De race naar niemandsland Schrijvende Lezers/Info Berichten kunnen soms gepuzzel opleveren Doorzichtige smoes WOENSDAG 2 FEBRUAR11994 CHEF ADRIAAN BRANDENBURG, 0 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD Soms kan een bericht in de krant er op het oog goed uit zien, maar als je er scherp naar kijkt, blijkt het meer vraagte kens op te roepen dan duide lijkheid te bieden. Enige lezers maakten mij attent op het be richt 'Asielverzoeken vorig jaar fors gestegen' in de krant van 7 januari. Ik laat het gedeelte dat hen voor puzzels plaatste hier in zijn geheel volgen: „Ruim 35.000 mensen hebben in 1993 asiel aangevraagd in Nederland. Dat is 75 procent meer dan het jaar daarvoor, toen ruim 20.000 buitenlanders zich bij Justitie aanmeldden. In evenveel gevallen heeft de over heid vorig jaar nee gezegd tegen vreemdelingen, onder wie 7.200 asielzoekers. Die mensen zijn het land uitgezet". Het probleem begint al, vol gens een lezer, met de termen 'buitenlanders' en 'vreemdelin gen'. Dekken die elkaar of zit daar toch nog enig verschil in? Voor alle zekerheid heb ik het Justitie gevraagd en die meldde dat het hier om dezelfde begrip pen gaat. Dan dat 'in evenveel gevallen'. De ene lezer vroeg zich af of dat nu op 35.000 of op 20.000 sloeg. „Het lijkt logisch om 20.000 aan te houden, maar zo logisch is dat helemaal niet, want het kan hier ook om het totaal aantal mensen, dus 35.000, gaan wier zaak bijvoor beeld al jaren liep en die pas in 1993 te horen kregen dat ze weg moesten. Maar dan begrijp ik dat getal 7200 weer niet". Een andere lezer zegt: 'Ik lees het zo: van de 35.000 asielzoe kers in 1993 werden er 20.000 teruggestuurd. Maar er staat dat er maar 7200 asielzoekers het land zijn uitgezet. Hoe zit het nou?". Navraag bij Justitie leerde mij dat de zin die begint met 'in evenveel gevallen' beter zo had kunnen luiden: "In ruim 20.000 gevallen heeft de overheid vorig jaar nee gezegd tegen buiten landers. Onder hen waren 7200 asielzoekers, wier verzoek werd afgewezen: de overige 13.000 waren illegaal in ons land ver- blijvenden die werden aange houden en het land uitgezet". De redactie had hier inder daad wel wat meer duidelijk heid mogen scheppen. Nog een voorbeeld van een bericht, waarbij de lezer (op een grappige manier) op het verkeerde been kan worden gezet. Een scherp opmerker wees mij daarop. Het gaat om het verslag van de open Australische tenniskampioen schappen in Mel bourne van 24 ja nuari. Onze man ter plaatse schreef het volgende: „Het was gisteren in Melbourne geen weer voor een Rus. De barometer liep op tot 38 gra den Celsius, op de tribunes werd gevochten voor een plaatsje in de schaduw, beneden op de baan was het iets boven veertig. Alexander Volkov uit Kali ningrad - nog een paar uurtjes RUUD PAAUW in de krant. Lezers hadden geklaagd over de kop 'Hoe voelen jullie je nou, kleine klootzakken' boven het verslag van de rechtzaak te gen twee Engelse jongens die een kleuter hadden ver moord. Ik heb toen daar voor als oorzaak aangewezen dat jongere journalisten met dat soort ter men veel gemakke lijker omgaan dan oudere, zoals jongere lezers er veel minder aanstoot aan ne men dan oudere. Uit de tele foontjes maakte ik op dat vooral oudere lezers erover klaagden. Een generatiekloof dus. Op die rubriek heeft voorbij Moskou - schudde het lezers gereageerd met een inte- hoofd. Dat wordt nooit dacht hij". Van hieruit redenerend denk je: een paar uurtjes voorbij Moskou, dan zit je al aardig in de richting van Siberië; logisch dat zo'n man niet tegen een dergelijke hoge temperatuur bestand is. Maar Kaliningrad (het vroegere Königsberg of Ko ningsbergen) ligt in de verste verte niet in de buurt van Sibe rië, het ligt tussen Litouwen en Polen in, bij de Oostzee. Zat onze man er