1 P Spitsen Feyenoord schotloos Bankzitter zorgt voor zege Barcelona Inter maatje te klein voor Itialiaanse top Kidderminster blijft verrassen Sport Rijsbergen scoort beter dan Volendam Trainers willen League Cup T Vier keer rood bij Waregem - FC Antwerp E MAANDAG 31 JANUAR11994 Wim Rijsbergen scoorde giste ren beter dan de spelers van Volendam. De nieuwe trainer- coach reageerde na afloop van het duel met VW (1-1) alerter op de vragen dan zijn aanvallers op de kansen die ze vooral in de eerste helft onbe nut lieten. „Komende week gaan we maar eens trainen op afwer ken". grapte de in het betaalde voetbal debuterende oefen- meester. „Het had bijna mijn laatste dag kunnen zijn, bij een nederlaag had ik in de kof ferbak van een van mijn spe lers het stadion verlaten." De enthousiaste Volendam- mers, kennelijk geïnspireerd door de opvolger van Leo Steegman, kregen met de' pun- tendeling te weinig, maar dat hadden ze grotendeels aan zichzelf te wijten. In de eerste drie kwartier verkwanselde de thuisclub acht riante scorings- mogelijkheden. Obdam en Smeets blonken het meest uit in negatieve zin. Roox in het doel van VW in positieve. „Het leek alsof die man zes armen had", had Rijsbergen van de kant geconstateerd. „Desondanks hadden we voor de rust al een grote voor sprong moeten hebben." Met kunst- en vliegwerk ble ven de stuntelende Limbur gers voor de rust overeind te gen de technisch begaafdere Volendammers, waarbij Steur, verrassend genoeg door Rijs bergen direct achter de spits geposteerd, een hoofdrol speelde. De middenvelder ging voorop in de strijd, stuur de regelmatig de spitsen de vrije ruimte in en legde in het stormachtige Volendam zon dag de meeste kilometers af. ..Ik heb leuke momenten ge zien, het publiek heeft zich niet verveeld. De bereidheid tot werken was er. We hebben slechts een puntje, maar dat is beter dan niets", oordeelde Rijsbergen. „Indien je verliest ben je de helft van week bezig de spelers mentaal op te krik ken. Nu kan ik maandag meteen over de volgende wed strijd beginnen." Een nederlaag dreigde nadat Graef na 64 minuten de ope ningstreffer had gemaakt. Het was de enige kans in negentig minuten. WV's topscorer gaf na een schot van Vincent het beslissende tikje. De hard wer kende Volendammers kregen echter vijf minuten later de verdiende gelijkmaker. Toen Pastoor na een afgeweerd schot van Smeets de bal in het doel trapte. Bij Volendam was daarna de energie op en WV had zich al lang verzoend met een remise. De thuisclub kreeg weliswaar nog kansen door Obdam en Smeets, maar het tweetal stuitte op de bijna on- passeerbare Roox. Rijsbergen stelde zich be scheiden op toen opgemerkt werd dat zijn hand na drie da gen al zichtbaar was. Hij had het elftal gewijzigd door bij voorbeeld Vukov als rechts buiten te laten spelen en Smeets in de punt van de aan val. „Ingefluisterd door ande ren", zei de 28-voudige ex-in - temational. „Ik wil het woord schok-effect niet gebruiken. Ik. heb sinds donderdag niet an ders als mijn voorganger ge traind. Ook ik kan de spelers in die tijd niet beter leren voetballen. De invloed van een trainer is tiidens de wedstrijd te verwaarlozen. De spelers moeten het doen. Al had ik vandaag in sommige situaties het veld in willen rennen om de bal zelf in het doel te schie ten. Ik heb vooraf geen bijzon: dere spanning gevoeld. Ik ben van nature rustig, kan ont spannen een wedstrijd volgen. Mij zullen de mensen niet gauw langs de lijn zien hollen. Dat is zinloos." Sylla schreeuwt het uit van vreugde na zijn gelijkmaker tegen PSV. Brabantse derby onbeslist: 1-1 Willem-II-coach Jan Reker wist het al voor de wedstrijd zeker: „PSV heeft de betere