niet op Katwijk heeft aan 'zeventje' voldoende Marken in matige vertoning Quick Boys geeft moed FC Lisse wint dik van J Noordwijk: 'Dit hadden we zo ontzettend nodig' Sport 5 m MAANDAG 14 FEBRUAR11994 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 j Tweede uitzege bij ARC Kanbier verzilverde met het hoofd al heel vlot nagenoeg on gehinderd (Van Zwam: „Ze stonden bij ons te slapen.") een vrije trap van Otte: 1 -1En tien minuten later stond Quick Boys al voor. Martin Steenvoorden stuurde Albert Kooy het bos in en vond Kanbier vrij bij de tweede paal: 1-2. De pupillen van Van der Zee bleven domi neren, op zoek naar een grotere voorsprong. Na een onvoorstel bare misser van Kanbier en een niet toegekende strafschop (Dijkman vloerde Kanbier), kwam de 1 -3 er ook inderdaad. Steenvoorden scoorde na een combinatie tussen Aandewiel en Floor van Duyn. Vlak voor tijd kwam ARC bij toeval nog op 2-3. Robin Leunissen doelpunt te op aangeven van Frank Bloemheuvel. Het goede gevoel der Katwijkers werd door de late goal niet aangetast. ARC - Quick Boys 2-3 (1-0). 14. Boer 1-0, 48. Kanbier 1-1, 57. Kanbier 1-2, 79. Steenvoorden 1-3, 87. Leunissen 2- 3. Scheidsrechter: Kaland. Toeschou wers: 1500. Gele kaarten: Bloemheuvel en Leunissen (ARC), Heeringa (Quick Boys). ARC: Tuinenburg; Van der Weiden (Van der Vlist), Dijkman, Kooy. Bloem heuvel; Van Meggelen. Van der Meer (Leverock), Van Arnhem; Boer, Key, Leunissen. Quick Boys: Ruwaard; Rog. Heeringa, Van Dijk, Van der Plas; Jaap van Duyn, Otte. Aandewiel, Floor van Duyn; Steenvoorden, Kanbier. KATWUK GERT-JAN ONVLEE Katwijk had zaterdag aan een 'zeventje' voldoende om de te genvaller van Rozenburg een week eerder (2-2 gelijkspel) weg te poetsen. Volendam, evenals Rozenburg een ploeg die onder de rode streep vertoeft, werd op De Krom met 5-1 afgeserveerd. Overtuigend ogende cijfers die de waarheid echter niet volledig konden verhullen. De Katwijkse titelkandidaat is nog lang niet in de grote vorm van voor de win terstop. Dat de mannen van trainer Kees Guyt desondanks een rui me voldoende scoorden tegen Volendam, dankt Katwijk aan de getoonde instelling. Waar de ploeg zich in en tegen Rozen burg van een wat al te gemak kelijke zijde toonde, stond er zaterdag weer een elftal dat be reid was om zich negentig mi nuten in te spannen. En dat was tegen Volendam voldoende voor vijf treffers en een veel voud aan kansen. Het was zaterdag aan Katwijk duidelijk te zien dat er iets goed te maken viel. Het nog andere Oranje van Volendam (zaterdag in een merkwaardige paars-wit- zwarte combinatie over het veld gaand) werd onmiddellijk op de eigen helft neergezet, maar kwam in de zesde minuut wel bijna op voorsprong. Nico Buis mocht net over de middenlijn een vrije trap nemen na een overtreding van Henry Pouw. Doelman Teun van Duyvenbo- de stelde zich logischerwijs in op een hoge bal voor het doel, maar Buis besloot anders. Ge holpen door de straffe meewind joeg de Volendammer het leer ineens op de Katwijk-goal. Via de vingertoppen van van Duy venbode en de binnenkant van de paal bleef de bal nog net in het speelveld. Merkwaardig Kwam Van Duyvenbode op dat moment nog met de schrik vrij, in de 32ste minuut was dat niet het geval. De vrije trap van verre afstand was nu van Peter Tuip. De bal zeilde over alles en ie dereen heen en leek een een voudige prooi voor de Katwijkse keeper te gaan worden. Totdat het leer na de eerste stuit zo van richting veranderde dat Van Duyvenbode alleen nog maar kon toekijken hoe de bal in zijn goal verdween. Een merkwaar dige treffer zonder al te veel ge volgen, omdat de thuisclub op dat moment al een 2-0 voor