dan zo naast? Dat hoeft niet. Vanuit Melbourne gezien is 'een paar uurtjes voorbij Moskou' precies de andere kant op! Dat gegeven maakt het verhaal overigens wel een stuk minder markant. Na tuurlijk, tussen Litouwen en Po len kan het ook behoorlijk win teren, maar dat doet het in Zweden ook en de Zweedse ten nisspelers weerden zich in de hitte van Melbourne als woes tijn ridders. Taaiverruwing In december vorig jaar heb ik het in deze rubriek gehad over de toenemende taaiverruwing ressante brief, waarvan ik de i houd hier grotendeels zal weer geven. "Die kloof is er stellig", schrijft hij, "en is er vermoede lijk ook altijd geweest, onder in vloed waarvan oude (scheld- Jwoorden aan kracht inboeten en vervangen worden door krachtiger lijkende woorden. Ouderen zullen wel eens moeite hebben met dat soort verande rend woordgebruik. Zij zullen dat taaiverruwing noemen, maar het is vrij onschuldig zo lang het normbesef niet veran dert." Maar het gaat volgens hem om heel wat meer. „Was het maar zo onschuldig. Ik vrees dat 'klootzakken' nu niet dezelfde betekenis heeft als bijvoorbeeld 'schoffies' een hal ve eeuw geleden. Taal is niet al leen een stille afspraak over de betekenis van woorden, maar bovenal de expressie van een cultuur. Als men de verruwing van de sociale verhoudingen beziet, wordt die weerspiegeld in het taalgebruik. Het vele ge scheld op willekeurige buiten landers, ouderen, automobilis ten enz. duidt op toenemende intolerantie, ongevoeligheid voor de omgeving en vergro- De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan he adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (nazes uur) en 128030 (overdag). ving. Dat kan men moeilijk af doen met te verwijzen naar een kloof tussen jong en oud. Er is veel meer aan de hand. Moet men die ernstige vorm van (taal-)verruwing normloos ac cepteren en overnemen in de krant? Dat zou de verruwing van de normen in de hand wer ken. Het gaat mijns inziens om meer dan net- en correctheid die de oudere journalist meer zou aanspreken dan de jongere. Als de krant in de normverva ging een gevaar ziet, dient de krant dan niet zelf een voor beeld te geven door uiterst zorgvuldig om te gaan met ru wer taalgebruik?" Tot slot merkt deze lezer nog op: „Het valt mij op dat u het taalgebruik in de krant be schrijft als afhankelijk van de smaak van de individuele jour nalist. Dat lijkt mij niet het laatste woord daarover, want de individuele smaak zal toch moeten passen binnen de toon en de stijl van de krant, waar voor de hoofdredactrie een spe ciale verantwoordelijkheid heeft. Voor de lezer kan het nut tig zijn indien de hoofdredactie haar opvattingen op dat punt eens expliceert." Deze brief acht ik een i devolle bijdrage aan de discus sie. Ik heb haar onder de dacht van de hoofdredactie ge bracht en die kan zich goed plaatsen in de gedachtengang van de lezer. Ook zij is de me ning toegedaan dat verruwing in het taalgebruik moet worden tegengegaan. Het is inderdaad niet z:o dat de individuele journalist hier naar eigen smaak te werk kan gaan. Lezers zullen zich nu wel afvragen waarom het hier en daar dan toch kan gebeuren. Ik denk dat de lezerskring af moet van het idee dat de hoofdredac tie dagelijks elk stuk onder ogen krijgt dat in de krant verschijnt. Dat zou onbegonnen werk zijn. Natuurlijk draagt zij voor het gehele journalistieke produkt de verantwoordelijkheid, maar in de praktijk zal haar taak vooral het uitzetten van de grote lijnen zijn. In vrijwel elk bedrijf gaat het immers zo. Op tal van terreinen heeft de hoofdredactie schriftelijke richt lijnen uitgevaardigd. Op dit punt ontbreken ze. De hoofdre dactie heeft mij toegezegd de zaak met de redactie te zullen opnemen. Reactie op 'Linde moet ver dwijnen' in de editie van don derdag 