spelers, wij hebben de betere ploeg." Na af loop had hij vrede met de l-1; de betere spe lers hadden de beste kansen gecreëerd, de beste ploeg had het be tere voetbal laten zien. Hans van Breukelen was niet aanspreekbaar voor een mooie analyse over de spannende en kansrijke, maar niet ge weldige derby. De kee per was pisnijdig op scheidsrechter Blan- kenstein. In zijn 500ste wedstrijd in het prof voetbal werd Van Breu kelen, naar eigen ge voel, een gele kaait aangesmeerd die tot ge volg heeft dat hij zon dag PSV-Ajax mist. EREDIVISIE FC Utrecht 1-0 (1-0) 18. 1-0. Scheidsrechter. -CHEF ROB ONDERWATER. C EERSTE DIVISIE itrafschop), 49. Gerver 0-4 :r: Lammers. Toeschouw t: Strijks (FC Den Bosch). 1 Eagles - Roda JC 3-1 (3-1). 5. Helmond Sport - TOP 2-0 (2-0). 1 Taih Scheidsrechter. Van Dijk. Toeschouwers: Scheidsrechter: Van der Neut. Toeschou wers: 11.415. Gele kaarten: Zondervan (NAC), Hoogma, Kool (FC Twente). FC Groningen - Cambuur 2-2 (0-1). 26. Mrkela 0-1, 53. Mrkela 0-2, 77. Hamming 1-2, 90. Roossien 2-2. Scheid FC Volendam - VW 1-1 (0-0). 64. Graef 0- 1, 69. Pastoor 1-1. Scheidsrechter: Blom. Ajax - Vitesse 3-1 (1-1). 7. Loeffen 0-1, 19. Litmanen 1-1, 66 Pettersson 2-1, 89. Litmanen 3-1. Scheidsrechter. Temmink Feyenoord - RKC 1-1 (0-0). 53. Brands 0- ten (RKC) Toeschouwers: 21.495. MW - Sparta 0-0 Scheidsrechter: er, Bubberman (Sparta). Willem II - PSV 1-1 (0-0) 58 Numan 0-1, 75. Sylla 1-1. Scheidsrechter: Blanken- stein Toeschouwers: 11.659. Gele kaart: Hofstede (Willem II), Popescu, Van Breu- Helmstrijd. Toeschouwers. 3000. Geit art-. Peters (Helmond Sport), e 5-1 (3-1) 11. Buis 1, 12. Crüden 1-1,20. Lok 2-1,36. 1, 85. Hoekman 4-1, 87 Dekker 5-1 Scheidsrechter. Blommesteijn. Toeschou wers: 2250. Gele kaart- Hoekman (NEC) Vernps (FC Zwolle) Heracles - Veendam 5-1 (2-0). 2. Velten 1 0, 12. Kooijman 2-0, 48. Koolhof 2-1, 60 /VS wnt opVC ;ans< fan le ht (USWIJ Koops M, 62. Grummeï 2 Vann 3-1. Scheidsrechter- Vai ouwers: 1900. Gele kaart eldwijk (Emmen), Robbe len a mond. Wilsterman (Dordrecht). RBC-Excelsior 2-3 (1-2) 18. Si 32. Ogura 1-1, 38 Ogura 1-2, 78 Louhenapessy 1-3, 88. Simons 2-3 Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers (VC 1750. Gele kaart: Mutsaers, (RBC), Louhenapessy (Excelsior) noete imda 2-3 l.é po: JurSen akke. - Telstar 1-1 (1-0) 43. Den Turk 1-0 Vinni Oostrom 1-1 (strafschop). Scheie s ivijk V 4 lerste rj.aan 0-1. Scheidsrechter: Van Ve dottei erg. Toeschouwers: 6800. larlem - ADO Den Haag 0-1 (0-0) 54 luwen. Toeschouwers: 1659. Gele 1 McDonald, Meijering (Haarlem). Hans 2fichitti 20 10 5 5 25 35 - BREDA NPA De trainers in het betaalde voetbal hebben een nieuw plan uitgewerkt voor de invoering van de League Cup. Dat toernooi is vooral bedoeld voor clubs die geen Europees voetbal spelen of in de voorronde van het UEFA-'Cup- toernooi worden uitgeschakeld. De strijd om de League Cup wordt door de trainers gezien als een noodzakelijk extraatje naast het toernooi om de KNVB-beker. „Tal van clubs", zegt Rob Baan namens de trainers in het profvoetbal, „zijn bezig met de bouw van een nieuw stadion. Zoals het nu is, worden die maar eens in de veertien dagen gebruikt." Dat is volgens hem te weinig om de exploitatie van het stadion rendabel te maken. Spitsen genoeg bij Feye noord, maar de ideale aan valsleider heeft de lands kampioen nog altijd niet ontdekt. John van Loen, Joszef Kiprich, Mike Obiku en Henryk Larsson mogen er wekelijks om kwartetten, wie op de bank belandt en wie zich in de kijker mag spelen. Mike Obiku was te gen RKC de gelukkige, maar de Nigeriaanse inter national kon Feyenoord niet aan een zege helpen: 1-1. ROTTERDAM MARCEL VAN