Jongejans fit en in vorm
Scorebord
Successen voor Leidse boksvereniging
NK-debuut dammers Thijssen en Kos
MAANDAG 21 FEBRUARI 1994
VOETBAL
VIERLANPENTOERNOOI
Zweden-Colombia 0-0 Verenigde Staten
livia 1-1 (0-1). 44.Moreno 0-1. 78Jo-
1-1 Toeschouwers: 16.000. Colom-
j-Bolivia 2-0(1-0). 29.Miguel Asprilla 1-
0. 77.Perez 2-0 (strafschop). Scheidsrech
ter: D'Aquilla (VSt). toeschouwers
25.000
SPORTPRIJSVRAGEN
LOnO: 2-7-11- 27-35-41. Reserve-
eetal; 19. Cijferspel: 92 65 94
LUCKY 10 zaterdag 19 februari 4 - 8 - 12
.15-17-19-40-41-45-47-49-51
.57 - 58 - 63 - 67 - 68 - 69 - 75 - 79.
DUITSE LOTTO 2- 12- 15-24-31 -39
Reservegetal. 4. Supergetal- 7. Spiel'77
123 62 96. Super 6 45 15 52.
BELGISCHE LOTTO 1-11-15-22-33-
34 Reservegetal: 28. Jokernr: 801 79 78.
Albinus-Van Barneveld/Giebbeek 7-15 11-
15). Eerste wedstrijd 7-4, BC Nuenen pro
longeert landskampioenschap.
Amersfoort
LCAT-TOERNOOI mannen derde evene
ment halve finales: Budisantoso-Bruijsten
15-7 15-9. Steffers-Coene 14-18 15-8
15-7. Finale. Steffers-Budisantoso 5-15
15-8 15-10. Vrouwen halve finales: Been-
hakker-Conijn 8-11 11-3 11-0, Meijer-
Meulendijks 5-11 11-7 11-1 Finale:
Beenhakker-Meijer 11-4 11-2.
ATLETIEK
AUTOSPORT
BASKETBAL
Austin
SOUTH-WEST CONFERENCE: 5 km.:
l.Maase (Bataven) 14.06,60 1 EM
l.Maase (Bataven) 4.07,0
Berlijn
'NT VIJFKAMP indoor, vrouwen (60 m
horden, hoog, kogel. ver. 800):
1 Toertsjinskaja (Rus) 4583 punten (8.51 -
1.80-14.77-6.16-2 18.37). 2 Carter (VSt)
4558. 3 Inanci (Hon) 4540: Mannen, ze
venkamp (60 m. ver, kogel, hoog, 60 mh,
polshoog en 1000 m): 1 Nool (Est) 5941
punten (6.89-7.46-12.49-2.01-8.56-
5,30-2 49,86), 2. Muller (Dui) 5905, 3.
Kohnle 5839.
Chiba (Jap)
Wereldbeker veldlopen, Mannen: 1 Thys
(ZAf) 12 km 35.35, 2.Abrehm (Eth)
35.35. B.Quintanilla (Me*) 35.40, Vrou-
l.Galjamova (Rus) 6 km 19.25. 2.Li
(Chi) 19.36. 3.Bondarenko(Rus) 19.37
Los Angeles
Indoor. Mannen: 50 m: l.Esmie (Can)
5.67, 2.Ezinwa (Nig) 5,69. 3.Drummond
(VSt) 5,69; 50 m horden: l.Li (Chi) 6,50;
500 yards.- 1 McKay (VSt) 58,7, 2 Atwa-
ter (VSt) 58,8; 880 yards: 1 Kiptoo (Ken)
1.51,25, 2.Aden (VSt) 1 51,26, 3.Ward
(VSt) 1.51,81; mijl: 1 O'Sullivan (Ier)
4.00.31, 2.Siba (Mar) 4.01,35; 3000 m:
l.Reina (VSt) 7.56,0, 2,Guisto (VSt)
7.56,57; polsstok: 1 Burns (VSt) 5,70, ko
gel: 1 Barnes (VSt) 20,20; Vrouwen: 50 m
l.Privalova (Rus) 6,08, 50 m horden.
1.Joyner-Kersee (VSt) 6,87; 440 yards
lDuprey (VSt) 54.91, 3.Knijn (Ned)
55.45, 880 yards. 1 Mutola (Moz)
2 00.21; mijl: 1.Hamilton (VSt) 4.38.43
Otterberg (Dui)
Hoogspringgala; Vrouwen: l.Astafei (Roe)
2.01Mannen: 1 Tranhardt (Dui) 2,26
Ekiden-marathon, vrouwen: 1 China (Qu
Yunxia, Lu Ou, Wang Xiao/ia, Wang Junxia,
Zhang Lirong, Zhang Linli) 2.16.03, 2.
Roemenië 2.20.00, 3. Rusland 2.21.33.
Den Haag
NK indoor: Vrouwen: 60 m: l.Fiere-
Cooman (ATC '75) 7,23 (limiet EK),
2 Poelman (Argo '77) 7,32 (limiet EK),
3 Elissen (Kimbria) 7,52, 4 De Lange (Ci-
ko '66) 7,56; 200 m: 1.Poelman 23,63,
2.De Lange 24,00, 3. Smit 24.25,
1 Tromp (Hera) 24,49, 400 rm 1 Goos-
ens (Hellas) 54,53, 2 Tromp 54,67, 3.De
Vries (Hellas) 55,08, 800 nv l.Jongmans
(R'dam Atl) 2.08,80, 2.Dieperink (ADA)
2 10.81. 3 Laman (Castncumj 7 I
6.Engels (De Bataven) 2.18,52 (series
2.17,23); 1500 m: l.Jongmans 4.28,55,
2.Van Hulst (Mita TC) 4.29,00, 3 Kruijer
(Nova) 4.33,32; 60 m horden:
1.Langenhuizen (PSV) 8,43, 2.Tromp
8,60, 3.Van Aken (Hera) 8,62; Ver l.Van
der Kolk (AV Haarlem) 6,07 m, 2.Mulder
Atletics) 5,96. 3 Den Boer (ADA) 5,87, 9.
Van Dorp (Holland) 5,27, Hoog
l.Oversluizen (R'dam Atl) 1,76 m, 2.Schut
'Argc 77) 1.73. 3-Royackers (GAC G.)
1.73, 4. Van Diessen (AV'34) 1,73; Hink-
stapsprong: l.Van der Kolk 12,10 m,
2.Hendriks (DEM) 11,96 (NR |eugd).
3.Van Lingen (Haag Atl) 11,86, 12. Van
Dorp 10,88, Kogel 1 De Bruin (R'dam Atl)
17,30 m, 2.Tukkers (Tion) 15,24, 3.Koe
man (Hera) 14,44; Mannen: 60 m: 1 Jans
sen (AAC) 6,81, 2.Snoek (Lycurgus) 6,88,
3.Dhore (PSV) 6,93, De Lange (Bataven)
7,20 (series uitgeschakeld); 200 m.
Ï.Janssen 21,53, 2.Moe (R'dam Atl)
21,85, 3.Van der Meer (Haag Atl) 21,96;
400 m: 1 Groffen (PSV) 48,58. 2 Roeske
(Hellas) 49.04, 3.Elderenbosch (AAC)
48,75, Van Gelderen (Lycurgus) gediskw;
800 m: 1.Haan (R'dam Atl) 1.51.73, 2Ja-
cobs (PH) 1.52,37, 3.Van Rijen (Sprint)
1.52,62. 1500 m: 1 Van Helde* (R'dam
Atl) 3.47,65, 2.Simon Vroemen (AVS)
3 47.78, 3.Wiegman (Tartletos) 3.49,18.
