Schrijvende Lezers/Info Mocht de krant de namen wel vermelden? Twijfels over stemmen WOENSDAG 9 FEBRUAR11994 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD Op een aantal terreinen bestaan er voor de redactie richtlijnen. Dat kan nuttig zijn bij proble men die zich voordoen, maar een afdoend antwoord op alles vormen zij zeker niet. Het ge vaar bestaat ook dat als richtlij nen in een ver verleden zijn op gesteld ze diep in een bureaula de belanden en zelden nog wor den ingezien. Of dat laatste wellicht was ge beurd. vroeg ik mij af bij twee berichten in de kranten van twee weken geleden. Het gaat hier om de richtlijnen die gel den voor de bescherming van de identiteit van verdachten/veroordeelden. In het eerste (24 januari), onder de kop: 'Onderzoek (door justitie) naar handel en wandel organi sator 3 oktober-kermis', werd de naam genoemd van de se cretaris van de Nederlandse Kermisbond (NKB). Hem wor den door twee leden o.a. intimi datie, nalatigheid en machts misbruik verweten. In het tweede bericht (26 ja nuari), 'Leidse topambtenaar in opspraak' wordt eveneens mel ding gemaakt van naam en functie. De ambtenaar wordt ervan beticht (niet door justitie, maar in eerste instantie door een landelijk ochtendblad) niet zuiver te hebben gehandeld met een Amsterdams grachtenpand. Heeft de krant hun namen te recht aan de openbaarheid prijsgegeven? Op 24 november heb ik in deze rubriek een over zicht gegeven van de geldende richtlijnen op dit gebied. In het algemeen gesproken dienen van verdachten/veroordeelden, alleen leeftijd, woonplaats en soms (als het nauw verband houdt met het gepleegde delict) beroep te worden vermeld. Geen naam dus en geen initia len. De gedachte hierachter is dat betrokkenen, en hun omge ving, door de krant niet nog eens extra dienen te worden ge straft door herkenbare publika- tie van hun identiteit. Op die regel gelden enkele uitzonderingen. Ik beperk mij even tot de uitzondering die in deze twee gevallen (mogelijk) van toepassing is: functionaris sen in een publieke functie (wet houders, ministers e.a.) worden wel met naam genoemd als er een relatie is tussen het bekleden van die functie en de gedragin gen waarvan de functionaris wordt verdacht of waarvoor hij is veroordeeld. Had de krant op basis van de ze regel de namen in bovenge noemde berichten mogen noe- Zoals het Jan de Laterehofje aan de 2e Binnenvest gracht in Leiden er nu uitziet, is het in het begin van de zeventiende eeuw niet gebouwd. De erfgenamen van Jan de Latere, een Vlaamse koopman, lieten in 1616 het hofje bouwen met negen huisjes voor 'oude, arme en ge reformeerde' men sen. In 1888 vond een ingrijpende verbouwing plaats. De huisjes werden onherkenbaar tot een gebouw van twee verdiepingen samengevoegd. Het Jan de Latere- hof is nu eigendom van de Stichting Leidse Studenten huisvesting. men? De hoofdre dactie vindt van wel: voor beide fi guren geldt dat zij publieke functies bekleden. Het gaat soort vakbonds man, in het andere geval om een amb tenaar in een hoge publieke functie." Als nevenreden voert de hoofdre dactie nog aan dat het soms wenselijk krant ook aangeeft ambtenaar/welke naam het gaat om andere hoge ambtena ren te ontlasten. In het geval van dë man die betrokken is bij de 3-oktoberkermis geldt dat ook enigszins. Er zijn vele func tionarissen die zich met de ker mis bezighouden als voorzitter, als toewijzer enz. Zij hebben er een zeker recht op dat zij hier geen last van ondervinden. Waar het hier in eerste in stantie om gaat is de vraag wel ke personen nu eigenlijk wor den geacht een openbaar ambt dan wel een publieke functie te bekleden. Persoonlijk ben ik er altijd vanuitgegaan dat het hier om functionarissen met een verantwoordingsplicht jegens de gemeenschap betreft. Dus: ministers, burgemeesters, gede puteerden, wethouders en ver gelijkbaren. De richtlijnen voor deze krant gaan ook die richting uit, want daar spreekt men van 'een minister, een wethouder etc'. Ambtenaren hebben een dergelijke verantwoordings plicht niet. Een wethouder bij voorbeeld is verantwoordelijk voor de gedragingen van de ambtenaren die onder hem res sorteren. Maar wie Van Dale opslaat, moet constateren dat het begrip veel ruimer zou kunnen worden opgevat. 