Cassani slaat toe in bergetappe Boris Becker wil terug naar top-10 Oude vos Simon is springtop in Brussel te snel af Waterpoloërs AZC/Alphen in slotseconden langs PSV RVV herstelt zich net op tijd tegen Zevenhuizen Sport MAANDAG 14 FEBRUAR11994 M/ chef willem spierdijk, 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071 -356463 Tafeltennissers De Treffers onderuit leiden Terwijl de meeste regioclubs een 'rustpauze' van twee weken genieten, speelden de tafeltennissers van De Treffers uit Roelofarendsveen hun vooruitgespeelde duel tegen Alkmaar '71. Het bezoek aan Alkmaar eindigde voor de tweededivisionist in een kansloze 8-2 nederlaag. Slechts Rico van Veen wist zich na mens de Veners in dit geweld kranig te weren getuige twee ze ges. Voor Jos van der Veer en de meer defensief ingestelde Kees Vesseur bleek het tegen de voorlopige koploper na drie ronden dweilen met de kraan open. Ook de tweede divisie vrouwen van Docos namen een voorschot op de competitie en deden dat in de Morsch met een keurige 8-2 triomf op Hoonhorst 3. Hierdoor staan de Leidse vrouwen, die het de komende weken moeten doen zonder Karin Bunnig, op een riante eerste plaats. Het ver loren dubbel en een verliespotje van Bunnig werden prima ge compenseerd met louter winstpartijen van Manon Nijssen en Mirjam Bik. Joval wint opnieuw st Louis/Rotterdam Bokser Raymond Joval heeft ook zijn tweede profpartij gewonnen. In St Louis, Missouri, won hij door knock out in de eerste ronde van de Amerikaan Sewn Crowdes. Een overhandse rechtse zond de 32-jarige Crowdes, die met een 're cord' van twee gewonnen en twee verloren partijen de ring in stapte, naar het canvas. Het gevecht was afgesloten op vier ron den van drie minuten. Sotomayor weer erg hoog madrid Olympisch kampioen Sotomayor heeft in 1994 waar schijnlijk maar één tegenstander: zijn eigen wereldrecord van 2,44 meter. De Cubaan ging bij de internationale indoorwed- strijden in Madrid na zijn derde aanloop over 2,39 meter. Een verbetering van zijn beste prestatie zat er opnieuw niet in. In Wuppertal en Frankfurt mislukte het vorige week ook. Soto- mayors indoorrecord staat op 2,43. Surin onderscheidt zich madrid» De Canadese sprinter Bruno Surin onderscheidde zich vrijdagavond in Madrid op de 60 meter met een tijd van 6,50 se conden. Sneller was dit seizoen nog niemand. Surin versloeg on der anderen Leroy Burrell (6,53) en André Cason (6,58). De aan val van Irina Privalova op haar wereldrecord van 6,92 had geen succes. De Russin, die zondag in Wenen een mondiale toptijd op de 50 meter liep, ging wel binnen zeven seconden over de streep: 6,97. In Madrid was op 50 meter ook tijdwaarnemingsap- paratuur opgesteld. De 5,99 van vorige week bleef overeind. De Amerikaanse veteraan Greg Foster was ook in Spanje de beste op de 60 meter horden. Hij finishte in een goede 7,58 seconden. Mark McCoy (Can) en Arthur Blake (VSt) kwamen daar net niet Autocoureur verongelukt daytona beach De 47-jarige autocoureur Neil Bonnett is vrijdag tijdens een training voor internationale wedstrijden in Daytona verongelukt. Zijn bolide raakte met hoge snelheid een muur. De wagen werd onbestuurbaar door een olievlek op het wegdek. De veteraan stierf, vier uur na zijn ongeluk, in het ziekenhuis. Dode bij ijsspeedway berlijn De Italiaan Remo dal Bosco is zondag bij ijsspeedway- wedstrijden in Berlijn om het leven gekomen. De coureur kwam op het rechte stuk naar de Finish in botsing met de Fin Moisio. Daarbij kwam Dal Bosco zo zwaar ten val, dat hij ondanks inten sieve medische behandeling aan zijn verwondingen overleed. De organisatie besloot na het ongeval de wedstrijden te beëindi gen. Spanjaarden trekken zich terug na dood Antonio Martin 'Want