Buitenbad Tweesprong blijft dicht Carnavalsvierders trekken hun boerenkielen weer aan 'Dit is t cht de Nieuw kantoor bij leeg Bex-gebouw Rijn- en Veenstreek 'Meest karakteristieke' straten Oude Wetering voor zomer opgeknapt WOENSDAG 9 FEBRUAR11994 17 Advies Sportfondsen Alkemade BV Het 50-meterbad van sportcomplex De Tweesprong gaat niet meer open. Zo luidt althans het advies van de exploi tant, Sportfondsen Alkemade BV, aan de gemeente Alke made. Het bad kost te veel en maar een gering aantal be zoekers maakt ervan gebruik. n kuilenburg Welkom in het Rijk der Billenprikkers. Spandoeken aan de grens van Warmond geven aan dat het carnaval is. De 'macht' is de komende vijf dagen aan prins Leo II. Donderdag io februari begint het carna val met een rondgang door Warmond. Alle langdurig zieken worden bezocht. Een dag later volgt een bezoek aan de basisschool De Waaier. Om vier uur over handigt bur gemeester Van der Wel Leo de sleutel van het dorp. Tussen 19.30 en 20.30 uur gaat het gezelschap naar Huize Liduina en om 21 uur begint in 't Wapen van Warmond een opwarmavond. Zaterdag 12 februari rijden de Billeprik- kers mee in de optocht door Sassenheim en Lisse. Verder die dag: om half negen 's avonds staat is er 'hossen op de baan' en prinsenbal in 't Trefpunt. Zondag om 13 uur begint de optocht; om 17 uur is in 't Trefpunt een familiefeest en om 17.30 uur in de Oude Gymzaal een boerenkoolmaal tijd. Maandag bezoeken de prins en zijn ge volg Mariënhaven. In 't Trefpunt is om 15.30 uur kindercarnaval en om 20.30 uur pyjamabal. Dinsdag om 13.30 uur is er in Mariënhaven een seniorenbal. Een van de artiesten is Wim Koopmans. 's Avonds om 20.30 uur wordt in 't Trefpunt met een boe renkielenbal het evenement afgesloten. In Wassenaar wordt vrijdagavond in raad huis De Pauw de sleutel overgedragen. De dag erop, om 14 uur, houden de Deylknot- sen de carnavalsoptocht. In cultureel cen trum Warenar begint om 21 uur een bal masqué. De bewoners van Huize Willibrord vieren maandagavond carnaval. Dinsdag avond is er haringhappen in Warenar. In Castellüm, zoals Alphen in carnavalstijd heet, begint zaterdag om 14.11 uur in Avifauna seniorencarnaval. In dezelfde lo catie begint om 21.11 uur het boerenkielen bal waaraan Kleintje Pils meewerkt. Boe renkool eten kan zondagmiddag om 14.11 uur in Avifauna. Een dag later begint om 21.11 uur een groot feest in Avifauna. Maandagavond om 21.11 uur is er café Markx aan de Julianastraat, kraai verbran den als afsluiting van het feest. In Hazerswoude-Dorp wordt zaterdag avond in het dorpshuis feest gevierd met discotheek De Kettinghond en een karaoke- show. Aanvang 21 uur. Aan de Rijndijk zijn de Hazerswoudse Blauwkousen actief. Za terdag om 10 wordt een bezoek gebracht aan Huize Driehof. Om 11.30 uur is het bui- tengebeuren bij het gemeentehuis. Tijdens die bijeenkomst wordt op ludieke wijze aandacht aan een thema of onderwerp ge geven. Tevens krijgt Prins Rudolf I de sleutel van Rijnwoude. 's Middags is er voor de kinderen feest in 't Anker. Om 21 uur begint hier het gekostumeerde bal met medewer king van Los Amores en de blaaskapel De Dorstvlegels. In het Rijk der Gaanders - Stompwijk - is de prins en zijn gevolg donderdag om 19.30 uur in verzorgingshuis Emmaus in Zoeter- woude. Vrijdagmiddag wordt de Maarten van der Veldenschool bezocht en 's avonds jongerensociëteit Kik. Zaterdagmiddag om 14 uur volgt de optocht en 's avonds het 20.30 uur het mutsenbal in Het Blesse Paard. Een dag later om 10.30 uur gaat het gezelschap ter kerke. Een koor van oud prinsen zingt enkele liederen. Om 14.30 uur is er in de 'Bles' een concert van fanfare Ju liana. Maandag wordt een bezoek gebracht aan zieken, en is er een kinder- en tiener carnaval. Dinsdagmiddag is er een senio- rencamaval en 's avonds in Het Blesse Paard een slotbal. Aanvang 20.30 uur. De Leiderdorpse Rijnschuimers bezoeken de Zijloever, Dillenburg, Leithenrode en de Parelvissers. In Langeraar brengt Prins Jan Willem XI vrijdag