Rob Ehrens wil niet achterblijven 9 Sport lenk Fraser breekt neus lans Hagelstein wordt manager bij Feyenoord I VIE ZEI DAT 71-356» '71-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Nieminen mist kwalificatie voor Spelen lathi Toni Nieminen heeft zich bij de Finse titelstrijd schans springen niet weten te kwalificeren voor de Olympische Spelen van Lillehammer. Het 18-jarige talent won twee jaar geleden bij rde Winterspelen van AlbertviUe nog twee keer goud. Bij het na tionale kampioenschap gisteren op de grote schans van Lathi kwam Nieminen niet verder dan de 20e plaats. Gevoegd bij zijn tegenvallende prestaties van de laatste tijd werd hij vervolgens afgewezen voor de Spelen. Wel werd het evenement gewonnen een Nieminen- Dat was Toni's 16-jarige broertje Sami. Ook die zal niet worden afgevaardig naar Lillehammer. Wel aange wezen werden Ahonen, Nikkola, Soininen, Vaatainen en Ylipulli. Festina van wedstrijden uitgesloten koksupe» De wielerploegen Festina en Varta mogen voorlopig niet aan profwedstrijden deelnemen. De internationale wiel- ,^ue tenunie UCI besloot de formaties een startverbod voor onbe- nc*T>aalde tijd op te leggen wegens het niet nakomen van financiële verplichtingen. Vier oud-renners van Festina hebben bij de wiel- renunie een klacht ingediend, omdat de in Andorra gevestigde ploeg bij de betaling van de salarissen in gebreke was gebleven. Tot de benadeelde renners behoort ook Steven Rooks, die vorig jaar na zijn snelle vertrek uit de Tour zijn ontslag kreeg van sponsor Rodriguez. Rooks kreeg voor 1994 een contract bij TVM. .Bij Festina rijdt dit seizoen nog wel de Nederlandse sprinter Jean-Paul van Poppel. Van der Velde op zesde plaats perth Hij nam alle risico's, maar miste bij zijn slagen het geluk it va van de eerste dagen. Golfer Chris van der Velde sloot de Heine- le. ken Classic in Perth als zesde af, verdiende 12.600 Australische lekei dollars, maar wist dat er voor hem meer had ingezeten. Zijn slot- ronde van 73 slagen was echter te zwak om zich in de strijd om de overwinning te werpen. De Australiër Michael Clayton ver overde de hoofdprijs van ongeveer 80.000 gulden met 279 sla gen. Van der Velde bleef daar zes slagen bij achter. Hij begon zwak aan de laatste omloop. Zijn eerste klap op zondag was ronduit slecht. Van der Velde speelde zich op de tiende en elfde ha hole weer terug in de top van het klassement door twee birdies lassf aan te tekenen. De hoofdprijs was echter buiten zijn bereik ge in D komen. erdt f. Ai lege OTTERDAM ANP Ruiter pakt winterkampioenschap bij Indoor Leiden e vafienk Fraser heeft gisteren in de wedstrijd van Feyenoord tegen KC (1-1) de neus gebroken. De verdediger botste in de tweede i Pas elft tijdens een kopduel met Boogers. Feyenoord had op dat mo- nent al twee keer gewisseld. Na een korte behandeling speelde Fraser verder. De verwachting dat hij volgende week beschikbaar is voor de thuiswedstrijd te en NAC. OTTERDAM NPA ug2Ians Hagelstein krijgt bij Feyenoord de functie van algemeen ïanager. Het is de bedoeling dat hij geleidelijk aan de taken over eemt van Fred Blankemeijer, die dit jaar 68 wordt. Hagelstein ma ield zich tot dusver met financiële zaken bezig. Hij begon zijn car- ère bij de Rotterdammers als administrateur. Eigenlijk wilde Rob Ehrens de barrage aan zich voorbij laten gaan. Wel springen natuurlijk, maar wat hem betreft mochten de andere zes combinaties die fout loos waren gebleven om die eerste plaats in dat der de onderdeel strijden. De hoofdprijs - het winter kampioenschap van de Nederlandse Federatie voor Springruiters in de zwaarste rubriek tot 1.40 meter - kon Ehrens en zijn paard Dante toch niet meer ontgaan. LEIDEN GERT-JAN ONVLEE De 36-jarige ruiter besloot op het laatste moment evenwel