'Over gemeentehuis is Zorgvuldig gesproken' Akkoord over schikking vuilstort Handelsweg 'Nacht van Voorschoten' niet langer een begrip Protest tegen Wijkvereniging wil buurtpreventieproject nieuw huis Buitenlust zorgt zelf aan Poelzoom voor meer veiligheid Regio Gebodsbord 'Watertje moet blijven Raadsleden verdeeld over verminderen gokkasten Ongelukkige planning Uitblijven "woningbouw wekt wrevel Kritiek op sociale vernieuwing Ter Aar voorschoten Het heette heel veelbelovend de 'Nacht van Voorschoten', maar was rond een uur of tien al afgelopen Vroeger was het festijn een begrip in het dorp, maar die tijden lijken voorbij. De gisteravond gehouden 'Nacht' in het Cultureel Centrum werd matig bezocht. Traditie getrouw kregen Voorschotense verenigingen weer de kans om zich aan het publiek te laten zien. Acht clubs grepen die kans met beide handen aan. De Voorschotense Harmonie had ook wel willen komen, maar paste niet op het krappe podium van het Cultureel Centrum. Aan de inzet en het enthousiasme van de deelnemers lag het niet, maar de sfeer kwam er maar niet echt goed in. Al die muzikanten, dansers, turners, toneelspe lers en zangers, die vele uurtjes hadden gerepeteerd voorde 'Nacht', verdienden natuurlijk gewoon een bomvolle zaal. Was de belangstelling aan het begin van de avond bij het optreden van drumfanfare Laurentius nog vrij behoorlijk, de square- and rounddance club de 'Coast Riders' (foto) moest anderhalf uur later aankijken tegen vele rijen lege stoelen. foto »loek zuyderduin Alphen heeft geen zin in negatieve publiciteit Een bewoonster van de Poel- zoom in Hazerswoude-Dorp maakt bezwaar tegen de bouw van een nieuw huis naast haar woning. Via een deze week ge houden rechtszaak bij de Raad van State in Den Haag probeer de ze de bouw tegen te houden. De bezwaarmaakster, M. Stots, zegt dat de gemeente Rijnwoude in strijd heeft gehan deld met het bestemmingsplan Hazerswoude-Dorp door een bouwvergunning voor het huis te verlenen. Volgens haar wordt het huis hoger dan het plan toe staat. Ook wordt het tegen het huis van Stots aangebouwd, wat tegen alle regels in zou zijn. Stots zegt dat het karakter van de straat wordt aangetast. De Hazerswoudse vreest bo vendien voor waardedaling van haar huis. „Als ik schadevergoe ding zou krijgen, zou ik akkoord kunnen gaan met de bouw, maar de gemeente wil daar niet over praten", aldus Stots. Behal ve de concrete bezwaren voerde Stots ook een formeel bezwaar aan. De gemeente had volgens haar niet zomaar een bouwver gunning kunnen verlenen, maar had eerst een speciale vrijstel lingsprocedure moeten volgen. Een woordvoerder van de ge meente zegt dat het nieuwe huis geheel in overeenstem ming is met het bestemmings plan. Een bouwvergunning had om die reden niet eens gewei gerd kunnen worden. Boven dien verpest het huis het straat beeld niet, aldus de gemeente. Rechter P. van Dijk van de Raad van State doet a.s. donderdag uitspraak. ACCOUNTANTS- EN BELASTINGADVIESBUREAU I Lange Voort 13D, 2343 CA Oegstgeest tel. 071-170624-fax071-173517 STRIJK alphen aan den run ruud sep De affaire Handelsweg lijkt voorbij. De Alphense gemeente raad besloot deze week in meerderheid akkoord te gaan met het schikkingsvoorstel van de officier van justitie. Voor 15.000 gulden voorkomt de ge meente dat zij voor de rechter moet verschijnen op beschuldi ging van het hebben van een il legale stortplaats voor vervuilde