9.Versteegen (Bataven) 3.52,23, 11.La
Lau (Bataven) 3.53,44; 3000 m. 1.Krot
waar (PSV) 7.54,02 (limiet EK), 2.Laros
(Sprint) 7.54,56 (limiet EK), 3,Godlieb
(AAC) 7.56,64, 4.Gommer (AVS) 8.02.11
6.La Lau (De Bataven) 8.16,75; 60 m hor
den 1.Korving (Hera) 7,94, 2 Sharpe
(PSV) 8,11, 3.0otjers (Holland H) 8,18,
4.Van Maurik (AAV '36) 8.21. 5000 m
snelwandelen: l.Van Beek (RWV)
21 23.04, 2.Van Andel (RWV) 22.28.76.
3.Plasman (Olat) 23.08,62. Ver 1 Maas
(R'dam Atl) 7,63 m (tweede sprong 7,61
2.Sedoc (AAC) 7,63 (tweede sprong 7,45
m), 3.Manuel (R'dam Atl) 7,58; Hoog.
l.Ootjers (Holland H.) 2,16 m, 2 Groen
(ll.on) 2,13, 3.De Vos (SAV) 2,13, Pols-
hoog: l.Looije (Ilion) 5,30 m, 2.Coté (Ly
curgus) 5,10, 3.Dost (Tion) 5,00;'Hink-
stapsprong: 1.Lynch (AAC) 15,49 m,
2.Roedoe (AV '47) 14,84. 3.Steward
(AAC) 14,79; Kogelstoten. 1 Aldershof (AV
'55) 16,28 m, 2 Kuiper (PSV) 16.25,
3.Van Balen (PSV) 15.32: jongens C: 60
m.: Faas (De Spartaan Lisse) 7.92. Mee-
vers Scholte (AAV) 7.96; 60 mh Faas
9,46 (series uitgeschakeld). 1500 m
10.Van der Woude (AAV '36) 4.54 05 (se
rie 4.38,25); meisjes C: 60 m 7 Noor-
dermeer (AAV '36) 8.58 (serie 8,33); 60
mh.: Slingerland (AV '36) 9,77, Linting
(AAV) 9,85, 600 m 7.Van der Kraan
(Spartaan) 1.46,56 (serie 1.43,18),
Linting 1.44,50; hoog: 7.Van Velzen
(Randstad Sport) 1,50
Weg
Schoorl
l.Hazeleger (Bataven) 1.35.43, 2.0ver-
beek (Bataven) 1 37.17
Veldlopen
Woerden
Molenvlietcross, 10.000 m: l.Van de Wilt
(Clytoneus Woerden) 33.02, 2.Van de Veer
(AV Holland Leiden) 34.04, 3.Van Zoest
'AV '47 Boskoop) 34.19, Vrouwen 4.500
m: l.Molmans(Clytoneus) 19.22.
Amersfoort
3e Bergcross, 11.000 m: 1 IJpelaar (AVS
Vught) 34.59, 2. Hofstee (DOS Dwingelo)
35.13, 3. Stiemer (Altis Amersfoort)
35.16. 12. Kortekaas (Bataven) 36.55,
18. C. Ravensbergen (Bat) 37.25; Vet 1.
Van Velzen (Bat), Korte cross: 4 Van Bel
(Bat), 6. Van der Gaast (Bat)
MANNEN
EREDIVISIE: Goba-Den Bosch 109-95,
Donar-Haarlem 69-71, Akrides-Zwijnd-
recht 85-75, Den Heider-Weert 78-76,
Meppel-Rotterdam 104-74
Den Helder 14-26 Akr.des 13-12
Haarlem 13-18 Rotterdam 14-12
Den Bosch 13-16 Meppel 14-10
Donar 14-16 Goba 13- 8
Weert 13-12 Zwijndrecht 13-4
PROMOTIEDIVISIE: Voorburg-Rotterdam
Zuid 88-59. WSC-Amstelveen 66-73, Gro-
nmgen-Rotterdam Zuid 102-67, Weert 2-
Leiden 57-59, Early Bird-Wyba 73-77,
Voorburg-PSV/Almonte 53-51, Prisma Col
lege-Blue Herons 71-83
PSV/Almonte 21-36 Virtus 20-18
Voorburg 22-40 Blue Herons 21-18
Dunckers 20-32 Wyba 21-18
Amstelveen 21-26 BS Leiden 20-12
Early Bird 21-24 Rotterdam Z. 21-10
Donar 2 21-22 Groningen 21-10
WSC 21-20 Prisma C. 21-8
Weert 2 20-18
Basketiers heeft zich teruggetrokken
EERSTE DIVISIE B: Arrsterdam-Lisse 74-
95. ASVU-Rotterdam 2 77-76, Braggarts-
Binnenland 66-57, MSV-Azimma 75-73
MSV 21-42 Binnenland 21-20
Azimma 21-24 Braggarts 21-16
ASVU 21-24 Amsterdam 21-14
Lisse 21-20 Rotterdam 2 21-8
Rayon west, eerste klasse: Rowic-Jumpers
71-63, New Stars-Argon 83-99, DAS-Can-
geroes 75-57, Shooters-BVA Alphen 70-
82, Juventus-Grasshoppers 94-79, Blitz-
Pnsma College 2 82-68
DAS 20-36 Jumpers 19-18
BVA Alphen 20-34 Gr'hoppers 20-16
Juventus 20-28 Voorburg 2 18-14
Argon 18-26 Rowic 19-12
Cangeroes 20-24 New Stars 19-10
Shooters 19-22 Prisma C 2 19- 8
Blitz 20-20 Oegstgeest 19- 4
Junioren, eredivisie: Goba-PSV/ Almonte
67-74, Tonego-Leiderdorp 83-67, Akrides-
Onze Gezellen 66-64, Den HelderAmstel-
veen 65-66, Groningen-Flyers Prisma
College-Wildcats 103-66
PSV/Almonte 22-36 Den Helder 22-22
Shooters 21-32 Amstelveen 23-22
Prisma C. 23-32 VethUnl. 21-14
Akrides 23-32 Tonego 22-14
DAS 20-30 OnzeGez. 22-12
Donar 21-28 Leiderdorp 21-10
Goba 21-26 Wildcats 22- 8
Groningen 21-24 Flyers 21- 4
BIUARTEN
GOLF
HANDBAL
Eindhoven
ELE-RALLYSPRINT eindklassement: 1 De
Jong/Wils Ford Escort 30.54, 2.Van de Ma-
rel/Van de Marei Ford Escort 0.25,
3.Vossen/Engels Mitsubishi Galant 0.38,
4.Weijs/Martens VW Golf 1.12,
5.Huisman/Hoogendoorn Ford Sierra 1.12.
DAYTONA 500: 1 Marlin (VSt) Chrevolet HOCKEY
252.549 km/u, 2.lrvan (VSt) Ford.
3.Labonte (VSt) Chevrolet
BADMINTON
NATIONALE TITELSTRIJD CLUBS tweede
wedstrijd finale: BC Nuenen-Duinwi|Ck 5-6
,rj Dalm-Meijer 18-14 15-6.
(EdwinHI.. Hi.
Quinten van Dalm-Van Barneveld 15-8 17-
15. Ruud Kuijten-Schilder 15-3 5-15 15-
12, Jan Pieter Kui|ten-De Boer 8 15 3-15,
Van den Heuvel-Hoogland 8-11 7-11. Lin-
ders-Glebbeek 6-11 3 11. Edwin en Quin
ten van Dalm-Mei|er/Schilder 15-12 15-6.