'Openbaar ambt' krijgt daar de omschrijving 'in dienst van staat of gemeente'. Dat zou kunnen betekenen dat iedere ambtenaar met zijn naam in de krant kan worden vermeld als hij bij een delict betrokken is RUUD PAAUW welke dat met zijn werk te maken heeft. Bij 'publieke functie' vermeldt Van Dale 'voor iedereen toe gankelijk' overheid of tot haar taak, dienst behorende'. Laten wij nu de twee gevallen die ik hier voor heb aangeduid nader bekijken. De secretaris van de NKB is bestuurslid van een niet-over- heidslichaam. Zijn bond is ook niet voor iedereen toegankelijk, men zal toch immers op zijn minst tot het kennisvak moeten behoren om tot deze organisatie te kun nen toetreden. Op grond van deze overwegingen acht ik het niet juist dat zijn naam in de krant is genoemd. Men had hier met zijn functie behoren te vol- Het nevenargument van de hoofdredactie, namelijk dat an dere functionarissen die betrok ken zijn bij de organisatie van de 3-oktoberkermis een zekere bescherming behoren te krijgen en dat daarom de naam van de gene om wie het gaat aan de openbaarheid moet worden prijsgegeven, acht ik niet goed houdbaar. Ten eerste kennen de richtlijnen een dergelijke be paling niet, integendeel, daar gaat het juist in de eerste plaats om de identiteit van de ver dachte te beschermen. Ten tweede zou dat betekenen dat in kwesties als deze vrijwel altijd de naam van de betrokkene moet worden genoemd om an dere functionarissen/belanghebben den/bestuursleden te vrijwaren. Zo komt men op een hellend vlak terecht. Dit klemt te meer omdat de hoofdredactie aan het begrip 'publieke functie' een heel ruime uitleg geeft. Het tweede geval, de in op spraak geraakte Leidse topamb tenaar, ligt moeilijker. De. zaak waarvan hij beticht wordt, heeft voor zo ver ik weet nog niet tot een justitiëel onderzoek geleid. Dat moet in elk geval aanleiding geven tot grote voorzichtigheid in de publicitaire behandeling. De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) 1^3241 (na zes uur) en 128030 (overdag). Op basis van de uitleg van Van Dale van een openbaar ambt ('in dienst van staat of gemeen te') zou de hoofdredactie kun nen aanvoeren dat zijn naam genoemd mag worden. Maar er is meer: de kwestie heeft niets te maken met zijn functie in Leiden: een privé-zaak die nog stamde uit zijn Amsterdamse periode. De richtlijnen van de krant zijn hierover duidelijk: er dient een relatie te zijn tussen het bekleden van de functie en de gedragingen waarvan de functionaris wordt verdacht. Ook hier voert de hoofdredac tie aan dat andere topambtena ren in Leiden dienen te worden ontlast. Daarvan heb ik al het nodige gezegd bij het geval van de secretaris van de NKB. Als de zaak al rijp was voor.publikatie in deze krant dan zou de aan duiding 'hoofd van de gemeen telijke facilitaire dienst' op grond van de richtlijnen de voorkeur hebben verdiend. Een complicerende factor is ook nog dat de man tevens lid van provinciale staten van Noord-Holland is, een volksver tegenwoordiger dus. Weliswaar heeft de kwestie ook daar niets mee te maken, maar de integri teit van volksvertegenwoordi gers behoort boven elke twijfel verheven te zijn. Als zodanig staan zij in een glazen huisje en daarvan moeten zij zich bewust zijn. Ik behandel deze beide zaken zo uitgebreid en formeel omdat de materie van het grootste be lang is. En ook omdat ik niet de overtuiging heb dat journalisten in kwesties als deze altijd nauw gezet de richtlijnen raadplegen. Enige tijd terug heb ik moeten constateren dat de redactie in de fraudezaak bij de voetbalver eniging MW inconsequent en zeker niet volgens de voor de krant geldende regels te werk ging- Mij gaat het er echter vooral om de hoofdredactie ervan te overtuigen dat de richtlijnen verduidelijking behoeven. De term 'publieke