staat alweer lege handen Zijl met Studenten-LOHC blijft doelpuntloos Alecto houdt Klein Zwitserland onder zich Speedo-finaleplaatsen LZ en Zijl Sylvia Donkersloot tweede bij NK schoonspringen Verlies voor Vivax pakt vijfde overwinning op rij 'Sportploeg van Katwijk' IAAANDAG 21 FEBRUAR11994 STEFAN FAAS ÜOCKEYMEDEWERKER be vrouwen van hockeyclub \lecto hebben gistermiddag in ^e overgangsklasse B met 2-0 rewonnen van Klein Zwitser and. In de eerste klasse B kwa- nen Forescate en HBS niet tot icoren en pakte LOHC de volle vinst (2-0) tegen Kameleon, oofweedeklasser Roomburg be haalde in Amsterdam de brood- ef todige punten tegen FIT: 2-0. Overgangsklasser Alecto ze op De Bloemerd met n/.-O over Klein Zwitserland. De K»laagse gasten, die met een es)»unt minder een plaats onder isedecto stonden, hanteerden in iHe beginfase een zeer verdedi- 1 jend concept. Desondanks [maakte Dominique Kuylaars _jjdens een scrimmage in de iende minuut het genoegen tan de openingstreffer. Zij was fttent bij het van de KZ-doel- afketsende schot van ifessa van Dijk, die een kwartier a°jpter de tweede treffer op haar a Adaam schreef. Alecto-keepster Antoinette Kuylaars behoedde haar ploeg na de rust voor een jegentreffer door een hoog in- j gepushte corner te keren. Het in de laatste tien minuten achterin één op één spelen, leverde de Haagse formatie niet meer op dan een strafcorner. In het eerste-klasseduel met Kameleon boekte LOHC thuis een 2-0 overwinning. Het team van Maurits Eikenhout maakte het zichzelf in het eerste deel onnodig moeilijk door de flan ken bijna niet te benutten. Maartje Fleuren soleerde na een kwartier toch naar de 1-0 voor sprong, tevens de ruststand. Daarvoor kwam Leiden nog goed weg met een Hilversums schot op de paal. Meer tempo na de hervatting resulteerde in een overmaat aan Oegstgeester kansen, waarbij alleen Karien Fikkert het vizier op scherp had: 2-0. In Bloemendaal hielden mid denmoter Forescate en het op de tweede plek bivakkerende HBS beide het kruit droog: 0-0. Hoewel de Voorschotense équi pe in het eerste deel domineer de, waren de beste kansen voor HBS. Marja Sprey hield voor rust tot tweemaal toe uit liggen de positie een bal van de doel lijn. Na de pauze kwam een sterker HBS binnen de lijnen. Een laatste doelpoging van Fo- rescate-spits Marije Wiegant werd op de valreep gekeerd. In de tweede Idasse B pakte het onder aan de ranglijst bun gelende Roomburg kostbare punten tegen middenmoter FIT: 2-0. Het team van Robert Montanus controleerde aan de Van Vollenhovenkade het grootste deel van de snelle wed strijd. Dat was niet in de laatste plaats te danken aan Femke Hohman, die op het midden- De V. V. S .JCzoekt voor het seizoen 1994/1995 AMBITIEUZE JEUGDTRAINER voor de A-junioren selectie. Het betreft de training op 2, in nader overleg te bepalen avonden, alsmede de begeleiding op de zaterdag. Geinteresseerden kunnen tot uiterlijk 15 maart schriftelijk solliciteren bij de v.v. S.J.C. p.a. Postbus 270, 2200 AF Noordwijk MEDEWERKER Voor de Leidse wedstrijdzwem(st)ers van LZ1886 en De Zijl/LGB is zaterdag de zes de Speedo-voorronde gehouden. In het 5- Mei-bad in Leiden hebben de beide Leidse zwemverenigingen weer enkele startbewij zen verdiend voor de Speedofinale, die in