Kley wegt redt De Zijl/LGB n NOVO verliest van concurrent Madjoe T) Sport EB ZEI DAT >T i MAANDAG 7 FEBRUAR11994 RVV wint weer m LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER In de promotieklassen redde uit het niet tegen de koploper Tonegido 2 (0-3) en boekte RW bij de mannen een regelmatige 3-1 winst op Netwerk. VCS-TonegidoA' 2 0-3 (9-15, 7- S?315,8-15) aar- VCS begon met leuk en verfris- ivisi senc* sPe' en ^'ee^tot 8-8 8e~ lijke. Vanaf dat moment werd het vervelend; de scheidsrech- wez terliïke beslissingen vielen bon steec*s 'n ^et nadeel van VCS uit Woien voora^ de laatste bal (een an perfecte duikbal van Ruud Mar- lissil chand) die afgefloten werd, ver- oorzaakte de nodige irritatie. Bij jjg het wisselen van de speelhelft a j J kreeg bovendien Hans Geer- jg lings achter elkaar een gele en u j-rode kaart, omdat hij zichzelf j q voor het hoofd sloeg. Dat bete- mcj1 kende uitsluiting voor Geer- j ac| lings. In de daarop volgende r commotie leverde VCS ook nog Jbb« eens een verkeerde opstelling 3 in, zodat de ploeg die set niet !n J goed meer mee kon doen. De a motivatie was nu echt weg en zerk Tonegido kon zich uitleven met ïad I sne' en gevarieerd spel door het -(t J midden. "'u RW-Netwerk 3-1 (15-10, 13- ita3 15, 15-11, 15-10) lalit hveede plaats vast- pesjj houden. Gezien de geruchten over het terugtrekken van hoger p spelende teams zou die plek wel s|eci eens promotie kunnen opleve- re)^ ren. Marcel Aernoutse was dit t( maal de beste speler bij de jgj-U Rijnsburgers, die een regelmati- s lil 8e overwinning boekten. Rentokil/ZVH 2-Ridderveld 3-1 n (15-9, 15-6,10-15, 15-9) njp In de eerste twee sets had Rid- p, der\'eld geen enkele grip op ove ZVH's snelle aanval, mede door pl0) het gemis van Jacqueline van kg Bemmelen en Margriet Lowic. aalJ Met spelverdeelster Michele Bijl uit het tweede lukte het in de derde set wel, Dian Spruiten vel burg scoorde toen veelvuldig. In Ru de vierde bleef Ridderveld tot 8- i T 7 bij. lifiq era DAC-Kalinko 1-3 (11-15, 4-15, leid 15"5» 12*15) V2 Kalinko wisselde twee speelsters lo-jji in de derde set. Daardoor kon zj DAC alleen dat speldeel win- k 1 12l De vijfde en voorlaatste ronde van de zwemcompetitie is voor de A-ploegen van zowel De Zijl- /LGB als van LZ 1886 goed ver lopen. Met Jorien Kleywegt als vaandeldraagster werd De Zijl in eigen bad achtste en is degra datie ontlopen. LZ werd met 4805.2 punten als totaalscore zevende. Jorien Kleywegt begon de competitiedag goed en won de 100m vrij voor meisjes '79 in een nieuw PR van 1.00.1. Ook op de 400m wissel voor meisjes '77 verbeterde Kleiwegt haar persoonlijk beste tijd. In 5.08.5 werd de Leidse eerste. Haar der de gouden plak kwam op de 200m rug voor meisjes '79: 2.24.4. Robert Kleywegt ('77) werd tweede op de 200m vrij in 2.05.9, vlak voor Micha Prins die 2.07.0 realiseerde. Kleywegt werd later weer tweede. Dit maal in 1.06.1 op de 100m rug. Ook Joleen van Essen ('81) ein digde als tweede op de 100m rug: 1.18.0. Andrea van Leeu wen werd derde in 1.20.2. Later werd Van Leeuwen tweede op de 100m vlinder In 1.22.4. Ches ter Marsman zegevierde op de 200m vlinder voor mannen (2.06.8) met Robin Sprinkhui- zen als nummer twee: 2.08.6. Sprinkhuizen revancheerde zich later op de 200m wissel. Hij won in 2.10.6 met Marcel de Natris als tweede (2.12.4) en Chester Marsman alsa nummer drie: 2.13.4. De 100m school leverde Sven Meijers ('79) een derde plak op: 1.23.0. Op