Becker buigt hoofd voor Haarhuis Iteun voor nieuwe sporthal in Leiden De Goey redt Feyenoord Öeportivo maakt indruk Sport Oude meester McEnroe spuugt op het tennis Beenhakker: 'Advocaat mag opgelucht zijn' jjONDERDAG 24 FEBRUAR11994 - Sloop Houtrust van de baan pn haac De sloop van de Haagse indoor atletiek-accommoda- Jjclloutrust Sport is van de baan. Het hoogheemraadschap van pelftland maakte gisteren bekend dat ze afziet van uitbreiding tan de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Houtrustlaan. In de jrfgelopen weken onstond veel onrust bij de gebruikers van de jloutrusthallen. waar naast de atletiek ook veel andere indoor- kporten worden beoefend. Zo leverde een actie tijdens de natio nale indoorkampioenschappen atletiek afgelopen weekeinde jruim 2100 handtekeningen op. .KNVB rekent op meer kaartjes •itfw york De KNVB hoopt kaartjes los te weken bij de voetbal- 'jfjonden van Marokko en Saudi-Arabië. Vanuit die landen wor- tïien niet zo veel supporters verwacht bij het WK voetbal in de verenigde Staten. FIFA-secretaris Blatter benadrukte tijdens de .'^opening van een tweedaagse bijeenkomst van de FIFA nog eens dat alle 3.6 miljoen kaarten voor het WK voetbal zijn verkocht. ?t,,Alle stadions zitten vol. Er zijn geen lege plekken meer zoals jvier jaar geleden in Italië. Dit toernooi wordt echt het nummer iéén sportspektakel van 1994. Het evenement is alleen al via de %levisie door miljoenen sportliefhebbers te volgen." Van Poppel in leiderstrui -^lmussafes Vjatjeslav Ekimov ging juichend over de streep in de vjweede etappe van Ronde van Valencia en mocht zich korte tijd JAe nieuwe leider in de Spaanse wielerronde noemen. De jury ^ontdekte pas veel later dat de Rus uit de ploeg van Jan Raas geen jJijdvoordeel had behaald op de als tweede geëindigde Jean-Paul ^van Poppel. Ekimov kon het leiderstricot weer uittrekken en overhandigen aan de Nederlandse sprinter. Voor de Nederlan der in de eerste maand van het wielerseizoen geen primeur. De Sprinter won onlangs de Franse etappekoers Ster van Bessèges. #trik Dekker Finishte in Almussafes als derde en bezet de tweede plaats in het algemeen klassement. Erik Breukink raakte ver ach terop. De Nederlandse klassementsrijder bereikte met ruim drie minuten achterstand op de winnaar de finish. Verdienstelijke rentree Agassi scottsdaleAndre Agassi is op verdienstelijke wijze terugge keerd in het internationale tenniscircuit. Bij zijn eerste optreden sinds vijf maanden, dinsdag op het toernooi van Scottsdale, ver- jloeg de Amerikaan probleemloos de Zweed Keil, 6-1 6-2. Agassi, pind december geopereerd aan de pols, toonde zich verheugd Jjver zijn spel. „Bovenal ben ik echter blij eindelijk weer te kun- oen spelen. Ik heb het tennis meer gemist dan ik had gedacht." t |n Scottsdale is Agassi als vijfde geplaatst, op de wereldranglijst -fcakte hij naar de 32e positie. btefan Edberg deed er bijna een dag over om vanuit Stuttgart in "Scottsdale te belanden voor het toernooi. Eenmaal op de baan d^vas de Zweedse topper in iets meer dan een uur alweer klaar. r Pe Spanjaard Jordi Burillo wees de nummer één van de plaat singslijst met 6-2 6-3 verrassend terug. Havelange stelt zich herkiesbaar fiewyork» FIFA-voorzitter Joao Havelange heeft gezegd dat hij nch herkiesbaar zal stellen voor het voorzitterschap van de we reldvoetbalbond. Havelange zei dat hij bij zijn gooi naar een zes- ne termijn als FIFA-voorzitter de steun heeft van de hoofden van ne vijf continentale voetbalbonden. voetbalfunctionarissen