een bezoek aan De Aarhoede. Een dag later staat de optocht door het dorp op het programma. De stoet vertrekt om elf over twee vanaf garage Lek aan de Lange- raarseweg. Aansluitend is er in Parola apres optocht. De feestelijkheden worden 's avonds besloten in Parola met het duikers bal. Geen kans snookercentrum in binnenbad roelofarendsveen Alkemade voelt er weinig voor om in het oude binnenbad van het sportcomplex De Tweesprong een snookercentrum te vesti gen. „We hebben Sportfondsen Alkemade BV gevraagd alterna tieven te bestuderen", zegt hoofd welzijn van de gemeente, E. Lempers. De gemeente ziet meer in een sauna, die door een particulier bedrijf wordt geëxploiteerd. „Een sauna past beter bij het zwembad dan een snookercentrum", vindt Lempers. Boven dien loopt de gemeente minder financiële risico's als een parti culier bedrijf het oude binnenbad inricht en exploiteert. De ver bouwing tot snookercentnim, zoals Sportfondsen Alkemade BV wenst, zou voor rekening van de gemeente komen. Sportfond sen Alkemade BV exploiteert De Tweesprong. Ook tafeltennisvereniging De Treffers, dat te weinig ruimte heeft, is in beeld om in het oude binnenbad te trekken. Dit bad wordt sinds december 1992 niet meer gebruikt. alphen aan den run» Het kantoorpand van Bex Rei zen aan de Laan der Continen ten in Alphen aan den Rijn krijgt nog dit jaar een tweeling broertje. Aan de andere kant van de weg bouwtrhet Amstel- veense bouwbedrijf Kantoren huis een tweede kantoor. Het feit dat Bex op 1 april uit Alphen vertrekt en er nog geen huurder is gevonden voor het Bex-pand, is geen reden om de bouwplan nen af te blazen. Het nieuwe kantoorpand wordt gebouwd voor het Al- phense bedrijf Intermedia bv. Intermedia is een facilitair be drijf voor de uitgeverijen van het Samsom-concern. Bij het bedrijf werken 125 mensen, van wie de meesten zijn onderge bracht in het Alphense Sam- som-complex aan de Prinses Margrietlaan. Al het personeel moet nog voor de jaarwisseling verhuizen naar het nieuwe kan- Het onderkomen wordt ge bouwd door dezelfde project- oude wetering marieta kroft Het ziet ernaar uit dat de Veer- straat en de Kerkstraat in Oude Wetering nog voor de zomerva kantie worden opgeknapt. De commissie ruimtelijke ordening stemde gisteravond in met het voorstel van B en W om 'twee van de meest karakteristieke straten in Alkemade met de meeste monumenten en beeld bepalende panden' - zoals ze 1 door een commissielid werden 1 omschreven - te voorzien van snelheidsremmers en ze tegelij- 1 kertijd te verfraaien. De straten krijgen in totaal negen stoepverbredingen. Op die verbredingen die aan de wa terzijde worden aangebracht, worden bomen, zitbanken en papierbakken geplaatst. Boven- 1 dien worden de twee straten, 1 c}ié overigens in eikaars verleng de liggen, voorzien van planten- bakken. Het voorstel van de gemeente wijkt af van het oorspronkelijke in september aan de bewoners gepresenteerde plan. De bewo ners kwamen toen ook met een 1 éigen voorstel dat weliswaar veel meer verfraaiingen voor de straat inhield, maar ook- veel 1 duurder was. Beide partijen ga ven uiteindelijk iets van hun Wensén prijs. Als de commissie financiën vanavond ook instemt i met het prijskaartje van 4,7 ton ontwikkelaar die enkele jaren geleden het pand van Bex heeft neergezet. Algemeen directeur J. Nijhuis van Kantorenhuis legt uit waarom de bouw van het nieuwe pand desondanks niet wordt afgeblazen. „Ten eerste is het Bex-gebouw indertijd wel door ons gebouwd, maar is het inmiddels eigendom van een verzekeringsmaatschappij. Daar komt bij dat op het moment dat we tot overeenstemming kwa men met Intermedia er nog geen sprake van was dat het Bex-gebouw leeg zou komen. Tenslotte is het nieuwe pand helemaal aangepast aan de ei sen van de nieuwe huurder. Het is dus niet zo dat Intermedia zomaar in het Bex-gebouw zou kunnen." Ondanks het vertrek van Bex uit Alphen blijft het reisbureau huurder van het gebouw aan de Laan der Continenten. Bex zit vast aan een