Pers stort zich op kunstrijdster Noorse successen rijzen de pan uit Olympische Winterspelen OQO ÖÖ- Revanche Russische ijshockeyers gaat ten koste van Oostenrijkers Moguls: voor binken met sterke knieën DONDERDAG 17 FEBRUARI 1994 Nederlandse bobslee voor Bosniërs mi i-EHAMMER/utrecht Nederlandse bobbers zijn spontaan bereid hun viermans-slee af te staan aan de Bosniërs bij de Olympische Winterspelen. Gisteren deed Nizar Zaciragic een oproep in het Algemeen Dagblad om hem aan een bob te helpen. De Bosni- lll sche piloot moest met zijn bemanning via sluipwegen Sarajevo verlaten en was niet in staat het grote gevaarte mee te nemen naar Lillehammer. „Wij hebben een bob beschikbaar staan op een aanhangwagen", aldus Arjan Heere. „Er zitten zelfs net nieuwe schaatsen onder." Nederland beschikt sinds kort over een viermans-bob, waarvan George Kenter de stuurman is. Bobsleeteam voelt zich miskend mi lehammer Het Nederlandse bobsleeteam (Geurts, De Wit en Drost) verblijft met freestyle-skiër Michiel de Ruiter in Lilleham mer, het zenuwcentrum van de zeventiende Olympische Win terspelen. Ze hebben nauwelijks contact met de rest van de Ne derlandse olympiërs, de schaatsploegen in Hamar. „Het is voor ons een wedstrijd zoals alle anderen." De drie hebben het idee dat ze voor de officials van NOC'NSF weinig betekenen. John Drost: „Afgelopen maandag in het Holland House, tijdens het optreden van Raymond van 't Groenewoud, zagen de bobo's ons niet of nauwelijks staan. Ze hebben alleen oog voor beoogde medaillewinnaars." Gerda Weissensteiner ongenaakbaar hunderfossen De Italiaanse Gerda Weissensteiner heeft met su perieur gemak het olympische goud uit het ijskanaal van Hun derfossen gevist. De 25-jarige rodelaarster uit Steinegg in Zuid- Tirol maakte in alle vier de manches de beste tijd. Haar voor sprong na de slotrace op de Duitse Susi Erdman bedroeg giste ren 0,759 seconde. Komst zwijgzame Tonya Harding voegt niets toe aan 'Skategate hamar renze lolkema Elke dag opnieuw is het moei lijk kiezen voor Bjorge Stensbol welk Noors succes hij nu weer vieren. De voormalig bank directeur is het brein achter Olympia Toppen, het sportpro- ject dat indirect verantwoorde lijk is voor de opmars van Noor wegen als sportnatie. Nu volgt hij nerveus, maar vooral blij, de gevolgen van de kostbare orga nisatie. „Ik kom tijd tekort", Stensbol, amper terug van de happening in Hamar. Hij miste de zege van Stine Lise Hattenstad bij de moguls. Stensbol: „Hoe goed onze ande re atleten ook presteren, de tri omfen van Johann Olav Koss zijn voor mij absolute hoogte punten." Noorwegen wil voor eigen pu bliek meer gouden medailles halen dan in 1992. Destijds wa ren het er negen, inmiddels zijn het er al vier. Na vanochtend u [super G mannen en cross country) kunnen het er al weer i zes zijn. „Wij lopen zelfs vooruit op het schema", grijnst Stens bol. „Het is werkelijk fantastisch wat heel Noorwegen hier mee maakt. Ook als we het succes even vergeten. Want er hangt hier een fijne sfeer en onze in druk is dat de Spelen heel goed zijn georganiseerd." Hondje |Er dwaalde gisteravond een jon geman door de straten van Lil lehammer. Hij was op zoek naar Het leger Amerikaanse