grond. Alleen D66. GroenLinks en SP wilden per se de gang naar de rechter maken. Dat de meerderheid dat niet vindt heeft heeii^^j^^ische_ redenen: een proces kost uitein delijk meer geld, hoewel er een goede kans is dat de gemeente in dat geval geen boete hoeft te betalen. Burgemeester en wet houders voegen daar nog aan toe dat door een vlotte afhande ling wordt voorkomen dat Al phen weer eens een hele lading negatieve publiciteit over zich hen krijgt. Want de Handelsweg blijft hoe dan ook een vreemd ver haal. Gemeente-ambtenaren gaven in 1986 op eigen houtje het chemisch bedrijf Biesterfeld toestemming om op een terrein van de^^meente verontreinig- de grond te storten. De ambte naren wilden experimenteren met land farming': het door re gelmatig beluchten de vervuilde grond reinigen. Het resultaat van het experi ment was echter een flinke ver vuiling. Dat kwam vooral ook doordat er veel meer grond was gestort dan was afgesproken. De hele affaire kwam de verant woordelijk wethouder W. de Jong (PvdA) op een 'motie van teleurstelling' te staan. De bo demvervuiling als gevolg van de illegale stort is overigens inmid dels zo ver afgenomen, dat sa- nrri^^H't meer nodig is. Aan belasting valt niet te ontkomen. Wel aan het betalen van teveel belasting. In de Strijk Groep wordt samengewerkt met Register accountants. Accountants-administratieconsulenten. Fiscaal-juristen, Federatie-belastingadviseurs en Organisatie-adviseurs. Voorts staat uitgebreide computerservice ter beschikking ter verzorging van financiële en/of loonadministraties. Internationaal wordt samengewerkt met onze kanto ren te Los Angeles en Willemstad (Curapao). oegstgeest liesbeth buitink De buurtvereniging Buitenlust in Oegstgeest wil een project beginnen om de buurt achter de rijksweg 44 veiliger te ma ken. Het zogenoemde buurtpre ventieproject moet bewoners van Buitenlust bewust maken van de kleine criminaliteit die in de wijk wordt gepleegd, zodat ze er samen tegen kunnen op treden. Het initiatief voor het project is genomen door D66'er Jaap Leeuwenburg, die bij het minis terie van binnenlandse zaken dergelijke projecten begeleidt. „Het gaat om buurten waar de inwoners er niet toe komen zich te verenigen en een gebaar te maken naar de gemeente en de politie. Problemen als inbraken, overlast van scholieren, vuil, lampen die slecht gerepareerd worden kunnen zo worden voorkomen." Leeuwenburg noemt als voor beeld het zogenoemde erosie- vandalisme. „Als één ruit van een bushalte kapot is, volgen de andere drie vaak snel. Maar als die ene ruit meteen hersteld wordt, gebeurt dat niet." Ook de scholieren van het Rijnlands Lyceum zorgen volgens hem voor overlast. „Die tussenuren zijn het probleem. De scholie ren vervelen zich dan en de winkeliers zien de Marsen in eens met tientallen tegelijk naar buiten duikelen, zonder dat daarvoor betaald wordt." Volgens voorzitter Gerard van Delft van de buurtvereniging kent Buitenlust ook veel par keeroverlast. „Dat loopt een keer spaak bij calamiteiten", vreest hij. Leeuwenburg erkent dat probleem. „De brandweer kan in zes minuten bij een brand zijn. Maar als een wagen er niet door kan, kost dat zes minuten extra. Reken maar uit hoeveel schade en slachtoffers dat kan veroorzaken." Van Delft wil op 15 maart een informatie-avond beleggen voor de buurt. „De politie kan dan komen vertellen over goed hang en sluitwerk. Want de sloten aan de