Wat u bijanderen krijgt voor 27.990.-. Wat u bijFord krijgt voor f27.990.-. Schrijvende Lezers Keytown Festival niet armetierig Schaadt de bouw van goedkope huizen het aanzien van de wijk? Nieuw soort intercity Commentaar extreem rechts DINSDAG 1 FEBRUAR11994 In een verslag van het Keytown Jazzfestival op zaterdag 15 ja nuari, bestempelde Dick Hermsen onder meer de pro grammering als 'armetierig'. In het Leidsch Dagblad van maandag 17 januari j.l. wijdt uw freelance redacteur Dick Herm sen aandacht aan het in om vang grootste jazzspektakel van Leiden, namelijk het Internatio nal Keytown Festival, dat zater dag 15 januari in alle zalen van de Stadsgehoorzaal werd ge houden. Met verbazing hebben wij kennis genomen van bepaalde passages in zijn commentaar. Bijvoorbeeld de aanwezigheid in alle zalen van grote jazzpos- ters. Hermsen suggereert dan in dit verband dat een vergelijk met het North Sea Jazz Festival mank gaat. Dat is dan een te rechte bevestiging onzerzijds, want deze grote jazzposters doen alleen dienst - samen met bloemstukken en palmen - ter decoratie van de diverse podia. Als vervolgens Hermsen ook opmerkt dat de programmering van het festival armetierig is, de status 'internationaal jazz festi val' in een schemerig daglicht komt te staan en dat het meren deel van de orkesten ook vorig jaar al in het festival stonden, dan hebben wij daarop het vol gende antwoord: Van de nu aan het festival deelgenomen hebbende jazz- groepen, in totaal 15, waren er slechts twee (plus Deborah Brown) die ook vorig jaar in het festival stonden, namelijk Uralski en de Rob Hoeke Band. En wat de deelname uit het bui tenland betreft scoorde het Key town lang niet onverdienstelijk met vier jazzformaties en drie vocalistes. Overigens is de deelname van genoemde orkesten van vorig jaar op verzoek van het publiek (enquête), dus gewoon service van de organisatie. Merkwaardig - ook is de op merking van de heer Hermsen dat er geen programmaboekjes waren. Merkwaardig, omdjit bij entree van het festival iedereen een voortreffelijk programma overzicht aangereikt kreeg. En de beide pianostemmers die tij dens het festival alle piano's hebben gestemd zullen er het hunne van denken bij uw op merking dat te veel piano's niet goed waren gestemd. Navraag bij de organisatie heeft ons ge leerd dat geen enkele pianist zijn beklag heeft gedaan over de piano's. Het is natuurlijk ge makkelijk om kritiek te leveren, maar laat het dan terechte en opbouwende kritiek zijn. Met ons hebben heel veel bezoekers aan het Keytown Festival een zéér genoten jazzavond gehad. En terzijde: de Frits Landesber- gen Big Band speelde die dag niet in het Waaggebouw, zoals het Leidsch Dagblad weergeeft, maar in het Keytown Festival in de Stadsgehoorzaal. Met dank voor plaatsing als trouwe bezoekers. Nico Kool, Jan Bredeveld, Ton de Roo, Nico Blankensteijn, Frans Montanus, Leiden. Wat betreft de zogenaamde 'So ciale Woningbouw' aan de Vijf Meilaan het volgende: De Coebel is niet gebouwd met woningen in de sociale huursector. Op het terrein aan de Vrijheidslaan, dat al bekend staat als 'Klein Wassenaar' en op het sportveld langs de Burg- gravenlaan komen woningen vanaf 3 ton. Is het bij de ge meente de bedoeling om rijke en arme wijken te creëren? Mag daar geen sociale wo ningbouw komen omdat het aanzien van de wijk en de prij zen van de huizen nadelig kun nen worden beïnvloed? Door stijgende werkloosheid en bevolkingstoename wordt het bestaan van rijke en arme wijken realiteit. In de arme wij ken is kans op verpaupering zeer groot door een kansarme bevolking en de vermindering van subsidies, waar de politiek in Den Haag de mond vol van heeft. Men is dus bezig met het creëren van getto's. In Den Haag laat men 40 jaar oude woningen bewust verpau peren omdat men daar dure koopwoningen wil bouwen. De bewoners protesteren en in- In een commentaar riep de krant onlangs op tijdens de ge meenteraadsverkiezingen niet tetemmen op extreemrechtse partijen als de Centrumdemo craten en de Centrum Partij '86. H. van Eek schreef daar over de volgende brief. De krant van 19 januari bracht ons een commentaar onder de titel 'Intolerant'. Daar in werd gesteld dat het zo ver drietig is dat de achterban van CD en CP '86 vooral gezocht moet worden bij die groepen die het in de afgelopen jaren niet makkelijker hebben gekre gen en die dan met name wor den genoemd. Blijft de vraag: wie zorgden dan voor hun ach teruitgang? Ook het schrappen van huur subsidies wordt aangeroerd, evenals andere uitkeringen die Het volgende bericht werd on geveer twee weken geleden uit gezonden: 'De Nederlandse Spoorwegen gaan volgend jaar een nieuw soort intercity invoe ren, de zogenaamde Lange Af- standtrein. Zo zal de servicever lening in deze trein sterk wor den vergroot. Reizigers die van deze trein gebruik maken zullen direct worden ingelicht over de duur van de ontstane vertragin gen', einde bericht. Het bovenstaande is niet ver zonnen. Ik heb een extra nieuwsbulletin afgewacht of ik het wel goed gehoord had. Ik had het goed gehoord. Half acht, dinsdagmorgen, perron 4. Natte jassen, verre gende haren. Forenzend Neder land staat op zijn perrontegel te wachten op de trein. 