Van kachels en schokdempers achels en schokdempers Boekenweek: een voorjaar vol poëzie Mallotige loopjes en totale destructie Cultuur Kunst Persent en Kam tonen prachtig samenspel De achterkant van het vak Bolten: aantal schilderijen is op juiste plek terechtgekomen Het boekenweekgeschenk van Hella Haasse, 'Transit', gaat over een meisje dat aan de buitenkant van de maat schappij staat en op reis gaat. Het is pro za. Opmerkelijk. Want het thema van de komende boekenweek, van 16 tot en met 26 maart, is poëzie. En dat zullen we we ten. Zelden zat er zoveel poëzie in de voorjaarsproduktie van de grote uitge- De Bezige Bij pakt uit met de Verza melde Gedichten van Hugo Claus, die in april 65 wordt. Ook van Johnny van Doorn, een wat mindere god, komen de Verzamelde Gedichten uit, nog tijdens de Boekenweek. De Arbeiderspers blijft niet achter met de Verzamelde Gedich ten van Gerrit Komrij. En voor wie liever minder gedichten per persoon heeft, en meer dichters per boek, liggen er binnenkort volop bloem lezingen in de winkel. Eddy van Vliet bij voorbeeld stelde een bundel samen uit het fonds van de Bezige Bij. Meulenhoff komt in de Boekenweek met een voor de gelegenheid in prijs verlaagde editie van Hans Warrens bekende 'Spiegel van de Moderne Nederlandse Poëzie'. Poëzieliefhebbers die zich willen toe leggen op het vergelijken van Vlaams en Nederlands werk kunnen uit de voeten met twee bij De Arbeiderspers te ver schijnen bundels: 'De 100 beste gedich ten van deze eeuw, Vlaanderen', en 'De 100 beste gedichten van deze eeuw, Ne derland'. De boeken zijn samengesteld door respectievelijk Hugo Brems en Her man de Coninck voor Vlaanderen, en Rob Schouten en Rogi Wieg voor Neder land. De twee duo's beloven geen objec tiviteit, wel persoonlijke keuzes. Het is logisch dat met poëzie als Boe kenweekthema, de uitgevers hun bun dels van bekende dichters vroeg in het voorjaar hebben geprogrammeerd. Van belang lijkt in elk geval nieuw werk van Anna Enquist, ('Een nieuw afscheid'), Guillaume van der Graft, ('Wat heeft Ce cilia gezien?'), Anton van Wilderode, ('Ex Libris'), Maria van Daalen ('Het hotel'), Toon Teilegen ('Tijger onder de slakken') en Anton Ent ('Reducties'). Debuten zijn er van de dichters L.F. Rosen, Antoine Uitdehaag, F. van Dixhoorn en Y. Né. De laatste is naas dichteres ook beeldend kunstenaai Haar boek combineert poëzie met eigei pentekeningen. Ook 'De harde kern, dee 3' van Frieda Vogels, bevat, verrassem genoeg, poëzie. Natuurlijk zijn er in deze extra-dich terlijke lente ook boeken over poëzie, ei over dichters. Herman de Coninck pro beert in zijn essaybundel 'Intimiteit on der de melkweg' zonder vakjargon ove gedichten te schrijven, dichter/journalis Andreas Oosthoek stelde een brieven boek samen van Martinus Nijhoff: 'Brie ven aan mijn vrouw'. Oosthoek belool zijn lezers niet alleen meer begrip vai Nijhoffs poëzie, maar ook van de woelin gen in een 'ambivalent huwelijk'. 'Beelden uit de verzameling Leidenin De Lakenhal Hella neisje en de ijdens blijft niet achter met de Verzamelde Gedich ten van Gerrit Komrij. En voor wie liever minder gedichten per persoon heeft, en meer dichters per boek, liggen er binnenkort volop bloem lezingen in de winkel. Eddy van Vliet bij voorbeeld stelde een bundel samen uit het fonds van de Bezige Bij. Meulenhoff komt in de Boekenweek met een voor de gelegenheid in prijs verlaagde editie van Hans Warrens bekende 'Spiegel van de Moderne Nederlandse Poëzie'. Poëzieliefhebbers die zich willen toe leggen op het vergelijken van Vlaams en Nederlands werk kunnen uit de voeten met twee bij De Arbeiderspers te ver schijnen bundels: 'De 100 beste gedich ten van deze eeuw, Vlaanderen', en 'De 100 beste gedichten van deze eeuw, Ne derland'. De boeken zijn samengesteld door respectievelijk Hugo Brems en Her man de Coninck voor Vlaanderen, en Rob