verslaggevers liep gisteren spin nend door een ijskoud Hamar. De olympische 'skategate' is immers compleet nu Tonya Harding definitief Noor wegen heeft aangedaan. De boze heks in het Kerrigan- sprookje arriveerde gistermiddag in het schaatsstadje en zwaaide alvast vervaarlijk met haar bezem naar de hon gerige journalisten. Haar verhaal wordt pas na volgende week vrijdag voorgelezen. warmt zich vergenoegd de han den. „Dit is nog beter dan de scheiding van Mia Farrow en Woody Allen of de Bobitt-zaak (vrouw snijdt penis van echtge noot af, red.)", zegt Scott Ostler, journalist van de San Francisco Chronicle. „In de sport hebben we zo'n verhaal nog nooit mee gemaakt", merkt zijn collega Ann Bolinger van de New York Post op. 12.10. De politie valt onver wacht binnen. De zaal moet leeg, zegt een agent. Niemand reageert. 12.14. Nog steeds geen bewe ging. „We willen mooie plaat jes", zegt Steve Skinner van En tertainment News, een dagelijks magazine dat 's avonds door 17 miljoen Amerikanen wordt be keken. „Cameramensen ver moorden elkaar voor de beste plaatsen", vult zijn cameraman aan. „Wij blijven dus." 12.32. „De laatste waarschu wing." Ove Lunde, perschef van het organiserende LOOC, heft zijn vinger. „Iedereen krijgt bui ten een mooie plek om een foto te maken." Plotseling verstaat niemand meer Engels. Lunde raakt geïrriteerd. 12.34. Bill Akofer, de twee meter lange fotograaf van de Knight Rider Tribune, is buiten zinnen. „Ik begrijp dat jullie dit allemaal onzin vinden, maar Harding is HET verhaal van de Spelen. Jullie moeten ons ons werk laten doen. De hele wereld kijkt. Ik heb ergere mediazaken meegemaakt, zoals de scheidin- npa-verslaggever ^Het had overigens nogal wat voeten in de besneeuwde aarde eer Harding Kunstrijden (23) officieel tot het olympische dorp werd toegelaten. Een om vangrijke groep reporters had namelijk postgevat in de kleine ruimte van het accreditatiecen trum, waar Harding, zoals iede re Olympia-ganger, haar door- laatpas moest afhalen. De Amerikaanse kampioene wilde niet aangesproken wor den door welke journalist dan ook. Sinds 6 januari, toen een haar bekende onverlaat concur rente Nancy Kerrigan neersa belde met een ijzeren staaf, is Harding dag in dag uit achter volgd door de pers. Het plaatse lijke politiekorps moest uitein delijk het zaaltje in Hamar ont ruimen. Gisterochtend, het overvolle accreditatiecentrum in Hamar, 9.30 uur. Een nieuwe dag vol waanzin. Kristin Matta, woord voerster van de Amerikaanse kunstschaatsbond, wrijft ga pend de slaap uit haar vermoei de ogen. „Pers, pers en nog eens pers. Met vragen, vragen en nog eens vragen. Ik doe geen oog dicht. Het is de hele dag een kwestie van geruchten ont zenuwen." 11.30. Een groepje verslagge vers die elke letter over de Har ding-zaak al heeft geschreven, gen van Zsa Zsa Gabor. Dit kun nen jullie ons niet aandoen. Bel je baas, ik wil met hem praten." Lunde is inmiddels aangebrand. „Ik begrijp jullie best, ik was zelf tien jaar lang journalist." Ako fer: „Dan zou je hier ook zijn blijven staan." Even later, als hij is bedaard: „Gelukkig praten we nog. In Amerika is de politie niet zo geduldig." 