Ruud Kuijten/Bas Strang-Van Barneveld-
^De Boer 1-15 12-15, Esmee Albinus/Lin-
ders-Hoogland/Glebbeek 6-15 6-15. Quin
ten van DalmA/an den Heuvel-Met|er/Hoog-
land 15-4 15-6. Edwin van Dalm/Esmee
EERSTE KLASSE A: AMHC-DSHC Ö-i.
Cartouche-Zwart Wit afg Evergreen-Asvion 2-4.
Leidse Studs-Leiden 0-0, Maarssen-Forescate 0-
6, Warande-Roomburg 3-2
Warande 12-21 Roomburg 13-12
Forescate 12-17 ZwartWit 11-11
Leiden 12-16 Leidse Studs 12-11
Asvion 12-16 DSHC 12-11
Evergreen 13-13 Maarssen 12- 4
Cartouche 11-12 AMHC 12-0
TWEEDE KLASSE A: E";' --
0-1. Krimpen-Alecto afg Kromhouters-Spirit 3-
1, Tempo-Oude Maas 4-2, Voorne-HDS 5-0.
Alecto 12-19 Pelikaan 12-12
Tempo 13-18 Oude Maas 12-10
Voorne 12-16 HDS 13-10
Zoetermeer 11-14 Woerden 13- 9
Krimpen 11-14 Etten Leur 12- 6
Kromhouters 13-14 Spirit
RUGBY
Cardiff /Londen
VIJFLANDENTOERNOOI Wales-Franknjk
24-15, Engeland-Rep. Ierland 12-13.
Stand: 1 Wales 3-6, 2.Frankrijk 2-2,
3.Engeland 2-2, 4.R Ierland 3-2, ö.Schot-
land 2-0.
SCHAATSEN
12- 4
HOOFDKLASSE- Amsterdam-Den Bosch afg, 8
'daal-Oranie Zw 2-0. HGC-Laren afg, Kampong-
HDM 2-0. Rotterdam-Hilversum 1-0, MOP-Zwol-
le 5-0
OVERGANGSKLASSE B: - e::>KleinZw
~ve.-E:e M Vaas-
tncht-Schaerwei|de 2-2. Nijmegen-Deventer 4-
1Victona-Rosmalen 4-0
Victoria 11-18 Hurley 11-10
Alecto 10-15 Venlo 11-9
Klein Zw. 10-12 Nijmegen 9-8
Ede 10-12 Rosmalen 9- 6
EMHC 10-12 Schaerweijde 11- 5
Maastricht 10-10 Deventer 10- 4
EERSTE KLASSE B: Craeyenhout-Rand-
wijck 0-1, HBS-Forescate 0-0, Leiden-Kame-
leon 2-0. Rood Wit-Alkmaar 2-1, Soest-Voor-
daan 1-0, Strawberries-Alliance 0-4.
Leiden 13-26 Forescate 12-12
- v - v t soest SCHAKEN
HBS 13-16 A hance 13-11 J^nMINCIV
Utrecht
MARATHON KNSB-CUP mannen: 1.Kleine
(Kerkenveld), 2.Pieterse (Diemen),
3.Kromkamp (Oldeholtpade), 4.Meyer
(Utrecht), 5.Van Kempen (Nieuwveen),
6.De Ronde (Amsterdam), 7.De Vries
(Heerenveen), 8.Veenhof (Gieten).
9.Huitema (Roden). lO.Jasch (Keulen).
Stand 1 Veenhof 190.12.De Vries
187.1. 3.Van Kempen 185 2. 4 De Ronde
185.1.5 Pieterse 182 1
Warga
FRIES KAMPIOENSCHAP supersprint
(2x100 en 2x300 m) mannen 1 Langhout
(Buitenpost) 72,350, 2.Velt (Leeuwarden)
72,710, 3.Aardema (Ureterp) 73,350.
4.Brouwer (Grouw) 74,260 Vrouwen
l.Wijnia (Rottum) 84,880, 2.Wester (Eer-
newoude) 86,070, 3.Van der Berg (Ter Id-
zard) 96,840, 4.De Leeuw (Beetsterzwaag)
87.290
Craeyenhout 13-14 Alkmaar 11- 3
TWEEDE KLASSE B
Bennebroek-Hoorn 2-2. Huizen-Be Fair 2-0,
Leidse Studs-Overbos 1-0, Roomburg-FIT 2-0,
Weesp-AMVJ 0-1
Huizen 13-19 Bennebroek 13-13
Leidse Studs 12-18 FIT 12-12
Leusden 12-14 Be Fair 12- 9
Baarn 12-14 AMVJ 13- 9
Weesp 12-13 Roomburg 12-
TWEEKAMP 4e partij: Piket (Ned)-Poloe-
gajevski (Rus) 1-0. Stand: 2-2.
SCHERMEN
Overbos 13-13 Hoorn
12- 6
JUDO
CLUBKAMPIOENSCHAP JC Eendracht Leiden 5
jaar: 1 Tim Boom, 2.Kenneth Gaasbeek. 6 jaar:
1 Gaby Berger, 2.Benny van Rossen. 7 jaar (24
kg): 1 Jos Akerboom, 2.Clint Heuzen. 7 jaar (25
kg): l.Mandyv/d Heiden, 2.Jordy van Leeuwen.
7 jaar (30 kg): 1 Jurgen Mast, 2 Jos Oudeman. 8
jaar (26 kg) 1 Johan Smit. 2.Johan van Weeren.
8 jaar (30 kg): 1 Gerben van Vliet, 2 Danny
Boers 9 jaar (33 kg): 1 Belinda Casander.
2.Tomy Kroesem^! F' 10 jaar (33 kg): 1 Wijn-
and Trippenzee. 2.Ricard: .anderBicm 10 jaar
(36 kg): 1 Martijn .an Egmond. 2 Flons Jan van
Schepel 10 jaar (40 kgj: Fred van Leeuwen.
2.Jan Stouten 12 jaar (43 kg): 1 Maarten .an
Vliet 2.Ricky Breedveid 14 jaar (55 kg):
1 Joost Zeilstra 2 Peter Planjer. Alle cat: 1 Mi
chel Sloos, 2.Ricardo Kroesemeijer.
EREDIVISIE
Elite A: Groningen-Grasshoppers 56-63,
Lisse-Tonego 47-54, Prisma College-Den
Helder 48-58
Tonego 27-54 Gr'hoppers 27-32
Den Helder 27-40 Groningen 27-28
Lisse 27-32 Prisma C 27-12
Elite B: Orca's-BCA '60 41-72, Landslake
Lions-MSV 45-63
MSV- 25-22 Landslake L, 25-14
Orca's 25-18 BCA'60 25- 8
Junioren, eredivisie: Tonego-Grasshoppers
37-71, Akrides-HSV 48-45, BCL-Prisma
College 33-81, Orca's-BZ '72 59-66,
Landslake Lions-WVGV 69-30, Hoofddorp-
Leiderdorp 48-59. Den Helder-Amstelveen
70-67, Groningen-Jolly Jumpers 65-63
Den Helder 22-44 Landslake L. 22-20
Leiderdorp 22-38 Groningen 22-20
Prisma C 21-34 Akrides 21-18
Amstelveen 22-34 jollyJ. 22-18
BZ'72 23-28 HSV 21-14
Gr'hoppers 22-26 Tonego 23- 6
Hoofddorp 22-24 BCL 22- 4
Orca's 22-20 WVGVO 21-0
O twee punten in mindering
KOERSEN
Hilversum
Eerste koers. 1609 m; 1. Iza Biza Boko (Hulle-
man) 2.07,6- 1 19.3, 2 Iva Laurelton, 3. Hap
pyness Elco. Niet gestae incredible Way Toto-
winnend 1,50 plaats 1,20 1,70 koppel 4,40 trio
16,80. Tweede koers, 200Ö m 1 Ivon Duke
(Van Houwelmgen) 2 44,2 -1.22,1, 2 Indurain-
i, 3. Going Hornline. Toto: winnend 6,90
plaats 2,30 1,80 1,90 koppel 15,90 trio
150,10. Derde koers, 2000 nv 1 Haroun (Grift)
2.40,0 - 1.20,0, 2. Hope Enkhuizen, 3. Stanza
cni I A^H
koppel 4.70 tno - Vierde--- JWUnJI 1
1. Harry Morgan 2 39.4 - 1,19.7, 2 Best of
Barcelona
WB degen mannen kwartfinales: Randazzo
(Ita)-Maroto (Spa) 15-14, Borrmann (Dui)-
Mazzoni (Ita) 15-9, Strzalka (Dui)-Flegler
(Dui) 15-12, Kovacs (Hon)-Fernandez
(Spa) 15-12 Halve finales Randazzo-Ko-
vacs 15-10, Borrmann-Strzalka 15-12. Fi
nale: Randazzo-Borrmann 15-8.