daar hoor ik natuurlijk thuis De 'leeuw van Leimen' is weer terug: na een jaar droog te heb ben gestaan smaakte Boris Bec ker weer eens het zoet van de overwinning. In Milaan, waar hij ook al de sterkste was in 1987, 1989 en 1993, bedwong de als vijfde geplaatste titelhouder in de finale de linkshandige Tsjech Petr Korda: 6-2 3-6 6-3. Een dag eerder had Becker Stich-bedwinger Agenor versla gen. De jonge vader was uiter aard content. Hij voelde zijn vorm van dag tot dag verbete ren en kondigde aan terug te willen naar de top-10. ,,Want daar hoor ik natuurlijk thuis." Vooral de service-return liep in de beslissende set geweldig. Korda werd zo onder druk gezet dat hij de Duitser met een dub bele fout een beslissende voor sprong van 5-3 schonk. De Tsjech is in ATP-toernooi- en niet op zijn best. Sinds okto ber 1992 (Wenen) heeft hij geen toernooi gewonnen, terwijl hij wel in december vorig jaar de GrandSlam Cup in München won en een maand later met Ja- na Novotna de Hopman-Cup op zijn naam bracht. Vaderschapsverlof Het vaderschapsverlof dat Bec ker zich veroorloofde, wierp de Duitser op de wereldranglijst ver terug. Vorige week probeer de hij het weer eens in Marseil le, waar hij ondervond dat zijn concentratie het geen drie par tijen achtereen volhield. Daar werd onder leiding van Nick Bolletieri hard aan gewerkt. De Amerikaan was speciaal van zijn lennisschool in Linz overgekomen naar Milaan. ,,Dat heeft prima geholpen", aldus Becker. „Mijn vorm belooft veel voor de komende weken." Bec ker speelt in Stuttgart en treedt over een week aan in Rotter dam, waar hij zowel in het en kel- als dubbelspel uitkomt. In het dubbel aan de zijde van John McEnroe. De poolkoude die Amerika teistert, speelde het indoortoer- nooi van Memphis parten. Door Italië heeft de tweede week van het Europese wegsei- zoen overheerst. Davide Cassani won de Ronde van de Middellandse Zee, Stefano Delia Santa de Ronde van Andalusië. Een week na het succes van lean Paul van Poppel in de Ster van Bessèges bleven Nederlandse prestaties uit. Maarten den Bakker ein digde in Andalusië als ne gende. granada/marseille anp De 40e Ronde van Andalusië eindigde zondag in Granada in mineur. De dood van de Spaan se belofte Antonio Martin, ge zien als de opvolger van Miguel Indurain, drukte de stemming. Martin werd vrijdag tijdens de training doodgereden door een vrachtwagen. Zijn ploeggenoten van Banesto trokken zich terug uit zowel de Ronde van Andalu sië als de Ronde van de Middel landse Zee. Alle renners woon den zaterdag de begrafenis bij. Sportief gezien had de Spaan se wedstrijd na de koninginnerit van vrijdag met aankomst op de 2500 meter hoge Alto de Sierra Nevada niet veel meer te bie den. Delia Santa De 26-jarige Delia Santa, in Spaanse dienst bij Mapei-Clas, onderstreepte zijn superioriteit door zaterdagmiddag ook de korte tijdrit (6,8 km) in Jaen te winnen. Hij was enkele hon derdsten van seconden sneller dan de Rus Ekimov. De ochtendetappe van zater dag werd in een massasprint gewonnen door de Tsjech jan Svorada. Zondag werd de Itali aan Adriano Baffi sprintwinnaar be Mario Cippolini is het sprinten nog niet verleerd. In de Ronde van de Middellandse Zee won hij dit weekend twee etappes. van de slotetappe naar Grana da. Voor Baffi was het de derde zege in vier dagen. Cassani In de Ronde van de Middel landse Zee sloeg de 33-jarige Davide Cassani zaterdagmiddag toe in een korte maar zware etappe naar de top van de Mont Faron. De veteraan pareerde in de klim drie aanvallen van de Rus Evgeni Berzin, oud-wereld kampioen achtervolging bij de amateurs. De 19-jarige Belg Frank Vandenbroucke moest af haken door een lekke band. Cassani demareerde zelf op minder dan 500 