12.43. Actie. Twintig brede politiemannen komen binnen en jagen de verslaggevers de kou in. Praten heeft geen zin meer. Van plus 25 wordt het zo maar min 16. 12.52. Een politieman krijgt van achter de scheidslijn een fo totoestel in zijn handen ge drukt. Of hij namens persbu reau AP een foto wil maken van het bonte circus. 13.05. Een fotograaf verschijnt met een huizenhoge schil- derstrap. „Gehuurd, voor 100 kronen." Hij heeft prompt de beste positie. Even later hangen er talloze collega's onder hem. „Ik vraag 25 kronen per trede", lacht hij. 13.32. In de verte een stofwolk van sneeuw. „Daar komt ze", wordt er geschreeuwd. Amerika is in rep en roer. Alleen de sta tioncar is nu nog belangrijk. Na dat Harding is uitgestapt, steekt ze haar hand op. Elke beweging wordt visueel vereeuwigd door honderden fotografen en came- ralieden. „Ze zwaaide", roepen de Amerikanen. 13.33. De waanzin gaat ver der. „Met welke hand?", wordt er serieus gevraagd. 13.45. Tonya Harding is olym piër. Ze lacht even. „Everything is great." De pers is tevreden. „In elk geval een quote." Vandaag is een nieuwe dag voor absolute gekte. Dan delen de dames vanaf 13.15 uur het trainingsijs in Hamar. Pas vol gende week woensdag is de eer- Tonya Harding foto archief ste competitiedag. Boston Globe, zit nog dieper in „Dit is het einde van de Ame- de put. „Eens was ik een serieu- rikaanse journalistiek", zegt Mi- ze journalist. Tot 6 januari. Dat chael Gee, in dienst bij de Bos- is toch niet zo lang geleden?" ton Herald. „Ik schaam me dat ik hierover moet schrijven." Zijn rivaal John Powers van de Lillehammer '94 een bruin hondje met een blauw hesje. Het hondje was een deelnemer in de slede-wed strijd over vijfhonderd kilome ter die tijdens deze Winterspe len wordt gehouden. Twaalf honden trekken in een zware competitie een slee met stuur man in verschillende etappes door de olympische regio. Maar eergisteravond kneep de olym pische atleet er tussenuit. Voor de finish moet de stapper zijn teruggekeerd bij zijn team. .An ders worden we gediskwalifi ceerd", aldus de speurder. Samaranch in kogelvrij vest sarajevo rtr/dpa/afp Zware sneeuwval heeft het be zoek van Juan Antonio Sama ranch aan Sarajevo vertraagd. De voorzitter van het Interna tionaal Olympisch Comité en zijn gevolg vlogen van Split naar de Bosnische hoofdstad. Hij be tuigde daar zijn solidariteit met de inwoners van de belegerde stad waar tien jaar geleden Olympische Winterspelen wer den gehouden. Samaranch maakte een rit langs enkele sportaccommodaties van de olympische wedstrijden in 1984. Hij droeg een kogelvrij vest. ULLEHAMMER/GJOVIK ANP De Russische ijs- hockeyploeg heeft de opgelopen frus- traties in Lilleham- IJihocltG, mer afgereageerd op Oostenrijk. De ti telverdediger won gisteren met 9-1. De verwoestende uithalen zaten in de tweede periode: 1-0 7-1 1-0. Tsjechië won met één doelpunt van Duitsland, Noor wegen joeg op de derde speel dag van groep A tegen Finland vergeefs op de eerste overwin ning: 0-4. Maandagavond werd de olympische titelverdediger Rus land verrassend verslagen door Finland. Met 5-0 nog wel. Er was die avond geen sprake van een ongelukje, veel eerder van een deklassering. De Russen werden opnieuw gecoacht door Viktor Tichonov. Voor