEWERKER 1, De mannen van Forescate heb- ben gistermiddag tijdens de in- 2 haalronde in de hockeycompe- titie met 6-1 gewonnen van het in de eerste klasse A onderaan t.E staande AMHC '65. Ook LOFIC kwam tot volle winst tegen Maarssen (2-0), maar poulege- noot LSHG verloor met 4-0 bij Asvion. De vrouwen van Alecto een onverwachte 1-0 ne derlaag tegen Deventer en v tweedeklasser Roomburg deed 31 goede zaken door met 2-0,van Hoorn te winnen. In Schiedam leed eersteklasser Leidse Stu denten een 4-0 nederlaag tegen Asvion, dat er in het eerste deel nog nauwelijks aan te pas kwam. Ivo Blois en Martijn Obermann creëerden namens LSHG goede scoringsmogelijk- heden, maar waren beiden on zorgvuldig in de afwerking. In de tweede helft hanteerde As vion een verdedigender spelwij ze en had tot vier maal toe suc ces uit een counter. De laatste twintig minuten trok LSHG ove rigens met tien man ten strijd wegens een rode kaart van Her V.V. AJAX SPORTMAN COMBINATIE te Oegstgeest (le klasse KNVB afd. Leiden) zoekt voor het seizoen 1994 - 1995 een jonge, enthousiaste en ambitieuze voor haar seniorenselectie voor de training op dinsdag- en donderdagavond, alsmede voor de begeleiding van het eerste elftal op zondag. Schriftelijke sollicitaties met referenties, event, ervaring en salarisindicatie richten aan de secretaris van A.S.C., H. Verhoog, Huygensdreef 19, 2353 CA Leiderdorp, 07I - 891907. man Plantenga, die aanmerkin gen hacf op de leiding. Op eigen veld behaalde Fo rescate, dat veel onnodig bal verlies leed, een 6-1 overwin ning op AMHC '65. De Voor- schotense formatie draaide de puntloze hekkesluiter al in de eérste minuut de duimschroe ven aan. Gert Jan Egberink had succes na een solo vanaf de middenlijn. Nadat Bernard Thieme vijf minuten later 2-0 op zijn naam had geschreven, tekende Wouter Eikenhout met een hoog schot in het zijnet voor de 3-0 ruststand. Na de hervatting voerden Reinoud de Haas (2x) en Egberink de stand verder op tot 6-0. Aan de Hofbrouckerlaan won een matig spelend LOHC met 2- 0 van staartploeg Maarssen. LO HC liet zich aanvankelijk mee slepen in het opportunistische spel van de gasten en liet veel kansen onbenut. Desondanks smaakte Paul Arps na vijfen twintig minuten het genoegen van de openingstreffer. Van der Hout volgde en trof na een combinatie met Arps doel voor de 2-0 voorsprong met rust. Lei- den-goalie Tom van der Meer behoedde zijn ploeg halverwege het 'tweede deel nog voor een tegentreffer met een fraaie red ding tijdens een overtalsituatie. Bert Bonsing pushte ruim naast bij een Oegstgeester strafbal. In de derde klasse C zegevier de Alphen met 5-3 over Utrechtse Studenten. De Rijn- streekploeg keek al vrij snel te gen een 1-0 achterstand aan, maar kwam via Mare Boelens, die succes had tijdens een af- schuifcomer, terug in de wed- Met andere woorden: diskwa lificatie van Nelissen zou niet automatisch tot een huldiging van Abdoe hebben geleid maar eerder tot die van Moncassin. LSRC vecht nog tegen degradatie leiden frank bonte squashmedewerker Van alle ploegen uit de Leidse regio die uitkomen op divisieni veau, moeten alleen de vrou wen van LSRC afwachten of zij in de volgende competitie weer in de eerste divisie zullen aan treden. De vrouwen van Al phen, de vrouwen en de man nen van Dekker Squash, heb ben zich gehandhaafd op het zelfde niveau. In de uitwedstrijd tegen Re flex liet Alphen een 0-5 over winning noteren en alleen In- grid Merkenburg moest een ga me prijsgeven, 7-9, 9-7, 5-9, 5-9 aan haar tegenstandster. An drea Steffes, Miranda Goos en Angelique Koomen waren in drie snelle games klaar. Minder goed verliep de wed strijd van LSRC tegen degradant