WB floret vrouwen kwartfinales: Bortolozzi
(Ita)-Mohamed (Hon) 15-4, Fichtel (Dui)-
Zalaffi (Ita) 15-14, Vezzali (Ita)-Bauer
(Dui) 15-5, Trillini (Ita)-Janosi (Hon) 15-
11 Halve finales Fichlel-Bortolozzi 15-
14, Trillini-Vezzali 15-8. Finale Trillini-Fi-
chtel 15-11
EUROPA CUP landskampioenen floret
vrouwen kwartfinales Tauberbischofsheim
(Dui)-CS Torino 5-1. Honved Budapest-
Tour d'Auvergne Parijs 5-1, CSKA Moskou-
CS Mestre (Ita) 5-1. Steaua Bukarest-As-
naikos Athene 5-0 Halve finales Tauber-
bischofsheim-Budapest 5-3. Moskou-Bu-
karest 5-3 Finale Tauberbischofsheim-
Moskou 5-3.
SCHOONSPRINGEN
Papendal
NK3-METERPLANK mannen: 1 Jongejans
(Saltor) 561,90, 2.Tavitian (Saltor)
506,55, 3.Dammers (AZ&PC) 365,90
Vrouwen 1 Van den Bergh (AZ&PC)
377,7, 2.Hermens (S+K Leiden) 371.35.
3.Rutten (De Dolfijn) 339.70, 4.Zimmer-
mann (Leiden) 322.00, 5.Sietenhorst (HZ
Zian) 317,60, 6.Remy (S+K Leiden)
302,90.
Thor 2 16-42 Kalmko 16-23
Rentokil4 16-42 Donar 15-17
Zovoc 16-36 Riva/Ri| 15-16
Voy 16-29 RW 2 16-15
VELO 16-26 Movover 15- 8
Jodan 8 15-25 SKC 16- 3
PROM.KLASSE IB:
Den Ouden/Ni-Spannmg 3-2, DVC-NOVO 2 3-1.
Gemini 2-SVC'0i 3 3-0, GSC-Kahnko 2-3. UFO-
Metal'Radius33-2.
Delta 2 16-45 Inter Am 16-24
Kalinko 16-42 DenOuden/Ni 16-21
DVC 16-32 UFO 16-19
Metat'Radius 3 16-29 Gemmi2 16-16
GSC 16-26 NOVO 2 17-12
Spanning 17-25 SVC/Oi 3 16-0
DERDE DIVISIE E: Delta 2-Nivoc 68 3-1.
leython LeythonLethon-WIK 3-2. RVC'Li-Gemi-
m/K 1-3, Utrecht 2-Riva/Rij 3-1, VCS-Kangoe-
roes3-l, Zovoc-DVC 0-3
Gemini/K 16-47 R.va/Rij 15-22
Utrecht 2 16-34 Delta 2 16-21
RVGLi 16-30 WIK 16-20
VOS 15-27 Zovoc 16-20
Nivoc 68 16-27 Kangoeroes 16- 9
Leython 16-24 DVC 16- 4
PROMOTIEKLASSE: Kalmko CVB Be Fa r
0-3. Rentokil 3-DAC 2-3. Ridderveid-
Metal'Radius 2 0-3. S'lie Ju-Dosko 2-3, Tone-
gido4-Rentokil 2 3-0, Voy-Gemini 2 1-3.
Metal'Radius 2 16-39 DAC 15-20
CVB/Be Fair 15-37 Gemini 2 15-17
Sille/Ju 16-34 Rentokil 3 16-17
Kalinko 16-33 Dosko 15-12
Rentokil 2 16-32 Voy 15-9
Tonegido4 15-25 Ridderveld 16- 4
PROM.KLASSE 1A: »tvn Tonegido 5 3-2,
Agon-Riva/Rij 3 3-0, Den Ouden/Ni Onon 0-3,
LUSV-Inter Am 3-2, RW-Mov'over 3-0, Tone
gido 5-Thor 3-1
Velo 16-46 Riva/Rij 3 15-19
RW 16-39 Agon 15-17
Inter Am 16-30 DenOuden/Ni 16-17
Mov'over 15-29 Tonegido 5 16-16
Onon 17-25 Kalinko 2 14-11
LUSV 16-22 Thor 16-11
EERSTE KLASSE B
1. Spanmng-GSC 0-3, VS Haag-Skania 0-3.
WW-DOS (s) 3-2
Leython 2 16-39 WW 16-21
Netwerk 16-34 NOVO 14-20
Skania 16-33 DOS (s) 16-18
RN/VSTS 14-32 GSC 16-18
VS Haag 16-22 Delta 15-14
SVC/Oikos 2 14-21 Spanning 15- 4
Wijchen
NK ANKER KADER 71/2 tweede ronde:
Van Silfhout-Tull 2-0 (200-53 carambo
les/5 beurten), Tilleman-Boer 0-2 (86-
200/6), Adrichem-Khjn 2-0 (200-119/5).
Derde ronde: Boer-Tull 2-0 (200-127/10).
Van Silfhout-Klijn 2-0 (200-139/8). Adri-
chem-Tilleman 2-0 (200-91/7) Vierde
ronde: Klein-Tull 2-0 (200-30-5), Van Silf-
hout-Tilleman 2-0 (200-115/4). Boer-
Adrichem 2-0 (200-124/12) Vijfde ronde:
Tilleman-Tull 2-0 (200-82/9), Klijn-Boer
2-0 (200-119/11), Adrichem-Van Silfhout
2-0(200-150/4) Eindstand 1 Adrichem
5-8, 2.Van Silfhout 5-7 (gemiddelde
27,14), 3.Boer 5-7 (17.33). 4.Tilleman 5-
4 (19.77). 5.Klijn 5-4 (18.28). 6 Tuil 5-0.
EREDIVISIE driebanden Teletronika-Fair
Play Centers 4-4. Poppeliers-Palais des
Sports 4-4. Wijnmaalen Pallets-BC Henge
lo 2-6, Etten-Leur-Van Donge De Roo 8-
0, Minkels Products-Rovano 4-4. Stand
aan kop 1 BC Hengelo 12-21, 2.FP Cen
ters 12-17, 3.Etten-Leur 12-17.
Krefeld
EK DRIEBANDEN junioren kwartfinales.
