Van Duyvenbode ontmaskert Quick Boys Katwijk heeft geen genade met Noordwijk Rijnsburg voetbalt als uitgebluste zestiger ARC geeft tegen Huizen niet thuis Ruud de Groot tast in duister Sport Van der Plas: 'Hiefvan ben ik geschrokken' Van Duyvenbode: 'Dit geeft moraal' 't FC Lisse weer op het juiste spoor na hattrick van spits ROB ONDERWATER C :C Lisse is op de weg naar de aterdagtitel weer op koers ge- aakt. Quick Boys nam de af lag, die leidt tot de verfoeide vachtkamer. De Katwijkers ipeelden in het bollendorp alsof weinig" op het spel stond, ter- vijl op voorhand bekend was lat de verliezer voorlopig zou ifhaken in de dans om het ampioenschap. De ploeg van lans van der Zee demonstreer- ?n zelden waargenomen ingeïnspireerdheid. Zonder be deling bewoog Quick Boys zich legentig minuten langs de ver- lijsterde tribunes. FC Lisse loefde daarom nog niet eens de bodem te gaan om de te enstander volledig te ontmas- FC Lisse besefte wèl waar het aterdag om ging. Geelblauw »traalde kracht, inspiratie i iloeg moest wel, na de uitglij- in vorige week bij Huizen, en misstap had fataal ge en daarom speelde FC vastberaden. Dat Quick Joys in de eerste helft niet op ichterstand was gezet, was een vonder. Dat wonder heette darco Ruwaard. De sluitpost anselde op alle mogelijke ma- probeersels van Van )uyvenbode, Ras en De Braai uit zijn doel. En op de lat zat engeltje, want een granaat- ïarde kopbal van verdediger ipruijt (na een van de vele ge- /aarlijke hoekschoppen) spatte iteen op de kruising. Tegenover het bombarde nent van de thuisploeg stelden Ie Katwijkers welgeteld e'e'n ïitgespeelde aanval. Dat was Jan wel een mooie, maar Fred (anbier kon alleen voor Werner Kooistra niets meer dan een (slap rollertje produceren, dat 30k nog eens naast het doel ca ramboleerde. Het voorval ty- let maakt Bert van Duyvenbode niet uit waar hij speelt )ij FC Lisse, als-ie maar speelt. Trainer Ruud Bröring veet na zaterdag onderhand wel waar de ex-voetballer ran Telstar het best tot zijn recht komt. Als spits legde fan Duyvenbode er in de kraker tegen Quick Boys drie in iet 'mandje'. In een helft nog wel, dus kunnen we hier ipreken van een onvervalste hattrick. Terwijl Van Duy- renbode als gevierde man door de Lisser supportersscha- e werd binnengehaald, likte Quick Boys de wonden. De vijze waarop de 3-1 nederlaag op Ter Specke gestalte xeeg, gaf stof tot nadenken. ISSEROB ONDERWATER uit. De peerde het optreden van Quick Boys. Niemand, Ruwaard uitge zonderd, reikte tot een aan vaardbaar niveau, zelfs manne tjesputter Floor van Duyn niet. En ook Gert Aandewiel niet, die ditmaal weer eens in de spits werd geposteerd bij afwezigheid van de geblesseerde Marcel Harteveld. Aandewiel maakte voorin nauwelijks indruk en is als libero waardevoller voor zijn ploeg. Dezelfde voetballers die Nieuw Zuid prachtige momen ten hebben bezorgd, worstelen dit seizoen met zichzelf. En la ter binnengehaalde 'buitenlan ders' als Martin Steenvoorden (hij is geen schim meer van de speler vari begin vorig seizoen) en Jaco van der Hoeven worste len mee. Dit Quick Boys lijkt rijp voor een psychiater. In de tweede helft volgde dan ook de logische ontmaskering. Bert van Duyvenbode zorgde voor de inleiding en afsluiting van de Katwijkse martelgang. Allereerst zette hij pal na de thee zijn voet tegen een schot van de weer herstelde Emiel Wajer. Ruwaard werd volledig verrast door de plotseling van richting veranderde bal. Daarna produceerde de spits een prachtige, gekopte boogbal (na een voorzet van de uitblinkende Jelle Visser) over de graaiende keepershanden en tenslotte zet te Van Duyvenbode