langlopend huur contract. Een woordvoerder van het reisbureau laat weten dat er nog geen onderhuurder is ge vonden voor het pand. dat aan het voorstel hangt, kan de aanbesteding eind maart, begin april plaatshebben. Voorzitter L. Zoet van het be wonerscomité 'Langs de Wete ring' is voor '90 procent tevre den' over het collegevoorstel. Toch bracht hij gisteravond nog enkele wensen naar voren, zoals de plaatsing van 25 plantenbak ken in plaats van 12, het maken van bredere stoepen en het plaatsen van sierverlichting. De commissieleden vonden echter dat alleen op deze wen sen kan worden ingegaan als de aanbesteding lager uitvalt dan waarop de gemeente rekent. Op sierverlichting hoeven de bewo ners overigens niet te rekenen, zo bleek wel. De kosten van 20.000 gulden liggen daarvoor te hoog. De commissieleden vinden het trouwens geen probleem als er meer plantenbakken worden geplaatst. De voorwaarde is dan wel dat de bewoner die er het dichtst bij woont, de bak onder houdt. Dat idee wordt tijdens de begin maart geplande informa tiebijeenkomst aan de bewo- ners voorgelegd. Alle werkzaamheden nemen acht weken in beslag. Het tijd stip waarop het werk wordt uit gevoerd, wordt bepaald in over leg met de middenstandsvere niging van Oude Wetering. Theo van Wieringen i hoogmade liesbeth buitink Een kwart eeuw zit Theo van Wieringen dit jaar in de ge meenteraad. Begonnen als KVP'er in de raad van Wou- brugge, nu CDA'er in de nieuwe gemeente Jacobswoude. Hij be seft dat 25 jaar een lange perio de is. „Het CDA heeft landelijk de regel: drie periodes en dan wegwezen. Maar er zijn uitzon deringen. Ik ben steeds door de mazen van het net geglipt. Dit wordt echt de laatste periode, dat heb ik ook het bestuur be loofd."'En dus staat hij nog één keer op een verkiesbare plaats. Met die 'mazen van het net' doelt Van Wieringen op de poli tieke veranderingen die zijn partij en dorp ondergingen. „Ei genlijk zou ik het stokje eens moeten doorgeven. Maar eerst zaten we met de KVP, dat werd samen met de CHU en de ARP het CDA. En nu zijn de drie ge meenten Woubrugge, Leimui- den en Rijnsaterwoude samen Jacobswoude geworden. Ik was eerst wethouder en moest er weer aan wennen om gewoon raadslid te zijn", somt hij de evolutie op. Hij moet echter erkennen dat tussen het ontstaan van het CDA aan het eind van de jaren '70 en de gemeentelijke herin deling van Jacobswoude in 1991 hij 'gewoon verslaafd' was aan de politiek. „Ik wilde een keer aan die tafel gaan kijken en ben blijven hangen." Dieptepunt Zijn politieke leven heeft slechts één keer aan een zijden draadje gehangen. In 1980 kreeg hij als wethouder welzijn een motie van wantrouwen aan zijn broek. „Het dieptepunt", oordeelt Van Wieringen. „Het ging over het maatschappelijk werk dat door een rekenfout te veel geld had gekregen. Daar ontstond com motie over en dat politieke spel is op de spits gedreven. Maar die motie is weggestemd." Van Wieringen beseft echter dat zijn politieke carrière daar mee voortijdig had kunnen ein digen. „Voor hetzelfde geld wip- 25 jaar raadslid pen ze je op zo'n moment eruit. Als mijn fractie dat toen niet tactisch had aangepakt, was dat misschien wel gebeurd." Dat Woubrugge is opgegaan in Jacobswoude noemt Van Wieringen geen dieptepunt. „Het ging wel gepaard met hoog oplopende emoties. Als het raadhuis verkocht wordt, ga je niet met^ tranen in je ogen weg, maar er hangt wel een sfeertje omheen. Toch heb ik het gevoel dat we alles hebben gedaan watt we konden om Woubrugge tè behouden." In zijn hart blijft Van Wierin gen meer een Woubruggenaar dan een Jacobswoudenaar. „Mijn voorkeur voor de plaats van het nieuwe raadhuis is Woubrugge, dat is de tweede kern in grootte van de gemeen te. Leimuiden is groter, maar de raad heeft al besloten dat dat niet centraal genoeg ligt. De keus is tussen Woubrugge en Rijnsaterwoude. Rijnsaterwou de zou door een raadhuis wel karakter kunnen krijgen, meer inhoud. Maar ook meer verkeer en daar zijn de inwoners wel bang