zetten echter vraagtekens bij de steun Hie de Braziliaan zegt te genieten. [Nieuwe tegenstander Tuur VjTVERdam De Rus Boris Sinitsin fungeert als nieuwe tegenstan dervan Regilio Tuur tijdens het boksgala op 7 maart in Sportpa leis Ahoy'. De zwaarvedergewicht vervangt zijn landgenoot Ana toli Alexandrov die om onduidelijke reden niet naar Rotterdam (komt. Sinitsin maakte tijdens de Olympische Spelen in Barcelo na (1992) deel uit van de Russische selectie. Na dat toernooi (startte hij als beroepsbokser. Het profboekje van Sinitsin telt tien (overwinningen, waarvan vijf binnen de limiet, één nederlaag en éen onbeslist. ben, willem spierdijk fckans op een nieuwe sporthal Leiden is groot. De meeste litieke partijen staan positief 'nover de bouw van een accommodatie voor de inensporters in de Stevens- if. Dat bleek gisteravond tij- ins een forum over sport en ilitiek dat door de Leidse jiort Federatie werd georgani- jerd in de kantine van voetbal- kib VCL. Daarbij waren verte- ènwoordigers van alle politieke Irtijen in de Leidse gemeente- fad aanwezig. •Bouw van een hal in de Ste- tnshof lijkt Financieel haal- aar. De sporthal zou overdag bk door het onderwijs gebruikt Innen worden. Bovendien kan b gemeente wellicht geld be- thikbaar stellen uit de op lengsten van de grondverko- bn in de wijk. Het was het een van de weini- I punten waarop de politieke prtijen gisteravond toezeggin- tn wilden doen. Wethouder pi Bochove van sportzaken barschuwde ook dat de ge- leente steeds minder geld te pteden heeft. De enige toe- tgging die hij wilde doen is dat bt geld dat vrijkomt door het bheffen van voetbalvelden, op- buw in de sport kan worden fnvesteerd. Van Bochove zelf is nogal ge- iprid npa pportivo de la Coruna, de trot- I koploper in Spanje, maakte fteravond indruk in het com- pitieduel tegen Albacete. De pb won thuis met 5-1 van Al- tlcetc, met als absolute uitblin kt de Braziliaanse spits Bebeto, F drie keer scoorde. Lopez Re- ;lrte en Claudio maakten de prige twee treffers. Dinsdag al W de nummer drie op de Êglijst. Barcelona, met 1 -3 bij ladolid gewonnen, hoewel I huidige Spaanse landskam- *>en nagenopg de hele wed- ILLEM SPIERDIJK, 071 356464. PIV CHEF ROB ONDERWATER 071-35646: rotterdam rob van der zanden Eigenlijk was het een beetje gê nant zoals John McEnroe Ahoy' verliet. Op het bankje naast het centre-court verwerkte hij in zijn eentje de nederlaag tegen Magnus Gustafsson. De tribu nes boven hem stroomden leeg, de baan was al verlaten en toen er bijna geen hond meer was trok hij zijn trainingsjackie aan en slofte naar de kleedkamer. Het mini-applausje in het lege tennisstadion mocht geen naam hebben. 'Big Mac' keek naar zijn schoenen en nam niet eens de moeite om een hand op te steken. John McEnroe is met afstand de meest spraakmakende ten nisser van de laatste decennia en misschien ook wel de beste. Maar de Mozart van het prof tennis kreeg in Rotterdam een afscheid dat men een amateur nog niet toewenst. McEnroe deed er na zijn verloren eerste- rondewedstrijd tegen de 27-jari- ge Zweed (6-2, 7-6) niet al te moeilijk over. „Ik hoor er toch niet meer bij", meende de oude meester die vorige week 35 werd. „Hoewel", zei de drievoudige Wimbledon-kampioen na enig nadenken, „ik had hier vandaag van de meeste tennissers in het circuit gewonnen. Zo slecht speelde ik niet. Maar ze moeten na een afwezigheid van veertien maanden niet verwachten dat ik meteen een speler uit de top tien versla. Hij trof het inderdaad niet bij zijn rentree. Gustafsson - tiende op de ATP-lijst - is in de vorm van zijn leven en won in het net begonnen tennisjaar al twee toernooien, Auckland en Dubai. Met zijn machtige forehand liet de Scandinaviër bij vlagen McEnroe alle hoeken van het centre-court zien. Na een 'tussenstop' die ruim een jaar duurde, plande McEn roe zijn come-back deze week in Rotterdam bij het ABN/Am- ro-wereldtennistoernooi. Hij speelde wel wat demonstratie- toemooitjes in de competitielo- ze periode, maar na november '92 kwam hij niet meer uit in een ATP-toernooi of Grand Slam. De Amerikaan staat niet meer op de wereldranglijst en kreeg voor Rotterdam een wild card. Zijn optreden in Ahoy' mag van McEnroe niet de naam come-back dragen. „Zoals ik ook het woord uittreden haat." Hij zegt te zijn gekomen om het gat dat de geblesseerde Richard Krajicek veroorzaakte te dich ten. „Ik heb geen plannen om terug te keren als regelmatig speler." Het is geen goed nieuws voor de fans van de briljante links- hander. die graag zien dat hij in navolging van Connors tennist tot-ie erbij neervalt. McEnroe zal zijn eigen verval niet bege leiden, dat is zijn eer te na. „Ik ben eruit gestapt voordat ik ging aftakelen." McEnroe was gisteren een en al sarcasme en spuwde vuur tij dens de persconferentie. Hij was fel als tegen umpires. Het hedendaagse tennis is volgens hem een poppenkast met spe lers die alleen maar over geld en punten praten. De ATP (de spe lersvakbond die de tennistoer nooien organiseert en beheert) is de boosdoener meent hij. „Die Miles (ATP-directeur Mark Miles, red.) is een aardige vent. maar van tennis heeft-ie geen bal verstand. Het is gewoon een lachertje wat er tegenwoordig gebeurt met die ATP-tour. Waar iemand met geld zit, daar komt een toernooi. En als dat in een land is waar de bevolking ver hongert en de mensen nog nooit een tennisbal gezien heb ben is dat de ATP een zorg." „Tegenwoordig moeten de spelers een jaar van tevoren op geven waar ze gaan spelen. Om hun ranking te houden moeten ze minimaal veertien toernooi en af. De toppers vinden het ei genlijk maar niets, maar ze doen er niks aan. Dat is teleur stellend, zij zijn als spelersvak bond toch de eigenaar van het circuit? Het gaat mij allemaal niet meer aan en ik weet niet wat er gebeurt in het wereldje, maar aan de andere kant: ge beurt er in tennis nog wel eens wat?" „De ATP zit zelf de toppers dwars en voor de oud-toppers is ook al geen respect. In '81 ver telde Björn Borg mij dat-ie een pauze wilde inlassen. Maar dat kan in dit systeem niet. je moet spelen. Als je een poosje stopt, lig je eruit, zoals ik nu. Het is toch bespottelijk dat een man als Borg, met zo'n verdienste voor de sport, niet de mogelijk heid heeft om even gas terug te nemen. Terugkomen in het sys teem na een pauze is een hei dens karwei. Voor mij geldt in feite hetzelfde. Als de vedettes even stoppen heten ze opge brand te zijn. Dat is makkelijk gezegd, maar de ATP maakt zijn eigen sport kapot op deze ma nier." De meester had gesproken. Hij stond op en verliet Ahoy'. Misschien wel voorgoed. Geld en punten stromen binnen voor 28-jarige tennisser In een uitverkocht en uitzinning Ahoy' steeg Paul Haar huis gisteren boven zichzelf uit. Zelfs een uiterst felle en geconcentreerde Boris Becker boog gisteravond het hoofd voor de all-rounder, die in de vorm van zijn leven verkeert. charmeerd van het idee om al dat geld te investeren in de overkapping van een deel van het buitenbad van zwembad De Zijl. Binnen de PvdA bestaan daar nogal wat twijfels over. Die