de 400m wissel werd Micha Prins eveneens derde. Prins deed het in 5.04.9. Op de estafettes behaalde De Zijl twee maal zilver. De 4x100m wissel voor meisjes '79 werd in 5.00.8 gezwommen en de 4x1 OOrn vrij voor jongens '79 werd na 4.11.5 geschiedenis. De Zijl/LGB ein digde de vijfde competitiedag met 4830.3 als achtste. In de to taalstand blijft De Zijl hoogst waarschijnlijk elfde en is daar mee buiten degradatiegevaar. LZ had in Remco Singeling ('77) een goede representant. De jongen Leidenaar won niet alleen de 200m vrij. maar reali seerde ook nog een nieuw PR. Voor het eerste dook Singeling onder de twee minuten: 1.59.9. Daarna won Singeling de 100m rug in 1.02.2 en werd hij derde op de 400m wissel: 4.52.2. Bart Vermeulen werd overigens der de op die 100m rug. haalde drie tellen van zijn PR af en sleepte een NK-limiet in de wacht. Fleur Bakker ('77) werd on danks ziekte eerste op de 100m vrij (59.9) en derde op de 400m wissel: 5.04.7. Ingeborg Hoeks ('79) werd tweede en zwom een limiet op de 100m vrij: 1.03.1. Robert Jan Bakker (75) pakte brons op de 100m vrij in 55.9. Natascha Sierag ('79) zegevier de op de 200m rug in 2.27.2 en Patrick Kraan ('79) werd derde op de 100m school: 1.19.0. De estafettes leverden LZ twee gou den medailles op. De 4x1 OOrn wissel voor meisjes '79 ging in 5.05.3 en de 4xl00m vrij voor jongens '79 werd in 4.10.3 ge- In de D-competitie blijft LZ het goed doen. Ook dit week einde weer \ielen vele LZ-ers in de prijzen. Daarbij sneuvelden een groot aantal PR's. In het 5- mei bad won Rosan Bakker ('79) de 100m vrij in 1.05.4. Mariette Onderwater was goed voor twee gouden medailles. Op de 100m wissel voor meisjes onder 10 zwom ze 1.29.3. Nog opmerke lijker was haar tijd op de 50m vlinder: 40.2. Dat is maar liefst een verbetering van haar PR met 5.5 seconden. En dat op maar 50 meter! Anne de Haas pakte goud op de 100m vlinder voor vrouwen: 1.16.7. In 36.4 won Bart van Zwicht de 50m vlinder voor jongens '81Ook de 4x100m vrij voor jongens '79 le verde goud op: 4.39.8. Met 3061.7 als puntentotaal eindig de LZ als tweede. van Robert Broers staat woens dag op de rol. Op dezelfde dag voorziet het programma in dc ereklasse overigens in het com petitieduel tegen RCH uit Hil versum. De vers benoemde voorzitter van de technische commissie, Pieter Corver maakt overuren. „Reglementair ligt de behandeling van een beroep vast", verklaart Corver. „Dat tijdstip kunnen we niet wijzi gen. Dus probeer ik nu de wed strijd tegen RCH van woensdag naar donderdag te verplaatsen. Robert Broers moet bij het be roep persoonlijk aanwezig zijn, maar ook de getuigen worden gehoord. Twee basisspelers zouden om die reden dan ook niet tegen Hilversum opgesteld kunnen worden. Een positief besluit van de commissie van beroep en het verplaatsen van het duel tegen RCH geven Broers de gelegenheid tegen de concurrent uit Hilversum bin nen de lijnen te komen. "W" een overbodige luxe M nu de Engelse aan- winst Ben Buxbury reeds weken spoorloos is. Ver vangingen uit het tweede team, de Athletics, doen de kansen van dat team in de play-offs van de eerste klasse alleen maar af nemen. „We lopen echt niet achter Buxbury aan", vertellen zowel Corver als teammanager Ab Huisman. „DIOK hanteert nu eenmaal als uitgangspunt, dat een speler graag bij ons speelt. Als een speler niet op de trainingen wil verschijnen en niet afbelt, wordt hij gewoon niet opgesteld. Dat is zijn eigen verantwoordelijkheid. We heb ben het bij ARC. in Amstelveen gezien. Met de buitenlandse in breng waren ze vorig seizoen onze directe concurrent voor de titel. Nu de Nieuwzeelanders weg zijn is er van die ploeg niets ?rgebleven." Richie Burnett con centreert zich tijdens het Dutch Open darts. De Welshman maakte in de eindstrijd korte met ten met Alan Brown. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER OLAF KRAAK Dames Gemini dicht bij titel Youp van 't Hek, cabaretier, in de Studentenkrant: „Of ik bang ben voor de dood? Soms wél en soms niet. Vaak niet, steeds minder, maar mis schien denk ik op het moment dat ik er voor sta wel: 'Jezus, nooit meer naarAjax'. Ex-schaatser Ben van der Burg in de Studentenkrant: „Een sporter is niet sociaal. Dat kan en mag ook niet, want dan kun je nooit de eerste plek beha len. Wat kon mij het rotten dat als ik in trainingskamp zaf, er iets verschrikkelijks gebeurde in de wereld. Volleybalbondscoach Joop AI- berda in de Stu dentenkrant: „Ik streef ernaar dat het team net zo pluriform is als onze samenleving. Er zit een slimme in, een joker, eentje die af en toe wat shit over zich heen krijgt. Als iemand de rol van joker of pispaal goed kan spelen, dan ben ik ontzettend huive rig om zo iemand eruit te halen. Je staat ervan te kijken hoe perfect sommige mensen de rol van pis paal kunnen spelen. Ard Schenk in Vrij Nederland: Schaatsers verdienen veel min der dat een goeie amateurwiel renner of een semiprofin het voetbal. Een rijtjeshuis, net aan, meer is er in onze sport niet te verdienen. Jan Rot in VI: Dat Cruijffmin of meer wordt gewipt voor het WK, dat is toch ongelooflijk? Dat is hetzelfde als clat Frank Sinatra toezegt op mijn feestje te komen zingen, maar dat ik omdat het nog niet rond is voor de zekerheid Edwin Rutten maar vraag. Dordrecht'90-voorzitter Cees den Braven in Voetbal Interna tional: Advocaat deed de training en ging dan weg. Die gasten sloegen elkaar tijdens de trainingen in de kleedkamer op de bek. Als je dat niet wil zien en er niet tegen optreedt omdat het zich vanzelf oplost, zoals hij altijd zei, dan ben je niet goed bezig, denk ik. Roda-spitsTijjani Babangida in VI: „Na drie zussen was ik de eerst geboren zoon in een gezin van tien kinderen. Dat geeft me een bijzondere plaats in de familie. Als oudste zoon ben ik de feitelij ke leider van het gezin. Pro bleem is alleen dat mijn drie zussen dat niet accepteren. Uit een ingezonden brief in VI: „Metgod zal hele middagen te vreden van achter zijn raam de trainingen aanschouwen. Alle maal kleine jongetjes, die uit be wondering voor de baas diens shampoo hebben gekoch t. Over een paar jaar staan er elf vroeg- kale, stijve harken in Feyenoords A- jeugd, die zo snel zijn als dik ke stront. Ja, Metgod is de juiste man op de juiste plaats. Trainer Aad de Mos in de Tele graaf over PSV: Totaal geen evenwicht in de se lectie en te weinig kwaliteiten. Ik kan twee elftallen tegen elkaar laten spelen en dan wordt het 0- 0 of hooguit I -0. Dat is op dit moment het grootste probleem van PSV. Al lemaal hetzelfde soort voetballers en te veel spelers van boven de dertig. Idem „Over de huidige combinatie Numan- /Kieft ben ik tevreden. Ik weet ook wel dat Arthur zich de ziekte loopt door de zwakte van anderen, maar daar kan ik op dit moment toch weinig veranderen De Bosnische bobsleeër Igor Boras in de Volkskrant: „Ik zie het niet meer zitten. Het olympische gevoel, dat mij er