an ders. De barrage kende zo'n aantrekkelijk verloop en het eindelijk in groten getale opge komen publiek in de Groen- oordhallen (1500 toeschouwers) genoot zo overduidelijk, dat Ehrens niet achter wilde blijven. Hij pakte zijn verantwoordelijk heid en hoe. Als zevende en laatste aan de acht hindernissen op tijd begonnen, stuurde hij Dante foutloos en verreweg als snelste over het parcours. Toerist ,,Ik vond dat ik het niet kon ma ken rustig aan te doen", ver klaarde Ehrens later. De ruiter die met twee tweede plaatsen als grootste kanshebber aan het laatste parcours was begonnen en zijn zege vervolgens veilig had gesteld door de tien hinder nissen foutloos te nemen: ,,Het publiek wil ook wat. De sfeer was goed. De barrage kende een leuke opbouw doordat er steeds sneller werd gereden. Als ik dan als een toerist rond was gaan rijden, was dat geen goede pro motie voor de paardesport ge weest." Wat overigens ook niet bete kent dat Ehrens tijdens zijn laatste opdracht veel risico's had genomen. De ruiter draaide wat korter en gaf op weg naar de laatste steilsprong spectacu lair gas, maar daar bleef het ook bij. Want, Indoor Leiden win nen en een winterkampioen schap pakken is mooi, het mag natuurlijk niet ten koste gaan van een paard dat nog een grote toekomst voor zich heeft. Want dat de negenjarige Dante in de nabije toekomst nog tot grote hoogten zal reiken, daarover zijn de insiders het wel eens. Zo zeer zelfs,1 dat de combinatie Ehrens/Dante wordt genoemd als een mogelijke kandidaat voor de ploeg die Nederland zal vertegenwoordiger} bij de World Equestrian Games die van 27 juli tot en met 7 augustus onder meer in het Haagse Zuiderpark zullen worden gehouden. Een mogelijkheid die Ehrens even eens nog openhoudt, al is hij niet bereid veel geld op zijn aanwezigheid in het Haagse te zetten. „Ik heb Den Haag nog niet uit m'n hoofd gezet. Maar als ik eerlijk ben denk ik dat die spelen te vroeg komen voor Dante. Ik verwacht dat ze dan nog niet klaar is voor het grote werk." Maar dat het goed gaat, dat wil Ehrens niet tegenspre ken. „Bij de wereldbekerwed strijd in Berlijn liep ze ook al heel redelijk. Ze moet er nog in groeien, maar ze heeft belang rijke punten. Ze is voorzichtig, en ze wil er over. En je merkt aan alles dat het met de week beter gaat." In elk geval zo goed dat bondscoach Hans Horn Ehrens met Dante nog altijd als mogelijke kandidaten voor Den Haag ziet. En de combinatie heeft nog even de tijd. Pas half juni zal Hom na het CHIO in Aken met vaste nominaties ko men, om vervolgens een maand later in Luxenburg de definitie ve 'selectie bekend te maken. Een keurkorps waarvoor twee plaatsen reeds vergeven lijken. Piet Raymakers (met Rinnetou) en Jos Lans ink zullen naar alle waarschijnlijkheid niet in de de finitieve selectie onlbrejcen. Al kleven er rond Lansink nog wat kleine twijfels, omdat zowel Ea sy Jumper als Egano terugkomt van een blessure. De ruiter uit Weerselo had beide paarden ook meegenomen naar Leiden. Easy Jumper maakte vrijdag een goede indruk op het eerste 1.40 onderdeel; Egano sprong slechts buiten mededinging een keer in de 1.30 mee. Met die paarden zijn ook di rect de enige toppers genoemd die Leiden de afgelopen dagen aandeden. Het concours hippi- que mag dan het belangrijkste nationale indoor-evenement zijn, het staat voor de nationale toppers toch volledig in het te ken van opleiden. Wat voor de organiserende NFS geen reden is zich nog eens te buigen over de opzet. Voorzitter Henk van Tuyl: „Er wordt goede sport be dreven in een perfecte accom modatie. Maar het blijft een feit dat het evenement nog moet groeien." Een proces dat in gang lijkt gezet, denkt Van Tuyl: „We heb ben in het verleden nog nooit zo veel mensen gehad op de zondag. En