partij wil nog bekijken of dat geld niet besteed kan worden aan de bouw van twee nieuwe sporthallen, eentje in de Ste venshof en een in Leiden- Noord. Behalve de aanleg van een binnensport-accommodatie voelden de meeste politici wel voor het opnieuw invoeren van de subsidie voor jeugdsport. Deze bijdrage verdween vorig jaar toen er plotseling geld op tafel moest komen voor de ijs hal die in de problemen was ge komen. De discussie over het sportbe leid in Leiden verliep verder nogal tam. Dat kwam ook om dat discussieleider Hans Kelder van de Sportraad Zuid-Holland veel te veel tijd besteedde aan zijn eigen nietszeggende inlei ding en de politici veel te veel ruimte gaf voor het verduidelij ken van hun standpunten, die aan de aanwezigen ook al op schrift waren verstrekt. De ver tegenwoordiger van een gym nastiekvereniging die conclu deerde dat het een tamme avond was geweest, was dan ook de enige die applaus oogst- rotterdam rob van der zanden Haarhuis is altijd afgeschilderd als een wat grijze muis, maar die kwalificatie is niet langer houdbaar. Het jaar 1994 is nog maar twee maanden oud, maar hij heeft in dat tijdsbestek al bij na net zo veel gepresteerd als in zijn hele carrière. Hij haalde in het enkelspel al twee finales. Ook in het dubbelspel, met Jac- co Eltingh, gaat hij als een trein. Haarhuis won vorige week Phi ladelphia met zijn maat en eer der dit jaar de Australian Open. Het geld en de punten stro men binnen. Haarhuis, al sinds mensenheugnis bivakkerend rond de vijftigste plaats, bereik te maandag de 25ste plaats van de wereldranglijst. Dat over kwam hem nog nooit. In Ahoy' bewees hij gisteravond dat hij er niet zomaar is gekomen. HetABN/Amro-wereldtennis- toernooi begon deze week schoorvoetend, maar in het bomvolle sportpaleis barstte eindelijk het vuurwerk los. De zege van Haarhuis in de drieset ter (4-6, 7-6, 6-4) kwam tot stand na een-zinderende wed strijd die alles had wat veel ten- nispartijen tegenwoordig zo missen. Spanning en sfeer, maar vooral: twee spelers in vorm die tot het gaatje gaan. Wolk Haarhuis speelt momenteel als of hij op een wolk loopt. Zelf voelt hij het niet zo. „Ik speel de laatste tijd goed, maar niet on gelofelijk Wel is het zo dat ik steeds beter word. Dat komt ook door de dubbels, ik ga met meer vertrouwen naar het net. Ik wilde dit jaar in de top dertig komen. Dat sta ik al, nu ga ik voorde top 20." En misschien nog wel meer, want Haarhuis kan vandaag de dag alles zo lijkt het. In de wed strijd tegen de drievoudige Wimbledon-winnaar. die na een korte onderbreking voor de geboorte van zijn kind weer he lemaal de oude is, groeide hij tot grote hoogte. Ook als hij een breakpoint tegen had, bleef de thuisspeler ijzig kalm. Hij sloeg acht van de negen breekpunten weg. Toen de tiebreak van de tweede set met 7-5 naar Haar huis ging. werd het publiek met de minuut enthousiaster. In de derde set leverde de 26-jarige Duitser (hij won dit jaar het toernooi van Milaan) meteen zijn eerste servicegame in. Haarhuis kon niet meer stuk. Ook niet toen hij op 5-4 mocht uitserveren en twee matchpoints niet kon benutten tegen een hevig tegenspartelen- de Becker. De slotfase verliep als een thriller met een paar du bieuze beslissingen van een lijnrechter die Haarhuis zeker niet slecht gezind was. Pas bij het vierde matchpoint was het bingo voor Haarhuis. Na de laatste klap gaf Ahoy' een staan de ovatie aan de winnaar. Becker baalde. Hij maakte gek genoeg in de partij 99 punten, Haarhuis 97. „Tennis is soms een gekke