functie' verdient voor de praktische toepassing een nadere precisering. Verder ben ik van mening dat de regels moeten worden aan gepast aan nieuwe inzichten. De huidige dateren van 1981 en sindsdien is er wel wat in de maatschappelijke opvattingen veranderd. Hoe dient de krant bijvoorbeeld om te gaan met beroemde zakenlieden, arties ten, sportlieden die met justitie in aanraking komen? Er staat Aan Felse wordt niet meer gewerkt Op de boekenpagina van het Leidsch Dagblad van 20 janua ri besprak Koos Post Ellis Pe ters boek 'Dominic Felse en de verre reis'. Hij stelt dat de schrijfster in eerste instantie naam maakte met haar Broe der Cadfael-mysteries. Vervol gens schreef Peters over de speurdersavon turen van vader en zoon Felse. Is het te veel moeite voor een recensent om zich even te ver diepen in zijn materie? Voordat men onzin publiceert kan men beter even controleren of de be weringen wel juist zijn. Het betreft de recensie van Koos Post over Ellis Peters. Het is allemaal precies andersom. Zij heeft eerst een serie verhalen over de familie Felse geschre ven. Dit waren matige detecti ves die dan ook nooit vertaald werden. Pas veel later, toen zij broeder Cadfaël creëerde, kwam het internationale succes. Op basis van haar de laatste ja ren verworven naamsbekend heid ziet de uitgever thans ook brood in het vertalen van de Felse-serie. Aan Felse wordt niet meer gewerkt, aan Cadfaël wel. Is het te veel werk voor Post om dat even na te gaan? Oorspron kelijke (Engelse) uitgave van de Verre reis is 1966! Alles bij elkaar had de recen sie net zo goed ongeschreven kunnen blijven. Overigens is het meest recente werk van haar dat in Nederland verscheen we derom een Cadfaël, te weten: De heilige dief. Een boekenpa gina moet geen desinformatie bevatten. Jan van Duyn, Alphen aan den Rijn. De gemeenteraadsverkiezingen naderen. Mevrouw Roedoe- Steijger uit Leiderdorp greep de pen. En pleit voor een andere invulling van het Leiderdorpse gemeentebestuur. Omdat we nu eenmaal niet alle maal direct een stem kunnen hebben in gemeentelijk, provin ciaal of landelijk beleid, krijgt het Nederlandse volk elke vier jaar de kans om via verkiezin gen vertegenwoordigers te kie zen. Iedere burger kan door middel van zijn vertegenwoor digers zijn mening in beleids kwesties laten horen; dat is wat Nederland een democratie maakt. Maar wat blijft er over van de democratische gedachte, als eenmaal gekozen vertegen woordigers zich van de mening van hun kiezers niet langer iets aantrekken? Binnenkort vinden er verkiezin gen plaats. Elke Nederlander krijgt de kans zich daar uit te spreken en zou die kans ook moeten benutten. Immers, door niet te stemmen laat hij de mo gelijkheid voorbijgaan om van zich te laten horen, om tevre denheid of juist ontevredenheid te tonen over gevoerd beleid en om een bepaalde politieke par tij, een politiek standpunt of een bepaalde politicus te steu nen. Door geen stem uit te brengen doet iemand dus een beetje afbreuk aan de democra tische basis van de Nederlandse samenleving. Uit het bovenstaande zal duide lijk zijn dat ik me zeer bewust ben van het belang mijn stem uit te brengen. Wanneer ik in het kader van verkiezingen daartoe werd opgeroepen, heb ik daaraan dus altijd gehoor ge geven. Maar voor het eerst sinds ik de kiesgerechtigde leeftijd be reikte, heb ik sterke twijfels of ik in de Leiderdorpse gemeente raadsverkiezingen mijn gang naar het stemhokje zal maken. De Leiderdorpse invulling van democratie heeft in mijn ogen te veel verloren van de oor spronkelijke bedoelingen. De vertegenwoordigers van de Leiderdorpse bevolking zitten in de gemeenteraad en uit hun midden worden de wethouders gekozen. Samen met de burge meester zijn de wethouders ver antwoordelijk voor het bestuur van de gemeente. Op basis van democratische beginselen mag een inwoner van Leiderdorp verwachten dat de bestuurders deze verantwoordelijkheid seri eus nemen en daarnaar hande len. De gebeurtenissen in de Leider dorpse gemeentepolitiek van de