juni in Den Haag wordt gehouden. Michael van Schaik, Louis van Schaar- enburg en Bart van Zwigt werden voor LZ zowel op de 100m rug als de 200m wissel één, twee en drie in hun leeftijdsgroep ('83). Van Schaik tekende voor 1.17.5 en 2.51.4, Van Schaarenburg voor 1.18.4 en 2.57.8 en Van Zwicht liet 1.23.4 en 3.01.7 noteren. Voor Van Schaik en Van Schaar enburg leverden die prestaties hoogst waarschijnlijk twee startbewijzen op. Bij de meisjes van die leeftijd werd Noeki Klein tweede op de 200m wissel in 3.05.9 en derde op de 100m vrij in 1.13.9. Ook bij de meisjes '84 wist LZ het gehele podium te bezetten. Mariëtte Onderwater (40.3), Dieuwertje Vermeulen (41.7) en Marlies van Vuuren (42.1) tekenden voor die prestatie op de 50m vlinder. Dieuwertje Vermeulen heeft naast die tweede plek ook nog een derde plaats be machtigd. Op de 100m school tikte ze na 1.41.4 aan. Daniella van Schouten ('82) werd derde op de 100m rug in 1.27.3. Paul Beij, eveneens '82, behaalde een tweede stek op de 400m vrij in 5.30.9 en een derde prijs oop de 100m vrij in LI4.0. Voor de Zijl/LGB zwom Sander Rijns- burger ('84) zich tweemaal in de prijzen. Op de 100m school werd hij eerste in 1.37.4. wat hem vrijwel zeker een fina leplaats garandeert. Derde werd hij op de 50m vlinder in 44.0. Leeftijdsgenote Clau dia Lambrichs werd eerste op de 100m school in 1.39.1. Op de 100m rug werd Nelleke Beekman ('82) derde in 1.27.3. Bij de jongens '81 werd Diederik Huybers eer ste op de 200m vrij in 2.15.2. Sven Meijers werd tweede in 2.16.9. Beide komen in aanmerking voor een finaleplaats. Meijers behaalde een zekere finaleplaats door op de 200m rug tweede teWorden in 2.37.5. B/C Kringwedstrijd Gisteren werd in zwembad 't Wedde te Voorschoten een B/C kringwedstrijd ge houden. Rosan Bakker werd voor LZ eerste op de 100m vlinder voor meisjes onder 16 in 1.24.3. Monique Chaudron werd met 1.26.5 tweede. Chaudron herhaalde die prestatie op de 100m vrij in 1.12.3. Robert Janson werd op dezelfde discipline voor jongens derde in 1.03.5. Leeftijdsgenoot Patrick Kraan werd derde op de 100m vlinder: 1.13.5. llona van der Boon werd op de 100m rug voor meisjes onder veertien derde in 1.24.9. Voor De Zijl/LGB won Martin van der Vliet de 200m wissel voor mannen gewon nen: 2.34.2. Arnoud van Haastert werd derde op de 400m rug voor jongens onder veertien in 1.22.5. Ook verlies LZ; AZC wint wèl veld veel vaart maakte. Johan- neke Langenbach tekende na achttien minuten tijdens een scrimmage voor de Leidse ope ningstreffer. De tweede Leidse goal kwam van de stick van Hé- lène Snijders, die op de goede plaats stond bij de voorzet van Hohman. Tweedeklasser Leidse Stu denten behaalde een magere 1- 0 zege op het Bevervvijkse Over- bos. Fleur Abas werd, na voor bereidend werk van Milou Hei ligers, halverwege het eerste part matchwinnaar. Een Bever- wijkse inzet vlak voor het eind signaal werd door LSHG-goalie Tessel Neyzen knap geblokt. Het op de tweede plaats staande Alphen ging in de con frontatie met dcrde-klassekop- loper Voome met 6-2 onderuit. De Alphense ploeg, die aanvan kelijk een verdedigende spelwij ze hanteerde, kwam na zes mi nuten via Nicole Jansen aan de leiding. Een klein kwartier daar na strafte Voome twee Alphense defensiefouten