Schouten en Rogi Wieg voor Neder land. De twee duo's beloven geen objec tiviteit, wel persoonlijke keuzes. Het is logisch dat met poëzie als Boe kenweekthema, de uitgevers hun bun dels van bekende dichters vroeg in het voorjaar hebben geprogrammeerd. Van belang lijkt in elk geval nieuw werk van Anna Enquist, ('Een nieuw afscheid'), Guillaume van der Graft, ('Wat heeft Ce cilia gezien?'), Anton van Wilderode, ('Ex Libris Maria van Daalen ('Het hotel'), Toon Tellegen ('Tijger onder de slakken') en Anton Ent ('Reducties'). Debuten zijn er van de dichters L.F. Rosen, Antoine Uitdehaag, F. van Dixhoorn en Y. Ne. De laatste is naast dichteres ook beeldend kunstenaar. Haar boek combineert poëzie met eigen pentekeningen. Ook 'De harde kern. deel 3' van Frieda Vogels, bevat, verrassend genoeg, poëzie. Natuurlijk zijn er in deze extra-dich terlijke lente ook boeken over poëzie, en over dichters. Herman de Coninck pro beert in zijn essaybundel 'Intimiteit on der de melkweg' zonder vakjargon over gedichten te schrijven, dichter/journalist Andreas Oosthoek stelde een brieven boek samen van Martinus Nijhoff: 'Brie ven aan mijn vrouw'. Oosthoek belooft zijn lezers niet alleen meer begrip van Nijhoffs poëzie, maar ook van de woelin gen in een 'ambivalent huwelijk'. zameling Leidenin De Lakenhal Met een bijzonder 'optreden' van de beeldend kunstenares Vilma Hinkelman, die e 'Beelden uit de verzameling Leiden' in De Lakenhal geopend. ZATERDAG 5 FEBRUAR11994 leiden «jan rusdam vervolg van voorpagina Cultuurwethouder Koek is niet geschrokken van de bewering van Lakenhaldirecteur Bolten dat de toestand van het stedelijk museum „onduldbaar" is. Ze is wel een beetje teleurgesteld dat de nota waarin een en ander naar voren komt in de publici teit is gekomen. De nota was bedoeld voor intern gebruik en had nimmer het licht mogen zien buiten de stadhuismuren, laat Koek met zoveel woorden weten. ,,lk zie het stuk als een harts tochtelijk pleidooi van de La kenhaldirecteur voor een uit breiding van het museum", zegt de wethouder ervan. „En dat pleidooi steun ik. Het sterkt mij in mijn gedachten dat die nieuwbouw noodzakelijk is. Ik hoop dat ook anderen daarvan nog meer overtuigd raken", al dus Koek met een hint naar haar eigen PvdA, voor wie de Lakenhaluitbreiding nog geen vaststaand feit is. De wethouder wil verder kwijt dat de mottenplaag in een de potruimte van het museum be dwongen is. Eén tapijt is door het ongedierte dermate aange vreten dat dit bij het vuilnis is gezet. Vijf andere textiele wer ken hebben schade ondervon den. Onderzocht wordt nog of het de moeite waard is ze te renoveren. Het gaat niet om beeldende kunst recensie susanne lammers Derevo met 'Gadina'. Gezien 4/2. Cultu reel Centrum de X, Leiden Reprise 5/2 aldaar. Op Terschelling vonden ze het leuk. Hier ook. Waarom is mij een raadsel. 'Dereyo' staat voor boom, en werd aangeprezen als mythisch, folkloristisch en eco logisch spektakeltheater. Eerlij ke bewegingen, daar ging het om in deze mengeling van Ja pans Butoh-theater en comme dia dell'arte. Op het podium echter slechts mallotige loopjes, zwaar aange zette chaos en totale destructie. Het brein achter Derevo, Ada- sinsky, meent dat woorden ter omschrijving van zijn theater te beperkt zijn. Tja. Het tart inder daad elke beschrijving. De voorstelling is op te vatten als een allegorie van het heden daagse Rusland. De puinhoop, de caleidoscopische opeenvol ging van bizarre situaties, die men in godsnaam maar pro beert naar zijn hand te zetten. Een naakte, volledig ge schminkte man bevindt zich il legaal in een laboratorium en unieke werken, aldus Bolten. De Lakenhaldirecteur ver schilt van mening met de con servator oude kunst over wer ken die het museum verlaten. Volgens Bolten zijn het er bij lange na geen 150, zoals conser vator Vogelaar beweerd. „Een aantal schilderijen