meter voor de eindstreep en zette Berzin op 53 seconden. Zijn zege op de Faron werd omgeven door twee gewonnen sprints van zijn land genoot Mario Cipollini. Neef Vandenbroucke haalde zijn gram zondag met de overwin ning in de slotetappe. Hij is de neef van Jean-Luc Vanden broucke, ploegleider bij Lotto. In België wordt hij gezien als de opvolger van Eddy Merckx. De zoveelste. Zijn oom was het ook. „Laat mij eerst een paar grote ronden winnen plus een stel klassiekers en de regen boogtrui veroveren voor men gaat vergelijken", vond de kan didaat. Tijdens de zesde etappe van zaterdag kwam Nico Verhoeven ten val. De Brabander werd in het ziekenhuis van Hyères op genomen nadat hij tegen een vluchtheuvel viel. Verhoeven had even een blackout. Zijn ver wondingen lieten zich ernstig aanzien, maar beperkten zich tot kneuzingen aan ribben en heup. Na enkele uren mocht hij zich weer bij de andere renners in het trainingskamp van Au- bagne voegen. Fietsliefliebbers demonstreren voor veiligheid madrid npa Enige honderden fietsliefheb- ~W bcrs hebben zondagochtend met een demonstratieve fiéts-M tocht, die begon in het centrum van Madrid, campagne gevoerd voor betere veiligheidsmaatre gelen. De deelnemers eindigderj hun manifestatie per fiets ir Torrelaguna, op de plaats waai afgelopen vrijdagmiddag eeri v0 van de grootste Spaanse wieier- beloften, de neo-prof Antonio Martin Velazquez, bij een onge- leii luk om het leven kwam. ati Martin, die sinds begin di Or seizoen voor de Banesto-ploegdii van drievoudig Tour-winnaai tej Miguel Indurain reed, eindigde op tijdens zijn eerst Tour de France w< vorig jaar als twaalfde en wasAp daarmee de beste neo-prof. Al- w< gemeen werd hij in Spanje dem belangrijkste kandidaat ge-j ni noemd om de wielerkroon van de Indurain over te nemen. ge De 23-jarige Martin werd tijj Te dens een trainingsrit in de buurt ge van zijn Madrileense geboorte-jsn dorpje Torrelaguna geraakt ni door de rechter-achteruitkijk-j ni spiegel van een passerendé ge vrachtwagen. "Hij was op slag dood. Volgens de politie is déw; vrachtwagenbestuurder bij het d( passeren van Martin en een tv trainingsmakker niet voldoende uitgeweken. Martin droeg overi-j d< gens geen helm op het momenti van het ongeluk, maar sectie Vi heeft uitgewezen dat hij ook ir was overleden, als hij hoofdbe-j et scherming had gedragen. Vf De honderden fietsende de- D monstranten, voor het overgro-j b- te deel leden van amateur-wie- h' lerploegen, eisten zondag van de centrale overheid strengere maatregelen tegen autorijders, n die zich niets van hun tweewie- lerige verkeersgenoten aantrek- d' ken. De afgelopen vijf jaar zijn v' op Spaanse wegen meer dan C 1000 fieters en wielrenners onj a; het leven gekomen. V( brüssel anp De oude vos is zijn streken nog niet verloren. Hugo Simon, de 51-jarige Oostenrijker van Duitse afkomst, reed zaterdagavond de barrage van de wedstrijd voor de wereldbeker in Brussel als in zijn beste dagen. Niemand kon aan zijn prestatie op de rug van Apricot D tippen. Ook een topper als de vijftien jaar jongere Duitser Franke Sloot haak niet. De ex-Fries moest met San Patrignano Weihaiwej 0,36 seconden op Simon toegeven. Voor 4000 toeschouwers in de volledig bezette Jaarbeurshal 12, stal de grijzer wordende Simon met zijn grijs geboren hengst de show in de elfde wedstrijd van het Europese circuit voor de we reldbeker. Eerder had Simon met een ander paard, Amaretto D, in Brussel laten zien in grote vorm te steken. Hij greep ook de Grote Prijs van de stad Brussel. Sloothaak mocht na Simon starten. Maar de stijlvolle Duitser beet zijn tanden stuk op de tijd die de kleine Oostenrijker er uit had geperst. Hij bleef op 29,80 seconden steken waar Simon