de wraakoefening tegen het 'klein tje' Oostenrijk deelde Valentin Sitsj, de vice-voorzitter van het Russische Olympisch Comité, mee dat er van het ontslag van Tichonov absoluut geen sprake was. „Deze geruchten zijn op niets gebaseerd." In de eerste periode weer stond de Oostenrijkse doelman Puschacher de Russische stormloop. Hij capituleerde kort voor de eerste pauze alleen voor Berezin. In de tweede periode was ook de uitblinker machte loos. Door Varitzki, Vinogradov (2x), Smirnov, Davidov, Denis- sov en Goetsmanov liepen de Russen uit naar 8-0. Pas daarna lieten zij de arme Oostenrijkers op adem komen. Het werd 8-1 door Burton en 9-1 door weer Denissov. Bij Tsjechië - Duitsland in Gjövik werd 44 minuten lang niet gescoord. De treffer van Kucera voor de Tsjechen bleef de enige. De zege was verdiend. Tsjechië was sterker. De Duitse doelman Heiss groeide uit tot de held van de avond. Kucera verschalkte hem op een onge lukkig moment. De puck wan delde traag over de doellijn. Finland behield de ongesla gen koppositie door Noorwegen met 4-0 te verslaan. De score werd regelmatig opgebouwd: 1- 0 door Varis, 2-0 door Ström- berg. Het tweede doelpunt brak het Noorse verzet. Hamalainen maakte 3-0, Paltonen 4-0. WINTERSPELEN SCHAATSEN 1500 m: 1. KosiTfNoo) 1.51,29 (WR). 2. Rits- 1 51,99, 3 Zandstra 1 52.38, 4 Söndral <Noo) 1 53,13, 5. Anoefriienko (Rus) 1.53,16, 6. Adeberg (Dui) 1.53,50, 7 Marshall (Can) 1 53.56, 8 Hersman 1.53,59, 9. Straathof 153,70. 10. Sjoelga (Oek) 1 54,28. 11. Jaroszek (Pol) 1.54.49, 12 Sighel (Ita) 1 54.51, 13. Zinke (Dui) 1.54,66, 14. Store- lid (Noo) 1.54,69, 15. Aoyanagi (Jap) 54,85, 16, Pavlov (Rus) 1.54,90, 17. Had- schieff (Oos) 1.55,09, 18. Johansen (Noo) 1.55,21, 19. Kumm (Dui) 1.55,35, 20, Spiel- mann (Dui) 1.55,36, 21. Yukinori Miyabe (Jap) 1.55.56, 22. Brunner (Oos) en Tamburri- "o (VSt) 1 55.78, 24 Kelly (Can) 1.55,81, 25 Kah (Aus) 1.56,04, 26. Balo (Roe) 1 56,44, 27. Itokawa (Jap) 1.56,67, 28. Scott (Can) 1.56,68, 29 Biksjentaiev (Kaz) ;1.56,73. 30 Saioetin (Kaz) 1.57.03. 31 Hor- vath (Roe) 1 57.07, 32. Wanek (VSt) 1.57,09, 33 Tsybenko (Kaz) 1.57,43, 34 Carta (Ita) 1 57,46. 35 Novisjenko (WRu) 1.57.50. 36. Tahmindps (Aus) 1 57,59, 37 Mills (VSt) 1 58,43, 38. Patrick Bouchard (Can) 1.59,83, 39 Boutiette (VSt) 2.00,59, 40. Zygmunt (Pol) 2.05,21 (val). Uitgevallen' De Taddei (Ita), Liu (Chn), Szafranski (Pol), Lee (ZKo). FREESTYLE Vrouwen, buckelpiste: 1. Hattestad (Noo) 25,97 punten. 2. Mclntyre (VSt) 25,89, 3. Ko- zievnikova (Rus) 25,814 Monod (Fra) 25,17, 5. Gilg (Can) 24,82. 6. Mittermayer (Dui) 24,43, 7 Weinorecht (VSt) 24,38, 8. Batelle (VSt) 23.71, 9. Thomas (Can) 23,57, 10 Mar- ciandi (Ita) 23,36 RODELEN Vrouwen, eenzitters: 1. Weissensteiner (Ita) 3 15,517 (48,740/48,890/48,950/48,937). 2. Erdmann (Dui) 3.16,276 (48,989/48,893/49,340/49,054), 3 Tagwer- ker (Oos) 3.16,652 (48,961/49,157/49,277/49,257), 4. Angeli- ka Neuner (Oos) 3.16,901, 5. Obkircher (Ita) 3 16,937, 6. Kohlisch (Dui) 3 17,197. 7. Goebkina (Rus) 3.17.198. 8. Jakoesjenko (Oek) 3.17,378. 9. Orlova (Let) 3.17.487. 