Voorschotenaren eisen geld van bouwer flats Zoeterwoude wil huizen bouwen voor eigen inwoners Warmondse feestvierders doen er schepje bovenop vari lentijri Regio Grond nog te drassig voor aanleg golfbaan -ssintratuir Alphenaar speelt met vuur in politiebureau DONDERDAG 10 FEBRUARI 1994 Vijfenveertig woningen te laat opgeleverd StCV radio- Vijfenveertig Voorschotense woningeigenaren liggen in de clinch met de bouwer van hun huizen, Slokker Vast goedontwikkeling. Stokker leverde in 1992 twee woning complexen in de nieuwbouwwijk Starrenburg te laat op. De bewoners eisten een schadevergoeding en brachten de zaak voor de Raad van Arbitrage voor de Bouwbedrij ven. Als ze de zaak winnen, dan kunnen zij ruim twee ton onder elkaar verdelen. voorschoten judy nihof De bouwmaatschappij beloofde de twee complexen aan de Jan Wagtendonkstraat en de Cor van Osnabruggelaan met in to taal 49 woningen in juni '92 op te leveren. De eerste bewoners konden echter pas drie weken later hun huis in. Sommigen moesten zelfs ruim drie maan den wachten. In het Dure visuitrusting gestolen wassenaar Uit een schuur bij een huis aan de Dr. Duetzlaan in Wassenaar is in de nacht van dinsdag op woensdag een dure visuitrusting gestolen. Onbekenden forceerden het slot en na men een uitgebreide set visspullen mee. De uitrusting heeft een waarde van 7000 gulden. Dief aan de haal met auto voorschoten Een pick-up-truck is in de nacht van dinsdag op woen'sdag gestolen van het John F. Kennedyplatsoen in Voor schoten. De twee jaar oude auto met laadbak is 20.000 gulden waard. Verkeerscontrole in Zoeterwoude zoeterwoude Achttien automobilisten zijn gistermiddag betrapt tijdens een verkeerscontrole op de Nieuwe Weg in Zoeterwou- de-Dorp. Zeven van hen reden te hard, negen droegen geen gor del en twee haalden in op een plek waar dat niet mag. Ontmoeting met Progressief Oegstgeest oegstgeest De nieuwe politieke partij Progressief Oegstgeest praat op dinsdag 15 februari met leden en belangstellenden. Het samenwerkingsverband tussen PvdA en Groenlinks houdt van 20.00 tot 21.00 uur een 'inloopavond' in het multifunctioneel centrum 't Groot Proffijt aan het Boerhaaveplein. Mensen die niet zelf naar het centrum kunnen komen maar wel vragen wil len stellen, kunnen die avond bellen: 071-170557. was vastgelegd dat Slokker de huizen binnen 200 werkbare dagen zou opleveren. Daar zat Slokker ver overheen. Als vuist regel in de bouw geldt dat tien procent van zo'n bouwperiode 'onwerkbaar' is, vanwege slecht weer. De bewoners vonden het vreemd dat Slokker zeventien procent opvoerde, terwijl het bovendien een zachte winter Slokker heeft de bewoners overigens nooit op de hoogte gesteld van de vertraging. Het is dat sommige kopers af en toe een kijkje namen op de bouw- plek. In mei '92 zagen zij de bui al hangen. ,,Toen ik zag dat ze het niet zouden redden, hebben we nog een brief gestuurd met het verzoek om extra mensen bij de bouw in te zetten", aldus een van de kopers. Hierop kwam geen reactie. Na de ople vering besloten de 45 kopers om het er niet bij te laten zitten. Er volgde een briefwisseling, waarin Slokker ontkende te laat te zijn met de oplevering. Het bedrijf probeerde de bewoners uit te leggen dat er een groot aantal dagen niet kon worden gewerkt vanwege het slechte weer. De bewoners haalden er op hun beurt de gegevens bij van een weerstation in Valken burg. Slokker begon nattigheid te voelen en probeerde de zaak met de bewoners te schikken. Eerst met een bedrag van 50.000 gulden, en toen dat niet lukte met 80.000 gulden. Ook daarmee namen de bewoners geen genoegen. De bewoners verwachten dat Slokker uiteindelijk nog dieper in de beurs zal moeten tasten, maar ze zijn nog in afwachting van een uitspraak van de Raad. Een schikking tijdens een zitting vorige maand liep op niets uit, omdat de bewoners ruim twee ton eisten en Slokker slechts 150.000 gulden wilde betalen. De Raad doet in maart uit spraak. Voorschotenaren moeten wachten klanten vind ik het buitenge woon sneu." Van der Velden, die overal in Nederland golfba nen aanlegt, kan vrijwel nergens in Nederland iets uitrichten. „Alleen in Zeist kan ik verder. Maar dat is heel andere grond. Zandgrond. Op