in 29,44 zonder fouten was rondgekomen. Als Sloot haak zou hebben gewonnen had hij een forse prijzenslag geslagen. In het kader van de strijd om de Grand Slam Cup, waarin de Duitser al een zege behaalde in Berlijn, zou een tweede over winning een bedrag van 110.000 gulden hebben opgeleverd. Nu werd Simon na Sloothaak en de Brit Michael Whitaker (Londen) de derde winnaar in het kader van de Grand Slam Cup. De slotwed strijd is medio maart in Parijs. In de World-Cupwedstrijd speelden in Brussel alleen ex-Nederlanders een rol. Achter Sloothaak werd de voor Italië startende Jarry Smit met Con- stantijn derde. Hij bleef ook foutloos, maar was aanzienlijk langzamer: 31,21 seconden. Beste 'echte' Nederlander was Jos Lansink, die met Bol- Ivorms Easy Jumper zesde werd. Voor de Twent hoeft het in het circuit voor de wereldbeker momenteel niet zo nodig. Hij staat; er in het tussenklassement al geruime tijd goed voor. Met een totaal van 96 punten uit elf van de c veertien voorwedstrijden is de Twentse ruiter al lang verzekerd van een plaats in de finale, die halfj maart in Den Bosch wordt gehouden. Eric-van u der Vleuten werd met Olympic Baltazar zevende. Lansink maakte één springfout, Van der Vleutenj twee. Bij de eerste tien in het tussenklassement voor de wereldbeker bevinden zich ook de Nederlan- t ders Jennie Zoer (achtste), Piet Raymakers en Van der Vleuten (gedeeld tiende). I, de ijzige wind was het onmoge lijk de hal, waarin gespeeld werd, enigszins op temperatuur te krijgen. Als gevolg daarvan gingen de partijen van vrijdag niet door. Haarhuis Paul Haarhuis trad zaterdag morgen voor de kwartfinales aan tegen Todd Martin. De Amerikaan, die de finaleplaats van vorig-jaar als springplank gebruikte voor een sprong naar de top-10, won de eerste set met 6-1, verspeelde de tiebreak van de tweede set met 7-9 en won die van de derde met 7-2. De finalist van de Australian Open vervolgde zijn optreden enkele uren later tegen de niet- geplaatste Alex O'Brien en won ook dit treffen: 6-3 4-6 7-5. Brad Gilbert, een expert als het erom gaat met lelijk spel te winnen, bereikte in de andere helft de finale heel wat sneller: eerst versloeg hij titelhouder Jim Courier met 6-4 6-4 en ver volgens Patrick McEnroe met 7- 6 6-1. Voor de 32-jarige Ameri kaan was het voor het eerst sinds vier jaar dat hij weer eens een eindstrijd haalde. Vooral de wijze waarop hij met trage bal len vol slice klachttennisser Courier tot fouten verleidde, was frappant. Chicago Een andere grote naam kon het in Chicago niet bolwerken. Martina Navratilova zag zich al in de kwartfinales uitgeschakeld door Magdalena Maleeva (4-6 3-6) en was daarna alleen nog in het dubbelspel met Manon Bollegraf te aanschouwen. De enorme bijval van het publiek bracht de 37-jarige veterane uit haar evenwicht. Maar daar maalde Navratilova niet om: „Het was een reusachtig gevoel op zo'n manier te worden ge- eerd. Dan doet het er niet meer toe of je wint of verliest." Het winnen had zo veel van Maleeva gevergd, dat de Bul gaarse in de halve finales bij een achterstand van 6-7 0-2 tegen Chanda Rubin opgaf. Daarmee werd een Oosteuropese finale op Amerikaanse bodem voorko- leiden» wimsiera waterpolomedewerker AZC/Alphen heeft zich ge plaatst voor de finale van de KNZB-beker. Dat ging niet zon der slag of stoot. Tegenstander PSV dolf pas in de laatste mi nuut het onderspit. Bob Brebde schoot 18 seconden voor tijd de 8-9 eindstand op het scorebord. Een te lakse instelling bracht AZC in verlegenheid. PSV bivak keert in de onderste regionen van de hoofdklasse en is nor maliter geen tegenstander voor de play-off-kandidaat. De start van PSV was echter overrompe lend. In 'no time' bouwden de manschappen van Jos