Docos verliest in slotfase het hoofd KRY profiteert niet van misstap Rohda'76 I VCL gaat na gelijkspel weer aan de leiding Sport RCL na ruime winst weer titelkandidaat UVS-jeugd ook te licht voor Emmen Piet Verlooy haalt fors uit leiden gerard baas De topper tussen de meest scorende ploeg van de vierde klasse A - Docos - en de ploeg met de minste tegentref fers - FC Lisse - werd gisteren door een invaller beslist. De Lissenaar Marcel Bremmer verving twintig minuten voor tijd Dennis Hoogendoorn, die geen poot aan de grond kreeg tegen Ronald Devilee. Bremmer scoorde twee maal: eindstand 0-2. wind in de rug. Docos vooral op het middenveld de baas. Beide ploegen cree"erden echter wei nig uitgespeelde kansen. Het gevaar kwam voornamelijk van schoten uit de tweede lijn, waarbij vooral Patrick Bon Do- cos-doelman Paul Goulmy vaak op de proef stelde. Goulmy was iedere keer, ondanks enkele slippertjes, tegen zijn taak opge wassen. De mooiste kans was vlak voor rust voor Docos-spits Johan de Ridder. De Leidenaar werd door Rob Reizevoort slim vrijgespeeld en miste het doel op een haar na. Het spelbeeld bleek na de hervatting ongewijzigd. De slag vond vooral op het middenveld plaats, met in de hoofdrollen Bon en Van Marwijk. En weder om gaven beide defensies geen kansen weg. Het werd de ken ners langs de lijn gaandeweg voetbalmedewerker Toch was Bremmer niet de doorslaggevende factor voor het succes van de bollenstrekers. Die eer was weggelegd voor middenvelder Patrick Bon. Hij overvleugelde de Leidse spel verdeler Hans van Marwijk en groeide uit tot de beste man van het veld. Van Marwijk liep noodgedwongen bijna de gehe le wedstrijd achter Bon aan en was daardoor niet bij machte om voor aanvallende impulsen te zorgen. Alle lof dus voor Bon en zijn team, maar toch zal Docos ook bij zichzelf te rade moeten gaan. De thuisploeg begon veel te tam aan de wedstrijd en kwam pas na een half uur in het juiste ritme. Tot aan die fase was Lisse, met de hulp van de duidelijk: de eerste goal zou de beslissende zijn. De neutrale toeschouwer gaf Docos de meeste kans op deze 'gouden goal'. De mannen van Han Tis- seur speelden met meer inzet en bovendien hadden de Leide- naars na rust het voordeel van de rugwind. Omdat de roodwitten zelf ook het idee hadden de strijd in hun voordeel te kunnen beslissen, sloop er wat overmoed in hun spel. Verdedigers gingen te vaak en vooral te snel mee naar vo ren. Zo'n situatie werd Docos in de 74-ste minuut fataal. Op het middenveld werd balverlies ge leden en de tegenaanval van Lisse bracht drie spitsen in stel ling waartegenover Henry Win ter in zijn eentje uiteraard kans loos was. Uiteindelijk kwam de bal terecht bij Marcel Bremmer, die koud in het veld geen moei te had Paul Goulmy te kloppen. Het slotoffensief van Docos strandde door een gebrek aan overleg. Er werd onzorgvuldig gepasst en de Lisser achterhoe de had geen enkele reden om zich bedreigd te voelen. De Lis- senaren konden dus in alle rust wachten op de fouten die Docos Duel op hoog n Dennis Stuifzand (Docos) wint van Fred v maakte. Een verdubbeling van de voorsprong was daarom dichterbij dan een gelijkmaker. Het was verrassend dat de tweede treffer pas in de voor laatste minuut werd gescoord. Weer was het Bremmer die aan het einde van een counter stond. Hij kreeg de hoek voor het uitzoeken en zorgde met een