zijn 'teen' tegen een voorzet van de in de tweede helft losgeslagen Robert Vermin. Ruwaard werd er moe- deloos..van. FC Lisse speelde een gewon den wedstrijd en stond een te gentreffer van Quick Boys toe. Die kwam van het hoofd van Hans van der Plas die daarmee weer een plaatsje steeg op de topscorersüjst. Als verdediger leidt de aanvoerder met acht treffers het klassement. Een be tere illustratie van de zorgwek- Jaap van Duyn heeft oog voor de bal. Peter de Braai van Lisse zit de invaller van Quick Boys op de huid. kende toestand van de patiënt Quick Boys is er niet. FC Lisse is er veel beter aan toe. De ploeg schudde met de eerste competitieoverwinning op Quick Boys een angstcom- piex van zich af en is vastbeslo ten het op Katwijk verloren ter rein te herwinnen. dick hocewoninc FC Lisse - Quick Boys 3-1 (0-0). 46. Van Duyvenbode, 62. Van Duyvcnbo- 66. Van Duyvenbode 3-0, 71Hans der Plas 3—1. Arbiter Karremans. Toeschouwers 3000. FC Lisse: Kooistra; Vermeulen (De Kei- venbode (Ens), Vermin. Quick Boys: Ruwaard; Rog (Heeringa), Pluimgraaff (Jaap van Duyn), Van Dijk, Hans van der Plas; Van der Hoeven, Bert van Duyvenbode vormde na afloop het stra lende middelpunt. FC Lisse kon na de afgang in Huizen (2-1 verlies) best een opkikker gebruiken. Van Duyvenbode: „Je ziet dat we het kunnen. FC Lisse kan onder druk best goed spelen. Dat moet vertrouwen geven voor de rest van de competi- Maar Van Duyvenbode weet dat FC Lisse zich geen misstappen als in Huizen kan veroorloven. „We hebben nu moraal." En een spits die scoort. „Dat is zo, maar ik moet de ballen wel krijgen. Wat dat betreft moet ik Robert Vermin en Jelle Visser dus dankbaar zijn." Libero of spits, het zal Bert van Duyvenbode een worst wezen. „Als libero is het prettig voet ballen omdat je veel aan de bal bent. Op deze manier in de spits spelen ik ook dankbaar. En de plek is niet vreemd, bij Telstar speelde ik ook op die plek." Voorlopig zijn de druiven zuur voor Mark Ens, de man die eerder de spitspositie van FC Lisse bezette. Ens raakte door een zware enkelblessure uit beeld. „Maar Mark is op de weg terug," weet Bröring, „het gaat alleen langzaam. Hij moet ge duld hebben en wachten op zijn kans." Voor een goede oefencampage krijg je geen punten, zei Katwijk (rainer Kees Guyt voor het duel tegen Noordwijk. Na afloop van de derby, die door de Katwijkers 3-0 werd gewonnen, kon en andere conclusie trek- voor een mindere wed strijd kan je die punten wel in- Want Katwijk was genadeloos de Noordwijkse opponent. De enige echte kans in de eerste ipeelhelft werd feilloos benut door Johan de Kroon en toen Noordwijk verzuimde om in het eerste kwartier van de tweede lelft gelijk to maken, nam de thuisploeg definitief afstand. man die de wedstrijd een totaal andere wending had kun- geven was Frank Aboikoni. Maar de derby kreeg een dra- natische wending voor de toordwijk-aanvaller. Viermaal Teeg de spits riante kansen om te scoren, vier keer miste hij en drie keer strafte Katwijk die missers binnen enkele minuten ooy af met een doelpunt. De grootste kans kreeg de Noordwijk-spits in de tweede op) lelft, toen de stand nog 1-0 was. Is- Katwijk-keeper Teun van Duy venbode verspeelde de bal or. knullig aan Patrick Scheurvyater. Die omspeelde de doelman en legde de bal voor de voeten van Aboikoni die maar in hoefde te tikken. De donkere aanvaller le pelde de bal - a' la Kieft tegen San Marino - over het doel. De Noordwijk-spits gaf na af loop toe dat zijn misser fataal was geweest. „Een Katwijk-ver dediger wilde nog een sliding maken. Daarom wilde ik de bal iets omhoog spelen." Meteen na