is op een plek terechtgekomen waar ze naar aard en karakter thuisho ren, zoals een groepsportret van de pesthuismeesteren dat nu in de regentenkamer van het Pest huis hangt. Dat is voor mij een voorkeursplek, geen gedwongen afstoting. Een aantal andere werken is terug naar de bruikleengever omdat De La kenhal nu eenmaal geen op slagplaats is'." Bolten spreekt tegen dat het museum de bruikleen van een collectie landschapsschilderijen zou verspelen omdat het muse um geen ruimte heeft om de werken op te hangen. „Afgesproken is dat dat fasege wijs zou gebeuren. We studeren er nog op hoe we in totaal zo'n 40 werken uit de collectie in de bestaande ruimte kunnen on derbrengen. Ik ben er van over tuigd dat we daar een oplossing voor vinden," aldus Bolten. De museumdirecteur geeft toe dat noch binnen de huidige muse ummuren, noch in de gewenste uitbreiding, voorzien is in extra ruimte voor de collectie oude vernietigt een en ander. De we tenschapper komt binnen. Cliënt dient zich aan met opge zet konijn, blijkbaar met de be doeling dat dit weer tot leven gewekt wordt. Cirkelzaag maakt vonkenregen. Cliënt wordt naar huis gestuurd met piepend op- windvogeltje. Enzovoort. Dat men heus niet van de straat was, bleek uit enige ver wijzingen naar de klassieke oudheid. We zagen Pygmalion, de man die zijn eigen vrouw creëerde. Hier maakte hij haar meteen weer af. En we zagen het overbekende beeldje van de jongen die een splinter uit zijn voet haalt. De verbeelding van de laatste leverde het enige rustpunt voor de voorstelling op. Zelfs een stortbad van koud water liet de splinterzoeker ijs koud. De speurtocht naar de oplos sing van het levensvraagstuk, die ons toch beloofd was, leidde niet tot enig gearticuleerd ant woord. Dat hoeft ook niet, als het maar tot een goede voor stelling leidt. Een gespierd man- nenkontje temidden van een hoop poeha is niet voldoende. Ook al komt dat dan uit Sint Pe tersburg. Een heiligenbeeld uit de Middeleeuwen behoort tot de beeldhouwkunst, zoveel is wel zeker. Maar is een kolenkachel ook beeld houwkunst? Er staan er niet minder dan drie opge steld in de tentoonstelling 'Beelden uit de Verzame ling Leiden' in Stedelijk Museum De Lakenhal, die gistermiddag werd ge opend. leiden onno schilstra De tentoonstelling maakt deel uit van de nationale manifesta tie 'Beelden in Nederland', die dit jaar gestalte krijgt in niet minder dan 30 exposities. Het is de bedoeling dat het publiek op deze manier een omvattend overzicht krijgt van wat er zich zoal aan beeldhouwkunst be vindt in ons land. Vele musea leggen daarbij de nadruk op het tonen van minder bekende ob jecten uit hun collectie en dat geldt ook voor De Lakenhal. Bij zonder is dat het museum zijn bijdrage bovendien een uitge sproken educatieve opzet heeft meegegeven. 'De meeste musea kiezen bij deze beeldententoonstellingen voor een specifiek thema,' zegt Rob Wolthoom, conservator he dendaagse kunst van de Laken hal en coördinator van de ten toonstelling. 'Wij hebben juist geprobeerd om een algemene inleiding te geven op wat beeld houwkunst eigenlijk is.' Die zeer algemene vraagstel ling wordt meteen duidelijk aan het begin van de tentoonstel ling. Als opmaat fungeert een klein kabinetje, met daarin een antiek houten beeld van Vrou we Justitia, gelijkwaardig opge steld naast een exuberant gede coreerde bokaal uit 1641 en een postmoderne sokkel van Ben Zegers uit 1991. klassieke sculp tuur, een gebeeldhouwd ge bruiksvoorwerp en een heden daagse autonome plastiek, die recensie wijnand zeilstra 'A Chorus Line', een produktie van de Stichting Kunstwerk Regie: Troy Garza Muzikale leiding: Nico van der Linden Gezien 4/2, schouwburg Leiden Aldaar nog te zien vanavond Het bijzonder grote succes van 'A Chorus Line' heeft altijd al iets merkwaardigs gehad. Ei genlijk is het een gammele mu sical die het uitsluitend