27 januari 1994. Volgens WD-raadslid M. Wijn bergen-van Dobben en CDA- raadslid C. Kramp-Heitink moet de linde zoveel mogelijk uit Lei den verdwijnen omdat de 'heili ge koe', de auto, door de af scheiding van de kleverige stof uit die boom beschadigd zou worden. En bejaarden zouden uitglijden! Dat doe je niet op kleverige stof (ik ben zelf be jaard), de smoes is doorzichtig! Maar is dit misschien een tip voor de heer Walenkamp? Plant Leiden vol met lindebomen in plaats van met die lelijke paal tjes. De hele stad vol geurige lindebomen en de auto's ver dwijnen 'van ellende' in de par keergarages, daar groeien geen bomen en wij hoeven niet tegen het lelijke blik aan te kijken. Of de autofanaten kopen een auto pyjama, liefst groen, dat scheelt weer in de aanblik. Th.J. Carrière-van Schaïk, Leiderdorp. 'Ophogen van Roomburg is nodig', meldt het Leidsch Dag blad van 29 januari 1994. Het wordt duidelijk dat bebou wing van Roomburg een troos teloos resultaat zal opleveren. Op zichzelf al reden genoeg voor protest, maar de bulldo zers zullen doorgaan. Het vol bouwen van de Grote Polder in Zoeterwoude wordt al driftig voorbereid. Een beslissende stap naar het oppeuzelen van het Groene Hart. Hier wreekt zich de slome hou ding van Leiden tegenover een TGV door het Groene Hart en de groei van Schiphol. Het is duidelijk dat alternatieve plan nen die het Groene Hart sparen, moeilijker worden wanneer men de groei-gelovigen van Schiphol hun gang laat gaan. Bijvoorbeeld woningbouw in het zuiden van de Haarlemmer meer nabij de spoorlijn. Een eerste stap tot behoud van het Groene Hart zou ih Leiden moeten zijn de zorg voor het nog open deel van Roomburg, een prachtig landschapje en historisch even belangrijk als de Burcht in het hart van de stad. Bouwplannen richting Zoeter woude vergroten bovendien de fietsafstanden naar open ge bied, met een sneeuwbal-effect van negatieve gevolgen voor Leiden. De volte in ons land en de schade aan natuur en cul tuur wordt niet veroorzaakt door arme asielzoekers, maar door de nietsontziende heb zucht van de doorgedraaide transportwereld. De huidige bestuurlijke kort zichtigheid of domheid kan al leen worden doorbroken, wan neer de politieke partijen nog vóór de verkiezingen kleur be kennen met betrekking tot het Groene Hart en de plannen rond Schiphol en TGV. De gemeente Leiden loopt nu stilletjes mee in de race naar niemandsland. In de negentiende eeuw sloopte Leiden bijna alle stadspoorten. Eind twintigste eeuw maakt Lei den ook ons verre verleden on bereikbaar. Cultuurbarbarij is blijkbaar erfelijk. Om de discussie open te breken het volgende voorstel: geef het archeologisch monument Roomburg terug aan Zoeter woude, wegens wanprestatie van de gemeente Leiden. Indien u reageert op een arti kel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het betreffende artikel werd ge publiceerd? ingezonden brieven betekent met dat dé redactie het eens is met de inhoud ervan. De redactie behoudt zich het recht vpor ingezonden brieven in te korten en plaat sing van brieven te weigeren. Het Oude Veerhuis aan de Hoogewaard in Koudekerk aan den Rijn. Vroeger een be kend punt in het Rijn dorp. Tot het begin van de veertiger jaren woonde hier de veer baas van het provinci ale voetveer met de fraaie naam Boeren- schouw. Bij het veer huis eindigde het jaagpad vanuit de richting Leiderdorp. De mensen werden met de roeiboot naar de Hazerswoudse kant van de Rijn overgezet. Daar kon via het jaag pad de reis naar Al phen aan den Rijn worden voortgezet. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist da gelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldi ge' plekjes die niet di rect hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - Een korporaal bij de infanterie, te Amsterdam in garnizoen, bracht een bezoek aan de ouders van zijn meisje, welke te Broekerhaven, gemeente Bo- venkarspel, in een watermolen wonen. Des avonds bij het verlaten van en mo len werd de korporaal door een der wieken gegegrepen en weggeslingerd. Op eenigen afstand vond men zijn lijk, deerlijk verminkt. - Door den geneeskundige adjunct-in specteur voor Gelderland en Utrecht is de angina diphterina epidemisch heer send verklaard de Diedam (Gelder land) - Van C.F.D. ontvingen wij een schrij ven, waarvan, als wij het goed begrij pen, de strekking is dat hij zich aan de hier gevormd hebbende commissie tot onderzoek naar de werkloosheid in overweging geeft om geen geld, maar bons tot een zeker bedrag voor levens middelen uit te reiken, welke levens middelen dan niet bij bepaald aange wezen leveranciers, maar bij alle ne ringdoenden kunnen worden gehaald, die dan de bons bij de commissie ter afrekening weer kunnen inleveren. (advertentie) Vischhuisje over de Waag. De ondergeteekende verwittigt zijn geëerden Begunstigers dat van he den af behalve riviervisch ook zeevisch bij hem verkrijgbaar is, zoolang de da- gelijksche voorraad strekt. Ued. Dw. Dr. J. Roos. ANN0 1969 - De 24-jarige Nederlandse tenniskam pioen Tom Okker heeft gisteravond in Dallas een profcontract getekend. Ok ker heeft zich voor vier jaar verbonden aan de Amerikaanse groep „World Championship Tennis" (Lamar Hunt) voor een bedrag van 200.000 dollar (725.000 gulden). Vorig jaar bepaalde de Nederlandse kampioen zijn hoge internationale marktwaarde door de kampioenstitels van Italië en Zuid-afri- ka te winnen, tot de laatste acht van het open Wimbledon-toemooi door te dringen en voorts de finale te bereiken van de open Amerikaanse kampioen schappen in Forest Hills. - Politieke en militaire kringen in Israël slaan met bezorgdheid de toenemende concentratie van Arabische terroristen langs de Libanese grens gade. De een heden van deze Palestijnse „vrijheids strijders", die zich niet ontzien ook te gen de burgerbevolking te opereren, staan merendeels onder bevel van Sy- riërs. Zij bestaan uit elementen uit di verse Arabische landen en bereiken Li banon van Jordanië uit via Syrië. - Steeds meer kastelen in de omgeving van Parijs worden de laatste tijd van kunstwerken van onschatbare waarde beroofd. Bij een van de laatste inbra ken verdeen voor een waarde van 200.000 gulden aan schilderijen en meubilair. Veel kastelen zijn eigendom van mensen uit de Parijse society en worden als weekeindverblijf gebruikt. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST Elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 tot woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13 00 uur (Elisabeth Ziekenhuis). EHBO ziekenhuis Rijnoord elke dag geopend. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Afdeling intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur. na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestigingSt. Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.00-14.45 uur en 18.30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling gynaecologie 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur, alleen voorvaders bovendien van 19.30-21.00 uur Afdeling hartbewakmg: 14 00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Intensive care: 14.00-14.30 uur en 19 00-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. Overige bezoekers 14.30-19.30 uur. ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14 15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur AvondbeZoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor dert opgenomen kinderen is er een ruime bezof mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkuni en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling. volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00 -11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30-15.15 e BIOSCOPEN x>kje uit de Walt Disney-stu- din, een kruime ipje Abu op stra; e weggelopen d redder irijgt hulp van de Geest. Nog gaat Aladdin, al., dag LID0 2. The Add 21.15, n raatjongens. ~;est. Nogi 'izier jatar 'oortTeeds roet in Nederlands gesproken. l^'^O en 2 L15 uur"^ VerS'e' ams Family II al ,,dag 19.00en r.za.zoen woook 14 30. Grie- y Sonnen- feld. De Addams, met ee bloed, dood en verderf, sturen hun t kinderen op een vakantiekamp waar lieve schatjes het gezag al snel onde nen. Pa en ma krijgen een baby met snorretje En oom Fester weet een b schone dame aan de haak te slaan. I zijn a, OO Mei e she- Earth 12 jr., dag 20.45 liver Stones trilogie van Vi -aarin hij het effect van de t leven van de burgers too PhungTi Le Ly blijft zt ongeveer niets bespaard". Ze slaat lolletje Stone baseerde zich op de aut biografische boeken van Le Ly Hayslip LID0 4 Beethoven's 2nd al vr, za, zo 14.30, 19.00 Wo alleen 14.30. Hondenfilm, maar niet met één Sint Bernard, maar met vijf wolbalen. Plichtmatige humor voospelbaar verhaal over vaderhond of Sleepless in Seattle a 19.00 en 21.15. Vr 5. Vr, za, zo 21.15. Regis- personages er passeerd Ephro Park al dag 14.15. Monstermo- teven Spielberg. Via genetische atie wandelt een stel dino's rond >t pretpark gebombardeerd ei- :t May We Jefd o The Age of Innocence 21.15. Romantisch d Scorsese over een liel York van vorige eeuw. (Daniel Day-Lewis) tr. land (Wynona Ryder) haar onconventionele nicht Ellen Olenski (Michelle Pfeiffer) En dat is "not done' in hun nogal verstikkende milieu. Scorsese baseerde zich op het gelijknamige roman van Edith Wharton die voor dit boek in 1921 als eerste vrouwelijke schrijver de Pulitzer Price kreeg. LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg. Man 16 jr., dag 19.00en >ok 14.30.1' 21 15,2 n uitgebanr it Marc sley Snip ontdooien van superagent Sylvester Stal lone. 'Droopy Eyes' kan nog steeds niet acteren maar Snipes heeft talent zat om in zijn eentje de film te dragen. Ondanks de titel komt er nauweh|ks geweld aan te TRIANON teL 071-123875. Breestraat. The Piano al., dag. 19 0°j21 15 Fasci- Campion. In zichzelf gekeerde Britse '1-142895. The House of the Spirits, do t/m wo 20.30. De Deen Bille August verfilmde al volgt de geschie grootgrondbezitte Streep en Glenn Close L'odeur de la papaye verte, do t/m zc 20.00 en 22 15. Première van Vietr mese film van Tran Ahn Hung. De fil speelt in Saigon in de jaren '50 en 'f behandelt istmeisje .tb- wordt verliefd op haar heer 20 00 en 22 15, van Davi Jones met Anthony Hopkins De nieuwe verfilming van het beroemde boek van Franz Kafka. Over een man die terecht komt in een bureaucratische nachtmerri vaneen totalitaire staat De Tussentijd, di, 20 00 en 22.15. Ne- n Mar ir overleden v, der meer Coen Flink, Pleuni Touw en Amanda Ooms. The best intentions, wo 20 00 Film van Bille August (The House of the Spirits) naar het levensverhaal van Ingmar Berg mans ouders. Levendige Pernilla August, vrouw van de regisseur, heeft haar zinnen gezet op de wat sombere, verbitterde Sa muel Fröler. Haar ouders doen alles om LAK CINEMA, Cleveringaplaats 1, tel. 071- 124890. Betty Blue ma 20.30. Van Jean-Jacques Beineix. Dramatisch verhaal van een rela- einde, is hoofdpersoon Betty (Béatrice Dalle) behalve kwetsbaar ook vitaal. LVC, Breestraat 66, tel. 071-146449. Nosferatu, eine Symphonie des Grauens do 20.45. Griezelfilm van Friedrich Wil helm Murnau uit 1922. Unieke voorstel- f ilmgeschiedenis en de eerste verfilming van Bram Stoker's Dracula. De muziek verzorgt Das Grausame Orchester, een saxofoon-kwartet met pianobegeleiding. Henry: portrait of a serial killer vr en za 20.45. John McNaughton vertelt het beweging'. X tel: 071-123568, Haarlemmerstraat 52. Ludwig di en wo 20.30. Van Luchino Vis conti. Ludwig is vorst tegen wil en dank van Beieren tussen 1864 en 1886. In dacht en het geld uit de staatskas liever aan het bouwen van droompaleizen en het stimuleren van kunstenaars als Ri chard Wagner. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800 Van Boetzelaerstraat EURO 1. Demolition Man 16 jrda 18 45 en 21.30, za.zoenwo 13.45, zo ook 16.15 A Perfect World al., dag. 21.00 Vanen met Clint Eastwood. Kevin Costner ont snapt uit de gevangenis en gijzelt een jongetje. Eastwood gaat op zoek naar de twee op een lange tocht in het Texas van Beethovend 2nd al„ dag 19.00, za, zo en wo 14.00, zo 16.30. EURO 3. Hard Target 16 jr., dag. 21.15 Ameri- John Woo^De Bdgisdhe^ck bokse?6^ Jean-Claude van Damme keert na een ja renlange afwezigheid terug naar huis Het worden zodat de held nogal vaak orde op zaken moet stellen met zijn pistool. Elk bloedbad lijkt wel een balletscène Sleepless in Seattle al.. dag 18 45, za en wo ook 13 45. zo ook 16.15. EURO 4. The house of the spirits. 12 jr.dag 21.00 uur. Aladdin Originele versie met Nederl. on dertiteling. Dag. 19 00. Aladdin Nederlands gesproken, za, zo en wo 14.00, zo o.ok 16.15. The Piano vr, za en zo 20.30. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel 071-614354 Prinses Marijkelaan 4 Bambi al, za, zo. wo 14.00 (Nederlands gesproken). Walt Disney-tekenfilm over sen met zijn vriendjes in het bos Mijn va der woont in Rio, al., za, zo en wo 15 30 Van Ben Sombogaart naar een boek van Burny Bos De 10-jarige Wenneke krijgt Haar hevelir.gsopa sterft. Ze denkt dat haar vader op krokodillen jaagt in Brazilië maar hij verblijft in een Nederlandse ge vangenis. De nieuwe vriend van haar DEN HAAG" '|ZemWn ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27. The Addams Family 2 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 2. The House of the Spirits 16 jr., dag. 13.15, 16.30, 20.15; ASTA 3. Passion Fish al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 1. tel. 070-3471656, naast Cen traal Station The Age of Innocence al dag. 13 15. 17 00,20.30 BABYLON 2. Aladdin 1 Tl 5.ei6 OO6'!8345Se2Vie 30 BABYLON 3. Farewell to my Concubine al dag. 13.15, 16 45, 20.15 CINEAC 1. TUSCHINSKI tel 070- 3630637, Buitenhof 20 Demolition Man 16jr .dag. 13.15, 16.00. 18.45 en21 30 CINEAC 2. Undercover Blues al., dag 16.00, 18.45, 21.30; do, vr. ma, di ook 13 15 CINEAC 3. Beethoven's 2nd al dag. 13.15, 16.00, 18 45 The Fugitive 12 jr., dag. 21.30. METROPOLE 1. tel: 070-3456756, Carne- gielaan 15. Heaven and Earth 12 jr., dag. 13.15, 17 00, 21.00. METROPOLE2. Little Buddha al., dag. 17.00, 20.30, do, vr, ma, di ook 13.15 METROPOLE 3. Sleep less in Seattle al dag. 13 15, 16 00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4. The Firm 16 jr., dag. 13.15. 17.00, 20.30. do, vr. ma, di ook 13.15 METROPOLE 5. Jurassic Park al dag. 13 15. 16 00, 18 45, 21.30 (di al leen 13.15 en 16.00 ODEON 1. tel: 070- 3462400/3462401, Herengracht 13 Demolition Man 16jrdag. 13.15, 16 00, 18.45. 21.30 ODEON 2. Robin Hood al dag 13.15. 16.00 18.45 en 21 30 ODEON 3. A Perfect World 12 jr., dag. 13 15. 16 00, 18.45. 21.30. ODEON 4. Riksbioscoop. Alive 16 jr dag 11 45, 14.15, 17.45, 20 45. HAAGS FILMHUIS tel: 070-3656030, Spui 191Zaal I Het is een schone dag geweest 16 jr dag. 19.30, zo 14.00, wo 15.00. Trahir 16 jr., dag. 21.45, zo 16.15. Zaal II Raining Stones 16 jr., dag. 19 30, zo ook 16.15. The Wedding Banquet 16 jr.dag 21.45, zo ook 16.15. Zaal III II cinema di Pier Paolo Pasolini: I racconti di Canterbury 16 jr do t/m za 19.30, 21 45 Mamma Ro ma 16 jrzo t/m wo 19.30 en 21.45

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24