voor",zegt hij. Karakter Toch is de taak die hij zichzelf voor de komende periode heeft gesteld meer Jacobswouds van karakter. „Ik hoop dat we een voorziening in Leimuiden van de grond krijgen voor ouderen. Een bejaardenhuis krijgen we 5 daar nooitmeer, maar mis schien wel iets in de vorm van een centrum met een aantal voorzieningen en bejaardenwo ningen." Bij Van Wieringens 20-jarige jubileum bedacht de toenmali ge burgemeester van Woubrug ge, D. Brouwer de Koning, zich dat er geen Hoogmade is zon der de CDA'er. „Maar als ik over vier jaar weg ga uit de raad, komt er echt geen Theo van Wieringenlaaan", lacht het raadslid. „Je doet toch wat je doet en je hoopt dat het aan slaat. Ik weet ook zo geen hoog tepunten van die 25 jaar. Je doet je werk en alles hoort bij het spel." roelofarendsveen marieta kroft Volgens manager D. de Kuijer bleek afgelopen zomer maar al te goed dat het buitenbad niet meer in trejc is bij de bevolking van Alkemade. „Toen het bin nenbad in juli enkele weken dicht was, hebben we de bui tenbaden verwarmd. Slechts een klein groepje mensen kwam zwemmen." Hij erkent dat het weer wel erg slecht was, maar dan nog viel de opkomst volgens hem tegen. Om aan de eisen van de Wet Hygiëne en Veiligheid Zwemba den te voldoen, zou de Raad van Beheer flink in de buidel moeten tasten. De Kuijer schat de kosten voor de aanpassingen al gauw op 'enkele tonnen'. „Dat is te veel voor het kleine groepje mensen dat van het zwembad gebruik maakt", meent de manager. Sportfondsen Alkemade BV wil nog niet zover gaan dat ook het zogenoemde familiebad en het peuterbadje dicht blijven. Na de zomer kan volgens De Kuijer worden overwogen of de ze baden ook dicht moeten of dat ze worden opgeknapt om aan de eisen van de wet te vol doen. Vijf jaar geleden stond het voortbestaan van de buitenba den ook al ter discussie. In Alke made werden toen spontaan 1400 handtekeningen ingeza- VRIJE TIJD Toneelvoorstelling Toneelgroep Kunst Na Arbeid voert vrijdag 11 februari het blij spel 'Mister doe het zelf op. Leen van Gils heeft de regie van dit stuk over een onhandige klusser. De voorstelling heeft plaats in het activiteitencen trum Westerhove aan de Anna van Burenlaan in Alphen aan den Rijn. Aanvang 19.30 uur; entree ƒ.2,50. Ruilbeurs De Nederlandse Vereniging van Postzegelverzamelaars houdt 12 februari in gebouw Nabij aan het Lauraplein in Alphen aan tien Rijn een ruilbeurs. De beurs is van 10-17 uur. Belastingservice De FNV geeft haar ledën gratis advies over de vraag hoe zij, bij voorbeeld, hun belastingformu lier moeten invullen. Ze kunnen zich hiervoor laten inschrijven op 12, 19 en 26 februari tussen 10 en 11 uur aan de Hortensia straat 2a in Alphen aan den Rijn. Leden die om gezond heidsredenen niet kunnen ko men, kunnen zich op dat uur telefonisch aanmelden. Tele foon: 01720-75047. Stress De Stichting Gezondheidszorg Rijnstreek verzorgt maandag 14 februari een lezing over stress. De sprekers zijn J.E. Meerburg, apotheker en E.M. Oosterhoff, huisarts. Belangstellenden kun nen om 20.15 uur terecht in Het Anker aan de Chopinlaan 2 in Hazerswoude-Rijndijk. De toe gang is gratis. Teachersday Scholengemeenschap Alba- meld voor het behoud. Onder druk van de bevolking heeft de politiek destijds het besluit om de openluchtbaden te sluiten, uitgesteld. Sylvia Wesselman, een van de actievoerders van vijf jaar gele den, zou het erg jammer vinden als nu toch het bad wordt geslo ten. De argumenten van De Kuijer wijst ze van de hand. De enkele tonnen die moeten wor den uitgegeven aan het op knappen van het buitenbad staan volgens haar in schril con trast met de miljoenen die de gemeente heeft uitgegeven aan de bouw van een nieuw ge meentehuis en het nieuwe bin nenbad. „'Het is nogal logisch dat de afgelopen zomer niet veel mensen het buitenbad be zochten", meent ze. „Het is de hele zomervakantie slecht weer geweest. In de weekeinden in het voorjaar, toen het weer wel goed was, was het hartstikke druk. Half Leiderdorp kwam