van één herkenbare melodie moet heb ben. De verhaallijn is immers uiterst mager. Dansers en dan seressen doen auditie voor een felbegeerde baan in een Chorus Line. Dat is alles. Zo zien we iets van de achterkant van het vak. Het is hard ploeteren en dan maar hopen op een kans op één van de spaarzame arbeidsplaat- verwijst naar een architektoni- sche vorm. Alledrie de beelden bezitten onmiskenbaar een beeldhouwkunstige kwaliteit, het is nu aan de bezoeker om uit te maken waar die kwaliteit uit bestaat. Het lijkt alsof de samenstel lers die vraag voor zichzelf be antwoorden met de constate ring dat er weliswaar duizend en-één beeldhouwkönstige kwaliteiten bestaan, maar dat de voornaamste toch is, dat het gaat om driedimensionale din gen. Wellicht daarom js het ge tal 3 op een ietwat cerebrale manier gebruikt om het aantal Voor de spelers in deze Ne derlandse voorstelling zijn deze problemen waarschijnlijk meer dan alleen fictie. Niet voor niets heeft de Stichting Kunstwerk met deze produktie werkgele genheid willen scheppen voor podiumkunstenaars, opdat hun kansen op de krappe arbeids markt worden verbeterd. Aan de produktie valt af te zien dat men de geboden kans met bei de handen heeft aangegrepen. Hopelijk is er voor de gehele groep een vervolg hierop. Dit alles geeft deze produktie een apart soort authenticiteit. En toch zit er voor Nederlandse begrippen iets onechts aan deze produktie. Het gewroet in jeugdherinneringen en dat oe verloze gepraat over de per soonlijke achtergronden van bijna iedere sollicitant afzon- te exposeren beelden vast te stellen. Na de drie objecten in het kabinet volgt een luchtig opgestelde groep van negen (3 x 3) beelden, met een soortgelijke diversiteit in oorsprong en func tionaliteit: de drie kachels, een oude spiegel in een gebeeld houwde lijst, een kitsch-klokje uit de Empire-periode, een design-lamp en tenslotte twee duidelijk als 'moderne kunst' te onderscheiden objecten, waarin industriële gebruiksvoorwerpen zoals een zwenkwiel en een schokdemper zijn verwerkt op een symbolisch niveau. Hierna volgt een soort namaak-depot, waarin zich 27 (3 x 3 x 3) ruim- derlijk doet soms aan therapeu tische sessies denken. Heel Amerikaans, maar lang niet al tijd even spannend. Wordt er echter gedanst en gezongen door de gehele groep, dan komt de musical tot leven. De gehele groep zet zich enorm energiek in. Vooral in dat be roemde nummer dat in de Ne derlandse versie 'Eén...' heet. Het intro daarvan is eindeloos te herhalen en blijft de span ning opbouwen. Pas in de laatste minuten van de finale komt die spanning in volle glamour tot ontlading. Alle saaie momenten zijn vergeten dankzij die ene melodie die nog lang door je hoofd blijft spelen. Daarmee voldoet dat nummer aan een ongeschreven wet in dit genre: the show is over, but the melody lingers on. telijke beelden bevinden. De tentoonstelling eindigt tenslotte met een wand, waarop 81 (3x3 x 3 x 3) foto's zijn gespijkerd van niet geëxposeerde plastieken uit de Leidse verzameling. 'In eerste instantie lijkt alles heel duidelijk,' zegt Rob Wolt hoom. 'Je kunt drie hoofdcate gorieën onderscheiden in het kabinet, maar gaandeweg wor den steeds meer verschillen en overeenkomsten zichtbaar tus sen de voorwerpen die vanouds tot de beeldhouwkunst worden gerekend en de ruimtelijke voorwerpen waarbij dat minder voor de hand ligt. Door niet de gebruikelijke stilistische of his- Met het aantrekken van de huidige K&O-directeurTjitte Weber als artistiek directeur van de Stadsgehoorzaal doet de gemeente op het gebied van klassieke muziek een goede keuze. Weber heeft een uitgebreid netwerk van contacten in de klassieke muziekwereld tot zijn beschikking en heeft bewezen goede orkesten en hoogstaande concerten (Meesterserie) tegen lage kosten naar Leiden te kunnen halen. Of Weber ook in staat zal zijn