beheerste schuiver voor de 0-2 eindstand. rechter: Wessels. Toeschouwers: 250. Geel: Winter, Reizevoort. Herman van Marwijk (Docos) en Paardekooper (FC De Ridder (Van Pola- per, Bon (Erwi nokkee, Bouckaert Hoogendoorn (Brei i, Wessels. Paardekoi leiden. gerard baas voetbalmedewerker Een wisseling van de wacht aan kop van de vierde klasse A. Door het verlies van Docos te gen FC Lisse (0-2) was een ge lijkspel voor VCL (2-2) genoeg om de leiding over te nemen van de stadgenoot. Onderaan pakten Meerburg, Alkmania en SIZ allen een punt. SJZ blijft laatste, maar sloop dichterbij VNA, dat verloor van Altior (3- 5). LFC - Roac '79 werd een kwartier voor tijd bij een 0-1 stand gestaakt vanwege een blessure van scheidsrechter Sin- ke. ;rhurg-VCL 2-2 (0-0). 55. Den Hol Ier 0-1, 61. Stuyt 1-1, 68. Koppen en 2-1, 80. Van der Maat 2-i kerk (Alkmania) schouwers: 175. i Vink (SJZ). Toe- VNA-Altior 3-5 (0-1). 30. Van de Bosch 0-1, 52. Van der Laan 1-1, 60. Van de Bosch 1-2, 71. Sassen 1-3, 74. Van de Bosch 1-4, 75. Goodway 2-4 (penalty). 80. Sassen 2-5, 85. Teske 3-5 (penalty). Scheidsrechter: Hunsche. Toeschou- penalty). Scheidsrechter: Vingerhoed. terwoudenaars. Geel: Stuyt (Meerburg). Toeschouwers: 150. Gedwongen door de erbar melijke positie op de ranglijst stuurde Meerburg-trainer Ge rard Gielessen zijn ploeg met een defensieve opdracht het veld in. De voor de thuisploeg ongewone tactiek pakte tegen de koploper goed uit. De VCL- spitsen James en Schaafstra werden door hun tegenstanders aan banden gelegd en kwamen nauwelijks uit de verf. Een ge lijkspel was een terechte belo ning voor de sukkelende Zoe- Er gebeurde weer veel aan de Boshuizerkade. De toeschou wers kregen acht doelpunten en drie penalty's voorgeschoteld. En toch was er sprake van een saaie wedstrijd. Het spel werd overheerst door verdedigende fouten. Altior was net iels zorg vuldiger en won onder aanvoe ring van een sterk spelende Edwin Sassen. Ook Martijn van de Bosch liet zich met drie doel punten niet onbetuigd. Robert Goodway miste bij een 2-5 stand een strafschop. rechter: Sinke. Toeschouwers: 100. Scheidsrechter Sinke maakte, getroffen door een zweepslag, een vroegtijdig einde aan een slechte wedstrijd. De Rippers leidden door een vroege treffer. Jacco van Es had al na dertig se conden een slapende LFC-de- fensie verrast. Na dit veelbelo vende begin zakte de wedstrijd naar een bedroevend niveau. Aan Leidse kant blonk Loek van de Post uit in het missen van fraaie kansen. -MMO-UDWS 2-3 (2-1). 20. Mink 0-1 (UDWS). Rood: Dros (UDWS). Toe schouwers: 225. Een verrassende zege voor UDWS. De overwinning was verdiend op basis van een bete re techniek. De Leidenaars had den daardoor minder moeite met de wind, die dwars over het veld stond. Robert Dros moest in de 53-ste minuut het veld verlaten, omdat hij de doorge broken Hans van Goozen on deruit haalde. MMO kon hier geen voordeel uit halen. Ronald Mink viel aan Leidse kant op met zijn goede spel. De hard werkende spits was met zijn de marrages keer op keer een plaag voor de Hoogmaders. Hij on derstreep zijn goede vorm met twee doelpunten. Alkmania-SJZ 2-2 (0-2). 