sport. Ik heb niet zo zeer verloren, Haarhuis heeft vooral gewonnen. Hij speelt goed, moet alleen wat constan ter worden. Als-ie ouder wordt leert-ie dat wel. Wat? Is Haar- Paul Haarhuis viert zijn overwinning op Boris Becker. huis al 28?" in 1-1. Jacco* Eltingh kon het volgen. De 23-jarige De'tennisinterland'Nederland- goede voorbeeld van zijn trai- naar verloor in twee Duitsland eindigde gisteravond nings- en dubbelpartner niet Michael Stich: 6-4, 6-4. Gullit geeft gesprek niet Milan toe parma anp Ruud Gullit, wiens con tract met Sampdoria aan het einde van het seizoen afloopt, heeft toegegeven een oriënterend gesprek met AC Milans vice-voor- zitter Adriano Galliani te hebben gevoerd. „Er is nog niets beslist, maar ie dereen weet dan bij de transfer naar Genua mijn hart in Milaan is achterge bleven". zei Gullit. Trainer Fabio Capello van AC Milan heeft laten door schemeren hem er weer graag bij te hebben, voor zitter Berlusconi zei al eer der dat het een grote fout is geweest Gullit te verko pen aan Sampdoria. „Het is voor mij moei lijk een besluit te nemen. Het is puur een privé- kwestie. liet sportieve vlak telt voor mij niet", ver klaarde de 31-jarige Ne-, derlander. Hij schoot Sampdoria gisteravond persoonlijk naar de finale van het Ita liaanse bekertoernooi. Te genstander daarin is Tori no of tweede-divisieclub Ancona. die vandaag spe len. Gullit scoorde in de tweede wedstrijd tegen I'arma na 21 minuten. I let zou de enige treffer blij ven. Gullit waarschuwde Ajax dat volgende week het eerste Europese be kerduel tegen I'arma moet afwerken. „Het gaat twee moeilijke wedstrijden te gemoet. Ik schat Panna heel hoog in." Voor Van Gaal betekenden die woorden niet nieuws. De Ajax-coach overtuigde zich gisteravond persoon lijk van de kracht van de komende tegenstander. Hennie Meijer van Cambuur in duel met Ulrich van Gobbel. leeuwarden marcel van der kraannpa-verslaggever Over Europees voetbal hoeft Feyenoord zich de laatste jaren geen zorgen te maken Voor de Rot terdammers is het alleen de vraag of zij na dit sei zoen in de koker van de Europa Cup I. II of III te rechtkomen. Willem van Hanegem hoopt nog al tijd dat zijn spelers voor dezelfde stunt kunnen zorgen als vorig seizoen, maar dan moet lang zaam maar zeker wel het gat met Ajax worden ge dicht. In Leeuwarden had de landskampioen gister avond het verschil kunnen terugbrengen tot vier punten (een wedstrijd minder gespeeld ook). Van Hanegem en Meijer mochten echter hun handen dichtknijpen met het moeizaam veroverde puntje (0-0), waardoor de marge vijf punten blijft bedra gen. Cambuur zorgde in eigen stadion voor een ver rassing door voor het eerst in ruim anderhalf jaar op het hoogste niveau tegen een van de drie top clubs niet onderuit te gaan Met een beetje geluk had Cambuur de volle buit nog kunnen binnenhalen. Want een uur lang speelde de nummer laatst van de eredivisie beter dan de landskampioen. Alleen dankzij Ed de Goey, deze week nog tot beste keeper van Neder land gekroond, bleef Feyenoord overeind. De boomlange international had drie fabelachtige reddingen nodig om te voorkomen dat de thuis club op voorsprong kwam. Na een kwartier keer de hij van dichtbij een inzet van Hennie Meijer en vlak voor de pauze blokkeerde hij op identieke wijze een knal van Cambuurs tweede centrum spits Jack de Gier. Dat het duel in Friesland doorgang vond was voor velen een verrassing, maar scheidsrechter Mario van der F.nde zag geen noodzaak om het bevroren veld af te keuren. Het enige probleem