eenzelfde prestatie op het gebied van jazz, pop- en •lichte muziek te leveren, is nog maar de vraag. Mocht Weber naar de Stadsgehoorzaal komen, dan zal de gemeente K&O meer genoegdoening moeten geven dan nu het plan is. Want de knipoperatie levert weliswaar geld op, maar de 250.000 gulden die de gemeente ermee denkt te besparen is, zoals al eerder vastgesteld, aan de optimistische kant. Wil de zaal aan de Breestraat voor de gemeente rendabel blijven, dan moeten er meer evenementen dan concerten alléén worden geprogrammeerd. Dat zou tot botsingen kunnen leiden tussen de artistieke leiding en de projectleider die de totaalexploitatie voor zijn rekening moet nemen. Wethouder Henny Koek mag torische manier van opstellen te gebruiken maar stijlen en perio den dwars door elkaar heen te tonen, hopen we dat mensen op een andere manier gaan kij ken. De Lakenhal is bij uitstek een museum waar dat mogelijk is, omdat zich juist in de Leidse collectie veel voorwerpen be vinden die niet precies aan het gebruikelijke idee van beeld houwkunst voldoen, maar die toch heel sculpturaal zijn.' 'Beelden uit de verzameling Leiden' is in De Lakenhal te zien tot en met 5 september 1994; di-vr 10-17 uur, za-zo, feestdagen 12-17 uur. De in verval geraakte Stadsgehoorzaal wordt eindelijk opgeknapt. Als het een beetje meezit verschijnt er in 1996 een concertzaal aan de Breestraat, waaraan voor zeven miljoen gulden is gesleuteld. Verbouwing van de verpauperde Stadsgehoorzaal is hard nodig. Dus op zich is het een goede zaak dat de gemeente gemeenschapsgeld in een dergelijk project stopt. Maar aan de invulling van de Stadsgehoorzaal zitten nog behoorlijk wat losse eindjes. dan wel zeggen dat cultüur hoog in haar vaandel staat, tegelijkertijd houdt zij vast aan een exploitabele, dus commerciële Stadsgehoorzaal. Kennelijk ziet zij geen andere mogelijkheid om behalve muziekuitvoeringen hier ook tapijtverkopen, kledingbeurzen en examens te handhaven. „We leggen vooral de nadruk op de multifunctionele functie van de Stadsgehoorzaalheet het. Maar over een rendabele exploitatie gesproken: de verbouwing van de Stadsgehoorzaal gaat bijna 200 zitplaatsen kosten. Wil de gemeente publiekstrekkers als René Frogcr, Frank Boeyen of Lee Towers naar Leiden halen, dan zal de prijs van het toegangskaartje drastisch omhoog moeten om dat te dans recensie maarten baanders Voorstelling Programma 2 door De Rot terdamse Dansgroep Gezien 4/2 LAKthe- ater Leiden Nog te zien 5/2 LAKtheater 20.30 u. Het tweede programma van De Rotterdamse Dansgroep dit sei zoen bestaat uit een reprise en twee nieuwe werken. De repri se, 'Psycho-sweet civilization' van Tere O'Connor, maakt weliswaar een speelse en frisse indruk, maar dans en muziek zijn zo fragmentarisch en de choreograaf gebruikt zoveel uit eenlopende bewegingen dat dit stuk onrustig en weinig samen hangend is. Een groot contrast hiermee vormt 'One Vivid Loop' van Dennis O'Connor. In plaats van muziek horea we een stroom van monotoon uitgesproken woorden over angst en haat te gen zo'n beetje alles wat denk baar is. Hoewel deze eindeloze opsomming soms ook een licht komisch effect heeft, zit je er niet erg gemakkelijk bij. Maar heel verrassend en mooi steken daar de langzame, afgewogen bewegingen van de twee dan sers af. Er is een evenwichtige opbouw, die begint bij minieme bewegingen waarin de dansers een verstandhouding opbou wen met tedere momenten. Op voorzichtige aanrakingen volgt een dynamischer passage met krachtige gebaren, speelse wis- selwerldng en zelfs een heftige confrontatie. Rick Kam en Tim Persent laten hier een prachtig samenspel zien. Het derde programma-onder deel, 'Clay', is van de vaste gast- choreograaf van de Rotterdam se dansgroep: Ton Simons. Het is niet de eerste keer dat Simons muziek van Mozart gebruikt. Geleidelijk komt hij tot een steeds gaver en