FC Twente mag blij zijn met punt Barcelona grijpt tegen Deportivo de laatste strohalm Sport Champagne staat koud bij NEC Bayern maakt einde aan sprookje Duisburg MAANDAG 28 FEBRUARI 1994 Atletico stuurt weer trainer weg Madrid I)c Spaanse voetbalclub Atletico Madrid heeft zaterdag met José Luis Romero zijn vierde trainer in dit seizoen ontsla gen. Nauwelijks 48 uur na de nederlaag van Atletico tegen Sevil le (2-4) kreeg Romero te horen dat hij kon vertrekken. De trainer was welgeteld 39 dagen in dienst van de club. Onder zijn leiding speelde Atletico Madrid acht wedstrijden, waarvan twee vriend schappelijk. Met leverdezes nederlagen en twee overwinningen op. Romero zal worden opgevolgd door Iselin Santos Ovejero, die uit de gelederen van de club komt. Ovejero wordt de vijftien de trainer onder het bewind van jesus Gil als voorzitter van Atle tico Madrid. Herder dit seizoen werden achtereenvolgens de Braziliaan Jair Pereira, de Argentijn Heredia en de Spanjaard Guz ontslagen. Cor Pot vertrekt naar Arabië Rotterdam Cor Pot is, als alles volgens plan verloopt, volgend seizoen werkzaam in de Verenigde Arabische Emiraten. De scheidende trainer van eerste-divisieclub Excelsior heeft met het bestuur van Waddah een mondeling akkoord bereikt overeen contract. De 42-jarige Rotterdammer gaat bij de club uit de hoogste divisie aan de slag als directeur opleidingen. Pot ver bleef de afgelopen week in bet oliestaatje om de onderhandelin gen af te ronden. Volgens de voormalige gymnastiekleraar is de ondertekening van het contract slechts een formaliteit. I let kampioenschap van de derde periode is voor NEC nog slechts een kwestie van tijd. De Nijmeegse club sloot de derde fase van de competitie af met een gelijkspel bij De Graafschap: I I. NECI kwam uit op een totaal van dertien punten uit acht wedstrijden. De ploeg van trainer Jan Pruijn kan alleen nog door ADO Den Haag worden achterhaald. De laatste concurrent staat echter voor een schier onmogelijke opgave. De resterende twee duels moeten worden gewonnen met een positief doelsaldo NEC had gisteren bij winst op De Graafschap de periodetite! al kunnen binnenhalen. De thuisploeg wenste op het moeilijk bespeelbare veld echter niet mee te werken aan een feestje. Van Oostrum opende in de 24e minuut de score voor De Graafschap. Ruim een halfuur later maakte Kooistra gelijk. NEC kon in de slotfase niet profiteren van een numerieke meerderheid. Aanvaller De Vries moest in de 71ste minuut na zijn tweede gele kaart naar de kant. Met het nodige geluk hield De Graafschap in de slotfase het punt vast. NEC liet zich in de stevige ontmoeting niet onbetuigd. Vier spelers van de toe komstige periodekampioen kregen van arbiter Schaap de gele kaart. Dordrecht'90 bleef in de eerste divisie zonder te spelen op de eerste plaats. Concurrent AZ liet in de thuiswedstrijd tegen I lelmond .Sport een punt liggen: 0-0. Beide kampioenskandi daten hebben 32 punten: Dordrecht'90 heeft één wedstrijd minder gespeeld. l ortuna klom dankzij een zege op FC Den Bosch (2-0) naar de bovenkant van de middenmoot. De Limburgers namen pas na de rust afstand. Losada en Boessen brachten de doelpunten op hun naam. Noordwijk walst Ter Leede plat Ondanks het t de afgelopen week, kwamen vijf regionale voetbalverenigingen op vriendschappelijk niveau toch nog in actie. De oefenwed strijden werden allen op kunst gras gespeeld. Katwijk had, op het kunst grasveld van Meerburg, tegen WSB nog de nodige moeite met de Noordwijkerhouters. Voor rust had een aanvallend WSB, via Theo Anhane, zelfs de lei ding genomen: 0-1. Na de pau ze vond Katwijk uiteindelijk zijn draai. Via treffers van Lange- veld, Kenneth Braaf en Marco de Ridder