sprong had. Carlo van Zeist (in koppend na een door Pim Lan- geveld ook al met het hoofd ver lengde hoekschop van Kees Krayenoord) en Krayenoord zelf (beheerst inschietend na een voorzet op maat van Marco van der Plas) hadden reeds ge scoord. Nadat Krayenoord vlak voor de pauze nog een verwoestende uithaal op de binnenkant van de paal had zien belanden, ont deed Katwijk de partij direct na de pauze wél vrijwel van alle spanning. Jan Tuip, de kwetsba re rechtsachter van Volendam, werd weer eens gedold en Lan- geveld maakte alleen voor doel man Cor Verhoeven geen fout. De technisch vaardige gasten persten er vervolgens weliswaar nog een soort offensiefje uit, maar de Katwijkse defensie bleef eenvoudig overeind. Iets wat bepaald niet van de Volen- damse afweer kon worden ge zegd. Ook al omdat het mid denveld van de gasten nauwe lijks vat kreeg op de harmonica die Katwijk ook op mindere da gen kan zijn, ontstonden keer op keer overtal situaties voor het doel van Verhoeven. Die er uiteindelijk niet ontevreden over mocht zijn dat de teller van Katwijk op vijf was blijven ste ken. Diagonaal De Volendamse doelman be hoefde zichzelf ook niets te ver wijten. Na bij de eerste drie goals al vrijuit te zijn gegaan, deed hij dat ook bij de vierde. Sterker nog: de door Langeveld in stelling gebrachte Hans Zwaan stuitte eerst nog twee keer op de dappere Verhoeven, voordat de 4-1 een feit werd. Zoals bij de Katwijkse nummer vijf eveneens niemand verwij tend naar de sluitpost keek. Te recht. Zelden zal Kees Krayenoord een bal met links zo goed en vol hebben geraakt als zaterdag. Zelden ook zal hij die bal zo schitterend diagonaal in het vijandelijke doel hebben zien verdwijnen. Met Arie van Beele voor Pouw en Stefan Roodakkers voor De Ridder freewheelde Katwijk ver volgens naar het einde. In de wetenschap dat het fiasco van Rozenburg was weggewerkt. Maar ook in het besef dat de grote vorm nog niet terug is en dat dus zaterdag in Amsterdam tegen Ajax opnieuw goed en ge- concenteerd op de kleintjes zal moeten worden gelet. Katwijk-Volendam 5-1 (2-1). 22. Van Zeist 1-0, 30. Krayenoord 2-0, 32. Peter Tuip 2-1, 47. langeveld 3-1, 73. Zwaan 4-1, 77. Krayenoord 5-1. Scheidsrechter: Karremans. Toeschou wers 1000. katwijk: Van Duyvenbode, Van Zeist, Pouw (Van Beele), lange maat. De Kroon, Van der Marei, lange veld. Van der Plas. Krayenoord. Zwaan, de Ridder Roodakkers) Jeffrey Stolk maakt het enige doelpunt voor Noordwijk in het duel met Rijnsburgse Boys. Menno Vaartjes probeert het nog te verhinderen. toch een doorbraak te forceren. Dat lukte niet, net zomin als het de Noordwijkse spitsen Aboiko- ni en Pitti lukten om de kansen in de counter te benutten. Voor Rijnsburg zijn de kansen op een topklassering wel verke ken na drie nederlagen op rij. „Uitgangspunt was een vierde, vijfde of zesde plaats. Daar spe len we nog steeds voor," dacht Kiebert hardop. De trainer kijkt echter ook met lichte ongerust heid naar de ploegen onder hem op de ranglijst. „Want die pakken steeds meer punten." FOTO LOEK ZUYDERDUIN Rijnsburgse Boys: Schol. Iloogervorst. Van Duijn. Heemskerk, De Haan. Vaartjes, Kiaassen (Wesselius), De Ruy- ter. Vonk. Faber. Buis (De Ijouw). Noordwijk: Van Heusden, Van Stave- •n. I oescnouwers: 1500. Gele kaar ren. De Ridder. Stolk. Van Houten, i: Heemskerk (Rijnsburgse Boys) en Scheurwater, Bakker, Smits, Bloem ii Houten (Noordwijk). (Barnhoom), Aboikoni. Pitti. van Lisse als in dat van Marken, dat om uiteenlopende redenen een half elftal had thuis gelaten. Ook qua kansenhielden de ploegen elkaar in evenwicht. Het enige verschil was dat de bal er aan Markense kant twee keer