spannender uit werking van de stijl van deze componist. Net als de vier in strumenten in Mozarts strijk kwartet K.V. 465 hun individue le partijen tot een geraffineerd en bewogen geheel vervlechten, zet Simons allerlei dansbewe gingen naast elkaar op de dans vloer. Het is bij deze choreogra fie beter wat meer achter in de zaal te zitten. Je hebt dan meer overzicht over de combinaties en wisselwerkingen van de gra cieuze of juist puntige bewegin gen waarmee op de muziek wordt ingespeeld. De bewegin gen zijn veelzijdig en gecompli ceerd en vergen veel van de dansers, maar vertrouwd als ze zijn met het werk van Simons, voeren ze deze choreografie ui terst beheerst en resoluut uit. Ondanks de ingewikkelde geba ren en lichaamshoudingen ma ken ze van 'Clay' een glashelder dansstuk. kunnen bekostigen. Een en ander betekent dat alle tarieven hoe dan ook zullen stijgen. „Maar", zegt de wethouder, „daarbij kijken we wel naar wie de zaal wil huren. Voor amateurverenigingen gelden lagere tarieven dan voor commerciële instellingen." I let is de bedoeling om muziekverenigingen als Folkclub Horusen Hot House, die nu nog van de Waag gebruik maken, ooit de (kleine) zaal van de Stadsgehoorzaal aan te bieden. Ook andere zang- en operetteverenigingen, muziekkorpsen en koren vinden, als we de wethouder moeten geloven, daar een warm onthaal. Maar al te vaak zullen die verenigingen dan niet in de Stadsgehoorzaal kunnen optreden, want dat zou de begroting in gevaar brengen. De plannen die de Amsterdamse architect Pieter Zaanen voor de Stadsgehoorzaal in petto heeft, zijn. de beperkte financiën in aanmerking genomen, veelbelovend. Maar met de restauratie en verbouwing is de gemeente er niet. Er zal goed moeten worden nagedacht over de tweeledige functie van de Stadsgehoorzaal. Die vraagt om moeilijkheden en dat is onwenselijk. Want zo blijft een volwaardig concertpodium voor Leiden toekomstmuziek. door: Annemiek Ruyqrok Ai CHTERGROND Concertpodium voor Leiden toekomstmuziek? De Stichting Kunstwerk brengt de musical 'A Chorus Line' nog tot 1 maart op de podia. foto pief weyman Toneelles bij Kindertejater Pluisje leiden» Kindertejater Pluisje geeft toneelcursussen voor kinderen i de leeftijd van 6 tot en met 16 jaar. Eigen inbreng en de ont wikkeling van fantasie en creativiteit staan centraal. Deelnemers •vorden naar leeftijd ingedeeld in vier lesgroepen. De lessen wor den gegeven op maandag- en dinsdagmiddag in de nieuwe Stu dio Ins Blau aan de Haagweg. De kosten bedragen 100 gulden per half jaar. Opgeven kan bij Kindertejater Pluisje, telefoon- r144614. Wouter Okel exposeert In het Leeuwenhorst Congres Centrum i: Noordwijkerhout is een expositie te bezichtigen van schilder Wouter Okel. Op suggestieve en expressieve wijze verwerkt Okel de zichtbare werkelijkheid in zijn schilderijen. In zijn grafieken benadrukt hij een poëtische atmosfeer. De technieken die hij ge bruikt zijn aquarel, gouache, acryl en houtsnede. Het werk van Okel is te zien tot 10 maart. Musical My Fair Lady in Den Haag en Voor de musical My Fair Lady op vrijdag 11 februari in het AT&T Danstheater in Den Haag, zijn kaartjes te koop op het Uitbureau K&O aan de Oude Vest. Vanuit Leiden rijden gratis bussen naar het Danstheater. De musical gaat over het bloe menmeisje Eliza Doolittle, die uit de goot wordt opgevist en het door wel een zeer speciale opleiding brengt tot 'grand lady' van de Londense society. De produktie komt rechtstreeks van Broadway in de originele Engelstalige versie. Kaartjes zijn tot 8 februari verkrijgbaar bij K&O. De Britse actrice Yvonne Brennan Crist speelt Eliza Doolittle in de musical 'My Fair Lady', die van 8 t/m 12 februari in Den Haag is te zien. Daarna staat 'My Fair lady in Amsterdam (14 t/m 20 februari) en Rotterdam (1 t/m 5 maart). foto anp

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19