Hillegom. LSRC won wel, 3-2, maar die winst is niet voldoen de voor handhaving. Als de de gradatie wordt voorkomen, dat is afhankelijk van wat Victoria doet tegen Marquetsers, dan is dat te danken aan de gave over winning van de nummer vier van de I-eidse ploeg, Petra Ver linden, die haar tegenstandster geen game toestond. De neder lagen van Kitty Klaassen en Bri- gittte Corsius, 2-3, werden goedgemaakt door de 3-2 over winning van Anja van Grondel- Ie, 3-2. De mannen van Dekker Squash waren al voor de wed strijd tegen kampioen HSRC 3 zeker van handhaving in de tweede divisie: 0-5. Alleen Carel de Bruyn bleef vijf games lang overeind al kon ook hij geen. winst boeken, 2-3. De War mondse nummer één, Ton Cre- ighton, bood Mark de Vries ster ke tegenstand maar kon verlies evenmin voorkomen, 1-3. De vrouwen van Dekker Squash wonnen van HSRC 3 maar dien den daarvoor harde strijd te le veren, 3-2. De nederlaag in Warmond kostte HSRC het kampioenschap. Carla van der Berg en Jacqueline van Wijk leg den de basis voor de uiteindelij ke overwinning met een 3-0 overwinning op Kuiper en Pop ma. Frieda Juray kon tegen Ju lien van Eek geen game pakken en Maddy Asselbergs gaf zich pas in de vijfde game gewonnen tegen Kolster Europees record Rechterspits Reinoud de Haas van Forescate baant zich een weg tussen twee AMHC'ers. De Voorschotense formatie zou het eerste-klasseduel met VOOI* RJilH 6-1 winnen. foto loek zuyderduin strijd. Stan Matze en Peter de Blois verzorgden vervolgens de 3-1 voorsprpng met de rust. Ook in het tweede part had Al phen veelal het initiatief. Mark Duffhues tikte een voorzet van rechts van De Blois in voor 4-1. Nadat de studenten tot 4-3 wa ren teruggekomen, stelde De Blois, op aangeven van Jeroen Peetboom, met een fraaie tip-in in de kruising de zege veilig. Vrouwen Het op de tweede plek bivaJtke- rende Alecto ging in de over gangsklasse B met 1-0 verras send onderuit tegen staartploeg Deventer. De Deventerse thuis ploeg kreeg slechts één kans en had daar voldoende aan voor de volle winst. Die kans deed zich voor na een dubieuze overtre ding van ausputzer Lydian Mentink, die resulteerde in een strafbal. Josien de Ruiter had het vizier op scherp en werd met een half hoge push in de linkerhoek matchwinnaar. Hoe wel Alecto meestentijds op de helft van Deventer vertoefde, deden er zich aan Leiderdorpse zijde weinig kansen voor. Op weg naar de gelijkmaker vond Mentink nog wel drie maal de paal. De cornerverhouding was met zeven tegen twee in het voordeel van Alecto, dat er qua techniek ver boven uitsprong. Tweedeklasser Roomburg kwam als sterkste naar voren in het uitduel met het eveneens in de gevarenzone verkerende Hoorn: 0-2. Merel Bern schreef in het eerste part, waarin de Leidse vrouwen continu domi neerden, beide goals op haar naam. Na twaalf minuten open de ze na solo gevolgd door een één-tweetje met Hélène Snij ders de score. Een klein kwartier later liet ze op identieke wiize 0- 2 aantekenen. Hoorn gaf zich echter niet gewonnen en kwam na de doelwisseling sterker voor de dag. De uitblinkende Leidse doelvrouw Sigrid Cleef hield haar ploeg echter met uitste kende reddingen, onder andere bij een strafpush, overeind. Nicole Riga heeft bij de Duitse indoor kampioenschappen het Europees record polstokhoog springen verbeterd. De atlete uit l.andau haalde een hoogte van 4,02 meter, twee centimeter meer dan haar oude topverrich- ting in de hal. Riga, die eind ja nuari als tweede vrouw in deze nieuwe discipline over 4 meter ging, is nog vijf centimeter ver wijderd van het indoorwereld- record van de Chinese Sun Cayun.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19