28. Vink 0-1, 42. Vink 0-2, 55. Charles Hogenboom Beide teams hadden alle re den om tevreden èn ontevreden te zijn. SJZ had in de eerste helft een overwicht en kreeg daar voor met slechts twee goals een karige beloning. De ploeg van Loek Helder kroop in de aller laatste minuut door het oog van de naald toen Joop Broesterhui- zen een pracht van een kans miste. Vogelvrij voor doelman Peter Niek Plooy raakte hij de bal maar half. Broesterhuizen had ook al een paar minuten daarvoor een goede mogelijk heid om zeep geholpen. leiden ruud pattiapon RCL heeft de misstap van vorig week tegen Valken'68 ruim schoots goed gemaakt door af gelopen zaterdag Sportlust'46 met een daverende 5-1 zege in te pakken. Een knappe overwin ning als louter op de stand op de ranglijst kan worden afge gaan en gezien de reputatie van de Woerdense vereniging. Sportlust, dat vooraf als èèn van de meer technische ploegen in de vierde klasse werd ingeschat, lijkt echter in kwaliteit te heb ben ingeboet. Wal overigens niets afdoet aan de winst van de dit seizoen wisselvallig preste rende Leiderdorpers, vooral af gedwongen op basis van een betere inzet. De teruggang Sportlust heeft deel te maken i sche blessures Jos de Groot, die vroeger in de punt van de aanval een niet te onderschatten krachtbron bete kende, iets wat de Woerdenaren zaterdag duidelijk misten. Zeker in de beginfase had hij van waarde kunnen zijn toen Bas van Herel na een prima aanval te veel tijd nodig had. Even later bleek een scherpe voorzet van Leon Immerzeel, het enig over gebleven echte talent bij Sport lust, niet ongevaarlijk, maar op aangeven van Klaas Dekker opende de Racing toch als eer ste de score. Geheel vrijgelaten gaf de vleugelspits de bal hoog voor, waarna Erwin Nieuwen- huizen met een knallende kop stoot doelman Gerben Donse laar kansloos liet (1-0). kwaliteit bij or een groot ?t de chroni- i aanvoerder Daarna was het plots RCL dat de klok sloeg. Dekker - regelma tig gevaarlijk maar wiens sa menwerking met zwoegende Aad van Tongeren te wensen overliet - kopte net naast en Oosterlee tikte de bal bij een vrije trap net over het doel. Sportlust kreeg evenwel van de soms weifelende RCL-defensie de kans om langszij te komen, maar de op scherp staande Bert Siera bleef knap overeind bij schoten van Raymond Sum ah en Rik Groenendijk. Daarmee revancheerde de Leiderdorpse sluitpost zich voor zijn eerdere optreden bij Valken toen hij bij minstens èèn treffer schuld had. Ditmaal schaarde hij zich echter onder de uitblinkers, een rol die zeker op het lijf van de al eerder genoemde Nieuwenhuizen en ook Edwin Grootendorst kon worden geschreven. De aanvoerder imiteerde iets meer dan twintig minuten na het begin van de wedstrijd de openingstreffer door na een hoekschop van Paul Dijkman de blunderende Donselaar met het hoofd te verslaan (2-0). Een doelpunt die het zelfvertrouwen van Sportlust zodanig aantastte dat Grootendorst bij het uitver dedigen van Gè Bruggeling bij na de 3-0 in de voeten gescho ven kreeg. Die derde treffer kwam even later toch. Nadat de Woerdense verdediging de bal niet kon wegwerken was Dekker er als de kippen bij om de bal met links snoeihard in het doel te jagen. En RCL kreeg kansen op meer, maar Donselaar had ditmaal wel zicht op de inzetten van Oosterlee en Grootendorst. RCL had opvallend weinig moeite met Sportlust '46. De Leiderdorpers zijn plots Sportlust-trainer Paul de Jong wist het toen ook niet meer en probeerde het tij te keren door Groenendijk en Sumah te ruilen voor respectievelijk Nardin Maroef en Jeremy Sloot. Veel zoden zette dat