DER KRAAN NPA-VERSLAGGEVER Kort gezegd komt het erop neer dat Willem van Hanegem en Geert Meijer de voorkeur geven aan de man die zich op de trai ning het best verkoopt. Van vriendjespolitiek of gedane be loftes is volgens de heren geen sprake. „We hebben een aantal spitsen, deze keer viel toevallig de keuze op Obiku," verdedigde Geert Meijer na afloop van de zwakke vertoning tegen RKC zijn beslissing om met de Afri kaan in de basis te starten. „Obiku deed het afgelopen week prima op de training, dan moet je iemand belonen voor zijn inzet." Dat de technische staf van de Rotterdamse club verre van ge lukkig was met het optreden van Obiku, mocht blijken uit diens vervanging in de rust. John van Loen, net als Kiprich bankzitter, mocht de donkere spits uit zijn lijden verlossen. De 20.000 morrende toeschouwers, die Feyenoord voor de pauze op alle fronten zagen stuntelen, hadden voor die wissel nog enig begrip. De vervanging van Hen ryk Larsson (opgesteld als scha duwspits) door Peter Bosz wek te louter woedende reacties op. Een massaal fluitconcert viel de coaches van Feyenoord ten deel. Larsson, vond het publiek kennelijk, behoorde niet het slachtoffer te zijn van Feye- noords ondermaatse optreden tegen RKC. Het feit dat Joszef Kiprich, de Hongaarse held van het legioen, vervolgens hele maal niet meer aan bod kwam tegen een tegenstander die zich louter beperkte tot verdedigen, ging er bij de aanhang van de kampioen niet in. Geert Meijer, onverstoorbaar: „Wij bepalen de wissels en niet het publiek in de Kuip." Van Hanegem: „Henryk Lars son had niet bepaald zijn dag, hij speelde wat ongelukkig." Meijer: „Van Loen, hoopten we, zou de boel kunnen open breken. Dat was voor Joszef wat moeilijker geweest tegen een verdediger als Werdekker. Feyenoord kwam niet alleen in de aanval met een andere troef tevoorschijn, ook in het centrum van de defensie was na maanden weer een ander ge zicht te bewonderen. Orlando Trustfull, als grote belofte door Wim Jansen weggehaald bij Dordrecht'90 maar zelden of nooit gebruikt in de hoofd macht, verving de geschorste John de Wolf. Trustfull opereer de als libero naast Henk Fraser. Trustfull deed het niet onaar dig. Stond halverwege de twee de helft zelfs aan de basis van de gelijkmaker van Feyenoord, die op naam kwam van Arnold Scholten. Maar de invloed van Trustfull was ook weer niet zo groot dat hij bij voorbaat kan worden beschouwd als de op volger van de net afgehaakte John Metgod. Tegen RKC kon de ranke verdediger zijn elftal in elk geval niet de impulsen ge ven die het nodig had om de degradatiekandidaat uit Waal wijk werkelijk in de problemen te brengen. De Brabanders stonden een beetje versteld van de matheid en de improduktiviteit bij de thuisclub, die op eigen veld in de hele competitie pas twee puntjes was kwijtgeraakt. RKC, worstelend tegen degradatie, heeft dit seizoen pas één zege kunnen boeken. Bert Jacobs wilde er niet te veel woorden aan vuil maken. De man die pas drie wedstrijden het roer in handen heeft in Waalwijk, be seft maar al te goed dat er nog wonderen moeten gebeuren, wil zijn club op het hoogste ni veau overleven. Jacobs, die zijn club kort na rust wat gelukkig via Marcel Brands op voorsprong zag ko men: „Dit puntje is voor ons meegenomen. Het is een begin netje." Feyenoord; De Goey; Maas, Trustfull, Fraser en Heus; Scholten, Larsson (67. Bosz) en Witschge; Taument, Obiku (46. Decheiver), Boogers en Peelen. 