Ameland heb ik me ook teruggetrokken." Vol gens Van der Velden heeft pas één van de ruim vierhonderd inschrijvers afgehaakt uit onge noegen over de vertraging. Ove rigens hoeft het inschrijfgeld pas een maand voor de opening te worden betaald. Van der Vel den kan wel verder met de voorzieningen om het golfter rein heen. „De tuin om het clubhuis is klaar, het terras bij na." Wanneer de golfbaan klaar is, durft Van der Velden niet te zeggen. „Als ik de natuur volg, komt er straks een droge perio de. Dan ben ik binnen een maand klaar." Wie in Voorschoten wil gaan golfen, moet nog altijd geduld hebben. De werkzaamheden aan de negen-holes-golfbaan, die wordt aangelegd bij zwem bad Het Wedde, liggen vrijwel stil. De grond is nog steeds te nat en dus te zacht om er met machines overheen te gaan. „Als er anderhalve week geen regen valt, kan ik verder", zegt initiatiefnemer Bram van der Velden. Hoewel de regen de laatste weken niet aan één stuk door met bakken uit de hemel komt, kan Van der Velden nog steeds geen kant op. „Je denkt het i de afgelopen nacht is er natuurlijk wel weer een hoop regen geval len. Het water dat ik kwijt ben, krijg ik steeds weer terug." De machteloosheid irriteert Van der Velden. „Vooral voor mijn Eens in de maand heeft hij op donderdagavond een uurtje op Radio Leiderdorp. Verder treedt hij vaak op in het land en is hij binnenkort een paar keer te be wonderen in Zwembad De Zijl aan de Leidse Paramaribostraat. Dè ster van paragnost Johan van Voorthuijzen is rijzende. In de studio van Radio Lei derdorp komen steeds meer brieven binnen van luisteraars die de hulp van Van Voorthuij zen inroepen. Vragen van veler lei aard. Op het gebied van fi nanciën, relaties, maar ook ge zondheid. De Leidse paragnost beantwoordt ze met wat hij noemt 'de hulp van mijn vrien- Men'. Daarmee doelt hij op overledenen die hem van 'gene zijde' beelden verstrekken die hij zelf moet vertalen. „Zie ik bijvoorbeeld een paar koffers staan, dan weet ik dat die men sen gaan verhuizen." Er wordt een hoop 'gebeund' in het paranormale wereldje. Beurzen, duurbetaalde optre dens; van Voorthuijzen moet er niets van weten. „Ik wil mijn ga ve in dienst stellen van de men sen zonder er financieel beter van te worden. Ik kom voor een reisvergoeding." En hij rijdt wat af in zijn autootje. Van Voorthuijzen be gint een begrip te worden in het paranormale circuit. Optredens in Zeist, Soest, Geleen, Den Haag en zo gaat het nog even door. Toch blijft hij radio Lei derdorp trouw. „Ik voel me daar thuis en heb het gevoel dat ik er veel mensen kan helpen." Per uitzending werkt van Voorthuij zen zo'n vijftien vragen af van luisteraars. „Ik werk heel snel." Dat snelheid niet ten koste hoeft te gaan van resultaat, be wijst een uitzending van enkele weken geleden. Aan de telefoon in de radiostudio hing ene Nel. Zij had in het voorjaar van 1993 de hulp ingeroepen van Van Voorthuijzen omdat ze last had van haar oog. De paragnost voorspelde haar indertijd dat de doktoren in eer ste instantie niets zouden vin- Gemeente speurt naar grond zoeterwoude brenpa filippo In Zoeterwoude moet een nieu we bouwlocatie korqen. Daar over waren CDA, WD en Pro gressief Zoeterwoude (PZ) het gisteravond eens tijdens een politieke discussiebijeenkomst. Maar waar? De WD wilde niet antwoorden, PZ wil het onder zoeken en het CDA noemde heel voorzichtig de omgeving 'rondom de Zuidbuurt'. De Zoeterwoudse partijen willen het Groene Hart behou den zoals het nu is. Geen wo ningbouw, geen bedrijventer rein, geen Hoge-Snelheidslijn. Maar zij willen ook 'dat alle Zoe- terwoudenaars in hun groene gèmeente kunnen blijven wo nen. De woonwijk Bloemenwei de (zo'n 20 huizen per jaar) is echter in het jaar 2000 vol. Inmiddels heeft de gemeente een - nog niet openbaar - plan van zogeheten inbreilocaties gemaakt. Op tekeningen is aan gegeven op welke stukjes groen en bedrijventerrein nog huizen kunnen komen. Mits betrokke nen instemmen, leveren deze plekken hoogstens enkele tien tallen (maximaal vijftig) wonin gen op. Niet genoeg om de meeste jongeren en ouderen van een huis te voorzien. De WD wijst inbreilocaties af. „We moeten niet alle stukjes groen offeren aan woning bouw", vond