Knudsen (Den)-Albert (Bel) 2-1, Jansen
(Ned)-Van Erp (Ned) 2-0, Kerls (Dui)-Mol-
ton (Fra) 2-1, Nelin (Bel)-Larsen (Den) 2-
1. Halve finales: Knudsen-Jansen 2-1 (15-
9 12-15 15-8), Nelin-Kerls 2-0 (15-11
15-7) Derde plaats. Jansen-Kerls 2-1 (15-
6 10-15 15-11) Finale: Knudsen-Nelin 2-
1 (15-130-15 15-6).
Melbourne
AUSTRALIAN MASTERS eindstand: 1.Par
ry (Aus) 282 slagen (74 70 70 68), 2.Els
(ZAf) 285, 3/4.Senior (Aus) en Teravaine
(VSt) 286.
Indiana Wells (VSt)
BOB HOPE CLASSIC na 4 ronden: l .Hoch
(VSt) 264 (66 62 70 66). 2/3.Glasson
(VSt) en Huston (VSt) 268.
Badajoz
EXTREMADURA OPEN eindstand: l.Eales
(Eng) 281 (72 69 69 71), 2.Hedblom
(Zwe) 282, 3/4.Coltart (Sch) en Canizares
(Spa) 283
Manila
PHILIPPINE OPEN eindstand: 1 .na playoff
Franco (Par) 280 (72 69 68 71). 2.Sang-
ho (ZKo) 280, 3.Montgomerie (Sch) 284.
„s, 3 Fakir Buitenzorg. Toto: winnend 6.90
plaats 2,40 1.80 1.70 koppel 15.60 trio
123,60 Vijfde koers. 2000 m 1 More Lenson
(Van Stem) 2.40.0 - 1.20.0. 2 Happy de,
Bloorfierd. 3. Going Alone, roto:'winnend b!80
plaats 2.40 2.30 koppel 9.30 tno 49.20 Zesde
toers. 2000 m 1 Explosive Kades (Hulleman)
2 37.8 - 1.18.9. 2 (dead heat) Cnsto Robel en
Go It Together Toto: winnend 11,60plaats 1,90
2,90 (77. 1,80 (8), koppel 19,90 (6-7). 26,70
(6-8), trio 224,30 (6-7-8 en 6-8-7; Zevende
koers, 2000 m: 1 Handle with care (Handelaar)
2.44,6 - 1.22,3, 2. Grandeur S, 3. Failure. Niet
gestart: Gabber Vryenesse. Toto: winnend 4,20
plaats 2,20 3,30 koppel 17,40 trio 270.40
dubbelwmnend (6-7) 98,40. Achtste koers,
2000 m: 1 Fantome de Lucia (Vogelesang)
2.39,8- 1.19,9, 2. Gucci Europa, 3. Fiametta.
Niet gestart: Flying Yankee. Gandhi D Toto: win
nend 4,80 plaats 1,90 1,40 koppel 3,90 trio
44.60 Negende koers. 2000 m 1. Comrade
(Poort) 2 36.4 - 1 18,2. 2. Cabur, 3. Entasis
Royal. Toto. winnend 7,00 plaats 3,80 3,40
K'Ppel 23,30 tno 242.70 Tiende teers. 2000
m 1. Hamlefs Wishbone (Suykerbuyk) 2 37,8 -
1 17,9, 2. Hayo Oldeson, 3. Holly's Partner
Niet gestart: Happy go Lucky en Hassan Prubo.
Toto: winnend /,50 plaats 3,10 2,20 koppel
6,70 trio 249,50 Elfde koers, 1609 m 1 Fal
lon Worthy (Dooper) 2 03,1 - 1.16,5, 2 Carlq-
vist Haule, 3. Express Up. Niet gestart: Forte
Diepnow Toto: winnend 1,50 plaats 1,60 4,20
koppel 21.90 trio 71.60 fotalisator-omzet:
24^711,00.
Wolvega
Eerste koers, 2600 nv 1Go Go Komo (Dooper)
3.31.3 - 1 21.3, 2 Ik Shaka. 3 Hennepvink K.
Toto: winnend 5,00, plaats 1.20 1,20, koppel
1,80, trio 45.90 Tweede kcers. 2100 m 1
Hickorie Hazie (Bosscha) 2.49,6 - 1 20.8. 2.
Gayyaal D, 3. Ironman. Toto: winnend 2,30,
plaats 1,70 4,30, koppel 26,70, trio 166,70
berde koers, 1609 ml. Gemstone Gerron (Gor
ier) 2.08,0 - 1.19,6, 2 Gina van Zuilen, 3. Al-
lyhills Eddie. Niet gestart- llco van Camstra. To-
10: winnend 4,90, plaats 2,60 1,80, koppel
9,60, trio 482,40 Vierde koers, 1609 m 1
Hayo van Oudkerk (Dooper) 2.08,9 - 1.20,1. 2.
Gigolo Vitesse, 3. Francis Victory Toto: winnend
3.60. plaats 1,90 3,90, koppel 9.90. tno
280.90 Vijfde koers. 1609 m l I'm Coming
Out (Huel) 2 06.4 1 18.6. 2 Gytana Promise.
3. Glen Talloch Niet gestart: Guus Ruimzicht
Toto winnénd 1,60, plaats 1,30 1,70, koppel
2.20, tno 20.60 Zesde koers, 2100 m 1 Gol
den Jubilee (Aonne de Wrede) 2 47.8 - 1 19.9.
2. Goldfever, 3 Guamta Bayka. Toto: winnend
4,80. plaats 2.20 2,30 2.10. koppel 45.80. tno
270,00 Zevende koers, 1609 m 1 FardauTcr.
nawerd (Bot) 2 05.8 - 1.18,2, 2. Nipe Sunbird,
3 Geraldo. Toto winnend 5,60, plaats 2,80
2,80, koppel 11,20, trio 70,80, dubbel winnend
(8-6) 22,80. Achtste koers, 2100 m 1 Gallon
Volann (Van de Bor) 2 45,4 - 1 18,8, 2. Gala El-
Ie Bozo. 3. Fakir Groenhof Toto: winnend 2,80,
plaats 1,60 2,60, koppel 17,20. trio 76,60 Ne
gende koers, 26Ó0 m 1. Eclair Dakota (Aonne
de Wrede) 3.24,5, 2. Fulmar Melon. 3 Gold-
dream Toto winnend 13,90. plaats 7,80 8.30.
koppel 76,10, trio 910,60. Tiende koers. 1609
m: 1. Daan S (Strooper) 2 05,3 - 1 17,9, 2. But
cher's Lady, 3 Yok van de Lente Toto: winnend
1.80, plaats 1.10 1,60, koppel 1.80, trio 8,40.
Elfde koers. 2100 rm 1. Geertje Scimitar
(Schoonhoven) 2 47,3 1.19.7, 2 Eve
Mereveld, 3. Gigilio Casting. Toto: winnend
10,80. plaats 4,80 3.00, koppel 33,70, trio
343,80 Totalisator omzet: 194.522,00.
Swansea
WELSH CLASSIC vrouwen eerste ronde
Horner (Eng)-Sommers (Ned) 15-4 15-11
T5-6. Senga Macfie (Sdh)-Van Hoom
(Ned) 15-12 15-10 12-15 17-14, Irving
(Aus)-Houtsma (Ned) 1-15 15-7 15-10
15-12, Fitz-Gerald (Aus)-Cook (NZe) 15-1
15-7 15-9, Wright (Eng)-Spacey (Eng) 15-
5 15-4 15-13, Wallace (Can)-Shabana
(Egy) 15-9 15-7 15-4.
TENNIS
VOLLEYBAL
TWEEDE DIVISIE DSO S en K. 22-16. Sa
turnus-Un./Acnilles 26-23. Laren-Nijenro-
des 18-19. VZV-HMS Achilles 18-21. Aal
smeer 4-Attila 15-17.