af met doelpun ten. Die mentale tik kwam Al phen in het restant van de eer ste helft niet meer te boven. Thuisploeg Voome liep uit naar een 5-1 ruststand. Na de doel- wisseling scoorde Gitta Möller 5-2, waarna Voome de marge uit een strafhoekslag herstelde tot 6-2. In en tegen Gouda bleef Noordwijk Nteken op een 1-1 gelijkspel. De kustbewoonsters, die meestentijds een veldover- wicht hadden, startten voortva rend en kwamen al in de twee de minuut via Monique Waan ing aan de leiding. Balverlies in de Noordwijkse voorhoede was vier minuten later debet aan de gelijkmaker. In Delft dolf Catwijck met 2-0 het onderspit tegen Dopie. On danks een Katwijks veldover- wicht troffen de Delftse studen ten tien minuten voor rust doel. Na de thee zakte Catwijck iets terug en stelde Dopie de zege veilig met een tweede veldgoal. Vrouwen Alphen onderuit tegen koploper REIDEN» leugd-schoonspringster Sylvia Donkersloot uit ^Alphen aan den Rijn is dit weekeinde bij de Ne- "p^ilerlandse kampioenschappen tweede geworden. In Papendal werd Bianca Ban uit Nicuwegein de Ivinnares. Op de derde en vierde plaats eindigden fespectievelijk Elena van Kampen (Leiderdorp) en Saskia Koning (Oegstgeest). Miranda Bavelaar (Leiden) werd zevende. Bij de senioren kwamen deelneemsters uit de ze regio niet op ereplaatsen terecht. Marga Zim- mermann. die in Leiden springt, moest zich te vreden stellen met de vierde plaats. Martha Remy had een gemiste sprong in de vijfde ronde, maar eidnigde uiteindelijk toch nog op de zesde plaats. Winnares werd Esther van de Bergh uit Den Haag. De volgende Nederlandse kampioenschappen zijn op 1 en 20 maart in Amersfoort op de 1-me terplank en de 10-metertoren. De Zijl/LGB leeft beneden zijn stand. De Leidse ploeg gaf zaterdag ZPB, de nummer vijf van de nationale competi tie, goed weerwerk maar bleef met het 8-7 verlies ander maal met lege handen achter. In de laatste vier duels heeft de ploeg van Jacob Spijker maar een schamel puntje verzameld (tegen LZ) en met 9 punten uit 15 wed strijden kan men niet gerust zijn op een goede afloop. LEIDEN WIM SIERA WATERPOLOMEDEWERKER Maar de noodklok hoeft niet meteen te worden geluid, want afgaande op het spel dat met name in de laatste periodes werd vertoond, breken er on herroepelijk zonnige tijden aan in het zwembad De Zijl. ZPB, dit jaar versterkt met het Rotter dam tweetal Havenga en Non nekes, toonde zijn heerschappij in de eerste twee rondgangen. Vooral door het sterke spel van de pas 17-jarige Gerben Silvis prijkte er halverwege een kansloze 3-6 stand op het score bord. De Zijl besloot de zaken daar na energieker aan te pakken. De Barendrechters werden tot in alle hoeken van het zwembad gevolgd. De ploeg van de gezet te coach Schönberger kwam zelden meer aan een gesmeerd uitgevoerde aanval toe en de twee treffers die in de laatste periode werden genoteerd, wa ren nog zeer discutabel ook. De Zijl kwam terug, langzaam maar zeker. Niels Joor zette daarbij de toon. De wispelturige aanvaller van de Leidse forma tie wil zich nog weieens ver schansen, maar zaterdag bleek hij weer over een gouden hand je te beschikken. loor scoorde viermaal, de één nog fraaier dan de ander. In dat licht gezien is het niet vreemd dat Hans van Zeeland, de coach van