was dat de 22 voetballers andermaal op trim- schoenen moesten proberen zich staande te hou den. Fritz Korbach durfde na afloop wel te verklap pen dat men in Leeuwarden alles in het werk had gesteld oin een afgelasting te voorkomen. Kor bach: „Ik ben de eerste om toe te geven dat het veld meer weg had van een parkeerplaats. Maar je weet toch hoe het werkt in voetbal? Wij hadden vrijdagavond van Heerenveen gewonnen. Dan zit je in de winning mood. Als je in degradatienood verkeert, grijp je elke strohalm aan." schiphol anp len. Ook Real Madrid won over tuigend bij de sterke subtopper Racing de Santander met 1 -3. Zaterdag spelen Barcelona en Deportivo de la Coruna tegen elkaar in het Camp Nou-stadion in een wedstrijd, die mogelijk beslissend is voor het lands kampioenschap. Met nog der tien wedstrijden te gaan heeft Deportivo nu 38 punten, vijf meer dan Real Madrid en zes meer dan Barcelona. De grootste verrassing kon gisteren echte - uit Madrid wor den gemeld, v\ tar Sevilla met 2- Leo Beenhakker en Wim Jansen sluiten zich aan bij de suppor tersclub van Dick Advocaat. Na hun ontslag als bondscoach en assistent van Saudi-Arabië zul len ze alle informatie over de eerste tegenstander van het Ne derlands elftal tijdens de we reldtitelstrijd opbiechten aan de Hagenaar. „Advocaat mag op gelucht zijn. Ik heb voor hem alle videobanden bij me. alle rapporten over wedstrijden. Mag hij allemaal hebbenal dus Beenhakker. Na een vlucht van negen uur Jansen en fysiotherapeut De Wit gisteren terug in Nederland. De operatie Desert Storm, aldus Beenhakker, was voorbij. Ont slag binnen vijf weken. „Een wereldrecord", schatte hijzelf. Jansen en De Wit dachten geen moment na en waren solidair. „Samen uit, samen thuis, zoals een oud-Arabisch spreekwoord luidt", vertelde Beenhakker. De laatste dagen in de woes tijn waren besteed aan een leverde een verhaal op over be langen. lijntjes en Saudiarabi- sche equivalenten van de heren Staatsen, Jansen, Wolzak en Sprengers. Met de opgegeven reden, dat de Arabieren in de korte tijd tot het WK niet konden overscha kelen van de jarenlang gekoes terde Braziliaanse voetbalstijl naar de Europese, kon het tech nische duo geen vrede hebben. „We zijn gaan graven", zei mensen in de absolute top wa ren aanbeland. We hebben de indruk dat bepaalde personen het moeilijk konden verdragen dat ze opeens geen invloed meer hadden op het selectiebe leid. Ze waren gewend aan volg zame trainers die adviezen kre gen, opdrachten uitvoerden bij het samenstellen van het team." Stel: ze hadden zich niet aan gepast aan de cultuur van het nee. Verhalen over zuippartijen in een land zonder alcohol, over zijn vrouw die wilde overko men, schreef hij toe aan zieke geesten. „Wim en ik werkten puur professioneel. Voor elke positie zochten we gewoon de beste twee spelers. Zo werkt het daar blijkbaar niet. Van helang is bij voorbeeld hij welke club ze spe len. De ene club heeft een bete re relatie met de bond dan de In wezen was het een hotsing van denkwijzen. Ik denk dat daar de schoen wrong. Mis schien zou het volgens onze werkwijze wel beter gaan. maar voor sommigen zou dat ge zichtsverlies betekenen." Beenhakker bezwoer dat Saudi-Arabië, dat pas een jaar profvoetbal kent, best dé sensa tie van het toernooi had kunnen zijn. Met een plaats in de twee de ronde, waarom niet. „Ik heb alleen maar fantastische ac commodaties gezien. Och, en wat is top? Engeland, Frankrijk. Portugal? Al die landen gaan

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 29