voorkwam de ama teurkampioen een beschamen de nederlaag: 3-1. Voor WSB-er John lansen had de oefenwed strijd een vervelende afloop, lansen brak zijn op ongelukkige wijze zijn middenvoetsbeentje. Op het kunstgrasveld van de hockeyvereniging Noordwijk walste voetbalvereniging Noordwijk met 11-3 over Ter Leede heen. Voor de thuisploeg waren Pitti(3x), Patrick Scheur- water(3x), André de Ridder (2x) en Erik van Houten (2x) de top scorers. De Sassenheimse eer werd door doelpunten van Scheltes, Grosman en Van Bui len. Alphense Boys werkte in Gouda een duel op kunstgras af tegen ONA. De Aphenaren wonnen, na een 0-0 ruststand, met 3-1Alle Aphense doelpun ten kwamen van de voet van Pieter van Zoest. EREDIVISIE Marco de Ridder haalt vernietigend uit voor Katwijk in het oefenpotje tegen WSB bij Meerburg. Het wispelturige gedrag van de concurrenten in de strijd om Europees voetbal heeft FC Twente niet kunnen inspi reren tot een overtuigend optreden tegen provinciege- noot Go Ahead Eagles. Uiteindelijk mocht de ploeg van trainer Baan, die één dezer dagen van het bestuur van de Enschedese club te horen krijgt of hij bij FC Twente mag blijven, nog blij zijn meteen punt: 1-1. «anpscoren. Na een voorzet van Ten Hag duwde Hoogma opponent minuten voor afloop Afons Arts opzij en kon hij de i de Overijsselse derby lukte bal doorkoppen op de spits, die het Polley eindelijk wat de Gha- dit seizoen in tegenstelling tot nees en zijn ploeggenoten daar- het vorige de bal nauwelijks voor bijna anderhalf uur lang goed raakt, vergeefs hadden geprobeerd: Daarmee werd alsnog de ach- Pas terstand teniet gedaan die een kwartier na rust tot stand was gekomen door een treffer van Kammeron die in de doelpunt rijke en eveneens in een gelijk spel geëindigde thuiswedstrijd van de Eagles tegen Twente (3- 3) al de volledige produktie voor zijn ploeg voor zijn rekening had genomen. As verzachtende omstandig heid voor het matige optreden kon Twente aanvoeren dat de ploeg niet kon beschikken over een complete voorhoede. Mols, Vurens en Pahlplatz ontbraken allen wegens blessures en de laatste twee ondergaan mogelijk nog deze week een kijkoperatie. Voor Baan, die ondanks de problemen Boerebach weer op de bank liet beginnen, reden om maar eens een beroep te doen op de pas 16-jarige Brug- gink die bij de A-jeugd van FC Twente een plaag is voor zijn tegenstanders. Bruggink bleek inderdaad een belofte en was tegen Go Ahead Eagles ook de gevaarlijkste aanvaller van de thuisclub. In de afwerking was hij echter niet bijster fortuinlijk. In de 68e minuut werd hij ge- FC Utrecht - MW 3-0 (1-0). 32. Dei 1-0, 59. De Jong 2-0, 64 De Kruijfl V Scheidsrechter: Elburg Toeschoui r 4000 Gele kaart- Van der Ark (Ufai Joordens (MW). 1 FC Twente - Go Ahead Eagles 1-1 (I C 61 Kammeron 0-1. 84 Polley j Scheidsrechter. Jol. Toeschouwers- 6} Gele kaart: Van Halst (FC Twente), Mij (GA Eagles). 23 11 8 4 30 23 10 5 8 25 36 22 5 5 12 15 27 EERSTE DIVISIE 21 10 5 6 25 23 8 8 7 24 23 8 8 7 24 23 9 6 8 24 22 9 5 8 23 23 6 5 12 17 34 0 FOTO LOEK ZUYDERDUIN NEC PROGRAMMA Met voor hem verdediger Nij- hof in de ploeg slaagde Twente ten slotte nog net in na de op opportunisme gebaseerde mis sie in elk geval zonder neder laag van het veld te stappen. Met dank ook aan arbiter Jol die coach Ten Cate van de bezoe kers een nare smaak in de mond bezorgde. Ten Cate kon vrede hebben met de punten- deling, maar niet met de wijze waarop Hoogma de treffer van Polley inleidde. Dinsdag: Feyenoord -1 - VW, MW - Roda JC Programma zaterdag- Helmond Sport - Fc - AZ. Heracles^- Graafschap,^Emmery FC dam, Eindhoven - Telstar, zondag: ADO I KNVB-BEKER Feyenoord, Ajax - NEC. sart- NP! BUITENLAND BUITENLANDS