die misser vergrootte Katwijk de voorsprong tot 2-0. Aboikoni kreeg zijn eerste kans al in de eerste minuut van de eerste helft. De razendsnelle aanvaller liet Carlo van Zeist zijn hielen zien, toen hij in de diepte werd weggestuurd. Hij werkte de bal nog wel langs doelman Van Duyvenbode, maar de bal kon nog door de Katwijkse verdediging worden opgeruimd. Een kwartier later kwam Aboikoni weer in kansrijke posi tie. Hij gleed langs Van Duyven bode, maar weer was de Kat wijkse defensie nog net op tijd om een doelpunt te voorkomen. „De bal gleed op het natte veld iets verder door dan ik had ge dacht", gaf de Noordwijker als verklaring voor het niet benut ten van die goede mogelijkhe den. Katwijk strafte die misser meteen af. Pim Langeveld zag een gat in de Noordwijkse ver dediging, die op een lijn stond, speelde de bal door het cen trum naar Johan de Kroon die alleen op Noordwijk-sluitpost Arjan van Heusden mocht af gaan. Net toen het publiek dacht dat De Kroon veel te lang aarzelde, prikte hij de bal toch nog tegen het net. Noordwijk was duidelijk aan geslagen door deze treffer. De ploeg slaagde er niet in om ook maar een behoorlijke aanval op te bouwen. De spitsen Aboikoni en Scheurwater, met Gert-Jan Bakker daar vlak acjiter, kregen geen bruikbare bal. Katwijk was wel veel meer in balbezit, bouwde ook een enorm over wicht op het middenveld op, maar kwam nauwelijks in het 16-metergebied van de tegen partij. Misschien dat Katwijk zich door het zwakke optreden van Noordwijk in slaap had laten sussen, want in de tweede helft kon de ploeg van Henny Schip per fanatiek op jacht gaan naar de gelijkmaker. Scheurwater kreeg twee kansen en rechter- verdediger Smit mocht vrij voor de keeper uithalen. Toen Aboikoni de beste kans van de wedstrijd had gemist, sloeg Katwijk toe. Een fraaie aanval over vier schijven eindig de bij Hans Zwaan die van dichtbij kon intikken. Na kans nummer vier voor Aboikoni was het opnieuw Zwaan die 3-0 liet aantekenen. Het laatste kwar tier had de score nog veel hoger kunnen oplopen, maar de thuisploeg was weinig secuur in de afwerking. Katwijk-trainer Kees Guyt had een prima middag gehad. Quick Boys en Rijnsburgse Boys staan'' nu op zes punten. Bovendien had hij geconstateerd dat er be de hoorlijk wat strijdlust dag was gelegd toen het wat minder liep bij zijn ploeg. „En daar moet ik de ploeg een com pliment voor maken." Zijn collega Schipper van Noordwijk vond dat Katwijk ge flatteerd, maar wel verdiend had gewonnen. „Als je de kan sen niet benut, kan je nooit winnen", vond Schipper. Noordwijk is na deze nederlaag wel erg nadrukkelijk in de on derste helft beland. Toch is de trainer van Noordwijk niet pes- RUNSBURG CHRIS Rijnsburgse Boys leek zaterdag op een uitgebluste zestiger, die - met de vut in het vooruitzicht - de laatste dagen bij zijn baas slijt. Vooral in de eerste 45 minuten verzaakte de ploeg van trai- Kiebert op alle fronten. Na rust oonde de nummer drie van de rang lijst wat meer ambitie. Toen was het ichter al te laat. Rijnsburgse Boys liep die helft achter de feiten aan en moest de eer aan het ook al niet impo- lerende Marken laten: 1-2. Ik heb er ook geen verklaring voor," geerde Kiebert later. „Vooraf had ik iet gevoel dat het wel goed zat. In de vedstrijd liep het echter vanaf het be- ?t. Het was allemaal veel te tam. (reemd, want dit was een wedstrijd waar we zes weken naartoe geleefd hebben." Marken-trainer De Waal had zich ook al verbaasd over het spel van de Rijnsburgers. „We hebben hun aan vallen vrij makkelijk kunnen pareren. Dat was een meevaller, zeker gezien het feit dat we in de