lands kampioen AZPC, de 20-jarige Leidenaar polste om zijn kun sten in Amersfoort te vertonen. Joor: ,,lk peins er niet over ZPB kreeg het in de laatste periode nog knap benauwd. Marco Kerkvliet scoorde fraai 6- 8 en met nog twee minuten te spelen, behoorde een remise nog tot de mogelijkheden. Twee slordig uitgevoerde overtalsitua ties (Heiden en Gast) gooiden echter roet in het eten. Joor scoorde nog 8-7. De twintig res terende seconden werden tot opluchting van Schönberger door ZPB uitgespeeld. Doelpun ten De Zijl: loor 4x, lason Gast 2x en Marco Kerkvliet lx. Zwaar LZI886 gaat nog zware weken tegemoet. Na het 7-4 verlies te gen debutant Het Ravijn hangt het hoofdklasse-bestaan van 1J. aan een zijden draadje. De ach terstand op PSV bedraagt slechts een punt. maar momen teel slaagt LZ er niet in om in cruciale duels tot puntenwinst te komen. Jalo de Vries is de grote man bij Het Ravijn. De nummer één van de topscorers- lijst is een handenbinder van de eerste orde. Ondanks de zóne kwam hij in het treffen legen 12. vier keer tot scoren. LZ speelde niet slecht, maar schoot aanval lend schromelijk tekort. Doel puntenmakers LZ; Niels Zuid weg 2x, Michel van der Zeeuw en jan Langerhorst. AZC heeft er in het treffen te gen PSV geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste is. Na het spannend verlopen beker treffen (8-9) was er zaterdag sprake van eenrichtigsverkecr: 19-7. Vanaf het eerste fluitsig naal volgde een stormloop op het Eindhovense doel. Na de eerste periode was de strijd al gestreden. De 6-2 voorsprong werd in het verloop van de wed strijd eenvoudig uitgebouwd. Teammanager André de Jeu was met name te spreken over de numerieke meerderheden. Van de twaalf overtalsituaties werden negen in een doelpunt omgezet. Scores AZC: John lan sen en Joeri Stoffels 4x. Gijsbert van der Leden, Bob Brebde 3x, Björn Boom en Remco Piel- stroom lx. Vivax kent een prima periode. Het in de top van de eerste klasse bivakkerende Alliance kreeg bij de Oegstgeestse waterpoloërs geen kans. Met een 11-8 zege bleef Vivax voor de vijfde keer ongesla- gen. Onder aanvoering van Marco Mulder was Vivax oppermachtig. Door de verdediging vóór de aan vallers van Alliance te posteren, werden de Zaan dammers gedwongen tot lange hallen. Deze wa ren meestal een prooi voor Vivax-keeper loep van Duynhoven. Coach Frits Welling: ..We hehben goed gespeeld. Toen we een marge van drie doel punten hadden, konden we de rust opbrengen om lange aanvallen te spelen. Niet schieten bij halve kansen. Dat was in het verleden nog wel eens anders." Topscorers: Marco Mulder en Edo Den Boef 3x. WZK verloor opnieuw. De Wassenaarders moesten in de laatste seconden De Gouwe voor laten gaan. WZK kreeg met de 8-9 nederlaag te weinig. Topscorers: Sander Groenendijk en Mark Halfmouw3x. Katwijk kwam in en tegen Stadskanaal niet verder dan een 12-8 nederlaag. Door deze neder laag kunnen de Zeekanters hun kampioensaspi raties definitief opbergen. Koudekerk speelde een slechte wedstrijcf tegen lloom. In de derde periode kwamen de Koude kerkers op een onoverbrugbare achterstand (8-5). In de laatste periode kwam Koudekerk nog wel terug, maar moest toch berusten in de 8-7 neder laag. Topscorers: I,ars Bergsma en Sander F.meys 2x. Sassenheim