invloog. Bij de eerste treffer profiteerde Jelle Visser van doorkoppen van Bert van Duy venbode. Kort voor rust kreeg Rene Ras van de Marken-defensie alle ge legenheid een hoekschop van Vermin tot het tweede doelpunt van Lisse te promoveren. Ook bij goal nummer drie verleende Marken alle medewerking. Ver dediger Erik van Geemen pakte na een verkeerd uitgevallen sli ding het been van Vermin vast, een domme actie die met een penalty werd bestraft. Eerder, toen Ras gehaakt werd, had ar biter Huyssen nog geweigerd de bal op de stip te leggen. Visser had geen enkele moeite met de strafschop, die het laatste verzet bij Marken brak. Dat het na de 4-0 van Vermin ook nog 5-0 werd, dankte FC Lisse aan Ras. Hij bracht in blessuretijd zijn seizoentotaal op dertien goals. Een tegenval ler voor de titelkandidaat was het uitvallen van verdediger Emiel Wajer. Hij raakte op nieuw aan zijn enkel gebles seerd. Bröring: „Ik geef toe dal we wel eens beter gevoetbald hebben. Een van de positieve punten vond ik het optreden van Barry Opdam en Adriaan Smith, beiden jongens van achttien jaar. Zij hebben Ralph Polman en Leon van der Zwet goed vervangen." FC Lisse-Marken 5-0 (2-0). 13 Visser 1-0, 39. Ras 2-0, 82. Visser 3-0 (straf schopi. 87 Vermin 4-0. H3. Ras 5-0 Scheidsrechter: Huyssen. toeschou wers: 1200. Gele kaart: Schipper (Mar- FC Lisse: Kooistm. I Vermeulen. Spruyt. Smith (Broekhui/en). Wajer MmmmM Rm i Brad 1 Ipdm Visser, Van Duyvenbode. Vermin. Oefenwinst Alphense Boys LEIDEN Hoofdklasser Alphense Boys ging op oefenbezoek bij eersteklasser Rijswijk en sloot het duel af met een simpele 1-3 winst. Nadat er aan Alphense zijde diverse kansen genoteerd konden worden was het Peter Ou- werkerk die 0-1 scoorde. In de tweede rondgang schoot Sander Beuk de tweede treffer op het bord. Rijswijk deed nog wat terug, maar al snel daarna stelde Pieter Van Zoest de 1 -3 vast. Roodenburg ging giste ren op hezoek bij RKAW. De ploeg van Eelco Filemon nam op het zware veld een 1-0 voorsprong bij rust, maar stelde daarna een ver diende 1-4 zege orde op za ken. Het was volgens trai ner Eelco Filemon een leu ke open wedstrijd. „Wij hadden uiteindelijk toch meer kwaliteit". Peter Pret scoorde 1 -0. Na de rust wa ren het achtereenvolgens Marcel van den Burg, Paul Pikaar en Richard Gottmer die het verschil aan de (koude) dag legden. Vierdeklasser De Sleutels oefende tegen Ter Ixrede, dat gehandicapt aan het duel begon. De belabberde strijd eindigde niettemin.in een nipte 4-3 zege voor de Sassenheimse ploeg. Het oefenduel tussen VCL en Oegstgeest eindig de in een verdiende 2-1 overwinning voor de ploeg van Frans Sjardijn. Doordat Oegstgeest met een geha vend elftal aantrad werd de derdeklasser veelvuldig op eigen helft vastgezet. Door de vele gemiste kansen van scherpschutter Marvin Ja mes bleef de schade be perkt tot 2-1. Peter Budding tekende namens Oegstgeest voor de 0-1 ruststand, ter wijl Peter Gijsman en Frans van der Heiden voor VCL na de thee succesvol waren. ALPHEN a/d RUN NICK VERWOERD J VOETBALMEDEWERKER 1 Quick Boys voelde zich zaterdag [j op sportpark Zegersloot als een J vis in het water. De Katwijkers, 4 die zich doorgaans alleen in ei- 2j gen omgeving thuis voelen, 4 werden door thuisclub ARC dan 'I ook gastvrij onthaald. De Ra it cing stelde de bezoekers met 3 name na rust in de gelegenheid om lekker te ballen en die geste 3 werd door de blauwwitten op 2 prijs gesteld. Dankbaar haalden zij de tweede uitzege van dit 1 seizoen binnen: 2-3. J Zodoende herstelde Quick Boys zich van de zwakke resul- J taten, die de laatste weken wer- j den behaald. Na de nederlaag at tegen Lisse en het