VOETBAL Barcelona heeft de competitie i Spa t spa de ichter voor doelman Busquets, ervanger van de geschorste aki. De forr ner Cruijff versloeg zaterdag koploper Deportivo la Coruna, 3-0. Het verschil op de ranglijst bedraagt nu nog vier punten. Bij een gelijke eindstand wordt ,,Barca", wegens betere presta- lies in de onderlinge ontmoe tingen, kampioen. Real Madrid moei de titelverdediger uit Ca- talonië nu weer voor zich dul den. De Koninklijke verspeelde zondagavond voor eigen pu bliek een punt tegen „Angst- gegner" Tenerifc, 1-1. De noodzakelijke winst van Barcelona kon voor de 92.000 toeschouwers in Nou Camp niet verdiend worden genoemd. Deportivo was beter, meer in balbezit en kreeg ten minste zo veel kansen. Barcelona daaren tegen had de betere individua listen. Stoitsjkov, Romario en Koeman gaven de doorslag. Statistisch gezien was de ne derlaag van Deportivo geen ver rassing. In het seizoen 1950- 1951 was de ploeg met een ge lijkspel voor de laatste keer enigszins succesvol in Nou Camp, daarna werden slechts nederlagen geleden. Toch lag het niet voor de hand dat De portivo met ruime cijfers ten onder zou gaan. Doelman Liano kreeg dit seizoen pas tien doel punten tegen. Eén keer eerder werd hij in één duel (bij Bilbao) drie keer gepasseerd. Zaterdag werd i iano al vooi de rust twee keer verslagen. In de 23e minuut scoorde Stoitsjk ov met het hoofd, na een half uur bereidde de Bulgaar op prachtige wijze een treffer van Romario voor. Ook Deportivo kreeg mogelijkheden. Manjarin, Mauro Silva en Claudio faalden Zubizarreta Deportivo gaf het echter niet op. Na de hervatting was de koploper lang sterker. Door toedoen van Laudrup, die in de 67e minuut Stoitsjkov was ko men vervangen, werd het duel beslist. De Deen maakte er in de 78e minuut 3-0 van. Cruijff zag na de zege weer kansen op het kampioenschap. „Wij zijn gewend mee te doen in de strijd om de titel, Deporti vo niet. Die ploeg zal daardoor wekelijks meer last hebben van de druk. Wij zijn daartegen ge wapend. Het is daarnaast een belangrijk voordeel dat wij de ti tel winnen, wanneer beide ploe gen gelijk eindigen. Op die ma nier zijn we de laatste twee jaar Real Madrid voorgebleven." De oefen meester zei de zege te hebben verwacht. „Het is normaal dat Barcelona op eigen veld van Deportivo wint. De wedstrijd verliep zoals we dat graag wilden. We kwamen vrij snel op voorsprong, daarna was het aan Deportivo om de wed strijd te maken. Wij hebben ge profiteerd van de ruimte die daardoor ontstond." Italië De Italiaanse topclubs moeten zich vanaf deze week vooral op de Europese bekerwedstrijden concentreren. De competitie lijkt voor negentig procent be slist. Voor Juventus, Inter en Parma is er dit Seizoen alleen nog eer te behalen in het bui tenland. En eigenlijk ook voor AC Milan, want de kampioen maakt ondanks de koppositie weinig indruk op de trouwe fans. In maart kan het nog heet worden voor Milan, maar de voorsprong van zes punten moet voldoende zijn om na de n zijn hoogstandjes onder toeziend oog van Vona duels tegen Juventus, Sampdo- ria, Inter en Parma aan kop te blijven. Gisteren vierde AC Milan te gen Foggia het zoveelste record van de afgelopen jaren. In de 41ste minuut klapten de tifosi de handen stuk voor doelman Rossi, terwijl de bal op het mid denveld werd rond gespeeld. De relatief onbekende keeper van de roodzwarte club werd op die manier op de hoogte gebracht van het feit, dat hij een my thisch record van Dino Zoff brak. Hij had zijn doel langer dan 903 minuten schoon ge houden, maar moest uiteinde lijk toch de gang naar het doel maken. Een eerdere poging in dit seizoen werd door Igor Koli- vanov in oktober getorpedeerd. Gisteren was de Rus