Nijenrodes 14-20 HMS Achilles 14
Laren 14-19 14
Aalsmeer 4 14-18 UHV/DSO 14-14
Saturnus 14-17 Att.la 14-12
Un/Achilles 14-14 VZV 14- 9
S. en K. 14- 3
HOOFDKLASSE: Den Bosch-Tilburg 1-2,
Pmoke Kampong 1-0, HDM-HGC 2-4. KI
Zwits-BI'daal afg. Oranje Zw-Amsterdam 0-
2, Victoria-Hattem 1-7. Kampong-HGC 1
3. Tilburg-BI'daal afg. Den Bosch-Amster
dam 1-2
Amsterdam 13 11 1 1 23 39 -16
Bl'daal 11 10 0 1 20 34 - 12
HGC 11 9 0 2 18 34 - 19
HDM 13 7 3 3 17 21 - 16
Pmoke 13 6 2 5 14 20 - 16
Tilburg 12 5 3 4 13 19 - 24
Kl.Zwits 12 3 4 5 10 25 19
Hattem 13 4 0 9 8 25 28
Den Bosch 13 4 0 9 8 22 28
Oranje Zw 12 2 3 7 7 7 - 19
Kampong
Victoria
PAARDESPORT
Neumünster
CSI/CDI GP na barrage: 1 Polmann-
Schweckhorst (Dui) Giulietta 0-33.88.
2 Michaels fVSt) Quick Star 0-34.80.
3 Nieberg (Dui) Zirkana 0-36.42. 4 Hetzel
(Dui) Wondergirl 0-36.91. 5 McNaught-
Mandli (Zwi) Forester 0-37.31.
DRESSUUR kür op muziek, kwalificatie
WB: l.Balkenhol (Dui) Goldstern 80.33.
2.Kyrklund (Fin) Edinburg 77.90, 3.Reh-
bein (Dui) Donnerhall 76.45, 9.Strijk
(Ned) Wempe Jewel 69,29 Stand na 9 van
10 wedstrijden: l.Gina Capellmann 40
pnt, 2 Dallos (Hon) Aktion 37. 3.Balkenhol
36.
GRAND PRIX: 1 Balkenhol/Goldstern
1700, 2.Uphoff/Grand Gilbert 1638.
3.Rehbein/Donnerhall 1613.
8 Slri|k/Wempe Jewel 1518.
Bastia Umbra (Ita)
CSl JACHTSPRINGEN: 1 Thomas Fuchs
(Zwi) Tunique 52.53. 2 Van de Pol (Ned)
Helios de Lauzelle 55.57, 3.Michael Whi-
taker (GBr) Uriel's Foal 56,33. 4 Arioldi
(Ita) Orchidea 57.56. 5.Fiuatti (Ita) Cran
berry 60.55.
PROGRESSIEF springconcours l.Mar.e
Edgar/Winstar 44-39.312.Michael Wh.ta-
ker/Elton 44 40.91. 3.Gugler (Dui) Patini
tea 44-41.53. 15 Van de Pol/Elena 12-
39.28
KLASSIEK springconcours na barrage
1 Phihppaerts (Bel) Jamque 0-33.73,
2.Rodrigo Pessoa (Bra) Champagner 0-
34,22. 3.Peter Weinberg (Dui) Polarkönig
0-35.97. 15 Van de Pol/T J 8-34.05
2-Groen Geel 3 17-17. Fides Pacta
Futura 3 13-15. BEP2 Ready3 12-11
RES TWEEDE KLASSE G: Dalto K, og
Zaandijk 3 12-11. Tweemaal Zes 2
ZKC'31 2 17-8. De Meeuwen 2-De Meer
vogels 3 16-16. J: Perm* 3-ONDO(sGr) 2
12-10, Fiks 2-KVS 3 14-14. L: Rotterdam
2-Oranje Nassau 2 5-9, Samos 2-Fortuna
4 14-15. Achilles 2-De Algemene 2 12-8,
M De Regenboog 3 E es 2 9-12. DKV
(0) 2-De Danaïden 3 10-11
JUNIOREN F '-'- Of. 8-11. Achilles
Tempo 11-9. Ten Donck-Die Haghe 5-18.
Groen Geel Rohda 16-/. H: De Kapellen
Kinderdijk 9-8. IJsselvogels-GKV(G) 16-4.
PKC-Merwede 24-5. TOP-VEO 9-13.
ZAALVOETBAL
AGENDA
EERSTE DIVISIE Vanavond VD Cammen-
Home Center 21.00 uur Springers Wo
JSB-JBS 20.00 uur Wielwi|k. Arwiko-De
Visscher 21 00 uur Wielwijk Vrij. Su- ces-
Brezan 20 45 uur Seinpaal. Hovocubo-Mc
Donald's 20.40 uur Vredehof, 't Gat-Ba*
19.45 uur Seinpaal. TWEEDE DIVISIE
Vanavond Mallon-Hermes 20.00 uur Sprin
gers, De Rozet-ZOB 20.30 uur De Rozet
Wo. fteha-ZVVL 20.30 uur Den Donk,
HMSH-Kawm 20.40 uur Zuidhaghe.
HOOFDKLASSE: Vanavond KRV-Wally
Sport 19 00 uur Cleijn Duin Wo. Jongboys-
ACS 22 30 uur Rijnstreekhal. TIB de Boer
Zwarte Wolf 20.00 uur Tweesprong, Lisse
Coret 21.00 uur Meerzicht. Bram's Snack
bar-Eigeman 19 00 uur 3-octoberhal. de
WW-Roac'79 22.00 uur 3-octoberhal
SCHAATSKALENDER
DINSDAG
500, 1000 en 1500 m).' 18 30 uur, tel
02297-3300
TOERTOCHTEN
MAANDAG
Ursem Café Halfweg: M.izepoldertocht,
09.00-13 00 uur
Vught 't Strandpaviljoen: Toertochten de iJze-
65 km. 10.00-13 30 uur
Watersporthotel De Waterlelie m de Groeve
Toertocht op de Hunze. vanaf 11.00 uur (10
tot 100 km)
Kalenberg. Ossenzi|l. Hogeweg Weerribben-
tocht. 10 00-14 00 uur (20. 40 km)
Vught 't Strandpaviljoen Ïoetocht de Ijzeren
Man. 10 00 16 00 uur (10. 15.25. 50.75.
00.00-02.00 EUR
SPORT OP TV
15 15-16.50 BBC 2 Olympic Gra
17.30-19 00 EURO Olym
cial met alle informatie.
18 40-18.50 Ned 2 Sportjournaal
18.45-19.10 RTL- Sport.
19 00-23.00 EURO: Kunstr.jden op de
schaats: ijsdansen, vrije dans.
19.30-20.00 BRT 1 Sport,
20.15-21.00 Did 3 Querpass magazine.
20.15-22.30 Did 1 Olympia E*tra hoogte
punten van vandaag. kunstri|den op de schaats
07,00-07.30 EURO: Olym
10.30-12.45 EURO C
mannen teams
12 30-15 10 Ned 2 S
12 45 15.00 EURO S
20.3
5 Ned 2 Hoogtepunten van
WATERPOLO
HOOFDKLASSE HZC/De Robben-AZPC 10-11.