10. Doris Neuner (Oos) 3.17,286 IJSHOCKEY stand olympische medailles in Groep A Rusland - Oostenrijk 9-1 (1-0 7-1 1-0) Doel punten- Rusland. Berezin, Varitski, Vinogradov 2, Smirnov, Davidov, Denissov 2, Goetsmanov. Oostenrijk: Burton. Strafminuten. Rusland 6, Oostenrijk 12. Tsjechië - Duitsland 1-0 (0-0 0-0 1-0) Doel punt Kucera. Strafminuten: Tsjechië 8, Duits land 21. Noorwegen - Finland 0-4 (0-1 0-2 0-1) Doel punten. Varus, Strömberg, Hamalainen, Pelto- nen. Strafminuten: Noorwegen 8, Finland 8. Stand: 1 Finland 3-6. 2. Rusland 3-4. 3. Tsje chië 3-4, 4. Duitsland 3-4, 5 Noorwegen 3-0, 6. Oostenrijk 3-0 EBEMÊÊÊEMMMMï Noorwegen 4 3 0 7 Rusland 3 5 2 10 Italië 2 1 2 5 Ver. Staten 2 1 0 3 Duitsland 1 1 0 2 Canada 1 0 2 3 Nederland 0 1 2 3 Oostenrijk 0 1 1 2 Finland 0 0 2 2 Japan 0 0 1 1 Frankrijk 0 0 1 1 De Canadees Jean-Luc Brassard maakte zijn borstnummer helemaal waar op het onderdeel moguls. foto LILLEHAMMER PAUL BERKHOUT NPA-VERSLAGGEVER De haan kraait, steeds op nieuw. Een langgerekt waan zinnig kuuukelekuu. Nie mand verwondert zich over Vrije stijl ski die haan, die daar zonder gê ne de spot drijft met de acro baten. Waarom ook? Hoe gekker, hoe leu ker. Dat is het motto van de 'Moguls Mad ness', de vrolijke hobbelkermis in de sneeuw. Slecht voor de knieën, goed voor het hart. De duizenden toeschouwers heb ben hun heupflacons cognac geleegd en brullen mee bij dit onderdeel van het free style-skiën. Kuuukelekuu. Zoek er maar niets achter. Het is amuse ment, een olympisch spel. Leg het oor te luister in het stampvolle cafetaria waar de winnaars hun levensverhaal vertellen en alles wordt duidelijk. Vraagje aan Stine Lise Hattestad, blin kende lach, blonde paardestaart en pri' e kampioene, kortom, een Noors sprookje. 'Uw lievelingsdrankje is mineraalwater, hoe blieft u dit?' „Zonder belletjes", zegt Stine Lise en ze lacht schaterend om zo veel opzettelijke onzin. Vraagje aan Eliza beth, zeg maar Liz, Mclntyre, woonachtig in Colorado USA, waar het altijd zonnig is en de sneeuw zacht. Vader arts, zijzelf be gaafd studente. 'Is dit niet een rare sport voor iemand van uw afkomst?' Liz knip oogt naar Stine Lise. Zegt: „Alle toeters en bellen kun je mooi vinden of voor lief ne men. Het is een show. Maar de atleten zijn serieus, al hebben wij veel plezier. Dit ski ën is een uitdaging. Wie die uitdaging wil zien, noemt het een rodeo op ski's. Wie het absurd vindt, noemt het een wintercircus. Als de poorten open gaan, drommen twaalfduizend men sen tezamen als rond artiesten op een dorpsplein. Nieuwsgierig, bereid zich over te geven aan het spel. Dit is een Franse vinding. Maar koude Vikingen willen ook wel eens een verzetje. Politie-agenten springen mee op dreunende drums. Span doeken en spreekkoren. Het aftellen be gint. „Motoren aan, raket gelanceerd.... kuuukelekuu...". Moet je een 'hot-dog' zijn voor deze sport, wordt Stine Lise gevraagd. Een op- valler. „Nee hoor", stelt ze het volk gerust. Dit is haar laatste jaar, straks studeert ze weer economie. Moeten we deze sport wel serieus nemen, vraagt het volk angstig. „Waarom zitten jullie hier anders", coun tert ze behendig met stralende ogen. „Wie mijn titel niet respecteert, kan gaan." Ze vertelt verder over deze mooie dag waarop Donna Weinberg voor het eerst is versla gen en Noorwegen de