19 13 5 1 31 40 - 14 20 13 2 5 28 46 - 18 20 10 3 7 23 40 - 29 20 9 4 7 22 34 - 23 20 8 5 7 21 26 - 22 21 6 8 7 20 21 - 33 21 6 6 9 18 19-39 20 6 4 10 16 24 - 42 20 4 4 12 12 23 - 47 20 4 3 13 11 25 - 42 19 1 6 12 8 18-39 20 1 5 14 7 14-39 8 5 24 38 - 3# scl 7 6 23 37 - a (obei 5 7 i? I!I" h 4 6 20 38-3) ;etroi 21 6 4 11 16 32 - 21 5 6 10 16 23 - 21 5 5 11 15 31 - 5 13 15 TOPSCORERS RVI $ver. 3ÏjMark voorn l'oort j schok BUITENLAND PROGRAMMA EREDIVISIE Woensdag 2 februari: RKC - Ajax, Roda JC - NAC; zaterdag 5 februari: Cambuur - GA Eagles, WV-FC Groningen; zondag 6 februari: PSV - Ajax. FC Utrecht - Foggia 2-0, Lecce-Sampdoria 0-3, Napoli AS Roma 1-1, Piacenza-Reggiana 3-2 Udinese-Torino 1-1, Lazio R-Cremonese4 AC Milan 21-32 Parma 21-27 Juventus 21-28 Inter Sampdona 21-28 LazioR. 21-25 SPANJE: Atletico Madrid-V Albacete 2-1, Tenerife-R.Vallecano 2- Dep.LaCorufia-Sp.Gijon 2-1. DLaCoruna 21-32 Real Madrid 21-2 Barcelona 21-28 Athl Bilbao 21-24 Sp.Gijon 21-26 Sevilla EERSTE DIVISIE Vrijdag 4 februari: FC Zwolle - Heracles, schap - Eindhoven, AZ - Fortuna S., Telstar ENGELAND: Vierde rc Manchester City 1-0, Charlton-Blackburr 1 0-0, Chelsea-Sheffield W 1-1, Grimsby Aston V. 1-2, Ipswich-Tottenham 3-0, Ktf- derminster-Preston 1-0, Newcastle-Luf 1-1. Notts County-West Stoke 0-0. Oxford-Lee< i,n lat P te Vnip'nrtam Fpiiwirnrt war Rk? 0-0, Chelsea-Sheffield W 1-1, Grimsby !e - voienaam, t-eyenooro - inmg, kim, - inswirh-Tnttenham .9-0 Kuf Bristol City afg, Norwich-Mani 0-2. Maandag: Bolton-Arsenal. kwartfinales replay: Tranmere-Nottingharr BUITENLANDS VOETBAL Inter lijkt voor de Italiaanse top een maat te klein. De club van Dennis Bergkamp en Wim Jonk werd gisteren nog verder op achterstand gezet door de kop groep en zal hard moeten wer ken om internationaal voetbal voor het komende seizoen veilig te stellen. De blauwzwarte for matie mocht de handen dicht knijpen met 3-3 tegen Cagliari. Een doelpunt in de blessure tijd voorkwam een tweede bla mage binnen vier dagen, na de bekeruitschakeling door Samp- doria. Het optimisme na de ren tree van Jonk is door de twee missers gesmoord. Inter kan het seizoen redden door de UEFA-Cup te winnen. Tegen Cagliari kwam de zwakke plek van de topploeg weer aan het licht: de kwetsbare verdediging. Cagliari, een mid denmoter, leefde zich uit met snelle counters en bracht Inter binnen een half uur tot wan hoop. Bijna elke tegenaanval le verde gevaar op voor doelman Zenga. De Belg Oliveira opende na zeven minuten de score en stelde twintig minuten later Pusceddu in staat om doel te treffen. Met twee harde schoten bracht Ruben Sosa de stand weer in evenwicht. Doelman Fiori voorkwam na de gelijkma ker drie keer een derde treffer van de thuisclub. Jonk kamp kwamen nauwelijks aan goede daden toe. Het noodlot leek zich boven Inter uit te stor ten, toen de Panamees Dely Valdes Cagliari weer aan de lei ding hielp. Dat gebeurde acht minuten .voor het einde. In de blessuretijd maakte Fontolan met een kopbal gelijk. Sampdoria had geen proble men bij Lecce: 3-0. Ruud Gullit werd gespaard na zijn krachtin spanningen tegen Inter en deed alleen het laatste half uur mee. De ciub uit Genua kon het zich zelfs veroorloven om twee straf schoppen te missen. Voor de pauze schoot Mancini op de lat, in de tweede helft trof Lombar- do de paal. Sampdoria liet al zes strafschoppen onbenut in deze competitie. In de tweede helft zorgden Vierchowod, Cerami- cola (eigen doelpunt) en Manci- De amateurclub Kidderminster Harriers blijft in het toernooi om de beker van de Engelse Football Association voor ver rassingen zorgen. Zaterdag be reikte Kidderminster de vijfde ronde ten koste van profclub Preston North End (1-0). Het doelpunt van Humphrey twee minuten voor de pauze was vol doende om van Kidderminster de eerste non-league club in de vijfde ronde van de strijd om de FA Cup te maken sinds negen jaar. Manchester