Polar Bears-Dc Ham 16-7. AZC-PSV 19-7, Zijl-
LGB-ZPB 7-8, Nereus-VZC8-8, Ravi|n-LZ 1886
7-4
AZPC 15-29 HZC/Robben 15-10
AZC 15-25 Het Ravijn 15-10
VZC 15-24 Zijl/LGB 15- 9
Polar B 15-23 De Ham 15- 8
ZPB 15-19 PSV 15- 6
Nereus 15-11 LZ1886 15-5
EERSTE KLASSE: Viva*-Alliance 11-8,
DZV-BZPC 12-6. Merwede HZ/Zian 10-14.
Brandenburg-Rotterdam 15-7. WZK-De
Gouwe 8-9. Warande-DWK 9-8
Brandenb 14-26 BZPC 14-11
HZZian 14-22 Warande 14-10
DZV 14-19 DWK 14- 9
Alliance 14-18 De Gouwe 14- 9
Merwede 14-16 Rotterdam 14- 8
Vivax 14-14 WZK 14- 5
WIELRENNEN
SICILIAANSE WIELERWEEK eerste etap
pe: l.Massi (Ita) 150 km 3.45.04.
2 Baldato (Ita) 0.06, 3 Berzm (Rus) 0.09,
4.Coppolillo (Ita) 0 10. 5.Bottaro (ita)
Tweede etappe: l.Furlan (Ita) 173 km
4.21.00, 2/4.Baldato, Coppolillo en Co-
lage (Ita) 0.02.
RONDE VAN DE HAUT-VAR: l.Brochard
(Fra) 199 km 5.19.10, 2.Seigneur (Fra)
1.20, 3.Pensee (Fra) 1.26, 4.Delion (Fra)
1.38. 5 Manin (Fra), 6 Pellicioli (Ita).
7 Virenque (Fra) 1.44.
Benidorm
GP LUIS PUIG: 1 Baffi (Ita) 210 km
5.2806. 2.Jalabert (Fra). 3.Anderson
(/lis). 4.Edo (Spa). 5.Fratini (Ita). 8.»-»
ker (Ned). 22 Maassen. 35.Bouwmans.
36 Cordes. 46.Rooks. 58.Breukink. Opge
geven. Van Poppel
GP AIX-EN-PROVENCE: 1 Duclos-Lassalle
(Fra) 77 km 1.45.00. 2.Durand (Fra).
3.Bagot (Fra) 0 10. 4.Pmeau (Fra), 5.8ug-
no (Ita).
ZAALHOCKEY
Stuttgart
Halve finale: Ivanisevic (Kro)-Becker (Dui)
3-6 6-3 6-3. Edberg (Zwe)-Bruguera (Spa)
4-6 6-3 6-2 Finale Edberg-lvan.sevic 4-6
6-4 6-2 6-2
Philadelphia
Kwartfinales. Haarhuis (Ned)-Grabb (VSt)
7-6 5-7 6-3, Yzaga (Per) Eltingh (Ned) 2-6
7-5 6-2, Courier (VSt)-Ts)esnokov (Rus) 6-
3 6-7 6-2, Chang (VSt)-Stark (VSt) 6-2 6-
3. Halve finales Haarhuis-Yzaga 6-3 6-3.
Chang-Courier 7 6 6-2. Finale: Chang-
Haarhuis 6-3 6-2 Dubbelspel halve fina
les Haarhuis/Eltingh (Nedl-Cannon/Talbol
(VSt/ZAf) 7-6 7-6. Grabb/Palmer (VSt)-
Courier/Hlasek (VSt/Zwi) 6-4 7-6.
Parijs
Halve finale: Halard (Fra)-Katerina Malee-
va (Bul) 6-7 6-4 6-3. Navratilova (VSt)-
Mesjki (Geo) 6-1 6-3. Finale: Navratilova-
Halard 7-5 6-3.
Oklahoma City
Kwartfinales Schultz (Ned)-Cacic (VSt) 7-
6 6-3, Garrison (VSt)-Adams (VSt) 7-6 1-6
7-6, Frazier (VSt)-Fendick (VSt) 6-4 6-1,
McGrath (VSt)-Kelesi (Can) 2-6 6-3 6-4.
Halve finales; Schultz-Garrison 6-7 6-3 6-
4 McGrath-Frazier 6-3 6-2. Finale: Mc-
Grath-Schultz 7-6 7-6.
Newcastle
Halve finales Niemantsverdriet (Ned)-
Cross (Eng) 7-6 6 1 Finale Niemantsver
driet Maruska (Ocis) 7-6 6-4 Dubbelspel
halve finales: Niemantsverdriet/Koutstaal
(Nedl-Janhovska/Mehcharova (Tsj) 6-1 6-
4 Finale Niemantsverdriet/Koutstaal
Ward'Nugent (Eng/Ier) 2-6 7-5 6-2.
Rotterdam
Eerste ronde: Vacek (Tsj)-Troost (Ned) 6-2
7 6. Moramg (Dui)-Wibier (Ned) 7-5 6-4.
Youl (Aus)-Kok (Ned) 6-4 6-1, Bates (Eng)-
Groen (Ned) 6-2 6-3, Davids (Ned)-Ketola
(Fin) 6-0 6-0, Oostmg (Ned)-Kempers
(Ned) 3-6 7-6 6-4, Winnink (Ned)-Dreek-
man (Dui) 7-6 3-6 6-0 Tweede ronde: Da
vids Knippschild (Dui) 61 4-6 6-4, Win
nink-Oosting 6-4 4-6 6-) Derde ronde
Winnink-Davids 4-6 7-5 6-4, Vacek-Carls-
son (Zwe) 6-0 6-2. B|örkman (Zwe)-Roig
(Spa) 3-6 6-4 6-4, Antonitsch (Oos)-Bates
7-6 6-2. Winnaars naar hoofdtoernooi
TWEEDE DIVISIE B: Bosta/Sm-US 13,
DAC-Vollkei 3-0, Dmto-NVC 0-3. Huizen-Piet
Z/D2 3-2, Vrevok 2-Amsterdam 3-0
Zaanstad 16-39 Vrevok 2 16-25
DAC 16-39 Harderwijk 15 24
Huizen 16-32 Bosta^m 16 16
US 16-32 Amsterdam 16-10
Piet Z/D2 16-31 Vollkei 16- 6
NVC 16-26 Dinto 15- 5
DERDE DIVSIE D
Knap/Kr-VCH/'Ho 13. Mad|oe-WM 3-1. Ovra-
Vono 3-2. Simokos-NOVO 3 2. Volendam Zaan
stad 3-1
Madjoe 16-38 Zaanstad 17-24
NOVO 17-35 Knap/Kr 16-23
US 2 16-32 VCH/Ho 16-21
Compean 16-28 Ovra 16-15
Volendam 17-27 Simokos 16-13
Vono 15-24 WM 16-11
DERDE DIVSIE E: m-Krimpen 3-0. Lev
thon-WIK 3-1. LUSV Riva Ri| 3-1. MVC-S'llerJu
3-0, Thor-Metal/Radius 2 3-2. Zovoc-SVC 3-0
MVC 16-45 Metal/Radius2 16-23
SVC 16-37 Thor 16-19
Sille/Ju 16-28 Zovoc 16-19
WIK 16-26 LUSV 16 18
Riva/Rij 15 25 Krimpen 16 16
Gemini 15-25 Leython 16- 4
PROMOTIEKLASSE VB 8e Fair-Fc-" -
3 3-1. Inter Am-Agon 1-3. Netwerk-Skama 2 0-
3. SVC/Oi 2 VCS 13, Tonegido 2-RW 3-2, VS
Den Haag-Skania 1 3-1
Tonegido 2 16-47 Agon 16-21
RW 16-35 Inter Am 16 20
Skania 2 16-32 SVC/Oi 2 16 16
CVB Be Fair 16-29 Netwerk 16-14
VS Den Haag 16-28 VCS 16-14
Skania 1 16-24 Rentokil 3 16- 8
PROM KLASSE 1A
Jodan B-R.va<Ri: 2-3. Rentokil 4-VELO 3-1, RW
2-Mov over 3-2 Voy-Thor 2 1 3. Zovoc-SKC 3-0
Rüsselsheim
EUROPA CUP LANDSKAMPIOENEN vrou
wen finale: Rüsselsheimer RK (Dui)-Berli-
HC (Dui) 6-5 (4-2) Derde plaats Edin-
6 (3-2/ Zevende plaats: Gronmgen-Ran
dalstown (Ier) 6-3 (4-2).