tien jaar geleden toe heeft ge bracht om te gaan bobsleeën, ben ik kwijt. Ik voel helemaal niets meer en ik vraag me af of mijn gevoel ooit terugkeert. Schaatser Bart Veldkamp over de gouden bergen die hem werden beloofd na zijn olym pische titel op de 10 kin in het Algemeen Dagblad. „Aanvankelijk wil je daar niet aan denken. Pas later ga je gelo ven dat je er financieel wijzer van kan worden. En dan blijk je net zo naïef te zijn als de rest. Nederland is gewoon te klein schalig om tonnen binnen te sle pen aan sponsoring. Bedrijven willen best iets met je doen. Al leen ze vragen een Ferrari en be talen de prijs van een Lada". Commentaar in de Telegraaf over de premie-onderhande lingen tussen de KNVB en de internationals. Omdat Ronald Koeman, Jan Wouters en Marco van Basten inmiddels ook gepokt en gema zeld zijn, verlangen de spelers een WK-premie (t/m het behalen van de wereldtitel) van tussen de 250.000 en 300.000gulden per persoon. Een bedrag waarde be trokken officials over geroepen hebben: „Dan blijven er maar spelers thuis.. De darters van Ne derland vieren het jaarlijkse carnaval in een kroeg van gigantische af metingen. Onder het mom van de 'Dutch Open darts' verza melden de pijltjesgooiers zich afgelopen weekeinde in sport hal De Schelft in Noordwijker- hout. Om te dansen, te zingen, te roken, te drinken en hier en daar een pijltje mee te gooien. Feest met een hoofdlener F. Ook voor .winnaar Richie Bur nett, die met de hoofdprijs van 3500 gulden aan de haal ging. „Het grootste gedeelte komt hier om een weekend plezier te hebben, spaart er een jaar voor", glimlacht John Kuijpers, voorzitter van de Nederlandse Darts Federatie (NDF), onder wijl kijkend in de richting van de bar. Waar André Hazes voor de vierde keer die middag zingt dat hij een vriend uit de goot heeft geholpen. Het staat er blauw, net als in de speelzaal zelf. De hel op aarde voor cara- patiënten. „Ik denk ook dat darts de enige sport is waarbij spelers het niet erg vinden om te verliezen", vult penning meester Antoon Knillemans zijn voorzitter aan. „Wat is er mooi er dan thuis komen en vertellen van welke topper je verloren hebt..?" Voor de grote namen gelden andere normen. Waar het deliri- umvan de toeschouwers steeds groter wordt, geldt voor de mannen op het podium een drank- en rookverbod. Een pri meur op het toernooi dat als paradepaardje van de NDF door het leven gaat. „We organiseren dit evenement puur om de sport te promoten", vertelt Knil lemans, die weet dat de bond door de 'Dutch Open' jaarlijks zo'n 120.000 gulden lichter wordt. „Iedereen mag mee doen, daar betalen ze ook voor. Het is een beetje een grote kroeg, ja. Maar darts wordt ook alleen maar in cafés gespeeld. Die sfeer vind je hier terug. ijvoorbeeld tijdens I M de finale vrouwen koppels. Een gezette Belgische speelster moet het ontgelden. In gekuisde versie komt het er op neer dat ze, vol gens enkele mannelijke toe schouwers, een beetje op een 'wiener schnitzel' lijkt. MC Mas ter Caller Martin Fitzmaurice - grijs pak met zwarte glansbies langs de broek - reageert nau welijks op het gejoel vanuit de zaal. Als een koele Big Papa (rond de 200 kilo) babbelt de befaamde Engelse commenta DAC raakte in de volleybal competitie zijn koppositie kwijt in de tweede divisie door een 3-2 nederlaag bij middenmoter NVC en de opmars van Novo in de derde divisie werd gestuit door koploper Madjoe (2- 3), waardoor Novo nu een achterstand