eerste punt- j°J verlies op Nieuw Zuid in het du id el met Excelsior was de formatie la] van Hans van der Zee ook hard aan een succesje toe. Logisch 'a| dat Van der Zee in z'n nopjes was. „We hebben eindelijk weer fa] eens uit gewonnen. De laatste overwinning in een uitwedstrijd J dateert van september, tegen el Kozakken Boys. Wat de thuis- H wedstrijden betreft zijn we met u0 maar een verliespuntje kam- 1 pioen van de afdeling. Dat zit a wel goed. Als we nu volgende y week bij Huizen deze lijn eens 3 door weten te trekken, kunnen we misschien weer naar boven kijken", toonde hij zich optimis tisch. De kloof van zes punten tussen zijn ploeg en koploper Katwijk acht Van der Zee niet onoverbrugbaar: „Voor mij is het gat maar vier punten, want we moeten nog tegen Katwijk. Twee punten hebben we dus in eigen hand. En wie zegt dat Kat wijk blijft winnen?" Hoop doet leven. Dat geldt ook voor ARC, dat na de winter- pauze allerbelabberdst voor de dag kwam. Tegen Quick Boys leed de brigade van Wim van Zwam de vierde nederlaag op rij. Daardoor is de Racing in de gevarenzone beland. Van Zwam: „We zitten in de hoek waar de klappen vallen. Door een aantal blessures en schor singen heb- ben we aan kwali teit ingeboet. We zullen het nu met vechtvoetbal moeten doen. Dat heb ik tegen Quick Boys echter gemist. Als beide teams voltallig zijn, komen we al kwa liteit tekort en nu wij verzwakt waren was dat nog meer het ge val. Met agressiviteit kun je dat dan compenseren, maar dat hebben we helaas, vooral in de tweede helft, niet gedaan." De rood-zwarten, die het zon der de geschorste Lammers en de geblesseerden Bos, Wouters en Hoogendoorn moesten stel len, kwamen wel goed uit de startblokken. De Alphenaren waren in de beginfase feller dan de aanvankelijk mat acterende Katwijkers. Door een gruwelijk misverstand tussen Quick Boys doelman Marco Ruwaard en Jaco Heeringa werd de Alphen se dadendrang na een kwartier tje beloond. Heeringa wilde de bal simpel op Ruwaard terug koppen, maar had niet gezien waar de goalie zich bevond. De bal verdween nu langs de uitge lopen Ruwaard richting doel, waar Johan Boer present was om 1 -0 in te tikken. De openingstreffer vormde voor de bezoekers het sein om de allengs tammer spelende Alphenaren langzaam maar ze ker de duimschroeven aan te draaien. Aan de hand van Edwin Otte werd ARC terugge drongen en ging de Katwijkse équipe op zoek naar de gelijk maker. Kansen voor Floor van Duyn, Hans van der Plas en Ot te leverden evenwel geen doel punt op. Na een prachtige aan val met een briljant overstapje van Floor van Duyn kwam in de slotminuut van de eerste helft Gert Aandewiel nog helemaal vrij voor het doel. Hij miste jammerlijk. Na de thee stonden de Kat wijkers wel op scherp. Fred 2 G LISSE CHRIS HARTMAN li MEDEWERKER 3 Nederland is zo ongeveer het 3 enige voetballand, waar winnen alleen niet genoeg is. De sup- 0 porters eisen ook nog aantrek- kelijk voetbal van hun favorie- ten. Wat het winnen betreft be- 55 diende FC Lisse zijn aanhang 4 zaterdag op maat (5-0 tegen 3 Marken), op het tweede front schoot de ploeg van trainer Brö ring echter tekort. Want op een paar leuke acties in de slotfase na viel er weinig te genieten op sportpark T er Specke. De waarheid gebiedt te zeg gen dat de vierde treffer veel goedmaakte. Drie minuten voor het einde van de reguliere speeltijd toverde FC Lisse een •aanval op het tapijt, die in de eredivisie niet zou hebben mis staan. Op de manier zoals het hoort (een keer raken) werd de bal via diverse schijven vanuit de defensie naar het vijandelijke strafschopgebied getranspor teerd. Aldaar stond Robert Ver min klaar om