ik denk dat we ook in totaal meer publiek hebben getrokken dan in voorgaande jaren. Als we het financieel rond kunnen krijgen, komen we vol gend jaar graag terug in Lei den." Rob Ehrens zal er dan onge twijfeld ook weer bij zijn. De kans dat hij dan met Dante zijn titel verdedigt, is evenwel klein. Daarvoor gaat het met die ne genjarige merrie veel te goed. >n c kaf lal 7 Grc ohn Jansen van Galen, columnist, in HP/De Tijd 'Milko Djurovski weg Groningen', lees ik in NRC Frai Handelsblad. ,,Hij was onze bes- flrij' e speler, maar het klikte niet >udi „et Voi k", verklaart voorzitter k wf'fw der Wal. Hebt u het ooit o zout gegeten? Tja, Paul de .eeuw had de hoogste kijkcijfers, naar het klikte niet met de re gisseur. Inderdaad, Pierre Bok- na was onze bestg acteur, maar le souffleur kon hem niet zet- Wim Rijsbergen, rainer Volendam, n de Volkskrant rdw „De afgelopen ja- gwe en heb ik geleerd ïoe prettig het is m 's middags op gemak bood- n d chappen te doen, we en beetje met huis vrouwen te ouwe- loeren en 's avonds koken voor m'n vlinderen. 00 Willem Il-trainer an Reker in VI Ik sta open voor andere me- ond 'ingen, maar ik neem de beslis- eni ingen. Napoleon heeft ooit Kra ens gezegd dat als soldaten de 2.5( aas worden, de oorlog verloren Skiër Alberto Tomba in SI „Ze noemen me allemaal gek. we kit klopt. Ik ben gek geboren. B Haar Tomba is de vriend van ie- Flefereen. Want iedereen mag 'omba. l.flf rd I Herman van Laer, schaatsof- ieri icial, in SI „Ik ben helemaal stapel op de zo Olympische Spelen. Dat meen Dril i Zoiets moois, zo belangrijk. Ik m< '.loof erin. Vrede op aarde. Laat 8 t jeugd sporten met elkaar. Als wafe elkaar kennen, worden oorlo- ?/t vermeden. ha Schrijfster Yvonne Kroonen- lerg in SI hai „In de voetbalsport krioelt het ïisl 'an nare mannen. De suppor ts zijn gewelddadig, de spelers erwend, cle trainers verbeten; mt als er iets misgaat, worden t ontslagen. Door alweer een Mare man. Schaatster Christine Aaftink i de Volkskrant: Een week lang was het heel jofrg met me. Heb ik echt heel M1 Hep in de put gezeten. Ik hing eed net mijn nagels aan de rand. Columniste Yvonne roonenberg in SI: Cr uijff heeft nog nooit gela chen. Zijn hele hoofd zit vol wantrouwige groeven, hij is een volmaakte illustratie van de volkswijsheid, dat geld niet ge lukkig maakt. Cruijff barst van het geld. maar daar is hij niet blij mee, want hij weet zeker dat er nog ergens een tonnetje zit, zijn tonnetje, dat één of andere gluiperd hem door de neus pro beert te boren." Schaatser Arjan Schreuder, woonachtig in Den Hp, in SI: .Mensen met aanzien op het dorp, dat zijn mensen die een ei gen winkel hebben. Als je vraagt naar een bekende Den Ilpenaar, dan zegt iedereen: Anton Hey- boer. Maar daarna: Schreuder. Ik krijg soms post geadres seerd aan: schaatser, Den lip. Komt ge woon aan. Bart Veldkamp in SI: „Pfrommer blijft be zig om het sportleven van Bart Veldkamp zo onaangenaam mogelijk te maken. Je houdt altijd mensen die je liever zien gaan dan komen. i de Journalist Jan Blokker i Volkskrant: „Mart Smeets is de vleesge worden verkeerde sportjourna list, in alle opzichten. Die man heeft twee way outs om zijn ego te vergroten, terwijl volgens niij niemand ooit tegen hem heeft gezegd dat zijn ego niet deugt. Of wel hij gaat mallotig praten... ofwel hij vlucht in chic en dan een verkeerd soort chic: moeilij ke woorden, vergelijkingen. Houd het toch simpel. Haarlem-trainer Hans van Doorneveld over Telstar-oe- fenmeester Simon Kistemaker in VI: „Hij is veranderd. Hij heeft nu af en toe van die uitspattingen. Hij staat te veel onder spanning. Bij De Graafschap heeft hij goed werk geleverd, maar bij Telstar valt het toch nog wat tegen. Si mon maakt de fout, dat hij denkt dat hij het voetbal