niet aan de dijk. De bewegingen van de invallers oogden best aardig maar zij ble ken letterlijk en figuurlijk te licht voor de Leiderdorpse laatste lijn. Nadat Niek Ooster lee de opponent op 4-0 had ge zet toonde Immerzeel zijn een zame klasse door RCL-defensie puur op snelheid te verslaan, Siera incluis (4-1). Bij het vallen van de vlag werd RCL nog een strafschop toegekend. Martin Benschop onderbrak in het strafschopge bied op onreglementaire wijze een solo van Erwin Nieuwen huizen waardoor arbiter Van Teylingen niets anders te doen stond dan naar de stip te wij zen. De goed fluitende spellei der bleef echter in de geest van de wedstrijd door Benschop geen gele kaart fe geven. Oos terlee schoot RCL, dat door de zege het zicht op de titel be houdt, daarop gedecideerd naar 5-1. RCL - Sportlust'46 5-1 (3-0). 12. Erwin Nieuwenhuizen 1-0, 23. Grootendorst 2-0, 29. Dekker 3-0, 70. Oosterlee 4-0. 82. Immerzeel 4-1, 88. Oosterlee 5-1 (pen.). Scheidsrechter: Van Teylingen. Toeschouwers: 250. RCL Siera; Roos, Ronald Nieuwenhui zen, Visser; Brasker, Van Tongeren, Dijkman (F.derveen), Oosterlee, Erwin Nieuwenhuizen. Grootendorst, Dek- leiden ruud pattiapon Hoewel koploper Rohda'76 bij Be Fair niet verder kwam dan 1-1, is de marge met de achtervolgende ploegen vrij ruim gebleven. Zeker de 1 -0 nederlaag tegen De Sleutels zal het achtervolgen de KRV rauw op het dak zijn gevallen. Uitgezonderd Kagia en WDS deden de staartploegen het over het algemeen niet slecht. Buiten De Sleutels deden ook Valken'68 (2-1 bij WDS) en Flo- reant (4-0 tegen TAW) goede zaken. KRV - De Sleutels 0 1 (0-0). i Scheidsrechter: Van der Lind ,'ers: 60. Geel: Labordus en llaïi: egelaar 0- Gè Tegelaar bleek weer eens goud waard te zijn. De Leidse aanvaller pro duceerde de enige treffer van de wed strijd waardoor trainer Jan van Bem- melen sinds zijn aantreden op hon derd procent bleef staan. Een doelpunt overigens waar een zwaar buitenspel - luchtje zat. ,,Ik ben er doodziek van," mopperde KRV-trainer Henk Krauwel die de achterstand op Rohda weer gro ter zag worden. „Maar we hadden het ook zelf moeten afmaken," bleef hij wel zo reëel. Hij telde kansen voor Ar no van de Boon, Markus Herrlinger, Fred Verboon en Jan Krijgsman terwijl De Sleutels kansen voor (alweer) Tege laar, Marcel Groenendijk en Ronald Labordus te melden had. t Hooft. Geel: Ham (Ka gia). Wellicht zal het te ver voeren dat Ka gia het niet zonder de geblesseerde Ri chard Trompert kan stellen. Feit blijft dat het Lisserbroekse manusje-van-al les nog veel voor Kagia kan betekenen. Zonder hem was Kagia een hapklaar brokje voor Hazerswoudse Boys dat zelfs zonder laatste man speelde. Kagia werd vastgezet op eigen helft en is er verder niet aan te pas gekomen. Floreant - TAW 4-0 (2-0). 37. Van Bemmel Tot het eerste doelpunt gingen de ploegen vrij gelijk op maar enkele mis sers in de defensie lieten TAW al in de eerste helft achter feiten aan lopen. Mark Setteur (kopbal), Frank Aartman (vrije kans) en Jelle Klein (net naast) probeerden het nog wel maar zij had den geen geluk. Floreant beschouwde de zege als een verlaat cadeautje voor trainer Willem den Besten, die op dat moment aan een huwelijksreis bezig Scheidsrechter: Van de Beek. Toeschouwers: 150. Geel: Van Delft en de Haas (Valken'68). De Vries en Hielkema (beiden WDS). De toegewezen arbiter Weimar bleef om