zelfs naar Roelofarendsveen omdat daar geen buitenbad is." Toch is ze niet van plan om op nieuw een actie op touw te zet ten. Dat haalt volgens haar niets uit. Ambtenaren van de gemeente Alkemade buigen zich donder dag over het advies van Sport fondsen. De raad neemt ver moedelijk binnen enkele maan den een besluit. nianae in Alphen aan den Rijn kiest maandag 14 februari de meest populaire docent(e). Tij dens deze Happy Teachersday wordt er een modeshow van sportkleding gehouden. Er zijn ook verschillende activiteiten met als thema 'Inspanning en Ontspanning' waaraan docen ten mee moeten doen. Om 8.15 begint het programma. Dialezing Wie alles van aquariums wil we ten, kan dinsdag 15 februari te recht in buurtcentrum EIckerlyc in Alphen aan den Rijn. J.C. Brokke geeft dan een dialezing over het bouwen van een aqua rium en welke soorten vissen en planten je het best kunt gebrui ken. Belangstellenden zijn om 20 uur welkom in het centrum aan de Havixhorst 254. Bingo Kinderen kunnen woensdag 16 februari om 14 uur bingo spelen in buurtcentrum EIckerlyc aan de Havixhorst 254 in Alphen aan den Rijn. Toegang één gul den. Volwassen kunnen een dag later hun geluk beproeven. Dan wordt er om een hoofdprijs van 300 gulden gespeeld. Aanvang 20 uur. Creativiteitsbeurs Activiteitencentrum Westerho ve, Anna van Burenlaan 147 in Alphen aan den Rijn houdt zon dag 27 maart een hobby- en creativiteitsbeurs. Het evene ment duurt van 11-16 uur. Wie zelf op de beurs wil staan kan tot 5 maart een tafel reserveren. Telefoon: 01720-94056. Buren voorkomen diefstal koudekerk aan den run Buren hebben gisteravond voorkomen dat er een kluis werd gestolen uit een woning aan de Prins Bern- hardstraat in Koudekerk. Rond zes uur hoorden ze lawaai en dachten dat de buurvrouw van de trap was gevallen. Toen ze poolshoogte namen zagen zij drie mannen uit het huis klim men, die in een auto verdwenen. In het huis stond de kluis al klaar om te worden meegenomen. Het lawaai waarop de buren afkwamen was veroorzaakt door de kluis die van de trap was ge vallen. Greep uit winkelkassa oude wetering Uit een kassa van supermarkt Digros aan de Meerkreuk in Oude Wetering is gistermiddag tweehonderd gul den gestolen. De cassière werd aan de praat gehouden door een man die geld wilde wisselen. Op het moment dat de vrouw de kassa opende deed een tweede man daar een greep in. Daarna maakten de twee zich uit de voeten. Vrachtauto gestolen roelofarendsveen Van een parkeerterrein aan De Lasso in Roelofarendsveen is gisternacht een vrachtauto gestolen. Om op het terrein te komen knipten de daders het slot van het hek door. Op de vrachtauto is een kraan met twee hijsbanden ge monteerd. De auto heeft het opschrift HWZ en kenteken BS-53- LB. Winkelbediende met mes bedreigd koudekerk aan den run Een winkeldief heeft gisteren een mede werker van Albert Heyn aan de Prins Bernhardstraat in Koude kerk met een mes bedreigd. De medewerker zag dat de klant spullen uit de schappen haalde en zonder te betalen verdween. Hij volgde de dief naar buiten en sprak hem aan. Daarop trok de man een mes. De winkeldief verdween op zijn fiets. Hij is ver moedelijk een bekende van de politie. Diefstal uit woningen alphen aan den run In twee woningen in Alphen is gisteren inge broken. Uit een huis aan de Kraaienhorst stal een inbreker gis teravond sierarden. De dader vernielde een raam aan de voor bant. Een videorecorder, autoradio en een koptelefoon was de buit in een woning aan de Antaresstraat. Hier is de voordeur opengebroken. Inbraak in Alphens bedrijf alphen aan den run» Inbrekers konden gisternacht simpel hun èlag slaan bij een bedrijf aan de Steekterweg in Alphen. De deur van het kantoor was niet afgesloten. De dieven namen een te lefax, telefoon, een rekenmachine en 700 gulden mee. Aan de Dr. A.D. Sacharovlaan bouwt Kantoorhuis kantoorpand. Op de achtergrond het gebouw van Bex dat binnenkort leegkomt. FOTO BEN DE l

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17