lijsttrekker I I. van der Kooi gisteravond. In plaats daarvan moet er in Zoeterwou de - buiten het Groene Hart - een nieuwe bescheiden (zo'n 250 tot 300 huizen) bouwlocatie worden aangewezen. Van der Kooi weigerde echter een con crete plek te noemen. PZ geeft in het verkiezings programma aan dat er jaarlijks zo'n dertig nieuwe woningen nodig zijn. Deze politieke partij wil 'creatief onderzoeken' waar die huizen moeten komen. Hoewel het CDA helemaal niet rept over het huisvestingspro bleem, was lijsttrekker P. van Son wel de enige die een locatie durfde te noemen: de stroken groen rond de Zuidbuurt. „Ze ker is dat de Grote Polder groen moet blijven", benadrukte Van Son. Volgens A. Ringersma (PZ) is een nieuwe Zoeterwoudse bouwlocatie een noodzaak. „Zoeterwoude is vol. Als je hier niet meer bouwt, betekent dat op den duur de dood van onze gemeente. Het inwonertal loopt terug, de vergrijzing neemt toe, de voorzieningen nemen af, de winkels verdwijnen. Voor de Zoeterwoudenaars moeten er woningen binnen de gemeente komen", besloot Ringersma. Evenals de andere partijen vindt PZ dat het Groene Hart zijn huidige kleur moet behou den. Maar als de provincie de Grote Polder toch aanwijst als bouwlocatie voor de hele Leidse regio, stelt PZ daarbij een aantal eisen. Zo wil de partij onder meer dat Zoeterwoude een zelf standige gemeente blijft. Het 'aansnijden' van de Grote Pol der bleek een heikel punt. Met deze opvatting lag Ringersma onder zwaar vuur van zowel WD als CDA als het aanwezige publiek. „Voorheen vormden alle poli tieke partijen één front. Nu neemt het Leidse kamp het be gin van een barstje in het Zoe terwoudse front waar", meende Van Son. De CDA-voorman ver geleek de huidige verstandhou ding tussen Zoeterwoude er'1 Leiden met een 'zenuwenoor' log'. „Twintig jaar geleden waf^ bebouwing van de Grote Poldea| ook aan de orde. Toen was iea dereen unaniem afwijzend. Nnc schept PZ een gevaarlijke situ tie. Uit deze uitspraak spreelre niet de wil om je uit alle maclr te verzetten", vulde een Zoeter woudenaar aan. P'. Ringersma betoogde dat Pr ook geen bebouwing in de Grq 1 te Polder wil. „Maar dit zijn verf kiezingen. De mensen hebber! recht op een eerlijk verhaal. W Y willen hen laten weten wat oir 11 standpunt is als zou blijken d|>€ niemand Zoeterwoude mee161 steunt'aldus Ringersma. ps warmond kees van kuilenburg Een wat vreemde eend in de bijt die Vereniging tot Viering van Warmonds Feesten. Ooit opge richt als oranjevereniging, maar al vijfentwintig jaar staat de ver eniging bekend als VWF. Toch is de Warmondse vereniging nog steeds lid van de overkoe pelende vereniging van oranje verenigingen in ons land, waar soms wat vreemd tegen die Warmondse club wordt aange keken. „Toch is het niet zo merk waardig", zegt voorzitter C. van Schagen van de dit jaar jubile rende vereniging. „De viering van Koninginnedag is nog steeds een belangrijk onderdeel van onze jaarlijkse activiteiten, maar de vereniging timmert ook op andere momenten be hoorlijk aan de weg. Vandaar dat 25 jaar geleden werd beslo ten om de vereniging een wat algemener karakter te geven." Het jubileumjaar van de WVF begint morgen, 11 februari, met een receptie in Het Trefpunt. Van 19.00 tot 21.00 uur kunnen belangstellenden het bestuur van de vereniging de hand schudden. De Warmondse oud-wethou der Van Schagen is sinds vier jaar voorzitter van de jubileren de vereniging, maar al vele ja ren lid van de club en als zoda nig goed op de hoogte van de activiteiten. „De eerste voorzit ter P. van Leeuwen heeft samen met een club andere Warmon- ders de aanzet gegeven voor fret uiteindelijke succes van de VWF. Daarna was het mevrouw C. van Leeuwen die de vlag Met spelen uit de oude doos en een een historische optocht die door het dorp trekt. Een kopie van de optocht die 125 jaar ge leden in Warmond werd gehou den ter gelegenheid van het kroningsfeest van Willem III. „Aan de hand van een ets die in dat jaar van de optocht werd vervaardigd. Een van onze be stuursleden had die ets ergens zien hangen en kwamn op het idee orn die optocht weer door het dorp te laten trekken", ver telt een trotse voorzitter. „Zoals het er nu naar uitziet wordt het een schitterend