onbekende redenen weg, maar dankzij de komst van Alphense scheidsrechter Van de Beek kon de wedstrijd met een half uur vertraging toch doorgang vinden. De vervanger floot uitstekend en hield de stevige pot goed onder controle. Een andere uitblinker in het sterke Valkenburgse collectief was doelman Henk van Voorbergen die in een perio de dat WDS beter was, de meest 'on mogelijke ballen' pakte. Schouman en De Waal (allen Duinoord). Een misverstand tussen doelman Jos Loose en verdediger Jan de Graaff be zorgde Voorschoten de achterstand, ondanks dat de geel-zwarten het bete re van het spel hadden. Vooral Arwin Visser kon zich dat aantrekken, want hij miste enkele dotten van kansen. Tjeerd Verwey en Hein de Graaff we zen hem en Voorschoten de weg, maar een kwartier voor tijd kwam Duinoord langszij. Voorschoten en Duinoord gaan ook voor de tweede periodetitel samen aan kop. Ter Leede vlot fc langs Kloetinge leiden» ruud In de tweede divisie heeft titel kandidaat Quick Boys flink uit gehaald tegen Middelburg. De Katwijkers wonnen met 6-2. Een stapje hoger pakken de donkere wolken zich boven de UVS-hoofden steeds meer sa men. Ook tegen een laaggeklas seerde ploeg als Emmen gingen de blauwwitten onderuit: 0-2. UVS - Emmen 0-2 (0-0) Het was een zeer teleurstellende nederlaag voor de Leidenaars die wellicht hadden gedacht te gen Emmen een aardig resul taat te kunnen boeken. Al in het begin moest UVS echter alle zeilen bijzetten om overeind te blijven. Toch was de eerste kans voor de mannen van Fred Filip- po maar Hisan Maatoug mikte net naast. Emmen bleek uitein delijk duidelijk te sterk voor UVS dat alleen achter de tegen stander kon aanhollen. Slechts Maikel de Roode gaf die zater dagmiddag de indruk de strijd aan te kunnen. En dat was te weinig. Quick Boys - Middelburg 6-2 (4-0) Middenmoter Middelburg kwam vooral scherpte tekort om Quick Boys van een passend antwoord te voorzien. De Kat- wijkse topper troefde op het ge bied van doelpuntenmaken de opponent duidelijk af. Nico Guyt, Alex Vollebregt, Hicham Rbii (2x) en Martin van Beelen (2x) toonden aan die kunst re delijk meester te zijn. RCL ging uit bij DWO kopje onder. Waar de Zoetermeerse ploeg driemaal raak schoot, scoorde RCL in de persoon van Peter Zirkzee eenmaal. Koplo per Alphense Boys had daaren tegen geen moeite met Scheve- ningen. Patrick Kalkema en Ju- lien Vogelzang namen elk twee treffers voor hun rekening. Nootdwijk leed een dure neder laag tegen DSO. Driemaal (Aad van Duivenvoorde, Ruud Plug en Onno Martens) voor kust- ploeg tegen vijfmaal voor DSO. Ook de tegenstander van Rijns- burgse Boys scoorde driemaal, maar Dennis Laurier, Bas Meyer (2x) en Remco Gijsman hielden de Rijnsburgse hoofden net bo- Dat ging niet op voor Roodenburg dat tegenover de drie van Wilhelmus slechts het ene doelpunt van Ramon Barends kon stellen. ARC ten slotte hield het droog bij Excel sior Maassluis, en kwam tot een doelpuntlozepuntendeling. leiden «anneke amir voetbalmedewerker Ter Leede won in de hoofdklas se zaterdag van het vrouwen voetbal met 6-1 van hekkeslui- ter Kloetinge. De Sleutels ver loor zondag op eigen veld met 4-1 vanOliveo. Ter Leede had duidelijk wicht in de thuiswedstrijd tegen Kloetinge. Voor rust maakten Margriet Limbeek en Anja Ginhoven 2-0 voor de Sassen- heimse vrouwen. Na de rust speelde het elftal van Ter Leede vrijwel