defensie drie vaste krachten misten." De eerste dertig minuten van het duel waren niet om aan te zien. Beide ploegen opereerden in de laagste ver snelling en waren in die periode niet op een fatsoenlijke combinatie te be trappen. Een misverstand tussen de zwak spelende Jaco van Delft en Men- no Vaartjes zorgde in de 36ste minuut eindelijk voor wat opwinding. Bij een uittrap van doelman Rob de Loor let ten de twee Rijnsburgers meer op el kaar dan op de eenzame aanvaller Wim Kras. Het resultaat was dat Kras een vrije doortocht kreeg en de stand op 0-1 kon brengen. Rijnsburgse Boys kwam voor de pauze niet verder dan een kopbal van Marco FGaassen, die door Ton Guyt van de doellijn werd gehaald. Een veel betere mogelijkheid kreeg Richard Hoogervorst direct na de doelwisse- ling. Na een voorzet van Vaartjes ver scheen hij oog in oog met doelman De Loor. De kopbal van de verdediger werd evenwel door de sluitpost ge keerd. Omdat Rijnsburgse Boys de hele tweede helft voor het doel van Marken was te vinden, kregen Klaassen, Ray mond Buis, Steven Faber en Dick Heemskerk nog wat (niet benutte) hal ve kansjes. Marken loerde intussen op de coun ter. Bij een van de weinige uitvallen van de Noordhollanders kreeg invaller John Binken een niet te missen moge lijkheid. Hij miste wel. Ver in blessure tijd bracht Kras de stand alsnog op 0-2. Op Van Delft na waren alle Rijns- burgers naar voren gerend, reden waarom Kras en maatje Hans Weehui zen vrij spel hadden. Dat het nog 1-2 werd dankte Rijnsburgse Boys aan Leon Vonk. Hij draaide de bal uit een hoekschop rechtstreeks in het net. Het protesterende Marken - De Loor zou door Hoogervorst gehinderd zijn - kon even later opgelucht ademhalen om dat Vermeulen voor het einde floot. De Waal: „We hebben niet de schoonheidsprijs verdiend, maar wel twee punten binnengehaald. Ik moet mijn team complimenteren met de ge toonde inzet. 'Laat Rijnsburgse Boys het spel maar maken', heb ik tegen mijn spelers gezegd. En je hebt het ge zien, daar heeft de ploeg moeite mee. Collega Kiebert: „In andere wedstrij den, met dezelfde spelers, hebben we aangetoond wel degelijk het spel te kunnen bepalen. Dat het dit keer niet lukte kwam omdat het middenveld niet naar behoren functioneerde. De wisselwerking met de spitsen ontbrak. Er werd onvoldoende aangesloten." Rijnsburgse Boys-Marken 1-2 (0-1). 36. Kras 0-1. 96. Kras 0-2, 97. Vonk 1-2. Gele kaart: A. Teerhuis (Marken) Scheidsrechter Vermeulen. Toeschouwers: 700. Rijnsburgse Boys _Schot; Van Delft, Hooger- Hans van der Plas begreep er zaterdag niets van. Vooraf had de aanvoerder verschrikkelijk veel zin in het karwei Lisse. De aanvoerder had er alle vertrou wen in. „Dat vertrouwen had den we weer gekregen na de vier oefenwedstrijden, die we tijdens de winterstop hebben gespeeld. Ik kreeg de indruk dat we het gevoel weer een beetje hadden teruggekregen. De combinaties liepen weer. Groot was daarom zijn ver bijstering na de afgang van za terdag. „Deze ploeg hing als los zand aan elkaar. Ik ben daar ook eén beetje van geschrok ken. Dit is niet zomaar een ne derlaag. Dit geeft te denken. Van der Plas tast in het duis ter over de oorzaak. „Ik draai momenteel een lekker seizoen, maar dat geldt niet voor ieder een. Of we blase' zijn? Ikzelf in elk geval niet, maar misschien geldt dat wel voor anderen. Maar het is nu eenmaal voetbal en dan gebeuren er dingen die onverklaarbaar zijn. Zaak is dat we weer wedstrijdjes moeten gaan winnen en dan zien we wel waar we eindigen. Quick Boys moet het plezier in voet ballen weer terugkrijgen, dan komen we vanzelf die wachtka- Van der Plas probeert