achterdeuren in deze wijk lijken nergens op. En de brandweer kan vertellen over de bezwaren van het verkeerd parkeren." Ook de gemeente en de woningbouwvereniging zou den bij het project betrokken moeten worden. D66 wil een spelt' de gemeente en de buurt VRIJE TUD Cursus Jongerencentrum Het Kasteel start dinsdag 1 maart een cur sus concertfotografie. De do cent is free lance fotograaf Joost Meijer. De cursus bestaat uit 5 lessen en kost 50 gulden. Het jongerencentrum ligt aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. Voor inschrijvingen en meer inlichtingen: 01720-32424. Friezen De Friese vereniging 'Fryske neelavond in de Scheppings- kerk aan de Van Poelgeestlaan in leiderdorp. De Friestalige uitvoering begint om 20.00 uur, maar voor die tijd worden al Friese liederen gezongen. DickSies De band Sister Margy and her Soul Brothers treed vanavond op in jazzcafé DickSies in Al phen aan den Rijn. De groep begint om 22.30 uur te spelen. Herdenking omgekomen Franse commando's in Wassenaar Tal van hoogwaardigheidsbe kleders, onder wie de minister van defensie R. ter Beek, en oud-strijders uit binnen- en buitenland herdenken maandag 28 februari om 11.00 uur zes Franse marinecommando's, die vijftig jaar geleden omkwamen bij de Wasscnaarse Slag. De plechtigheid Is geconcentreerd rond het Trepelmonument, dat is genoemd naar de Franse ka pitein. Trepel moest in de nacht van 27 op 28 februari samen met vijf mariniers onderzoeken of het mogelijk was geheime agenten Nederland binnen te smokkelen. Het zestal werd door een Engelse torpedoboot afgezet op het Wassenaarse strand. Daar sloeg de bezetter toe. Getuigen zagen lichtkogels en hoorden geschreeuw. In de dagen na de mislukte landing vond de Wassenenaarse politie de zes lijken. Het Trepelmonu ment werd in 1983 opgericht. Tot 1989 was er jaarlijks een herdenking. Daarna is de plech tigheid nog maar een keer in de vijf jaar „ZATERDAG 26 FEBRUARI 1994 B en W en adviesbureau woedend op Hazerswoudse ingenieur t p het Watertje in Zoeterwoude logen automobilisten ook in e toekomst niet harder dan ertig kilometer per uur rijden, at bepleitten CDA en Progres- ef Zoeterwoude deze week. De artijen zijn geschrokken van e plannen van de gemeente, ie wil namelijk het al aanwezi- 30 km-bord verwijderen. Als Iat gebeurt, mogen auto's met ?n gangetje van vijftig kilome- :r per uur over het smalle traatje 'razen'. Ambtenaren hebben alle ver keersborden in Zoeterwoude ■ginder de loep genomen. In een fcjlan is aangegeven welke bor- jen overbodig zijn en waar laieuwe moeten komen. Tot t/iaar grote schrik ontdekte PZ- fiadslid A. de Lange dat het ge- iodsbord op het Watertje was (eschrapt. Hoewel hij er positief igenovcr stond, wilde wethou- Jer A. Ringersma niet direct ja pejTen op de motie. Ringersma tkende dat verwijdering niet trookte met het gemeentebe- u "lid dat zo veel mogelijk wijken li het dorp wil voorzien van het |tiket' 30km/h. „Het plan ligt lu ter inzage voor het publiek, iet maakt de zaak nodeloos in- Ewikkeld als we het plan in- joudelijk aanpassen. Laten we je reacties even afwachten en kiuBn alles in een keer behande- v^n," bepleitte Ringersma. Het •DA en PZ begrepen niet wat er u zo moeilijk aan was om een ^jDrd dat er al staat te laten gaan. Maar zij dienden de mo- uiteindelijk niet in en hopen pHieUatenpch in orde komt. JACOBSWOUDE MARIETA KROFT Het voornemen van B en W van Jacobswoude