uitsluitend op de helft van de tegenstander. Ilonka Brouwer, een eigen doelpunt opnieuw Van Ginhoven zorg den voor 6-0. Het ontbrak De Sleutels aan scherpte en felheid na lang stil staan. Bij een 3-0 achterstand zorgde Mariëlle Bavelaar voor 3-1 met een lobje. Oliveo scoor de een kwartier voor tijd 4-1 Katwijk haalde in de eerste klasse met 6-0 uit tegen Berkel. Marjan Boogert (2x) en Angela Verdoes (4x) waren succesvol. Ter Leede 2 won overtuigend met 7-1 van Rijsoord 2. Mariska Brouwer(4x), Corrie van Ginho ven, Annemarie van de Vlugt en Mariska Tukker troffen doel. Tukker kreeg rood toen zij de bal onnodig wegschopte snel genoeg haar naam scheidsrechter maakte volgens de speelsters van Ter Leede een nogal ongeïnteresseerde indruk. In de tweede klasse verloor Ter Leede 3 met 4-2 stein. Julia Bras en Sian Rance scoorden voor Ter Leede. Oegstgeest won thuis gemak kelijk met 6-0 van Monster. Ma rian Grunewald, Anneke Amir (2x), Josine Meurs (penalty). An neke van Brakel en Wil van dei Voort maakten het sextet vol. Quick Boys verloor ongeluk kig met 2-0 van DVO'32. De vrouwen kregen de bal niet het net en misten zejfs een i nalty. Docos verloor in de eer klasse zondag bij Bloemhof een punt. In een vervelende, harde wedstrijd kwam Docos voor rust door Wendy Schouten op 1-0. Een kwartier voor het eindsig naal kwam Bloemhof langszij Wendy Duindan van SJC be sliste de wedstrijd tegen Nieu- werkerk door voor rus scoren. Eindstand 2-1. UVS verloor met 2-1 Ventas. Boukje Ras bracht UVS na rust nog op 1-1, maar Juven- tas ging er vlak voor tijd me' twee punten vandoor. In de tweede klasse verloor UDO met 2-1 van VEP. Leen van der Weyde maakte het doelpunt voor UDO. SJZ verspeelde de aansluiting met koploper Nieuwkoop door 3-1 van Alkmania te verliezen. Alkmania kwam op 2-0 voor sprong door doelpunten van Ciska van Egmond. Na rust scoorde Nancy Knijnenburg 2-1 voor SJZ, maar Linda Huigsloot bepaalde de eindstand Alkmania op 3-1. NSV'46 speelde Iduna volle dig van de mat. De Ter Aarse i verloren met 12-0, let i lij F veet prei renb e wt vijze ireej isse f Li aten aakt. lag. vach speel voetbalmedewerker i Cor Randstad Sport, de club Pennenburg, won wee Tegen het Hazerswoudse Ber- nardus werd een 0-3 oven 'ning behaald. Het andere haalduel in de afdeling Leiden was een vette kluif voor Alphen. De ploeg van Wim Dekker boekte tegen Leiden een royale overwinning. De rode lantaarn drager verloor met 1-10. Leiden-Alphen 1-10(1-4). Hans van der Hurk 1-7, 74. Jan Frede- riks 1-8, 85. Piet Verlooy 1-9, 89. Mar- Koenekoop 1-10" (strafschop) Zoals verwacht werd deze spor tieve wedstrijd gewonnen door Alphen. Aan de kant van Alphen werd Piet Verlooy de the match'. Hij wist viermaal het net te vinden. Aan de kant van Leiden maakte doelman Ni co Nagtegeller zijn rentree. Veel eer viel er voor Nagtegeller niet te halen. Bij tien stopte de teller. Bcrnardiis-Randstad Sport 0-3 (0-2) 20. Marco van der Zon 0-1, 44. Marco van der Zon 0-2 (strafschop), 70. Mar- Rijn looi Een hardwerkend Randstad lijst Sport bleek gistermiddag in i Marco van der Zon de juiste beschikken. Na aange- mo< de andere uitblinker ier< Cliff Comvalius maakte Van der Zon alle doelpunten. Ook bleek hij over de beste zenuwi beschikken. De laatste treffers werden uit strafschop pen benut.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20