dat voor zichzelf op te lossen door een stapje harder te lopen op de training. „We trainen twee keer verplicht de derde keer is vrije keus. Op die extra avond ben ik er negen van de tien keer. He-' laas moet ik zeggen dat ik een van de weinigen ben. Dan denk ik wel eens: had ik nou maar lekker bij m'n gezinnetje geble ven. Maar daar red je het ook niet mee. Dan denk ik: Van der Plas schouders eronder en er te genaan. Ik wou dat iedereen zo dacht bij Quick Boys." NICK VERWOERD VOETBALMEDEWERKER ARC gaf zaterdag tegen Huizen niet thuis. De zonder overtuiging spelende Alphenaren hadden lan ge tijd geen antwoord op de agressieve strijdwijze van de be zoekers en keken halverwege de tweede helft dan ook tegen een 0- 2 achterstand aan. Pas bij die sco re toonde de Racing zich vastbe raden. Dijkman verkleinde de marge al snel en in de slotminuut leek de inhaalrace nog te slagen. Juist op het moment suprème miste Key echter het vertrouwen om vanaf de stip de gelijkmaker binnen te schieten. Zo boekte Huizen de eerste zege buitens huis: 1-2. De winst kwam daarmee op ietwat fortuinlijke wijze terecht bij de ploeg, die de minst slechte in druk maakte. Huizen, dat vorige week titelkandidaat Lisse ook al met 2-1 klopte en daarna door Lisse-trainer Ruud Bröring be stempeld werd als een afbraak voetbal spelende uienploeg, ont popte zich op Zegersloot als een stugge tegenstander, die fanatiek op de bal jaagde en weinig ruimte bood. „We gaan ervoor. We leve ren ongelooflijk veel strijd en dan zie je dat je daardoor het geluk ook afdwingtzei Huizen-top scorer Mare van Dijk na afloop. In balbezit trachtte zijn equipe dit maal via combinatiespel gevaar lijk te worden, maar door slordig heid ging er veel mis. Bij ARC was dat precies eender. De thuisclub kreeg weinig tijd om te handelen en stapelde fout op fout. Trainer Wim van Zwam gaf in zijn nabab- bel aan dat zijn pupillen in een te laag tempo hadden gespeeld en het daardoor de opponent een voudig hadden gemaakt. „We hebben maar een paar keer het tempo opgeschroefd en toen werd het gelijk gevaarlijk", meen de hij, doelend op twee door Jac ques Key niet verzilverde kansen. De coach ging daarmee voorbij aan het feit dat het niet zo simpel is om de bal snel rond te laten gaan, als je voortdurend wordt opgejaagd. Hoe dan ook, de Alp henaren kwamen niet in hun spel en moesten de brigade van Lltjo Kapenga een licht veldoverwicht toestaan. Veel mogelijkheden kwamen daar voor de Huizenaren niet uit voort. ARC-doelman Remco Tuinenburg moest slechts tweemaal reddend optreden. Een afstandsschot van Jelle Goes tikte hij fraai over en de opeens vrij voor hem opgedoken Marc van Dijk hield hij knap van scoren af. De Racing stelde er de reeds door Van Zwam genoemde scorings- mogelijkheden van Key tegen over. De paal en goalie Lenno van Dekken stonden een treffer in de weg. Ook Ruud Bos kreeg nog een kans, maar op weg naar het Hui- zense doel knapte er opeens iets in zijn bovenbeen. Met een ham stringsblessure moest hij afhaken. Pech voor Bos en voor ARC. Van Zwam: „Het geluk dat we in de eerste wedstrijden hadden, mis ten we nu. Dat zie je ook op zo n moment. De onderlinge verschil len zijn in deze afdeling zo gering dat je dit soort wedstrijden gelijk verliest, als het je tegenzit." Na rust veranderde het spelbeeld nauwelijks. Alleen werd er nu wel gescoord. Arbiter Huyssen gaf na enige aarzeling Huizen een straf schop, nadat Paul Dijkman de bal tegen de hand had gekregen. Ray mond Brandes stuurde Tuinen burg naar de verkeerde hoek: 0-1. ARC was aangeslagen (Van Zwam: „We liepen als kippen zonder kop door