heeft uitgevonden. Dat heb ik zelf ook even gedacht, maar daar ben ik snel van teruggekomen. Barry Hughes over Kistema ker in VI: Simon was een beetje en rare gozer. Weet je wat het is, hij heeft altijd geprobeerd om mij na te doen. Toen hij bij EDO werkte, zocht hij een image. Toen is hij ook maar een pet en een sjaal gaan dragen... Simon is het eigenlijk net niet. Rob Scholtes springt van zijn stoel als de derde poging van mede-finalist Ger Holka mis lukt. De witte handdoek krijgt ineens een nieuwe functie. De Voorschotenaar, zojuist Neder lands kampioen kunststoten ge worden, droogt er zijn tranen mee af. Op zijn thuisbasis, het Snook- erpalace in Voorschoten, wint Scholtes vrij gemakkelijk in vier se'ts van zijn trainingsmaat van weleer: 3 - 1. In de derde set kan hij de partij zelfs al winnend af sluiten. Hij mist echter net als Holka de negende stoot, waar door de man uit Heerlen de set wint met 42 - 27. Na de pauze komt Holka niet meer in zijn spel: slechts één stoot lukt. Het publiek ziet ondanks het overwicht van Scholtes geen saaie wedstrijd. De spanning is te voelen in de zaal. Naarmate de westrijd vordert, klinkt het applaus steeds luider. Dat is ook niet gek, gezien de prestaties van de Voorschotenaar. Vorig jaar immers plaatste de Neder lands kampioen van 1991 zich niet voor de Masters Biljart Ar tistiek. „Ik heb nu dat kleine beetje geluk gehad dat ik eerder miste", zegt hij vlak voordat de finale begint. „Op de beslissen de momenten kan ik het nu wel afmaken." Zijn plaats in de fi nale betekent automatisch deel name aan de Europese kam pioenschappen in april, in Bel gië. „Dit kan echt niet meer stuk." Een goede verklaring heeft hij niet voor zijn opmerkelijke her stel. Misschien heeft hij de goe de vorm weer te pakken omdat hij de afgelopen twee weken veel heeft getraind. Biljarten is tenslotte óók een sport waar voor je moet oefenen. En mis schien speelt het 'thuisvoordeel' een rol. In de bomvolle zaal („Als u wat wilt zien, kunt u het beste boven gaan kijken. Daar staat een televisie", laijgen late bezoekers te horen) zitten im mers vooral supporters van Scholtes, die zelf in het Snook- erpalace werkt. De belangstelling is ook bij de voorron des groot. Scholtes herinnert zich nog dat er vorig jaar een stuk of vijftien 'mensen naar de wedstrijden in de eerste ronde keken. Dit jaar zat er vrij dagmiddag al zo'n honderd man in de zaal. „Vroeger moest ik de kranten zelf bellen na een wedstrijd. Nu komen ze naar me toe", noemt hij nog een ver andering die aantoont dat het kunststoten meer in de belang stelling staat dan een paar jaar geleden. Wellicht heeft die groeiende interesse te maken met het feit dat het aantal snooker- en bil jartcentra de afgelopen jaren flink is toegenomen, denkt een lid van de Biljart Vereniging Voorschoten, organisator van het evenement. Maar misschien wordt het kunststoten wel po pulairder omdat het een fasci nerend kijkspel biedt. Ook al vergt dit onderdeel van de bil- jartsport weinig van de fantasie van de spelers. De figuren staan immers vast. Maar met alleen een keu, drie ballen, een groen laken, een krijtje, een waskom- metje en een handdoek laten de spelers de ballen de moeilijkste Ger Hopka heeft er een hulp middel bij. Als hij bij bijvoor beeld een piqué zijn linkerknie op de rand van de biljarttafel legt, staat zijn rechterbeen op een plankje. Dan is hij net wat groter. Maar hij is niet groot genoeg voor de Voor schotenaar, tegen wie hij voor het eerst in een finale speelt. Een bijzondere gebeurtenis voor de twee. „We zijn goede kameraden. Een jaar of acht, negen geleden zijn we samen met deze sport begonnen. Ik was eerst steeds sterker, maar de laatste jaren is hij onwijs goed opgekomen", zegt Schol tes over Holka. Dat