afgelopen maanden hebben, niet alleen bij mij, de sterke in druk gewekt dat enkele wethou ders hun verantwoordelijkheid niet zo serieus nemen. Zij pro beren falen en dubieuze zaken eenvoudig op hun onderge schikten af te schuiven. Zij wei geren volledige informatie te geven over hun rol in deze kwesties. Maar het belangrijk ste: zij trekken geen consequen ties uit de storm van kritiek. Daardoor wordt Leiderdorp nog steeds bestuurd door wethou ders die het vertrouwen van een groot deel van de inwoners heb ben verloren. Zolang er niets verandert in de samenstelling van het college en het er naar uitziet dat daarin ook na de verkiezingen geen verandering komt, zie ik geen reden op 2 maart mijn stem uit te brengen. A.M. Roedoe-Steijger, Leiderdorp. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANN01894 - Maandag a.s. maakt het onlangs alhier opge richte comité voor kindervoeding een begin met het uideelen van voedsel aan arme schoolkinde ren. De voeding zal driemaal per week geschie den: zij bestaat uit het uitreiken van porties soep. - Een slagersknecht werd gistermiddag op de Beestenmarkt te 's-Hage dupe van een paar fles- schentrekkers. Hij verloor nl. in weinige oogeblik- ken ruimt 12 gulden met kaartspelen, verlokt door het winnen(?) van een ander persoon. Die andere persoon scheen een handlanger te zijn en heiden verwijderden zich spoedig na het opstrij ken van de 12. - - Een Haagsche jongen met veel muzikalen i leg vond zich in de ontwikkeling daarvan zeei lemmerd door redenen van stoffelijken aard, die hem dwongen om den tijd, dien hij voor stu- deeren noodig had, aan proctieven arbeid te be steden. Gevoelende dat zijne toekomst er mede gemoeid was, trok nu de knaap de stoute schoe nen aan en schreef aan de Koningin en nadat ten Hove waarschijnlijk goede rapporten van de Muziekschool waren ontvangen, waar hij de viol- lessen volgt, heeft 16-jarige Erans Vink nu eene toelage van H. M. ontvangen. Verscheidene Ha genaars hebben hem juist dezer dagen kunnen hooren; hij heeft nl. gespeeld op eene soirée der „Kath. Onderwijzersvereniging". - Gisterochtend is gevankelijk te Arnhem binnen gebracht zekere A., een in Duitschland wonende Hollander, die in eene vechtpartij te 's-Heeren- berg anderen met messteken verwond heeft. Van een der gewondenn was de buik opengesneden. be- - Willem Verhoog Jr., De Kaag, bij Sassenheim, (een uitmuntend schutter) heeft Maandag t „pracht exemplaar" van een otter geschoten ruim 15 kilo's. ANN01969 - Leiden is tafeltennisstad ven. Tijdens de gisteren in het Haarlemse Krela- gehuis gehouden Nederlandse kampioenschap pen prolongeerden de 20-jarige Bert van der Helm (Scylla) en de 18-jarige Roelofarendsveense Mary van Ruiten (De Treffers) hun nationale ti tels. Met clubgenoten Ellen Kort veroverde Bert van der Helm bovendien de titel in het gemengd dub- bespel. Van der Helm miste de hattrick op een haar: in de finale van het herendubbelspel werd hij met Gerard Bakker in vijf games verslagen. - „Op vrijwel alle punten nemen wij een soepel standpunt in, maar wij zullen nooit afstand doen van Jeruzalem en de heuvels van Golan". Dit heeft premier Esjkol van Israël verklaard en gaf vier punten ter verduidelijking van zijn stand punt. Israel eist „geen enkel deel van het bezette gebied op de westelijke Jordaanoever op, maar de Jordaan moet een veilige grens worden Israël heeft geen enkel verzoek gedaan met betrekking tot de demilitarisatie van Sinaï. (President Nasser van Egypte heeft verklaard dat hij op dit punt geen enkel concessie wil doen); Israël kan de Palestijnse vluchtelingen niet terugnemen, maar is wel bereid 40.000 vluchtelingen bij wijze van schadevergoeding bepaalde stukken land te ge ven; mocht Jordanië een Middellandse-Zeeha- ven willen, dan is Israël bereid in Haifa of Asdod havenfaciliteiten te verstrekken. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST Elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 tot woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 uur (Elisabeth Ziekenhuis). EHBO ziekenhuis Rijnoord elke dag geopend. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Afdel intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19 00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.00-14.45 uur en 18.30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11.15-12 00 uur. Kraamafdeling gynaecologie: 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur, alleen voorvaders bovendien van 19.30-21.00 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. Overige bezoekers 14.30-19.30 uur. ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur 6 18.30-19.30 uur. Avondbezoekour afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 u (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend v partners/echtgenoten en eigen Kinderafdelingen: voor ouders kmdi nopgenom mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 u Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00 -11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30 -15.15 en van 18.30 -19.30 uur. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30 -15.15 uur en 18.30 -19.30 uur. BIOSCOPEN s 12 jr.. da 19.00 ei 1844 voor de Walt Disney Studio's. De vrolijke vrijbuiters d'Artagnan (Chris O'Donnel), Aramis (Charlie Sheen), Ar- thos (Kiefer Sutherland) en Porthos (Oli ver Platt) doorkruisen om de haverklap de snode plannen van de boosaardige kardi naal De Richelieu (Tim Curry). Met De- becca DeMornay als spionne LID0 2 The Addams family II al., dag. 19.00 en 21.15 vr, za, zoen woook 14.30. Grie- zelkomedie deel twee van Barry Sonnen- feld De Addams, met een voorkeur voor bloed, dood en verderf, sturen hun twee lieve schatjes het gezag al snel ondermij nen. Pa en ma krijgen een baby met een snorretie En oom Fester weet een beeld- o 14.30. Disney-stu- diefje, leeft krijgt hulp van de Geest.*Nog gaat alles aardige vizier Jafar gooit steeds roet in het eten Nederlands^esproken^ nele Amerikaanse versie waarin Robin Williams de geest zijn stem geeft. Heaven and earth 12 jrma, di, wo dag. 20.45. Laatste in Oliver Stones trilogie van de oorlog op het leven van de burgers toont. Het boerenmeisje Phung Ti Le Ly blijft zo ongeveer niets bespaard Ze slaat (Tommy Lee Jones) die haar6meeneemt geen lolletje Stone baseerde zich op de Robin Hood Men in Tights al., do t/m zo 21.15 Mel Brooks nogal melige visie op steelt en de buit vervolgens aan de armen geeft en zijn gevecht met zijn aartsrivaal Beethoven's 2nd al vr, za. zo 14.30, 114.30. Hondenfilm n Sint Bernard maar w 19.00 en 21.15. Vr. za. zo 21.15. Regis ijden is en dat laat ze haar personages ei Dat 19.00. Wo alleen 14.30. Honder zes. Beethoven, Mi Sleepless in Seattle al., "Oen 21.15. Vr. za. Nora Ephron vindt oen. Sam is nachtelijk praatprograi opgevange Deze weet elkaar komt, rd. Ept ?n Harry met Sally'. Maai STUDIO Jurassic Park al dag. 14.15. Monste vie van Steven Spielberg. Via genetisi op een tot pretpark gebombardeerd ei land. Sam Neill houdt samen met zijn The Age of Innocence al., dag. 18.45, 21 15. Romantisch drama van Martin It opgevangen eteen dat Sai jn Voordat tv gepasseerd. Ephron schreef tv 1921 als eerste vrouwelijke schrijver de Pulitzer Prijs kreeg. .UXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 Demolition Man 16 jr., dag 19.00 en 21.15, zo ook 14.30. Komische science fictionfilm van debutant Marco Brambil- la. Bevroren superboef Wesley Snipes ontdooit in het jaar 2032 in een paradijs stelen zijn uitgebannen. Snipes vervalt in oude Rewoonten en de autoriteiten zien ir èèn opli rjr 'Droopy Eyes' in zijn eentje de film te dragen Ondanl pas. uperagent Sylvester Stal- heeftt. te dragi elijks geweld aan ti it 31 heeft :n meeslepent wordt uitgehuwelijkt aan >ert een prachtige Ie beelden van eer KIJKHUIS tel: 071-1429895, Vrouwen kerksteeg 10 The baby of Macon do t/m wo 19.30 en 21.45 Première van de nieuwste film van Peter Greenaway, waarin een jongetjr door zijn zuster wordt geèploiteerd Zij geeft zich uit voor de Maagd Maria, hij moet