won moeizaam van het laag ge plaatste Meerkoeten. Rob Burgmeijer kon een se conde voor tijd uit een counter de 7-6 zege be werkstelligen. Topscorer: Rob Burgmeijer 2x. De vrouwen van LZ18R6 waren niet opgewas sen legen het fysiek sterke Roderloo (13-8). De Zijl/LGB leverde een prima prestatie door het hoog geklasserde Polar Bears op 4-4 te houden. -Reiden gerard baas 'OETBALMEDEWERKER hardheid van de velden een aantal regioclubs niet van om te oefenen, al vas het dan soms op het trai ningsveld. Zoals bij Katwijk ge beurde. Dat verloor met 0-2 van icDEVJO, een zaterdag tweede- lasser uit Voorburg. Aan de ne derlaag werd niet al te zwaar ge de Katwijkers waren de ervoor uitgeroepen tot de jportploeg van het jaar in het 7 Hssersdorp. Het aansluitende ^J?est duurde tot in de kleine leurtjes. Op het kunstgras van Vitesse ieipelftdat uitkomt in de tweede >ö(tlasse, boekte Quick Boys een ent-4 overwinning. De Katwijkers ^noesten in de eerste helft nog cojvennen aan het veld, getuige de d-1 ruststand. Na de hervatting s^erd het klasseverschil in de i2jcore uitgedrukt. Hans Rovers, ians van der Plas, Floor van Ouyn en Gert Aandewiel scoor- jen de treffers. Meerburg oefende op het ei- len kunstgrasveld tegen Al- )hense Boys. Na negentig mi- iuten stond er een 1-11 stand >p het bord. Topschutter aan Alphense kant was Pieter van foest met vijf goals. Peter Ou derkerk (2), Stanley Macnack 2), René de Jong en de terugge- teerde Peter Gerse maakten het UVS'er Hans de Kruijs slalomt op het trainingsveld langs de Foreholters. Hij kwam één keer tot scoren. elftal vol. Ger van de Werf scoorde voor Meerburg. Het zanderige maar goed be speelbare trainingsveld van UVS was het decor voor een oe fenwedstrijd tegen Foreholte. De Leidenaars wonnen met 5-3. Hans de Kruijs, Ardy Oosterlee, Gerrie lansen en Walter de Kie vit (2) scoorden. Oscar Ligtvoet, Nico van Rijn en Ruud de Klerk doelpuntten voor Foreholte. FC Lisse (zondag), kreeg Lugdunum op bezoek. De man nen van Fer Nijhuis wonnen met 0-2 door goals van Richard Onstenk en Henk de Cler. SIC oefende in Haarlem tegen der deklasser DCO. De Noordwij- kers werden met een 4-1 neder laag naar huis gestuurd. FOTO HENK BOUWMAN overwinning. Theo Aanhane. Robèr Marijnen (2) en Paul Warmerdam scoorden. SJZ won in Waddinxveen met 2-3 van WSE, eveneens een vierdeklas ser. De Zoeterwoudse goals wa ren van loost Vink (2) en Carlo van Nierop. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De streekderby in de eerste klasse A tussen de hockeyers van LOHC en Leidse Studenten is gistermiddag doelpuntloos gebleven. In dezelfde klasse overtuigde Forescate met 6-0 tegen Maarssen en trok Waran de met 3-2 aan het langste eind tegen Roomburg. Alphen is door de 8-0 zege op het onder aan staande Reeuwijk de nieu we koploper in de derde klasse C. De reis naar Oosterhout le verde middenmoter Roomburg in de confrontatie met lijstaan voerder Warande een 3-2 ne derlaag op. Warande schoot sterk uit de startblokken en kwam binnen tien minuten op een 2-0 voorsprong. De Leide naars lieten zich echter niet uit het veld slaan en kwamen via Rogier van Horik. die over links goed doorzette, terug tot 2-1. Na de hervatting kreeg Room burg meer grip op de wedstrijd. Warande vergrootte