gouden buit weer vergroot. „Om zes uur werd ik al wakker, ik was bloednerveus. Maar dan ski ik het best." Ze begon als meisje met gymnas tiek, heeft ook nog wel eens de slalom ge probeerd. „Maar deze sport vraagt zo veel meer." Aan Jean-Luc Brassard uit Canada, de winnaar bij de mannen, hoeft niemand te vragen of deze sport show-binken telt. Hij is het, al is hij aardig. Zijn maat of rivaal Edgar Grospiron uit Frankrijk is het zeker, al wordt hij 'Crazy Eddy' genoemd, 's we relds snelste man in deze sneeuwrace vol hindemissen: „Ik wil het publiek in ver voering brengen. Dat klassieke skiën is één en al verveling." Brassard klimt dan op de tafel om zijn wonderschone techniek te demonstreren. „Kijk, ik heb knalgele lap pen rond mijn knieën. Ik houd ze tegen el kaar aan en beweeg ze zo snel mogelijk over de bulten. Op-neer, op-neer, op-neer. Is leuk voor het publiek, dat geel. Very fun ny. Niet dat ik heb gewonnen is belangrijk. Maar dat de sport overal waar de televisie heeft aangestaan, miljoenen voor zich heeft gewonnen, dat telt het zwaarst. Daar om is het goed dat moguls olympisch is." 'Moguls Madness' werd pas in 1992 ge accepteerd door de olympische familie. Maar het blijft een buitenbeentje. Bij geen ander gevecht om olympisch goud wordt keiharde muziek gedraaid als de atleet in blinde vaart van sneeuwpuist naar sneeuwpuist stuitert. Bij de moguls is het verplicht. De massa siddert mee met ZZ Top en Rolling Stones. De camera zweeft aan een touw langs de piste om geen kunststukje te missen. In de pauze tussen vrouwen en mannenrace draven de 'Funky diva's' op om als winterse cheerleaders de stemming erin te houden. Het spannendst zijn de 'rugkrabber', helicopter', 'twist', 'split', 'daffi' of'kozak'. De acrobatische sprongen in de lucht, be geleid door oooh's en aaah's. De jury-pun ten die deze opleveren, bepalen een kwart van het resultaat. De snelheid vormt een ander kwart van het totaal. De overige helft wordt bepaald door jury-waarderingen voor de techniek gedurende de race. De techniek die zo goed moet zijn, dat de knie-gewrichten de aanslag op de hobbels overleven. „Wie voorzichtig is en slim. kan ook straks nog lopen", zegt Mclntyre. De Wit verdrijft Drost uit slee ullehammer anp Bobsleeër Rob ^Geurts en diens coach Dietmar Falkenberg hebben Bobslee voor Robert de Wit als starter gekozen. Zaterdag en zondag tijdens de olympische races op de bob baan van Hunderfossen debu teert de voormalige tienkamper op de Winterspelen. Deze beslissing werd gister avond genomen op grond van de betere start die de Brabander maakte tijdens de derde trai ningssessie in vergelijking met concurrent John Drost. De Wit liet over de 50 meter (waarvan 15 meter lopen) 5.27 afdrukken, Drost 5.37. De Wit komt daardoor in de Roeken terecht als de enige Ne derlander die zowel aan de Zo mer- als Winterspelen heeft deelgenomen. Schaatser-wiel renner Herbert Dijkstra had de eerste kunnen zijn, maar hij kwam destijds in Seoul niet in actie voor de 100 kilometer ploegentijdrit, na in Calgary te zijn gestart op de 10.000 meter. Voor Drost was het even slik ken. Hij had als enige Neder landse bobsleeër aan twee Olympische Winterspelen wil len deelnemen. De