'Ding Dong', 'de lange afstandtrein richting Amsterdam met als eindbestemming Leeuwarden zal door een stremming een kwartier vertraagd zijn. Reizi gers voor de stoptrein kunnen wij niets meedelen, hadden ze maar wat verder van huis een baan moeten zoeken.' Nu weet ik van een bevriende spoorweg man dat het begrip stremming een eufemisme is voor een he leboel bloed op de spoorbaan, dus dat kwartiertje zal best wel vroeger fietsten we doob 'T opeh mip' Kleurorgieën in de Bollenstreek Een inwoner van Sassenheim reageert op de vele pleidooien voor het behoud van de Bol lenstreek Natuurlijk moet de Bollenstreek behouden blijven. De Bollenstreek - hoe zei de be roemde dichter het ook weer? - 'de Bollenstreek, die zich als een gifbrakende adder rond de aloude heirweg Haarlem-Leiden kronkelt', ja, die Bollenstreek. Nergens anders ter wereld zou ik willen wonen gedurende die paar weken in het voorjaar wanneer de Bollenstreek in de allerverrukkelijkste kleurorgieën uitbarst. Maar de rest van het spraak is er niet. Het lijkt een beetje op de situatie in Leiden betreffende de wijk Groenoord (Hansenstraat e.o.). De wethou ders houden inspraakavonden voor bewoners en actievoerders maar het enige wat ze doen is hun beleid verdedigen en geen rekening houden met de wen sen van de meeste betrokkenen. In de tweede helft van de achttiende eeuw voelde men een zelfde onmacht, als gewone burger, tegen de regenten. De schrijvers van de Verlichting leerden ons een andere, betere, wijze van besturen. Dit resul teerde in de Franse revolutie. In 1795 dansten onze voorouders rond de Vrijheidsboom. Vrij heid, Gelijkheid en Broeder schap. De huidige samenleving is heden ten dage nog steeds gebaseerd op de idealen van de Franse Revolutie. Maar niet op het stadhuis. Daar heeft men nog steeds de mentaliteit van hun achttiende, eeuwse regen ten collega's. In maart zijn er gemeente raadsverkiezingen. Dan krijgen wij inspraak. Daarna doet de raad uitspraak. de CD zou willen schrappen. Dit is toch eveneens het voor nemen van de huidige coalitie? Inderdaad, zaken om te over denken in het stemhokje wie dit hebben beKOKstoofd. Zelf was ik in Tiel vele jaren secretaris en later voorzitter van de PvdA, in Leiden secretaris van de afdeling Zuidwest en la ter secretaris van de gehele plaatselijke afdeling. Maar he laas, de veranderde politieke in stelling, niet meer het kapitalis me maar de auto als volksvijand te zien, de jagerij naar betaalde baantjes, het als springplank ge bruiken van de partij voor eigen welzijn, hebben mij van alles doen afkeren, zonder dat daar iets anders (nee, natuurlijk ook de CD of CP '86 niet) voor in de plaats kwam. H. van Eek, eens uit kunnen lopen. Maar met service hoog in het vaandel worden wij precies op de hoog te gehouden. 'Ding Dong', 'wij zijn nog alleen op zoek naar het hoofd en dan duurt het niet lang meer'. Dit is nog iets an ders dan je krantje en crois- santje. Ik denk dat het goed is als dit NS service-idee door een ieder in Nederland wordt overgeno men. Achteraf-tafeltjes in het restaurant precies vermelden hoe lang het duurt voordat de ober naar u toe komt. Tafeltjes dichter bij de bron blijven voor de wat avontuurlijker ingestelde klanten. Uw wasmachine ka pot? Wees blij dat u ergens in de polder woont. Afstand wordt het criterium voor service. Nu is afstand in Nederland een betrekkelijk be grip en onwillekeurig gaat mijn gedachte uit naar die aloude grap over de boer die wel een halve dag moest uittrekken om zijn landgoed rond te rijden. "Zo'n auto heb ik ook gehad', was de gevatte opmerking van zijn buurman. En dat brengt een en ander weer tot de juiste proporties terug. Een farce. Enorme protestborden moeten duidelijk maken dat velen bepaald niet gelukkig zijn met de plann gen te bouwen. Vergelijkt u de Ford Escort Laser gerust met al de auto's die andere merken u in deze klasse bieden. Zeker weten: alleen Ford biedt u al voor f 27.990,- een op en top auto. Terwijl u bij anderen goeddeels bot vangt of achter het net vist. De Escort Laser is een toonbeeld van DSE, oftewel Dynamic Safety Engineering. Hij biedt u standaard alle actieve en passieve veiligheidsvoorzieningen, van airbag tot veiligheidskooi. Daardoor komt de Escort als een van de beste uit de botsproeven. Maar u krijgt veel meer dan dat. Een neerklapbare achterbankleuning. Luxe bekleding. Tal van opbergvakken. Alle ruimte voor passagiers en bagage. Wis/was op de achterruit*. Twee van binnenuit verstelbare buitenspiegels. Een zeer efficiënte 60 pk motor die zich door en door bewezen heeft En dat alles voor een laserscherpe prijs. En dat geldt ook voor de luxere uitvoering met o.a. stuurbekrachtiging en krachtige 16V motor: de Escort Lase vanaf f 30.490,-. Hoogste tijd. voor een zeer onthullende proefrit Dan weet u precies wat u in de Escort kunt krijgen voor uw geld: zoveel i De Ford Escort Laser. Zeer compleet vanaf f27.990,-. Ford weet wat u beweegt. Pnjs incL BT W, excL kosten rijklaar maken Escort leaseprijs vanaf f 749.- per maand, excL BT W Full operational 1< r Pnme Lease, 48 maanden, 20.000 km pier jaar. I

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18