elkaar") en hield achterin even open huis. Schutter Mare van Dijk profiteerde er met zijn tiende seizoentreffer dank baar van: 0-2. Zijn goal vormde voor de ditmaal in het roodwit ge hulde Van Zwam-formatie het sein om eindelijk eens echt te gaan voetballen. Huizen werd on der druk gezet en weldra had de Racing de aansluiting te pakken. Uit een hoekschop van lohan Boer kopte Dijkman steenhard 1- 2 in. De pressie op het doel van Van Dekken hield daarna aan, maar verder dan een reeks cor ners leek ARC toch niet te komen. Totdat de geslepen Key in de laatste minuut een strafschop wist te versieren. Via de paal schoot hij echter naast. Ook vanaf elf meter gaf ARC dus niet thuis. ARC - Huizen I -2 (0-0). 65. Brandes 0- 1. 66. Van Dijk 0-2. 75. Dijkman 1-2. Scheidsrechter: Huyssen. Ioeschou- (Van Amhei Bloemheuvel. Van der Meer. Vai Vlist; Boer. Key. Bos (Kwakkenbos Henk Langemaat wordt belaagd door de Noordwijkers Bakker (10), Smits en Stolk. foto henk bouwman simistisch. „Als wij zo spelen als vandaag, gaan we echt nog wel punten pakken." Katwijk - Noordwijk 3-0 (1-0). 19. De Kroon 1 -0, 70. Zwaan 2-0, 75. Zwaan 3- 0. Scheidsrechter Spier. Toeschouwers 1500. Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, Pouw, Braaf, De Kroon; Langemaat. Langeveld, Marco van der Plas; Krayenoord, Zwaan, De Ridder. Noordwijk: Van Heusden; Smit. Van Steveren, Verdonkschot. Van Houten; De Ridder. Stolk. Smits; Scheurwater. Bakker (Van Dijk). Aboikoni. De kans dat De Groot de ware reden nog hoort, schat hij niet hoog in. „Ik heb de indruk dat het een eenmans-actie is van Meere. Onze verhouding is nooit heel erg goed geweest. Ik zie niet in waarom hij me als nog vertelt wat er aan de hand is. Als er al iets aan de hand is, natuurlijk." Hoewel de 46-jarige De Groot op z'n minst licht nijdig kan worden genoemd, zal hij het seizoen zo goed mogelijk afma ken. „Clubbelangen gaan altijd boven persoonlijke belangen. Dat heb ik de spelersgroep ook voorgehouden. Wt^gaan er ge woon nog uithalen wat er inzit." Over zijn trainerstoekomst na Wilhelmus kan De Groot op dit moment minder zeggen. „Ik weet alleen wel dat de meeste clubs voor volgend seizoen al voorzien zijn. Wat dat betreft had ik het nieuws liever een maand eerder gehoord. Dat had waarschijnlijk wel gekund ook. Nu moet ik maar afwachten of zich nog een passende club aandient. Aan de andere kant: ik heb de laatste zeventien jaar continu in de eerste klasse en de hoofdklasse gewerkt. De kans dat een club aan mij denkt, bestaat natuurlijk nog wel." Ruud de Groot en Wilhelmus gaan uit elkaar. De Leidse oe- fenmeester werd donderdag overvallen door de mededeling dat het bestuur van de Voor- burgse eersteklasser niet met hem door wil gaan. De Groot is bezig aan zijn tweede jaar bij Wilhelmus. Eerder was hij daar al zes jaar werkzaam. Over het waarom van de scheiding tast De Groot volledig in het duister. „Ik heb Ruud Meere, de voorzitter, gevraagd naar de redenen. Maar die kon of wilde hij me niet geven. De Groot is met Wilhelmus bezig aan een redelijk jaar. Het tweede en derde elftal draaien leuk mee, de prestaties van het eerste elftal vallen wat tegen. „We hebben met het eerste niet veel geluk gehad dit jaar", weet De Groot. „Maar ik heb wel be grepen dat de voorzitter heeft verklaard dat de prestaties van het eerste elftal niets met de zaak te maken hebben. Hij schijnt zelfs te hebben gezegd dat ik er niks aan kan doen dat die jongens die bal er blijkbaar niet in willen trappen. Daar heeft hij helemaal gelijk in, r laat hij dan zeggen wat er wel i;

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21