van vier pun ten op die ploeg heeft. Al leen Gemini revancheerde zich na het echec van vori ge week uitstekend met een 0-3 bij Radius 2. Bij de vrouwen heeft Gemini de titel bijna binnen na de 3-0 winst op streekgenoot VCS. Leython versloeg DVC met 0-3. tor de partijen aan elkaar. Zijn stem verbergt echter weinig. Een 'one-hundred-and-eighty' (de hoogst mogelijke score) rolt soepel over de tong. Maar voor al bij de vrouwen, waar de sco res aanzienlijk lager uitvallen, kan Fitzmaurice zijn teleurstel ling af en toe nauwelijks verber gen. Nederland telt bijna 15.000 darters, waarvan er een paar in ternationaal meetellen. Een daarvan is weekeinde-speler Roland Scholten, wereldkam pioen van 1993, die naast een drukke baan - met dank aan en kele sponsors - de internationa le toernooien afstroopt. De Ha genaar vertelt over de vorm van de dag, die het verschil tussen de derde ronde (zoals Scholten afgelopen weekeinde) en een fi naleplaats kan bepalen. En over de trucs die spelers onderling gebruiken om de ander uit de concentratie te halen. „Je pijlen laten vallen, terwijl iemand net wil gaan gooien", geeft de spe- een geheim prijs. „Recht op je tegenstander aflopen als je t een goeie score van bord terugkomt. Praten, je veter vastmaken, van alles. Maat je moet er mee oppassen. Trucs kunnen je je kop kosten." evenservaring is j de prijs die Scholten ont vangt voor het in zo kort moge lijke tijd voor zo weinig mogelijk geld afreizen naar buitenlandse NVC - DAC 3-2 (15-6, 6-15, 15- 11, 12-15, 17-15) De Alphenaren hadden een zwakke start bij NVC. In de tweede set voerde DAC de ser- vicedruk op, ging beter passen en liep over NVC heen. Dat was ook het enige speldeel waarin DAC overtuigde. In de vijfde set had DAC nog alle kansen, maar DE PLOEG maakte het gewoon niet af. Radius 2 -Gemini/K 0-3 (8-15, 12-15,14-16) De zege kwam weliswaar moei zaam tot stand, maar een aantal spelonderdelen waren weer goed bij Gemini verzorgd. Blok, verdediging en opslag waren voldoende, de stop liet nog te wensen over en dat kostte een hoop onnodige punten. In de derde set maakte Gemini een 9- 1 achterstand helemaal goed en met de redelijk draaiende aan val kon de winst veilig gesteld worden. NOVO-Madjoe 2-3 (15-7, 4-15, 15-11,12-15, 13-15) De s(rijd tussen de nummers twee en een werd na veel span ning pas in de vijfde set beslist. Novo's start was uitstekend: het De dames van Gemini (aan de andere kant van het net) kunnen zich opmaken voor het kampioenschap na de winst op VCS. hield zijn tegenstander goed onder druk en won met gevari eerd volleybal verdiend. Onbe grijpelijk was de dip hierna. Aanvoerder Rik Dobbinga: „Je neemt wat gas terug en geeft ze een vinger, maar ze pakken de hele hand." Herstel volgde in de derde set en nu ging het gelijk op tot 11-11; de weer op dreef zijnde Frank de Vetten sloeg met drie snoeiharde smashes de setwinst binnen. Ook in de vier de set ging het jk op, maar nu deden foutjes de stand via 10-14 en 12-14 naar 12-15 doorslaan. In de vijfde bleek Madjoe de iets betere ploeg, die vooral door zijn met een sprongservice rechtstreeks gescoorde punten het verschil uitdrukte. Sovikos-Leython 3-0 (15-5, 15- 8,15-1) Leython verloor grof de eerste set, omdat het zonder inspelen aan de wedstrijd moest begin nen. De ploeg had niet doorge kregen, dat de strijd naar een andere hal verplaatst was en ar riveerde dus pas een kwartier voor tijd. De tweede confronta tie was