sportschool houder, de oudste - hij wordt op de sluitingsdag 36 - van de Ne derlandse olympische ploeg, startte tien jaar geleden met Job van Oostrum in Sarajevo. „Leuk is anders, maar de beslissing is op een faire manier tot stand genomen", zei Drost. „Ik had het even moeilijk, maar De Wit was de beste. En het gaat uit eindelijk om het beste resul taat." Robert de Wit, deelnemer aan de Olympische Spelen van Se oul en Barcelona als tienkam per, bleef onverstoord onder het feit dat hij voor Nederland olympische geschiedenis heeft geschreven. „Ik leef een beetje mee met Drost. Maar het is een eerlijke competitie geweest", zei De Wit. „We wisten beiden dat er een verliezer zou zijn." OS OP TV VANDAAG - 16.50-17.20 Ned 2 IJshockey: Slowa- kije-ltaliê 17.30-18.30 BBC 2 IJshockey (Slowa kije-ltalièen Noorwegen-Finland), schaatsen (3000 m. vrouwen) en kunstrijden op de schaats. 17.30-19.00 EURO Special met alle in formatie. 19.00-22.30 EURO Kunstrijden op de schaats: verplichte kür mannen. 20.15-23.00 Did 1 Hoogtepunten van vandaag, ijshockey (Frankrijk-Zweden en Canada-VS) en kunstrijden op de schaats (verplichte kür mannen). 20.30-20.55 Ned 2 Hoogtepunten van de dag 21.00-21.55 Ned 2 IJshockey Frank rijk-Zweden (samenvatting), Canada-VS en kunstrijden op de schaats (verplichte kür mannen). 21.00-22.00 BBC 2 Kunstrijden op de schaats (verplichte kür mannen), Noord se combinatie en schaatsen (3000 m. vrouwen). 22.15-22.45 Ned 2 Studio Lilleham- 22.50-23.25 Ned 2 IJshockey Canada- VS (samenvatting) en kunstrijden op de schaats (verplichte kür mannen) 00.15-01.00 BBC 2 Kunstrijden op de schaats en ijshockey (Canada-VS en Zweden-Frankrijk) 00.30-01.00 EURO Special met alle in formatie 01.30-03.30 EURO IJshockey: Canada VS. 03.30-04.00 EURO Special met alle in formatie. 04.30-06.00 EURO IJshockey Slowa kije-ltaliê MORGEN 06.00-08.00 EURO Special met alle in formatie. 08.00-09.00 EURO Sk.ên Super G mannen. 09.00-10.00 EURO Kunstrijden op de schaats: verplichte kür mannen 09.35-09.55 Ned 2 Samenvatting van de vorige dag en vooruitblik op vandaag 09.50-17.50 Did 2 Rodelen (2 mans mannen), biathlon 15 km. vrouwen). Noordse combinatie (skispringen 90m schaatsen (1000 m mannen) en ijshockey (Duitsland-Rusland). 09.55-12.30 Ned 2 Rodelen: 2 mans mannen en biathlon (15 km vrouwen) 10.00-12.15 EURO Biathlon 15 km vrouwen 12.15-14.30 EURO Noordse combina tie: skispringen 90m 12.30-13.40 Ned 2 Noordse combina tie: skispringen 90m 13.45-15.25 Ned 2 Schaatsen 1000 14.30-15.45 EURO Schaatsen 1000 15.20-16.50 BBC 2 Kunstrijden op de schaats (ijsdansen). rodelen (twee mans), biathlon 15 km vrouwen), schaatsen 1000 m mannen en Noordse combinatie. 15.30-17.25 Ned 2 IJshockey Duits- land-Rusland en Noordse combinatie (skispringen 90m samenvatting). 15.45-16.30 EURO Noordse combina tie: skispringen 90m 16.30-17.30 EURO Rodelen 2 mans mannen. PROGRAMMA VANDAAG IJshockey 15.00 Sternare - lUhé B. 17.30 Frankri)k Z «reden B. 20 00 Canada Ver SU ten B. Kunstrijden: 19.00 Technische pro gramma mannen Noordse Combinatie Schaatsen: 4 00 ICC key: 15.00 Duitsland land Oosten" i* A. 20 gen A. Kunstrijder): 19

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25