om het aantal gokkasten in de gemeente dras tisch te verminderen, is niet bij ieder raadslid goed gevallen Gemeentebelang/PvdA \indt dat het college van B en W eerst maar eens moet overleggen met de horeca-ondememers voor dat de maatregel wordt inge voerd. De gemeente wil het aantal gokkasten met ingang van 1 ja nuari 1996 verbieden in snack bars. Cafés en restaurants mo gen dan nog maar maximaal één gokkast in huis hebben. Die regels gaan in Alphen ook gel den. B en W willen voorkomen dat jongeren uit Alphen naar omliggende gemeenten gaan om daar dan maar te gokken. Volgens raadslid A. Rabarison (Gemeentebelang/PvdA) kent een grote gemeente als Alphen hele andere problemen dan Ja cobswoude. „Hier heerst een sfeer van 'ons-kent-ons', ook in de snackbars. De horeca-onder- nemers kunnen makkelijk toe zicht uitoefenen", merkte ze op tijdens de deze week gehouden vergadering van de raadscom missie algemeen bestuur en fi nanciën. Volgens WD'er I van Dam gaan de voorgestelde maatrege len nog niet ver genoeg. Als het aan hem ligt worden ook de be hendigheidsautomaten (flipper kasten en videospelletjes) ver boden omdat die ook verslaving in de hand werken. Hij drong bovendien aan op een goede controle. Politiek '90, het CDA en D66 gingen wel akkoord met het B en W-voorstel. daarbij betrokken en zijn daar door ook medeverantwoorde lijk." B en W vinden het ongepast dat hij tegen de afspraken in heeft gehandeld. Hij mocht na melijk de stukken inzien en des gewenst van commentaar voor zien, mits daarover van te voren overleg over zou worden ge pleegd. Dat overleg is er nooit geweest. B en W betreuren zijn handelwijze, bovendien omdat 'één en ander zeker niet in het belang is van een objectieve be sluitvorming, noch van eerlijke voorlichting daarover aan de burgers'. De Jong was gistermiddag niet voor commentaar bereik baar. Poelmeer krijgt meer bezoekers OEGSTGEEST Het Oegstgeester zwembad Poelmeer heeft vorig jaar 5000 bezoekers meer ontvangen dan in 1992. In dat jaar kochten nog 153.000 mensen een toegangs kaartje voor het zwembad, ter wijl in 1993 158.000 zwemmers een duik namen. De stijging van het aantal be zoekers komt doordat vorig jaar het zwembad Het Waterbos in Rijnsburg dicht ging. Zwem mers uit de buurgemeente moesten daardoor uitwijken. De nieuwe sport aquajoggen ver oorzaakte ook een grote toe loop. voorschoten Deze dame in het koude Voorschoten heeft weinig oog voor de uitnodigende reclame voor dames-slips in het bushokje achter haar. Het oogt wel leuk, maar wie bij deze temperaturen op een ver traagde bus staat te wachten, heeft meer baat bij wat warmere kleding. FOTO LOEK ZUYDERDUIN De beweringen van J. de Jong dat het gemeentehuis van Rijnwoude veel te groot wordt, zijn in slechte aarde ge- lallen bij de gemeente en IME-consults. De gemeente heeft hem al een boze brief gestuurd en het adviesbureau pist van de Hazerswoudse ingenieur een openbare recti ficatie en een vergoeding van de extra geleden kosten. ue Jong vergeleek het program ma van eisen voor het Rijn- A'oudse gemeentehuis met de Ïjksnormen en kwam tot de onclusie dat het gemeentehuis "Teel te groot wordt. Er wordt talgens hem onnodig geld en fuimte verspild. Volgens IME-consults mogen e m kunnen de rijksnormen niet e-tornaar klakkeloos toegepast worden. De ervaring leert dat vele gebouwen die normen hebben gehanteerd, bij inge bruikname al te klein zijn. In vergelijking