United behield uitzicht op een uniek drieluik door zondag bij Norwich City met 2-0 te winnen. De cosmo- politische samenstelling van United bleek uit de doelpunten makers: de Ier Roy Keane voor rust en de Fransman Eric Can tona erna. De Deense doelman Peter Schmeichel zorgde ervoor Norwich in de tweede helft niet tot scoren kwam. Van de dertien wedstrijden op zaterdag eindigden er zeven ge lijk waardoor een herhaling op woensdag 9 februari noodzake lijk is. De winnaars waren: Car diff, Aston Villa, Ipswich, Wol verhampton, Wimbledon en Kidderminster. Manchester City, dat in de Premier League in degrada tienood verkeert, verloor bij twecde-divisieclub Cardiff met 0-1. Blake maakte voor ruim 20.000 toeschouwers het doel punt in de 63e minuut. Curie miste voor Manchester een strafschop. Bovendien werd doelman Cotton van de bezoe kers met een blessure het veld afgedragen. Het was voor het eerst in zeventien jaar dat Car diff de vijfde ronde haalde. Een dag eerder kreeg Man chester City een nieuwe voorzit ter: oud-international Francis Lee. Zijn zakenimperium be taalde bijna negen miljoen gul den voor 29,9 procent van de aandelen van de vertrekkende voorzitter Peter Swales en direc teur Peter Boler. Blackburn Rovers, nummer twee in de hoogste divisie, kon eerste-divisieclub Charlton Athletic niet tot overgave dwin gen. Topscorer Alan Shearer vond het doel dit keer niet (0-0). Sheffield Wednesday, vorig jaar finalist, redde een gelijkspel bij Chelsea (1-1). Peacock gaf de Londenaren in de 14e minuut de leiding, Hyde vond in de 63e minuut het antwoord. Aston Villa had wel het laatste woord bij Grimsby. Twaalf mi nuten voor tijd zorgde Yorke voor de beslissende treffer (1-2). Ipswich Town was thuis op dreef tegen het wegens blessu res gehandicapte Tottenham (3- 0). Wimbledon, bekerwinnaar in 1988, voegde zich tegen Sun derland mede dankzij doelman Hans Segers bij de laatste zes tien. Fashanu pikte een lange uittrap van hem op en bracht Wimbledon op 2-1. ni voor de eenvoudige zege van de produktiefste ploeg van de Serie A. Parma herstelt zich knap na de zware depressie. In acht da gen tijd versloeg de aanstaande rivaal van Ajax Lazio (2-0), Fog gia (6-1 voor de Italiaanse be ker) en gisteren Genoa met 4-0. In de slotfases van de beide speelhelften trof de EC II-hou- der twee keer doel. Zola (twee maal), Brolin en Asprilla zorg den voor de treffers. Parma is nog op vier fronten actief en moet in februari een druk pro gramma afwerken. Trainer Sca la acht zijn ploeg woensdag niet kansloos in het beslissende duel om de Europese Supercup, waarvan AC Milan de heenwed strijd met 1-0 won. „Met een beetje geluk moeten we ten minste één keer kunnen scoren in San Siro", meent de cöach. In de halve finale van de Coppa Italia treft Parma Sampdoria. Pas daarna kan de club denken aan de wedstrijden tegen Ajax. BELGIE: Club Luik-Cercle Br 2-1, Beve )i 2-1. Germinal E-Oostende 1-2. SCHOTLAND: "Derde ronde FA-Cup: Air drieonians-Dunfermline 1-1, Arbroath Dundee Utd 2-3. Clydebank-FC Dundee 1 1, Hibernian-Clyde 2-1, 1, Morton-Cowdenbeath 2-2, Motherwell .Celtic 1-0, Partick-Hearts 0-1, Raith-Bre in 2-0, Gl.Rangers-Dumbarton raer-Falkirk 2-1, Alloa-Ross County e Stirling-Aberdeen afg. PORTUGAL Competiti Stuart Ripley i Blackburn Rovers wordt gestuit door Colin Walsh e MADRID «ANP/RTR Julio Salinas is het voetballen nog altijd niet verleerd. Bij Bar celona zit hij meestal op de bank, in het Spaanse nationale elftal is hij een vaste waarde. Zaterdag speelde hij weer eens een competitiewedstrijd. Met twee doelpunten bezorgde hij Barcelona de overwinning op Albacete, 2-1. Salinas kwam in de tweede helft in het veld als vervanger van Michael Laudrup. Voor de rust had Barcelona geen indruk kunnen maken. In de 71e mi nuut rondde Salinas een aanval af die door Nadal en Stoitsjkov was opgezet. Negen Koploper Anderlecht en achtervolger Club Brugge hebben elkaar op de 22e speeldag van de Belgische titelstrijd niets toegegeven. 