een stuk aardiger. Zon der Dirk-Jan Kwestro, maar met Leon Poffé als spelverdeler op de plaats van Floris-Jan van de Giezen bleef Leython tot 10-8 aardig bij: toen voerde Sovokos de druk op en liet Leython het liggen. In de derde set serveerde Sovokos zo gericht, dat Ley- thons pass wegviel en boven dien was de lange middenaan- val zo ongrijpbaar, dat Leython er niet meer aan te pas kwam. Sille/Jupiter-LUSV 3-1 (15-3,8- 15,15-3,15-9) De studenten waren dit keer re delijk kansloos en konden am per in hun spel komen, omdat ze aan alle kanten overtroefd werden. Alleen in de tweede set, toen de pass wat beter lag en Sille wat slordiger met de moge lijkheden omsprong, liep het even bij de studenten. Vrouwen Gemini/K-VCS 3-0 (15-13, 15- 9, 15-11) Gemini begon het spel overtui gend met een sterke service op de meest stoppende aanvalster en dat leverde een 12-5 voor sprong op. De Voorschotense ploeg liet VCS echter terugko men tot 13-12. De thuisploeg had echter meer aanval in huis, zodat Gemini die set toch naar zich toe kon trekken. VCS was niet gebroken en in de volgende set liep de ploeg snel naar 2-4. Elsbeth van de Berg tilde met haar opslag de stand naar 6-4. Degelijk, maar zeker niet vlammend, besliste FOTO BEN DE BRUYN Gemini ook deze set. De derde set liep Gemini via Trea Zikken uit tot 9-3; even liet het de teu gels vieren (9-9), maar daarna werden de opdrachten van coach Bernard van de Pols weer prima uitgevoerd en kan Gemi ni zich gaan opmaken voor het kampioenschap. DVC-Leython 0-3 (2-15, 2-15, 3-15) Zoals verwacht had Leython geen probleem met hekkesluiter DVC en won het in de recordtijd van 39 minuten. DVC had een voorspelbare aanval en sloeg veel in het blok. Bij Leython waren de verdedi ging en aanval goed verzorgd en wisselden Arine van Vliet en Berna Mentink elkaar regelma tig af in de aanval. Ook de beide spelverdeelsters kregen even veel speeltijd. toernooien. „Zo'n Jockey Wilson, die heeft een paspoort- ...dat lijkt wel een boekwerk." Die ervaring heeft hem ook ge leerd dat het er niet in alle fina les even hard aan toe gaat. Vrienden gooien het wel eens op een akkoordje. Zetten het geld uit hun kop door het vooraf te verdelen en gooien voor de fun en om de beker. „Vooral te gen teamgenoten doe ik dat", geeft Scholten toe. „Ik heb de naam een goede speler te zijn, zit al in dat circuit. Dan denk ik dat je respect afdwingt door op die manier met goeie bekenden om te gaan." worden met dodelijke precisie gegooid. Voormalig winnares Maytum laat zich afleiden door aanmoedigingen uit de zaal en delft in drie sets (van vijf legs het onderspit. Bij de mannen is Richie Burnett oppermachtig, zijn tegenstander Alan Brown uit Schotland krijgt geen poot aan de grond. De zaal is dan al half leeg. De meeste buitenlandse deelne mers zijn in hun auto gestapt en de standjes met darts-waar zijn opgedoekt. Alleen André Hazes houdt stand en zingt nog maar een keer over de goot. Waarin ongetwijfeld een paar carna valsvierders vannacht terecht zijn gekomen. De finales later op de dag, de climax van het perfect georgani seerde sportieve gedeelte van de Dutch Open, wekken de schijn dat er van akkoordjes geen sprake is. Bij de vrouwen lachen de Duitse Heike Ernst en de Nederlandse Valery Maytum elkaar vooraf vriendelijk toe. Maar de pijlen van de Duitse voudig lanskam pioen rugby. DIOK. Het beroep tegen de schorsing

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23