met andere ge meenten zijn geen overdreven eisen gesteld, meent IME-con- sults. Daarbij komt nog dat de volledige gemeenteraad heeft ingestemd met het programma van eisen. Volgens het bureau liggen de bovendien de bouw kosten veel lager, namelijk 2500 gulden per vierkante meter, dan de 4200 gulden die De Jong naar buiten brengt. „Wij zijn het volstrekt oneens met de kritiek en onze werk zaamheden zijn uitgevoerd op een goede en verantwoorde wij ze". schrijft IME-consults tot slot in een reactie aan B en W. Niet overhaast In een brief aan de gemeente raad schrijft het college even eens afstand te doen van de be weringen van De Jong. „De uit breiding/verbouwing van het gemeentehuis is onderwerp ge weest van een zorgvuldig en langdurig, niet overhaast be sluitvormingsproces. Alle partij en in de gemeenteraad waren 1 6 MR AAR Het geduld van de meeste rRaadsleden in Ter Aar is op. Het luluurt veel te lang voordat er mHoningen worden gebouwd op Middelland 3. „Een jaar geleden _|eeft de raad al een besluit ge- iomen om daar 20 woningen te v taan bouwen", mopperde J. Ntorn (Gemeentebelangen) tij- Pens de raadsvergadering. „Er is 1 échter nog niets van de grond." Hog groter was zijn verbazing plat er in de raadsstukken een jjeheel nieuw plan werd gepre senteerd. De vrees dat de uit werking van die nieuwe plan- ajen tot nog weer een nieuwe -'ertraging zou leiden achtte hij vel degelijk aanwezig. Ook A. Otto (CDA) sloot zich ,r'lij hem aan. „Beperk de tijd van -Hraten en vergaderen tot een 5 ninimum en voer het raadsbe- -gAuit van vorig jaar uit", maande 4j B en W aan tot spoed. E. lojleijers (WD) voegde daar nog snjan toe dat het aantal woning- <eloekenden in Ter Aar angstval- jg hoge cijfers kent en dat er bij Ële gegadigden onzekerheid be- ttaat of er nog wat van komt. jMaak hen duidelijk hoe de procedures gaan en hoe lang ?'^et duurt. Nu weten zij niks", sSldus Heijers. t" Volgens wethouder E. Kraak '„.^imtelijke ordening/PAK) is pier sprake van een misver- Pand. „Het woord vertraging is lurliet juist. Alle procedures moes pin doorlopen worden. Kort ge zoden is pas de verklaring van Peen bezwaar van de provincie jinnengekomen over de be- lemmingswijziging. Er moest iflog een extra grondonderzoek 'Behouden worden. Dat kost nu Benmaal tijd." Ook de presenta- e van een gewijzigd plan doet aar niets aan af. Het gaat niet goed met de soci ale vernieuwing in Ter Aar. Die constatering uitte raadslid H. Schouten (CDA) in de raadsver gadering. „De motivatie van de wijkgroepen neemt af omdat ze geen resultaten zien van hun enthousiaste inzet. De voorzit ters van de wijkprojectgroepen kunnen hun leden niet meer stimuleren omdat er niets te melden valt over voortgang van hun activiteiten. We kunnen slechts onze hoop vestigen op een nieuw college van B en YV na de' verkiezingen om weer nieuw elan op te wekken." Burgemeester YV. Vroeginde- weij verweerde zich als voorzit ter van de commissie Sociale Vernieuwing met de constate ring dat er van de 34 punten die vorig jaar 24 juni genomen zijn. er reeds vele zijn gerealiseerd. „Er is heel veel gebeurd zelfs. Dat de schoolroutes en de ver keersdrempels er nog niet zijn ligt deels aan de te doorlopen procedures alvorens ze ten uit voer gebracht kunnen worden. Maar ook deze zaken zullen eerdaags onder handen geno men worden", beloofde Vroegindeweij.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17