onderdeel van Koninginnedag. Verenigingen, maar ook particulieren zijn al geruime tijd bezig om hun praalwagen op te bouwen. Onze verwachting is dan ook dat deze optocht veel volk trekt. Niet al leen uit Warmond, maar uit de gehele regio", aldus Van Scha gen. Een extra lange optocht dit jaar. Want ook de traditionele feeststoet - met het thema 'Warmond door de jaren heen' - rijdt door het dorp. Een bewus te keuze van de WVF. „Het wordt steeds moeilijker om de deelnemers te motiveren om aan de optocht mee te doen. Als je dan een jaar overslaat kun je het helemaal vergeten." Een tweede hoogtepunt in dit feest jaar is de Kaagweek. Een van de drukbezochtste onderdelen is dan waarschijnlijk het optreden van Lee Towers en Imca Marina op een zolderschuit in De Leede. „We hebben een be stuurslid dat een beetje de weg weet in die artiestenwereld, vandaar dat het gelukt is om Lee Towers te contracteren." Hang die wens aan deze fraaie stoli^j vol slaapkamergeluk (helxipe[*( En verras er een geliefde of goedje bekende mee. Op maandag 14 febmaiL want dan is het Valentijnsdag Stolp vol geluk. ter aar ,weg),J| 01722-221" alphen aan den run>gon hij - onder de ogen van a'nl. dere wachtenden - met zijL Een 23-jarige Alphenaar speelde aansteker de onderkant van eei c gisteren letterlijk met vuur in trap te bewerken. Een grotj j het politiebureau in zijn woon- schroeiplek was het gevolg. Hl., plaats. De man zat te wachten, werd aangehouden en kreeg dj i omdat hij spullen zou terugkrij- reet zijn straf: een emmer sog gen. Kennelijk duurde het hem een spons en de opdracht dM te lang, want na enige tijd be- schroeiplek weg te boenen. i t Sgi Postzegelruilbeurs in Oegstgeest F oegstgeest 'or haveplein in Oegstgeest. Van^t Wie postzegels wil ruilen kan 19.00 uur is iedereen welkoiPe vrijdagavond 11 februari terecht bij de Postzegelvereniging in 't Groot Proffijt aan het Boer- Oegstgeest. na |u£ Paragnost Johan van Voorthuijzen: te worden." g „Ik wil gave in dienst stellen van de mensen zonder er financieel beter van11 FOTO HIELCO KUIPERS den. „Maar je moet volhouden, want er is wel degelijk wat aan te doen. In december wordt u geholpen", zo hield hij de vrouw voor. Onlangs belde ze terug. Had een tournee achter de rug langs tal van oogartsen en neurologen. Tot op 24 de cember uiteindelijk de oorzaak werd gevonden in het AZL. „Dat soort reacties schenkt me meer voldoening dan een flinke fi nanciële vergoeding", aldus de paragnost. Een collega-helderziende heeft hem trouwens voorspeld dat hij landelijke bekendheid krijgt. „Leuk, maar voor mij hoeft het niet zo. Ik doe het niet voor mezelf." Tot slot nog een aantal voorspellingen voor de° rest voor het jaar die voor iedei na te trekken zijn: prinses Julia] na krijgt last van haar hart Prins Willem Alexander kom|h minimaal twee keer met walv\ schandaaltjes in het nieuws, en si gaat nog niet trouwen. De 1 tussen Israël en de blijft ver weg. Zegt 't voort, overnam en veel initiatieven heeft genomen om het aantal activiteiten uit te breiden, zoals bij de intocht van Sinterklaas, de Kaagweek en de viering van Koninginnedag." Volgens Van Schagen was de Kaagweek tot voor kort een acti viteit die alleen voorbehouden was aan de leden van de Vereni ging De Kaag. „De Warmonders hadden daar niet of nauwelijks mee te maken. Een wat elitair gebeuren. De besturen van de WVF en de zeilvereniging ken den elkaar niet of nauwelijks. Dat is gelukkig sinds enkele ja ren veranderd. Nu is er inmid dels een Kaagweek met droge en natte onderdelen. Die week begint, en dat is sinds kort inge voerd, op de laatste vrijdag van juni en loopt door tot en met dinsdag de week daarop. De meeste Warmonders liggen dan nog niet op de Spaanse stran den en met elkaar vieren we dan ook een groot feest. Ook veel deelnemers van de natte Kaagweek zijn dan van de par tij." Ook in dit jubileumjaar laat de VWF van zich horen. Hoog tepunt is ongetwijfeld de viering van Koninginnedag op 30 april. „Vooral die historische optocht op Koninginnnedag moet een FOTO HOLVAST/MARK LAMERS C. van Schagen, voorzitter van de Vereniging tot Viering van Warmonds Feesten: succes worden."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18