slechts 24 minuten te laat met zijn treffer om de nieuwe recordpoging te frusteren. De 'historische' tref fer had verder geen gevolgen, want Milan stond toen al met 2- 0 voor. De Kroaat Boban open de in de tweede minuut na rust de score met een lob. Zeven mi nuten later was Massaro suc cesvol. Bryan Roy werd halver wege de tweede helft gewisseld. In de slotfase maakte Rossi zijn record meer dan waar met een fraaie save op een inzet van de Argentijn Chamot. De achtervolgers maakten dit keer geen fout. Sampdoria boekte zonder Ruud Gullit een goede zege bij AS Roma met 1 - 0. Roberto Mancini scoorde voor de bekerfinalist. Juventus ontsnapte bij Atalanta: 3-1. Een strafschop van Roberto Baggio bracht tien minuten voor het einde uitkomst, waarna de top schutter (met zestien treffers) nog een keer toesloeg. Panna was met zijn gedachten al bij de wedstrijd tegen Ajax. Tegen streekgenoot Cremonese werd met 2-1 gewonnen, via een door Zola benutte strafschop. Lazio boog bij Piacenza een 1-0-ach- terstand om in een 2-1-zege. hamburg. sid/dpa Bayern München heeft in de Duitse competitie de koppositie heroverd. De ploeg van interim trainer Franz Beckenbauer maakte zaterdag voor eigen pu bliek een einde aan het sprookje van MSV Duisburg. De nieuw komer, die zich ondanks een negatief doelsaldo even lijstaan voerder van de Bundesliga erd 4-0 lagen. Hamburger SV, de twee andere topploegen, speelden zaterdag gelijk. In de strijd tegen degra datie boekte Schalke'04, de ploeg van aanvaller Youri Mul der, een knappe zege bij sub topper Eintracht Frankfurt: 1-3. Bayern was in de topper te gen liet defensief ingestelde MSV Duisburg, de openbaring van de eerste competitiehelft, vooral in de eerste helft uitste kend op dreef. Dankzij treffers van Nerlinger, Labbadia (twee) en Valencia was het tweede deel nog slechts een formaliteit. Middenvelder Matthaus was bij Bayern de beste speler. Duisburg, dat van de eerste naar de vierde plaats zakte, kon geen moment de hoge positie op de ranglijst waarmaken. Slechts doelman Rollmann haalde zijn normale niveau. Verdediger Nijhuis keek bij de afgang in de eerste 45 vanaf de reservebank voormalige speler van FC Twente kwam pas na de rust het veld in voor Hopp. Nijhuis maakte de ingeslapen wedstrijd op degelijke wijze af. Kaiserslautern had in de thuiswedstrijd tegen Karlsruher SC een licht overwicht. Aan sco ren kwam de titelkandidaat echter niet toe. Ook de bezoe kers wisten zich geen raad met de spaarzame kansen. Hoewel de wedstrijd zonder doelpunten bleef, gingen de ruim 37.000 toeschouwers toch tevreden huiswaarts. De spanning in het levendige duel vergoedde veel. Hamburger SV kwam in de thuiswedstrijd tegen midden moter Dynamo Dresden met 1- 1 goed weg. Twee minuten voor tijd stelde aanvoerder Von Heesen een punt veilig voor zijn ploeg. Jahnig had kort na de rust de score voor Dynamo ge opend. De club uit Dresden is al negen wedstrijden op rij onge slagen. Schalke'04 profiteerde van de vormcrisis bij Eintracht Frankfurt. De roemruchte ploeg uit Gelsenkirchen bracht de voormalige koploper op eigen veld de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden toe. Sendscheid hielp Schalke in de 33e minuut aan een voor sprong. De gelijkmaker van Ye- boah in de 64e minuut werd door Mulder nog in dezelfde minuut teniet gedaan. Ander- brügge besliste in de 73e mi nuut de wedstrijd: 1-3. Het op bloeiende Schalke haalde uit de laatste zeven wedstrijden elf punten. Kostbare winst Manchester City londen rtr/anp In de degradatiewedstrijd tegen hekkesluiter Swindon kwam Manchester City terug van een achterstand van 0-1. Een eigen doelpunt van Horlock en een treffer van Rocastle hielpen de club van het