Keulen
Mannen finale: Rot-Weiss Köln (Dui)-San
Pablo Valdeluz Madrid (Spa) 13-3 (8-1)
Derde plaats: Grundwald Poznan (Pol)-Wie
ner AC (Oos) 9-2 (2-1
ZAALKORFBAL
HOOFDKLASSE A: Groen Geel-Drachten
13-14, PKC-DVO 15-18. Nic Rohda 14-
12. AKC-DOS'46 14-12
Rohda 11-18 Groen G 11-8
Nic. 11-17 DOS'46 11-8
PKC 11-14 Drachten 11-8
AKC 11-13 DVO 11-2
HOOFDKLASSE B DKOD-N83S 20-9,
Swift(M)-Deetos 13-27, Blauw Wit-Oost
Arnhem 18-16. BW Heerenveen-Fortuna
17-13
Deetos 11-20 Fortuna 11-7
DKOD 11-18 Nèès 11-7
Blauw Wit 11-13 BW H'veen 11-7
O Arnhem 11-10 Swift(M) 11-6
EERSTE KLASSE D Fiks-De Vinken J8-
13. Rheko-Nieuwerkerk 11-10, Altius-Per
m* 15-19, Tweemaal Zes-HKC(Ha) 17-14
Nieuwerk. 11-16 Altius 11-11
Perm* 11-13 De Vinken 11-9
Rheko 11-12 HKC(Ha) 11-8
Fiks 11-11 Tweemaal Z. Ilt8
EERSTE KLASSE E DKV(IJ) RODA 14-10.
8EP-KVR 13-6. DTV-ZKV 17-22
BEP 11-18 Tempo 11-9
ZKV 11-15 KVR 11-8
DTV 11-12 DKV(IJ) 11-8
Danaïden 11-12 RODA 11-6
EERSTE KLASSE F: Diamco-ZKC'31 9-5.
DKC-TOP 7 10. Sporting Wesl-Phoem*
14-14, Trekvogels-De Algemene 14-14
TOP 11-20 Sporting W. 12-10
Trekvogels 11-16 DKC 11-8
Algemene 11-14 Diamco 12- 7
Phoemx 11-14 ZKC'31 11- 1
TWEEDE KLASSE F Excelsior ONDO(sGr)
17-14, Fides Pacta-Rozenburg 25-19,
Rotterdam KZ Leiden 20-15. Olympiek
WI0N11-4
FidesP 11-21 Rozenburg 11-9
Excelsior 11-19 ONDO(sGr) 11-5
V/ION 11-14 Rotterdam 115
Olympiek 11-13 KZ Leiden 11-2
17-12, Apollo-Hespa 12-12, Aurora-Haar
lem 5-20
Haarlem 11-17 OKV 11-11
Crescendo 11-16 DES 11-10
Apollo 11-13 Hespa 11- 9
Aurora 11-12 Kieviten 11-2
DERDE KLASSE M Velocitas Spirit 13
12. SDO(K) KVO 15-10, ODS-HKC(U) 9
12. Oranje Nassau(V)-NIO 15-6
Or.Nassau 11-22 NIO 11-9
SDO(K) 11-17 ODS 11-9
HKC(U) 11-12 KVO 11-6
Spint 11-9 Velocitas 11-4
RIJNDELFLAND Fluks-De Di|kvogels 13
13. Hoekse Madjoe 6-13, De Raven-Dub
bel Zes 7 11
Dijkvogels 10-18 GKV(Hg) 10-8
Fluks 10-17 Hoekse 1-1 2
Madjoe 10-15 De Raven 10-0
Dubbel Z. 11-12
RES. OVERGANGSKLASSE A -/S 2-HKC
(Ha) 2 16 6. Rust Roest 2 ODO(M) 2 20-
16. Swift(M) 2-PKC 4 22-14. Futura 2-
TOP 2 16-11. B: BW Heerenveen 2-Perni*
2 18-11. DVO 3-LD0 2 14 13. Wit Blauw
Edwin Jongejans staat op eenzame hoogte bij de schoonspringers in Nederland. Hij zegevierde dit weekeinde
met ruime voorsprong op de 3-meterplank. foto »anp
PAPENDAL ANP
Edwin jongejans. lid van Saltor maar internatio
naal gekneed in Florida en Australië, heeft bij de
Nederlandse kampioenschappen schoonspringen
op de 3-meterplank laten zien dat hij fit is en in
vorm. De wereldkampioen van Perth, die komen
de zomer in Rome zijn 1 -metertitel verdedigt, had
geen concurrentie. Zijn clubgenoot Roupen Tavi-
tian, die Nederland vorig jaar als enige vertegen
woordigde bij het EK in Sheffield, eindigde op ro
yale afstand als tweede.
Zaterdag, bij de afzonderlijke categorieën,
kwam Jongejans uit op een totaal van 561,90, dui
delijk onder z'n kunnen maar uiteraard genoeg
voor goud. Tavitian bleef er 55 punten, een goede
sprong, bij achter. Gisteren in de all-in finale
kreeg de schoonspringcr uit Hadhoevedorp voor
zijn vijf verplichte en zes vrije sprongen liefst
651,80.
De Leidse Boksvereniging be
haalde gisteren twee successen,
lohan Hoogkamer versloeg Ap
pel van de Robok uit Rotterdam
op punten. Safer Akbulak be
haalde een overwinning op Dias
van de Rotterdamse school
Schildkamp. met een knock-out
in de derde ronde. Beide tegen
standers komen normaal uit in
een zwaardere klasse.
Om zich kampioen van Zuid-
Holland te kunnen noemen,
moesten zij de prestigewed-
strijd tegen de I.eidenaars bok
sen. Appel mocht zich daarna
wel kampioen worden. Akbulak
niet.
Volgende week maandag om
20.00 uur bokst Bartho Vliedstra
van de Leidse Boksvereniging
om het provinciaal kampioen
schap tegen Bryson uit
Dordrecht, liet gevecht is in'
zaal Oranjeplein in Den I laag.
zwQLLE/bennekomgrootmeesters Van Aalten en Meijer plaatsten
anp zich door remise te spelen. Cock en Arjan van
I-eeuwen bereikten eveneens de eindstrijd waar
voor Van der Zee zich al had gekwalificeerd.
Het toernooi, dat van 27 maart tot en met 9
april in Huissen wordt gespeeld, telt met Thijssen.
en Kos twee debutanten. Titelhouder YVesselink
had zich samen met Clerc. Hans en Gerard lan
sen. Krajenbrink en oud-wereldkampioen VViers-
ma vorig jaar al verzekerd van deelname.
Na acht uur spelen viel zaterdag in de slotronde
van de halve finales van het Nederlands dam
kampioenschap voor mannen de laatste beslis
sing. Een foutje van Van Westerloo in de derde
tijdnoodfase was voor Hoopman voldoende om
voor de tweede keer de eindstrijd te bereiken.
In twee van de vier groepen lieten de kandi
daat-finalisten behoorlijk wat punten liggen. De