Bosch een 4-1 voorsprong op. Trainer Fred Kransstauber besefte dat Europees polo op de tocht kwam te staan en droeg zijn spelers op het tempo hoog te houden. Dat sorteerde effect want zonder het taaie PSV echt van zich af te Schudden kon AZC het kwaliteitsverschil in cij fers uitdrukken (5-7). De laatste periode was spannend. PSV le verde nog een krachtsinspan ning en kwam op gelijke hoogte (8-8). De ploegen leken af te stevenen op een verlenging. Bob Brebde stak daar een stokje voor. In de finale wacht lands kampioen AZPC als tegenstan der. Scores Alphen: John Jansen, Joeri Stoffels en Kimmo Thomas (2), Bob Brebde en Mark Her mans (1). Eersteklasser Vivax voegde zich bij de iaatste vier van de Beker- 2-competitie. Zonder veel; moeite werd tweedeklasser' Nijmegen met een 7-4 neder laag huiswaarts gestuurd. De zege had hoger uit kunnen val len als de Oegstgeestenaren inj het laatste bedrijf niet op de so lotoer waren gegaan. Serge| Dietz scoorde drie keer. De vrouwen van de Zijl zijn in vorm. Na een aantal sterkeI overwinningen in de competitie' is het team van Otto Kolling opk op dreef in de beker. De reser ves van OZPC werden met 9-5 verslagen. Laura Westdijk (3), Danny Dubbeldeman (2), Dou ce van Beukering, Mariska van Beukering, Julia Kortekaas en Maaike Parrel scoorden de Leidse doelpunten. VCS zorgt voor verrassing Manuela Maleeva-Fragniere n op haar naam. men, want in de andere halve eindstrijd won de als zesde ge plaatste Natalja Zvereva (Wit- Rusland) met 6-3 7-6 van Lori McNeil. Manuela Maleeva-Fragnière dat met een finalewinst op de sloot haar tenniscarrière af met open Aziatische kampioen een toernooi-overwinning. De schappen. Maleeva wees Iva geboren Bulgaarse, oudste van Majolie in drie sets terug: 6-1 4- drie tennissende zusjes, deed 6 7-5. .leiden «gerrenes volleybalmedewerker In de promotieklas blijkt RW elke week toch problemen te hebben om de juiste motivatie te vinden om de veelal zwakke ploegen weg te vegen: nu lukte het net op tijd met Rentokil- /ZVH 3; 1-3. VCS verraste aan genaam met een keurige 3-2 winst op Skania. Rentokil/ZVH 3-RW 1-3 (12- 15, 15-10, 13-15, 10-15) RW startte met Martin Broere naast het team, maar met Mar cel Aernoutse, die weer kon trai nen en dus opgesteld werd. In de derde leek het fout te gaan; pas bij een achterstand van 13-6 realiseerde de ploeg zich, dat het anders moest. Op zo'n mo ment, als het er echt op aan komt, blijkt RW tot veel in staat en het lukte zelfs nog de set winnend af te sluiten. VCS-Skania 3-2 (15-4, 12-15, 17-16, 9-15, 15-12) De derde spelperiode was veruit de spannendste en met 40 mi nuten de langste. Om en om werd een voorsprong genomen en bij 7-10 moest een wissel (Dennis Verwey voor Hans Geerlings) hulp bieden. Met Eric van Seggelen als goede pas ser en Dick van Elk als afmaker liep VCS naar 14-14. In de adembenemende slotfase kwam Geerlings weer in de ploeg om meer blokkracht te krijgen. Die ingreep bleek suc cesvol en VCS kwam op 2-1. In de vijfde set liep VCS punt voor punt uit naar 10-7; bij die stand j ging bij Skania de hoofdaanval ler eruit met een blessure. Datl was het breakpunt en VCS liep naar de winst. Ridderveld - Voy 1-3 (13-15, 15-13, 7-15, 12-15) De vrouwen van Ridderveld konden twee sets goed bijblij ven in een gelijkopgaande strijd, maar zagen de scheids rechter in de derde ineens zijn norm verhogert, met als gevolg dat de meeste set-ups van de spelverdeelster afgefloten wer den. In de vierde set ging Anne- marie van Winsum de spelver- deling verzorgen. Dat liep goed tot 12-6, toen zakte de pass wegj en liep Voy in tot 12-12. De be zoekers drukten vervolgens door naar de overwinning.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24