deson danks de marge uit een straf hoekslag, waarna Bas Koning naar een 3-2 eindstand soleer de. De streekontmoeting tussen Leidse Studenten en LOHC ein digde zonder treffers. Leiden had in het eerste part wel het betere van het spel. maar miste de scherpte in de cirkel. Voorts stond LSHG-keeper Jim Janssen ook menigmaal zijn mannetje tijdens gevaarlijke één op één acties voor zijn doel. Na de pau ze waren de rollen omgedraaid en had Leidse Studenten conti nu het initiatief. Uit een serie korte corners in de slotfase kreeg Steven van Randwijck nog goede mogelijkheden om te scoren, maar het ontbrak hem aan accuratesse. Het op een gedeelde tweede plek staande Forescate haalde met 6-0 uit tegen degradatie kandidaat Maarssen. Wouter Ei kenhout tikte het gepareerde schot van Eric Kruysmulder als nog in voor een 1 -Ó voorsprong. Gert Jan Egberink vergrootte de marge vervolgens tot 3-0 uit LSHG-doelman Jim Janssen krijgt assistentie van Marciano Feririer (links) tijdens een gevaarlijke uitbraak van LOHC. Beide ploegen zouden in de eerste-klassederby niet tot scoren komen. foto hink bouwman respectievelijk een afschuifcor- ner en een veldsituatie. Ook na de doelwisselirtg bleven de kan sen voor Maarssen beperkt tot spaarzame counters. Reinoud de Haas (2x) en Gert Jan Egbe rink vijzelden het doelsaldo ver der op met nog drie goals. In de derde klasse B verloor het in de degradatiezone ver toevende Noordwijk met 2-0 van thuisploeg Zandvoort. Stefan Berkhout was achterin onzorgvuldig in de mandek king, waarvan Zandvoort dank baar profiteerde met twee goals: 2-0. Erik Verdoorn en Thomas Aten creëerden namens Noord wijk nog goede scoringsmoge- lijkheden, maar waren beiden onzorgvuldig in de afwerking. Beide ploegen lieten overigens vier korte corners onbenut. Bezoeker Alphen is door de 8- 0 overwinning op Reeuwijk te rug aan het front in de derde klasse C. De Rijnstreekploeg staat nu twee punten los van de concurrenten Baarn en Viancn. In de eerste helft was het aan de kant van Alphen nog wat on- wenning, maar na de pauze liep het bij de ploeg van coach Wil lem Jan Ween van een leien dakje. Mare Boelens (2x). Mark Duffhues (2x) Jeroen Groot, Stan Matze, leroen Peetoom en Diederik Schansman verzorg den deproduktie. In de vierde klasse B deelden thuisploeg Mijdrecht en Hisalls de punten: 3-3. Pieter Diepe- veen zette de Lisscse formatie halverwege het eerste part op voorsprong na een fraaie solo over rechts. Duncan Meedcr lobde vervolgens 2-0 over de Mijdrecht-doelman. Nog voor de pauze kwam Mijdrecht uit twee veldsituaties op gelijke hoogte. Tien minuten nadat Robbert de Waard op voorge ven van Meeder 3-2 had ge scoord, kwam Mijdrecht uit een scrimmage langszij. Op eigen veld trok Catwijck met 3-1 aan het langste eind te gen Purmerend. De openings treffer kwam in de tiende mi nuut tijdens een afschuifcorner van de stick van Wouter de Mol. Na de hervatting schoot een J^irmerendsc verdediger in ei gen doel tijdens een comersitu- atie. Invaller Ronald Sievcr stond kort daarna op de goede plaats om het van de paal afket sende schot van De Mol alsnog in te schieten voor 3-0. De Pur merendse middenmoter scoor de tegen uit een korte corner.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19