Nederlandse duo Groenendijk/Vonk aan de kost bare overwinning. West Ham waande zich zater dag in het duel met koploper Manchester United iets te vroeg winnaar. Drie minuten voor tijd tekende Ince, oud-speler van West Ham, voor de verdiende gelijkmaker: 2-2. De voorsprong van de Mancunians op concur rent Blackburn liep op tot zeven punten, met nog één wedstrijd in te halen. Het als derde ge klasseerde Arsenal versloeg de wedstrijden in de hoogste afde ling werden wegens de slechté toestand van het veld afgelast. West Ham nam zaterdag offi cieel de Bobby Moore-tribune in gebruik, een vak met 7500 zitplaatsen. De voormalige aan voerder van Engeland overleed een jaar geleden aan kanker. Na de feestelijke opening van de nieuwe tribune kregen de ruim 28.000 toeschouwers een sensa tionele wedstrijd voorgescho teld. Voor de eerste keer in zes duels speelde Manchester in een gewijzigde opstelling. Giggs was wegens een spierblessure niet inzetbaar. Hij werd vervan gen door McClair. Dankzij Hughes leidde Man chester al na 1-0. De lijstaanvoerder v de daarna de voorsprong uit te bouwen. In de tweede helft ging West Ham fel op jacht naar de gelijkmaker. Rond de zeventig ste minuut kreeg het duel een vërrassende wending. Eerst maakte Chapman 1-1, amper drie minuten later bracht Mor- ley 2-1 op zijn naam. Voor Man chester dreigde de eerste neder laag in 33 wedstrijden. Ince, vier jaar geleden bij West Ham ver- trokkken, verstoorde de feest stemming bij zijn oude club. Blackburn liep bij Arsenal te gen de eerste nederlaag in der tien wedstrijden op. Liet doel punt kwam in de 73e minuut op naam van Merson. Arsenal speelde zonder topschutter Wright. De Schotse internatio nal Gallacher (Blackburn) moest na een botsing met doel man Seaman en verdediger Bould met hoofdletsel per brandcard van het veld worden gedragen. 25-40 Parma 25-34 LazioR. 25-34 AC Torin 0-0, Sp.Gijon-L J 2-1. 2-1, R.Soci i-Óviedo 5-0, Zara P( Osasuna-Ath I.Bil bao |1c Real Madrid-Tenerife 1-1. La Corufia 26-38 Zaragoza Barcelona 26-34 Athl.Bilbac Real Madr. 26-34 Sevilla DUITSLAND Bor.M'giadbach-Fn 1, FC Köln-B.Leverkusen 1-1, mund-VfB Stuttgart afg, Eintr.l Schalke'04 1-3, Kaiserslautern-F SC 0-0, FC Bayern M-MSV Duis Hamburger SV-Dyn.Dresden 1-] erg 2-2, Wattensc 23-28 Duisburg 23-27 Leverkuser 23-27 Frankfurt ENGELAND Arsenal-Blackburn verpool-Coventry 1-0, Manchester Swindon 2-1, Norwich C-S 1-1, Southampton-Wimble Ham-Manchester Utd 2-2, Maandag: Oldh. rn R UI hester I in'l-O, J Halve finale League Cup; Aston V 2 R. 3-1 nv; Aston V. speelt fins Manch.Utd en Sheff.V mei-Club Brugge 0-0, Lierse Germ.Ekeren 3-2, FC Antwerp-Rac, 3-1AA Gent-KV Mechelen 3-1. Oosti Club Luik 2-0, Waregem-Seraing 2-1,1 cleBr-RWD Molenbeek 1-0 Cl.Brugge 25-38 FC Antwi Seraing 25-33 Standarc 4-2, Angers-AS Paris StG 28-43 FC Nantes Marseille 28-38 Bordeaux Auxerre 28-33 Cannes PORTUGAL FC Porto-Braga 5-C r-Maritimo 3-1, V.Guin Sport in FC Port 21-35 Boavist Raith-GI.Rangers 1-2, overige w afg. Gl. Rangers 31-42 Hibernian Aberdeen 30-38 Celtic Gl. Motherwell 30-38 Dundee U1 ZWITSERLAND Kampioenspoulf Young Boys 2-15 GRIEKENLAND: Olym 0. OFI Kr-PanathinaiF 1-2, Xanthi-PAOK 5-2 -Panathinaikos 0-0, (anthi-P 0-1, Naoussa-F Edessa 3-0, Panahaiki-Panionios Apollon-Doxa Dr. 1-0. AEKAth. 26-57 AnsS. 1 Panathin. 26-52 PAOK S. 1 Olympiakos 26-52 OFI Kr. TURKIJE Galatasaray-Ankaragücu Trabzonspor-Karisyaka 5-0, Genclert Kayserispor 4-0, Altay-Sariyer 2-1.1 tas-Bursaspor 0-0, Gaziantepspor-Z burnuspor 1-0, Kocaelispor-Samsu 3-2, Karabukspor-Fenerbahce 2-3. Galatasar. 19-47 Besiktas Fenerbahce 19-44 Kocaelisp. Trabzonsp 19-38 Samsunspor

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18