het speeltuig ach ter de zwakke doelman Rob de Loor te werken. Dat FC Lisse de eerste helft met een 2-0 voorsprong afsloot, was meer geluk dan wijsheid. De nummer twee van de rang lijst, met de jongelingen Barry Opdam en Adriaan Smith in de basis, imponeerde in deze pe riode geen moment. Er zat net zo weinig structuur in het spel Hoogstandje van Hans Zwaan. Aanvoerder Henk Langemaat (rechts) zal zien dat de actie geen succes ople- H vert. FOTO HENK BOUWMAN RB valt weg uit kopgroep 2 Noordwijk kan degradatie- 2 voetbal spelen. De Noord- wijkers - gevaarlijk dicht bij |J de rode streep gekomen - Jj troefden Rijnsburgse Boys -c zaterdag een helft op inzet af en dat was voldoende voor de 0-1 overwinning. 2 Een zeer belangrijke zege he voor de ploeg van Henny (e( Schipper. „We hadden dit zo ontzettend hard nodig", !ir klonk het na afloop in het Noordwijk-kamp. 4 RUNSBURC WILLEM SPIERDUK 4 De zege kan Noordwijk voor g® een belangrijk deel op het conta en van doelman Arjan van Heus- |u den schrijven. De keeper was in ar de eerste helft twee keer niet te 3 passeren toen Vonk en Faber al- leen voor het doel verschenen en tikte in de tweede rondgang d! een fraaie kopbal van Hooger- [J vorst uit de hoek. m Maar één keer werd Van Heusden gepasseerd. Martin de 3[ Louw ging in de tweede helft al- ui leen op de keeper van Noord- wijk af, trok wel om de Noord- wijk-goalie heen, maar zag An- dré de Ridder de bal nog van de lijn tikken. Van Heusden heeft zelf ook het idee dat hij in topvorm ver keert. De Noordwijk-keeper liep 'al eens stage bij de Engelse tweede-divisionist Port Vale en hoorde afgelopen week dat de Engelsen opnieuw belangstel ling hebben. Een overgang van Van Heusden zou betekenen dat na Rob van Dijk en Arjan van der Sar opnieuw een keeper van de Duinwetering naar het profvoetbal verdwijnt. Behalve defensief zat het bij Noordwijk de eerste helft ook aanvallend goed in elkaar. De ploeg had ook nogal wat aan vallende ingestelde spelers in de basis staan. Rechtervleugelver dediger Kees Smit (blesure) en voorstopper Ted Verdonkschot (schorsing) ontbraken en daar door waren André de Ridder en Jeffrey Stolk in de verdediging •terecht gekomen en speelde Pa trick Scheurwater als rechtshalf. Het bleek bepaald geen ver zwakking voor Noordwijk. De 19-jarige De Ridder was zelfs een van de beste mensen bij Noordwijk en Stolk kan zelfs na een half uur spelen de 0-1 intik ken. Frank Aboikoni kreeg daar na nog dotten van kansen op meer, maar de Rijnsburgse de fensie bracht twee keer op de doellijn redding. Omdat Noordwijk in die eer ste helft verzuimde om ruim af stand te nemen, ging de ploeg nog een moeilijke tweede helft tegemoet. De thuisploeg speel de veel agressiever dan voor rust. „Wil je in deze klasse wed strijden winnen, dan moeten er elf spelers met een goede instel ling in het veld staan. Dat was in de eerste helft niet zo. Spelers als Bakker en Van Staveren wonnen alle duels. Na rust heb ben we er wel met het hele elftal voor geknokt", stelde de trainer van Rijnsburgse Boys, Rob Kie bert. De extra agressie van Rijns burgse zijde leverde de ploeg een enorm veldoverwicht op en één dot van een kans voor Mar tin de Louw. Verder waren er niet echt uitgespeelde kansen voor de thuisploeg. Dat kon ook moeilijk omdat Noordwijk zich massaal voor het doel van Van Heusden terugtrok. Met hoge ballen in de richting van Heemskerk en invaller Folkert Wesselius probeerde Rijnsburg T SCHA* Martin Steenvoorden is zijn bewaker Paul Dijkman te snel af. De ARC'er probeert hem aan zijn shirt nog terug te trekken. FOTO JAN HOLVAST

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21