kan wel zo zijn, de Voor schotenaar is zondagmiddag om vijf uur de koning van het kunststoten. Voof hem klinkt het Wilhelmus. Zoals het hoort in een paleis. ARC-verdediger René Lammers werd za terdag voor aan vang van het duel tussen de Ra cing en Huizen in de bloemetjes gezet. Lammers speelde zijn 266e officiële wedstrijd in het eerste elftal en verbeterde daar mee het clubrecord, dat in han den was van oud-doelman Cor Prook. Veel lol beleefde Lam mers niet aan zijn record-wed strijd. Hij liep tegen een gele kaart-op - waarschijnlijk is Lam mers ook in dat opzicht record houder bij ARC - en solliciteer de daarna zelfs naar rood. Trai ner Wim van Zwam was wijs en wisselde Lammers. Roger Milla, Ka- meroens vedette op leeftijd, heeft bij zijn tweede rentree in het voetbal gescoord. De 42-jarige spits, die de kicksen weer strikt met het oog op het naderende WK in de Verenigde Staten, maakte een doelpunt voor Tonnerré Yaoun de in de derby tegen Canon. De wedstrijd eindigde in 2-2. Milla, eerder actief tijdens WK's in Spanje (1982) en Italië ('90), was eigenlijk al met pen sioen. Het WK heeft hem doen besluiten weer actief te zijn als voetballer van Tonnerré. De zelfde gedachte koesterde hij vief jaar geleden, destijds op voorspraak van president Paul Biya. Milla groeide uit tot sensa tie van het saaie toernooi door als super-invaller vier doelpun ten te maken. Milla speelde zondag overi gens matig. Hij slaagde er nau welijks in de bal in bezit te hou den. Bondscoach Henri Michel, die onder de 65.000 toeschou wers was, heeft de oudste van de 'Ontembare Leeuwen' nog niet opgenomen in de voorlopi ge selectie van 34 spelers. De organisatie van de 34e Ster van Zwolle had zich veel kosten kunnen besparen. Op de dag dat de wedstrijdadvertentie in het bondsorgaan Wieier Revue verscheen, was de 'Ster' al vol geboekt. Ruim dertig ploegen hadden zich al eerder bij orga nisator Ben Zomerdijk aange meld. De advertentie bleek ach teraf was overbodig. De openingswedstrijd van het Nederlands wielerseizoen be looft op zaterdag 5 maart een interessante worden. Naast twintig amateurploegen van zes renners gaan in deze 'open' wedstrijd ook drie profformaties van start. Zeker is al de deelna me van de teams van WordPer fect (Raas) en TVM (Priem). Verder wordt gewerkt aan deel name -voor een zestal nu nog werkloze beroepsrenners. De Ster van Zwolle werd vorig jaar door beroepsrenner Michel Cornelisse gewonnen. De Am sterdammer neemt op 5 maart, nu als amateur, weer deel in de formatie van Casba-Swift. Het professionele d riebandencircuit van de Duitser Wer ner Bayer (BWA) krijgt volgend seizoen zware concurrentie van een alternatieve reeks wereld bekertoernooien. De internatio nale biljartfederaties UMB en CF.B gaan voor de driebanders minstens tien evenementen or ganiseren met een totale prij- zenpot van ruim een half mil joen gulden. De toernooien krij gen een open karakter. De CEB en UMB maakten gisteren het plan in Viersen (Duitsland) be kend. De internationale federaties leven al jaren in onmin met de proforganisatie van Werner Bayer. Afgelopen jaar kregen bijna honderd driebanders, in clusief de complete wereldtop, een langdurige schorsing opge legd omdat ze aan de toernooi en van de BWA hadden deelge nomen. De CEB en UMB hebben be sloten de straf kwijt te schelden als de gestrafte spelers hun ver ontschuldigingen aanbieden. Ze kunnen in dat geval ook mee spelen in de nieuwe toernooi- enreeks, die tevens gaat gelden als kwalificatie voor de wereld en Europese titelstrijd. De spanning valt van het gezicht van Rob Scholtes af te lezen. De meeste stoten gingen de Voorscho tenaar gistermiddag gemakkelijker af dan mede-finalist Ger Holka.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25