voor haar kind spelen. De kerk is Passion Fisli do t/m zo 20.00 Van John Sayles. Tv-ster May Alice (Mary McDon- ne() raakt verlamd. Zuipend, tierend en ijkend brengt ze haar dagen door in scène op. Beklemmende b <t verlamd. Zuipend, t id brengt ze haar d n rolstoel. Tussendoor tr hantelle(A ;r de nagel: verpleegster Chantelle (Alfre Woodard) Barfly ma 20.00 en 22.15. Bar The cement garde Van Andrew Birku The Sheltering Sky wo 20 00. F LAK CINEMA tel: 071-124890, Cleve- ringaplaats 1 2001: A space Odyssey ma 20.30. Science fiction-film van Stanley Kubi uit 1968. De mens heeft de techniek geschapen maar kan hi| deze ook beh LVC tel: 071-146449, Breestraat 66 March comes in like a lion do t/m zo 20.45. Oost-Aziè Filmmaand met dej week het regiedebuut van Hitoshi Yaz 'Sprookje' over een broer en zus in eel braakbuurt in Tokio. Haruo lijdt na ee motorongeluk aan geheugenverlies. 2 zus Ice, die al haar hele leven verliefo s, grijpt haar kans en doet zich» alszi EURO 1 Demolitic 21.30, zi o,20.3Qi Film va Iels bejaarde muzikant gelo: in dat advies. Zijn leerling dal .dag 21.00 :t Texas i met Clint Eastwood. Kevin Costner oi snapt uit de gevangenis en gijzelt eei jongetje. Eastwood gaat oj Beethoven's Ind al za, zi zo 16.30. Sleepless in Seattle al. dag 18.45. EURO 4 The House of the Spirits 12 jrda 21 Bille August verfilmde het beroemde boek van Isabelle Allende waarin de g schiedenis van Chili wordt getoond az de familie Trueba. Esteban (Jeremy Irons) weet op te klimmen tot grootgri bezitter en trouwt met de de mediami Clara (Meryl Streep). Als de socialists an de macht komen, kiest hij de verk( de kant en vervreemdt hi, zich van z.ji dochter Rosa (Wynona Rider). Aladdin Originele versie met Nederl dertitelmg. Dag. 19.00. Aladdin Nederlands gesproken, al., z) en wo 14.00, zo ook 16.15. PARKFILMHUIS tel: 01720-95600, Cd lisGeellaan 2 The house of the spirits do, vr 20.30 VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071-614351 Troetelbeertjes al, wo 14.00 Bambial J 15.30.(Beide Nederlands gesproken). DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. fl Three Musketeers 16 jr., dag. 13.15, 16.00,18.45 en 21.30. ASTA 2 The Ad dams Family 12 jr., dag. 13.15, 16.00,; 18.45 en 20.30. ASTA 3 The House of i Spirits 16 jr dag. 13.15, 16.30, 20.15 BABYLON 1, tel. 070-3471656, naast I traal Station. Germinal 12 jr.. dag. 13.11 17 00, 20.30. BABYLON 2. Aladdin, or, nele Amerikaanse versie aldag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 3. Fail well to my Concubine al., dag. 13.15, 16.45, 20.15. CINEAC 1. TUSCHINSKY tel: 070- 3630637, Buitenhof 20 Demolition Ma jr.. dag. 13.15, 16.00, 18.45 en 21.30 NEAC 2 Undercover Blues 12 jr. dag. 16.00, 18.45, 21 30; do, vr, ma, di ook 13 15 CINEAC 3 Beethoven's 2nd al ,1 13.15, 16 00 18.45 The Fugitive 12 in dag 21.30. METROPOLE 1. tel. 070-3456756, Ca| gielaan 15. Heaven and Earth. 12 jr., da 13.15. 17.00. 21 00. METROPOLE 2 L Buddha al., dag. 17.00, 20.30 do. vr, ril di ook 13.15 METROPOLE 3 Sleepless Seattle al., dag. 13.15, 16.00, 18 45, 21 30. METROPOLE 4 The Firm 16 jr 13 15, 17.00, 20.30. METROPOLE 5. assic Park al dag. 13.15, 16.00, 18.4 21 30. ODEON 1 tel. 070-3462400/3462401| Herengracht 13 Demolition Man 16 jr, dag 13.15, 16.00, 18.45, 21 30 ODB 2. Robin Hood al dag 13 15. 16.00, 18 45 en 21.30 ODEON 3 A Perfect WV 12 jr.. dag. 13.15, 16.00, 18 45.21 31 ODEON 4 Riksbioscoop Last Action Hert ir. dag 11 45. 14 45. 17.45, 20 45 HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030,1 191Zaal I Trahir 16 jrdag 19 30. zo wo ook 16.30 Naked 16 jr.. dag. 21 49- do, vr en wo. 16.15. Zaal II The Weddinf, Banquet 16 jr.. dag 19 30, do. vr. zoen ook 16 15 Zaal III II cinema di Pier Park Pasolini: II fiore delle mille e una notte 1 jr.. do t/m zo 19 30.22.00. II vangelo sk condo Matteo 16 jr., di 19.30 en 22.0Q alleen 19.30. Les cousins 16 jrma 19, Korte films van de Nederlandse Film- en levisie Academie 16 jr., wo 22.00.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20