'Anderlecht won via twee treffers van Nilis de uitwedstrijd tegen hekkesluiter Genk, Club Brugge zegevierde moeizaam in de top per tegen Charleroi (2-1). Bij Waregem - FC Antwerp vielen vier rode kaarten. Anderlecht stelde zaterdagavond de overwinning op de num mer achttien pas laat veilig. Topschutter Nilis vond in het laatste half uur twee gaatjes in de massieve defensie van de met degrada tie bedreigde thuisclub. Bosman kopte diep in de tweede helft voor de koploper de bal nog tegen de paal. Club Brugge had tegen Charleroi grote moeite in het spoor van Anderlecht te blijven. De Afrikaan Missé Missé zette Charleroi kort voor de rust zelfs op voorsprong. Brugge kwam op pure vechtlust terug in de wedstrijd. Een strafschop van Staelens bracht Club langszij. Twaalf minuten voor het einde zorgde Van der Heyden voor de winnende Brugse treffer. Het verschil tussen Anderlecht en Club bedraagt twee punten. Henk Houwaart heeft bij Waregem de punten en de spelers hard nodig. De nummer zeventien van de ranglijst liet tegen FC Antwerp beide punten liggen (1-2) en zag twee spelers met rood vertrekken. Ook de bezoekers kwamen niet ongeschonden uit de strijd. Ook twee Antwerpse spelers konden voortijdig inrukken. ter was Guardiola de aangever. In de voorlaatste minuut scoor de Zalazar namens Albacete te gen, uit een strafschop na een overtreding van Goicoechea. Koploper Deportivo La Coru- na voetbalt niet groots, wel effi ciënt. In de Noordspaanse der by tegen Sporting Gijon zorg den de Brazilianen weer eens voor de doelpunten. Eerst^ Do- nato, vervolgens Bebeto. Juane- le benutte voor Gijon in de slot minuut een strafschop: 2-1. Het gat tussen La Coruna en naaste belager Barcelona bleef daar door vier punten. Gijon volgt Barcelona op twee punten, Real Madrid (0-0 bij Valladolid) op drie. Celtic blijft dit seizoen hoogstwaarschijnlijk weer met lege handen staan. Dé roem ruchte Schotse club van weleer, die in de competitie een onder geschikte rol speelt, werd zate- redag in de vierde ronde van het toernooi om de Schotse FA- beker uitgeschakeld door Mo therwell (0-1). Ex-CelticSpeler Coyne velde met een kopbal na een vrije trap het vonnis. Celtic heeft sinds Kerstmis niet meer gewonnen. Bekerhouder Glasgow Ran gers kwam tegen Dumbarton niet in de problemen (4-1). Na drie minuten gaf Durie de landskampioen al de leiding. rust was het 3-0 door de Engel sen Hateley en Stevens. Robertson zorgde met succesvolle vrije trap van twintig meter voor 4-0 voordal Mooney voor Dumbarton een strafschop benutte. Bij twee wedstrijden ontstond rumoer. Het duel Clydebank Dundee moest zeven minuten voor tijd worden onderbroken omdat doelman Monaghan de thuisclub werd geslagen door Dundee-supporters, die het veld op waren gekomen na dat Tosh voor Dundee 1-1 had gemaakt. Na vijf minuten, waar in Monaghan in de kleedkamer werd verzorgd, werd de wed strijd hervat. Bij Partick - Hearts moest de politie in de rust tussenbeide komen om vechtende spelers en coaches van beide clubs op weg naar de kleedkamers te scheiden. Er was een geïrriteer de stemming ontstaan omdal Colqhoun van Hearts uit hel veld was gestuurd nadat hij door een elleboog van Charnley was geraakt. Hearts won niette min door een treffer van Johns ton kort nadat Colqhoun was vertrokken.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18